774


MOD illetve PÁLYA készítés a Counter-Strike: Source és a Half-Life 2 alá a Source SDK segítségével.
  • Devv
    #534
    A félkész mapomnak csináltam egy félkész logo-t :

  • Devv
    #533
    Köszi a választ, azóta már mindent megoldottam. :)
  • adamq01
    #532
    Nem értek annyira ehhez, de nekem ez akkor szokott lenni, ha bebugol és ha újraindítom, akkor megszűnik.

    Gamebanan-án, Source SDK-hoz vannak, de úgy tudom átlehet egy progival konvertálni Hammer-be is.

    Amúgy google-ban rákeresel, h "Hammer editor prefabs modells stb..." akkor csak találsz vmit.
  • Devv
    #531
    Még egy technikai kérdés: A Black Mesából átraktam pár tárgyat a hammerba, működnek is, de a textúrák nem. Amikor ki kell választani a textúrát látom őket szépen, de amikor rárakom a falra akkor ilyen pixeles lila-fekete kockás. Mi lehet a gond? (sign textúrákról van szó)
    Köszi!
  • Devv
    #530
    Na megoldottam: átraktam a tárgyakat a black mesából. Ez a gamebanana egy fos.
  • Devv
    #529
    Köszi! Ezt linket tudtam. Ezek közül bármelyiket be tudom tenni a hammerba? Illetve van más ilyen oldal, mert itt nem találtam meg amit akartam.
  • adamq01
    #528
    http://gamebanana.com/prefabs
  • adamq01
    #527
    http://gamebanana.com/models
  • Devv
    #526
    Tud valaki olyan oldalt ahol plusz modellek vannak a hammer-hoz? Előre is köszi!
  • Tibbbor
    #525
    Visszaküldtem a map-odat, megnéztem, kiegészítettem, többi az email-ben.
  • Tibbbor
    #524
    Már letöltöttem a map-odat, de jelenleg a másik gépről a fiam használja a Steam accountomat...
  • Devv
    #523
    Köszi, használom és is már...
  • Tibbbor
    #522
    Ok, megkaptam, otthon majd megnézem.
  • Tibbbor
    #521
    Igen, az a sárga.Minden olyan felületen meghagyom, amit a játékos nem láthat, tehát a falak külső oldala illetve minden egymáshoz tapadó, nem látszó felület.Sok processzorteljesítményt lehet vele spórolni.Csak vigyázni kell, nehogy olyan helyen maradjon meg, ami leak-et(lyukat) okoz.Vagy ha pl. a pályán ottfelejt az ember egy ilyennel bevont falat, akkor játék közben az ember nekimegy egy láthatatlan falnak...:) Jártam már így, trigger helyett nodraw-al vontam be a brusht, aztán csodálkoztam, hogy a trigger nem működik, én meg nekimentem valaminek...
  • Devv
    #520
    Elküldtem a mapot.
  • Devv
    #519
    Köszi a tanácsot, igazából az építés megy, az ajtók mennek, a tárgyak elhelyezése is megy, most az égbolt van soron nálam (a szöveg kiíratást és a fényeket későbbre hagyom). Az igaz, hogy sietek, nem is értem, hogy miért... Egyébként nem hl mapot csinálok, hanem egy bemutató mapot, amit a munkahelyemről mintázok (parkoló, folyosó, irodák, stb.).

    Írtad korábban, hogy nodraw textúrákat csinálsz, az a textúrák között a tools/toolsnodraw?
  • Tibbbor
    #518
    Küldd át a hibás égboltos .wmf-et, majd megnézem, mi a gond.
    És elnézést, de egy jó tanács: nagyon kapkodsz, mindent kipróbálsz, aztán érthető módon nem megy.
    Az alapokkal légy először tisztában és szép lassan próbálgasd az újabb, nehezebb dolgokat.
    Én minden újat egy tesztszobában próbálok ki, hogy ne vágja agyon a készülő map-omat.
    Legalább 100 tutorialt olvastam illetve néztem meg és most is a Könyvjelzők között figyel kb. 20 link, ahol utánanézhetek dolgoknak.Szóval türelem, türelem, türelem!Félre ne értsd, nem kioktatni akarlak, csak a nagyobb kudarcoktól megkímélheted Magad, ha nem sietsz annyira!
  • Devv
    #517
    Mégse jött össze az égbolt... az egyik textúrával jó volt, utána egy borongósabbat akartam, de az meg elmosódik. Pedig nem lyukas a mapom. Mi lehet a gond?
    A másik gondom meg az, hogy mostanában minden alkalommal amikor szerkesztem a mapot "a hammer.exe működése leállt."
  • Devv
    #516
    Köszi, átjött, meg is néztem, majd foglalkozok vele, egyelőre égboltot csináltam, össze is jött.
  • Tibbbor
    #515
    Elküldtem!
  • Devv
    #514
    Megnézem, köszi szépen. Itt a cím:

    [email protected]
  • Tibbbor
    #513
    Ha tudsz nekem küldeni egy email címet, átküldenék Neked egy 56 kb-os .wmf fájlt, ami egy tesztszobám, ahol ezt meg tudnád nézni a szerkesztődben.Két entity a lényeg: egy logic_auto, ami a pálya megjelenésekor arra utasítja a másik entity-t, a game_text-et, hogy írja ki a szöveget.Minden paramétert ott találsz és variálhatod őket kedved szerint.
    A példa azt írja ki némi késleltetéssel, hogy "Testroom".
  • Devv
    #512
    Játék közbeni kiírást szeretnék.
  • Tibbbor
    #511
    Fekete alapon fehér betűket szeretnél?
  • Devv
    #510
    (fasza, magamnak írtam választ... )
  • Devv
    #509
    Le tudnád írni, hogy kell fejezet címet készíteni, nem jöttem rá abból a linkből, amit küldtél. A map-om elejére szeretnék egy sima fejezetcímet.
    Köszi!
  • Tibbbor
    #508
    Az attól függ.Láttam egy srác tutorial videóit a Youtube-on, na az úgy vágja a témát, hogy mindig vissza kellett játszanom, mit is mutatott?És a pályaépítési módszerek is különbözőek.Van aki dev_textúrákkal dolgozik és először felépíti a pálya geometriáját, majd csak utána textúráz, aztán bevilágít és végül elhelyezi a részleteket.Én általában nodraw textúrával dolgozom mindenhol, utána feltextúrázom a falakat azon az oldalon, ami látszani fog, a többi maradhat nodraw.Még jobb is így, mert ugye a nodraw textúrával a gép a számoláskor nem kalkulál.
    Ezután alapfények(light), majd kordonnal megnézem, milyen?Módosítás után fényforrások elhelyezése, alapfények törlése, entity-k lerakása, újabb kordonos próba.Ez általában többször is, mert semmi nem működik elsőre úgy, ahogy elképzeltük.
    Ha minden ok, ellenfelek elhelyezése és újabb próba kordonnal vagy anélkül az elejéről.Na és engem itt ért a meglepetés, mert ami kordonnal ment, az a teljes pályán el sem akart indulni.
    Kordon azt jelenti(mivel újonc vagy a témában), hogy le lehet "keríteni" egy virtuális kordonnal a pályád egy részét az egésztől, ha csak azt a részterületet szeretnéd tesztelni.Így nem kell "keresztül küzdened" magad az elejétől az összes ellenfélen át az új területig, hogy tesztelhesd.
  • Devv
    #507
    Köszi szépen! Amúgy tényleg jó lassan lehet haladni...
  • Tibbbor
    #506
    Közben megtaláltam.A törhetetlenséghez ide kell egy jó nagy értéket beírni, ha prop_physic a ládád:

    Min Damage to Hurt <int>
    The prop will ignore any damage events if the damage is less than this amount.
  • Jim Morrison
    #505
    köszi szépen, megpróbálkozom :) Azzal nyugtatom magamat, hogy úgy se kell sok minden, biztos egyszerű lesz :D
  • Tibbbor
    #504
    Remélem, tényleg jó lesz.Most pl. napokig újra kellett építenem a pálya egy részét, mert egy tök ismeretlen hiba miatt nem tudtam futtatni.Sehol nem találtam választ a hibára, még jó, hogy "csak" 2 heti munkám veszett kárba és volt másik mentésem is.Ez egyébként alapszabály!Minimum 2 mentésed legyen a pályáról(nekem most 3 van+amit már le is játszottam élesben)
    Ha elvi segítség kell a szobádhoz, abban benne vagyok, de nekem nincs a TF2-höz bekonfigurálva a Hammer-em, na az se lesz piskóta, készülj fel!
  • Tibbbor
    #503
    Nincs mit.

    A láda egy modell vagy Te kreáltad?Van egy rovat, ahol be lehet írni, mekkora sebzésértéknél kisebbre ne reagáljon.Ide beírsz egy nagy számot(pl. 1000) és kész.Otthon pontosabban is meg tudom nézni, ha nem sikerül, csak akkor írj!
  • Jim Morrison
    #502
    Biztos jó is lesz :) Én holnap szerintem neki is állok a sajátomnak. gyorsan leszippantom sdk base 2007 et vagy mit és remélhetőleg hétvégén végzek (az is lehet hogy csak a fél szobát kell megcsinálnom)
  • Devv
    #501
    Sajnos nem mindig értem meg az angol szöveget. Nem sikerült a feliratot megcsinálni még fordítóval sem, de majd rájövök...
    Azt hol tudom belőni, hogy pl. egy láda ne legyen törhető?
    Amúgy köszi a segítségeket, eddig is sokat segítettél!
  • Tibbbor
    #500
    Hidd el, nem a kedven múlik.A saját map-omra alig jut időm és már tavaly december óta készül.
  • Jim Morrison
    #499
    Ezek szerint senkinek sincs kedve hozzá?:( lehet így nem fogom tudni megcsinálni :/
  • Jim Morrison
    #498
    valamennyire igen, kisebb jeleneteket gyakorlásképp csináltam, de amit elgondoltam kis vidit ahhoz 2(!) külön kameraállást használnék csak, és amint mondtam egy félszobát kéne csak megcsinálni és egy üresebb raktár helyiséget. Nem tudom miben különbözne a hl mapoktól, igazából a szobából látszódna egy fal, két fotel (amiben két karakter ül majd) egy asztal amin van robi meg lámpa és hátul egy könyvespolc. Amire a legtöbb időt szándékozok fordítani az a karakterek mimikája lenne, azzal annyit még nem is foglalkoztam. Ha esetleg meggondolnád magad, csak szólj :)
  • Tibbbor
    #497
    Sajnos a TF2 mapok-hoz végképp nem értek, HL és HL2 mapokat 1998 óta csinálok, de az teljesen más.Sajnos én is időhiányban szenvedek.A fiam már próbálgatta a filmmaker-t, hát azért egy mutatósabb vidihez nagyon sokat kell pepecselni.Ő se kezdő már, elég sok animációs programmal dolgozott, de ez a SFM sem a kezdőknek készült.Sajnos nem tudok magyar linket, ahol körbekérdezhetnél, de sok sikert kívánok!Amúgy a filmmakerben otthon vagy?
  • Jim Morrison
    #496
    Üdv néktek !
    Lehet hallottatok már róla, lesz saxxy awards amiben tf2 es moviet kell csinálni source filmmakerben. Sajnos nem értek a mappingoláshoz, és kétlem, hogy beleférne az időmbe a source sdk megtanulása. Nem lenne kedve valakinek besegíteni? Aki ért hozzá annak max 5-6 órás meló. Egy szobát kéne megcsinálni, aminek csak eleve a fele látszódjon, nem állna sok részből, meg egy raktárból ami szintén kevés dologból állna. Lenne kedve valakinek megcsinálni? : ) A videó leírásában fel lenne tüntetve hogy ki csinálta a 'map'-ot. Pontos tervrajzot majd rajzolok, ha érdekel valakit :)
  • Tibbbor
    #495
    Már beugrott, hisz én is használtam.Az info_lighting nem a szöveg fényerejéhez jó, hanem a prop-ok megvilágítását lehet vele szabályozni, a light_origin-jük helyét változtatni.Javaslom, mielőtt rákérdezel egy elemre, keress rá a Valve Developer Community-n.Szinte mindenre találsz választ!

    Valve Developer Community