774


MOD illetve PÁLYA készítés a Counter-Strike: Source és a Half-Life 2 alá a Source SDK segítségével.
  • Tibbbor
    #654
    Igen, vár. Ha nincs megadva neki scripted_sequence, akkor nem csinál semmit. Miért is csinálna? Úgyse látszik. Sőt, info_node nélkül még akkor se követ, ha észrevesz.
  • Devv
    #653
    Ja nemtudom, csak simán leraktam a zombikat és ha pl. egy ajtó mögött van, benyitok és akkor kezd csak el mozogni. Addig meg vár vagy mi?
  • Tibbbor
    #652
    Mit szeretnél egészen pontosan?
  • Devv
    #651
    Pont hogy nem barátságos zombikat akarok. Az a baj hogy akkor kezdenek el mozogni amikor odaérek hozzájuk.
  • Tibbbor
    #650
    Más fejű zombikat szerintem csak valami külön grafikai programmal lehet csinálni, mert az már másik skin-nek minősül.
    Barátságos zombikat talán az ai_relationship point entity-vel tudsz csinálni. Ha működik combine katonákkal, szerintem zombikkal is menni fog.
  • Devv
    #649
    Olyan zombikat akarok, amelyeknek nem headcrab fejük van. Illetve zombik is működnek squadban?
  • Tibbbor
    #648
    Na, nekikezdtem a mappack-omnak. Ha lesz valami érdemi eredmény, teszek fel képet, de még nagyon az elején vagyok(főleg nodraw textúrát használok a későbbi optimalizálás miatt, világítás még nincs, semmi csicsa, csak a nyers geometria...)
    Nálatok mi újság?
  • Devv
    #647
    Köszi!

    Nálam nincs ilyen útvonal. Viszont nekem csak az ep2 van fent, a sima hl2 nincs...
  • Tibbbor
    #646
    Váúúú, szuperül néz ki!!!

    Na, megoldottam a lenti problémát, végre értem ezt az entity-t.
    Amúgy tudtátok, hogy rengeteg példapálya és jó pár eredeti map .vmf formája(vagyis bele lehet nézni, mit hogy csináltak!!!) található a Steam\steamapps\common\sourcesdk_content\hl2\mapsrc mappában?!
  • Devv
    #645
    Jól belemélyedtél. Én meg mire belemélyedek, ráunok. Kicsit átépítettem a pályát, ezen a részen még nem voltál gondolom, ez még nem így nézett ki mikor átküldtem. Ellesheted, hogy hol a feszítővas. :)
  • Tibbbor
    #644
    A Valve fórumában sem találtam megoldást a Faceposer gondomra, mindössze egy valaki tett fel ilyen témában kérdést, de neki se sikerült megoldást találnia. :(

    Más: használt már valaki phys_lenghtconstrain entity-t? Ezzel lehet pl. megszabni, hogy egy dugasszal ellátott elektromos kábel, amit majd a játékban be kell dugni egy konnektorba, milyen hosszú zsinórral legyen ellátva. A zsínórom már kész, de az a baj, hogy amikor a Physgunnal felveszem, a végtelenségig nyújtható a kötél... :) Nem egészen világos, hogy hová kell elhelyezni és mit kell pontosan beírni a Properties-be.
  • tomy88trance
    #643
    Nyilván úgy csináltam,de compilerbe lefutott aztán a régi mapot indiította el :/ :D
  • Devv
    #642
    A más néven elmentettet meg kellene nyitni és compilerbe futtatni (F9), hogy megcsinálja a pályát.
  • tomy88trance
    #641
    Az volt,hogy a régi mapot módosítottam textúrát cseréltem rajta stb, el mentettem más néven és a játékba ugyanazt a régit adta vissza nem a módosítottat , a képet csak azért tettem be most mert közbe egy újat is elkezdtem :D Amúgy bocsi 632-eshez kapcsolódott :)
    Utoljára szerkesztette: tomy88trance, 2017.11.14. 18:54:23
  • Devv
    #640
    Nem jó a textúra vagy mi is a baj? Mert #635-ben elég értelmetlenül fogalmaztál...
  • tomy88trance
    #639
    Senki nem tudja,hogy miért van az amit a #635 kommentemben írtam? :/
  • Devv
    #638
    Nem vettem beszólásnak, sőt köszi a véleményt! Sok sikert az npc beszédhez!
  • Tibbbor
    #637
    Félre ne értsd, nem akarok beleszólni, nyilván csináld ízlésed és kedved szerint. Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy némi segítséget adni kellene az egyszeri játékosnak, különben könnyen feladhatja. Persze, rászánom majd az időt a folytatásra, csak az a baj. hogy én főleg gyorsmentést használok, kezdhetem előlről megint...Ezért javasoltam az autosave-et.
    Kösz az ajánlatot, de még nincs mit tesztelned, mert csak a tesztpályámon próbálok ki dolgokat, ráadásul sehol nem találok egy nyavalyás tutorialt a logic_choreographed_scene-ről, ami megmutatná, hogy a francban lehet egy NPC-vel elmondatni egy mondatot az eredeti játékban is szereplők közül(pl. annyit, hogy" Over here...!"), ajakszinkronnal! A Faceposer nálam múködik. Mindent megcsinálok rendesen, ahogy a tutorial mutatja, de hiába. A hülye NPC csak áll és bámul, de nem mond semmit. Ambient_generic-el is meg tudnám oldani, de akkor nincs ajakszinkron, az meg olyan csúnya. Szóval 3 napja ezzel görcsölök. Pályám meg még sehol, a sztorit is ki kellene még találni.
  • tomy88trance
    #636
  • tomy88trance
    #635
    Hát ez felettébb érdekes, elkezdtem egy új mapot csinálni és azt egyből le tudtam tesztelni ,létezik,hogy a textúra nem változott meg ,mert olyat választottam ki vagy mi lehet? Ja de nem csak a textúra nem került át,mert a pályán is módosítottam ,szóval passz :/ lehet összekeveri a neveket? :D
  • Devv
    #634
    Köszi az észrevételt, én csak arra gondoltam, hogyha lát az ember egy leszakadt létrát és egy szörnyet ami felfelé húz pont ott, akkor ezt össze tudja adni. Portaloztam eleget, ott ezerszer nehezebb logikai feladványok voltak (nem mintha ez logikai lenne). Mindenesetre teszek még ládákat oda valahova, hogy azok segítségével fel lehessen jutni.
    A logic_autosave jó ötlet, beépítem majd, de kiíratni nem fogom, hogy mit kéne csinálni... Még egyszer köszi, ugye végigviszed? Szívesen tesztelek én is neked ha gondod.
  • Tibbbor
    #633
    Bocs, de ez már annyira nyakatekert megoldás, hogy szerintem egyedül Te tudsz róla. A mennyezetről lógó szörnyeket mindenki kapásból lelövi, aztán ment egyet, mint én is és megint frusztrált lesz, hogy kezdheti újra egy jóval korábbi nagy mentéstől. Hidd el, jó szándékből mondom, ha már ennyire trükközöl, ide is kellene egy logic_autosave, plusz egy game_text, ami a csápos lelövése után jelenne meg, mondjuk így: "Ezt kár volt még lelőnöm, felhúzhatott volna a felső szintre...", és ezután újabb lényt jelenítesz meg monstermaker-el vagy point_template-el, hogy megsejtse a játékos, mit is szeretnél? Ez nem okoskodás, hanem egy kívülálló játékos véleménye.
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.11.13. 15:58:03
  • tomy88trance
    #632
    Öhhm olyan problémába futottam,hogy módosítottam a mapom,újra textúrázás stb,meg csináltam belőlük 1v1 meg 2v2 verziót,de ahogy az újratextúrázottat le akarom tesztelni a régi mapot adja be és nem tudom miért, át van nevezve pedig :/
  • Devv
    #631
    Na jó csak vicceltem. :) Felénél vagy kb. A healthcharger akartam működtetni de nem sikerült animálva. Nem is működik. A leszakadt létra előtt ments egyet, elvileg felhúz az a plafonra tapadt szörny, persze lelövöd mielőtt elkapna és ráesel a létrára.
    A hangokat tényleg meg lehet hallgatni a szerkesztőben, zenéket nem próbáltam. Az enyém is hangeffekt.
    Köszi a tesztet de azért vidd végig! ;)
  • tomy88trance
    #630
    Én még azt se tudom az mire jó, mármint a faceposer :D röviden? :D
  • Tibbbor
    #629
    Hehe, azért az túlzás. Ma például ügyeltem, utána a szerkesztővel tököltem, azt próbálom felderíteni, hogy működik a Faceposer(lassan be is tudom üzemelni, mert erről is félinformációk vannak a neten) és most játszottam kb. tényleg 15 percet a pályáddal. A leszakadt létránál vagyok. Onnan fel lehet jutni valahogy? Egyébként nagyon jó kis pálya, gratulálok!!! A Healthcharger(Egészségtöltő gép) nekem nem működött, kellett volna?
    Lenne egy fontos kérdésem: a pályádat egy zene effekttel kezded. Arra már én is rájöttem, hogy a Soundbrowserben "song" néven vannak a zenék, működik is a tesztpályámon, de nem tudom előzetesen a keresőben meghallgatni a zenéket, csak az egyéb zajokat(pl. lift hangjai, vagy a vonaté, stb.) Így meg nagyon nehéz válogatni, hogy mindig betöltöm a pályát és csak akkor derül ki, mit takar az adott sound. Nálad ez hogy működik?
  • tomy88trance
    #628
    Köszi, igen első :) Még finomhangolom nyilván lesz majd v2.0 :D Meg közbe ötletelek egy CS:GO bombalerakós pályán,csak az már kicsit neccesebb ,mert ott már nem elég random lepakolgatni a dolgokat :D Meg egy mod ötletem is van ,csak azt nem tudom hogy fogom megvalósítani :D Lényegében ugyanaz a bombalerakós cucc lenne csak megvariálva kicsit ,nem tudom ilyet lehet-e :)
  • Devv
    #627
    10 perc a mapom, 3. napja csinálod. :D :D
  • Tibbbor
    #626
    Szerintem keress tutorialokat, mert nem minden textúrával működik, ebben kevés tapasztalatom van.
    Azért a pályádat majd újrakezdem, mert bosszant a bénaságom.
    Ezt tegnap néztem, eszméletlen jó map!

  • Devv
    #625
    Szemmagasságba tettem, igaz egy kisebb helységbe csak egyet, de nem akar tükröződni a padló, pedig csempe. :)

    Ami a pályámat illeti, rakok majd be még lőszert, de elvileg elég. Az egyik helységbe (ahova a dupla láda mögötti szellőző vezet) van egy shotgun. A feszítővasat később veszed fel. (Már ha megtalálod MUHAHAHA!) :D
    Köszi az észrevételeket!
  • Tibbbor
    #624
    Az env_cubemap-okat hova teszed? Ajánlott szammagasságba és több helyre, ahol eltérőek a fényviszonyok. Compiler után még be kell írni a konzolba, hogy "buildcubemap", aztán futtathatod. Sok tutorial van róla.
    A pályádon haladtam, de elfogyott a lőszerem, nem tudom betörni a feljebb lévő rácsot. Feszítővasat meg nem találtam. Elég nehéz a sok tárgy között a ládákkal manipulálni. Ahol az első eldugott szellőzőt mondtad, ott például a dupla nagy ládát nem lehet "e"-vel mozgatni, ezért baromi nehéz volt ellökdösni a nyílás elől. Szerintem jó a pálya, de elég frusztráló így, kellene a feszítővas és több lőszer se ártana. Persze ez csak saját vélemény..
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.11.11. 15:34:04
  • Devv
    #623
    Köszi! :) Ez a tükröződés meg ez a pocsolya effekt nem sikerül...
  • Tibbbor
    #622
    Szerintem ez nem gond, valszeg azért írja ki, mert ha te nem teszel a pályára env_cubenap-ot és futtatás előtt nem írod be a konzolba, hogy "buildcubemaps", akkor a gép készít egy default cubemap-ot. Biztos nekem is kiírja, csak én nem szoktam figyelni, ha nincs hibaüzenet.

    Most még ügyelek, de délután folytatom a pályád tesztjét.
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.11.11. 12:05:37
  • Devv
    #621
    Ez nem tudod miért van? A compiler-be mindig bent van:

    "Creating default LDR cubemaps for env_cubemap using skybox materials:
    skybox/sky_ep02_01_hdr*.vmt
    ! Run buildcubemaps in the engine to get the correct cube maps.
    Creating default HDR cubemaps for env_cubemap using skybox materials:
    skybox/sky_ep02_01_hdr*.vmt
    ! Run buildcubemaps in the engine to get the correct cube maps."
  • Devv
    #620
    Természetesen aki '98 óta nyomja az gondoltam hogy sokat játszott. :)
  • Tibbbor
    #619
    Szerintem tök jó a pálya, nyilván fogsz még rajta finomítani(textúrázás, világítás), de remekül működik.Ha ez az első multis pályád, akkor szívből gratulálok!
  • Tibbbor
    #618
    A röhej az, hogy rengeteget Half life-oztam, de úgy látszik, elhülyültem... Ráadásul én is tettem a pályámra pont ilyen rejtvényt(láda mögött szellőző). na, most nekiugrok és nem kérek több helpet, csak azért se!!!
    Eddig egyébként minden textúra megvan és tárgy is. Mostanáig kínlódtam egy olyan igazi vonat tesztelésével, természetesen megint hiányos volt a tutorial szövege, úgy kellett az infókat összekaparni.
  • tomy88trance
    #617
    Na itt egy gameplay videó ,kicsit béna voltam mert laggolt rendesen :D teszt
  • tomy88trance
    #616
    Na most néztem csak fel,na most az a nagyon kusza valami az entity modell méghozzá több hegy ,de már megoldottam dispacementtel inkább ,így csak 4 kell nem több tucat és szebb is,habár a textúrával nem vagyok megelégedve. Csináltam egy videót azt mivel tudom feltölteni vagy hogy? Csak úgy szimplába engedi a fórum? Egyébként valamelyik dev textúra van kiválasztva, dev measuregeneric vagy mi a neve. Láttam,hogy más is ezzel dolgozik ,mert hogy átláthatóbb így amíg nincs kész a map utána persze textúrázni kell még majd. Mondjuk én nem sokat használtam még :) Itt egy videó igaz nem ingame, még ,lesz az is mindjárt :) videű
    Utoljára szerkesztette: tomy88trance, 2017.11.10. 21:52:27
  • Devv
    #615
    Nem akarom, hogy az egész padló csillogjon, ez olyasmi a képen, mint egy pocsolya. Mintha víz lenne a kövön. (?)