635
Anime stílusú 2D-s verekedős game
  • Eye-scream
    #1
    Na kipróbáltam eme kellemes kis verekedős játékot és nekem bejött. Rajzolt 2D-s grafika van úgyhogy csodákra nem kell számítani, de sokféle választható karakter van, rengeteg speciális mozgás/támadás. Aki nem bírja az anime stílusú grafikát az ki se próbálja...
    Egyetlen bajom vele, hogy a story módot akár a hajadra is kenheted mert full japán az egész, eltekintve a menütől és a harc előtti beszólásoktól...(round one, stb)
    Tekintve, hogy a verekedős játékok PC-n szinte kihaltak szerintem aki szereti a stílust annak érdemes kipróbálni...
  • Seth
    #2
    Ez PC-re is kijött?
    A Guilty Gear X-el még DC-n nyomtam..teszett(imádom az anime-t)
    Fenn van valahol?
  • Lacc
    #3
    Wow, nem is tudtam hogy lesz 2. rész pc-re is. Az első nagyon tetszett nekem, csak a pc-s változattal toltam. Frankó kis karakterek voltak benne meg jó kombók :) Csekkolom ezt is.
  • Eye-scream
    #4
    Hát én privát ftp-ről szedtem le sazl...
  • Ridley
    #5
    már meg is van délután nézem is :)
  • kiria
    #6
    nemsokára meglesz, majd meglássuk milyen
  • Eye-scream
    #7
    Hmmm játszogattam egy keveset, de zavaró nagyon, hogy nem tudom, hogy hogyan kéne kivitelezni a Tension attack-eket. Egyébként igen jó a game, bár valami pause gombot beletehettek volna, survival mode-ban elmentem level 180ig és már fájt a kezem mint a rosseb. :)
    Ha valaki tud rejtett karakterekről, speciális trükkökről vagy hasonlóról ne fogja vissza magát :)
  • Eye-scream
    #8
    Amúgy itt van egy kis segítséga speckó támadásokról, plusz elolvashatóak a karakterek előtörténetei azoknak akik nem perfektek japánból:)
  • kiria
    #9
    Ennek az installja is japán volt, na én ott szartam be, fel sem raktam és töröltem az egészet ;)

    A játékról láttam pár képet, úgyhogy nem szeretném senki kedvét elvenni, mert az még jó lehet :D
  • Eye-scream
    #10
    A menü angol és a hangok egy része is.
    Az install meg szvsz nem nagy szám, hogy japán, a szokásos install guilde van sazl nem kell megerőltetni magát az embernek, hogy rájöjjön mi micsoda...
  • magus
    #11
    Jo a Game? Mint a king of fighters kb, vagy inkabb last blade, vagy mire hasonlit? mindjart leszedem
  • Seth
    #12
    Help!
    Az install-nál csak áll mint egy zsák krumpli
    Miért nem megy tovább?
  • SLICK
    #13
    megy csak várni kell vele kb 10 percet utánna ment nekem is
  • SLICK
    #14
    csak hogy kicsit dicsekedjek is beadtam az összes combot...
    A pirosakat is beleértve viszont a Dizzy nevű karakternek az utosó 2 comboja csak nagy véletlenül sikerül...
    egyébként kira game
  • Alita
    #15
    Sziótok! nah nekem egy tucat..lehet hülyén hangzó kérdésem van evvel ajátékkal kapcsban meg az ilyen szakszavakat sem vágom igazán! nah első hogy kell I-no-t kinyirni az Arcade módban ő az ucsó ellenség..de van vmi iszonyat erős támadása..amit lehetetlen elkerülni..de ha lehet azt valaki mondja meg...Második kérdésem van egy olyan mód hogy missio nah ott mit kell nézni hogy hatásos támadásom legyen vagyis honnan tudom meg hogy melik támadást kell használni 3. az egybe volt egy iylen szuper támadás ami fúlra leviszi az ellenfél élet..az ebbe is benn van? mer én nem találtam meg...4. én szedtem le játékról, karakterekről képeket googleből nah és találtam egy kulcsos csajt iylen kulcs áll ki a fejéből meg a hátán is az van..az hogy hogy nincs benne a játékba...szerintem iszonyat jól megcsinálták itt van róla kép: http://www.ojgames.com/ezimagecatalogue/catalogue/variations/150x500/285994-150x500.gif
    tudom jó hoszú...
    nah ennyi jah meg lenne egy olyan kérdésem is hogy létezik e a játékból anime is mer amvket találtam róla..és nem épp a játékról szólnak...
    szerintem a legjobb karakter Millia Rage az egybe is ő volt a kedvencem bár sokat nem jácotam a 2vell szal lehet onnan lesz egy másik kedvencem is meg Zappa elég érdekes chara......bocs az érthetetlen fogalmazásokér
  • joe1980
    #16
    Sziasztok.Ennek a játéknak a demóját honnan lehet leszedni?
  • Alita
    #17
    Nah hy...fogalmam sincs honna lehet demót leszedni...és ha valaki még él ezena fórumon az írjon valamit
  • Ino
    #18
    Helo!
    Én kb. egy éve kezdtem el játszani a játékkal (csak PC-n), azóta folyamatosan nyomulok!
    Na akkor leírom, amit tudok (az XX# Reload c. részről):

    -konkrétan pause gomb nincs, csak úgy lehet szüneteltetni a játékot, ha space-t nyomsz, mert akkor bejön egy menü (nem a főmenü) - de erre már lehet, hogy rájöttél
    ...ja egyébként ezt csak akkor lehet megtenni, ha már elkezdődött a harc

    -a karakterek összes támadása megtalálható az előbb említett helyen, ha a command list-et választjátok. Bár már nagyjából rájöttem, hogy mi micsodát akar jelenteni, van még jópár jel, amit nem értek. Ha valakinek kell, segítek, amiben tudok.

    -hogy I-no-t hogy lehet legyőzni Arcade módban? Fogalmam sincs!! Én is I-no-val szoktam játszani, már egyszer majdnem megöltem! Egy sima kisütést kellett volna bevinnem és győzök. Csakhát természetesen - nehogy má' örüljek - az utolsó pillanatban előhozott valami hatalmasat sebző támadást...
    De arra rájöttem, hogy mielőtt előjön az a sok hülye golyó vagy mi, a "danger" feliratoknak jelentősége van: kb megmutatja a golyók irányát. Én - mikor erre készül - átrohanok a képernyő másik sarkába, leguggolok és védek. Bár sajnos így is iszonyatosan sokat sebez. Mindenesetre ilyenkor nem éri meg ütögetni, mert ekkor nem tudod sebezni.

    -minden karakternek van olyan támadása, amelyik majdnem egyből megöli az ellenfelet, sőt olyan is amelyik azonnal kinyírja. De ezeket szinte lehetetlen behozni, főleg billentyűzetről!

    -nekem rengeteg képem van gépen a karakterekről, sok oldalon, fórumon keresgéltem, információkat gyűjtöttem. Így jöttem rá, például, hogy az a "kulcsos csaj" nem más, mint A.B.A. Én első látásra beleszerettem (nem szó szerint!). Ő csak az Isuka című részben volt benne, de...idén tavasszal jelent meg a Guilty Gear XX Slash!, ebbe is bekerült. Az Isuka asszem tavaly októberben jelent meg Pc-re. Már tervezgetem, mikor veszem meg. Az benne a legjobb,
    hogy lehet 4-en játszani! Beállítható, hogy gép vagy játékos ellen és az is, hogy pl 2-2 ellen, 1-4 ellen stb. És még egyéb meglepiket is tartalmaz.

    -úgy tudom, hogy nincs anime a játékból. Épp olvastam egy külföldi fórumon, hogy egyesek pedig mennyire szeretnék!! AMV-kben talán mást láthattál: abban a részben, ami nekem van meg lehet nézni egy rövid bemutatót vagy nem is tudom minek nevezzem. Erről én is azt hittem először, hogy film előzetes, de sajnos nem. Szerintem ezt láthattad, mert én már láttam AMV-kben.

    Magamról annyit, hogy nem vagyok egy csúcs játékos, aki jó ebben a műfajban, biztos simán elverne. Hiszen ezzel a játékkal kezdtem a műfajt (mint írtam: 1 éve)

    Na, dióhéjban ennyi
  • Massato
    #19
    Hejhó...
    Örömmel látom hogy nemcsak engen fogott meg ez a jó kis animés game :)
    Ja, úgyhogy gondoltam írok én is pár szót ebbe a kis fórumba (azért nem pörög úgy hel mint a híróz 5 mostanában...)
    Énis kb egy éve nyomulok vele () úgyhogy azért fejlődök vele...
    Bár én is ezzel debütáltam verekedős játékok tekintetében, nagyon megteccettek a karakterek nameg a fa**a zene :)
    Ja előre annyit hogy van leírásom (angol), ha valaki nem tudan kiigazodni a dolgokon (alapok,karakter moves,missió tippek egyébb titkok,sőt még sztori fordítás és harcközbeni-szöveg fordítások (move-ok nevei, taunt stb.)Sajna hogy honnan szettem nem tudom ,valami FAQ-s oldalról... hasznos a cucc nagyon kicsit ugyanis brutál összetett a game...

    Ok, úgylátom van kis probléma is I-No leküzdésével, hát itt az én tiplim:
    1.I-no az ellen: ki****ott nehéz ellenfél, nemcsoda hogy besorolt rögtön az arkád végére
    ????? hát azért mert brutál gyors a combok közt (pl. a "repülős overdrive" után előbb tud reagálni mint te; amikor leütöd is néha előbb tud visszatámadni (hacsak nem counterattack stb.)) nemtudom mi értelme volt őt ilyen utálatosan keményre varázsolni...
    csak azért írom mi van mert az első lépés hogy 32-es szintűt a ttraining-módban nem árt ha le tudsz győzni ha esélyt akarsz magadnak...
    ja alap-hogy tudd mi mit küvet nála pl: lenti hosszú csúszó ütés után rögtön fenti messzi támadásra készülj, ha a rep. overdrv. akkor pedig valami övön aluli támadásra (ez az erőssége- gyorsan tud lent és fönt közt váltani-nagyon észen kell lenni), aztán léebvegőbe ellene NE merészkedj mert sírás lesz a vége stb.
    ja szóval a lényeg hogy védj és a hibáit kihysználva pusztísd... :)

    2. OK tehát sima I-no kész, de árkádban vigy atrra hogy ha mozdul is megy fel a tension és te még nem is ütöttél egyet sem, ő mát maxon lehet erre nem árt odafigyelni...

    3.a brutkó támadás elhárítása:

    -először is csak akkor kell számítani rájuk ha egy bizonyos mértéket lesebeztél az első úgy kb "3cm" a képernyőn...
    -másrészt én úgy tapasztaltam, hogy minél hamarabb lesebzed annál könnyebben elkerülhető támadást kezd pl a sima fölfele vonalas danger... (remélem ezt értitek)
    -a sima vonalas támadás: elhárítása lufi, csak leülsz a sarokban és kész (ELŐTTE!!!!!,ha ugyanis mögé ülsz akkor a golyól elkezdenek ám pattogni és vége lehet a játéknak...)
    -a teljes képernyős támadás: (erre tartogass tensiont) ez kivédhetetlen, azaz mindig eltalál, de itt is elé ülj le a sarokba és véggy, méghozzá úgy hogy közben nyomd a punch és kick gombokat (ütés, rúgás) egyszerre -ez ugyanis a fortress defense mód -ekkor a tension megy le, de te nem sebződsz semmmit sem (hiszen egyébként szalad le az élet akkor is ha védsz!!). itt jó időzítéssel egyszerre bekapod az összeset és a tension sem megy le sokat :) (ha mögé ülsz úgy az össze vissza pattogó golyókra nem lesz elég tension!!)

    -a kígyó támadás:ezt a legnehezebb kivédeni, de ha belejössz itt nem fogsz sebződi, nem fogy tension és készülhecc ellentámadásra is !!!
    tehát: beállsz a kígyó első bugyra alá és várod hogy ellője, itt aztán mozog az egész és jön a gáz de te nem kell mást tégy -egyszerűen feláűllsz és mozogsz vele mignem megáll és vége nincs a támadásnak -itt toporogsz ekkor I-no előtt, hát készülj a tensiomos támadásodra vagy ami teccik...

    -ja azt megyjegyzem sietni nem árt mert néha módosítja is a kiírt danger zónát és ekkor spuri a másik védelmi helyre :)

    Na, ennyit I-no kivégzéséhez...

    Azt is kérdezte valaki van-e egyből halál támadás: van --instant kill a neve
    gyakorlatilag használhatatlan harcban sztem, csak nagyon ritkán vagy ha f** az ellen...
    Ennek kivitelezése: elősször be kell menni az inst.kill módba (a négy támadás egyszerre lenyom és láss csodát!) majd a legutolsó piros input begépelése (2x le előre és high slash, kivétel MAY és akinek nincs ilyen támadása -Justice és Dizzy). Ja erről annyit, hogy nem kell full tension neki, de ha elfogyna a tension akkor az életed kezd csökkennni helyette!!, kilépni u.a. gombokkal lehet a módból ill. ha kapsz egy nagy pofont akkor auto kilép belőle (az inst.kill módban overdrive nem lehetséges!!!)

    Még annyit hogy két karaktert lehet unlockolni -Kliff és Justice ezt ha mentesz ill.berakod az auto mentést alőbb utóbb idővel unlockolod (el kell telni vmennyi játékidőnek...) ill. a missziók teljesítésével is stb...

    (Ja, én Anjival, Testamenttel, és Johnnyval győztem eddig le, Johnnyval csak instant killel sikerült!!-Joker Trick)

    (Ja, próbáljátok ki mindegyik karakter inst. killjét- faszák nagyon Potemkinét mindenképp érdemes -nekem ez teccik legjobban)

    Ha valami nem kóser, vagy köll a leírás akkor írjatok...

    OK ennyi, esszé vége, remélem így majd sikerül a gyilok...
  • Massato
    #20
    Hopllá kicsit érthetetlen itt-ott az előző szöveg,
    betűcsere kéne itt ott...
    bocsesz
  • Ino
    #21
    Azt hittem, hogy sokkal nehezebb behozni az instant kill-eket!! Kiporóbáltam, tök jók! Nekem Jam kivégzése tetszik.
    (I-no-t arcade módban már egy jó ideje nem próbáltam kinyírni. Korábban felhúzott, mert sokat szenvedtem vele.Dehát majd megjön a kedvem hozzá)
    ja, még Millia-val és néha Ky-al is szoktam játszani, de nekem az utóbbi kicsit lassú ahhoz, hogy jól irányítsam
  • Massato
    #22
    Üdv megint,
    örülök hogy segítettem valakinek kissé értelmetlen szövegelésemmel;
    egyébként szerintem tényleg nincs anime belőle, az csak "extra" ami a játékban van, ebből lehetnek kivagdosva az AMV-k is (ezt a gallery menüben valahogy ki lehet keresni, ugyanúgy mint a missziós, és arkád végi képeket (emlékeim szerint ezeket is) is!!!,úgyhogy auto save-et kéretik bekapcsolni és neki a misszióknak ...
    /egyébként nekem ezek is brutál keménynek tűnnek, főleg egy kettő aminél combó 5ödik találat felett lehet először sebezni az ellent stb., de lehet új karaktereket kipróbálni, nameg gold-módos karakter is van itt-ott amit kilehet!!!,nem is beszélve a tuti képekről.../)

    Egyébként néhány +érdekes dolog a játékban:

    -karakter színe attól függ mekyik ütéssel választod ki (punch az alapszín...)

    -lehet szöveget és hangot is választani nekik csatára (hogy milyeneket lásd az optionsban valahol A, B, C variáációk mondatai...)
    (ezt úgy kell választani hogy valamelyik attack gombot nyomod folyamatosan miközben már VS felirat szalad, elvileg... remélem így is van)

    -a szinek mellett típusokat is lehet választani (Ex,Gold,Fekete EX) de ehhez kell a sok misszió teljesítése vagy valameddig el kell jutni survival módban ( auto-save persze itt sem árt) ekkor ugyanis külön gombok jelennek meg a választás menüben, amik valamelyik extra gombbal (taunt stb. lásd a config.exe ben leírtakat) világítanak és ekkor lehet a választás gombbal a megf. módot aktiválni: sp(tartsd míg dustot lenyomod)+dust(levegőbe fellövő támadás)--> gold mód; ex+sp(tartva, fontos a sorrend is)+space --> Ex Fekete, Ex-et értelemszerűen Ex+bármi, Sp-t is (de ennek szinte semmi értelme mert alig van változás...) (minden EX-nek van move-beli változása és kicsit erősebb, gold brutál erős, gyors + új tulajdonságok is vannak pl.: Sol regenerálódik, Slayer sebzéssel gyógyítja magát, örök tension is lehet stb.)

    -A karakter unlock-ról annyit hogy Kliff és Justice 24 ill 26 órai gamézés után (auto save!!) magától "unlock"-ol ha minden igaz... és Justice után 2 órával új kicsivel pörgősebb és icipici változtatással bővített új Guilty Gear mód is választható az opciókban

    -Ex módokról annyit hogy vagy 35 missziót kell leküzdeni, vagy le kell őket survival-ban győzni (akit legyőzöl fekete ex-ként, választható lesz ex-ként is) vagy 50 óra game után 2 óránként kapsz +1 Ex-et (survivalos sorrendben)

    -Sp mód: 80 misszió (szinte lehetetlen...)kinyírása, vagy guilty g mód után 2 óránként +1 et választhatsz gold-ként is (azaz sp is) (Auto save!!!)

    -Annyit még elárulok, hogy ha nyersz akkor a slash közben tartott Punch, Kick vagy Slash gombok más és más győzelmi pózt eredményeznek...(nem minden karakternél van).

    -Survival egyébként 999 szintig megy akkor már igen kemény gold Ex Fekete Ex karakterek jönnek sorjában...lehetetlen csak ha tudsz gold karakterrel menni ...(de sztem nem lehet )
    (Én simával Fekete Ex Axl ig jutottam el kb 360as szint asszem ... )

    Ja Ino - nak (és mindenkinek aki jáccik Ky-al (ill. Gold Ky-al)) azt üzenem van ám Gold Ky-nak titkos támadása is!! (Gold Ky: 214214K azaz lehátra kétszer+ Kick) (Ez a move nincs benne a menüben választható move-leírásban)(Van több is asszem csak én nem tudok róla sajna... (ezt is olvastam, remélem igaz is))

    Na csáó!
  • Massato
    #23
    Khmmm, elfeledtem valamit a,i az érdekeddégeket illeti:

    Zenét is lehet választeni a pályára ill. hátteret ezt valamelyik extra gombbal szintén (ez a taunt gomb, configban R2) ekkor ráviszed a kívánt háttérzenéjű karakterre és taunt--> sárga jelölés jelenik meg, ennek a karakternek a zenéje lesz a harc alatt

    Ez gondoltam érdekel még valakit

    Ismét csáó!


  • Ino
    #24
    Köszi a sok infót!!! Ezek közül én eddig csak a színválasztásról tudtam. Azt hittem, hogy pl a hangot a gép úgymond sorsolja vagy ilyesmi. Sok újdonságot tudtam meg.
    Most keztem el sorra játszani a missziókat (már amelyik sikerült). Megcsináltam jópárat, majd kiléptem. Később újra elindítottam a játékot és... áááááááá!!!! Eltűnt az összes!Ez miért van? Pedig már nagyon rég óta be van kapcsolva az auto-save!
    Survival módban régen játszottam, akkor 314-es szintig jutottam Milliával. Bőven van még mit fejlődni
    ja! és m.o.m. módban 339500-at értem el (már nem emlékszem, melyik karival)
  • Massato
    #25
    Üdv!
    Eszerint elfeledtem megemlíteni valamit! Az ESC gombot nagy ívben kerüljétek mert a játék azonnali kilépésre reagál és nem ment semmit!!!!! (Ezt előbb is mondhattam volna...)Azaz gondolom ez lehetett a baj. Mindig úgy lépjetek ki hogy space-és menüből s ekkor kilép a belépési képernyőre és kiírja hogy saving...done vagy hasonló...
    /Ha nem ez a gáz akkor manuálisan kell kilépegetni valamelyik gombbal aztán options és save, sajna nem tudok jobbat.../
    Remélem csak ez a baj.Én missziónként szoktam menteni, főleg ha épp durva volt a menet, mert szaggattam egyszer a hajam mikor rátapostam az esc-re miután lenyomtan gold Milliát Testamenttel...

    Egyébként nem tudom, hogy ki lehet e tényleg nyomni normál karakterrel a survival-t, mert nekem elég lehetetlennek bizonyul főleg, mert ex-ek ellen nem nagyon szoktam tréningezni nameg majd a goldok ellen, huhúúú
    Sztem a 314 es szint már q**a jó ám! Ezen felül engem már normál ex-közi karakterek is sokszor lenyomtak annyira kész voltam...

    (Ja, én szokás szerint Anji-val, Testamenttel, Chipp-el nyomom leginkább, de gyakorlatilag mindenre rájöttem már lassacskán ami a menüben leírt move-utasításokat illeti, mi az? mit jelent? hogy kell kihozni? stb. Ha nem jönnétek rá miaz ilyenekben tudok infókkal segíteni, meg harci alapfunkciókban ... FRC,Tension,Burst,Guard... mert ezekre sztem nehéz ám rájönni csak úgy!!)

    Viszont ha nekem is tudna valaki segíteni azt megköszönném:
    Nekem az XX Reload Midnight Carnival verzió van meg, s nem nagyon tudom melyikek jöttek ki PC-re vagy van-e olyan progi ami a PS2-t emulálja valahogy? mert szivesen belenéznék az előző verziókba is nameg az Isukába...PC-n
    Előre is köszi,további jó verekedést.
  • Ino
    #26
    Most, hogy kiszúrtam magammal, rászoktam a folyamatos mentésre. Még akkor is, ha kiírja a gép, hogy mentette. Biztos, ami biztos! Fogalmam sincs, hogy vajon meddig lehet eljutni. Én már akkor is örülnék, ha 10 szinttel feljebb jutnék (nameg persze lassacskán tovább és tovább).
    A te 360-as szintedtől azért még le vagyok ám maradva! Próbálkozom, de legutóbb I-no-val már 40-nél elszálltam.
    Nekem is ugyanaz a rész van meg, mint neked. PC-re én csak ezt, az Isukát és a Slash!-t (a legújabb rész) tudom. A korábbi kiadásokkal nem vagyok tisztában, hogy mire jelent meg.
    Az Isuka-t már én is jó ideje kézbe szeretném kapni, de csak külföldről lehet rendelni, főleg PC-re. Legalábbis még nem láttam egyik üzletben sem. Első részt is csak egy helyen. Szerintem itthon ritkaságnak számít.
    Az emulálós dolgokkal kapcsolatban én sajnos nem tudok segíteni. Tipikus lány vagyok: én nem értek a számítógéphez. Csak működjön, hogy tudjak rajta játszani! (Na jó egy-két alap dolgot tudok, de az semmi.) Ha valami van a géppel, rögtön a bátyámhoz megyek nyafogni...
  • Massato
    #27
    Egy kis segítség:
    Itt vannak a midnight carnival survival módjának "főellenfelei":

    Szint Ellenfél Akit unlockol ha megvered (és elmented...)
    020 EX/Shadow Faust EX Faust
    040 EX/Shadow Testament EX Testament
    060 EX/Shadow Johnny EX Johnny
    080 EX/Shadow May EX May
    100 EX/Shadow Millia EX Millia
    120 EX/Shadow Slayer EX Slayer
    140 EX/Shadow Chipp EX Chipp
    160 EX/Shadow Ky EX Ky
    180 EX/Shadow Anji EX Anji
    200 EX/Shadow Potemkin EX Potemkin
    220 EX/Shadow Jam EX Jam
    240 EX/Shadow I-No EX I-No
    260 EX/Shadow Baiken EX Baiken
    280 EX/Shadow Eddie EX Eddie
    300 EX/Shadow Bridget EX Bridget
    320 EX/Shadow Venom EX Venom
    340 EX/Shadow Zappa EX Zappa
    360 EX/Shadow Axl EX Axl
    380 EX/Shadow Dizzy EX Dizzy
    400 EX/Shadow Sol EX Sol
    420 EX/Shadow Robo Ky EX Robo Ky
    440 Shadow Kliff Kliff
    460 Shadow Justice Justice
    ** Na innentől fekete/-ex karakterek is lesznek sima ellenfelek. Robo Ky, Kliff,
    és Justice is feltűnik.
    480 Gold Chipp SP Chipp
    500 Gold Baiken SP Baiken
    520 Gold Ky SP Ky
    540 Gold May SP May
    560 Gold Potemkin SP Potemkin
    580 Gold Slayer SP Slayer
    600 Gold Jam SP Jam
    620 Gold Anji SP Anji
    640 Gold Zappa SP Zappa
    660 Gold Eddie SP Eddie
    680 Gold Testament SP Testament
    700 Gold Venom SP Venom
    720 Gold Faust SP Faust
    740 Gold Johnny SP Johnny
    760 Gold Axl SP Axl
    780 Gold Millia SP Millia
    800 Gold Bridget SP Bridget
    820 Gold Dizzy SP Dizzy
    840 Gold I-No SP I-No
    860 Gold Kliff SP Kliff
    880 Gold Robo Ky SP Robo Ky
    900 Gold Justice SP Justice
    920 Gold Sol SP Sol
    ** A 920 szinttől a sima ellenfelek is Gold módban vannak.
    940 None --
    960 None --
    980 None --
    999 Super Gold Sol --
    *Super Gold Sol a brutális gyilkos "superpowered Gunflame" technikát is birtokolja ami erősebb a (Dragon Install-os) "Gunflame"-től. Ha legyőzöd akkor végeztél a suvival móddal .

    Ja még annyit hogy győzelmi pózt is lehet választani (ill szöveget): a "slash" vagy "destroyed" felirat megjelenésekor tartsd nyomva a punch, kick vagy slash gomb valamelyikét és elvileg mindnek más póz felel meg (akinél van több persze).

    Na ennyit szabad fordításban.
    Csaó.
  • Massato
    #28
    Hmmm, kicsit érdekesen vette be a bemásolt szöveget... kicsit elcsusszant...

    Szint Ellenfél Akit unlockol ha megvered (és elmented...)
    020 EX/Shadow Faust EX Faust

    Azaz:
    20dik szinten EX/Shadow Faust (ex fekete) Fausttal küzdesz és ha megverted akkor unlock Ex Faust, azaz választható a lent írt módon pl.: trainingben stb.
  • Ino
    #29
    Kössz! Most aztán el vagyok látva infókkal. Ideje, hogy tovább próbálkozzak. (I-no-val mindig csak 240-ig jutok)
  • Massato
    #30
    Isukát a népnek!
    Hmmm...

    /Angol/
    http://www.demonoid.com/files/details/333457/5426554/

    /Japán/
    http://www.demonoid.com/files/details/386602/1550444/
  • Seth
    #31
    "The worst of the GG series", ez aztán jól hangzik
  • Massato
    #32
    Hmmm, hát meglehet... ,de
    Az Isuka az Isuka!
    Nehezebb lett, meg kicsit nekem fura egyes háttérkép, de attól még sztem nem kell leírni rögtön egy-két spíler commentjére (még ha az "upper" emberke is azt állítja)... a ggxx#reload-ra ne tudjátok meg mi volt a magyar kritika (legalábbis egyes PC magazinokban)
    Ja A.B.A. is megjelenik új karakternek, mint volt róla szó, nameg új lehetőségek stb.
    Sztem megéri megnézni amíg van rá lehetőség ...
    (Szerény véleményem szerint f***a)
  • Massato
    #33
    Nem bánom itt az alap is...

    Guilty Gear X (PC-s ha minden igaz ez is)
    http://www.demonoid.com/files/details/380491/775222/

  • Ino
    #34
    Nem hiszek a szememnek!! Ez nem egy álom? Isuka! Isuka! Végreeeeeeee!!!!!!!!!
    Bár a sima is érdekel. Annak a demójával játszottam, de az nekem nagyon gyors...
    Örök hála!
    (Mondjuk még meg kell fűzni otthon valakit, hogy segítsen letölteni és működésbe hozni. Már nem tudok várni!)
  • Ino
    #35
    Ja, valamit elfelejtettem. Ha már örömködünk, ezt nézd meg: http://www.youtube.com/watch?v=0L5yOI1QVwc
    Itt sok érdekességet lehet még találni, vannak elég brutális combovideók is...
    Ez se rossz: http://www.youtube.com/watch?v=J1lTZnX-8yE
    Szerintem érdemes egy kicsit nézelődni.
  • Ino
    #36
    Áh, a lényeg kimaradt. Ugyan nincs köze a GG-hez, szupi alkotás: http://www.youtube.com/watch?v=MdfOZb5MWEE
  • Massato
    #37
    Uh... nem rosszak!
    Nekem legjobban a "Daigo"-s, meg a Testament vs. Slayer, meg a Potemkin combo videó tetszik az oldalról. Nameg a Bang, Bang... Bang, Bang, Bang ehe-ehe

    Sajna () annyira megteccettek, hogy muszáj vagyok kiírni magamból a kombókhoz is felhalmozott emlékeimet, nameg amiket leírások adtak számba.(Remélem ezzel senkinek nem leszek szálka a szemében )

    Na jó hát kezdem; ezeken a videókon két dolog nagyon faszán láccik:
    -A sok FRC ill. RC azaz "cancel move"-ok amik piros ill. kék auraként látni egy két pillanatra a kombókban, ezek azonnali abbahagyását eredményezik az adott move-nak ezzel megteremtve a kombók alapját!!! (csak akkor ha talál a move!, erre nem árt figyelni) kivitelezésük:egyszerre 3 attack gomb lenyomásával (ezt be lehet írni EGY gombra is a config.exe és a menü-s beállítással azaz kint beírod hogy pl.: az "R2" legyen az L gomb (exe-ben) aztán a játékban beírod, hogy az L egyszerre 3 gombot eredményezzen (asszem lehet 4re is és 2 re is beírni attól függően mire használod fortress defensre, dead angle attackra, vagy instant killre (ezekről később...khmm)))
    Persze nem lehet minden move-ot (F)RC-zni (RC a piros aurás, FRC kék) erre minden karakternek meg van adva melyiket lehet és melyiket nem.
    RC fele tensionba kerül, FRC negyedbe de ezt sokkal pontosabban kell beadni (időben pontosabban, és csak kevés move FRC-zhető)
    Próba ki! Aztán már ezekkel lehet combókat összepakolni szépen.
    Ezek miatt ilyen irdatlan gyorsak és hosszúak azok a kombók a videókban...
    (Az overdrive-ok rendre RC-zhetőek...)

    -Guard gauge: ha ütnek és védsz, akkor a kis piros csík töltődik szépen felfele,
    ez határozza meg mennyire sebződsz, minél jobban feltöltött annál többet sebez az adott támadás rajtad, ha már villog, akkor kapsz szépen kis támadásoktól is sokat nameg akkor már vigyázni kell mert nem tudsz "felállni rögtön" azaz "helyreugrani", hanem lepuffansz mint egy zsák tök (ellenfél kombója ekkor végzetes lehet míg esel le, ha ellövi rád) (Counter attack)
    Azaz ha kombót akarsz ellőni, akkor előbb izzídsd fel az ellen Guard-ját, aztán hajrá mehet a móka... (ha lenti támadással kezdesz akkor kevesebbet sebez u.a. a kombó, azért mert ezzel nagyon könnyű megcumiztatni az ellent és eccerűbb lenne a játék :) )
    Ha megütnek viszont lefelé megy a guard és annál kevesebbet sebződsz minnél kevesebbre megy a guardod, ezért is a kombók támadásai egyre kevesebbet és kevesebbet sebeznek minél később kerül bele a kombóba pl overdrive 160 sebzése harmadik ütésnek téve már csak (pl) 50-et ad plusszba hozzá!!!
    A videókban sokban már villog a guard, ezért nem csoda ha 1 kombós killeket is sokat láttam bennük...

    Még valami:

    Mire jó a tension??
    -Overdrive
    -RC (p+k+s(vagy hs)-egyszerre miközben támadsz)
    -FRC (p+k+s(vagy hs)-egyszerre miközben támadsz)
    -Faultless defense (fortress defense) (véd +(P+K)-egyszerre)
    -Instant kill (egyszerre 4 támadás gomb, majd a "piros"-move a karakter listán ellőni)(ja azt mondtam hogy van akinek nincs, de cserébe akkor full tension kell a legutolsó overdrivehoz (Dizzy, Justice))
    -Dead angle attack: ez egy fele tensiont igénylő támadás, amit akkor kellhet ellőni ha támadnak éppen (és védsz) ekkor visszavágsz tulajdonképpen egy pofont neki gyorsan és mehet az ellentámadás!!! (viszont kicsi hatótávú!!!) (védés közben előre gomb +2 támadó gomb egyszerre)

    -Teljes tensiont lehet nyerni a "Burst" segítségvel: viszont támadni kell vele és nem védekezés közben ellőni, akkor sárga aura lesz és ha talál akkor megy fel telibe a tension (dust+1 támadó gomb) (ezt bőven használja a gép ellened magasabb fokozaton biztos)

    Asszem még pár alapdolgot fogok irogatni ami megkönnyíti majd az életeteket a gear-ek világában, s szerintem egyáltalán nem magától értetődő...
    De ha valakit bosszantana hogy FAQ site-ot csinálok lassan a fórumból,akkor rúgjatok valagba és k***olok.(Csak azért írkálok itt magamban, mert ebben a tuttó játékban ezek tényleg az alapműködéshez tartoznak)

    Remélem adtam valami plusszt ami a kombós videókat barátibbá varázsolja eztán...

  • Massato
    #38
    Uh... nem rossz videók!
    Nekem legjobban a "Daigo The BEast"-os, meg a Testament vs. Slayer, meg a Potemkin combo videó tetszik az oldalról. Nameg a Bang, Bang... Bang, Bang, Bang ehe-ehe

    Sajna () annyira megteccettek, hogy muszáj vagyok kiírni magamból a kombókhoz is felhalmozott emlékeimet, nameg amiket leírások adtak számba.(Remélem ezzel senkinek nem leszek szálka a szemében )

    Na jó hát kezdem; ezeken a videókon két dolog nagyon faszán láccik:
    -A sok FRC ill. RC azaz "cancel move"-ok amik piros ill. kék auraként látni egy két pillanatra a kombókban, ezek azonnali abbahagyását eredményezik az adott move-nak ezzel megteremtve a kombók alapját!!! (csak akkor ha talál a move!, erre nem árt figyelni) kivitelezésük:egyszerre 3 attack gomb lenyomásával (ezt be lehet írni EGY gombra is a config.exe és a menü-s beállítással azaz kint beírod hogy pl.: az "R2" legyen az L gomb (exe-ben) aztán a játékban beírod, hogy az L egyszerre 3 gombot eredményezzen (asszem lehet 4re is és 2 re is beírni attól függően mire használod fortress defensre, dead angle attackra, vagy instant killre (ezekről később...khmm)))
    Persze nem lehet minden move-ot (F)RC-zni (RC a piros aurás, FRC kék) erre minden karakternek meg van adva melyiket lehet és melyiket nem.
    RC fele tensionba kerül, FRC negyedbe de ezt sokkal pontosabban kell beadni (időben pontosabban, és csak kevés move FRC-zhető)
    Próba ki! Aztán már ezekkel lehet combókat összepakolni szépen.
    Ezek miatt ilyen irdatlan gyorsak és hosszúak azok a kombók a videókban...
    (Az overdrive-ok rendre RC-zhetőek...)

    -Guard gauge: ha ütnek és védsz, akkor a kis piros csík töltődik szépen felfele,
    ez határozza meg mennyire sebződsz, minél jobban feltöltött annál többet sebez az adott támadás rajtad, ha már villog, akkor kapsz szépen kis támadásoktól is sokat nameg akkor már vigyázni kell mert nem tudsz "felállni rögtön" azaz "helyreugrani", hanem lepuffansz mint egy zsák tök (ellenfél kombója ekkor végzetes lehet míg esel le, ha ellövi rád) (Counter attack)
    Azaz ha kombót akarsz ellőni, akkor előbb izzídsd fel az ellen Guard-ját, aztán hajrá mehet a móka... (ha lenti támadással kezdesz akkor kevesebbet sebez u.a. a kombó, azért mert ezzel nagyon könnyű megcumiztatni az ellent és eccerűbb lenne a játék :) )
    Ha megütnek viszont lefelé megy a guard és annál kevesebbet sebződsz minnél kevesebbre megy a guardod, ezért is a kombók támadásai egyre kevesebbet és kevesebbet sebeznek minél később kerül bele a kombóba pl overdrive 160 sebzése harmadik ütésnek téve már csak (pl) 50-et ad plusszba hozzá!!!
    A videókban sokban már villog a guard, ezért nem csoda ha 1 kombós killeket is sokat láttam bennük...

    Még valami:

    Mire jó a tension??
    -Overdrive
    -RC (p+k+s(vagy hs)-egyszerre miközben támadsz)
    -FRC (p+k+s(vagy hs)-egyszerre miközben támadsz)
    -Faultless defense (fortress defense) (véd +(P+K)-egyszerre)
    -Instant kill (egyszerre 4 támadás gomb, majd a "piros"-move a karakter listán ellőni)(ja azt mondtam hogy van akinek nincs, de cserébe akkor full tension kell a legutolsó overdrivehoz (Dizzy, Justice))
    -Dead angle attack: ez egy fele tensiont igénylő támadás, amit akkor kellhet ellőni ha támadnak éppen (és védsz) ekkor visszavágsz tulajdonképpen egy pofont neki gyorsan és mehet az ellentámadás!!! (viszont kicsi hatótávú!!!) (védés közben előre gomb +2 támadó gomb egyszerre)

    -Teljes tensiont lehet nyerni a "Burst" segítségvel: viszont támadni kell vele és nem védekezés közben ellőni, akkor sárga aura lesz és ha talál akkor megy fel telibe a tension (dust+1 támadó gomb) (ezt bőven használja a gép ellened magasabb fokozaton biztos)

    Asszem még pár alapdolgot fogok irogatni ami megkönnyíti majd az életeteket a gear-ek világában, s szerintem egyáltalán nem magától értetődő...
    De ha valakit bosszantana hogy FAQ site-ot csinálok lassan a fórumból,akkor rúgjatok valagba és k***olok.(Csak azért írkálok itt magamban, mert ebben a tuttó játékban ezek tényleg az alapműködéshez tartoznak)

    Remélem adtam valami plusszt ami a kombós videókat barátibbá varázsolja eztán...

  • Massato
    #39
    Hoplá megin elba**tam valamit, nemtom miért adta be kéccer az előzőt, ehe
    Ahogy Mr.Rod, a haverod is mondaná: Bocsesz

    (Azért ha érdekel a link amit nemrég toltam, csattanjatok rá még időben, mert ha tököltök oda a lehetőség)
  • Massato
    #40
    No, csak megtaláltam... angol leírások
    (a f***kodásom ellensúlyozására)

    http://www.psxextreme.com/scripts/guides2/guide.asp?guideID=219
    http://www.gamefaqs.com/console/ps2/game/519265.html