774


MOD illetve PÁLYA készítés a Counter-Strike: Source és a Half-Life 2 alá a Source SDK segítségével.
  • adamq01
    #454
    Nekem tetszenek és én is szívesen segítenék, de a pályakészítéshez nem nagyon értek. Ami szóba jöhet, az a photoshop és a hangok készítése. Esetleg animációhoz megalkotni a hangokat.
  • Dodo55
    #453
    Ja meg ennél tovább is csináltam, de azt most hirtelen nem tudom megmutatni.
  • Dodo55
    #452
    Gondolom saját :)

    Ha már itt tartunk, akkor itt egy videó egy próbálkozásomról.
    Kicsit sötét valamiért, nem tudom hogy sikerült 5 éve ilyen szarul felvennem :D
    Azért remélet látszanak a dolgok nagyjából.

  • Dodo55
    #451
    Vagy feltöltöd a galériába és onnan bemásolod az URL-t :)
  • Aquir
    #450
    sg-n úgy, hogy nagyítod de 20 kb alatt maradsz, vagy pedig imagerz.com
  • Tibbbor
    #449
    Ennél nagyobb képet hogy tudok feltölteni a fórumba?
  • Tibbbor
    #448
  • Tibbbor
    #447
    Most éppen egy HL2 single player-en dolgozom, abból talán beteszek majd képet, ha érdekel.
  • Tibbbor
    #446
    Azért ha belevágsz, jelentkezz.Lehet, hogy belinkelek ide majd pár képet, min is dolgozom?
    Ez pl. az első része annak a single player modomnak, amiből eddig 9 epizód került fel a YouTube-ra:


  • Dodo55
    #445
    Én szívesen foglalkoznék, ha engedné az időm :)

    És igen, én is kedvet kaptam a BM után, csakhát na, válság van...
  • Tibbbor
    #444
    Foglalkozik valaki még rajtam kívül pályaépítéssel?
    Jó lenne újraéleszteni ezt a topikot, hogy megdumálhassuk a problémáinkat, bemutathassuk egymásnak a pályáinkat és mindezt végre magyar nyelven, ráadásul nem kizárólag CS fanoknak.Talán a most megjelent Black Mesa lökést ad majd azoknak, akik abbahagyták a Hammer-ezést...
  • adamq01
    #443
    Konvertáld wav-ba ;)
  • Tibbor
    #442
    Nem nagyon reménykedem abban, hogy valaki benéz még ide, de hátha?
    Nem vagyok már kezdő pályaépítő, de valamit nem tudok megoldani:

    Ambient_generic-el szeretnék betenni a saját pályámra HL2 zenét, de ugye a sound browser nem játsza le az .mp3 kiterjesztésű fájlokat.Valahogy mégis bekerülnek mások pályájára!Hogy tudnám ezt megoldani?
  • FSpofon
    #441
  • ALIENwoods
    #440
    List of shader parameters
  • ALIENwoods
    #439
    lámpa entitás kiválaszt, majd properties ablak, flag fül
  • RMarvin
    #438
    Üdv! Szeretnék minlight értéket adni az egyik modellemhez, azaz töksötétben is legyen egy minimális fénye. Mit kell tennem a vmt-filével?
  • KaszaN
    #437
    Sehol sem találom ezt a "Start ON flag"-ot. Hol kellene bepipálni?
  • ALIENwoods
    #436
    Hammerbe fordításkor, megjelenik egy Compile Window, amibe előszeretettel ír hibaüzenetet, ha valami gáz van. Sokszor a pálya hibák ellenében is lefordul, viszont fagyhat.
    Egy alap pályát próbálj ki.

    Nagy kocka brush, majd jobb egér rajta Hollow, érték pl -32 Ekkor a kocka üreges lesz, 32 inch vastag falakkal.
    Beleteszel egy light entitást (Start ON flag legyen kipipálva), és egy info_player_start entitást.

    Compile-old a pályát és nézd emg hogy ezután is fagy-e.
  • ALIENwoods
    #435
    Block tool-> Húzol egy négyzetet valamelyik nézetben, másikban adsz magasságot neki, majd jobb egér hogy Create.
  • KaszaN
    #434
    Nem. Elmentem rendesen ahogy a videóban van, elötte mindent ugyanúgy csináltam. Rámegyek a run mapra, majd elindítom a játékot, konzolba beírnám , hogy "map" pályanév és már elve nem jeleníti meg a pálya nevét és lefagy ha entert nyomok. Próbáltam oda is menteni a pályát ahol a mapok vannak de úgy sem jó.
  • Rip
    #433
    Miért nem tudod kipróbálni? Ír ki valamilyen hibát?
  • KaszaN
    #432
    Jó mindegy megoldottam, de most ott tartok, hogy akármit csinálok a mapot nemtudom kipróbálni. Tutorial videó ide vagy oda....
  • KaszaN
    #431
    Hi

    Látom úgy kihaltabb mint a sarki bolt zárás után, de hátha valaki jár még erre. Az lenne a gondom, hogy Block Toolal kijelölöm hova akarnák falt csinálni és enter. De csak egy sárgával körvonalazott terület lesz ott és nincs rajta textúra. Az összes (és tényleg az összes) videó amit néztem, gombnyomás után egyből megjelent rajta az általa választott textúra. Mit kéne csinálni vele???
  • krisz1326
    #430
    Helló!

    Tudna nekem segíteni abban hogy a source sdk amikor elakarok kezdeni új pályát készíteni vagy be akarok tölteni egyet lefagy a program és a 3db 2d ablak fehérlesz.
    Mi lehet a hiba
  • Jim Morrison
    #429
    jol nez ki
  • ALIENwoods
    #428
    Egy újabb pálya modból:




  • ALIENwoods
    #427
    Egy újabb pálya a modból:




  • ALIENwoods
    #426
    Ahhoz a tartalomhoz ami pluszba kerül majd a modifikációba és hangot igényel ahhoz természetesen teszünk be funkciójának megfelelő hangot/zenét/szinkront.
    Ezzel együtt természetesen az alap HL2 tartalomból is használunk dolgokat, mert megfelelnek az igényeinknek.
  • SZilaJMaGGoT
    #425
    Alap. A pisztoly amúgy is egyedi hangokat használ, de van még mit finomítani rajta. Zene az mindenképp lesz majd ambient, meg environment hangok, lépkedést viszont nem tudom érdemes e lecserélni, mert az asszem felületenként(fém, fa, stb) változik, és jó minőségű hang rögzítésére nemigen van lehetőségünk(ha csak közbe nem kerül egy ember aki csak és kizárólag hanggal foglalkozik). De majd woods pontosít, ugyanis ő a lead...
  • adamq01
    #424
    Szereztek külön hangokat pl. lövés, tárcsere, lépkedés?
    Saját zenéje lesz a game-nek?
  • Lunki88
    #423
    Nagyon kihalt ez a topik. Hol vannak a lelkes mapperek? :(
  • ALIENwoods
    #422
    :)
  • RMarvin
    #421
    Bocs, de mitől vegyes? Én ezt inkább a közönségre mondanám. Mert az, amikor valaki egy működő (!) inventory-ra úgy reagál, hogy látott már ilyet más játékban is, akkor arrafelé már komoly gondok vannak...
  • ALIENwoods
    #420
    Vegyes fogadtatást kapott az első gameplayt egyben mutató video.
  • SZilaJMaGGoT
    #419
    Odáig értem, hogy lenne egy kérdésed, de a kérdést azt már nem találtam meg. :/
  • ALIENwoods
    #418
    vmi hibára csak a vmi megoldás a jó
  • ckibbi
    #417
    Kérdésem lenne , pacsteamet használok és hát az uj source sdk patch elég szarul müxik nekem. Pontosabban Elinditom kiir vmi hibát aztán megcsinálom mapot és mikor run map-olnám a vbsp fele kiirja h a fájl nem található. nem tudjátok mi a baj
  • SZilaJMaGGoT
    #416
    + magasabb poligonszámú modellek, nagyobb felbontású textúrák... :D
    + mocap animációk(mimikára is persze!) :D
  • ALIENwoods
    #415
    Én erre (shader) programozáson kívül mást nem tudok ajánlani.