635
Anime stílusú 2D-s verekedős game
  • freelander
    #315
    ok :)
    a HS frc, meg a roham frc-je amik fontosak
    a 2HS frc-je esetleg vmi perverz hülye de nem túl sokat sebző kombóhoz lehet hasznos :)

    én billentyűről nyomom :D
    ja képzeld van online patch! ha japán verziód van akkor tud játszani online!
    gg xx #r online fórum
  • Massato
    #314
    Csőváz!
    Kicsit lemaradtam... de oly nagyon nemtombol a topik ahogy elnézem :)

    Hmmm... nekem azóta is fennvan a gamme :D de aligha haladok a kombókkal... már billentyűn eléggé feladtam a dolgot, majdha rászánom magam és beruházgatok egykét cucliba akkor meglátjuk mire lesz a vén Masa képes! inkább csak szórakozásképp tombolok kicsit trainingben :)

    Robo-val énis röpítettem sokat, énnekem összesen kb 2ccer sikerült megcsinálnom, hogy 5HS FRC 5HS FRC j.P jK jD jD + Rockets... de izomállat damage az eredmény :D (videókban sokat látni ezt...)

    A 2HS-t valami retek nehéz FRCzni nekem, ha 100 szor gyakorolom akkor is kb 3x megy harcközben, s utána megint nem :S, lehet egy kisebb löketű billentyűzet meghozná a csodát :)

    Amúgy elég nehéz kihasználni ezt az FRC-t, csak ha hülye a gép, vagy valamit benéz az ellenfél :D

    Amugy nézem ma mihelyzet... ittis újdonság, meg norematch is kapott pár accent core videót ... lassan jön is az idei Tougeki SBO! Addig is javallom: "Ruu vs. Shonen" (youtubén is) híííí naon durvaa állat, én nemtudtam megállni... végignéztem mind a hét részét :D

    Most leginkáb I-no -zok, meg Dizzy is kezd rohattul megtetszeni, ja ehhez javallok még egy videót accent corehoz: Makoto vs ööö nememlékszem kiellen :) youtubén volt ezis... aki brutálisan aggresszív Dizzy-t akar szemlélni annak javasolt :)

    Nah, ennyit mára... nyomjad keményen, eccer ebben az életben majd megütközünk :P
  • freelander
    #313
    az egyik barátommal szoktam játszani néha.. :D
    robo-ky-jal jól megy :D

    könnyű karakterek ellen meg tom csinálni 5S 2S HS frc futás HS frc futás ugrás K S jumpcancel S D kombót kekekeek
  • freelander
    #312
    de rég voltam már itt... hi massato :D

    mostmár nem nagyon játszok a guilty gearrel, ha mondjuk véletlenül kapnák egy x-boxot vagy playstationt akkor játszanék :D
  • rockyboy
    #311
    jah és még vmi, hogy erre be is kell regisztrálni?
  • rockyboy
    #310
    Aha, akkor az én gépemen simán fog menni. Konfigom: 2,4-es P4, 1gb ram és ati 9600XT. Köszi!
  • Seth
    #309
    nemtom pontosan, de haver régi 1ghz-es 256mb-os gépén vígan futkározik
  • rockyboy
    #308
    jah és a gépigényt vki meg tudná mondani?
  • rockyboy
    #307
    És ha megveszem kapok hozzá egy serialt, amivel tudok csinálni egy accot?
  • Amiga
    #306
    5990.- az 576 kByte boltjaiban kapható, máshol nem láttam.
  • rockyboy
    #305
    Meg tudnátok mondani hogy kb. mennyibe kerül ez a játék a boltokban?
  • Massato
    #304
    Hmmm, verekedős játékok... ha ismersz PC-re (ezen kivül) jókat világosíts fel lécci :D... Ha az effajta játékok tetszenek akkor ez tutti befog jönni (sztem még PS2-s ek közt is a legjobb ilyen game).

    Az XX a korábbi és a jobbik sztem (Relaod-verzióró van szó?)(Mellesleg hol lehet ilyenket csak úgy találni, mert ez nekem még nem sikerült...)

    Az Isuka meg akkor javallott sztem inkább, ha többen nyomultok, és nem csak egymás ellen akartok játszani (az irányításban van egy bizonyos fordulás gomb (ha átugranál az ellenfélen meg tudj fordulni... ugyanis 4játékos nyomhatja egyszerre a dolgot!) no emiatt kevésbés szeretett verzió... mert mint említettem az XX korábbi és ott nem volt ugyebár ilyen gombocska... és az ilyesmihez utál a játékosok 90%a hozzászokni)
    Amúgy tele van unatkozás elleni dolgokkal ami az XX ben nincs... Robo Ky-t lehet össze vissza erősítgetni... új főellenfél... +1 új kari ... saját színeket lehet a kariknak csinálni (minden színt lehet módosítani) ... a gombok konfigja is jobb lett nomeg a sztori mód is változott gondolom, mert az is van ám mindkettőnél és minden karinak más és más és még karin belül is többfajta kijutási lehetőség van...

    Leírás van a fórumban előőbb ha megtetszik és nemtod mivan...

    Ja sztem nézegesd meg a videókat:
    http://www.youtube.com/results?search_query=isuka&search=Search
    http://www.youtube.com/results?search_query=guilty+gear+xx&search=Search
    Több tízezer videó van erre iylenekből szóval lehet nézelődni :) ja naon fasza videó linkek is vannak még lejjebb a fórumban javallom őket...

    Komolyan érdekelne honnan tudsz ilyeneket csakugy szerezni (meg ps2-s verziok is lehet érdekelnének, ha tudsz helyeket... mongyuk privi-ben)

    Amíg elnem felejtem amiért jöttem:
    Offolok megin egykis Accent Core videóks cuccal:
    www.combovideos.com -on combo cuccok
    www.norematch.com -on meg már meccsek is vannak akit érdekel, meg már szinte mindenhol...
  • Amiga
    #303
    Help!

    A boltokban a Guilty Gearból PC-hez két verziót is látok. Az egyik a Guilty Gear XX, a másik a Guilty Gear Isuka (vagy mi).

    Mi a kettő között a különbség? Melyiket érdemesebb megvenni?

    Ezeknek a játékoknak van sztori módja is? Ha igen, akkor ez minden karakternél más és más?

    Szeretem a verekedős játékokat, de erről semmit nem tudok. Világosítsatok fel, légyszives!
  • Massato
    #302
    Amugy ha kell további info, asszem itt elértek... fordítgatást meg felejtem, ha ennyire tombol a topic, én tudok angolul :P, mongyuk ha majd kell annyit megteszek hogy bemásolom ide... ahogy freelander is mondta a topic...
    Na cső!
  • Massato
    #301
    No, nemtom olvasgat-e erre még valaki, de ha érdeklődtök az új rész, az Accent Core iránt, akkor örömmel tudatom, hogy új mostmár normális videókat lehet a játékból megnézegteni a youtube-n:
    http://www.youtube.com/results?search_query=accent+core&search=Search
    További joo játszogatást...
  • Massato
    #300
    Azért csak nem...
    De ami igaz, az igaz, nekem sincs túl sok időm mostanában játszogatni... elöntött a sz@r az egyetemen minket ismételten :D
    Na majd ha félév elején ismét pihi lesz, akkor majd lezúzom megint az arkádot... addig meg marad a pöcsösködés a házikkal a gépen...
    Ja, így a FAQ folytatás is várat picit magára... de az is lehet, hogy berágok, és szépen beveszem a SzaromLe tablettát, aztán ihaj-csuhaj megint... :D

    Slayer guidenak konkrétan mindenki örülne :) úgyhogy hajrá... de ha már ott tartasz, azt se spórold ki, hogy mit is sikerült a sok szépből billentyűre mesterelned :)
  • freelander
    #299
    kezd meghalni a topic :(
    majd lehet írok kis slayer guide-ot (csak az alapok :) )
  • Massato
    #298
    Autosave-et rakd be az opciókban, de!!! csak akkor ment, ha látod hogy kiírja hogy "saving done" vagy hasonló, mégpedig miután quit-ot nyomtál... ha esc-el lépsz ki akkor b@szhatod, amit addig elértél és nem quitoltál rendesen! szóval óvatosan az esc-el... én miután gold Justice-t kinyírtam missziókban és eljátszottam az esces poént jegyeztem meg a dolgot rendesen :D ...szóval: 1 misszió győz -> 1 quit... repeat :)

    Videós problémádat nem értem igazán, de megszabadulhatsz tőlük sztem, ha a config.exe-ben kiveszed a videókat és akkor csak bejön a load...+főmenü és az elnyomhatatlan reklámok megkímélnek... nomeg az intro is...
    Továbbra is... csak keményen!!!!
  • BAttilaZS
    #297
    Ja és köszi a segitséget! még olvasom a forumot de kezdem megérteni:)
    és azt vki nemtudja hogy miért van az hogy a videó amikor tölt az elején lecsukja kisablakba után indul csak el ameddig a videó tart mindig ledobálja:D:D:D
  • BAttilaZS
    #296
    Hello lehet hogy 1 kicsit idióta kérdés de a küldetésben vagy miben lehet menteni? még nem játszotam vele csak ha elkezdem akkor tudjam:D:D:D
  • Szabi DEMON
    #295
    Konkrétan P Punch K Kick S Slash HS High Slash azaz vágás magas vágás, de ez mondjuk Bridgetnél vagy Maynél furán hangzik hisz hoyg vágnak yoyoval avyg egy bazi nagy horgonnyal?:D
  • Massato
    #294
    Hűű... ha már ennyire emlegettek:
    A legjobb 2 Dizzy-s meccs amit láttam:
    http://www.youtube.com/watch?v=WwbVu-CayP0
    http://www.youtube.com/watch?v=KaNkzImjOI0

    Meg itt egy két kombó cucc ami segíthet:
    http://www.youtube.com/watch?v=ehTZVBoTN1Y
    http://www.youtube.com/watch?v=Da6rypF7q1U

    He eddig itt nem néztél volna szét :D

    Kezdő harcosoknak ajánlott Sol és Ky, könnyen kezelhetők, kombóik se nagyon nehezek és jó "mindenesek"... mondjuk egyik sem könnyű kezdésnek billentyűzeten :( nameg kombónehézségről meg inkább nem is szólok semmit... de sztem azzal nyomulj aki legjobban tetszik elsőre, már ha van ilyen, mert nekem mind kedvencem :), és ne is keménység alapján ítélj, amúgy sincs sok különbség a karik ereje közt ha jól ismered a tied...

    Azt javallom rögtön rakd be full nehézségre, végtelen training időre, autosave-t is javallom az opciók alatt... aztán próbálj meg túlélni a gép brutalitása ellen :) csak így lehet fejlődni ha max erősség ellen szaladsz... emlékszem amikor megláttam miket művel annakidején maxin a gép össze@#?%tam magam de ha nyugodtan csak úgy ritmusosan támadgatsz hamar lehull a lényeg előtt a lepel... lényeg a nyugalom... kezdetben püföltem a gépet míg nem tudtam miért is sebez az ellen mikor el sem talál igazán, meg hogy mindig ő a gyorsabb stb... de ha megérted hogy mind a játék nehézség része és hogy tudni kell minden kari-move jellegzetességét a győzelemhez akkor tán nem megy sz@rrá a billenytűzeted idő előtt :DDDDD
    Mondjuk neked sztem ha billentyűzeten nyomod lesznek bajaid magukkal a move-kivitelezésekkel is, ha a magam bénázására gondolok kezdetben (meg még most is) szóval első, hogy meg tudod-e karid specjeit megcsinálgatni... régebben irogattunk kontrollerekről egész jó áron (1ropi asszem), lehet kezdéshez nem árt fontolgatni (míg nem szoksz hozzá a bill-hez) egynek a beszerzését, de erről majd freelander-t faggasd :)

    Remélem amit fordítgattam nemrég az segít a kezdéshez is, már nem nagyon emlékszem, hogy a legalapabb cuccokról mennyit írtam... lehet megéri tényleg visszaolvasnod, ha az angollal hadilábon állsz, máshol mint itt nem nagyon találsz megyarul a játékról :)
    Csak hogy tudd, ezelőtt én is mortallal játszottam legutóbb, mondhtatni siralmasan... de ez ahhoz úgysem nagyon hasonlítható... majd belejössz ha tetszik a game nehézsége és nem hagyod rögtön a f@szba :D
  • freelander
    #293
    japán a konfig vagy angol?
    Ha angol, akkor a square triangle circle cross helyére rakjál be négy gombot, meg az l1 l2 r1 r2 gombokat is állítsd be vmire hogy kényelmesen elérd
    Ha elindítod a játékot az optionsben van egy key config, ott a fent beállított square triangle stb. helyére (ha ezek megvannak) állíthatod be a P-t (ütés) K-t (rúgás) S és HS-t (karaktertől függő támadások), D-t (dust, felrepíti az ellenfelet), ezek felelnek meg a mortal kombatban az alacsony ütés, magas ütés stb.-knek.
    Ha játszol vmit, megnyomod a pause-t bejön egy menü, ott a move list-ben vannak leírva az épp játszott karakter mozgásai.
    Kezd elölről olvasni a fórumot, Massato lefordította a kézikönyvet
  • BAttilaZS
    #292
    Hello és esetleg azt le tudnád irni hogy pl a s vagy a hs mi mit jelent?
    mert config-ba kerestem a megfelelőjét de nemtom hogy mi mi:( angolul meg nemigen tok :( Előre is köszi!
  • Szabi DEMON
    #291
    Egy gombbal meg tudod állítania játékot, nem emlékszem alapból melyik az és tot választható. Védekezni úgy hoyg nyomod a hátrafelét(és a lefelét) vagy vagy, egyik sem véd midnen támadást és van amilyiket aze gyik védi a másik nem.
  • BAttilaZS
    #290
    Szabi DEMON és a Combo List vagy mi hol találhato? meg azt szeretném még kérdezni hogy védekezni hogy lehet? sztem kicsit idióta kérdés volt de nemtom hogy hogy kell:)
  • Szabi DEMON
    #289
    Erősebb embert nehét modnani Dizzynél mivel Dizzy nem ember. :D Próbálgasd Chipp-et vagy Millia-t de nekem már az elején jól ment Potemkinnel és Sollal is. Bár a jól ment ez scak az én itthoni gép elleni szitnemet jelenti, sztem bárki elverne innen a fórumozók közül aki nem ma kezdte. Amúgy van Combo List vagy mi a játékban azokat próbálgasd training módban. A kék az sima spec a zöld az overdrive ehhez szükséges tension amit alul mutat a kép trainignben állítható maxra a piros az pedig instant kill amit ha meg tdusz cisnálni akkro azonnal kinyírod az ellent, erről olvasgathatsz korábbi hozzászólásokban. azt is javaslom hogy ne Arcade módban ahnem Survivalban játsz eleinte mert köcsög I-no-t kurva nehéz legyőzni és elveheti a kedved az egésztől. Ha combo azaz egyszerűbb támadások és gyors specek megfelelő sorozata akkro abban nem nagyon tudok segíteni. Massato a nagy combo(video) mester biztos kisegít. :)
  • BAttilaZS
    #288
    pontosan a játéknak ez a neve GUILTY GEAR X2 #RELOAD legalábbis ezt irta ki ikonnévnek kombó alatt vmi ugynevezett relytett ütés vagy vmi ilyesmit értek nagyon nem tudom elmagyarázni mert a legutolsó ilyen játék amivel játszotam az a mortal kombat:D a karaktert igazán nem választotam még mert csak most probálgatom őket de eddig akivel voltam legtöbször az dizzy volt előre is köszi a segitséget! [ha tudtok erősebb embereket is akkor várom a javasalatokat:)]
  • freelander
    #287
    a norematch.com-ot már rég belinkelted, onnan már nagyon sok meccset leszedtem :)
  • freelander
    #286
    hát, nem tom hogy a játék alapjaival mennyire vagy tisztában, vagy hogy egyáltalán mit értesz "kombó" alatt. kicsit részletesebben írj :)
  • Massato
    #285
    Hejhó!
    Mondj egy karit, mi mondunk kombókat... ez a sorrend :P
    Csak nem olyan egyszerűek ezek, ha leirogatjuk neked... legjobb választás kombóvideókat nézegetni, hogy hogy is kéne időzítgetni... Youtube-n írd be a karit, biztos dob ki párat, vagy majd írok címeket ha gondolod, de ehhez is kell hogy kivel akarod csinálgatni őket, meg hogy Reload-ban-e egyáltalán? :)
    Vagy a 275, 278 üzi linkjét nézd meg... vagy amiket mostanában megadtam...
  • BAttilaZS
    #284
    Hello én még csak most kezdtem el vele játszani de azt szeretném megkérdezni hogy vki nemtud kombókat? nézegetem a forumot de konkrét leirást nem találtam:) És bocs ha már vki irta de nem olvastam Előre is köszi a segitséget!
  • Massato
    #283
    ...hopsz, egy sorba kettő link került...
  • Massato
    #282
    Van ilyen. :)
    Ja, ha nemcsak kombóvideók érdekelnek, hanem jó kis meccsek akkor van egy naaagyon jó oldalacska ami ilyeneket őriz: http://www.norematch.com/
    megtalálható XX->XX #Reload->XX Slash videók kb. 10GB mennyiségben vagy mégtöbb, nem számoltam össze :P, de mind leszedtem :)... szóval qrva jó meccsek, olyanok hogy csak nézek mivan :) ráadásul a f@sza kombókat harcban viszik be, és nemcsak úgy, hogy lehet még az auto Teching sem volt berakva az ellenfélnek, Trainingben, álló kari ellen, mert láttam ilyeneket is...
    Valamint fennvan az SBO1,2,3,4 avagy a Japán bajnokságok XX-től! (DVD ripek) (2006 Slash SBO4 is mostanában került fel) (Bajnokságokon a játékosokat, körülményeket is látni, hogy hogy is megy ez Japánban...) nagggyooon jó videók...
    Ha mond valamit: az A-cho.com oldal (ez egy ilyen meccsvideókat foglalkoztató oldal) által közzéadott /1-2 napra felrakott, aktuális/ videókat is tartalmazza visszamenőleg úgy, hogy a játékosok neveit is leírják, ha Japánból esetleg valaki nem profi (pl.: ÉN :( ).
    Ha van lehetőséged leszedni azokat, erősen javallom, mert tényleg nagyon jó cuccok vannak fenn.
    Ha nemtudod megéri-e szétnézni, itt egy pár kedvcsináló videó ami nagyon tutti:
    http://www.norematch.com/ggxx/videos/shonen(te)vs_saku(sl).shtml
    http://www.norematch.com/ggxx/videos/060827_18kubo%20vs%20mugi.shtml
    http://www.norematch.com/ggxx/videos/ggxxs060514first_shonen_vs_ruu.shtml
    http://www.norematch.com/ggxx/videos/sf21sharon(BA)vsriku(KY).shtml
    http://www.norematch.com/ggxx/videos/sf23sharon(BA)vshappa(FA).shtmlhttp://www.norematch.com/ggxx/videos/shonen(testa)_vs_sigihara(May)_20040331.shtml
    De ez csak ízelítő! Na jó mulatást hozzájuk...
  • freelander
    #281
    ok thx, pedig sokat kerestem -.-
  • Massato
    #280
    Combovideos(login)->Videos->Combo Vodeos Hall Of Fame->Guilty Gear->Dr. Koo Collection :D
    De van az oldalon más Slayer vid is.
  • freelander
    #279
    dr. koo?
    azok hol vannak?
  • Massato
    #278
    Jaja, tutkó oldal. :D
    Javallom ezt is: http://combovideos.com/ szép kis videók vannak Slayer-el is (Dr.Koo széria):)
  • freelander
    #277
    jó kis oldal, köszi ^^
  • Massato
    #276
    Ja a link Anjihoz vezet, de ott a többi kari is...