774


MOD illetve PÁLYA készítés a Counter-Strike: Source és a Half-Life 2 alá a Source SDK segítségével.
  • Tibbbor
    #494
    Ebben sajnos nem vagyok tájékozott, de majd megnézem.
  • Devv
    #493
    Köszi! És a fényerőn tudok változtatni hogy kicsit sötétebb legyen (a játék menüjén kívül)? Van ugye egy info_lighting-om...
  • Tibbbor
    #492
    Tetszőleges szöveghez

    Fejezetcímekhez, Half life címfelirathoz
  • Devv
    #491
    Hogyan tudok feliratot betenni, olyat mint amikor kiíródik a fejezet címe?
  • Tibbbor
    #490
    Nem tudok olyanról, hogy neked kellene nyitnod is és zárnod is az ajtót.Ez játék közben nagyon babrás lenne.
    Az ajtót nem lehet átméretezni, ha modellt használsz, csak akkor, ha te magad csinálsz ajtót egy brush-ból.Akkor viszont bármekkora lehet.De ez már bonyolultabb dolog.
  • Devv
    #489
    Úgy értettem, ne magától záródjon be, hanem ha rányomok, záródjon vissza. Még valami: nem tudom valahogy az ajtót szélesíteni, hogy szélesebb legyen? Előre is köszi!
  • Tibbbor
    #488
    Van az ajtó Properties lapján olyan, hogy hány másodperc után záródjon be magától.
  • Devv
    #487
    Na próbálkoztam és sikerült rendes ajtót csinálni. Egy dolgot nem tudtam belőni: kinyitom faszán az ajtót de vissza becsukni nem tudom. Azt hogy kell beállítani?
  • Devv
    #486
    Úgy értem abban a videóban ilyen béna lefelé nyíló ajtó van. Nekem hagyományos ajtó kell majd, de az gondolom nehezebb.
  • Tibbbor
    #485
    Komoly gondom támadt, hátha erre téved valaki, aki segíteni tud:

    Volt egy hibátlanul működő, többször letesztelt pályám, amit a napokban bővítettem újabb szobákkal.Munka közben időnként leteszteltem a pályát és ha minden ok. volt, készítettem egy biztonsági másolatot.

    Tegnap a régi pályarészen csináltam néhány kábelt(move_rop és keyframe_rope entityk-kel), letettem pár prop_physic-et, töröltem néhány decal textúrát, szóval semmi rendkívülit nem csináltam.

    Lefuttattam a compilert, betöltötte a HL2-t, megjelent a konzol is, majd mikor a pályámat töltötte volna, Windows hibaüzenettel lefagyott az egész.A hibaüzenet az volt, hogy

    "HL2.exe alkalmazáshiba, mivel az egyik memóriacím egy másik memóriacímen lévő műveletre hivatkozott, és az ott szereplő READ utasítás nem hajtható végre"

    Most jön a csavar: ha a hibás pályán "lekordonozom" az új területet, vagyis csak ezt alakíttatom át a compilerrel, semmi gond, minden működik.
    Ugyanígy gond nélkül fut kordon nélkül is(!) a kb. 2 hetes biztonsági másolat is.

    Vagyis: - nem lehet Windows hiba, mert akkor egyik pálya se futna.
    - nem lehet az új terület hibája, mert akkor nem futna a kordon módban illetve nem futna a biztonsági mentésem se, amin már ott van az új terület

    Félek, hogy valami bagatell hiba lesz az oka.Van valakinek tippje?
  • Tibbbor
    #484
    Miért lenne b...sz?Egy csomó skin-je van, több, mint 10 féle ajtóhoz.Nézz szét a modell browser-ben!Te mégis milyen ajtóra gondoltál?
  • Devv
    #483
    Köszi, világos. Sikerült is! Most már csak fasza ajtók kellenének. A videó amit az ajtóról linkeltél az ilyen balfasz ajtó, olyat tudtam is csinálni.
  • Tibbbor
    #482
    Írd meg, mit tettél le és milyen prop-ként?Nem lehet minden tárgyat akármilyen propként letenni, mert a compiler törli a pályáról, ha hibázol.Mikor kiválasztod a modellt, nézd meg jobboldalon az "Info" fülnél, melyik típusú propok-nál van kipipálva az ablak!!!

    1.Ha a prop-physic is ki van pipálva, akkor csak prop_physic-ként rakhatod le!(Ilyenek pl. a bútorok nagy része, autóroncsok, ládák zöme, melyek elmozdíthatók, ezért prop_physic-ek!!!)
    2.Ha a prop_physic nincs, de a static igen(és esetleg a dynamic), akkor lehet prop_static-ként lerakni.(pl. csövek, lámpatestek, stb.Ezek nem mozgathatók, statikusak)
    3.A prop_dynamic-oknak általában saját animációjuk van, ezeket szintén a modellválasztóban, a "Sequence" vagy az Activity" fülnél nézheted meg.
    Prop_dynamic pl. a Havesuit(Gordon védőruhája) tartószekrénye, ami nyílik, záródik, vagy csak éppen készenlétben van(Idle).

    FONTOS!!!!Ha valamit egyszer már a térképeden valamilyen típusú prop-ként letettél, később, a pálya másik részén is CSAK UGYANILYEN prop-ként használhatsz, különben törlődik a páyláról a compiler lefuttatása után!!!
  • adamq01
    #481
    Igen, nekem is rengeteg ötletem van és simán fellehet használni meglévő pályákat is vagy mások által letölthetővé tett pályákat, néhol egy kis átalakítással, hogy illeszkedjen a játékmenetéhez.

    A sztorinak nem kell túl bonyolultnak lennie, ahhoz hogy élvezetes legyen a játék. Remek példa a COD akárhányadik része. Szimplán izgalmas és változatos helyzeteket kell teremteni, jó scriptekkel fűszerezni.
    1001 egyszerűen megvalósítható ötletem van csak annyira nem értek hozzá, h egyedül megcsináljam.

    Pl. ott volt az Alien Woods féle kontroll mod. Tele volt saját modellekkel, pályákkal, még inventorit is programoztak bele. Le a kalappal a munkájuk előtt, de szerintem túlbonyolították és több energiát feccöltek a részletekre, környezetre, mint magára a játékmenetre.
    Nem is lett belőle semmi... sajnos.

    Én úgy gondolom, h kellő hozzáértéssel és jó ötletekkel, töredék annyi energiából lehet készíteni egy élvezetes játékot, mint átgondolatlanul.
  • Devv
    #480
    Igen.
  • Tibbbor
    #479
    Mármint futtatás közben compiler után?
  • Tibbbor
    #478
    Hogy-hogy próbában?!
  • Devv
    #477
    A falak mennek, megy a textúrázás is, most megpróbálok egy ajtót. Megpróbáltam egy tárgyat letenni, hammerben sikerült is, de próbában nem láttam.
  • Tibbbor
    #476
    Töröld a hibás falakat, pillanatok alatt tudsz újat csinálni, vagy klónozd a vele szemben lévőt, ha az nem hibás, úgy még gyorsabb: klikk a jó falra(pirosra vált, bal Shift nyomva tartása mellett a falat nyomva tartott bal gombbal odébb húzom és kész róla egy másolat.Ha ismerted ezt, akkor sorry.
  • Devv
    #475
    Azt azért tudom, hogy mit jelent az undo, de ha már csináltam 6 db falat és százszor odébb raktam őket, akkor b*szhatom... Akkor jó, ha vértizzadós!
  • Tibbbor
    #474
    Fent az ikonok között van két görbe nyíl, a balra mutató az undo(mégse), azzal tudod visszacsinálni az utolsó műveletet.Jó lenne átnézned az alapvető műveleteket, mert így nagyon vértizzadós lesz!

    Újabb link, jobboldalon fent találsz egy 10 pontból álló menüsort.Ezt érdemes átrágni, mert teljesen alapok nélkül képtelen leszek segíteni Neked ilyen formában!

    Hammer Editor Alapok
  • Tibbbor
    #473
    Tárgyakról röviden:

    Ugyanolyan entity-k, mint az info_player_start és a light, tehát lerakni is ugyanúgy lehet őket.Az entity listából kiválasztod a prop_static-ot vagy a prop_physic-et vagy a prop_dinamic-ot(különbségekről majd később!) és a 3D nézetben a padlóra klikkelsz.Ekkor még csak egy piros kocka jelenik meg. Ezután nyomsz egy Esc-et, akkor kijelölve láthtod a prop-odat mind a négy ablakban.A Properties(tulajdonságok) ablakban találsz egy World modell sort, erre klikk, majd "Browse" gommra klikk és megnyílik a Modell nézegető ablakod, ahol válogathatsz a modellek között.Ha megtetszik valami, akkor Ok-ra klikk és kész is.Helyére mozgatod a tárgyat(többnyire ugyanis besüllyed a padló alá) és voilá!(persze azért nem ilyen egyszerű a dolog, de ez a lényege, részletekről mindjárt írok!)
  • Devv
    #472
    És ha már adtam neki, akkor hogy csinálom vissza? (Mondtam hogy kezdő vagyok...)
  • Tibbbor
    #471
    Nem, mert akkor a kijelölt fal válna üregessé.
  • Devv
    #470
    Ha húzok egy falat, akkor ott is kell make hollow?
  • Devv
    #469
    Igen, ahogy írtad a hagyományos ajtók és az ilyen tárgyak érdekelnek majd... De addig újracsinálom a falaimat. :)
    Még egyszer köszi!
  • Tibbbor
    #468
    Tárgyak elhelyezése alatt a modelleket érted?Úgymint: járművek, csövek, monitorok, bútorok, stb?
  • Tibbbor
    #467
    Gondolom, megérted az írt angol szöveget(Source SDK vonatkozásában sajnos enélkül reménytelen boldogulni), úgyhogy itt egy másik link a témában.Nyilván Téged a szép, előre modelezett, hagyományos módon nyíló ajtók érdekelnek.Íme:

    prop_door_rotating
  • Devv
    #466
    Köszi szépen! A falakkal akkor nem lesz gondom, az ajtót meg majd megnézem. A következő kérdésem majd a tárgyak elhelyezése lesz...
  • Tibbbor
    #465
    Magyar tutorialok

    Ez meg lemaradt, bocs... :)
  • Tibbbor
    #464
    Pontosítsuk az első kérdést: két szobából akarsz egy nagyobbat csinálni?Mert ha igen, akkor kijelölöd a fölösleges válaszfalat, majd "Delete" és a megmaradó falakat úgy húzod, hogy ne legyen lyuk a szobán.

    És igen, célszerűbb egyesével csinálni a falakat, nem pedig egy téglatestet "make hollow"-val üregessé tenni, mert így könnyebben tudod majd a falakat mozgatni, átméretezni.
    Az ajtóhoz szívesen adok segítséget, de én is videókból tanultam meg, leírni nagyon nehéz.Mi nem világos?
    Kezdetnek itt egy magyar nyelvű tutorial gyűjtemény, abból is beállítottam Neked az ajtó készítését.

    Üdv és kérdezz nyugodtan!
  • Devv
    #463
    Sziasztok! Full kezdő vagyok, segítséget szeretnék kérni, mert a videókból nem volt egyértelmű. 2 dolog:
    1. Hogyan tudok egy szoba falából vágni vagy esetleg eltüntetni a falat? Két szobát egymásba húztam és az egyik szoba másikba érő fal részét szeretném eltüntetni. Vagy csináljam egyesével a falakat?
    2. Az ajtó működését leírhatná valaki. Sima egyszerű ajtó.

    Köszönöm!
  • Tibbbor
    #462
    A tipp jó, de mintha már találkoztam volna egy ilyennel a planetphillip.com-on.Majd rá is keresek. Amúgy sztorialapnak remek: kezdődhetne pl. ugyanazon az állomáson, ahová Freeman megérkezik a HL2-ben és a főhős épp sorban állna a többiekkel a kajakiadó ablaknál.(Biztos emlékszel)
    Más: a Black Mesa Source pályáiból nagyon sok ötletet merítettem, már kezdtem is "polírozni" a sajátjaimat...
  • adamq01
    #461
    Tudom, hogy nagy meló egy új világot kreálni, de erre mondtam, hogy marad a HL univerzum, csak egy mezei lázadó szemszögéből.

    Modelleket meg skineket lehet tölteni fpsbananaról is. :)
  • Tibbbor
    #460
    Tudod, ötleteim nekem is lennének, de gőzöm sincs a modellezésről, nem értek a face poser-hez, nem tudok új skin-eket és hangokat kreálni, vagyis pont azok a dolgok hiányoznak, amik elengedhetetlenek egy teljesen új mod elkészítéséhez.A meglévő eszköztárból kell gazdálkodnom, úgyhogy környezetnek marad a Half life univerzum, sztorinak meg az, amit ráerőltetek a látványra.Egyébként is, inkább csak a szabadidőm kellemes eltöltésére használom a Hammer editort, semmint arra, hogy like-okat gyűjtsek valamelyik modder oldalon(planetphillip.com, moddb.com, stb.)
    Bár néhe ezekre is olyan minősíthetetlenül igénytelen map-okat küldenek be, hogy egyszer talán feltöltöm én is a régi HL1 single playeremet, meg ezt a Hl2-est, ha kész lesz.
  • Tibbbor
    #459
    Nem igazán tudom, melyik részre gondolsz, ahol az ellenfelek csak állnak?
    Az első rendőr ai_goal_police nevű entityvel van úgy beállítva, hogy direkt csak figyelmeztessen, ha közeledsz.
    A ruha felvétele utáni rendőrök pedig nem csak állnak egy helyben, hiszen ha megnézed, még a legtávolabbról is felmennek a játékos után a lépcsőn.
    Talán a monitorszobában lévő géppisztolyos őr az, aki "csak néz", de amint az őrszoba ajtajához érünk, ő is kijön és támad.Ez nem magyarázkodás, csak kérdezem.
    Amúgy természetesen lehet ezen javítani, sőt azóta már meg is történt:
    squad-okba kell csoportosítani az ellenfeleket, mert akkor kommunikálnak egymással és szervezetten támadnak.Ennek is megvan persze a hátulütője: ha túl sok ellenfelet teszünk ugyanabba a squad-ba, akkor mind ott fognak tolongani előttünk.Van még az ai_scripted_schedule nevű entitiy is, ami hasonló célt szolgál, de ezt most nem részletezném.
  • adamq01
    #458
    Arra gondoltatok már, hogy ne half-life singlepayereket csináljatok, vagy ha marad a hal-life, akkor mondjuk az egyik "mezei" felkelő szemszögéből?
  • adamq01
    #457
    Nem rossz, de az ellenfelek feltűnően buták.
    Azt lehet javítani, h ne csak egy helyben álljanak és csak akkor támadjanak, ha odaértél?
  • Dodo55
    #456
    Komoly :)

    Amúgy amit mutattam főleg azért ilyen kicsi és rövid, mert annak idején a scriptelést próbálgattam benne. A videóhoz képest most úgy néz ki, hogy kicsit más a G-Man script és ott van Eli is, plusz van egy lépcsőház ha továbbmész a pincében, ott fel lehet menni, találsz egy rakétavetőt (a "történet" szerint azzal lőtték a lyukat ami kirobban a trabantnál amikor vagy). A rakétavetővel kell kilőni egy ajtót (úgy van megcsinálva, hogy csak az vigye ki).

    Ott akadtam el (és kb akkor hagytam félbe az egészet), hogy nem tudtam normálisan berakni korlátlan rakétákat adó ammo dobozt :(

    Már nem emlékszem pontosan, de talán a megfelelő entity-t megtaláltam, de nem akart működni.
  • Tibbbor
    #455
    Igen, saját! :)
    Megnéztem a tiédet, kár, hogy csak ennyi van meg belőle.
    A Half-life 2 map-omból kis ízelítő.Azóta persze sokkal nagyobb és jobb lett...:)