635
Anime stílusú 2D-s verekedős game
  • SolBadguy
    #435
    Surivalban Testament mindig megszorongat xD :)),de aze meg kap a fejere xD
  • SolBadguy
    #434
    Ahh vagom am,:D thx az infot ambar aze maniakusra meg naon nm teszem ...amugy surivalban is erezheto h maniac az ellen ..v ck arcadeban,meg vna vlmi xD, annyit jaccodtam, s utobbi oldalakon irta vlhol h ha mittomenyi idot jaccol akk megnyilik par oran belul Gold.. v nem ?:S Nekem ck anyi Gold van meg amenyit surivalban tudtam megnyerni 80 misszio brutalisan nehez 50 ig megvan mind,utana mar hianyzik itt ot :D:D BB
  • Massato
    #433
    Hi!
    Sztem ha rákerestél már megtaláltad, de:
    A számok az irányokat mutatják. Erre legáltalánosabban a numerikus pad számjait használják (nem ezzel irányítanak, viszont ezen jól látszanak az irányok), ja és mindig úgy hogy te vagy a baloldalon (ggxx-ben ez a player 1), szal a 6-os az előre irány(azaz az ellenfél felé), 3-as az előre+le, és a 2-es a le irány. A betűk az "alaptámadás"-t jelentik, P-punch, K-kick, S-slash, HS-hard slash, D-dust.
    Ha az alap mozgásgombokat használod billentyűn (wsad), akkor ez "move" azaz a 623K úgy nézne ki, hogy először D, D+S, S betűket nyomod és utána nyomod a Kicket (amire beállítottad, nekem a kick a "i" betű).
    Hajrá :D. Ha túl könnyű, optionsban rakd át mániákus fokozatra, és save :).
  • SolBadguy
    #432
    Nekem The Midnight Carnival van meg Sollal nyomulok, surivalban 723 lvl vt a maximumom :>
  • SolBadguy
    #431
    Hi all kene egy kis help neztem egy oldalon itt kaptam h solnak combokvannak de nmertem az utasitasokat h pl:623K s ienek egy kis help nmartana xD:P
  • Massato
    #430
    Erre jöttem rá időközben:

    A ggxxnet.ini-t módosítani kell itt-ott... font-ot meg át kell rakni valami értelmesre (13-as méret már elég jól olvasható)... pl nekem most:

    [Font]
    FontName=Impact
    FontSize=13
    Antialias=1
    [Window]
    PosX=-999
    PosY=-999
    ZoomX=1,00
    ZoomY=1,00
    [Network]
    ReceiveThreadPriority=0
    ReceiveThreadInterval=3
    ReceiveThreadMethod=0
    MaxPacketSize=256
    IgnoreSlowConnections=1

    Így már a commenteket is el lehet olvasni,... a kék betűket meg kérdeztem én is, kicsit félre olvastál Arma:P... de meg vagyok nyugodva, hogy nem csak nekem néz ki ilyen gányul a cucc :PPP...

    Hülye kérdés lehet, de nincs valami értelmes fontkészlet, ami minden betűt ismer? (bár gondolom véges számú egy készlet... de nem igen vagyok biztos benne, mert ide tényleg jó lenne... látni a kriksz krakszok helyett a keleti karaktereket)

    Amugy freelander, azért írtam h cirillel írsz(-e), mert a Te commentedet sem bírtam múltkor kifilózni h mi-micsoda:D...

    Csoki!
    Jah szösz itthon ismét Arma!:P
  • freelander
    #429
    és nem cirill betűkkel írok... ők írnak úgy...
  • freelander
    #428
    nem így néz ki, nálam sokkal kisebbek a betűk.
  • armageddon666
    #427
    neked miért ilyen jól néz ki? :( nálam tiszta bug a szöveg...
  • Massato
    #426
    Igen, azért mondtam, hogy talán akkor pcre is...

    Hát ha te is cirill betűkkel írsz akkor ok, megnyugodtam xP... de inkább akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy így néz ki nálad a ggnet menü?:



    mert nekem baromira nem:S (de gondolom jó képet néztem, csak "egyfajta" ggxxnetről tudok)... és csak furcsának találom. Sokkal kisebb, fehér-szürke-zöld enyhén torzult betűk (sok betű gyakorlatilag olvashatatlan) a listában és kihívó párbeszédablakban dettó... csak néha érdekelne amikor kihívok valami nagy fejest, hogy esetleg oda van írva a commentbe h noobok kíméljenek, vagy extra mega profi szint, ilyen meg olyan kontroller...

    Ismerős érzés:)... már párszor nekem is előjött, de attólmég néhány hónaponta újra és újra rákattanok a gamére xD... hát hogy is... 2005 óta?, banyek :D.

    Csövi!
  • freelander
    #425
    netes harc:
    PS-en és xboxon is lehet interneten játszani

    Hát sok orosz játszik és ők cirill betűkkel irkálnak oda, lehet, hogy azért..

    Ja, billentyűzeten játszok.
    De most már abba fogom hagyni, mert sok értelme nincs így neten ennyit jászani.. Esetleg gyakorlásként jó lenne, ha lenne valami scene Budapesten vagy nem tom.. de így semmi értelme.
    A netem is elég szar, egy csomószor felugrik a ping aztán sanyi, senkivel se lehet olyankor játszani.
  • Massato
    #424
    Igen, még nem jelent meg hivatalosan. Nem is ezt írtam ,de sry ha ez jött le belőle. Xbox-ra és ps3-ra viszont készen áll a game, és konkrétan előrendelhető is egy ideje.

    PCre meg valószínűleg tényleg nem fog kijönni, de attól még lehet reménykedni:), tudod, a pozitív hullámok:D. Ki tudja, lehet hogy még ez a netes harc dolog is megfogja majd egyszer a fejlesztőket, és lesz belőle valami... és ha net -> akkor meg talán pcre is =), mert azért elég jól el lehet szöszmötölni így pc-n online is a gemével, persze azért sosem lesz ugyanaz neten keresztül...

    Húh az szép, dustloop hmmm :), régen meg Slayerrel bdczgettél:).. nemrossz. Dustloopot egyszer egy óráig próbálgattam, mire talán két dustot össze tudtam fűzni valami véletlen folytán, úgyhogy ott le is tettem róla, főleg amennyire én Sol fan vagyok:).
    Bár az elején egy overdrive-t kihozni billen is félig csodaszámba ment a haverok közt... "úúúú 32es hit... óóó mester taníts!!!" XDDDD... szal biztosan menne egy idő után.

    Egybk Armageddon kollega már nem tolja neten?... többiek?

    Amúgy a netem az ami ingadozó/szakadozó nagyon, és ezért nem is toltam régen sem neten, mert kb minden lagos. Viszont nem router gond, némely külföldivel pikpakk mentek a meccsek elsőre, sőt haverokkal is tudtam sokszor gamelni tök faján. Mondom, egyszerűen csak visszaesik az fps a csata indulásánál és csatt (pl training meccs indulásnál is!:S, csak ott ugye nem dob ki hanem beenged a csatába... neten keresztül ezekszerint ezt nem csípi)... De fogalmam sincs hogy miért, régen ugyanezen a gépen ment flottul a game (ráadásul egy hónapos a rendszer kb), most meg felraktam és uhh mivan... toltam is vissza 30fpsre:S. Amúgy lol volt, nyomtam egy csatát így 60fpsre rakva is neten és végig tudtam tolni egy csatát, csak ugye baromi lassú volt:DDD... gondolom tépte a haját az ellenfelem, mert biztos belassította neki is, mert legalábbis mindenre tudtam reagálni amire akartam:).

    Ja egy hülye kérdés... haverokat nem kérdeztem, de neked is kb olvashatatlan az ggnet odlalon amit kiírogat? Kb a player neveket amiket el lehet olvasni, de pl a comment mező az majdnem csak egy fehér paca és kész, lehet ott hieroglifázni. Vagy csak nekem ilyen trutymó az egész?... mert fura h van aki regényeket ír a commenthez... ők vajh el is tudják olvasni a többiekét? -_-

    Hmm, amúgy billentyűn nyomod?

    Csaó!
  • freelander
    #423
    A Blazblue az még csak arcadeokban van, nem jelent még meg konzolokra. PC-re nem fog.
    Hát én rohadt sokat toltam Guilty-vel... tudok dustloopolni is Sollal :PP

    Elég régi géped lehet, ha nem megy online :O Lehet egyébént, hogy routeres problémák miatt nem tudtok játszani..
  • Massato
    #422
    Jaja, én is Téged... gondoltam indítok is egyet, persze no response, mint szokásos (bár azt hiszem én akkor épp 5-ös delayen szenvedtem másik két haverral). Hmmm 5000+ meccs?:)
    A magyar playerekkel (pár ismivel próbálkoztunk) sem megy valami vidámul a kapcsolódás... szomorú:F, a net is elég gagyi, és a gép sem igen viszi az online patch-el a gamét 60fpsen (indítok és ált. leesik 30ról /arra kellett rakjam:S/ 1-2fpsre és összesik a kapcsolódás... ez wtf?:S).
    I-no is fenn van ám néha:3.
    Ja természetesen szerencsétlenkedés megy... mondanom sem kell:), csak a pofa nagy, dehát ez még az alap tőlem =))).
    Hú, már olyan rég toltam, h muszáj voltam visszaolvasnom, hogy mi micsoda... itt is... húh azért tőlem keményaduma:FF
    Sry again...

    GG utódnak szánnak egy új game-t, ha még valaki nem hallott róla:(még csak ps3, xbox.. és ez lehet h marad is így T_T)
    BlazBlue
    Csövi!
  • freelander
    #421
    ja láttalak fenn :D
  • Massato
    #420
    Play time
  • armageddon666
    #419
    instant killt azt már csak végső elkeseredésben próbáltam de aztán el is vetettem :\ ha bejön akkor az nagyon jó, de ha nem akkor baszhatom overdrive nélkül ^^
  • freelander
    #418
    őő lehet h nem instant killel kéne :)
    sol erős kari szóval nem lehetetlenség, átlagos kombója jól sebez
  • armageddon666
    #417
    de felbasztam magam :\ már csak 1 kurva storyline kéne hogy meglegyen mind de ezt a szart nemtom hogy csináljam meg :\

    Sol Path 3...

    Axl
    |
    Jam
    |
    Millia(NV)
    |
    Anji
    |
    Johnny(-120+NC)
    |
    Testament
    |
    Dizzy

    Szal Axl-t Jam-t Millia-t Anji-t és Johnny-t le kell verni összidő 120 másodperc alatt, no continue... ez 24sec/kari... ilyen nincs :\ ráadásul Sol intantkillje tök gáz sztem -.- nagyon könnyen védhető és a gép védi is :\
  • Massato
    #416
    Oks köszi ^^'

    Hátt, amúgy igazad van.. Zappára azért mondtam, hogy lassú, mert én sok karival toltam egyidőben úgy egyszerre, és akkortájt az ő specjeivel nem tudtam Rau módban kezdeni kb semmi fajintos kis pörgőset, és ez azóta is bennem maradt, és mellesleg sztem igaz is, de aki állandóan nyomja Zappát az biztos megszokja, de egy átlag playernek sztem lassunak fog tűnni (mint mi vagyunk xF)... *levegőtvesz* ami a summon ghost-ra vonatkozik, ott meg mind2knek igaza van... mondjuk sosem mondtam hogy ezzel a move-al fogod lefektetni az ellenfelet, mint azt sem hogy Rau szar mert sztem lassu (sztem lassu az igaz ^^) de attól még gyilok és ennyi :)
    Sol moveja sztem egy enyhén más azért, ott nagyon tehetetlen a csákó ha nem sül el jól... de ott is van tán invi frame, lehet azt is használni csak óvatosan:) Sol gyors és mindenre van válasza, de több ilyen nyitott moveja van, aminél se cancel se semmi, ha rosszul sült el... úgyhogy Sol ált pár moveval kezd és büntiz csak utána jöhet amit a combo elbír (dasztlúúp -.-) (pl az előreugrós ökölcsapását szinte sohasem láttam még meccsen oO 41236+HS...)

    No mind1, Solt sem igen ismerem, mint mondtam miért ^^'

    Amugy kb minden move-ra igaz lehet ez a dolog, pl I-no arcade sokszor szidtátok, hogy nem csak a danger cuccal van a gond hanem mert makacs egy csajszi :D
    Az egyik leggenyább move-ja az alsó felütés ilyen szempontból nem? Hát ebből lehet a legnagyobb büntit tolni a formás popsijára sztem ^^ (a másik meg a repülő fúró movejai...)

    Ja egyvmire akartam reagálni, sokat toltam gép ellen, és nem olyan hülye ám azért, sokszor láttam, hogy habár egykétszer ugyanazzal szopathatom, egy idő után számít az adott combódra, szal olyan egy picit mint egy player, persze butítva, és van olyan move amit az égnek nem sikerült neki még kivédenie ellenem... hát van egykét ilyen fekete folt ^^'... de meglepett engem hogy ilyet is programoztak az ai-ba...

    Sziasztok! freelander!! peace!!! xFF... ^^
  • freelander
    #415
    jó én nem akarok vitatkozni de ma is játszottam zappa ellen és mindig úgy kezdte az összes meccset, hogy előrefutott és idézett. Bejött először.. mondom szerencséje van. Másodszor.. ideges lettem. az előbb is ezt csinálta. AZután mindig kivédtem és büntettem :)

    ez ugyanolyan kb mint, hogy Sol csinál-e felütést felállásnál. Ha bármit csinálsz akkor az átviszi. Ha viszont kivéded, Sol meghal. Ha Sol eltalál a felütéssel, vesztesz 5-10% életet. Ha kivéded, ő veszít 50%-ot. Ha nézel jó meccsvideót, Sol nem túl gyakran meri megkockáztatni. :)

    Én se akarok vitatkozni
  • Massato
    #414
    Ja mielőtt belekötsz.. első gondolathoz: "move"-okról beszélek ha ez nem jött volna eddig le.. oO'
  • Massato
    #413
    Ajaj.. utálok vitázni xS

    Hátö... gyors... ha mondod bettos, de én úgy emlékszem elég lassan jönnek ki az ütései... már a szellem nagysága miatt főleg ^^

    Framekről csak annyit, h a kontrákat szépen előre lehet számítani, ugyanúgy mint ahogyan a recoverers throw-okat sem lehetne másképp megcsinni... ígymegyez, csak ha ottvagy h használod tudhatod h addig míg őneki van esélye kis kontrára, (ha jól időzítesz) nem kell félj az ellentámadás esélyétől... persze most erre a válaszod majd azlesz h azta 2 framet aki kitudja számítani... hajrá massato... de ez más, és egybk van egykét frc ami 2framenyi kb összvissz.. és azt is megcsinálják..

    Sztem ez a random dolog is csak fűszer... ugyanolyan, minthogy ki hogy védekezik és hogy kontrázik, mindenki más... volt olyan videó, ahol két player annyira tudták ki mire mit reagál (kb gondolom mindennap egymást killing), hogy olyan kombókat használtak meg megkeverő hülyeségeket, h poén volt nézni mit ökörködnek, és absz nem amit várna néha az ember... az most h vigyázni kell épp melyik jön és gyors reagálni... az nem lehet gond sztem egy közepes Zappa palyernek sem..

    Egybk, nemvok jo gg gamer, szal ezeket amiket írok csak azért mondom, mert így láttam, és egykét dolgot még tapasztaltam is mellé.. 100% bizti jobban tudod mit büntetnek meg online és mit nem, player ellen csak akkor játszottam utoljára amikor még egy OD-jért majdnem tapsolt a két haver aki ittvolt XSS... nekem egy normal slayer kombo sem ment még régen sem, se Sol dustloop se semmi... úh amiket írok azt nyugiban szétszedheted cafatokra, de attól még ezeket így láttam nagyon sokszor.. amiben meg nemvok tutibizti, azt úgy írom le h "lehet, nem biztos".. ép azért h ne tévesszem meg aki kezdi most... mint az előbb a 236+p esetében is ^^'
    És sok dvd-nyi match videót megnéztemmár, mert csupán látni h pörögnek meg minden, jóhangulatba hoz és ennyi.. szal egykét dolgot h mi jön be és mi nem azért láttam, ésh ne nézzen meg mindenki ezért 6dvd meccset azé vakerom ide be a láttottakat is :P

    Amúgy látom sokmindenben nem vunk egy véleményen, majdhogynem dobáljuk egymásra a hülyeségeket minden válasszal h ez nem ííígy van áám!!! xD , nade segáz...

    Csákó!
  • freelander
    #412
    Raoh miért lassú?
    Ugyanolyan gyors mind a négy szellemmel Zappa
    Raoh ütései a leggyorsabbak egyébként, ha nem a mozgási sebességre gondolsz

    236+P : igen vannak sebezhetetlen framek de erre nem lehet alapozni egy bajnokságban, hogy majd akkor ütnek amikor te használod.. ha meg kivédik akkor benyalsz egy (nagy)kombót.

    Azért nem erős kari, mert random. Random dolgokra nem lehet alapozni, ha egy bajnokságban a nyerésre játszol.
  • Massato
    #411
    Öhm... jah 2 óra fele írtam.. xS.. 521+P.. ilyen nincs is, max 632+p, de akkor lehet hogy ez a 236+p ahogy írtad.. ejh xS
    Amúgy nem teljesen értek egyet, a golyók jók.. és Rau is jó, és a 236+P is nagyon jó, nem egyszer láttam már ezzel szívatni az ellent, sőt sztem invincibi frame-k is tartoznak hozzá (najó nem keresek most megint leírásokat xD), és úgy azért nem olyan rossz az...

    Rau amugy azért szar, és azért nem annak a kihozására mennek feltétlenül, mert amikor Rau van, akkor a legsebezhetőbb Zappa... azaz nem Zappa hanem a player.. u.i. szépen arra mennek hogy a 10 sec amíg Rau van addig kiölik vele az ellent.. és pörögnek, védelem meg nulla... nehéz megállni, és Rau habár mocsok erős, de lassú... nem egy meccsen láttam hogy szépen tolja a srác Zappával, iszonyúan befogja az ellent stb.. és mikor Rau előjön annyira szétesik védelem meg minden, hogy onnan kapja szép sorban a kontrákat.. aki meg ilyenkor szépen elkezd védekezni gyors kari ellen, az nem megy semmire azzal hogy ott a feje fölött a megváltás, mert nemtud vele mit kezdeni... sztem egy gyors kari ellen Rau módban nyali van, dehát ha minden igaz Rautól is meg lehet szabadulni a normal OD-vel nem? Na azért nem egy hátrány ha előjön ^^'.. a Rau OD még normal védésben is sebez azért, nem is beszélve arról, hogy a guard szintet szééépen viszi felfele:)

    Amúgy kutyát látod mindenhol a legütősebb kombókban, főleg gondolom a harapósdira gondolsz, meg az ugrós visszalökős move-jaira a kutyusnak, mert azokkal szép sakkban lehet tartani az ellenfelet, és nemegyszer láttam megintcsak olyan meccseket, ahol elején befogja a sarokba.. és SLASH...
    Amugy én speciel a kardot nagyon csípem, és azért nem dicsérem a kuytát agybafőbe, a fellökős moveját főleg (közeli támadások ha sikeresek rögtön befér és folytatódhat valami szép mikor röptében esik a másik kari), szép kombókat lehetne vele varázsolni sztem...
    Amugy akinek Rau fexik, és gyakorolni akarja, egy tipp hogy gold Zappa folyamatosan ebben a Rau módban van, szal ott lehet a moveokat lazán gyakorolni, mit tud hogy védhető stb stb, anélkül h folyton golyókkal kellene sz@rakodni normal modeban :D

    Najó ennyit Zappához.. egybk nem egy erősnek tartott kari, mert nehéz, de sztem írtó poén, Bridgettel egyetemben :P Mind2 tervben van szépen lassan, idővel...

    /Sol, Ky amúgy azok a karik akiket tán a legjoban nem szeressem a karik közül xF/

    Csövi!
  • Szabi DEMON
    #410
    Az install is japán a story is japán volt... Nem X2 hanem Reload a neve. Sztem ez japán. :) De megpróbálom úgy, hogy leszedem a japán exe fájt. A menüt átállítottam ahogy mondtad.
  • freelander
    #409
    :\ biztos hogy a japán verzió van meg? csak azzal működik..
    át kell állítani a menüt függőleges elrendezésűre (shortcut on) és aztán megjelenik egy VS NET meg egy REPLAY menüpont is.
  • Szabi DEMON
    #408
    Vesszek megd e nem találom a menüben a netes játékot. :)
  • freelander
    #407
    na várjál

    sztem felraktad a patchet, a "hibaüzenet" azt jelenti hogy sikerült felrakni
    ggxxnet config.. hát nálam is elég szarul jön be.

    A lényeg, hogy indítsd el a játékot, és az options-ben állítsd a SHORTCUT-ot ON-ra, akkor megváltozik a menürendszer és ott lesz a netes játéklehetőség
  • Szabi DEMON
    #406
    Leszedem a legújabb verziót. Kicsomagolt oda ahova installáltma a játékot. Az exe fájlom BUILTY GEAR XX#RELOAD fálverzió 1.0.0.1
    A patch futtatására egy hibaüzenet szerűség jön be értehtetlen nyelven és benne a könytár helye ahol a patch fájl található. Van meleltt nekem alapból ggxnet config ha azt megnyitom akkro abban van egy nagy fekete négyzet amia felét kitakarja... :(
  • Szabi DEMON
    #405
    Omg nem vágom ezt a patchelést. :D Bénázok. A Readme meg értehtetlen...
  • Szabi DEMON
    #404
    A kirx-kraxok között nehéz kiiagzodni. :P
  • freelander
    #403
    kompatibilisek mind :)
  • Szabi DEMON
    #402
    A legújabb 120-2 verzióra van szükség vagy egy régebbit kell felrakni?
  • armageddon666
    #401
    másik srác gondolom én lennék :D amúgy armageddon ^^ ha ráviszed egeret a logómra akkor kiírja.
  • freelander
    #400
    billen könnyű:
    slayer
    sol
    ky

    szerintem ők.

    Szabi, fel kéne raknod a GG online-t és gyakorolnod a másik srác ellen, akinek nem tudom elolvasni nevét
  • Szabi DEMON
    #399
    Hú srácok.. Freelander te nagyon bedurvultál. :D Csak hogy elmondjam én milyen szinten vagyok én egyetlen egy combo sorozatot sem tanutlam soha ebbena játékban. Bár igazság szerint nem is láttam értelmét. Februárban kaptam egy lehazsnált PS2-t egy barátomtól, mivel ő lecserélte X360-ra és azóta ott rengeteget toltuk a Soul Calibur 3-at és a Tekken 5-öt. Na ott kezdtem el gondolkodni, hogy lehet rendesen meg kéne tanuli a karikat. Na most én azóta nem vette elő a GG-t, de madj most. :D Jelenleg azon agyalok, hogy ki lenne a legkönnyebb billen(valami tipp?). Akarok venni kontrollert, de most nincs rá keret...

    Zappa a csóka vagy a szellem neve?
  • freelander
    #398
    Raoh igazából azért gyengébb (persze alacsonyabb szintű játéknál ő a legerősebb) profiknál, mert igazából nagyon egyszerű kivédeni a cuccait. A dustján kívül nincs olyan, amit állva kéne védeni tőle. Persze ha betalál, akkor halál.
    Még arra jó, hogyha megvan akkor brutálisan tudja vinni az ellenfél életét/tension-ét úgy is ha az kivéd mindent, az OD-je meg a lövedéke hihetetlen sebez az olyan ellenfélbe, aki nem zöld védekezéssel védi, ha meg azzal akkor egyszerűen elveszti az összes tension-jét.
  • freelander
    #397
    előre negyedkör az 236 (le le-előre előre)

    massato, magas szintű játéknál (érts japán bajnokságok, ilyesmik) nem a pontgyűjtés a lényeg, hanem hogy kihozd a kutyát
    minden kari ellen a kutya a legjobb
    néhány matchupban a szellemek nagyon jók, a kard az igazából nem tud semmit (nem igazán korlátozza az ellenfelet, és nem is sebez sokat)
    viszont a kutya:
    Hihetetlen jól tudja lefedezni Zappát és fordítva(2 karakter egyszerre nem kétszer olyan erős.. hanem mondjuk négyszer)
    Hatalmas brutális kombókat lehet vele csinálni
    Sarokban végtelen kombók
    Többféle blokkolhatatlan kombót lehet vele
    + lehet pajzsnak használni

    az idézés meg önmagában sok dolgot átvisz, de nem biztonságos ha kivédik, ezért csak kombó végén szokták használni vagy ha messze van az ellenfél vagy le van ütve
  • Massato
    #396
    Hmmm lehet h 521+P? :S.. try ..