774


MOD illetve PÁLYA készítés a Counter-Strike: Source és a Half-Life 2 alá a Source SDK segítségével.
  • kekeN7
    #574
    CSGO SDK-ban (még mindig?) zöld.
  • Devv
    #573
    Hu, nálam mindig ilyen volt asszem.
  • Tibbbor
    #572
    Akkor ugyanaz, mint az enyém. csak azért kérdeztem, mert régen ez is sokkal jobb volt a zöldes háttérrel. Szerintem.
  • Devv
    #571
    Nálam ilyen:
  • Tibbbor
    #570
    Amikor leteszel egy prop-ot, mint a képeden a fa vagy a tárgyaid a gyáron belül, akkor kell Worldmodell-t választanod és akkor jön föl egy ablak. Régen ennek a háttere zöldes színű volt, most meg fekete. Alig látni a modelleket.
    Azt mondjuk továbbra se értem, hogy ha minden más entity működik az Ep.2. beállítások mellett, miért nem jó ez a Phys_ballsocket...?!
  • Devv
    #569
    Ha HL2-ben kezdted, akkor maradjon úgy. Ez a Modell Viewer hol van? A Hammeren belül?
  • Tibbbor
    #568
    Na, hát sikerült nagy nehezen bekonfigurálnom a Hammert Ep.2-re, de sajnos vannak gondjaim. Például érthetetlen módon a phys_ballsocket(kötélen lógó tárgy vagy ember) nem működik, de ha ugyanezt a térképet a HL 2 beállításokkal futtatom a compiler-el, akkor minden okés. Csak hát ugye a HL2 beállítások mellett meg nem tudom használni az Ep.2. modelljeit. Mindegy, akkor maradok a HL2 szerkesztésnél, abban is épp elég lehetőség van.
    Neked is fekete a Modell Viewer háttere?
  • Devv
    #567
    Ez sajnos azóta így van. Egyszer majd befejezem...
    Mapodra majd ránézek. :)
  • Tibbbor
    #566
    Ezekre még emlékszem! :D Ellenfeleket tettél már be vagy egyelőre a pályát építed?

    Képzeld a Half life 1-hez készített 15 pályás map pack-om felkerült 3 éve a Planetphilip.com-ra és a Mod DB-re is!

    The Returning
  • Devv
    #565
    Zenét nem raktam még be, nem is tervezem. Hang effektet azt raktam. Videót csinálok majd. Addig is itt egy régi:
  • Tibbbor
    #564
    Ez gyors volt, nagyon köszönöm. Este első dolgom lesz ezek letöltése és a 2013 uninstall, aztán meglátjuk, mire jutok.
    Te tettél már be a pályádra eredeti HL2 zenét? Erről sehol nem találtam infót és még nem is sikerült nekem.
    Ja, és nekem jelenleg a Modell Viewer háttere fekete, ami baromi zavaró. Régen olyan terepzöld volt.

    Tehetnél fel új képeket vagy videót a pályádról, érdekelne! :)
  • Devv
    #563
    Na: Steam\steamapps\common\Half-Life 2\bin\hammer.exe - ezt indítottam, utána tools -> options, nálam ilyen:
  • Devv
    #562
    Asszem igen, mappából exe-vel indítok én is. Tudok szerkeszteni hl2-t, ep1-et, ep2-t.
  • Tibbbor
    #561
    Ahogy a régebbi képeidet elnézem, már rég túl vag az alapokon. :)
    Akkor kukázom ezt a szar 2013 single playert. Este majd le is szedem a 2006-ot és 2007-et.(Mind a kettőt használod, pontosabban mindkettő kell?)
    És melyik játékhoz vannak beállítva a programjaid? Mert a sima Hl2-höz most is tudok szerkeszteni, de hiába telepítettem az eredeti Episode 2-t, ahhoz képtelen vagyok beállítani.
    olvastam, hogy a Source SDK-t már nem is lehet a főmenüjéből indítani, csak a mappán belüli .exe fájl-al, nem tudom, Neked hogy vált be?
    Nem gond, ha zavarlak néha ezügyben? Már kifolyik a szemem a sok fórumozástól, de még mindig nem tudok Ep. 2 beállításokkal dolgozni.
  • Devv
    #560
    Source SDK
    Source SDK Base 2006
    Source SDK Base 2007

    ezek vannak telepítve.
  • Devv
    #559
    Igen, tőled tanultam az alapokat. :) Nálam jó minden, ha gondolod megnézem a beállításaimat ha hazaérek.
  • Tibbbor
    #558
    Ugye veled leveleztünk nagyon régen? Képzeld, egyszerűen nem tudom bekonfigurálni a szerkesztőt, pedig korábban gond nélkül be tudtam állítani Episode 2-re. Folyton hibaüzenetet kapok. Ráadásul elvesztek a félkész pályáim adatai, fogalmam sincs, hogyan? Most kizárólag a Half life 2 mappán belül található Hammer.exe-t tudom elindítani és használni. Letöltöttem a sima Source SDK-t, plusz a Source base 2013 single player-t, de képtelen vagyok Episode 2 beállításokkal dolgozni. Még ha sikerül is elindítanom a szerkesztőt, a Hammernél kusza ablakok jelennek meg, vagy konvertálás után hibaüzenetet kapok. Neked működik még a szerkesztőd?
    Ennek tűntek el a fájljai:

  • Devv
    #557
    Azóta sem fejeztem be a mapomat, de lehet hogy majd valamikor folytatom és befejezem...
  • Tibbbor
    #556
    Valaki szerkeszt még pályákat?
  • Devv
    #555
    A probléma megjavulni látszott magától(?).
  • Devv
    #554
    Az a baj, hogy ez a kör a player hatásköre vagy valami ilyesmi. Passz.
  • Jim Morrison
    #553
    nem tudod kijelölni az egészet és arrébb rakni, hogy a körben legyen? :D
  • Devv
    #552
    Hú nézheti ezt még vajon valaki??? :D
    Ilyen problémám van a mapommal, hogy a széle felé haladva hiányzik a map egy része játék közben is. A map akkora lehet csak amekkora ez a kör a képen?:
  • Devv
    #551
    Még mindig azt a régi mapomat heggesztem... :)
  • adamq01
    #550
    Mit csinálsz?
  • Devv
    #549
    Egy-két új kép nem sokára... :)
  • Devv
    #548
    Na. Értettem eddig is, hogy mi az a lyuk, de aztán nagy nehezen rájöttem, hogy üveg textúrák sem lehetnek a map szélén... Befoltoztam mindet és most jó! Megkönnyebbültem!
  • Devv
    #547
    Köszi, a Valve oldalát már nézegettem...
  • Aquir
    #546
    mondjuk ez?
    meg gondolom ilyenek
  • Aquir
    #545
    imho angolul kell megkérdezned az internetet:)
  • Devv
    #544
    Szét megyek a buzi hammer-től, nem működik a víz textúra, mert lyukat írt a pályán. Betömtem az összes lyukat, utána egy info decal-nál volt lyuk, most meg egy prop static-nál...
    Tud erre valaki valami okosat?
  • Devv
    #543
    The Factory, föld alatti részek:





  • Devv
    #542
    Hello! Köszönöm szépen! Igazából egy létező helyszínt építek (munkahelyem). Saját modellek majd kellenének, de egyelőre még építkezek ha időm engedi.
  • Lunki88
    #541
    Szia! Nagyon tetszik az eddigi munkád, csak így tovább! Saját modellek készítésével nem próbálkoztál még? Mert jelenleg én azt tanulgatom, csak épp Left 4 Dead 2-höz. :) Egy fahordót már sikerült csinálnom google sketchup-al. :D
  • Devv
    #540
    Egy-két kép:







  • Devv
    #539
    Folytatódik a mapom, nemsokára valami képeket is dobok fel :)
  • adamq01
    #538
    Mi a helyzet a global offensive SDK-val?
  • Tibbbor
    #537
    Én se nyúltam a pályámhoz hónapok óta, de lehet, hogy újra előszedem.Csak megint újra kell tanulnom mindent...:(
  • Devv
    #536
    Hello! Karácsony óta nem csinálom, plusz amikor letöröltem a Black Mesa-t, eltűntek az abból átvett tárgyak, pedig bemásoltam mindent az ep2 mappájába...legalábbis azt hittem. Majd egyszer folytatom...
    A logo-t photoshoppal dobtam össze, a lamdba jelet a google-ból kukáztam valahonnan. :)
  • Tibbbor
    #535
    Klasz a logó!Csinálod még a pályát?
    Hogy csináltad a kis- és nagybetűket, illetve honnan van a lambda jel?