35047
  • JanáJ
    #33846
    Köszi a választ! A radaros rakétára mi a tökömet ér a flare? Még a dipól csak csak, de az nincs.
    Én Anex and Invade-ezgetek és ott az Alba tuning gép van. Annak a 20 mm-e mak a legyek ellen jó. Végigverem a gépet és repül tovább. Amúgy van valami plusz kör a HUD-on ami szerintem azt mutatja hova lősz, de ritkán látni intenzív manőverezés közben.
    Az hogy a radar inkább csak légi helyzetkép, az oké. Amúgy ha kettesével indítod a rakétákat az segíteni szokott. :-)
  • sirpalee
    #33845
    A repuloknel a raketak nagyon hasznalhatatlanok, ha hagyomanyos modon kozelited meg a problemat, mert a flarek (igen radarosra es infrara is jo) szinte mindig leszedik. Ket lehetoseged van, vagy geppuskat hasznalsz (amit nehez megbecsulni elsore hova kell loni, mert nincs radaros segitseg mint valosagban es neha alig van visszajelzesed a talalatrol), vagy pedig raketaval ugyeskedsz. Nekem az mukodott, hogy ugy celzok raketaval mintha agyulovedek lenne, es megfelelo palyara allitva kozvetlen talalatot akarok elerni. Ilyenkor a flare joval kevesbe mukodik, es az elso splash utan meg geppuskaval fejezem be.

    A radarnak sok koze nincs a valosaghoz, ha kozelernek akkor latod oket, spammeled a t-t mig be nem fogja aztan mentek korbe-korbe mig nincs vege. Legalabbis A&I-n mindig ez van. (rengeteg orat repultem CAP-et, de sajnos nem annnyira fun)

    Helikopternel kb a flare es kitersz a raketa elol mukodik, vagy amit itt irtak, hogy a dombok kozott bulykalsz, kb 5 meteren repulve.
  • JanáJ
    #33844
    Amúgy tökre játszanék magyarokkal valami járművön. Akár tankban, akár harci vagy szállító heliben, de rendes coopra nem tudok tervezni/időt szánni.
  • JanáJ
    #33843
    Köszi! Az A&I-n szállítgatok néha játékosokat. A gond, hogy a pélya nagyrésze sima mint egy tepsi. De völgyben is lőtt már le, mert pont mögöttem volt. A besugárzás jelző után egyből bumm. A felrántás nem jutott eszembe, kanyarodni szoktam, kipróbálom. Gondolkodtam, hogy magasan repülök, és akkor talán hatékonyabb a flare. A repcsit meg ugye a szállítottaknak kellene nézni, de ez nálam még nm történt meg.
  • Hogthar
    #33842
    Armában Ai ellen nem sokat érsz, a legjobb taktika ha kihasználod, hogy a repülőnek nagyobb a sebessége, ellenkező irányba kitérsz és úgy a flare is hatékonyabban működik.
    Ha pont mögötted van elfordulsz jobbra vagy balra majd felhúzod a gép orrát dobálod a flare-t és imádkozol.
    Mi armában helikopterrel rejtőzködünk folyamatosan pl domborzat mögött, ahogy van cél akkor bukunk csak elő.
  • JanáJ
    #33841
    Erre senki? Ha itt nem tudjátok, akkor a BIS se tudja. :-)
  • Hogthar
    #33840
    Igen ez Igaz. Viszont a teszt nyílt irányzékkal ment, hogy lássam mennyire leng ki a hátsó irányzék az elsőtől.
    Armában meg leginkább red dotot vagy holo-t használok.
    Sajnos nincs pso-m se rco-s airsofthoz fölöslegesnek találom.
  • DancZer
    #33839
    Nekem még nem volt alkalmam kipróbálni. Utóljára a dev-et próbáltam, úgy 2-3 hete. A héten kipróbálom.
  • JanáJ
    #33838
    Egyet értek, hogy béna. csak szerintem nem a rángatás sk, hanem túl sokat tud sprintelni. Persze lehet csak én vagyok punci.
    Az AS példáddal az a bajom, hogy egy reddoton kevésbé veszed észre a rángatást, mint egy 6x-os távcsőnél. Az még akkor is rángat, mikor nem futsz előtte.
  • Hogthar
    #33837
    Nem vettem támadásnak, azon megy a téma, hogy átbeszéljük a játékmechanikai dolgokat arma 3-al kapcsolatban.
    Az airsoft része itt csak a teszt erejéig jött szóba és az airsoft fegyverem tökéletes volt rá ugyanis a súlyozása az eredetit utánozza, így hogy futok vele és miként tudom megtartani tökéletesen eredménnyel szolgált.
    A Sprint tényező jogos, ha valaki lesprintel egy nagyobb szakaszt nem tud célozni és jó ideig harcképtelenné válik. Mivel életben se sprintelek sokat, csak ha nagyon muszáj így armába is csak akkor használom, ha fedezékbe kell menni. Így amiket írtam nem sprintelésről szólt hanem kocogásról és gyaloglásról.
    Szóval a problémám nem azzal van, hogy van fegyver kilengés vagy, hogy elfárad a karakter, hanem az, hogy eltúlozták durván.
    Sokkal dinamikusabbnak kellene lennie.
    Repvez és rajtam kívül tényleg nem tartja más a mostanit eltúlzottnak?
  • JanáJ
    #33836
    Még egy. Mitől függ, hogy járműben ki tudom-e tenni a térképet ctrl+m-el a jobb alsóba, vagy sem. Ez is A&I-ben téma.
  • JanáJ
    #33835
    Tudom, ez tiszta sor. Csak szarul működik. Pl letámasztom a fegyvert egy sziklára és a sziklát lövöm. Egy 20 kg-os romboló puskánál még megértem, de egy karabélynál ne nevettessen már. A megpihentetés meg szerintem fánál nem működik, nekem legalábbis nem sikerült.
  • JanáJ
    #33834
    Armás játéktechnikai kérdések: A légi járművek radarjai hogy működnek? Pl: ha helivel kell menekülnöm repcsi elől akkor mi jó taktika? Mert az életben én alacsonyan, földháttérben és a domborztatot követve repülnék. No ez nem nagyon jött be. Ha magasan vagyok akkor érzésre hatékonyabb a flare, mint 30-40 méteren. Legalább az aláfordulás működik. JA és AI ellen érdekel.
    Ugyan ez pepitában. Ha merev szárnyú vassal helire vagy bármire lövök, akkor mi a töknek van rakétám? Tegnap az Alba utánérzéses AA géppel repülök, 4 Long range és 2 SR rakettya. Az 5. rakéta szedte le a második találat után. Kettesével küldtem el. A Long range az nem radaros? Ha radaros akkor ne legyen már jó a flare ellene. Ha minden ellen jó a flare, akkor minek a rakéta. Mert a maradék 300 lőszerrel 10 AI gépet lelövök.
  • tpM
    #33833
    Igen, van a bipodos letámasztás, meg van az alap "resting", amikor megpihen a fegyver az arra alkalmas dolgon. Ez automatikus (nem kell hozzá nyomnod semmit) és egy kis négyzet jelzi a stance indicatornál.
  • JanáJ
    #33832
    Nem támadás, de az AS-t felejtsük már el. A szutyok kínai, de még az éles doton sem látod a mozgást. Egy sima 6x-os nagyítású PSO-val az embert nem találtm meg állva, kézből egy hosszabb sprint után, pedig akkor még sportoltam. :-)
  • JanáJ
    #33831
    Nem a bipodos letámasztásra gondolok, henem hogy bármin megtámasztom. Pl alapból a féltérden feltámasztott fegyverrel lősz, nem kézből. Az Armában ez szimulálva van, de korlátozott eredménnyel. Arról nem beszélve, hogy ha 10 alatt lefutom a száz métert, bipodon akkor sem mozog a fegyver. Szerintem túl jól tud sprintelni. Pl tegnap MP-ben karabély, AT, plusz max rakéta, talán 3 db és sprintel vele. Muhaha.
  • tpM
    #33830
    Miért ne tudnád megtámasztani itt?
  • JanáJ
    #33829
    "Ha a valóságban megfogsz egy fegyvert az szilárdan szinte mereven tudod irányitani"

    Ez szerintem köszönő viszonyban sincs a valósággal. Arma 3-ban az a gond, meg az egész Armában, hogy közelről (100-200 méter) hátrányban vagy az AI-val szemben a szuper képességei miatt. A 3-ban meg 500+ méterekre puffogok (én kb csak A&I-t játszom) meg minden játékos és ott bizony mozogna a szállkereszt.

    z utolsó mondatoddal tökre egyet értek. Pl ha tényleg liegek és mozog a fegyver, akkor megtámasztom egy fán/falon/széken, stb. Ezt itt nem tudod megcsinálni. Én pl mindig külső nézetben futok, ha csak el kell mennem A-ból B-be, mert kb klausztrofóbiás leszek a hosszú FP-os futástól. :-)
  • repvez
    #33828
    Azt nem tudom, hogy a legujabb deves részben mit modositottak, de eddig viszonlag folyamtosan futott a játék a beállitásommal , általában a standard volt mindenből.
    Most is a szokásos teszt részt próbáltam az armed assault pályát egész addig mig a mentésig el nem jutottam semmi gond nem volt majd utána mikor elkezdődtek a lövöldözések egyszercsak iszonyatosul el kezdett akadni a menüben visszább vettem a látotávot és még pár opciót kikapcsoltam főleg az élsimitásokat ,de a helyzet változatlan maradt, még a beállitás menúben is csak 4fpst mutatott.
  • Hogthar
    #33827
    Félre értés végett, nem azzal van a gond, hogy van fáradás rendszer, hanem azzal, hogy rossz és el van túlozva.
    Jelenleg nem kell futnod 50 de még 100 métert se, elég pár métert alap karabéllyal és úgy remeg a figura keze mint a nyárfalevél.
    Személy szerint szeretem ha van benne valamilyen szintű fáradság rendszer, pl ami arma 2 ben volt, ha futkorászol nem tudsz célozni, így az eszetlen futkározás elkerülhető.
    Viszont jelenleg irreálisan nem lehet célozni.
    Lehet kreténnek fogtok tartani, de tavaly amikor megjelent az új frissítés beletették a fegyver kilengést ami után a fegyver leír egy kört,
    felháborodásom végett, felvettem a teljes menetfelszerelésem, kezembe fogtam az Airsoft G36osom kimentem a telkünkre és elkezdtem tesztelni, nem pakoltam nagyon meg magam, a hátizsákomba olyan 10 kg volt + a fegyver, leteszteltem elkezdtem forogni mint egy marha és érdekes módon végig stabilan tudtam tartani. Utána jöttek a futkorászások, lefutottam 100 és 200 métert és igen remegett a kezem de pár másodperc után kitudtam stabilizálni és ismét precízen tudtam tartani a kezem. Fel is akartam venni de sehogy sem tudtam stabilizálni a kamerát, gopro-t pedig csak ezért nem akartam venni.
    Nem tudom próbáltátok e az új javítással a játékot, játszatok végig egy küldetés rájöttök mire gondolok.
  • Fürtös
    #33826
    Ha esetleg valaki csatlakozna TacBF squadhoz szóljon:
    TacBF
    Klasszikus szektor kontroll PVP.
  • repvez
    #33825
    Mint irtam, tiszta sor, hogy van ilyen, de vanank olyan dolgok amiket nem lehet rendesen leszimulálni a PC-n keresztül mert nincs oilyan visszacsatolásod amire kellő reakcióidővel ellenreagálj. Ez olyan mint a repszimulátoroknál a túlterhelés vagy amikor csuszik a gép vagy a szél dobálja, mindenképp csak akkor tudsz ráagálni rájuk amikor valami már bekövetkezett és lehet akkor már késő
  • Solt
    #33824
    Szerintem is azzal van a fő gond, hogy az AI-ra nem érvényesek ezek...

    Én arra emlékszem, hogy amikor teljes menetfelszerelésben, gázálarcban megrohamoztunk egy dombot, utána nemhogy lőni, de mozdulni sem nagyon tudtam! :D
  • Fürtös
    #33823
    Fogj meg egy seprűnyelet, szaladj le 50 (nem 100) métert és tartsd célra letámasztás nélkül.
    Van egy rossz hírem, 50 méter kurva sok ha erőből kell futni
    Senki nem emlékszik már a katonaságra?
    Szaladgáltunk ott eleget fegyverrel :D
    Mondjuk az tényleg gáz ,hogy az AI-ra nem huzzzák rá ezeket a korlátokat...
  • repvez
    #33822
    Ugyan ezt érzem az irányitás és a kifáradással, miota csak az arma létezik.
    Ez egy olyan dolog amit nem kéne erőltetni PC vonalon, mert mig az életben ha a kezedbe van a fegyver és futás után elfáradsz akkor tudod kompenzálni ezt a mozgást és ahogy lihegsz ugy az egész testeddel együtt a fegyver ios mozog ,de a fejed is vele együtt.
    Itt a játékba ha ugy vesszük a fejed a monitor és az fix mig a fegyver meg ide oda imbolyog és nem tudod kompenzálni vagy csak késlelve ami egy oscilációhoz vezet és a végére csak ide-oda lesz rángatva az egér.
    Ha a valóságban megfogsz egy fegyvert az szilárdan szinte mereven tudod irányitani, mig a játékba ugy érzem mintha egy kötélen rángatnám ide oda és mikor jobbra rántom a fegyver késve reagál rá és még balra is mozoghat.
    Mindeközbe az AI-nak meg semmi hatása semmire legyen az fáradság , este köd neki egyre megy nyilt irányzékkal pár lövésből kiszed 400m-ról, hogy te még red dottal sem vagy távcsövessel.

    Be kéne látniuk, hogy mik azok a részek amik a PC elött ülve hozzá adott értéket jelent és tudja növelni a realitást és a szórakozás faktort,de a tulbonyolitást és a bosszankodás részt nem.
  • Frenky
    #33821
    Sziasztok. Aki még esetleg nem tud rólunk, várunk minden érdeklődőt DCS Virtual Hungarian Air Force <- FaceBook Csoport! A DCS Virtual Hungarian Air Force - HUNAF egy zárt csoport! Azért hoztam létre, hogy egy csapatban legyünk, akik használják a Digital Combat Simulator-t. Így mindenki számára elérhetők a csoportban létrehozott események és információk. Céljaink között szerepel, hogy egy baráti, társaságban tudjunk kulturált keretek között online repülni, képezzük magunkat, és a kezdő pilótákat is. Lehetőleg olyan tagok jelentkezését fogadjuk el, akik részt vesznek a közös virtuális repüléseken. A HUNAF tagjainak ajánlott, hogy repül online közösségben, DCS szerveren, a csoport által szervezett repüléseken is részt vesz. Az új jelentkezőknek részt kell venni egy TeamSpeak_en történő bemutatkozáson, ez a felvételhez tartozik, valamint az alábbi adatokra van szükség: Neved, a játékban használt neved, kedvenc géped, mennyi ideje használod a DCS-t! Jelentkezés és infó küldése ezen az elérhetőségen: [email protected] Üdv, HUNter & HUNAF
  • Hogthar
    #33820
    Hát ez az új Nexus elég rossz lépés, sajnos rossz irányba haladnak.
    Betettek súly korlátot az még talán jó is lenne finomhangolva, de a többi botrányosra sikerült.
    Az új fáradás rendszer botrányos, ha alap assault fegyverrel is mész hozzá pár tár, futsz pár métert és 100 méterre nem tudsz tüzelni úgy kileng a fegyver. Irreális és Ai-k ellen játszhatatlan, ő sprintel egyet és utána reflexből lelő 400 méterről. Egyszerűen nincs szinkronba a kettő.
    Tavaly betettek forgásnál fegyverkilengést ami rendben is van, viszont utána a fegyver leír egy kört mintha el lenne fáradva, azóta várom, hogy javítsák vagy legalább finomhangolják, de nem tovább rontották.
    Hang rendszer is változott, át tették stereo-ba a fegyver hangokat, eddig jó is, csak rákevertek mély hangzást és csökkentették a hang erejét.
    Ezzel a következő a probléma, az alap fegyver hangok túl hangosítottak a hang fileban és ez által a magasabb hangok torzulnak.
    így jelenleg az alap torz hangot torzítják még halkítják, szintén rossz irány.
    Az alap fegyver hangokat kellene tiszta minőségbe felvenni és minden más hangot (pl futás hang, környezeti tücsök hang) hozzá igazítani.
    A mély torzítás teljesen érthetetlen számomra.
    Jelenleg ha beteszek egy tiszta jó minőségű fegyver hangot a játékban rettentően halk, csak pukkan egyet mint valami fing és mellé el is torzul.
    Látom, hogy jót akarnak kihozni, de egyszerűen nagyon rossz a kivitelezés, nem tudom mit lehetne tenni írjak rájuk? Nem hinném, hogy törődnének vele.
  • DancZer
    #33819
    Valószínű. Tegnap előtt jatszadoztam az Eden-el, es pont az jutott eszembe mikor letettem egy egységet, h: áhh a cuccokat még mindig nem tudom szerkeszteni" erre ma bejött ez. Ötletes megoldás, nekem elsőre nem ugrott be, h akár ez is lehetne.
  • tpM
    #33818
    Gondolom gyalogoknál meg az Arsenallal lesz összekötve.
  • DancZer
    #33817
    Ez azért elég klafa dolog lesz: http://imgur.com/2EO9IB7
  • DancZer
    #33816
    A dev az dev. Tele van félkész dolgokkal. Mondjuk ennek ellenére mi azzal multizunk.
  • DancZer
    #33815
    Ezek a dolgok a héten kerültek bele a dev-be mint fícsör. Ami azt jelenti, hogy a konfigot már feldolgozza az engine ha be van állítva. Tudtommal egyelőre a gyári hangok még nincsenek konfigolva, ezért csinált a srác is saját hangokat a videójához és nem a gyárival hangokkal demózott.

    Serintem pár héten belül érkeznek majd a hangfájlok a dev-re.
  • tpM
    #33814
    Ott ilyen már egy ideje. :\
  • Hogthar
    #33813
    Rendszeresen játszom online így nagyon ritkán lépek át Dev-be.
    Lehet a Dev- verzióba ilyen?
  • sirpalee
    #33812
    BMR Insurgency-ben is.
  • Gascan #33811
    milyen multiban lehet hasznalni az ilyen "custom" fegyvereket? ... gondolom evo, domi .. esetleg KoHben nem?
  • tpM
    #33810
    Nem, egyszerűen pár méterre vannak a társaim, akik tüzelnek, és semmi környezeti hatás nincs. Devbranchen vagy, ugye?
  • Hogthar
    #33809
    Na ezt most leteszteltem, szerencsére kezeli másoknál is. Ránéztem a configra, a visszhangnak is van távolság megadva, lehet azzal volt nálad a gond, hogy kiestél ebből a távolságból.
  • tpM
    #33808
    De nem a hangfájlokkal van a gond, hanem azzal, hogy az engine csak a játékosnál kezeli ezeket...
  • Hogthar
    #33807
    Ahogy befejezem az egység módomat, és ismét a fegyver móddal foglalkozom tervezem, hogy az alap fegyverek visszhangjait is lecserélem.