35047
  • JanáJ
    #33886
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én csak azt mondom, hogy húzd le a tápot és a SATA kábelt a vinyóról telepítésre, nehogy a mostani Windózt nyírd ki. SSD-nél szokott bootolási hiba lenni, ha idősebb az alaplapod. Simán SSD-re megpróbál bebootolni?
  • JanáJ
    #33885
    A rotor lapátok nekem sérthetetlenek voltak. Az azt hajtó "motor" (ami csak áttétel, az már nem.
  • repvez
    #33884
    Nocsak talán visszatérnek a színek és a kontrasztok a játékba ? :)
  • tpM
    #33883
  • repvez
    #33882
    Én nem vettem meg csak amit a yt videókon keresztül átjött azt irtam le.
    De egyenlöre nem érzem,hogy megérne annyit.ahhoz még tul kevés és sivár a tartalom.
    Eddig nem több mint egy agyatlan kapkodos futok lövök mindenre
  • Scottt
    #33881
    Nincs az albérletben meg egy szaros csavarhuzo se..
    Na most mar a faxom tele van vele, sikerült bebootoltatni usbről, eljutottam oda hogy kivalasztom hogy SSD-te tegye el is kezdte de aztán kiirt egy hibakódot es hogy nem lehet formatalni.
    Elindítottam rendesen, lemezkezelobol leformataltam az SSD-t.
    Boot ujra usbről, es azután hogy kivalasztom a nyelvet behozza hogy a telepítő elindul es kész megáll az élet, nem történik semmi. Többször is próbáltam , uj telepítő usbt csinaltam de semmi, annál a képernyőnél megáll az élet. Most hagyom meg tovább (mar feloraja mutatja hogy indul, az eger mozog de nem történik semmi )

    Valami ötlet? Es bocs az offért, ha tudtok jobb topikot rákérdek ott.
  • Gascan #33880
    neked hogy tetszik? 35 eurot meger?
  • tpM
    #33879
    A farokrotor már 1-ben is leállhatott pár találattól.
  • JanáJ
    #33878
    Én annyiról tudtam arma 2-ben, hogy a heli hajtóművét rombolóval telibe verve lezuhant. De a farok rotor az pl lövedék álló volt. :-)
  • JanáJ
    #33877
    Húzd le a vinyót telepítésnél és nincs gond. :-)
  • Scottt
    #33876
    Köszi, akkor jól sejtettem. Nyugodt szívvel engedem el a programokat azok annyira nem érdekelnek, fájlok,filmek, képek ilyesmik amik elvesztését kibírnám röhögés nélkül, de talán azokat a telepítés után átmásolom az SSD-re aztán leformatálom az egész HDD-t, majd pedig visszamásolom őket.


    Az on részhez: Nekem hirtelen egy ugrik be, de az Chernaruson játszódik tehát valami + addon tuti kellett még hozzá, de talán más azon kívül nem, próbálj rákeresni Armaholicon a küldetések között az rhs kulcsszóra, úgy megkéne, hogy jelenítse az összeset ami használja.
  • repvez
    #33875
    Ha a boot menüben a biosnál beállitod, hogy USB-ről bootoljon elsőnek a második meg az SSD legyen akkor a telepités után a HDD-n lévő vindozt csak ugy látja mint egy sima mappát aminek win a neve.
    Mivel az ujrainditás után az SSD lesz az elsődleges meghajtó amin keresni fog OS-t.Utána a HDD-n lévő win simán törölhető.
    Persze ami oda beépült program mindenképp ujra kelltelepitened mert nem fog elindulni.
    DE a legegyszerübb ha a fontos dolgokat másik particióra teszed és a rendszer particiót formázod és igy álsz neki a telepitésnek , igy biztos nem okoz gondot. Mivel a progik ujratelepitését ugysem uszod meg.
    Ezért is Nem állok én se neki szivesen a win7et ujratenni win10re

    Hogy On is legyek:Van valahol offline mission vagy kampány ami az RHS modot használja ,de csak azt minenféle egyébb modositás nélkül?
  • Scottt
    #33874
    Üdv!
    Tegnap vettem egy SSD-t, annak a használatba vételéhez szeretnék segítséget kérni:
    SSD ment a HDD helyére(Amin minden cuccom rajta van meg persze egy W8.1), HDD pedig az ODD helyére beépítőkerettel.
    A cél az lenne, hogy az SSD kap egy szűz telepítésű W8.1-et,a HDD-n pedig rajta maradnak a cuccaim.(Hogy a windows marad-e rajta vagy sem nekem teljesen mindegy).
    A probléma ott kezdődik, hogy hiába csináltam original microsoft szoftverrel OS telepítő pendriveot, bedugom, elindítom a telepítés, termékkulcs bepötyög, ellenőrízni majd kiírja, hogy a W8.1 már telepítve van.

    Gondolom akkor be kell mászni a boot menübe, onnan kiválasztani, hogy pendriveról és akkor már feldobja, hogy teleptíthetem az SSD-re. Ha viszont így teszek akkor kérdés-e, hogy mi történk a HDD-vel? Mármint, ha felment az SSD-re a windows akkor után ha arról indítom akkor a HDD-t úgy fogom-e látni mint egy bármilyen háttértárat, tehát megtudom nyitni a mappákat stb, csak lesz azon is egy működőképes windows?

  • sirpalee
    #33873
    Neztem changelogot, es egyre menobb lesz a cucc. :) Van olyab szerver ahol A&I vagy egyeb PVE fut RHS moddal (es nem kismillard egyebbel meg emelle)?
  • tpM
    #33872
    Heliket és autókat már Arma 2-ben is át lehetett ütni bizonyos lövedékekkel. 3-ban már külön komponenseket is ki lehet szedni, szóval ez nem fikció. :)

    Amúgy jött ki update RHS cuccokhoz, és van benne PAK FA. :) Nagyon király...
  • JanáJ
    #33871
    Ok, de ez egy IFV volt. Az a ződ pixeles lánctalpas, ami asszem a német boxer kopija. Az hogy az ablakon keresztül kilövöm az oké, de ez meglepett. Erre olyat meséltek, hogy heiből a heli falán keresztül lelőttek kt embert, úgy hogy a heli továbbrepült és csak a sárkány sérült. Nekem ez scifi armában.
  • Solt
    #33870
    Láttam a bemutató videót... az alapján egyelőre szerintem hanyagolandó! :)
  • repvez
    #33869
    OFF:
    Megjelent a SQUAD alfa verziója, hát látszik még rajta elég rendesen,de amiben már most jobbnak érzem azok a hangok , normális atmosférikus hangok vannak a távolba és a fegyverek hangja sem olyan mint mikor a strandpapuccsal ütöd a metlakit. A fedezékek falak melletti mozgásoknál nem kell tökölni ha be akarsz menni valahova vagy a lépcsőn felmenni.A lövedékek becsapódásakor keletkező törmelék por .ÉS valahogyan élesebb, kontrasztosabb az egész kép világ nem olyan mosottak a texturák és nem folyik össze minden.Nincs kifáradás rendszer inercia és egyébb dolgok mégse pontlövö egyik fegyver sem.


    Ami nem tetszik, hogy kapkodós BF és COD clon lett a klasszikus TDM elemekkel .
  • Solt
    #33868
    "vegetate ballisticus" :DDDDDDDDD
  • tpM
    #33867
    Ráadásul a botanikus végzettséggel is rendelkező sofőrök és pilóták vegetate ballisticus (népies nevén: közönséges golyófogófű) ablakba ültetésével is védekezhetnek:


    Igaz, a kilátást valamivel rontaná, de valamit valamiért...
  • DancZer
    #33866
    Igen, de sok esetben a szerencsén múlik. A csillagoknak is együtt kell álniuk. :D Becsapódási szög, távolság, mozog e vagy sem ha ez meg is van, tudni kell hova kell lőni. Szélvédőn keresztül a legegyszerűbb.
  • tpM
    #33865
    A motort is üzemképtelenné teheted így.
  • Hogthar
    #33864
    Bizonyos járműveknél működik
  • JanáJ
    #33863
    Az létezik hogy ki tudtam lőni járműben ülőt romboló puskával úgy hogy a jármű üzemképes maradt? Vagy bug?
  • JanáJ
    #33862
    Oh, kösz.
  • tpM
    #33861
    ACE-es Javelinnél kell maradni. 8-)
  • Hogthar
    #33860
    Ráadásul ha beméred akkor a legrövidebb pályát használja és gyakran beakadhat fába objektumokba a lövedék és még az is idő míg beméri, ha rávezeted kitudod játszani a beakadást ha ügyes vagy.
  • DancZer
    #33859
    Nem mind1, mert ha lockolod elkezd menekülni és ha átbillen a domb túloldalára nem lövöd ki. Ő viszont már tudni fogja h keresni kell.

    Titánt kilőheted és kilövés után tudod irányítani(ha nem lockoltad és úgy lőtted). Mozgó célpontot nehéz vele így lőni, mert a végén hirtelen húz csak a célra és néha előtte, vagy mögötte suhan el.
  • JanáJ
    #33858
    Tanknál nem mind1? Sajna a rakéta nem engedi hogy előre küldöd és csak út közben világítód meg?
  • DancZer
    #33857
    Jah, ha épp van nálad rombolópuska és profi lövészvagy. Felfele azért kicsit más lőni és ha nem sikerül elsőre akkor már menekül is.
  • tpM
    #33856
    Ha lebeg a heli akkor rombolópuskával kell kiszedni a pilótát. Úgy még olcsóbb is. :)
  • DancZer
    #33855
    PVP-ben vannak nagyon kemény helisek. Voltmár nekem is, h 2 tungussal se tudtuk kilőni. Ha lebeg a heli akár rá is lehet irányítani lock nélkül és akkor semmit sem az érkező rakétáról(azthiszem, még nem próbáltam). Tankokat is szoktam így kiszedni.
  • Fürtös
    #33854
    Nem AI PVP.
    Mondjuk azt el kell ismerni,hogy marha jól tolták a srácok a helizést.
  • JanáJ
    #33853
    AI ellen a salvo a jó, egyszerre 2-3 rakettya oszt leesik. Csak kevesen visznek AA fegyvert.
  • Hogthar
    #33852
    Ai ellen történt?
    Ai-val az a baj, hogy ő tudja mikor lőnek rá és csak akkor lő ki flare-t azon nyomban. Kicsit Irreális, de leszedhető, csak figyelni kell mikor tüzelj rá.
  • Fürtös
    #33851
    Nem baj az ha elfogy hamar, tegnap este kb 30védőt fogtak le az egyik városban egyetlen helivel, kb ki sem tudtunk mozdulni....
    Összesen 28 raksit indítottunk mire leesett...
  • JanáJ
    #33850
    Ő is ezt mondja. Hogy hiába van pl 100 flare-ed, ha csak 20-asával tudod kidobni. Pedig a kettőben állíthattad. Asszem még automatát is tudott.
  • repvez
    #33849
    Az nem gond, hogy limitált a flare menyniége valóságban is igy van , 32es vagy 16 os kazettában van készletezve a gépeken és 4-5 helynél nem igen szokott több lenni egy gépen .
    Az már egy kicsit nagyobb gond, hogy nem állitható, hogy milyen sorrendbe és mennyit dobjon ki egyszerre.

    A valós gépeken lehet állitani manuálisan is , a menyniséget és autómatán is ami mindig az adott szituációhoz megfelelőt dobálja ki.

    PErsze azt is rá lehet fogni, hogy nem repülö szimulátor az ARMA és azért ilyen,csak akkor is valahogyan ne csak egy grafikai feature legyen ha már használod.
  • JanáJ
    #33848
    Igen, és ez régen állítható volt. Már a kiszórt mennyiség az Arma2-ben.
    Megnézem, de akkor is vicc, ha a mostani légharc rakéták kiröhögnek a chaffeddel, akkor 2025-ben biztos jó lesz az alu konfetti. :-)
  • sirpalee
    #33847
    Régen a flare csak flare volt, de nem régóta megcsinálták, hogy 3d-ben flare-t és chaff-et is látsz már.

    Ami az egész flare rendszernél jobban zavaróbb, hogy fix darabszámot tudsz csak kidobni, és pillanatok alatt ledarálod a készleted. Talán 8-9 alkalomra elég, és 16os (vagy 24es?) sorozatok helyett meg elég lenne 5-6, és akkor tovább lehetne maradni a harci zóna felett.