635
Anime stílusú 2D-s verekedős game
  • Massato
    #395
    Naa.. Zappa azért nem ennyire random... asszem (nem 100% h ezaz, myyy DVD T_T )523+P vel tud hívni, ha nincs épp semmilyen segítője... de tényh mindig mást... ja és 2-3 golyót is kaphatsz egyszerre ha ezzel a hívó move-val sebzed az ellent... mert vmennyit sebez közelre... amugy nekem a kutya a legnehezebb, és sztem a kard az egyik legerősebb, de minden kari ellen más a legjobb, tényh a kutyával rendesen belehet fogni az ellent, de kis gyaxi nemárt ^^'... Rau meg táp... ennyi:D
    A golyószerzés a lény persze mindig, úgyhogy kombóba nem véletlen ez a kezdő move néha és onnan ami belefér, láttam olyan meccset, ahol ezzelk ezd az elején, és a kombó végén már hívja Rau-t és tolja a genya move-jait, meg a Rau-s od-jét :D
  • armageddon666
    #394
    nem szándékoztam menni vele csak érdekelt hogy hogy is van ez :D nagyon nem szimpi kari :S
  • freelander
    #393
    az idézés az elvileg random, hogy mit kapsz, kivéve ha megvan a nyolc bigyó, mert akkor Raoh-t kapsz (egyébként a kutya messze a legjobb, de Raoh jobban sebez)

    ha megütnek téged, akkor elveszted az idézett szellemedet, kivéve ha Raoh van, az fix ideig van

    ha megütnek, akkor van rá esély, hogy kapsz szellemet (illetve ha leütöttek akkor felállásnál is van rá esély), de Raoh-t így nem kaphatsz.

    Zappa nem egy jó karakter kezdőknek, mert gyengén sebez, furán működik, random és gyakorlatilag 5 különböző karit kell megtanulni (még ha ezek nem is olyan komplexek egyesével mint egy full kari)
  • armageddon666
    #392
    Zappát hogy lehet használni? O.o nézegettem trainingben rongybaba ellen (FREE) de nekem elég randomnak tűnt... ill annyi mintha lenne hogyha sok olyan kék cucc van körötte akkor a nagy kék izét idézi meg...amúgy viszont össze vissza jött a kutya a szellemek meg a kard... illetve gépnél szoktam látni hogy vegyesen vannak... na ezt nem sikerült előhoznom...
  • armageddon666
    #391
    a gond annyi hogy deniolni meccs előtt kell :D szal végigmenni minden SABCDE-n. Alttab. ezt megjegyzem.

    A Solos dolgokat kipróbálom majd ^^
  • freelander
    #390
    meccsről ALt + Tabbal tudsz kilépni leginkább

    Ha vki nem tetszik akkor deniold le, így nem tud kihívni.
    B-k meg D-k általában azért hívják ki az F-eket mert nincs más választható ellenfél
  • freelander
    #389
    a trükkök azok fejlettebb dolgok ennél.. pl kigáncsolod az ellenfelet, rárakod a delayes karikát az ellenfélre hogy védekeznie kelljen és utána megy a trükközés, pl airdashelsz át a feje felett aztán vissza, aztán alacsonyan támadsz meg ennek a variációi

    azok nem trükkök hanem egyszerűen mozgások amit te írtál

    a hajtű amit dob millia az kurva jó, gyakorlatilag ha a levegőben vagy, és az ellenfeled bármit csinál ami nem védekezés akkor rádobod, ettől kicsit bebénul és máris tied a kezdeményezés.

    most leírok pár egyszerűbb sol kombót amit érdemes gyakorolni:
    a számok azok az irányok, vedd úgy hogy te bal oldalt, ellenfél jobb oldalt van, a számok a numpadról vannak, 5ös a kaözép, 6-os előre, 2-es guggolás stb.

    5K a leggyorsabb mozgás a játékban, ez kb mindent átvisz ha egyszerre kezditek a mozgást az ellenféllel, ezért sok kombót lehet ezzel kezdeni

    **
    az a lényeg, hogyha az ellenfél nem véd ki valamit ezekből akkor a végére bandit revolvert (236K) kell rakni, egyébként gunflame-t(236P) vagy fake gunflamet(214P), mert a bandit revolver nem biztonságos ha kivédik.

    5K 5S 2D **
    2K 2S 2D **
    2K 5S 2D **
    5S 2S 2D **
    ilyesmik
    5K-t ki lehet cserélni 2K-ra, ez kevesebb sebzés, de viszont alacsonyan kell védeni

    air combok:
    anti airnek, levegőből jövő ellenfelek ellen 5K 2H -t szokták használni
    ezután ugorj fel és:

    K D jc K D (jc= jumpcancel , nyomd meg a felfelét , hogy a karid ugorjon, így folytatható a kombó)
    K S jc S H 623H 214K

    Wild Throw kombók (ez Sol spéci átdobása, amikor az ellenfél pattan a földön):
    2H jc S jc S H 623HS 214 K

    Érdemes minden kombót úgy befejezni, hogy az ellenfél leessen a földre (knockdown). A földön lévő ellenfélbe ne üss bele, mert ezután el tud menekülni. Hogy knockdownba végződjön egy kombó, ahhoz 236K, vagy 623H 214K , vagy simán lábsöprés (2D) kell.

    Itt jó tippek/kombók Solhoz! Harmadik komment kb a topicban! (Sajnos angol)
  • armageddon666
    #388
    jee Kiskevel majdnem nyertem másik Ky ellen xD aztán elkúrtam :\

    az ilyen B-k meg D-k élvezik ha megverik az F-eket vagy mi? :\ hogy lehet egy meccsről kilépni? mert automatice betesz a kariválasztáshoz nekem meg nagyon nincs kedvem értelmetlen harcokba bocsájtkozni... mert kb moccanni nem bírok ezek ellen...
  • armageddon666
    #387
    fejlettebb trükkjei? O.o az a körbepörgős zöld izé ami vagy nagy vagy delayjel jelenik meg és tovább marad, vagy a buborék?

    ha már Milliánál tartunk: tud egy olyat hogy a levegőből ledob egy ilyen tőrt vagy lándzsát vagy mit, ami alig sebez, de mintha picit megállítaná az ellent. ill amíg az lenn van addig nem lehet újra használni. Az tulképp mi és mire jó? :D

    Majd gyakorlom Ky-t meg Sol-t ... Sollal valahogy nem jönnek össze a kombók :S vagy lecsúszik a kezem a D-padról vagy nemtom... ill ha analóggal tolom akkor meg dashelni meg futni nem tudok x.x
  • freelander
    #386
    Millia nehéz karakter.. tök felesleges vele menni ha nem tudod a fejlettebb trükjeit használni.
    Sol azért jó, mert EGYSZERŰ. A felütése átvisz mindent (nem szabad túl sokat használni mert büntethető erősen), a kombói is elég egyzserűek és sokat sebeznek.
    Gép nem számít igazából.. A gép egy randomgenerátorral dönti el, hogy mit nem véd ki .. no comment hogy ez mennyire hasonlít egy igazi emberre :)
    Sose lehet átdobni pl. Emberek ellen sokkal több átdobást lehet használni
  • armageddon666
    #385
    Millia. Solt nehéznek neveztem ki mert nemtom 20 sec alatt megkúrni egymás után az 5 ellent storymódban :\ Ky az nem lenne rossz... majd lehet próbálkozom vele. De legtöbbet Milliával mentem sztem, az megy legjobban...
  • Massato
    #384
    Üdve ismét a régi arcoknak is! xPPP

    Öhm azt írtam hogy a ggxx az japán, a ggx2 meg az európai? ^^'... sztem ha így keresel rá nem sokat tévedhetsz... de guilty*#.ru-n van minden tool ami kell a gamehez, a zene kódolás, angol pöcs, all unlock mentés (karik, képek, endings, blabla), stb stb...

    DVD-m nem jutott vissza a kezeimbe... akihez mentem érte, nála inkább benyomtunk egy üveg törkölyt, úh kvára eszemben volt elhozni a dvd-t xF
    Na ennyit a mostani online hancúrozásomról XD

    Online-hoz annyit, hogy nemtudom itt ki nyomja controller-rel, de online akik ellen mész, azok jó sansszal azzal tolják, úgyhogy az hogy 8ból csak 8szor kaptál ki az még egész jó arány xF (de ezt most komolyan mondtam), és csakúgy elveretni magam amúgy nincs sok kedvem.. ha havernak van kedve de, lusta átjöni majd tolom ottis vele, de ink jöjjön át egy két sörre és úgy lesz az igazi móka xF

    PSP re van verzió, de mivel haver azt mondta ő xp-t is feltolta pspjére, azt hiszem innentől nem sok akadály van h bármelyiket feltold rá ^^... már ha van neked

    Armageddon: EX és GOLD karikkal játszanak azért, épp azért vannak h hülyüljön velük is az emberfia, de online nem tolerált ha jólsejtem, úgymint bajnokságokon sem, csakúgy mint Kliff, Justice...
    Free: Jahm láttam azért múltkor dustloop-on hogy ment azért az idei bajnokság is, de valamiért videóanyag szinte semmi hozzá, csak ilyen előjáték meccsekhez... szal kicsit leültnek tűnt az európai részről a game, de igazad van hogy mennek a dolgok... Még PCre megemlíteném a BigBangBeat nevű csodát... leszedhető, leis van de nem toltam vele, régebben adtam infót erről is, MeltyBlood meg sztem faszának tűnik, csak oda kell mahinálni billentyűzet konfog progikkal, mert az ingame billkonfig az rettenet, kéne minimum 10kéz egy playernek játszani a jelen konfiggal.. és persze nem átírható -.-'

    Am azért nem két évig toltam guiltyvel, de jah gép ellen csak... mint mondtam betolom maxra és a leggenyább szarok ellen pörgök míg elnem unom és ennyi... amúgy nemtudom, de a game difficulty az hat storyra is? mert mániákus úgy rémlett csak survi meg arcadeben hat... ja és sry rosszul írtam, trainingben külön tolod fel a nehézséget, aszem azt írtam maniac-ban toltam traininget... nah de ez más ^^' /swt

    Jahm Anjival kezdtem, de a gép annyira hülye ellene, hogy három kombóval végigszopatom az összes sima karit 32es lvlen is, úgyhogy uncsi lett, meg frc s szarok nehezek nála eléggé, és nehezen használhatóak jól bill-en szal ennyit erről, I-not mindig csíptem, csak nem igen tudtam kezelni, de egy pár meccset meglesve igencsak kedvet kaptam úgy szép lassan hozzá... faja Koichi meccseit nézzétek meg miket hentel a srác vele ^^'
    Johnny meg alapból kedvenc, stílusra meg ilyesmi... és elég jól lehet pörögni veleis, nem is kell nagy tudás hozzá, csakhát az igazi erejét elég nehéz kipörgetni billentyűn ismétcsak ^^

    Akit mondtál Testament meg tudtommal kb a legjobb testa player Japánban (már akiről tudni lehet xD), jah és mellesleg az egyik legjobb player is sztem, Ruu meg egypár vad arc mellett ^^^.. ha ezeke ta neveket beírjátok sztem végignézitek az összes meccset ami oda tartozik, ACből shonen vs ruu 7 részes mészárlás... jááááj xSSS (Shonen csinált egy reloados kombó videót, ami fennvan neten, akit érdekel testa annak érdemes, olyan kiszámított kombók vannak benne, hogy a klip végéig nem ér le a másik kari a földre baazd xF... és recover meg minden bevan tolva látszik, szal nem csak ilyen hantázós "gép ellen így lesz de amugy kijátszható kombó" videóról van szó:
    http://www.youtube.com/watch?v=n86uAijyf4U&feature=related )

    Csövi!

  • freelander
    #383
    milyen karakterrel mész?
    kezdőknek ky vagy sol az ideális
  • freelander
    #382
    angolosított japán is jó, nekem is olyan van.
  • armageddon666
    #381
    leszedtem feltettem 8ból 8szor vesztettem jeeh x.x az egy dolog hogy gép más mint a player de áááh :\ ennyire szarnak nem gondoltam magam... no mind1...
  • Szabi DEMON
    #380
    Angolosított japán verzió jó? Mert nem tudom hola cd-m. Én meg felraktam hozzá az angol szöveget, hogy értsek valamit a storyból. Megcsinálom valamelyik nap, hoyg tudjak menni, csak jövő héten 3 zh-nm lesz... :( Így nem sok időm van. Meg amúgy ultra béna leszek.:)
  • armageddon666
    #379
    elkezdem szedni a mininovásat. Commenteknél valaki azt írja hogy japán.
    (remélem nem vírusos vagy valami ^^)
  • armageddon666
    #378
    Jjjah :c ezt nemtudtam <_<
  • freelander
    #377
    persze de azok nincsenek PC-re

    Szabi gyere játszani Onlinera :D muszáj verbuválnom az embereket.
  • Szabi DEMON
    #376
    Ez így van. Kliff & Justice túl ultimet karik.
    A Slash és az accent Core alcímű részeet ismeritek?
  • freelander
    #375
    senki se játszik ex karikkal, se Kliffel meg Justice-szal
  • armageddon666
    #374
    hát nemtom... mondjuk EX karik esetleg ilyen Kliff meg Justice miatt? vagy ezek unlockolva vannak multi résznél?

    am azt vettem észre hogy az EX kari nem is jobb hanem inkább más... szal mondjuk Milliával jobb vagyok simával mint EXszel.
  • freelander
    #373
    fel lehet tenni ezeket egymás mellé.. viszont miért számít, hogy a mentés kompatibilis?
    szerintem nem az, de a japán verziót úgyis csak a multiplayerhez használnád.

    gyertek gyertek
  • Szabi DEMON
    #372
    Én csak gépek ellen játszottam ezt. :)
  • armageddon666
    #371
    fel lehet tenni egymás mellé a 2-t illetve a mentések kompatibilisek-e?
  • freelander
    #370
    Massato, gyere te is online-ra játszani

    nem hiszem el, hogy te két évig játszottad ezt EGYEDÜL GÉPEK ELLEN
  • freelander
    #369
    vagy ezt, ez viszont biztos japán

    http://thepiratebay.org/torrent/4422674/Guilty_Gear_X2
  • freelander
    #368
    próbáld ezt a torrentet, asszem ez japán

    http://www.mininova.org/tor/281348
  • armageddon666
    #367
    aham szal japán verzió kell :( akkor ez nem fog működni :\
  • freelander
    #366
    ONLINE JÁTÉK LINK
    itt megtaláljátok a leírást, hogyan kell felrakni az online részt.
    A lényeg, hogy legyen feltelepítve a japán verzió. Aztán az ITT található linken megtaláljátok a patchet, csomagoljátok ki a tartalmát a guilty gear mappájába, és futtassátok a patcher exét. Ha valamit elszúrtok, akkor szükség lesz megint az eredeti exé-re a patcheléshez, ezt a guiltygear.ru-ról tudjátok leszedni.

    Ha felinstalláltátok, akkor a ggxxnet_config-ot indítsátok el (ez csak patchelés után jelenik meg), itt a text addresst (ez a szerver címe)állítások erre:
    www.nurupodensetsu.com/ggn/delay4/ggnlobby.cgi
    Frame delaynek állítsatok 4-est. MINDENKI 4-essel játszik. Azt jelenti, hogy midnen parancs 1/15 másodperccel később fejti ki hatását, a lag ellen van ez kitalálva. Ha mást állítasz be, nem fogsz tudni másokkal játszani.
    Ha routered van, akkor a routeren DMZ-nek állítsátok be a szerver IP-jét.
    Ha van kérdésetek, akkor írjátok meg.

    A gép elleni gyakorlásnak egyébként nem sok értelme van. A gép egyáltalán nem úgy játszik, mint egy ember, sokkal hülyébb.

    Egyébként most leírom a PC-re levő verekedős játékok listáját (de azért GG-t játsszatok neten velem :D ):
    Akatsuki Blitzkampf (ez elég jó, én bírom)
    Melty Blood AC (ez szar, mert nem lehet billre konfigolni)
    Monster (ez érdekes)
    emulátorosok:
    Ehhez menjetek fel a www.ggpo.net címre, telepítsétek fel a GGPO progit. Ez tartalmaz egy netes játékfelületet, meg magát egy emulátort, ami futtatja a játékokat. A megfelelő játékokat www.romhustler.net címen szedhetitek le (ROM-nak hívják ezeket). A ROM-okat másoljátok be a GGPO rom könyvtárába és máris mehet a menet.
    Street Fighter 3rd strike (ez nagyon népszerű, és híres)
    Street Fighter 2 ST
    Samurai Showdown 2
    Street Fighter Alpha 2 és 3
  • armageddon666
    #365
    Húúú... most lefáradtam... Maniacon sikerült Ky Path 3 ^^ igazából csak I-No-nál meg Sol-nál szívtam... Sol épphogy csak meglett :K sokadszorra. dá így nemjó xD sztem visszaveszem a nehézséget... csak picit edzenem kell magam hogy meglegyen az a sol path 3 -.- de azért jobb érzés a győzelem Maniacon mint Begineeren xD
  • armageddon666
    #364
    Kliff? :D nekem még nincs olyanom ... meg Justice sem ... hiába szenvedek a storyval, 2 ponton mindenképp elakadtam... Egyik Testament, ott Axl-t lekéne verni 30 sec alatt + No Continue... de bazz hogyan? :S csak ha elmakkolom Instant Killel akkor menne :( de mivel elvileg NC is kikötés ezért mindig kezdhetem előről ha elkúrtam :\

    Másik meg Sol Path 3 -.- nemtom ki találta ki ezt a -120 sec +No Continuet 5 ellenre :\ (Axl Jam Millia Anji és Johnny) átlag 24 másodpercem van a nyerésre mikor a 30seccel is szoktam szívni x.x

    Guilty Gear Onlinehoz linket plz :D am valami olyasmit hallottam hogy csak japán verzióval megy az Online Patch azom meg nincs :S

    ---

    Olvasgattam www.guiltygear.ru-n a storyt... (plot faq) hááát durva :D valahogy olyan érzésem van hogy kihagytam valamit :( szal rengeteg játék és ebből talán 2 van PCre... abból az egyikben asszem nincs is storymód xD

    de örülnék ha csinálnának egy animét ebből... Timeline alapján vagy valami ^^ OVA minimum :D de sztem egy 50 részest is kitenne úgy hogy nem húzzák el a harcokat x)

    Én Milliát, Kyt meg Dizzyt szeretem. Illetve Eddievel mikor játszogattam az sem volt rossz... meg jó lenne ráhajtani Solra... most hogy 20 sec alatt próbáltam leverni az elleneket vele volt hogy alkottam szépeket XD sztem ott kúrom el hogy a 20as timelimit végéhez közeledve ideges leszek és éelkezdek InstantKillre hajtani amit elkúrok aztán újrakezdem és akkor már eleve IK és innentől kész x.x

    ---

    PSPre elvileg van... nem is 1 ^^

    Én is a 2D-s ilyen verekedős gémeket szeretem :D csak PCre sajna... nemigen van... mondjuk animeconon SoulCalibur4-t kipróbáltam és az tetszett ^^ (meg a 3-t emuval lehet megpróbálom futtatni PCn :D) de az valahogy ... egyszerűbbnek tűnt... lehet hogy azért mert full nem ismertem a vezérlést és sima ütésvágásnál többet nem tudtam xD
  • Szabi DEMON
    #363
    Ja amúgy azt nem tudjátok, hogy PSP-re van-e GG? Szigorúan csak 2d-s vs játékra gondolok. Ilyen mint az X360-as szarság nem érdekel. :)
  • Szabi DEMON
    #362
    Hú srácok, elő is veszem újra a gémet. :D Hogy így fellendült a topik. Csak én olyan láma vagyok, hogy jujj. Chipp, Axl, Millia(survi killer karim) rulz. :) (Meg Kliff) Massato hogyhogy I-no-a kedvenc? Én úgy emlékszem régen midnig Anjival voltál. Johnny-t hogy lehet szeretni? Annyira utálatosan nehéz kezelni. :D
    Chipp combók
    Testament vs Chipp Ez a Testament nagyon durva... (GG:AC- meccs)
  • freelander
    #361
    ja és egyébként csomó bajnokság van GG_ből úgyhogy nem tudom honnan veszed hogy nincs :)
  • freelander
    #360
    hello massato

    én játszok sokat Guilty Gear online-nal
    gyertek ti is
    Magyarokkal biztos kevesebb volna a lag.

    most Dizzyre gyúrok :)
  • armageddon666
    #359
    Majd írd meg mivan online patchel ^^ érdekelne :D
  • Massato
    #358
    Isuka teljesen más... más control más harc style, 2uj kari illetve egy főszörny és egy kari ^^
    Reloadból 2 fajta van: XX és XX2... XX a japán verzió, XX2 az európai... hát pc-ben XX2 máris jobb rip azt kell mondjam (jóó zene) ^^
    De van pár más különbség is, de lényege ugyanaz, kicsi módosítások csak... ugye az európai később jött ki.. volt kevés fix meg ilyesmi is gondolom :D

    Hétvégén meglesz a DVD-m... szal kipróbálom onlány pöcsömet xDD
    Ha akarod majd megírom mivolt mihír.. vagy írj priv vagy vmit XD

    Menek mert 4kor kelek melóra XSSSS
    Csaó ^^
  • armageddon666
    #357
    Az Isuka mennyiben más mint a Reload? illetve japán és ... nem japán változat között Reloadban van nyelven kívül más különbség? :D

    Online Patchet meg nem találtam :S
  • Massato
    #356
    Hoohohooogynelenne ^^
    De sztem lejjebb megadtam a linket online pöcshöz:D

    Jah egy halott adat-oldalt fordítottam picit be ide, mert már nem elérhető sajna, sok értelme nem volt ^^ de ha olvastad legalább neked hasznodra lehetett picit, persze ez mind ggxx#reloadhoz...

    Nekem a kedvenc karik (összes az de kivételes) Testa, I-no, Johnny, Slayer, Baiken, Robo, Anji.. ááh najó asszem mind kivételes XDD.. de most aszem I-no meg Johnny, billentyűn két jó nehéz kari sztem:D De I-noval énis betok pörögni mint atom :D Millia is kajak jó... csak az emberfia azon veszi észre magát mindig ugyanazt csinálja vele ha nyerni akar és nehéz az ellenfél... de jókat lehet vele pörögni forogni, meg van kb kivédhetetlen kombója (kilehet de mind1 a gép nemfogja sűrűn :D és playerek se nagyon, csak ha jól tippel:D) meg stb:D

    Hmmm I-nónak a simáit is könnyű védeni, nagyon sokat ismétel a lámija, csak türelemmel el kell veretnie magát az embernek egyszer kétszer és figyelni, hogy mit mikor és hogy viszi be, aztán olyan szinten lehet számítani rá h mit fog csinálni h meg fogsz lepődni, és kontrázni meg rájuk már picsakönnyű... a legtöbb fullvédés+kontra lehet sebezni, csak nem szabad elveszteni a türelmet, és persze a dobásokra meg övön alul figyelni ^^

    Amúgy azért sok mert az egyik legösszetettebb verekedős ami van most kinn, és jó nehéz a mechanikája:D... dehát nekem épp ezért is tetszik, na meg persze a karik ^^
    Bár a mai verekedőseket nem nagyon ismerem, melty blood ami ismi, sajna pcre szar konfigoni:S, rumble fishről hallottam még h izom... de ezeket a sf3 meg tekken gameket nem ismerem, mert nem tetszenek kinézetre XF

    Majd tóljuk egyszer online:P ha meglesz a dvd-m ^^

    Csövi ^^