635
Anime stílusú 2D-s verekedős game
  • Massato
    #595
    Az Xbox live ha jól tudom játékokhoz sajnos fizetős... nem nagyon lehet kikerülni. A link amit adtál jó... de sajna nem elég regelni, hiszen az ingyenes, hanem fel kell bővíteni a fiókodat "gold membership"-re, ha megnézed a gold oszlopában van a "play games online with friends" pipája. :F

    Az Astral Heat használatához 3 feltétel is szükséges, mégpedig:
    -a meccs utolsó felvonása (round) megy,
    -az ellenfélnek 20%nál kevesebb élete van (nem figyeltem, de lehet hogy el is színeződik az életcsík 20% alatt?),
    -és persze 100% heat gauge.

    Nem próbáltam még. Igazából a játékot is alig ^^'. De remélem így menni fog :).

    Sok sikert!
  • RenegadeHUN
    #594
    Hello!
    Én most a Blazblue-t nyektetem, azon belül is Noelt.
    A gondom viszont ennek a játéknak az online része. Valami XBOX-live-be kéne bejelentkezni.
    http://www.xbox.com/en-US/live/joinlive.htm-ezt a linket próbáltam de hibás.
    A másik kérdésem hátha tudja valaki, hogyan kell kivitelezni az astral finisheket, mert a movelist-ben a bill. komb. felett vannak még valamik írva csak nem értem mit akarnak jelenteni.
    Előre is kösz!
  • Massato
    #593
    Szóval Sol... :P

    Pont ugyanezt a kombót írtam le az egyik fórumozú kollégának... #485 hozzászólás:).

    Mondom, nézd meg ezeket a "conventions" résznél, a linken amit adtam, benne van minden rövidítés. Utána már kereshető hogy mi micsoda.

    Jump cancel:
    Többféle "cancel" létezik, melyeket az adott linken ha nézed, betűkkel jelölnek (cancel oszlop).
    http://web.archive.org/web/20041212162104/www.gamecombos.com/games/ggxx/char/sol/sol-sys.html
    pl J, R, F, C... J- jump cancel, azaz a move közben ha nyomsz egy jumpot, akkor kiugrik a moveből, és mindenféle cooldown idő elmarad ezek után. Nagyon látványos Anji 6HS-énél, ahol előre forgással üt a csave, próbáld ki, menj neki az ellennek és mielőtt befejezné a forgást, nyomj egy ugrást, ki fog ugrani belőle, ezzel meg lehet pl zavarni az ellent, vagy kombókat lehet kreálni vele, menekülni stb. Ugyanez lehet már levegőben lévő moveknél is tenni, iylen Solnál pl a Dust is, ha megnézed az oszlopban a jD-nél... ott lesz a J betű is. Ilyenkor ha megrúgja az ellent a levegőben és ha gyorsan ugrasz egyből mikor rúg, azonnal tudsz még utána ütni egyet, amit ha +ugrás nélkül püfölöd a gombokat nem tudnál előhozni. Időzítés nehéz néha, legalábbis nekem Testamentnél okoz gondot.
    A többiről volt sokszor szó itt is. A C cancel pedig azt hiszem egyszerűen arra utal hogy egy normal ütés (P, K, S, HS, D) egy specialba átvihető úgy hogy az utána lévő cooldown elmarad. A legtöbb sima atkra igaz ez.

    Counter hit: ha úgy találsz el egy ellenfelet, hogy ő is éppen támadni akart, de te voltál a gyorsabb, akkor a játék kiírja hogy "counter hit" (ha az ellenfél guard gauge-je villog és úgy találod el az ellenfelet, akkor is ugyanez történik), ilyenkor jóval több időbe kerül az ellenfélnek hogy magához térjen, és pl nem tud kiugrani/recoverelni, avagy "tech"-elni az ütés után (pár movenek iylenkor speciális tulajdonsága is előjön, pl van ami iylenkor a falról visszapattintja az ellenfelet, és előtted landul ismét az ellenfél= "wall bounce"). Nyilvánvaló, hogy ekkor sokkal több lehetőség adódik hogy folytasd a kombót, mivel több idő mire reagálni tud. Ezért írják oda néhány kombóhoz hogy "counter"... mert csak ekkor lehetséges.

    Még egy pár link ami segíthet az alapokban, ha itt a fórumban nem akarsz utánaolvasni:

    http://www.gamefaqs.com/ps2/562111-guilty-gear-x2/faqs/20654
    http://www.gamefaqs.com/ps2/562111-guilty-gear-x2/faqs/27403

    Sok sikert!
  • kevinke93
    #592
    ja na j.S-D az az ugrás slash dust akar lenni ha jól vettem ki azonban, vannak ienek h jump cancel meg counter hit ezeket nem igazán értem
  • kevinke93
    #591
    Na már vmilyen szinten kezdem megérteni, de még mindig vannak gondok :D, mint például a combó leírásoknál pl.: 623K, dash j(8).S-D -> JC, dj.S-D -> 623H

    na itt mondjuk dash j meg S-D meg jc pf stb.
  • Massato
    #590
    Első körben javaslom ezt az oldalt (itt a fórumban találsz fordításokat is innen):
    http://web.archive.org/web/20050306060047re_/www.gamecombos.com/games/ggxx/

    Tetülassan jön be az oldal, de bejön, sztem érdemes lementegetni. A moving, és conventionsban van amit keresel.

    Ezen felül, a kombóknál az irányokat jelentik a számok, nézd a numerikus billentyűzeten, úgy hogy te vagy a képernyű bal oldalán. Azaz a hátrafelégomb=4... legomb=2... előre=6... így pl egy előről hátra félkör move (a menu command listnél így látod a moveoknál) így van írva egy kombó leírásában "63214"... a támadógombok pedig: P(punch), K (Kick), S(Slash), HS(High slash). Ha angol congig.exe-d van, akkor kiírja mi micsoda a konfiguráláskor. Pl 632146+HS, annyit tesz hogy hátrafélkör majd előrenyíl majd HighSlash hozza elő az adott movet. Ha nem angol...akkor nézz szét itt a downloadsnál:
    http://www.guiltygear.ru/
    Remélem azért világos ahogy írtam, de ezekről mindenről olvashatsz itt a fórumban is.
  • kevinke93
    #589
    igen just_me[HUN] a nickem a játékba

    Egyenlőre egy elég kezdő problémám van a dustlooppal. Olvasgatom a kombókat de j.c meg sok hülyeség és a legkevésbé se értem. Esetleg ha vki tudna rögtönözni egy kis kézi szótár vagy vmi pl. Counter Hit, az mi meik gomb. Ha nem vagyok érthető szóljatok, csak fáradtság van ...
  • Massato
    #588
    Aham, nemrossz, futuriszikus design :D. Ha ki tudod vele hozni amit akarsz akkor jó. Én leginkább profin akarok gamelni, másképp nem érdekel a dolog. Vagy elő tudok mindent hozni feltétel nélkül, amikor akarom, vagy felejtős. Azért nem is erőltetek egyelőre mást, meg kis pár hites kombókat, meg védelmi stratégiákat, mert semmi értelme, amíg nem tudok egykét izom kombót előhozni mindig veszíteni fogok erős playerek ellen. Védekezni ebben a játékban iszonyú nehéz. Pro gamerek se tudnak jól, az nyer aki nyomul, és nyomul. És csak helyzetkihasználás végett véd egykettőt, amikor nagyon muszáj, ha befogja az ellen, onnantól már csak kis idő kérdése mikor kap be egy erős kombót. Az nyer aki 2-3 hosszú kombót be tud vinni, vagy kis köpködős taktikával abszolút le tudja védeni az ellenfelét, mint pl Axl, Venom, stb, vagy akár Testament a csapdáival, ha nagyon nagyon ügyes...

    Jah az ötleted nem rossz, bár ennyi emberrel nem tudom mennyire van értelme. Bár pontosan nem tudom mire gondoltál, fps társaságokban nem vagyok jelen. Max msnt használok, se sűrűn:).

    Ez a just me a ggnet nicked, vagy csak köszönés...?

    Hajrá!
  • kevinke93
    #587
    P.S.: a dzsojsztikomat megfelelőnek tartom :D "TRUST Sight Fighter Vibration Feedback PC steering wheel" 95%ba sikerülnek az eddig elsajátított kombók, moveok ha toppon vagyok
  • kevinke93
    #586
    Értem, de igazából én csak egy társaság kialakítására gondoltam vagy valami iesmi, mint például más lövöldözős fps gammákba, meg én azon a véleményen vagyok, hogy jó elolvasom értem az angolt, de azért az ujdonságokkal mindenki szenved és mégis egyszerű, ha egymást segítjük. A fórum az jó- ötlet tárhely- de ien 1-2 napos reagálás meg iesmi. Egy ideje amúgy én ugyérzem h nem fejlődök, elég sokszor csak elpicsáznak. Valahol ennél a kivehetletlenségig kódolt combózás(db65468-csak fejből írtam) dustloopon is, a sima moveot amit eddig is tudtam se ismertem fel.

    just me voltam..
  • Massato
    #585
    Üdv!

    Szerintem is kezdheted itt az olvasgatást, az elején sok jó kis link is van.

    Legtöbbet meccsvideókból lehet szerintem tanulni, úgyhogy youtube stb sokat fog segíteni, de ne zavarjon ha esetleg más verzióból találsz meccseket, sokban egyezik a 3 gg verzió. Érdemes a BURST csíkokat nézned, onnan kiderül, hogy melyik verziójú GG-ből van a videó. Ugrálós zöld Burst csík -ggxx alapgame, a kék világító burst -reload, zöld kézzelírott burst -slash. S reload és a slash között nem volt sok újítás, úgyhogy ha nem is 100%nak, de jó alapnak vehetőek.

    A másik, meg hogy spectator módban nézelődsz, már ha sikerül...

    Nekem mikim nincs de ha akarod segítek szívesen, akár itt is. Hamarosan nekem is eljön az újabb gg etapom, és visszatérek :D. Illene már kiművelnem Testát, és most ez fog jönni, hamár egyszer szerváltam értelmes sticket a játékhoz =).
    Én inkább csak egyegy karit ismerek jól/jobban, nem nagyon sokkarizok, úgyh a többiek nagyobb segítséget nyújthatnak. Vagy ha az angollal nincs problémád, akkor a dustloopos fórum... szerintem még mindig aktív a reaload téma ott is :).

    Vagy meg lehet beszélni tranining online meccseket is. Bár az én rangommal... nem sokat tanulnál:).

    Keményen!
  • RenegadeHUN
    #584
    Hello Just me!
    Ha visszaolvasgatod a hozzászólásokat sok érdekes és hasznos infót találsz erről a játékról. A youtube-on meg egy rakás combo videó van amikből el lehet lesni néhány trükköt, támadás kombinációkat. Sok újat én sem tudok mondani. Ha fennt vagyok akkor is általában estefelé.
    Vszlát a neten.
  • kevinke93
    #583
    Hellosztok, én mostanába kezdtem el tolni a Guilty Gear XX#Reloadot neten, eddig voodooval találkoztam neten. A játék eszméletlenül tetszik, van ,,dzsojsztikom,, hozzá és mostanába időm is, ha van rá kereslet szeretnék egy ien GG-s teamet összehozni h megosszuk egymásal a tapasztalatokat meg ilyesmi. Most nekem is jól jönne kis oktatás mert néha néha nyerek, de sokszor csak pislogok h miket csinálnak voodoo is rendesen eltángált. Ts-t tudok, az xfirém:kevinke93 msn:[email protected] -remélem összejön 1 kisebb társaság vagy legalább minimálisan oktat engem vki-

    Üdv just me voltam
  • VooDooQky
    #582
    Én este 6 után általában. Amúgy ma nem tudom mi volt, a sok B-A-S rankú meghülyült, egymás után szálltak rám, és kenték el a kicsi számat. Illetve volt 1-2 álruhás pro is, F rankkal jöttek nekem, azt csak pislogtam, hogy mit verekszenek ezek legalább egy C-B szinten:D De azért kaptak ők is a pofájukra, volt 1 perfectem is, A ellen :D. Amúgy szerintem ezek ilyenkor rankot grindelnek, VAGY IRC-n/voIP-on összebeszélnek. Ja és chaincombo-s győzelmek után még van pofájuk taunt-olni is :] komoly
  • Massato
    #581
    Mi a szösz, PC-re? :D, nem tűnik rossznak a 3. rész sem, ha kijön nézzük :D. Super Smash Bros-ra is kíváncsi lennék PC-n, sokan ájuldoznak tőle h milyen jó.

    Ja ha már itt tartunk, Mortal kombat: Rebirth kommin' at yaa'... :)))

    Spectator mode-ot szerintem legtöbben letiltják (ggnet configban), azért nem megy. Próbálkozni kell 3-4x, néha sikerül a sok no response ellenére is (esetleg annál is megpróbálni akivel meccsel az illető), szal azért csak csak bele lehet kukkantani egyikbe másikba... (magas pinggel általában nem is sikerül:/).

    Mikor gameltek am? még egyszer sem láttalak titeket :o.

    Csaó!
  • SolBadguy
    #580
    Tyhiiiii ~MARVEL VS. CAPCOM 3 Fate of two Words~ na ez lesz game ....es raadasul Pc re is kijon :X:X:X:X:X xD



    \m/
  • VooDooQky
    #579
    Apropó, van valakinek ötlete arra, hogy hogyan lehetne használni a spectator mode-ot? Ugyanis nekem a lobbyban a game csak addig jut el minden megnézni kívánt meccsnél, hogy no response. Sőt, láttam "send message" opciót is, tehát nemtudom, esetleg le vagyok maradva pár netpatch verzióval vagy miújság?
  • armageddon666
    #578
    Ilyen szinkronok mellett eszem ágában sincs winampot benyomni :D Egész komoly nevek :) Ráadásul a zenék is jók...
  • VooDooQky
    #577
    Engem hálistennek annyira nem idegel. Amúgy ti be tudtok rágni a game alatt? Én cseszettül, utána ideges vagyok vagy 1 óráig vagy az első cigimig :D Egyébként ma gyönyörűen körbeugráltam egy [Pot] playert, faragtam faragtam, már azthittem nyert ügyem van... az meg 3 ütésből levert a végén xD
  • Massato
    #576
    Vagy jöhet ide is az almighty: "winamp fut a háttérben móka" :D.
  • Massato
    #575
    Aha.

    Lvl2:Ex gold mód?... Hmmm... A normál karaktereken kívül van 3db (+sp?) spéci módosulat: Ex,Gold,Fekete EX (u.a. mint az ex csak teljes tension csíkkal, és teljesen fekete karakter... erre gondolsz esetleg?).

    Ex, Gold, Fekete Ex:
    Ha a savedata szerint "unlockolva" van a karakter adott módosulata, akkor külön gombok jelennek meg a választás menüben, amik valamelyik extra gombot lenyomva (nem tudom pontosan melyik melyiket, pl taunt, memory gombjai stb. lásd a config.exe beállításait) világoskéken "világítanak" és ekkor lehet az adott választás gombbal a megfelelő módot aktiválni:
    ex világít (tartsd lenyomva) + bármelyik választó gomb --> Ex mód,
    sp világít (tartsd lenyomva) + dust --> Gold mód,
    ex + sp világít(tartsd őket lenyomva, fontos a lenyomási sorrend is) + space --> Ex Fekete...

    Netes játékból ki lehet ezeket az ex karikat tiltani, ha ott "vernek laposra nem látott move-okkal": ggnetconfig.exe-ben kiveszed a pipát az "enable ex characters" mellől és ennyi (ez Justice-t és Kliff-et is letiltja).

    Én is szórakoztam picit bbvel azóta, de negyed óra elég h zsibongjon a fejem a sok nyögéstől és püffögéstől és villogástól meg ami egy kombó végigvitele alatt az ember idegrendszerét éri... régen is emiatt nem játszottam Jam ellen, mert széttépett az ideg h minden movejénél visít, nade ez egy picit nekem sok ami a bb-ben van, meg kéne számolni h egy értelmes kombónál hányszor nyögnek ugyanúgy a karakterek, ehhez még erősödnie kell az idegzetemnek...

    Sok sikert! Hajrá!
  • SolBadguy
    #574
    Baszki tele vok hejesirasi hibakkal...



    =))xD
  • SolBadguy
    #573
    HI ujra...



    Nemtudod...


    Nos,fogj neki a surivalnak s kenjed meddig birod ...s ahany feketet legyozol annak meglesz a lvl2:Ex mod is esetleg ha eljutsz olyan 450 lvl kb nmtom oonan de valamikor jonnek a gold tipusuak(rohadt erosek) ha legyozod az illetod mar megis van Goldban....zsir mi...:>:>=))


    De ha elofordul h nemtudod,en sem tudtam,utobbi oldalakon Massato haterahagyott egy linket ami tulajdonkeppen egy savedata....lemented es mar megis van az egesz goldban meg mindenfele...


    Ck en asztnemvagm h mier nemengedi a LVL2:ex-t Gold modeban xDDD


    Gj!!!need help



  • VooDooQky
    #572
    Én azt se tudom, hogy lehet az EX karikat előszedni :/
    Csomószor olyan mozgásokkal vernek laposra, amit még nem is láttam:D
  • SolBadguy
    #571
    Hi!!!



    Lenne egy questionom...xD

    LVL2:EX karakterekkel lehet gold formaban jaccani...?

    Csao
  • VooDooQky
    #570
    Na, kösz a tippet, működik a technika... de nem fogom alkalmazni, ehhez én kevés vagyok a billentyűzetemmel:D Asszem maradok a natúr rush/trükközés taktikánál
  • SolBadguy
    #569
    VooDoo aszt a meccsedet lattam amikor jam ellen vtal asszem...^^



    Jo izgalomdus volt xD


    :))
  • RenegadeHUN
    #568
    Én részemről passzolom az RC-zést, mert még anélkül se sikerülnek mindig úgy a dolgok ahogy szeretném, pedig többnyire tudatosan nyomkodom a billentyűzetet. Akik jól betudják építeni ezt egy támadásba azok szerintem nagyon profik.(B-S rank).
    Sok sikert!
  • RenegadeHUN
    #567
    Hello Voodoo!
    Kösz a bókot. 7-8 ezer online meccs után, meg néhány combó videó nézegetés után bárki fejlődhet ennyit vagy inkább többet is.
    Az RC-FRC gombot a key config beállításnál a P K S-nél állíthatod be (én legalábbis így csináltam). Az RC és az FRC végülis ugyanaz, annyi különbséggel, hogy az RC-nél piros az "aura" FRC-nél kék. Az RC-t bármikor tudod használni, de ez 50%-ot levesz a tensionból, az FRC-t csak bizonyos technikáknál és akkor is csak a megfelelő időben, és csak 25% tensionba kerül.
    Az FRC használatát tréning módban tudod gyakorolni. Belépsz a menübe és a display-nél az input-ot bejelölöd. Ekkor gyakorlás közben alul megjelenik egy halvány sáv amin az éppen lenyomot gombok látszódnak. Majd meglátod, hogy bizonyos technikáknál ez a halvány sáv kéken felvillan és pont akkor kell lenyomni az RC gombot.
    Remélem érthetően fogalmaztam.
    Viszlát online!
  • VooDooQky
    #566
    Lol? Megnézted? Azt meg hogy? Asszem le vagyok egy csöppet maradva, nálam nem műxik a spectator mode:D Amúgy a jótól messze vagyok ám:]
  • SolBadguy
    #565
    cső

    VooDoo...


    Eppen most neztem meg egy meccsedet.... :> GG


    ^^

    Jol nyomod!
  • VooDooQky
    #564
    Ja amúgy VooDoo[Hun] volnék ingame :)
  • VooDooQky
    #563
    Na szevasztok! Tök véletlenül rátaláltam erre a fórumra, és nagy meglepetést okoz, hogy itt írkálnak azok, akikkel játszom nap mint nap.
    Gyengus E rangú Chipp player vagyok és használok kb. 2 combónak sem nevezhető sorozatot, amivel újabban nem sok sikerem van :P . Ha bárkinek volna rá ötlete, miért nem tudok FRC-zni, akkor azt megköszönném:D
    (Renegade, te sokat fejlődtél, mióta volt egy nagyobb kihagyásom! ;])
  • RenegadeHUN
    #562
    http://ggxxnet.mad.buttobi.net/index.html
  • SolBadguy
    #561
    hi!



    egy online pach link kene ami mukodik,mert ami az utobbi oldalon volt megadva nem mukodik ...



    HELP!!!




    Thx!


    Addigis Metal az Ész!!!



  • RenegadeHUN
    #560
    Mondjuk lehet hogy karaktere válogatja (hogy milyen mozgású ugyebár), mert a gyorsabb mozgású karikkal pörgősebb a játék. Én legalábbis így érezem.

    Freelander, ha olvasod bocs a szar internet kapcsolatért, csak később vettem észre, hogy elfelejtettem lekapcsolni a letöltéseim.
  • armageddon666
    #559
    Lassúnak? Szerintem BlazBlue lassabb. Mondjuk miután kikapok és felbaszom magam, és agresszívabban játszom, akkor elég gyors... :D
  • RenegadeHUN
    #558
    Na vissza felraktam a ggx2-t. Már kicsit untam a gép ellen. Hát meg kell mondanom, így a blazblue után kicsit réginek, fakónak és lassúnak tűnt nekem. De nem baj.
    Éljen az online game!
  • armageddon666
    #557
    Bazzz... Nagyon komoly ez a BlazBlue :D
    Mikor az irányítást beállítjátok a "test" gombot jegyezzétek meg. Options menü tulajdonképp. Be lehet állítani angolra a nyelvet (szerencsére csak felirat), és így érteni a storyt is :D

    Karakterek kicsit hasonlítanak képességekben a Guilty Gearesekre :D meg némelyik kinézetben is.

    Boss durvább szerintem mint I-No... mondjuk nem azért mert csúnyán mozog meg van egy kivédhetetlen megaképessége, hanem mert sokat sebez, regenerálódik, keveset sebződik, sebzőaurája van, durva a distortion képessége (sokat sebez)...
  • RenegadeHUN
    #556
    Nekem is.