774


MOD illetve PÁLYA készítés a Counter-Strike: Source és a Half-Life 2 alá a Source SDK segítségével.
  • Devv
    #614
    Nem sokat half-lifeoztál mi? Vannak ott a folyosón ládák, lehet hogy az egyik mögött van egy szellőzőjárat. :) Az ammoval meg spórolni. Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy megvan-e minden textúra ill. a tárgyak.
    A hordót fel kell emelni a peremre (vízszintese vagy ugye a hordó) és lebillenteni függőlegesbe.
    Köszi az észrevételeket!
  • Tibbbor
    #613
    Az a helyzet, hogy átjutottam a medencén, de baromi nehéz a hordót olyan helyzetbe hozni, hogy fel lehessen ugorni róla a túlsó peremre, ezért én mindenképpen betennék a terem elejére egy logic_autosave-et! Plusz egy game_text entity-t, ami figyelmezteti a játékost, hogy "Meg kellene közelebbről is néznem a távolban lévő ajtót, mi van mögötte?"
    Szóval átjutottam, de megint tanácstalan vagyok. lelőttem a zombit, viszont az ajtó zárva, az ablak törhetetlen, a lőszerem elfogyott. Szabad a gazda!
    A tükröződő felületet env_cubemap-al lehet elkészíteni. Rengeteg tutorial van róla, minden pályán javasolt a használata, ahol kontrasztos megvilágítású területek ill. tükröződő textúrák vannak.
  • Devv
    #612
    Ilyen tükröződő felületet hogyan tudok csinálni ami a padlón van? Ez valami decal?

  • Devv
    #611
    Szólj majd ha megvagy.
  • Tibbbor
    #610
    Na, majd kitalálok én is valami hasonlót...!!!

    Ok, akkor majd meglövöm.
  • Devv
    #609
    Van szemben egy bedeszkázott ajtó, mögötte egy robbanó hordó. Z-vel jobban látni. Meg kell lőni a robbanó hordót. :)
  • Tibbbor
    #608
    Sajnos a medencés részen nem tudok túljutni. Mi a trükk? Átugrani képtelen vagyok, kapcsolót nem találtam.
  • Devv
    #607
    Jól tudod, a black mesa-ból használok modelleket, textúrákat.
  • Tibbbor
    #606
    Letöltöttem, tesztelni fogom.
    Lenne viszont kérdésem:
    Ezek szerint nem elég a .bsp fájl a teszteléshez? A küldött mappákat honnan másoltad ki és miért van szükség rájuk?
    Azt tudtam, hogy a sima map pack-hoz elég a bsp fájl is, a modokhoz viszont az általad küldött mappák is kellenek, viszont tudomásom szerint ezekre csak akkor van szükség, ha mondjuk új modellt vagy skint csinál valaki, esetleg új textúrát, nem pedig a meglévő eszközökből válogat. vagy rosszul tudtam? Mert én anno, amikor a Hl1-es mappack-om felkerült a planetphillip.com-ra, csak a sima .bsp-ket küldtem el a Phillipnek.
  • Devv
    #605
    Itt a pályám linkje, innen le tudod tölteni:
    factory.zip

    Megköszönöm ha teszteled, még nagyon béta-béta.Több helységet akarok még belerakni, ill. itt nem éred el a felszíni részt. Jöhetnek screenshotok a hibákról és az észrevételek. Köszi!
    Utoljára szerkesztette: Devv, 2017.11.09. 16:44:46
  • Tibbbor
    #604
    Fogalmam sincs, de lenne két kérdésem: 1.Milyen textúra van éppen kiválasztva a jobb szélen? 2.Mi az a nagyon kusza valami a jobb és bal alsó szerkesztőablakok tetején, displacement vagy valami nagy modell?
  • tomy88trance
    #603
    Oké , apropó valaki tudja ,hogy ez mitől van? Amikor túl közelről nézek egy objektumot akkor csinál így, eddig nem csinálta,csak mostanában kezdte el :/
    Utoljára szerkesztette: tomy88trance, 2017.11.09. 10:22:04
  • Devv
    #602
    Csak helyre áll a rend! :)
  • Tibbbor
    #601
    Hipp-hipp hurrá! Működik minden Episode 2 alatt, egyszerűen rossz volt a tutorial. Az Interloopers oldalán találtam meg egy jót!!! Kezdhetek végre szerkeszteni!!!
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.11.08. 18:40:13
  • Devv
    #600
    Adok majd egy linket, be van zippelve, mert vannak benne plusz modellek meg materials-ok a black mesa-ból.
  • Tibbbor
    #599
    Sajnos nekem nincs letöltve a CD: GO, emiatt nem tudom tesztelni. Esetleg ha lesz gameplay videó, rakd fel majd ide, jó?
  • Tibbbor
    #598
    Ok. Hogy tudod elküldeni?
  • Devv
    #597
    Figyu, ha megkérlek teszteled majd a mapomat? 10 perc kb. a földalatti rész.
  • Tibbbor
    #596
    Örülök, hogy sikerült! :)
  • Tibbbor
    #595
    Itt van a magyar tutorialok oldala, én csak ezt ismerem.

    Magyar tutorialok
  • Devv
    #594
    Na megvan a leak probléma: az egyik falból (az egész blokkból) func_detail lett nem tudom hogyan... Újrahúztam, most jó. :)
  • Tibbbor
    #593
    Nem válogat!!! :)))))

    Gondolom nem lesz gond crow helyett pigeon-t választanod...

    Tegnap végre megtaláltam azt a tutorialt, amiben elmagyarázzák, hogy kell olyan feladványt csinálni, amikor egy kaput csak egy kör alakú "tekerőcsappal" lehet felemelni, de a csap nincs a helyén, csak a lyuk, amibe illik. Meg kell keresned a csapot, odavinni a foglalatához, beilleszteni a lyukba és voilá, már tekerheted is fel a kaput a továbbjutáshoz!
    Még olyan tutorial érdekelne, ami azt mondja el, hogy lehet ahhoz hasonló feladatot készíteni, mint amikor 3 db akkumulátor kell mondjuk valaminek az áramellátásához és az akksikat kell összeszedni és a helyükre tenni. Gondolom, a lényeg ott is hasonló, csak valami még pluszban számolja is, hány akksit tettünk már a helyére.
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.11.08. 15:31:04
  • Devv
    #592
    Ez varjú, nem galamb. :D
    Köszi szépen! :)
  • Devv
    #591
    Sztem nem.
  • tomy88trance
    #590
    Oké :)
  • Tibbbor
    #589
    Ez a View Connection dolog Nálad jó? Látható vonal a triggerek és az entityk között?
  • Tibbbor
    #588
    Otthon megpróbálom megnézni, addig ne fáradj videóval!
  • Tibbbor
    #587
    Egy kis help a galambokhoz... :)

  • Devv
    #586
    A mapomat meg pont teszteltetni akartam amikor bedobta a leaket. Igaz előtte csináltam egy map ending triggert, de nem oda mutat a leak.
  • Devv
    #585
    Hűha, talán a két akasztott ember és a láda tulajdonságain kell állítani. Amúgy lövésem sincs.
    Én amit majd meg szeretnék csinálni az az elrepülő galambok.
  • tomy88trance
    #584
    Elvileg fel van töltve workshopba, nem tudod megnézni? :) Vagy csináljak róla videót? :)
    Utoljára szerkesztette: tomy88trance, 2017.11.08. 09:38:12
  • tomy88trance
    #583
    Köszi az infót :)
  • Tibbbor
    #582
    Sikerült lyuktalanítanod a pályát? :)

    Utolsó kérdés egyelőre: nem tudom, miért, de hiába pipálpm ki azt, hogy látni szeretném a map-on a connection-okat - View fül-> Show connection opció a legördülő menüben - (vagyis pl. a triggerek és az általuk bekapcsolt entityk között egy vonalnak kellene lennie), semmi se látszik. Régen ez is jó volt. El vagyok keseredve. :(

    Feltettem a Valve fórumba a phys_ballsocket gondomat, de még semmi válasz. Azért zavar, mert teljesen ilogikátlan a hiba. Van egy teszt map-om, amin minden működik(lift, ambient_generic, env_soundscape, game_text, scripted_sequence) plusz jó a két akasztott ember és a kötélen lógó láda is(ez a három a phys_ballsocket). Kilépek a Hammerből, átállítom a Hammer beűllításokat Episode 2-re, megnyitom a Hammert, compilerezem UGYANEZT a mapot, minden jó, kivéve a két akasztott embert(ott hevernek a földön) plusz a láda is a földön van. A kötelek meg mintha megnyúltak volna. Na erre varrj gombot!
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.11.08. 08:52:45
  • Tibbbor
    #581
    Az otthoni gépemről tudok majd Neked magyar nyelvű videó tutorialokat linkelni, de az igazán ütősek mind angolul mennek, abból viszont rengeteg van:

    Level Design Video Tutorials

    és a kedvencem, az Interlopers oldala...

    Interlopers.net tutorialok

    Jó lenne a pályádat játék közben látni, mert így ez a kép nem sokat mond róla. Szívesen megnézném.



    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.11.08. 08:41:43
  • Devv
    #580
    Hali, SHIFT+X-et ha többször megnyomod akkor választhasz, hogy melyik felét vágod le vagy csak simán elvágod.
  • tomy88trance
    #579
    Helló! Üdv ! Én most kezdtem el pályákat készíteni, kész is van az első CS:GO aim mapom, vélemény? Aim_Deadly .

    Egyébként nem tudtok valami jó oldalt ahol vannak magyar tutorialok, youtuben nézelődők leginkább,de ott nem sok van ,meg konkrét problémára nem ad választ. Pl ,hogy tudom azt megcsinálni cut eszközzel,hogy van egy téglatestem és ne vágja félbe teljesen csak szedje szét két különálló téglatestté? Csak,mert láttam sok helyen alkalmazzák,de nem tudtam rájönni :D
  • Devv
    #578
    Faszom, megint random leakeket dobál a pályámra, eddig minden oké volt...
  • Devv
    #577
    Ez se gyenge. Már ami a pályatervezést illeti, meg amúgy is... Transmissions Element 120

    Utoljára szerkesztette: Devv, 2017.11.06. 20:46:27
  • Tibbbor
    #576
    Két kedvenc mod-om, van még mit tanulnom pályaszerkesztésből. Mondjuk a Precursor készítőjét megkerestem neten, ő egy profi level designer(Pay Day). Ja, így könnyű! :)))





  • Devv
    #575
    Mer az katonai :D