35047
  • DancZer
    #33966
    Bekerült pár új fícsör és még jön is pár, de az adatok még nincsenek szinkronba a működéssel. Ezért van, hogy a viszhangok meg még pár dolog sokkal halkabb. Még nincs belőve -ahogy te is mondtad- az összkép.

    A második jelenség pedig egy fícsör, ha jól tudom akkor a dynamic range. Hasonlóan működik mint a fényeknél. Szóval az jó ha tényleg így működik.
    Nézd meg ezt:
  • repvez
    #33965
    Van a játékon belül valami key command az FPS szám kijelzésésre? vagy csak külsős progival lehet?
    ha igen akkor hogyan lehet beüzemelni ,hogy kiirja valahova az aktuális számot?

    teszteltem egy kicsit, most az 1.55 ös dev verziót, most nem fagyott ki annál a résznél, a gránát robbanása jobb lett meg pár lövés hangja is finomodott, de valahogy a mély hangok és a visszhangok nem akarnak megjelenni az összképben.

    Meg az is érdekes, hogy amig egy autó mellett vagyok mindent elnyom az autó hangja majd ha lövök egyett akkor visszahalkul és csak a fegyver hangja hallatszik.PEdig pont az lenne a lényeg, hogy minden hang egyszerre szólalna meg és ezek összessége adná azt a zürzavaros atmoszférát .
    DE nem csak az autónál van igy , ha nincs lövés akkor az eső hangja hangos ha nem esik akkor a tücsköké ,de amint lövésre kerül a sor ezekből semmit sem hallani és csak a fegyverek puttyogása van .

    REmélem a hatótávolságukat is növelik a hangoknak, mert jelen pillanatban talán 3-400mrol lehet hallani a fegyverek hangját pedig azoknak elég távolról lehetne hallani, hogy hol van tüzharc.
  • DancZer
    #33964
    Lehet backup-ot készíteni steam ben...
  • toocha
    #33963
    Köszi srácok!
  • SgtChris
    #33962
    Hát most az lett, hogy visszaállítottam a WIN10-et a gyári beállításokra, mintha reinstall lett volna. Így kezdhetem az elejéről a letöltést (még, jó, hogy megvan a DVD-s változat is...de minek) Aztán remélem a legjobbakat...
  • DancZer
    #33961
    Ha abszolút kezdő vagy akkor a játékon belül:
    Learn->Bootcamp
    Learn->VR training
    Learn->Community Guides
    és végül ha van kedved olvasni akkor a Learn->Field Manual. Ha ezekkel megvagy akkor Singleplayer->Showcase. Itt AI ellen játszhatsz, megtanulod megkeresni/meglátni az ellenséget, ha ez már megy akkor mehet valami multi is. Itt viszont a lehetőségek száma végtelen. Ízlések és pofonok.

    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2016.01.25. 19:29:49
  • Hogthar
    #33960
    Mármint a játékmechanikai dolgokról?
    Van a játéknak tutorialja szépen megmutatja hogyan működnek a dolgok. Külön van szedve a fegyveres rész és a jármű kezelés is. Tehát ha például a repülés nem érdekel azt kitudod hagyni.
    Nekem anno segített.
  • toocha
    #33959
    Sziasztok! Eddig nem tudtam játszani a játékkal, mert egy régi gépem volt. Most újítottam egy rendes gépre ezért szeretnék játszani. Hol tudnék valami útmutatót,segítséget olvasni, nézni? Érdekelne a Battle Royalos modja is. Remélem érthetően írtam le a gondom. Kösz ha tud valaki segíteni.
  • Paladin
    #33958
    Segíteni nem sokat tudok. Annyit, hogy nem valószínű, hogy bármi köze van a meghajtóidhoz.
    Steamet nem érdekli, hol van a játék, a játék maga meg egy meghajtón van, szóval neki sem fáj. Korábban másik hdd-n volt az arma3 nekem is, mint a steam, most pedig másik ssd-re pakoltam át magát a játékot (még csak le sem töltöttem újra). Ilyesmire egyáltalán nem szokott hisztis lenni.

    Esetleg azt próbáld meg, hogy uninstall után a settings könyvtárakat is törlöd. Vagy mondjuk egy ccleanerrel uninstall után töröltesd a mindenféle ideiglenes fájlt, és rakasd rendbe a registry-t.
  • macleody
    #33957
    Nem tudjátok miért nem lehet Open Broadcaster-rel felvenni armából? Hang van, de csak egy fekete képernyőt látni. Minden más játékban rendesen működik a felvétel.
  • DancZer
    #33956
    Angol mennyire megy? Ha esetleg megint előjön a hiba akkor a Launcherben->Options->Export Launcher logs, majd amit kiköp az asztalra azt a Launcher->Feedback felületen jelentsd be.
  • SgtChris
    #33955
    Így van, eredetileg dev módban települt, de már visszaállítottam a stabil verziósra. (Fél órája töltött le mindent...)

    Azóta a showcase 1. missiont végigvittem, most épp nem lépett ki és az SSD-nek hála gördülékenyebb is volt, mint a megszokott... De ez nem jelent semmit...
  • DancZer
    #33954
    Modok nélkül, default paraméterekel, launcherből indítva?
  • SgtChris
    #33953
    Ja és persze a hiba teljesen random...hogy egyszerűbb legyen...Van hogy egyből a menüből, van, hogy 20 perc játékot követően.... De csak Arma3-nál fordul elő.
  • SgtChris
    #33952
    Üdv!

    Decemberben beújítottam a gépbe egy SSD-t, ma újratelepítettem a Steam-et, újra leszedettem vele az Armát, minden az alapértelmezett könyvtárakba települt..

    Indítás után a főmenüből kivág hibaüzenettel: STATUS_ILLEGAL_INSTRUCTION

    Ez régebben is előfordult, igaz akkor a játék közben is volt rá példa, de akkor a steam az SSD-n, a játékkönyvtár a HDD-n volt. Gondoltam valami mod, vagy a kétlakiság tett be neki, ezért volt a clean install....

    De nem jött be.
    Utoljára szerkesztette: SgtChris, 2016.01.24. 19:48:49
  • repvez
    #33951
    én is le akartam tesztelni, a szokásos assault showcase missionnal , de a mentésig teljesen jól megy majd a mentés után egy pár méter mulva mikor a faluhoz érnénk meg befagy az agész és csak a feladatkezelővel lehet kilépni.
    Már kb december ota ugyan ez van, más nem találkozott ilyen gonddal?
  • tpM
    #33950
    Nagyon halkak a távoli hangok, amúgy nem rossz.
  • Fürtös
    #33949
    Hát azt azért én is levágtam a gyenge angolommal... Úgy értem játszott már vele valaki? Mert infó nincs sok, csak pre-order ami 40-től 140 dodóig aktiv.
    Állítólag van valami open Beta.
    Amit ki birtam deríteni az annyi,hogy nagyjából 15 négyzetkilóméter lesz a térkép.
  • DancZer
    #33948
    Állítólag a dev-es verzióba jött hangmódosítások nagyon ütősek. Próbálta már valaki?
  • Nesuten
    #33947
    ez egy nagyon sok szereplős online túlélő szerepjáték
  • Fürtös
    #33946
    Ott volt a FPS video után:
    Ezmiez?
    Egész jól néz ki.

    Utoljára szerkesztette: Fürtös, 2016.01.21. 21:19:17
  • DancZer
    #33945
    Ez pedig a mai:
    Tweaked: New sound configuration (using the new architecture, together with new range samples for weapons and explosions and more - still WIP)
  • DancZer
    #33944
    Én inkább ezt emelném ki:
    Added: Supersonic crack speed of sound speed simulation
  • repvez
    #33943
    uj hirek
  • Solt
    #33942
    Eddig nem volt ilyen nem? Közel sem játszom vele annyit amennyit ti, de úgy emlékszem ennél azért jobban futott régebben...
  • repvez
    #33941
    Akkor ez itt ugye nem a hardver gondja hanem a BIS é, mert sztem itt LOD optimalizáció gondok vanank, hogy a közelben esik le nagyon az fps, pedig ezek azegységek már akkor is ott voltak mikor a FPS még stabilan megvolt.
    MEg az is elég érdekes, hogy a 8 mag alig dolgozott, viszont az meg egy jó hir, hogy legalább mindegyik dolgozott és nem csak az első kettő.
  • DancZer
    #33940
    Nézzétek az FPS-t.
  • Solt
    #33939
    Jogos, pontatlanul fogalmaztam, így kerek a történet ahogy te írod. :)
  • DancZer
    #33938
    Valamilyen szinten a programozók hibája, de nem a játék fejlesztőké, hanem a DX és egyéb alsó rétegek fejlesztőié, mert nem haladtak a korral(hardverrel). Ha a dx 11 idején meglépték volna azt amit most a dx 12 vel, nem itt tartanánk.
  • Solt
    #33937
    Megnézted a videót? Mert akkor nem mondanád, hogy low-level API nélkül is megoldható a probléma... Egyszerűen van egy korlát, ezen belül van aki jobban sáfárkodik, van aki kevésbé, de olyan játékot ahol sok az objektum, egység, és magas a látótáv, senki(!) nem tud készíteni úgy, hogy ne legyen CPU limit. Az ArmA kiváló példa erre, mert az állítható látótávval jól lehet ezt demonstrálni, de ott a DCS is, ahogy tolod feljebb az objektumok, fák, bokrok látótávját, vagy éppen a civil forgalmat, úgy fossa össze magát.

    Még egyszer... amikor a VGA-d nem megy 100%-n, akkor beszélünk CPU limitről, mert a VGA nem kap elég adatot a CPU felől, amiből képkockát gyárthatna. Mivel itt szoftveres CPU limitről beszélünk, ezért bizonyos keretek között mindegy milyen CPU-d van, nem fog tudni elég adattal szolgálni. A VGA-d akkor szűk keresztmetszet, amikor felteszed mondjuk Ultrára a játékot, kikapcsolod a Vsyncet, és azt látod, hogy a GPU 100%-n teker. Na ebben az esetben, ha emelnéd a VGA órajelét, akkor nőne az FPS értéked is, méghozzá közel azonos arányban. Itt egy számítási példa, ezzel tudsz tesztelni,

    Hogy hogyan lehet megállapítani, hogy ideális a cpu és a vga teljesítménye egymáshoz viszonyítva arra következők javasoltak:

    1. a kérdéses játékban / játékokban készíteni kell egy mérést a megcélzott beállításokkal (felbontás, minőségi beállítások, CPU és rendszermemória órajel, VGA órajelek)

    2. ezután ugyanezt a mérést el kell végezeni úgy, hogy a VGA-n mind a core, mind a memória-órajel 10%-kal alacsonyabb (pl. 1000 MHz core és 1500 MHz memória esetén le kell menni 900 MHz-re és 1350 MHz-re)

    3. ha az eredményként kapott FPS-értékek között 9-10% körül van a különbség, akkor a CPU sebessége elég a VGA-hoz (pl. 70 FPS helyett 63.5 FPS)

    4. ha ennél kevesebb (pl. 70 FPS helyett 68 FPS), akkor a CPU (vagy ritka esetben a platform valamelyik másik eleme) korlátoz - minél kisebb a különbség, annál jobban (fenti példában már nagyon)


    Pont az a lényeg, hogy nincs hova fejlődni... akkora terhelést, ami szükséges lenne az ArmA-hoz, vagy a DCS-hez, FSX-hez, nem lehet átvinni a jelenlegi grafikus API-kon. Olyan ez, mintha egy 10 köbméteres gömbbe 100 köbméter kockát kellene belepréselni. Aki ügyes, az lehet, hogy bepakol 8 köbmétert, az ügyetlenebb meg csak 5 köbmétert, de ettől még a 100 köbméteres cél kurva messze lesz.

    A GTA V egy elég jól optimalizált darab, és ennek ellenére nézd meg mekkora látótávval dolgozik Ultra beállításon: LINK Pár száz méterre tőled már szarrá van mosva minden...

    "Mert ha cserélnék VGA-t akkor még a mostani proci is tudna jobban menni, és ha CPUt cserélnék akkor sem lenne gyorsabb a gépem."

    Végezd el a fenti tesztet amit írtam. Ha a GPU-d nem teker 100%-n, illetve ha az órajel csökkentésre nem reagál arányosan, akkor bizony még az a gyengébb VGA sincs kiszolgálva rendesen, ergo egy CPU cserével is javulna a teljesítményed, viszont egy erősebb VGA-val semmi javulás nem lenne. 290X-ről váltottam 980Ti-re, és Ultra beállításon a showcase -> helicopter küldetésnél a város felé fordulva ugyanúgy 30-35 FPS-t kapok. Ez nem igazán támasztja alá az állításod...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.01.16. 11:29:51
  • repvez
    #33936
    Visszakanyarodva amit Danzer is irt ha valóban léteznek ezek a featurok akkor mindenkinek ugyan olyan egyszerüen és hatékonyan kéne tudnia használni és nem csak az olyan nagy cégek mint az UBI és az EA .A jelenlegi helyzetben is mert a tech demók is még ezen a rendszeren futott, tehát megoldható a probléma a DX12 nélkül is.

    Amit meg mondani akartam még , hogy az én gépemet példaként használva ha én felhuzom a grafikát akkor is elmegy a játék és a VGA akkor sem megy 100% pedig a CPU-m (x4 965) ha CPU limites is több adatok kéne hogy küldjön a VGA felé mint amit fel tudna dolgozni.
    Mert sztem a VGA a szük keresztmetszet nálam. TEhát ha a CPU 100% on is megy az a VGA nak kb 150% os adatnak kéne hogy legyen , de nem igy van a VGA nem dolgozik még 100% on sem és a CPU sem használja ki a teljes kapacitásást.

    Igy értem, hogy van ,hova fejlödni a mai rendszeren még a driveres korlátok mellett is.
    Mert ha cserélnék VGA-t akkor még a mostani proci is tudna jobban menni, és ha CPUt cserélnék akkor sem lenne gyorsabb a gépem.
  • Hogthar
    #33935
    Bohemia felvázolta a program tervét:
    Edenbe benne lesz az új editor, DX12 pedig a Apexhez kapjuk.
    Erre nagyon ráálltak a korábban linkelt képnél is az új shadereket mutatták ahol nem lesz lod limit a gépígény viszont nem csökken hanem stabilabb lesz.
    Most erre vannak nagyon ráállva.
    Az OR-ről tényleg semmi hír.
    Viszont a DX12 valószínűleg csak nyáron jön, egyenlőre még optimalizálatlan a játék.
  • Solt
    #33934
    Szerintem félreérted. Az igaz, hogy amit leírtam az a jelenlegi állapot, de erről a programozók nem igazán tehetnek. Adott a keret, (maga a grafikus API) és azon belül kell mozogni. Van akinek ez jobban megy, van akinek kevésbé, de attól még az a probléma ami az ArmA és a hasonló játékokban jelen van, nem küszöbölhető ki optimalizálással, ergo ezt nem lehet a programozók nyakába varrni. Nem akarok abba belemenni, hogy ez főleg kiknek a hibája mert flém lesz belőle, ezért maradjunk annyiban, hogy legkevésbé a programozóké.

    Nézd meg az összes repszimet, vagy éppen a sok egységet, objektumot mozgató, megjelenítő RTS játékokat. Nem véletlen, hogy ezeknél van főleg CPU limit. A csicsás játékok java részében van kb 1 km-s látótáv, így a megjelenítendő objektumok számát könnyen kordában tudják tartani, vagyis meg lehet keményen dolgoztatni a GPU-t, ezért tudnak rámenni a látványra. Ezzel szemben nézd meg például a CloD-t. Repülsz a tenger felett, van 300 FPS... beérsz London fölé, a több kilométeres látótáv miatt a lábad előtt van egész London, és a kismillió objektum miatt máris lesz 30FPS, a GPU meg megy alfába meg energiatakarékos üzemmódba, mert egyszerűen a CPU felől nem jön annyi adat ami kellene neki. Viszont ez nem a programozók hibája, egyszerűen ez a jelenlegi DX széria korlátja... lehet, hogy a 30 FPS helyett lenne mondjuk 40 FPS, ha az az 1500 ember dolgozna rajta aki a Witcher 3-n, viszont a lényegi probléma akkor sem lenne megoldva. :)

    Te beszélsz angolul, nézd meg ezt az előadást, ebben részletezik, hogy mi a probléma, miért akkora fék a grafikus driver és ezáltal a jelenlegi DX széria is,

  • repvez
    #33933
    Techdemokon nagyon jól mutatnak a dolgok , de általánosságban ezek csak nagyon ritkán jelennek meg legalább is ilyen minőségben.
    Ha minden amit a techdemókban látottak már átlalánosan használva lenne, akkor nem lógnának át a tárgyak a falakon, nem egy egésztexturányi fű dőlne el amikor kúszol a füben, és a ruházat és felszerelés is normálisan lógna az embereken, nem ugy mint most, hogy a fegyver csak ugy öda van szegezve a hátára és meg sem mozdul.

    Mondom, már régen nem itt kéne tartani grafika és fizika terén ha az elmult időszakban tényleg ki lett volna maximálisan használva a hardver is, mert a softveres korlátokat , hardveres erőből oldották meg,
    Mert régen is csak azért fejlesztettünk mert az adott hardver 60% se volt kihasználva ,de egy ujabb a hardver 60% jobban vitte , pedig az előzőben is volt potenciál.

    ÉS erre elég jó példa hogy még mindig elindul és folyamatosan megy igaz , hogy nem fullban az összes mai játék amihez nem követelmény valami hardveres feature. Pedi g az egész gépem , már több mint 6 éves a 4850es meg még talán régebbi is.
    Ha a moore törvényt nézzük alapnak akkor ezen a hardveren már az amőbának sem szabadna megmozdulnia a mai viszonyok között ha minden hardvert 100% osan kihasználnának a programok.
  • DancZer
    #33932
    Nincs egetrengető? :D Azért ezt nem mondanám:
    https://www.youtube.com/watch?v=XUSYbco0zIg
    https://www.youtube.com/watch?v=Md4Hmgtl8q0
    https://www.youtube.com/watch?v=L2j_HNzXUUc

    Arma egy speciális játék a sok olbjektum miatt amivel számolni kell. Idővel majd lesz sebességnövekedés, de egy ilyen kaliberű renszer alapjait nagyon, nagyon nehéz lecserélni/megújítani. Sajnos az alacsony kötségvetésű szoftverfejlesztésben gyakori hiba, hogy amikor elkezdenek valamit fejleszteni a legfontossabb szempont az, hogy termék(profit) legyen belőle(mert ha elfogy a pénz akkor nincs tovább) a "jól megírás" csak másodlagos. Meg igazából a termék utána a felhasználók visszajelzése alapján formálódnak(kivéve ha nagy a cég és van pénzpumpa). Aztán befut a rendszer és már nincs idő/pénz a teljes újraírásra, mert közben támogatni kell a meglévőt. Amikor meg már lenne rá pénz, akkor meg már annyira mélyen van a dolog, hogy kockázatos átírni az alját. Szóval ez kicsit ilyen ördögi kör. Előbb-utóbb azért összejön annyi zseton, hogy párhuzamosan, új alapokra tudják helyezni a dolgokat, de hát az is idő. 15-éves fejlesztési időt nem lehet pár évbe zsúfolni úgy, hogy közben fent kell tartani a franchise értékét és támogatni az éppen aktuális verziót.
  • repvez
    #33931
    tudom mit mondasz,de amit leirtál az a jelenlegi állapot.Én azt mondom, hogy miért nem lehet a grafikus igényeket áttolni a VGA-ra
    Hiszen vanank olyan progik amik inkább a VGA procit használják jobban és a CPU szinte üresen megy.

    Egyébként meg nagy részt a programozok tehetnek a jelenlegi helyzetről.
    Jó 10 évvel ezelött megjelentek a többmagos procitk, mert azt mondták már nem tudják a ghz-eket tovább növelni.ÉS hogy a párhuzamositásé a jövö. Elég sok idő eltellt és még sehol olyan eljárás ami hatékonyan kihasználná a több magot vagy legalább is arányosan nagyobb teljesitményt hozna .
    Aztán ott van az az időszak amikor a PCI leváltotta az AGP-t és megjelentek a 16x,8x,1x es foglalatok akor azt lehetett olvasni, hogy már ezek elegendő sávszélt biztositanak, hogy külön dedikált kártyákat használhassunk a különbözö dolgokhoz . fizikai kártya , hang kártya ,AI kártya STB.
    ezekből sem lett semmi, olyannyira, hogy még a hangkártyák is kihaltak és a játékon belüli támogatás is.Emlékszem, abban az időben azért kellett a hang menübe bemenni, hogy az eax és d3d szabványt kapcsoljunk, ha a hangkártya támogatta. Mamár ezek kikoptak a gépekből és a menükből is.Ha esetleg van egy külön kártyád akkor sem élvezel nagyobb elönyt belöle nincsenek extra featurok amiket a alaplapival nem hallanál.

    A havok és phisix megjelenésekor is az volt a szöveg, hogy pár éven belül minden mindennel tud majd ütközni és, hogy a havok csak softveresen a phisix meg harveresen is tudja majd ezeket és emiatt lesz külön kártya. ebből sem lett semmi , semmi egetrengető elörelépés nincs ezen a fronton sem.

    egy kicsit elkanyarodtam, de mint látni elég sok terület van amit az elmult 10 évben elhanyagoltak és lenne mit fejleszteni ahoz, hogy hatékonyabb gépek legyenek.
  • Solt
    #33930
    Ez nem ilyen egyszerű... :) A GPU a CPU-tól kapott eredményekből készíti el a képkockát. Amikor a GPU nem dolgozik 100%-n, (vsync off mellett) akkor egyszerűen nem kap elég adatot a CPU felől. Ilyenkor beszélünk CPU limitről... szoftveresről akkor, ha maga a grafikus API vagy a rosszul megírt program a limitáló tényező, hardveresről akkor amikor maga a CPU gyenge.

    Ennyi aktív egység, ekkora látótáv, ennyi objektum mellett nem ismerek olyan programot ami ne lenne CPU limites... ezen csak a low-level grafikus API-k tudnának segíteni érdemben, szóval a jelenlegi helyzet nem feltétlenül a BIS hibája, bár kétségtelen tény, hogy volt már ennél jobb állapotban az A3.
  • repvez
    #33929
    de elég lenne csak ha a GPU-nak adnák át a feladatok nagy részét a CPU helyett , már jobb lenne a helyzet sokkal.
  • Solt
    #33928
    Irdatlan CPU limit van a sok objektum miatt, ezen meg igazából csak a DX12 segíthet... ezért is "izgulok" miatta. :)
  • repvez
    #33927
    igen, jogos szintén az észrevétel és a minimum és az ajánlott VGA is elég alá van lóve, bár igaz, hogy elindul, de ahogy irod, nem scálázódik eléggé hatékonyan a jobb hardwer miatt.Mert az is érdekel, hogy az én HD4850esemen is mediumon megvan a 30fps, Ahhoz képest a 980ti azért többszörösen teljesit és semmi nem indoikolja, hogy ennyire visszafogja.