35047
  • tpM
    #34126
  • DancZer
    #34125
    És ez is egy remek infócsokor: Sitrep 00152
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2016.04.20. 21:04:23
  • DancZer
    #34124
    Néhány finomság ami az 1.60-al jön majd: https://forums.bistudio.com/topic/189734-targeting-improvements/
  • Hogthar
    #34123
    A régi módszerrel megtudom csinálni módnak, viszont a steam feltöltésre nem sikerült rájönnöm, rettentően hülyén oldották meg.
  • DancZer
    #34122
    Köszi! Sztem csinálhatnál belőle egy modot(segítek ha kell) és utána mehet steam-re. Onnan aztán sokkal könnyebben elérik az emberek.
  • Hogthar
    #34121
    DancZer: csináltam 4 új fény modifikációt, feltüntetlek a kreditben, ha valami nem oké írj vagy gyere fel tsre és átbeszéljük:
    bi fórum
  • tpM
    #34120
    2. vh
  • DancZer
    #34119
    Nekem így is tetszik a fejlesztés, ahogy most megy. Lassan az egyes részekbe jobban elmerülve átírják az egészet. Ha belegondoltok akkor Arma 2 OA óta rengetegett fejlődött a játék. Nem kell felsorolni mi mindent, mert hosszú lista lenne. Ha apex utánra csúszik a dx12 az azt jelenti, helsz apex után is arma. Számomra még az is pozitívum, hogy nem az arma lesz a "dx 12 kísérleti nyula". Armába inkább majd akkor teszik ha tapasztalatuk is lesz és tervük is a végrehajtásra. Szóval minőségit akarnak csinálni.

    tpM mik ezek a képek?
  • tpM
    #34118
    lustákok!!!!444
  • Solt
    #34117
    A BIS-nél sokkal nagyobb stúdiók sem vágnak bele ilyenekbe, nem véletlenül!
  • Gascan #34116
    sztem a dayz ota a bevetel nem problema nekik :)
  • repvez
    #34115
    Ha sikerül nekik kicsinyenként átirni, nekem az is mindegy, de régebben lehetett olvasni, hogy a fények , a fizika és a sebzésrendszer azért maradt olyan amilyen, mert annyira mélyen van, hogy összedöntené az egészet ha beletúrnának..

    ÉS azért így a 2016 utáni időkre elég viccesen hat egy HP alapú taktikai szimulátor.ÉS ezért nincsenek folyók ,barlangok a területen sem.

    DE szurkolok, hogy sikerüljön nekik megvalósitani és kihasználni a dx12 minden előnyét-.
  • Hogthar
    #34114
    Operation flashpoint óta az alap motort használják felújítva, az alap rendszere okozza az optimalizálatlanságot, de ha a dx12 működik alatta, akkor már nem lesz semmi indokuk újra írni a motor alapját.
  • repvez
    #34113
    Hosszu és fájdalmas, de meg kell lépniük, ha hosszú távon terveznek.Még pár év és a toldozott foldozott grafmotor már nem lesz képes hozni azt a szintet ami ahhoz kell, hogy bevételt termeljen neki.
  • tpM
    #34112
  • Gascan #34111
    mi ez a mai 1.5GB patch?
  • Solt
    #34110
    Nulláról újraírt engine? Azt csak a nagyok engedhetik meg maguknak! :)
  • repvez
    #34109
    szerintem jobban járnának ha már most egy minden szempontból a dx12 támogatott motort kezdenének gyártani, mert a day-Z féle is csak egy foltozott .Így még mindig benne maradnak azok a dolgok amik OFP óta nem tud levetkőzni az arma széria .
  • Paladin
    #34108
    Pontosabban azt mondják (itt), hogy az Arma3-as megvalósítás hogyanja az enfusion engine-es tapasztalatoktól fog függni, vagyis nyilván utána csinálják, és ezért érthető hogy az apexbe így már biztos nem kerül be.
  • tpM
    #34107
  • Hogthar
    #34106
    A DayZ és az Arma 3 as engine majdnem ugyan az, pontosítok, mikor elkezdték az arma 3 at a basic engine-t megkapta a DayZ fejlesztő csapat is, csak a két csapatnak mások a prioritásai így a 2 engine más irányba ágazott el ezért kellett külön megnevezés, de még így is kompatibilis a kettő egymással.
    Dx 12 őt természetesen mind a 2 csapat leprogramozza. Az Arma 3 csak apex után kapja meg a dx 12 es támogatást.
  • repvez
    #34105
    Most akkor uj motorra váltanak a dx12 miatt vagy csak csúszik a inplantálása az apex utánra? Mert ha jól tudom akkor az enfusion engine a Day-Z alatt van arma alatt meg a real virtuality 4.

    "That also goes for a potential DirectX 12 implementation. After a lengthy initial investigation, we've concluded that this is far more complex than it may seem. It has been decided that our company will first tackle this in the new Enfusion engine, as its rendering pipeline is more compatible. Afterwards we'll still evaluate porting it back (or using the knowledge we'll have gained) for Arma 3. This does mean quite definitely that no DX12 implementation will be part of the platform update that is to accompany the Apex release."

  • Hogthar
    #34104
    Sajnos a fény kontrasztot nem tudod külön állítani, max móddal, ha lehetne sok csalási lehetőség adódna belőle.
    Különbség van a kontraszt és fény kontraszt között. A fény kontraszt a napból vagy egyéb fényforrásból eredő fény erőssége, ha erős, a színével jobban beszínezi a környezetet, erősebben világít(pl ha eltúlzod kiég a kép) és növeli az árnyék élességét.
    Mondok egy példát, az armában a nap és a hold egy és ugyan az, csak holdnál a fény kontrasztja nagyon alacsony, így alig látsz, ha lehetne állítani menüből az éjszakából nappalt lehetne csinálni.
    A mostani devben nappal ezt az erősséget rettentően megnövelték, mivel így kiégett a kép ezért lehúzták az egész fényesség értékét így összességében az árnyék rettentően erős lett és ez a fő probléma, nem realisztikus és szép, szebb mint volt de sokkal jobb is lehetne.
    nagyon remélem hogy ezt finomhangolják majd.

    Ui: Valójában az alap fény erőssége megfelelő volt, ellenben inkább a fény színét és a környezet szín mélységét kellett volna megváltoztatni.
    Utoljára szerkesztette: Hogthar, 2016.04.12. 13:29:47
  • repvez
    #34103
    Sokkal jobb lett így a kinézet, egyedül a felhőkkel nem vagyok kibékülve, nálam legalább is kiég ott a kép, fotós nyelven mondva.
    Tehát olyan erős a fény, hogy olyan mintha egy fehér lyuk lenne ott.
    Néha még a tárgyakon is.
  • DancZer
    #34102
    Ez még nem a végleges verzió, csak az első változata az egy éves fejlesztésnek. Ezt még fogják finomítani és utóhangolni. A kontrasztot azt lehet majd állítani és így mindenki a saját szája ízére hangolhatja.

    Itt van pár kép:
    https://dev.arma3.com/post/oprep-visual-upgrade
  • Hogthar
    #34101
    Leteszteltem én is, tetszik az új lod shader, a fű sokkal szebb tőle, a víz tükröződés sokat ad a látványhoz, és tetszik hogy kaptak az objektumok fényvisszaverődést.
    Ellenben a fényeket elrontották, jó irányba indultak el, de eltúlozták(átestek a ló túl oldalára).
    A fény kontraszt túl nagy lett, aminél igaz a fény megfelelő lett de az általa keletkezett árnyék túl erős, a színkontraszt is el lett túlozva, igaz kellett neki egy kis plusz szín de túlzásba estek.
    Mind emellett van a megvilágított objektumoknak még egy textúra ami felel a csillogásért és a felület élesebbé tételéért, ezt szépen megerősítették ami amúgy jó dolog lenne, de ez által minden tükröződés erőteljesebb. Ezzel az a gond Armába hogy nem ehhez lett igazítva az egész, így például ha optikába nézel erősebb tükröződés mellett kevésbé fogsz látni, nem is beszélve a módokról, a legtöbb fegyver mód rusnyán fog kinézni mellette, mindenki kezdheti a hozzáigazítást. Szóval ez az effekt kiváló, de jelenleg keresztbe tesz az Armának.
    Csak hogy a védelmükért is kiálljak kicsit, az ilyen túlzások gyakran előfordulnak, elakarsz érni egy célt és annyira ráfókuszálsz, hogy útközbe túlzásba esel. Csak vegyék észre és optimalizálják be rendesen.
  • tpM
    #34100
    Igazából már nem is tűnik Armának. :D
  • tpM
    #34099
    Ha bekapcsolod a víztükröződést, akkor vesztesz kevés FPS-t, de nem vészes. Sok új textúra meg apróság is belekerült.
  • Hogthar
    #34098
    Mennyire növekedett meg a gépígény? Vagy tényleg sikerült leprogramozniuk hogy ne változzon?
    Lehet lesz akkor 3d optika is?
    Na de nem élem bele magam, max megcsinálom módként.
  • beci43
    #34097
    Danke!
  • repvez
    #34096
    Most komolyan hát nem szebb így , hogy kék az ég és zöld a fű ? :)
    Végre ezt is megértük, remélem lassan a fizika és az AI is terítékre kerül.
  • tpM
    #34095
    Erre ma bekerült devbranchbe a "Visual Upgrade" tükröződő vízfelülettel meg állítható színekkel és kontraszttal. :D

    képek
  • macleody
    #34094
    Greenfist's ReColor Mod
  • beci43
    #34093
    De honnan lehet letölteni?Sehol egy link,egy hivatkozás,már kerestem több helyen is.
  • DancZer
    #34092
    Új VON codec a mai dev-ben. Néztem róla egy előadást és elég jónak tűnik. Hosszú távon mindenképpen jó döntés volt mert ami eddig volt azt már 5 éve nem fejlesztik!! :D Speex volt és Opus codec lett. Opus jobb minőséget tud ugyan azon a bitrate/s -en mint a speex.
  • Hogthar
    #34091
    Rendben, remélem foglalkoznak vele mert tényleg jó ötlet.
  • DancZer
    #34090
    Ez most az új "mozgás közben fegyver váltásra" hozták létre, hogy visszajelzést gyűjtsenek. Szóval jobban figyelik a válaszokat mint úgy általában, szerintem.
  • Hogthar
    #34089
    "Betonoztam" de van értelme? Ez csak fórum ezt inkább a hiba jelentő részlegre kellene nem?
  • DancZer
    #34088
    Lájkoljátok légyszi: https://forums.bistudio.com/topic/189627-weapon-switching-on-the-move/?p=3004575
  • Hogthar
    #34087
    Milyen tökéletesen érdektelen formája van, ebben sose volt kiemelkedő a bis, jobban bírtam volna egy sedanhoz hasonlót vagy valami elavult lerobbant Jipet.
    Elvégre Tanoa nem tartozik a fejlődő országok közé és ez nem fog változni a közeljövőben sem.
    De az új hangrendszer nagyon tetszetős szóval inkább nem panaszkodom.. :D