635
Anime stílusú 2D-s verekedős game
  • RenegadeHUN
    #515
    Hát köszönöm kimerítő válaszod!
    Majd igyekszem megfogadni őket.
  • freelander
    #514
    néhány lol
    ránézésre 500 darab :D
    ezt nem fogom végignézni mind, megnéztem 2 Ky vs Sol replayedet:

    1) ------------KOMBÓK----------------

    Nagyon rossz kombókat használsz. Gyakorlatilag felezed/harmadolod a saját sebzésedet, így kétszer háromszor annyi találatot kell szerezned Ky-jal, mint ha jó kombókat használnál, ráadásul Ky mixupja nagyon szar, így ez nem nagyon fog összejönni.
    Ha te valakit büntetni akarsz, akkor mindig 5K-val kezded a kombódat. EZ NEM JÓÓÓÓÓ, a kis bizbasz mozgásokon (5P 5K 2P 2K általában) meg egy csomó specialon prorate van, ez azt jelenti, ha ezekkel kezded a kombót akkor rögtön levágják X százalékkal a sebzést (a forced prorate az egy fokkal még szarabb, az azt jelenti, hogy kombó közben is csökkenti az utána jövő találatok sebzését, de nem sok támadásnak van olyanja).
    Általában az S támadásokon már nincs prorate, és azok sokkal gyorsabban kijönnek, mint a HS támadások --> kezdd 5S-sel a büntető kombóidat 5K helyett, ez rögtön fog dobni +30 %-ot a sebzéseden..
    Nem használod ki Ky képességeit, olyan mintha Venommal játszanál de nem használnál egy billiárdgolyót sem. Sose raksz a felálló ellenfélre CSE-t vagy 6HS-t.. ehelyett sokszor az épp eleső ellenfélbe is beleütsz, így elveszted a knockdown-t. EZ SZINTE MINDEN KARAKTERREL ROSSZ. Ky játéka a knockdown-ok köré épül fel, épp az lenne a lényeg, hogy minden találatból knockdown-t összehozni, és a felállni készülő ellenfélre rakod ezeket a guardbar növelő támadásokat (6HS vagy CSE=nagy villámlövedék).
    A kombóidat általában a becsúszással(Stun Dipper) próbálod befejezni, ez legtöbbször nem optimális sőt van hogy nem is kombózik.
    Becsúszással csak akkor fejezd be a kombót ha már nagyon távol kerülsz az ellenféltől. Ha közelről csinálod, akkor nem fog kombózni és az összes jobb játékos bebüntet egy kombóval. A becsúszás csak távolról csinálva biztonságos (még úgyse teljesen). Becsúszás után nem nagyon tudsz CSE-t rakni az ellenre, csak ha sarokba került. Ezután csak 6HS-t tudsz.
    Hogy knockdownt érj el el földi kombókból, 2 módszer van. Az egyik az előbb tárgyalt becsúszás, ha messze kerültél az ellenféltől, DE ÁLTALÁBAN a kombóidat [2D CSE] -vel kéne befejezni. A 2D-től elesnek (2D UTÁN NEM ÜTSZ BELÉJÜK, mert akkor elszáll a knockdown!!), 2D canceleződik CSE-be (nagy villámbogyó), mire felállnak, már rájuk is ment a nagy lövedék. Ez nagyon növeli a guard barjukat, meg chip sebzést is okoz, ha nem FD-vel védekeznek.

    A fenti bekezdéseket kicsit összefoglalva:
    az eddigi, borzalmas kombókat, mint
    5K 5S StunDipper (x sebzés, nincs knockdown, ellenfél bebüntet a "kombó" után)
    cseréld le
    5S 6K 5S 5HS 2D CSE (3x sebzés, knockdown, ellenfél guard barja szépen csúszik felfele) (nem tudom, hogy ez így működik-e épp, Ky-jal nem igazán játszom, de remélem érthetők az elvek)

    A legegyszerűbb kombótanulási mód japán meccsvideókat nézni youtube-on, ott még a másodkategóriás játékosok is mind optimális kombókat csinálnak(optimális=értsd lehető legtöbb sebzés VAGY picit kevesebb sebzés + knockdown VAGY valami speciális, pl. Venom le idéz 3 labdát egy kombó után). Egyszerűen fogsz egy videót, Pl. amit az előző posztomban belinkeltem, azt megnézed 5ször egymás után, a kombókat visszatekered, mellette ablakban futtatod a Guilty Geart , Training Mode-ban és próbálod utána csinálni.
    Youtubeon keress a "ggxx#reload XY" XY=Karakter nevének két karakteres rövidítésére, pl. Ky Ky, Anji An, Sl so stb.
    A kombók után a meccsvideókban(ne kombóvideókat nézz, azok általában nem optimális kombók) mindig gondolkozz el, hogy miért azt a kombót csinálta a játékos, miért jó az neki stb.
    Vannak olyan kombóvideók, amik inkább tutorialoknak mondhatók, tehát csak praktikus, meccsben használható kombókat vonultatnak fel, azok jóljöhetnek(azt nézd, hogy használ-e 100% tensionös kombókat, Max guard baros kombókat stb. ezek általában nem ilyen praktikus videók).

    -----------KOMBÓKRÓL ennyit-----------------------------

    2) A BIZTONSÁGOS JÁTÉKRÓL

    A másik, olyan dolgokat csinálsz, amikről te is tudod, hogy nem igazán működnek, de csak szerintem benne maradt a kezedben kezdő korodból
    pl.
    -Ky-jal Ride of Lightning teljes képernyő távolságból? WTF
    -meg még olyat is láttam, hogy szereztél egy knockdownt, ellenfél a földön fekszik, erre amíg feláll, te nyomsz rá egy Ride of Lightningot amit persze kivéd és te meghalsz WTF(ennek csak akkor lenne értelme ha az ellenfélnek kb 0 élete és 0 tensionje volna, akkor megölné a chip damage)
    - random Stun Dipper becsúszások (bebüntetnek a próbálkozások 50%-ban)
    - random Vapor Thrust felütések (bebüntetnek a próbálkozások 50%-ban)
    - random Stun Edge lövések (bebüntetnek a próbálkozások 50%-ban)

    Jobb játékosok ellen, akik rendes kombókat tudnak, pl.én 3 ilyen után meghalsz.
    A lényeg:
    Tanulj meg BIZTONSÁGOSAN játszani.
    Mit jelent ez?
    Olyan támadásokat és opciókat használni, amiket az ellenfél akkor sem tud bebüntetni, ha kivédi.
    A japán meccsvideókban a legtöbb játékos ilyen!(95%) És azok akik kockáztatnak, azok sem kockáztatnak annyit, mint te.

    Hogyan kell biztonságosan játszani általában:

    -használd a gyorsabb, biztonságosabb normál támadásokat a lassú, büntethetőek helyett

    -nem hülyeségeket csinálni,
    pl. a fent említett felálló ellenfélet támadni egy Ride of Lightning-gal, gondolom azért csináltad, mert gondoltad át akart dobni, vagy VulcanicViperrel felállni
    DE EZ NEM BIZTONSÁGOS
    mi van ha kivédi? meghalsz
    és miért ne védené ki? A felálló emberek általában inkább védekeznek..
    Ehelyett csinálhattad volna, hogy megállsz throw rangen kívül, és VÉDEKEZEL
    ELŐNYEI: nem kerül 50%-ba, nem halsz meg ha az ellenfél épp NORMÁLISAN JÁTSZOTT (vagyis amúgyis védekezett) stb.

    - megtanulni HIT CONFIRMOLNI
    mit is jelent ez?
    Rögtön elmagyarázom egy példával.
    Te és az ellenfeled is a földön álltok, a távolság köztetek félképernyőnyi. Erre nyomsz egy StunDippert (becsúszás) Ky-jal, mert az knockdownt tud szerezni ilyen távolságból.

    Mik a feltételei a találatnak?
    1) az ellenfélnek nem szabad elugrani
    2) az ellenfél nem védekezett alacsonyan
    3) az ellenfél nem használ épp olyan támadást, ami legyőzi a StunDippert

    Ez az esély így hihetetlenül alacsony, és te mégis így használod. Ez nem lenne baj, ha a Stun Dipper biztonságos volna! De nem az, az esetek magas százalékában büntethető! Magas kockázatot vállalsz minden ilyen támadással!

    És most jön képbe a HIT CONFIRM:
    Ehelyett csinálhatod azt, hogy a félképernyőn álló ellenfelet [5S 2S]-sel "szurkálod" (angolul ezt hívják poke-nak). Ha a 2S-et kivédi az ellenfél, vagy akár elugrik, sokkal kevesebb esélye van annak, hogy bajod esik.
    HA a 2S TALÁL, CSAK AKKOR NYOMOD EL A STUN DIPPERT, megszerezve a knockdownt.
    pl.
    5S kivédi
    5S 2S kivédi
    2S [találat] STUN DIPPER

    A legtöbb special és overdrive nem biztonságos ha kivédik, sőt akkor sem, ha csak simán valaki önmagában használja őket.
    Általában biztonságos, jó normalokat kell használni amíg az ellenfelet el nem találod, és akkor indítani a támadást.
    Ez igaz bizonyos normalokra is, pl. Eddie 5HS , sőt a legtöbb karakter HS támadásai. Ezek csak akkor biztonságosak, ha az ellenfelet eltalálja/ha az ellenfél kényszerítve van, hogy védje, ha luftot ütsz velük (angolul "whiff"), akkor ezek nagyonis büntethetők.

    -ELŐZŐ PONT KITERJESZTÉSE
    SZURKÁLÁS(POKEING) és BLOCKSTRINGEK VS KOMBÓK

    Tudnod kell, hogy melyik normálok jók pokeolásra, vagyis kombón kívül melyikeket érdemes használni.
    Pl. Túl sokat használod az 5K-t Ky-jal, pedig hihetetlen kicsi hatótávja van.
    Ehelyett használhatod a 2K-t, azt is alacsonyan kell védeni, de nagyobb távolságba hat.

    Mi a jó poke?
    -ami biztonságos
    -aminek jó a prioritása, vagyis az ellenfél támadását legyőzi
    (pl. VaporThrust, Ky felütése: prioritása nagyon nagy, szinte minden más támadást legyőz DE hihetetlen büntethető, ha kivédik vagy whiffel, így ez nem jó pokenak)
    -ami sebzéshez(kombóhoz) VAGY egyéb jó dologhoz(knockdown)vezet találat esetén

    Vannak olyan normalok és támadások, amik csak kombókban használható.
    Érteni kell a különbséget, hogy melyiket hol érdemes és miért használni.

    A fenti írások minden karakterre vonatkoztathatóak, de a példákat Ky-ra alkalmaztam.
    Szerintem feküdj rá az egyik karakteredre, tanulj meg vele SZÉPEN és JÓL játszani, érdemes ha már úgyis sok időt fektettél GG-vel való játékba.
    Érdemes tudatosan, jól játszani, mert az ember csak akkor mondhatja, hogy "nem csak verem a gombokat", és akkor jön elő a játék szebb része, vagyis hogy mikor mennyi kockázatot érdemes vállalni.

  • RenegadeHUN
    #513
    Csak néhány anji-s, ky-os meg sol-os replay-em van benne.
    Naggyából tisztában vagyok azzal, hogy mik a hibáim de azért megköszönöm egy profi véleményét is.
    http://www.uplud.hu/download/Ww1Z36HfGt
  • freelander
    #512
    Úgy lehet azt megcsinálni, hogy FRC-zed a nagy villámvackot, miközben már nyomvatartod az ugrást.
    Ez nem nehezebb egyáltalán mint ha csak simán a földön FRC-znéd, maga az FRC a nehezebb része.

    FRC : kék, 25% tension, csak bizonyos pillanatokban lehet használni, csak bizonyos mozgásokhoz (lövedékekhez is)
    RC: piros, 50% tension, csak közelharci támadásokhoz, csak ha hozzáértél az ellenfélhez

    Training modeban érdemes begyakorolni az egyes mozgások FRC-it, úgy hogy beállítod, hogy mutassa az inputokat. Ha ez be van rakva, akkor kéken villan az input-csík, amikor meg kell nyomni az P-K-S -t (vagy az egy gombra rakott három P-K-S -t)az FRC-hez.

    A 623 típusú mozgásokat én nem pontosan szoktam beütni, hanem 6236-tal, gyakorlatilag rakok egy előrét a negyedkör elé. Szóval előre aztán 236.

    Ha gondolod, feltöltheted pár replayedet valahova, én megnézem és megmondom mit lehetne jobban csinálni.

    Egyébként annyira nem kell félni Ky-tól, hogy hol kell védekezni. Ellene kb a legkönnyebb a játékban. Védekezz ellene folyamatosan lenn, és folyamatosan figyelj a Dust-ra, meg a 214K-ra. Mindkettő büntethető, ha kivédik. Szóval tekintsd egy lehetőségnek ha azokat használja. Ráadásul Ky még azt se tudja megcsinálni, amit Sol, hogy az átdobásával ijesztgeti az ellenfelet, és amiatt nem védekezik valaki, mert az átdobás ellen akart menekülni, mert Ky dobása se nem sebez sokat, se nem lehet kombózni belőle (RC-zve lehet mondjuk, akkor viszonylag jó sebzés, ha már fel van nyomva a guard bar).

    Keresek olyan meccseket youtube-on, ahol japán Ky játékosok megcsinálják az előző posztomban leírt kombókat:

    http://www.youtube.com/watch?v=69KZlhFl6g8
    KOG ky vs SAGA sol

    Ennél gyorsabb Ky wint még sose láttam kb.
    0:26-nál csinál a sarokban egy VT loopot, RC-zett átdobásból.
    0:50-nél VT loop egy Dustból.
    1:00-nál a Vulcanic Vipert bünteti egy 6K looppal és halál.

    Sokat használja a 6K-t kombókban és azon kívül is, ezt csak a jobb Ky játékosok csinálják, mert csak ők tudják milyen jó is ez a mozgás. Ha az ellenfél kivédi, akkor te 6 frame előnybe (+6 frame különbségbe )kerülsz, tehát te a kivédett 6K után te 6 framemel előbb tudsz cselekedni. A videóban a srác általában 6K után ment átdobni az ellenfelet, mert ez így csökkenti az esélyét, hogy az ellenfél elmenekül az átdobásból.
    Általában véve, bármilyen karakterrel, közelharcban az ellenfél nyomás alatt tartására ilyesmi + frames mozgásokat érdemes használni.
  • RenegadeHUN
    #511
    Oppá, úgy látszik rosszul nyomtam be a smile-kat.
  • RenegadeHUN
    #510
    Helló!

    Próbálgattam kicsit ezeket a Ky combókat. Nekem a 214K-5S-2HS-... formáció ment jobban, mert a másiknál a VT helyett általában lőtt egy 236HS-thttp://www.sg.hu/kep/faces/szomoru1.gif. Elég nehezen állnak rá az ujjaim az ilyen előre-le-előre technikákra.(Mondjuk nálam az iránygombok az A-S-D-W. Nem tudom hogy ez a megszokott-e másnál is). Van pár helyzet amiből el lehet indítani ezeket a combókat, pl. 6HS(lecsapás)-RC-5S-2HS-stb vagy ha sarokba van szorítva a másik, egy VTHS-RC-Dust(csillag) amíg az ráesik a "csillagra" te már földet értél és van időd közelebb menni aztán mehet tovább az öldöklés. Lehet hogy nem mondtam újat, de remélem hülyeséget sem.
    Részemről kicsit óckodok, ha egy magasabb osztályú Ky ellen vagyok, mert azok előszeretettel használják ki ha a földön vagyok rám küldenek egy Stun Edge Charge Attack-ot (utána néztem ám a neveknek) aztán már jönnek is felém én meg találjam ki, hogy most alúl vagy felül védekezzem.http://www.sg.hu/kep/faces/confused.gif
    Kérdés: hogyan tudja kilőni ugrásból a Stun Edge Charge Attack-ot. Próbálgattam kicsit, hogy hogy lehet de nem jöttem rá. Biztos kell Rc-ni de nem tudom mikor. Rc-tem mielőtt kilőtte volna, de volt hogy nem is reagált ha meg reagált néha, egy kék "aura" jelent meg. Ilyenkor kellene ugrani?
    Köszi!
  • freelander
    #509
    Ky-nak 2 közepesen sokat sebző kombója van (ezek neki a legerősebbek):

    1) a sarokban a Vapor Thrust loop (VT=623S/HS vagyis a felütés)
    2) másik a 6K loop földi ellenfeleken

    1) VT loop [a lényeg, hogy 2-3szor belekombózod VT-be, így mindig visszaesik a sarokba]
    starterek(az ellenfél már eléggé a sarokban van):

    Földön:
    Dust
    Greed Saber (vagy mi a tököm a neve ennek, 214K)
    HS VT RomanCancel
    S VT CounterHitből!

    Levegőből:
    2HS
    6P
    HS VT
    Minél magasabbról indul az ellenfél, annál jobb!

    gyakorlatilag egy [5S 2HS VT]xN kombóról van szó

    Pl. ellenfél sarokban fölötted ugrál,
    2HS VT [ellenfél visszaesik sarokba] 5S 2HS VT 5S 2HS VT

    2)
    A másik gyakorlatilag Ky egyetlen nehéz kombója.
    A 6K loop! Ez nagyon sebző tud lenni, ráadásul teljesen tension-free.

    Ez azt használja ki, hogy a 6K kombózik az 5S-be, ha az ellenfél közel van. A nehézség, hogy a 6K nem gatlingol az 5S-be, neked kell pontosan beütni az 5S-t a 6K után. Ezt hívják linknek.

    Guggoló ellenfélen könnyebb, azon érdemes gyakorolni legelőször.

    [5S 6K]xN , 2D vagy hosszabb kombó StunDipperbe(becsúszás).
    A lényeg, hogy knockdownba végződjön.

    Ezzel érdemes büntetni pl azokat akik elhibázzák a felütésüket, pl. ha Ky nyom egy VT-t ellened, nem talál, visszaesik a földre, vagy Sol ellen VulcanicViper után, ha az nem talált.
    Akkor is jó, ha valami okból az ellenfelet eltaláltad 6HS-sel a földön.
    Guggolók ellen könnyebb!

    --------------------------------------------------
    Zolsx:
    Helló!
    Kombónak azt hívják, amikor eltalálod az ellenfelet, sebződik és te összekapcsolod a támadásaid, és az ellenfél ezekből nem tud menekülni.
    Ha az ellenfél védi egy támadássorozatod, akkor azt blockstringnek hívják (vannak olyan stringek amik direkt arra vannak tervezve, hogy az ellenfél védje és növelje a guard csíkot).

    Mit értesz D 2 S alatt? Az sehogy se kombózik.
    A számokat az irányok jelölésére szokták használni, nézz rá a num padodra, 5ös közép, 6os előre, 2es lefele stb. (mindig mintha player1 oldalon lennél)
  • Zolsx
    #508
    Én is játszottam már néhány magyarral. Renegade, freelander, Shuu.

    Shuu Testamenttel nagyon jó, hívjátok ki ha látjátok.

    Ky-vel szoktam játszani és Potemkinnel. Kyhez néhány tipp:

    Ky damagei alapjába véve gyengék, ezért én arra szoktam menni hogy kiszámíthatatlan legyen hol védje az ellen a támadásom lent, vagy fent. Az előre+kick nagyon felviszi a guardot, ezután érdemes próbálkozni a dust comboval (3 S, P, S, szivárvány). 2x akkora dmg kb. Sok féle combot lehet kombinálni, amit szerintem érdemes az a D 2 S becsúszás, vagy D 2 S dust -> ha nem jön be kis lövés, vagy D 2 S kigáncsolás földi dusttal és rányomni egy nagy lövést amíg a földön van. Kicsi is mehet, gáncsolás után, vagy ha van elég tension 2x le előre+punch sacred edge asszem. (A fenti combokat még úgyis kombinálhatod, hogy leguggolsz és abból nyomod a P S majd Dustot, könnyen összezavar) Vagy lövés helyett előre + HS, ez egy kicsit összezavarja az ellenfél védelmét lentről fentre, vagy fordítva (nemtom mitől függ). Ebből is 2 lehetőség van, vagy gyorsan közel futsz és throwolsz, vagy közelfutsz és a fentiekből valamelyiket. Érdemes rámenni nagy lövésnél és becsúszásnál a false roman cancelre, ha látod gáz van, vagy egyszerűen folytatni akarod a támadást. Szintén nehéz szerintem védeni becsúszásból egy frczett dustot, vagy földhözvágást amiből lehet szivárványozni. (Bocs, a technikaneveket nem nagyon vágom.)

    Az air attackok ellen általában hatásos az előre+P.

    Én elértem az S rankot, bár megtartani sokáig sosem tudtam, átlagban A vagyok. Bár a 2 karakterrel amivel játszom, nem egy nagy dicsőség, Ky a legegyszerűbb, Potemkin meg talán a legerősebb karakter, Iszonyú imba a defenséje, rohadt nagy a dmgje. Egyetlen hátránya hogy lassú, de ha jól használod a hammer fall fakezést akkor az se számít. + szerintem a busternek egy kicsit nehezebb move kellett volna.

    Kár hogy accent core nincs pcre, szerintem sokkal jobb kombók és movek vannak benne. És persze Order Sol is hiányzik xr-ből.
  • freelander
    #507
    ja és néha nekem is szar a játék és lagol, nem tudok csatlakozni másokhoz , ez szerintem a szolgáltató miatt van, bár nem biztos.
  • freelander
    #506
    nem, mindenki a saját gépén levőket hallja
    én egyébként kikapcsoltam a zenét és winampot nyomatok mellette
  • RenegadeHUN
    #505
    Majd elfelejtettem megkérdezni. Néhány karakterhez más zenét raktam be a játékba. Az érdekelne, hogy ezeket te is hallottad vagy nem?
  • RenegadeHUN
    #504
    Hali!
    Te aztán tényleg nem vagy gyenge. Ennyi karakterrel is ilyen szinten játszani. Én anjival vagyok a legjobb a többivel csak E-D.
    Hát a játékstílusom, ja kicsit zizis vagyok ilyenkor, nagyon beleélem magam, ezért aztán a védekezésem se az igazi meg a támadásaim pontossága is hagy némi kívánnivalót maguk után. Te viszont nagyon tudod mikor mit és hogyan.
    Nem tudom fenn leszek e még, mert az utolsó meccsünk után valami relytélyes okból kifolyólag minden név a listán szürke színű. Netem az van de úgy látszik játszani nem tudok (még counter-ezni se).Szívás.
    Kösz a játékot.
  • freelander
    #503
    túl sokat kockáztatsz
  • freelander
    #502
    lol Renegade, ütöd a gombokat rendesen.. úgy játszol mint egy őrült lol
  • RenegadeHUN
    #501
    Kössz szépen. 7-8 szokott sikerülni 9 ritkán.
  • freelander
    #500
    mashelni kell a jobbra-balrát és az S meg HS gombokat.
    Nagyon ritkán sikerül nekem a 10 hit, általában 9 szokott lenni nekem.
  • RenegadeHUN
    #499
    Nekem lenne egy mellékes kérdésem. Sol-lal kapcsolatban az érdekelne, hogy van neki egy "grand viper" támadása ami normál esetben 5-6 combos. Viszont találkoztam olyannal amikor ez a támadás kb 10 combos volt és a támadás elején jóformán a teljes képernyőn végigcsúszott.
    HOGYAN?
  • freelander
    #498
    JuronValor:
    Hogy lehet bunkón játszani? nem értem. Tudnál mondani egy példát?
    Az a jó stratégia, amit nem lehet kivédeni.
  • freelander
    #497
    jaj istenem néha fáj olvasni amit írtok :D:D

    a hosszú ugrást superjump-nak hívják
    nem túl nehéz. Persze ha szar a billed akkor lehet, hogy az.
    A lényeg, hogy tartsd lenyomva az előrét a gyűrűsujjaddal, ne engedd el, és a középső ujjaddal gyorsan nyomj egy le-felt.

    Legjobb superjumpja Anjinak van, hihetetlen messzire ugrik, a lendületedet a levegőben D gombbal meg tudod állítani Anjival. Szóval nála nagyon hasznos.


    "Totálisan fer módon elvertem az első körben, mire a másodikban elkapott a speckó dobásával és mielőtt fel tudott volna állni a karakter, mindíg elnyomta újra, ezt csinálta végig..."

    Ezt így alapvetően nem lehet megcsinálni. Biztos, hogy nem így történt. Egyrészt, csak a földön álló karaktereket lehet dobni. Fekvőket nem, így nem csinálhatta azt, hogy mielőtt felállsz, átdob.
    Másrészt, hogy megelőzzék azt a rendszert, hogy a felállókat rögtön átdobják, a Guilty Gearben van ez ellen egy védelem, a felálló karaktereknek van kb 6 framenyi dobás elleni mentessége (a játék 60 frame/ sec sebességgel fut, így célszerű framekben mérni a mozgások idejét, 6 frame kb egytized másodperc). Felálló karaktereket nem lehet átdobni.

    Az átdobásokról írok is egy bejegyzést, mert ez egy jó téma és a kezdők közül sokan nem értik.
    Kétféle dobás van, a sima, angolul throw ( Előre HS / hátra HS), és a spéci, ami nem minden karakternek van, a command throw.
    A sima throw (4/6 + HS) az instant. Ha az ellenfél a földön van, épp nincs mentessége átdobások ellen és a dobásod hatótávján belül van, akkor instant módon, AZONNAL átdobod. Mondhatni, a startup 0 frame hosszú (startup= az az idő ami a gomb megnyomásától a képernyőn megjelenő mozgásig terjed).
    Ha ezek nem állnak fenn, akkor HS mozgás lesz átdobás helyett, ami kis távolságnál akár halálos hiba is lehet, hiszen ezek általában nagyon lassú mozgások. Belehalsz egy kombóba, ami egy counterhitből indul a HS mozgásod ellen.

    A command throw-k:
    számos karakter rendelkezik ilyennel, pl. Eddie, Potemkin, Sol, Faust, May, Slayer (!!!!), Robo-ky, Chipp. A lényeg, hogy nem sima előre/hátra HS a parancs, hanem valami specifikus (ezért COMMAND throw).
    Különbségek a sima átdobásokhoz képest:
    VAN startup idő. NEM instantok. Pl. Potemkin átdobása 4 frame startuppal rendelkezik.
    Whiff(azaz "luftot rúgtál") animáció! Ha a sima dobásoknál említett három feltétel nincs meg, akkor egy sikertelenségi animáció jön elő. Pl. Potemkin megmarkolja a levegőt. Ezek általában Counter-hit állapotban vannak, szóval veszélyes ez is, de azért talán biztonságosabb mint egy sima whiffelt átdobás.
    Általában sokkal erősebb kombókhoz és jobb opciókhoz vezetnek, mint a sima átdobások!
    A command throwknak jóval nagyobb a hatótávja mint a sima átdobásoknak!

    HOGYAN VÉDEKEZZÜNK ÁTDOBÁSOK ELLEN:
    Jegyezzük meg, AZ A JÁTÉKOS AKI DOBNI AKARJA AZ ELLENFELÉT, KOCKÁZTAT.
    Mindig meg lehet állítani (kivéve, ha kombón belül dobott át, pl. bizonyos Slayer,vagy Potemkin kombók, de ez a dobások kb 2%-át fedi le).

    1) LEGJOBB MÓDSZER: UGRÁS!
    A lehető legjobb védekezés, ha átdobást sejtve ugrunk egyet. Ez a legbiztonságosabb talán.
    Sajnos, minden karakter ugrásának van egy startup-ja. Ez lehet át lehet téged dobni.Ez variálódik, pl nagyon gyorsan ugrik Dizzy, Baiken és May, nagyon lassú pl. Robo-ky.
    A JÓ HÍR viszont, hogy ha van tensionöd, ezt az általában 4-10 framenyi startupot le lehet csökkenteni 1-re.
    Mégpedig: UGRASZ, majd RÖGTÖN zöld védekezést nyomsz (FD, faultless defense). Ha profi meccset néztek, sokszor menekülnek ezzel az átdobások elől.

    2) DOBÁSMENTESSÉG (throw invincible)

    A földről felálló karakterek rövid ideig dobásmentességet élveznek. (ez azért van, hogy ne lehessen a felállókat rögtön átdobni, nagyon szar lenne úgy a játék).
    Ha épp megütöttek vagy védekezel, akkor sem lehet átdobni. Ez biztosítja azt, hogy nem lehet kombókba rakni az átdobásokat, csak ha stunol az adott támadás (pl. Slayer HS támadása). Ilyen esetekben, amikor kijössz védekezésből, vagy a kombózott állapotból, 6 frameig nem lehet téged átdobni.
    Máshogy is lehet: a sebezhetetlen mozgások nagy része (pl. shoryukenek, szuperek) dobásmentességet ad. Vannak kivételek itt!
    Harmadrészt, vannak olyan normál mozgások, amik az animációjuk bizonyos részei alatt átdobhatatlanok. Pl. Eddie Dust támadása, Baiken előre+K stb.

    3a) Sima átdobás ellen:
    A sima átdobás nagyon erős rövid távolságnál, pl. amikor egyik játékos a másik mellett landol. A legegyszerűbb, ha megpróbáljuk mi átdobni az ellenfelet először, vagy kívülmaradni az ellenfél dobásának hatótávján és megütni amíg átdobás helyett egy HS jön ki a szerencsétlennek. (COUNTERHIT hahahahahaha gonosz röhögés)
    Fejlettebb stratégia épp az ellenfél átdobásának hatótávján kívül maradni, és egy command throw-val dobni át. Ezt inkább csak nagyon magas szintű játéknál szokták használni, mivel a bénább játékosok MASHelnek (ütik a gombokat mint állat)

    3b) Command throw-k ellen:
    Mivel ezeknek startupja van, megpróbálhatjuk kiütni a startupból egy gyors(vagy sebezhetetlen) mozgással vagy átdobni sima átdobással az ellenfelet. Az átdobás akkor működhet, ha az ellenfél a sima átdobásod hatótávjában van, ilyenkor azt használod ki, hogy a sima throw startupja 0 frame, az övé meg X. Azonban sok command thrownak van dobás elleni mentessége, tudni kell, hogy melyiknek. Ez így egy komplex harc throwk és command throwk közt.

    4) Általában, ha nem bambulsz, gyors, rövid hatótávú támadások mind a két féle átdobást megállítják. Pl. 2P támadások legtöbb karakternél (kivétel pl. Axel, az övé lassú). Ez azért igaz, mert a sima átdobást használók nem tudnak hatótávba kerülni, a command throwt használókat pedig kiütik a startupból.


    A legnehezebb kivédeni az úgynevezett KULLANCS ÁTDOBÁS stratégiát (tick throw). Ez egy magasabb szintű játéknál alkalmazott átdobási stratégia. Azt jelenti, hogy az ellenfél egy olyan támadást használ, ami rövid ideig rak védekezésbe, pl. alap P (ütés) támadás, majd ezután próbál átdobni. Ez azért erős, mert védekezés alatt nem nagyon lehet verni a gombokat, pl az előbb említett gyors támadásokat, mert akkor kombóba kerülsz. Azt se nagyon tudja az ember megmondani, hogy az ellenfél mikor akarja átdobni.
    Pl.
    Jó példa, erős Potemkin stratégia:
    P,vársz kicsit, Potemkin Buster
    Ellenfél a földön, mellé ugrasz:
    P, P, vársz, Potemkin Buster
    Ellenfél a földön, mellé ugrasz:
    Kivéded a szupert vagy shoryukent, HALÁL KOMBÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

    Főleg a variálhatóságban van az ereje. Az ember ki tudna ugrani 1frames ugrással (ahogy fent említettem), HA TUDNÁ, hogy a másik melyik támadás után akarná átdobni. De mivel ez variálható, így nehéz védekezni ellene (ÉPP EZÉRT jó stratégia, nincs szó fair-nem fair dolgokról. HASZNÁLJÁTOK). THICK Throw ellen kizárólag az 1 Frames kiugrást ajánlom, minden más kockázatos!


    A levegőben máshogy működnek az átdobások, arról majd máskor.
  • RenegadeHUN
    #496
    Elismerem, régebben volt egy-két hasonló nem fair húzásom de azóta mások is a tudtomra hozták, hogy ez nem jó taktika.
    Részemről a jó játékra meg a győzelemre egyaránt törekszem (ki szeret veszíteni?)
    Én azért nem szoktam próbálkozni azzal a spéci ugrással, mert olyan gyorsan kéne lenyomnom a gombokat (le-előre-fel), hogy ahhoz külön rákéne készülnöm. Anji-s combo videókon gyakran élnek vele, tök jól is néz ki, de én nem tudom megcsinálni.
  • JuronValor
    #495
    A Guilty Gear XX Reload -hoz készített zenéimehez törött lett a link, ezért itt van újra, ha valakit érdekel:
    http://www.filefront.com/14836931/GGXX_Reloaded_extra_music.rar/
  • JuronValor
    #494
    a játék hevében ugye nem igazán tudom józanul nyomkodni a bill. kombinációkat

    Ne akarj nagyon nyerni, csak jól játszani . Akkor nem fogsz közel sem izgulni, én mindig így csinálom !
    Az "ellenfelek" is jobban fognak kedvelni, mert akik nagyon nyerésre játszanak, azok sűrűn szoktak "bunkón játszani".
    Pl: mikor először vagy másodjára játszottam ellened, és a döntő 3 menet jött, elkaptál Anji "fejreugrós" speckójával ami földre viszi az ellent - és fel sem tudtam többet állni, mert folyamatosan nyomtad megfelelő időzítéssel... Na ezután le is tiltottalak azonnal.

    Vagy volt egy S rankú fazon, aki unatkozott, és gondolta elveri szerény F rankú (akkor még kb 250 meccsel rendelkező) személyemet.
    Potemkinel volt, én meg gondoltam úgy is mindegy, mentem Milliával...
    Totálisan fer módon elvertem az első körben, mire a másodikban elkapott a speckó dobásával és mielőtt fel tudott volna állni a karakter, mindíg elnyomta újra, ezt csinálta végig...
    (Potemkin speckó dobása után mikor földre kerülsz, PONT oda tud sétálni és megfogni újra miközben felállna a karaktered, ezt addíg csinálhatja míg el nem rontja, vagy ki nem dőlsz... Ezt még a very hard gép sem tudja védeni - mikor próbálgattam nekem 4x sikerült egymás után).
    Szóval ennek értelme nincs.

    Én Milliával páldául a "villám gyors haj ütögetését" menetenként 1x használom, maximum 2x mert nagyon erős (Potemkin ellen akár 3x is, mert ő ki tudja ütni Milliát 2-3 dobásból, vagy néhány ütésből. Ja meg Slayer ellen, ő 1 vagy 2 ütésből kábulttá teszi a nőt).

    az a szellemképes egészpályás ugrás

    Ez nekem az egyik kedvencem! rajtam kívűl gyakorlatilag SENKI nem használja akivel játszottam. Pedig nagyon jóóó...
    Sokszor nem is tudnak mit kezdeni vele, mert nincsenek hozzászokva, nem találkoztak ilyesmivel... hihihihi . Szerintem a legtöbben azt se tudják hogy kell csinálni.
    A lényeg hogy a hatékonysága karakterenként ERŐSEN eltér, és klasszul lehet vele ellen-támadni, meg sok minden. Persze rizikós is, de ez egy ilyen játék.
  • RenegadeHUN
    #493
    Helló mindenki!
    Nem vagyok pesti. Egy Somogy megyei községben élek(Somogyszob).
    Nekem is sok gondom van a billentyűzetemmel pl.: a játék hevében ugye nem igazán tudom józanul nyomkodni a bill. kombinációkat ezért két támadás közt eltelik annyi idő hogy a másik már tud védekezni. Aztán meg ha az ellenfelem a levegőben van és gyorsan közel akarok hozzá kerülni (ugrás + 2x az irány vagy nagyobb ugrás vagy oda futás) néha nem tudom megcsinálni mert annyira ideg vagyok hogy nem tudom úgy lenyomni azokat a rohadt gombokat. Nálam az RC-zés meg az a szellemképes egészpályás ugrás (bocsi a körülírásért de nem vágom ezeket a szakaszavakat) szóba sem jöhet csakis véletlenül. Mindezek ellenére azért szeretek rajta játszani, igaz hogy más, ilyen játékokhoz való gamepadokat, joystick-eket meg tudom is én még miket sosem próbáltam. Ezt szoktam meg.
    A formáról meg annyit, hogy nekem is elég hullámzó a teljesítményem még így is hogy sokat játszok. Van hogy megverek egy magasabb osztályút utána meg engem ver el egy alacsonyabb ugyan azzal a karival. De lehet attól is függő hogy a másik milyen stílusban játszik veled. Ha az a másik változatosan és pörgősen játszik akkor én is átveszem ezt és az ilyen meccseket szeretem mégha veszítek is mert ez igazságosabb szerintem, de azok akik passzívan és csak néhány teknikát használva játszanak lehet hogy így is nyernek de azokat nem tartom sokra. Persze mindezt csak magamra vonatkozóan mondhatom.
    Aki folyamatosan tudja tartani a jóformáját az már igen.

    Play online!
  • freelander
    #492
    Billentyűzetről a legtöbb dolgot jól ki lehet játszani, de vannak karakterek amik lehetetlenek billről:
    May
    Venom
    Eddie
    I-no
    Johnny

    Miért te miről játszol?


    Hi Renegade.
    Pesti vagy?
    Én általában nem randomozok, mert ha pl. Johnnyt kapok akit billentyűzetről alapból nem lehet játszani a Mist Cancelezés miatt, vagy ilyenek, az nagyon idegesítő.

    BAIKEN POWA

    Én nem randomozok,
  • JuronValor
    #491
    Helló Renegade! Üdv!
    Igen, szinte mindíg láttalak fenn, ahányszor csak fenn voltam a neten.
    Lehet hogy be kellene írni a játék infó mezőjébe (netnél), az egyéb dolgok mellé a SG.hu címet, hátha többen idetalálnak.

    Jó kis játék, nekem az agyetlen problémám hogy irtó gyorsan ki lehet jönni a formából ha nem "pörögsz" vele folyamatosan.
    E miatt is, meg egyébként is elég random a "teljesítményem" a játékban.

    btw: hogy tudtok bill-en játszani?? Szörnyű lehet. Mondjuk szörnyű nehéz jó D-padot (kereszt irányító) is találni..
  • RenegadeHUN
    #490
    Üdvözletem!

    Nemrég bukkantam erre a kis fórumra és nagyon örülök neki. Ahogy átolvasgattam láttam hogy sok érdekes dologról esett már szó. Sajnálom hogy csak most csatlakoztam be.
    Én is nagyon szeretem ezt a játékot. Kb. másfél éve ismerem és több mint fél éve nyomom online. Amióta rájöttem hogy lehet vele interneten is játszani csak így játszok vele. Néhány elöttem szólóval is játszottam már akik talán emlékeznek rám (pl.freelander, JuronValor). Talán mondhatom hogy egy közepes szintű játékos vagyok. Közel 5000 count után is általában C a Rank-om. Egyszer kétszer sikerült B-ig is eljutnom, viszont onnan csak lefelé vitt az utam. Egy átlagos billentyűzeten játszok úgyhogy nem sokat tudok trükközni (sokszor összetörném legszívesebben). Nekem Anji a favoritom (C-rank), de mostanában sokszor játszok Random. Egyrészt változatosabb nem olyan unalmas és legalább jobban megismerem a többi karaktert. Szerencsére sokan vannak ezzel így mások is. Szeretem elmenti és később vissznézni a jó, pörgős és látványos meccseket, főleg ha a végén én nyerek.Viszonylag sokat vagyok fönn (ált. napi 2-3 óra), de nem igen szoktam honfitársakkal találkozni. Akiket tudok és eddig játszottam is velük: VooDoo(HUN), JuronValor, Freelander, Zols. Massato-val is találkoztam régebben egy kis ideig de mivel ő se meg én se tudok kihívni senkit..Oops.
    Hát egyenlőre ennyi. Örülök hogy végre van kikkel beszélni erről a megunhatatlan, király game-ről.
  • JuronValor
    #489
    Hi! Billentyűzeten játszol olyan szinten?! Whoa! Jó bill.-ed lehet!
    Mondjuk amilyen joy-ok vannak PC -hez...
    A moddolt, tökéletes kontrollerem sajnos még mindíg nem tudom megjavítani, azóta xbox360 joyt használok, de nincs szerencsém mert a bal irányt nehezen érzékeli (ez GYÁRI HIBA, de nem rossz annyira hogy garanciálisan kicseréljék... ).
    Szóval engem nem nagyon fogtok fent látni... meg a sok igénytelen, csaló játékosból is nagyon elegem lett. De főleg a kontroller hiány az oka.
    (Egyébként ettől függetlenül az xbox360 joyt nagyon ajánlom mindenkinek, mert nagyon, nagyon szuper!! Csak nem verekedős játékokhoz. Az analóg karjai hihetetlen pontosak, és jók).
  • freelander
    #488
    Ha Sollal akartok játszani, akkor tudok segíteni.
    Kb S-A rankos vagyok Sollal.

    Sőt, ha valaki akarna játszani offline Budapesten egy délután, abban is benne vagyok! Viszem a saját billentyűzetemet
  • freelander
    #487
    HELLÓ
    látom nagy az aktivitás!

    Igen, én játszottam abban a bajnokságban, de a döntőt elbuktam lag miatt.
  • SolBadguy
    #486
    Hi! Nha vegre kimondhatom h par combo jol meen ...meg neha elba@@om,de amugy tok jo,na neztem neten ha masikok jaccanak s van egy oan ha ramesz vlkire h watch game >.<,lehet nezni ahogy vlki jaccik?:O

    Thx az infokat!

    Csakan xD
  • Massato
    #485
    Mivel kemény 2 meccsem van, így igen: F. De amúgy sem voltam jobb E-nél, nameg sajna nem tudok kihívni, úgyh nemigen tudok gyakorolni player ellen, és ez marad is így. De össz kb. 230 meccsem volt eddig vagy mennyi.

    Nem, még csak láttam a kollégát =D (32es pinggel! wow!, lehet utcabeli xD).

    ck? Mire gondolsz? oO

    Ez a kombó úgy fest, hogy először is megfogod az ellenfelet a 623K dobással (nyakon fogja Sol, és földhöz vágja), utána aláfutsz amikor "pattan" a földön az ellenfél, majd a futásból (minél gyorsabban, gyakorlatilag egy pillanatnyi a futás, és ugrasz is, a futás angolul a "dash") felugrasz és nyomod a Slash-t, majd a Dustot, közben ha folyamatosan nyomod a felfelé nyilat, akkor kiugrik a Dust-ból és akkor ismét nyomod a slash-dust párost (gyakorlatilag a felfelé nyíl mellet folyamatosan nyomatod a s-d-s-d sorozatot), és befejezed a 623K-val. Kb ennyi. Sok sikert =).
    Itt van hogy mi micsoda: (dj. - double jump, azaz dupla ugrás, itt csak a Jump cancelre utal, annyit tesz hogy kiugrasz a Dust-ból)
    http://web.archive.org/web/20050306073455/www.gamecombos.com/games/ggxx/data/conv.html
  • SolBadguy
    #484
    Na itt van ez a combo az olalon talaltam amit kuldtel a legelso volt,gondolom a legegyszerubb (623K, dash j(8).S-D -> JC, dj.S-D -> 623H),ezen a combon nmtok teljesen kiigazodni...:(
    1.dash az micsoda nem egeszen ertem...
    2.dj- azt sem igazan...
    A tobbit ismerem =P,de ha ezeket megtoom akk rem tudni fogom h h kel pontosan :D

  • SolBadguy
    #483
    F xD:))
  • SolBadguy
    #482
    Jo tudni, amugy nem , Valorral meg nmjaccodtam de sztem simal elverne...
    Te mien osztalyu vagy rangban?:P

    Na akko a 236 az ugye ugy van h: le+elore (enemy fele) xD , tom h miaz ck meg mindig nmvok teljesen formaba ezekke ...
    Te jaccodtal Valor ellen? :>:D
  • Massato
    #481
    Hát, megnyugodhatsz F-nél lejjebb nincs :) szerencsére, mert én is ott lennék xS... nah megint ott tartok h nemtudok kihívni senkit... király ez a net.

    Egybk, amikor kari választás után kidob, az kapcsolódás probléma is lehet, meg alt+tab-os elhagyás is (ha épp nem szeretne olyan kari ellen vívni). Én épp ezért nem erőltetem, ha kihívnak ok, de nem szarakodok, mert úgyis mindenki azt hinné hogy direkt hagyom ott a csatát.

    Valort is láttam minap, amúgy ti toljátok egymás ellen?

    Igen, H az HS.

    Gamecount a csaták száma (ha kilépnek vagy kapcsiból kidob, azt is beszámítja, nekem így van kemény 2 most rendszer újrarakás után =D)...
  • SolBadguy
    #480
    Helyesbitek =)) en nem ugy ertem h ingadozik hanem h sosem kapok a sok csalonak hala vagy ha kapok ish vlmennyi szazalekot leverik rolam -72% re kb xD,na en megneztem a linket amit kuldtel de a H az HS?:S Amugy a gamecount az micsoda ,szamit e vlmiben eggyeseknek jo par ezer van xD...hmmm

    Csovaz!!! \m/
  • Massato
    #479
    Rangok ingadoznak? Ezt nem egészen értem... ha nyersz egy meccset, akkor kapsz pár %-ot (és 100%-nál lép a rangod), ha vesztesz meg pár %-ot vesztesz (és a rangod is visszaeshet)(de kevesebbet csökken, mint amennyit nyert meccsért kapsz afem)... legalábbis ha jól néztem így működik a stuff. Szal ide oda változhat pár meccs alatt is valakinek a rangja.

    Ahol a kihívást csinálod: "Deny this player" és megvan a letiltás.

    Gyanús nekem ez a kombó amit leírtál, nemtudom ez így működik-e valójában. De nem ismerem Sol-t. De a "j." arra utal hogy nyomd a felfelé nyilat, a JC (Jump cancel) annyit tesz hogy szintén nyomd a felfelé nyilat és akkor kiugrik az addigi movekből és folytathatod a kombót. Itt vannak olyanok amik tuti működnek, de ezek jó nehezek sajna.
    http://web.archive.org/web/20041212161000/www.gamecombos.com/games/ggxx/char/sol/sol-com.html
    Ezen az oldalon am mindenképp érdemes nézelődni, mert iszonyú jó dolgokat tartalamz a Reloadhoz.
    http://web.archive.org/web/20050306060047re_/www.gamecombos.com/games/ggxx/

    Vagy youtuben nézz pár kombó videót inkább (mindenképp Reload-hoz!):
    http://www.youtube.com/watch?v=Gh483qGo6cU&feature=related

    De majd Valor kiokosít Sol témában... én nem Sol-ozok :).

    Hajrá!
  • SolBadguy
    #478
    Na kene egy kis help,utananeztem sol-nal par dologban s kaptam egy combot ck az istennek se toom h kell megfejteni ha elmagyaraznatok jo lenne!:Dna itt van akkor:5D, hold up, j.D, j.D, stop holding up, j.S, j.K, j.S, j.D, JC, j.S, j.D, VV, kick (must reach the corner by the third j.D, I think)
  • SolBadguy
    #477
    Na megy minden ahogy kell hala nektek =) festessel nincs baj, es telleg arra jo a kod hat alig hidtem el,nalam a Rangokrol annyit h mindig ingadozik aze nem S-A ranguak kozott ...:D,abban Valornak igaza van h sok a csalo h lehet kib***ni veluk? (vlmi letiltas v iensmi van-e)?Ja es megvalami,az mitol van h kihivok vlkit , megvalasztjuk a karaktereket is es utana vlhogy kilepik az egeszbol!? xD
  • Massato
    #476
    Röviden: védhetetlen lesz a Mist finered (236P, 236K, 236S) a ködtől.

    Nekem ment Sol hajának módosítása, meg a kardé is, nem tudom mi baj lehet nálad. Én is original színekben pompázok csak (P),... még jóh Valor nem túrja Testamentel :D.

    Amúgy a fórum közepe felé szúrtam be pár jókis magyar fordítást, egyszerű és magas szintű játékhoz is jóljöhet, pár technika és trükk... sztem nézz vissza ha van majd időd..., meg máshol is olvasgass, ha az angol nem gáz... van annyi leírás h ihaj.