774


MOD illetve PÁLYA készítés a Counter-Strike: Source és a Half-Life 2 alá a Source SDK segítségével.
  • Rip
    #374
    Milyen textúrát húztál rá?
  • adamq01
    #373
    Miért áttetsző a fal belülről?
  • adamq01
    #372
    köszi
  • Rip
    #371
    Itt keresgélj.
  • adamq01
    #370
    vannak olyan honlapok ahol előre gyártott házak, autók, tárgyak stb.. van?
  • adamq01
    #369
    Singleplayer-t lehet hammer editorral csinálni?
  • RMarvin
    #368
    Hát, az elképzelésednek van egyszer ugyebár egy nem egyszerű modell-készítési fázis, egy zúzós SDK-kódolási fázisa valamint egy hang+mappolási fázisa. Melyikkel kapcsolatban van kérdésed?
  • misztic
    #367
    Sziasztok.Nekem olyan problémám lenne hogy a modomba nem tudok karakter modelt beilleszteni.Kérlek írjatok ha tudjátok a válszt.
  • RMarvin
    #366
    Attól tartok, hogy ebben sem értünk egyet. Kritizálni olyanokat kell, akiknek ez a szakmájuk, ebből élnek. Nem pedig azt, aki próbál valami olyat összehozni, aminek vélhetően sokan fognak örülni. (mert vannak egy jópáran) Ez esetben a kritika igencsak romboló hatású.
  • dav1d
    #365

    Én ilyen saját kis "prefab" szobácskákból épitkezek és ilyenekből percek alatt lehet egy jó mappot csinálni.
  • dav1d
    #364
    a kritika értünk van ezt ne felejtsd el
  • RMarvin
    #363
    Köszönöm az elmés hozzászólást. Számomra is teljesen érthetetlen, hogy pl a moddb-en az a sok hülye vadidegen külföldi miért nem kezdett el a remake szó használatán csámcsogni. Bezzeg a nagytudású magyar honfitárs!

    Komolyabbra készíteni? Nagyon jó ötlet! Ha rendesen végigolvastad volna akkor valószínű tudnád, hogy egyedül fejlesztem (azaz fejlesztettem, mert szerencsére jött néhány lelkes magamfajta amatőr). Hányan is dolgoznak a Black Mesa Source-on? Hány éve készítik?

    A mod grafikai szintjével kapcsolatban pedig csak annyit, hogy szándékosan hagytam meg a kocka-falakat és a vízszintes mozgást, ugyanis az volt az egyik legfőbb jellegzetessége az eredeti játéknak. A rajzfilm-stílusról pedig szándékosan nem regélek.

    Mellesleg a 2001-es RTCW is félig-meddig az alapjáték remake-je volt.

    Bár a moddb-en leírtam, hogy nem kérek negatív kritikát, mert nem ez a szakmám...stb., de itt sajnos elfelejtettem ezt megtenni. Én marha!
  • Rip
    #362
    Akkor legyen tribute :)
  • dav1d
    #361
    Remake a Black-Mesa Source is de nem ugy hogy szimplán átolták a pályákat azt szevasz van, hanem igenis komolyabbra csinálják a mai követelményekhez igazitva.Sztem simán meglehett volna úgy oldani ezt is.
    Szóval itt azért beszélhetünk remake-ről:
  • Rip
    #360
    Ez egy Wolfenstein 3D remake, pont ez a lényege.
  • dav1d
    #359
    hát nem tom ha élehtű mapok lennének még hagyján de ez igy
  • Rip
    #358
    Szép munka!
  • RMarvin
    #357
    Mint azt néhány lelkes és segítőkész helyi fórumozó már unásig tudja, masszív felújítás alatt áll az 1992-es minden FPS-ek ősatyja, nevezetesen a "Wolfenstein 3D" és kiegészítője, azaz a "Spear of Destiny". A felújítás természetesen a Half-Life 2 (EP1) Source motorjára íródik, épül és szépül. Egyetlen gond van csupán: egy embernek túl nagy falat (80 pálya, 5 alap-NPC és ~15 féle Boss-NPC) pláne úgy, hogy decemberre bővül a család, így már nincs sok időm a fejlesztésre. Tehát keresek a mod fejlesztéséhez és a fejlesztés majdani átvételéhez megbízható, magyar nyelvű kollégákat, akik a következőkben felsorolt feladatok ellátására szívesen vállalkoznának. A szaktudáson túl egyetlen apró feltétel van: ismerje kívülről-belülről az eredeti, feldolgozásra kerülő játékot! A feladatok, valamint azok egyes részeinek jelenlegi állapota a következő:

    Kódolás
    - NPC: Az NPC-k félig-meddig élnek, de még van bőven tennivaló. Semmi plusz elvárás nincs ahhoz képest, hogy lőjenek, üssenek a játékosra, ha az karnyújtásnyira van.
    - Fegyverek: a fegyverek is működnek, de nincs szükség tárkapacitásra, azaz minden fegyverhez egyforma töltény dukál.
    - HUD: még a HL2-t tükrözi, a felújítás állapota 0%
    - Játékmenet: jelenleg csak Singe-Playerre készül a felújítás, de a végcél mindenképpen egy multis Wolfenstein, melynek mind a 80 pályája Cooperative modban végigtolható, valamint kiválasztásos alapon 20 db pálya szimpla Deathmatchen is játszható.

    Modell-készítés
    - alap-NPC: Guard, SS, Officer és Dog készen van, Undead a tervezőasztalon.
    - BOSS-NPC: állapot 0%.
    - környezeti elemek: állapot 100%, véglegesítés előtt állnak.
    - fegyverek: kés még nincs, pisztoly és géppisztoly kész, minigunból közkívánatra új készül. Plusz elemként bekerül a német nyelesgránát, mely csakis a lelőtt katonáktól szerezhető néha be.
    - játékos-modell multihoz: még nincs

    Textúrázás
    - Wolf-textúrák teljesen készek, a Spear többlet-textúrái készítés alatt vannak.

    Pályakészítés
    - 6-7 pálya már készen van, a maredék 73-74 már gyorsan elkészíthető az új eljárással: készült egy ún. "raktár" pálya, melyből klónozással legfeljebb 3-4 óra alatt 100%-osan elkészíthető egy teljes pálya!
    - megoldásra váró probléma a pályák közötti liftkapcsolós transzfer. A lift nem moccan, mindössze gombnyomásra betöltődik az új pálya. Vannak titkos pályák is, ezért eleve NEM működik a Half-Life specifikus módszer (amikor a pálya "kilépési" pontja ugyanott van, mint a következő pálya "belépési" pontja)

    Hangok és zene
    - Hangok: e téren nincs gyakorlatom, az állapot kőkeményen 0%
    - Zene: ugyanaz mint a Hangok esetében. A cél az, hogy az eredeti midi-hangzás és hangulat tisztán, jópofán és kissé idétlenül legyen újrakreálva.

    Akinek van kedve bekapcsolódni a fejlesztésbe, az hajítson pár sort privátban!moddb-es honlap
  • belarus820
    #356
    Na már sikerül!!! Köszi!! :D
  • belarus820
    #355
    Fasten van valami msn ed vagy valami elérhetőséged?
    Kérlek add már meg mert nem teljesen vágom! Légyszi!
    De azért ezt is köszönöm!
  • belarus820
    #354
    Nagyon köszönöm! A 2 dologra már rá jöttem, de a domborzatot azt nagyon köszönöm!!
  • Fasten
    #353
    Szia!

    1. Amikor csinálsz egy testet, amin csinálnál terepalakításokat, az Applying Textures módban válaszd ki a felületet, majd az ablakban (Face Edit) válaszd a Displacement fült, ott nyomj egy Create-t, majd a Paint geometry-vel alakítgathatod a felületet.

    2. a Bal fölső sarokban rácsos gomb segítségével tudod állítani a szerkesztőablak alapegységeit...
  • belarus820
    #352
    császtok! 2 HELP kellene Source SDK Hammer editorhoz!:

    1. Hogy lehet domborzatot kialakitani a talajon?

    2. Hogy lehet beállitani h ne csak kurva vastag falat lehessen csinálni??:D

    Előre is kösz!
  • RMarvin
    #351
    Hát, én a modocskámhoz vtf-eket használok, amiket behajítok a materials könyvtárba, s a hammer indításakor ott vannak a lista legelején. Se pak, se wad.
  • adamq01
    #350
    Meg mindenhol cak azt találom h wad to VTF mikor ha már megvan a wad fájlom akkor ki az aki egy vtf et csinál belőle mikor a vad az tökéletes.
  • adamq01
    #349
    Jó itt azt írja le, hogy hogyan csináljak VTF fájlt de azzal semmirese mentem mikor a játékhoz wad vagy pak kell... Mindenhol csak ilyeneket találtam, de ez semmiresee jó.
  • werkfilm
    #348
    Creating a Material
  • adamq01
    #347
    Sziasztok! Van egy pár tökjó jpg képem ami jó lenne textúrának. Van ötletetek hogytudom WAD formátumba rakni hogy feltudja használni a játékba?
  • toarpad
    #346
    http://ssmg.gameop.hu/ -n Rengeteg Source SDK-s MAGYAR Videó van .

    ui. NEm enyémek hanem az egyik haveromé !
  • adamq01
    #345
    köszi a segítséget valóban ez a probléma de sikerült megoldanom
  • Rip
    #344
    Attól, hogy nem eredeti. Sok textúra hiányzik.
    Lehet talán leszedni texture packokat, vagy valami hasonlót, nem tudom, eredetivel nincs ilyen gond.
  • adamq01
    #343
    Sikerült letöltenem egy nem steames dolgot de mindíg mikor belépek a játékomba akkor rengeteg textúra hibát látok pl. mikor belelövök a földbe akkor elég béna lila textúrát csinál a lövésnyomnak. Megtudjátok mondani mitől van ez?
  • adamq01
    #342
    Mostlátomcsak, h még régen kérdeztem és a Hammer editorral lehet csinálni.
    Akkor a következő a kérdésem, h lehete vele korrekt mapokat csinálni vagy már nagyon elavult?
  • adamq01
    #341
    Csőztök! ha nem eredeti a css-m akkor tudok pályákat csinálni?
    és hogy tudok hozzájutni a pálya készítőhöz?
  • dav1d
    #340
    Egyébként akinek nincs meg a HL2 a PacSteam segitsgével juhat az a SourceSDK-hoz
  • RMarvin
    #339
    Kéne egy kis HL2-es mappos segítség: szeretném végre megoldani a pályaugrást gomb segítségével. Aki emlékszik a jó öreg wolf3d-féle (vagy doom/quake) liftgombra, az tudja miről van szó. Nagyon kéne egy jó megoldás! Köszi!
  • Rip
    #338
    FPSBanana Tutorial részlege
    Az egyik legkorrektebb video tutorial a World of Level Design oldalán
    Neki is van néhány hasznos video tutorialja.

    Mind a három angol nyelvű.

    Ha nagyon van rá igény, csinálhatok egy videot az alapokról.

    Egyébként a valve developeres tutorial is jó szerintem, pl. az első pálya megépítéséről szóló rész.
  • RMarvin
    #337
    Tudnál adni néhány korrekt linket SDK-s tutorialra? (A valve developerén kívül)
  • Misak
    #336
    RIP nemadnáld meg az msned vagy skyp-ed vagy vmid mert az alapoknál leragadtam :(
  • Rip
    #335
    Neten rengeteg nagyon jó tutorial van (néhány magyar is van), youtube-on is van sok oktató video, egyszerűbb azokat megnézni elsőként. Így fórumon elég körülményes lenne elmagyarázni az egészet.
    Ha konkrét kérdésed lesz, szívesen segítünk (persze, csak ha tudunk :) ), lásd lentebb.