94975
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • fade2black
    #93248
    @janáj: Ez az 5000+ csak a hm. Mit számít? pl Ha ennek a pénznek a felét az érdemi munkát csinál réteg kapná lenne emberanyag nem csak a rajongásból vagyés legeslegalja akikből válogatni lehetne (hmnál ez komoly gond) és nem hagynák ott tömegesen a hivatásukat a valós munkát végzők.
    Amire rálátásom van(volt) mindenhol ez van. Pár napos EÜs statisztika.
    A magyar honvédelem vagy oktatás vagy .... pedig semmivel sincs jobb helyzetben. És EÜ/oktatás vonalon ez az egész irtózatos károkat okoz az országnak.

    @cifu Ilyen alapon aztán fel lehet venni még párszázezer semmit se csinálót a jelenlegi x százezer mellé mert az politikailag kifizetödő. Közben aki dolgozik annak a bérére, eszközökre meg hát nincs pénz. hibátlan.

    "Magyarország kormányát a jelek szerint csak az érdekli, hogy a Rheinmetall milyen ellentételezést tud nyújtani, ha Lynx-et veszünk."
    MOon "mindig minden titkos" így fogalmunk sincs. Van biztos ami emiatt szar, speciel a lynx imo nem az.
  • Bucser
    #93247
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem ferditettem semmit. Pedagogiai / pszichologiai kepzettseg nelkuli "oroket" tesznek szemelyiseg fejlodeseben levo kolkok koze, hogy fegyelmezzek oket. Ugy hogy ezeknek az oroknek meg a kozepiskolai vegzettseg sem kotelezo. Ha ez nem eroszakhatalomra valo nevelese a kezdetektol akkor micsoda? A kovetkezo lepes a tartalekos bakak utcan strasszoltatasa lesz? Mikor ebred fel az osszes turbomagyar hogy az alapveto szabadsagokat aprankent szalamizzak le, mint ahogy anno a politikai partokat tettek? Kozben meg az oroszok altal finanszirozott EU destabilizalasnak tapsol az osszes hulye (ami anno kezdodott a Kuruc.Infoval es azota nagy totalban megy mindenhol).

    A netto ciganyozasodat leszarom. Mindig a ciganyok a hibasok Magyarorszagon mindenert... csak tudnam kik vannak uber tobbsegben, akik azon kivul hogy lejjebb nyomjak a ciganyokat csak annyit tudnak hogy utaljak oket. A korulmenyeiket es azt, hogy honnan lehet kissebsegeket kiemelni a nyomorbol meg totalisan elfelejtik.

    Ugyanugy ahogy Amerikaban a feketek vagy a spanyolok, Angliaban az arabok, indiaiak pakik ujabban kelet europaiak, Franciaorszagban az arabok/feketek... Egy a problemam ezzel mindig. Melyik nepcsoport az amelyik a sajat hatalmat feltve folyamatosan kulturalisan, politikailag es gazdasagilag is elnyomta ezeket kisebbsegeket? Ment a remhirkeltes meg az hogy "ezek bunoznek" meg az embertelenites. De arrol hogy rendes parbeszed legyen arrol megis mi kellene a felzarkoztatashoz arrol sehol nincs szo. Le vannak irva mert kenyelmetlen... csak szemmel ne legyen lathato a problema.

    Ahh befejeztem mert ugy sem erted hisz gozod sincs milyen nem fehernek suletni es mas szinu borrel elni vagy kisebbsegben lenni valahol ugy igazan ahol semmi hatalmad, jogod nincs. Egyre depressziosabb vagyok attol hogy merre halad a vilag ezek miatt a rohadt gyulolet kultok miatt, amit a populista partok tamogatnak mindenhol./
  • repvez
    #93246
    mondjuk onnan ha feltételezzük, hogy például van most egy 20 fős csapat akik 35-45 év közöttiek . ök még legalább 20 évig katonának kell hogy legyenek , helyettük nem tudsz fiatalt felvenni ,mert nincs üres hely , de 65 éves kor elérésekor pár éven belül mind a 10 elmegy és csak azután tudnak fiatalokat felvenni helyettük és néhány helyre a kiképzés minimum 1 év . és akkor ott leszel, hogy egy olajozottan müködö rendszer egyik pillanatrol a másikra fog döcögni, mert még mindenki tapasztalatlan.
    Arról nem is beszélve, hogy 65 évig legyél fitt és harcra kész.

    Amit meg a korkedvezmény eddig konpenzálta azokat a tiltásokat megkötéseket amiket egy civilnek nem kell. Ha az érvelésed helyén való lenne, hogy mivel tesz többet a hazájáért akkor szerinted az USA katona az ingyen oktatás, lakhatás és biztositásért meg a 20 év utáni nyugdijért ami után még munkát is válalhat, hogy 2 helyről jöjjön a keresete minimum 2x megvivja egymaga vietnámot és irakot még békeiddőben is , igy gondolod?
    ezzel szemben a magyar katona ugyan azt megteszi mint az USA, csak ö fizet mindenért és nem kap ellentételezést érte.
  • Solt
    #93245
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintem a szülő dolga és felelőssége a gyermek nevelése és fegyelmezése, illetve, hogy iskolaképes nebulót tegyen ki a suli bejáratánál. Onnantól pedig a tanár dolga, hogy az érdeklődését felkeltse és motiválja. Ettől függetlenül lehet ezen napokat filozófálni, de az biztos, hogy rengeteg iskolában képtelenség órát tartani, mert a tanárok rettegnek az agresszív kölyköktől és szülőktől. Bármit tehet a tanár, lehet bármilyen zseniális pedagógus, ha délután jön a horda mert úgy vélik, hogy Lakatos Ronaldot báncsa a rasszista zsebnáci.

    Attól, hogy ezeknek a megállítására, csökkentésére állandó őrség lesz pár iskolában, még nem lépünk a fasizmus útjára... idáig ferdíteni a sztorit abszolút inkorrekt és felelőtlen.

    Abba meg inkább bele sem kezdek, hogy egy egészséges világban mindenkinek azért a többségért kéne aggódnia, akik a pár kretén miatt félve mennek iskolába, és az adott anyag töredékét kapják meg az állandó incidensek miatt.

    Ha rajtam múlna nem iskolaőrök lennének hanem teremőrök... aki nem bír magával azt lekiséri a gyűjtőbe, ott meg egymásközt lehet integrálódni gyógypedagógus segítségével. A mi időnkben simán kivágtak az osztályból, ha nem bírtunk magunkkal, a kutyát nem érdekelte, hogy egyedül vagyunk a folyosón... a lényeg az volt, hogy a többség aki tanulni akart, az ne legyen akadályozva!
  • JanáJ
    #93244
    Miből gondolod, hogy lesz tapasztalat vesztés? Hol? A harcolóknál nem hiszem hogy a 45+-os korosztály lenne többségben. A technika jó részét cseréljük, amire feltételezem a fiatalokat erőltetik. Szerintem sokkal nagyobb gond a pályát elhagyók sora.
    Miért kellene korkedvezményes nyugdíj a katonáknak? Egy katonai jogász/ápoló/orvos miért menjen előbb nyugdíjba, mint egy civil? De akár egy harcoló is. Mivel tesz ő többet a hazájáért, a 25 éve alatt békében, mint egy civil? Mert ennyi erővel az összes fizikai munkást el kellene engedni.
  • repvez
    #93243
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az az 5000 fő így is úgy is meglesz sztem vagy még több és nem úgy ahogy tervezték vagy épp pont úgy.
    Arról ugye megfeledkeztek, hogy 2007ig kb pár ember ment el nyugdíjba évente a 25 éves korkedvezménnyel. ezután meg akik benn maradtak azok kb egyszerre fognak elmenni 65 éves korban ha megérik és ott nincs alternatíva, hogy valamilyen indokkal nem engedi el őket a HM.
    rengeteg tapasztalat fog így eltűnni és nem lesz pótlás mert egyszerre nem lehet ezt megoldani és ha meg is lehet az évtizedes tapasztalathiány megmarad. Most még van egy 5-10 év amíg nem jön az első nagy nyugdíjas hullám amit az új rendszer generált, addig még tudnak valamit lépni , viszont ahogy lejjebb hozzák a korhatárt úgy abba a pillanatban bekövetkezik ,mert akinek lesz rá lehetősége az elmegy nyugdíjba, szóval ezt már nem lehet megúszni és fájni fog a drága technikán.

    ezt kellene rendbetenniük, hogy visszahozni a korkedvezményes nyugdíjat, esetleg 30 évre emelve. vagy 25 év + kötelező tartalékos státusz, hogy a tapasztalatot át tudja adni a következő turnusnak abban a pár napban amikor évente behívják.
    Mert ha az USA-hoz mérjük akkor jelenleg most nincs semmi előny/engedmény egy katona számára a civilhez képest ,ez is csak egy munkahely mint a többi csak még több a megkötés akkor mitől lenne vonzóbb mint egy lidl árufeltöltő?
  • JanáJ
    #93242
    5000 ember mit számít 3 millió (?) munkavállaló mellett? Menjenek nyugdíjba. Szerintem simán nem érdekli a hatalmat ez az egész, nem lehet belőle politikai tőkét kovácsolni, miközben eléggé bele kellene feküdni, hogy történjen valami.
  • JanáJ
    #93241
    Igen, de szerencsénkre a politikai érdek és a katonai szempontok találkoztak. :-) És nem csak itt, a többi beszerzésnél is.
  • molnibalage83
    #93240
    A második rész áramvonalasabb lesz, az elsőnek is köszönhetően, ami megágyazott neki.
    Az ábra az elején úgymond "spoiler". Nem kell végignézni és elemezni az elején. Mindig elő lesz véve, amikoe kell. A végén percekig látszik, amikor kell. Csak nem tudtam értelmesebb ábrát találni oda. A cél félig az volt, hogy sokkolja a nézőt, hogy lássa mi lesz majd itt. ;)

    Az ezred és ho. rész a nagyon, nagyon, nagyon távoli jövő miatt kerültek bele, a csapatlégvédelemnél, hogy érthető legyen a honi légvédelemmel az, hogy mi milyen szervezeti szinten van. Az az egy mondat nem vitt el sokat.

    A rakéta típusok és célokon sokat töprengtem és okkal győzött a tömbösítés. Mert így mehet a timestamp. A radar és a rakétaváltozatok után a végén okkal került összefoglalva, hogy melyik rendszer változat melyik rakétával mire jó. Ha nem így lenne, akkor összevissza lenne az egész. Így a rendszer különböző részei és végül a képességek összessége is időrendben vannak, egymás után.

    Igen, jól látod. A 3 pont rávezetés a Dvinánál lesz elmagyarázva, mert ott volt igazán lényeges, de ez a zavarással összefügg. Ez a videó így is 28 perces volt.... A következőben maga a Dvina rendszer 15 perc vagy alá tervezett, hogy legyen hely a rávezetési / előtartási formának. Meg a zavarás, és akkor itt ki kell térni arra is, hogy nincsenek fancy képernyők, mint Hollywoodban. Hogy a rendszer hogyan működik operátor szinten minimálisan...

    Mindent én csináltam benne kivéve a narrációt. A szöveget is én írtam, Hpast lektorálta és egy jenki srác korrektúrázta meg Binkov.

    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.08.18. 08:20:45
  • [NST]Cifu
    #93239
    Itt is politikai érdekek érvényesülnek, ha elküldenének 5000 embert a HM-től, akkor az 5000 munkanélkülit jelentene hirtelen. Politikailag ez nem egy jó húzás.

    Az USA-ban a katonai pálya azért vonzó, mert a hadsereg fizeti az iskolát, egészségügyi ellátást (ugye ott ez komoly tényező), és adott esetben akár zöld kártyát is kapsz, ha nem vagy állampolgár. A szegény családból származóknak ez egy kitörési lehetőség.
  • [NST]Cifu
    #93238
    De megint nem technikai versenyeztetés volt, hanem gazdasági. Az US ARMY nem fontolgatja a Bradley lecserélését Lynx-re, hanem teszteli a harcjárművet, hogy megfelel-e az igényeinek - nyilván egy, a témában jártas embernek ez átjön, a politikus meg csak ferdít. Mi nem vizsgáljuk, hogy van-e jobb harcjárműtípus, Magyarország kormányát a jelek szerint csak az érdekli, hogy a Rheinmetall milyen ellentételezést tud nyújtani, ha Lynx-et veszünk.
  • fade2black
    #93237
    Ez kettős van az állami cégek dolgozóinak 50-70% + a katona, ápoló, orvos, bölcsödei/ovodapedagógus... akik nevetséges pénzekért dolgoznak. Erre szoktuk mondani, hogy csinálhatod a 8hs hobbid ha van egy házastársad, apukád, másodállásod/ügyeleted ahonnan van egy masszív +jövedelemforrásod.
    Meg van az "igazgatóság", minisztériumok amik teli vannak csokosokkal. Ennek egyik jellemzője a jó fizetés, 8éve ilyen 500-800k ami 8éve elképesztően jó pénz volt és azóta nem lett kevesebb. Másik jellemzője, hogy ezen réteg nagyjának lényegében nincs funkciója, munkája. Egy hmtől tippre 5000+embert lehetne elküldeni úgy hogy munkéjauk hiánya senkinek nem tünne fel. Ha a megsproolt pénz felét kiosztanák a fegyvert napi szinten fogo/kezelő katonák közt tömegek állnának a toborzoirodák elött.
    Teljesen igazad van hogy első lépésben rendezni kéne a fizukat és hát +pénz se kéne hozzá és nem a tartalékos rendszert meglépni. De ennek az esélye 0hoz közelít.
    És amíg ez van hiába veszünk csúcsechnikát, max a romantika vonza be a munkaválalót, ha egy lidl árufeltöltő is többet keres.
  • F1End
    #93236
    Nagyon jó videó.
    Ami nagyon tetszett benne:
    - Sok remek, követhető vizuális elem van benne, mint például a lámpás-radaros hasonlat vagy 12:44 -től a Jojó tűzvezetése.
    - Nagyon jó ábrák a rendszerről, mind a berendezések, mind a működés tekintetében
    - Célok és a rendszer/rakéták fejlődése is párhuzamba van állítva

    Ami kritikám lenne:
    - ha laikusok számára készült, akkor túl nagy az információ sűrűsége. Nagyon sok koncepció kerül bemutatásra, sok-sok ábrával. Itt a haditechnika fórumban és a htka.hu -n valószínűleg a többségnek elsőre átjön minden, mert a bemutatott dolgok jelentős részével tisztában vagyunk. Például a 0:50 -nél betett, szovjet honi légvédelem fejlődését szemléltető ábra önmagában rengeteg információt tartalmaz. Szerintem amikor először láttam (talán a haditechnikai összefoglalóban?) én percekig nézegettem, hogy felfogjam nagyjából az implikációit.
    - az előzőhöz kapcsolódóan, van pár olyan dolog benne, ami plusz információ, de a videó egészét tekintve nem fontos, így inkább eliminálnám. Ilyen például 6:37 -től elhangzik, hogy az Sz-25 ezredek hány darab hadosztájba voltak rendezve, s pontosan mely hadosztályok voltak ezek.
    - Könnyebben követhető lett volna a rakéták fejlődése, ha nem egy adagban lettek volna bemutatva, hanem nagyjából időrendben egyszerre a célpontokkal. Pl: AGM-28 röviden bemutatva, majd ezt követően a 217M gyártmány. A nézők így könnyebben össze tudnák rakni, hogy az új célpont paraméterei miatt milyen változások következtek be a rendszer működésében és a rakéták kialakításában. (bár ez nagyjából most is benne van a videóban, a sok rakéta típus miatt sok a felsorolás és szerintem nehéz követni).
    - Azt hiszem pár gyakran említett koncepció nem került bemutatásra. Itt konkrétan a három pont rávezetésre gondolok, ami úgy emlékszem nem volt a videóben, de többször is említve volt mind felirat, mind szóbeli formában.


    Mindenesetre köszönjük a fáradozásodat, különösen, ha a grafikus elemeket is te csináltad, biztosan sok munka van benne.
  • aksurv2
    #93235
    A britek 100 éve teljes körű rendőri jogositvanyokat adnak nekik, ha valamivel azzal vissza lehet elni.
    Egyébként a Csendorseg az AVO a Politikai Rendőrség ill. a Pintér Művek hazájában en nem az önkéntesek visszaélésein aggodnék. Aki egyébként ilyet akar tenni az politikai pályára megy és nem a sárban kúszik.

  • aksurv2
    #93234
    A nyugati világ sehol se versenyképes.
    Tehát mással kell motivalni.
  • JYeti
    #93233
    Magyarország Lynxet rendszeresít? Az azért komoly lenne



    Lynx


    Y
  • Palinko
    #93232
    Veled érterk egyet, az önkénteskedéssel nem biztos hogy a jó emberanyagot vonzanád be, erőszakos, fontoskodó, másokat vegzáló, hatalmata akaró embereket meg minden bizonnyal. Akiknek van egy jól fizető munkája de hobbiként csesztethetnek embereket.
  • PrasCo
    #93231
    Jellemzően read only vagyok, de ide annyit beleugatnék, hogy ehhez a megoldás - személy szerint - nem hiszem, hogy az lenne, hogy idevizionálunk valami önkéntes katonásdit (az se fogja a határokat hónapokig járni egy sonkás zsemlével meg egy almával), hanem az, hogy mind a rendvédelemnél, mind a Honvédségnél az állománynak rendezik mind a bérezését, mind az életpálya-kilátásait, hogy legalább egy bolti pénztárosi állás ne legyen versenyképes alternatíva itt-ott és bizonyos szempontból.
  • molnibalage83
    #93230
    OFF

    WUT?

    Bocsánat, a gyerek fegyelmezése a szülő lenne, ha nem szarna csemetére, akit a világra baszott...
    Azzal kezdődik a történet és nem azzal ér véget. 0 eszköze van a tanárnak a fegyelmezésre. Kötelessége meg csak neki van.
    Nekem is 40 évig volt tanár rokonom...

    ON
  • Bucser
    #93229
    A velemenyemet errol mar sokszor sok topicban kifejtettem. A gyerek fegyelmezese, motivalasa a tanar dolga. Ha nem tudja ellatni adja vissza a diplomajat.

    Ezt nem en mondom hanem az edesanyam, aki most vonult nyugdijba 40 evnyi videki szakmunkas/szakkozepben valo oktatas utan
  • aksurv2
    #93228
    Száz éve olyan problémáink voltak amihez tank kellett most nincs olyan.
    A határ kerítés se nagyon lehet vele őrizni.
    Mig tartalékossal igen.
    Tehát nem tankkal van baj, mert nem baj ha van, hanem a prioritással.
    Ha igy folytatódik a leszereles a rendőrségen es honvédségnel is, 5 ev es jön a semmire nem jo, penzpazarlo de legalabb emberanyagot adó sorkatonasag.
    A sorkatonanal pedig messze jobban használható az önkéntes tartalékos.
  • molnibalage83
    #93227
  • repvez
    #93226
    jókat mosolygok ezeken a parttalan vitákon mikor mindenki más megközelítés mentén mondja a saját elképzelését és elbeszélnek egymás mellett.
    az egyik arról, hogy jelenleg békeidőben felesleges a modernHK vagy bármi más, a másik meg azt ecseteli, hogy harc közben mennyire jó hogy van..
  • JanáJ
    #93225
    Nem kezdem el előről, hogy a az élőerő magában semmit sem ér. Nyilván mindenki hülye, hogy 100 éve hk-t tart, fejleszt, üzemeltet.
  • aksurv2
    #93224
    Aham.
    A merkavaknak mögött ott volt a világ egyik legjobb hadserege es legiereje.
    Itt mi is van mogottuk? Mindenféle képességek, mert az aztan van boven.
    Ezek leok kb. pont addig tartanának ki mint a törökök gépei a kurdok ellen. Nem sokáig vagy még addig se.
    A 12 eves gyerekről annyit hogy egy ilyen gyerek okozta rpgvel a pakik legnagyobb veszteségét szomáliaban.
    De azt hirszteltek hogy seals teli koptert is gyerek verte levaz égről.
    Mindendesetre már németek bizonyitottak nem atomfizika egy eldobhato granatveto kezelése ahhoz képest hogy mit lehet vele szetloni.
  • molnibalage83
    #93223
    Te most trollkosz vagy csak magadtól vagy ennyire tudatlan...?

    1. Az Merkavák közül alig néhány hk-t lőttek többszörös találattal javíthatatlanná.
    2. Nem 12 éves gyerek.
    3. Urbánus környezetben.
    4. Szerinted hányan haltak bele a próbálkozásba?

    Ne haragudj, de amit itt előadsz, az a hordó legalja...
  • aksurv2
    #93222
    Pedig arról van szó amit mondtál elnozdulni, arról hogy NATO majd megvéd.
    Ha pedig elmozdulunk, akkor mozduljunk abba irányba amerre valódi haszna van es valódi szuksegsegletek tölt be.
    A legegetobb gond pedig az éloero hiánya nem az hogy hany tank rosdasodik itthon.
    Az hogy veszünk egy rakat tankot amelyeket egy 12 éves gyerek kiiktat egy rpg29el nem az az irány. Ha a merkavaknak betettek, ezeknek se josolok aktív védelem nélkül nagyobb jövőt.
    Ráadasul milyen fenyegetesre jók, körkörösen védik a viztisztito kepessegunket?
    Csak deep kiss a németek anusaba.
  • JanáJ
    #93221
    Nem teljesen értem miről beszélsz.
  • aksurv2
    #93220
    Ez sem partizankepzes, bár területvedelemben vannak azonossagok.
    Ez pontosan arról az amit mondasz, hogy magad urad, ha mas nem segít.
    Ez az egész rendvedelem, es sereg valami kegyetlen módon túl van misztifikalva.
    Ahogy brit civil tud rendőr lenni, ugy magyar is tudna némileg hasonló feladatokat ellatni.
  • JanáJ
    #93219
    Nem partizánképzésre, meg alakizásra gondoltam, vagy hogy műtrágyából meg szögből gyártsanak IED-et. Csak jó lenne elmozdulni a "NATO megvéd minket" dologról. Hogy rajtunk kívül senki nem fog harcolni a kis porfészkünkért.
  • aksurv2
    #93218
    Ennek semmi köze a honvedelmi oktatás nevezetű népszerűsítő mokahoz.
    Volna annak is értelme akkor ha ez már működik.
    Ha nekem kéne megszercezni akkor az amerikai rendőrképzés hasonló rendszerben de nyilván nem rendőri hanem nemzetőr feladatok tekinteteben.
    Minden képzés célirányos feladatoriemntalt.
    Tehát lövészet rendőrségi lokikepzok es azokból se barki. A jelenlegi katonai a közelükbe se menjen.
    Meg mindig a 70 évek szintje van.
    Intézkedéstechnika. rendőrök
    EAP Afganisztant jart katonai oktatok
    Eü. Katonai medicek ők itthon legjobbak.
    Vizi jártasság vizi rendőr flottila.
    Keresés katasztrófa elhárítás civil speciális mentők. Nagyon nem mindegy hogy romok között nem egy valódi katasztofanal jarnak eloszor.
    Arvizvedelem vizugyesek. Nem mindegy egy mobil gatnal a reagálási időben, ha azt kell meg mondani hova es nem azt hogy hogyan.
    Es a többi es a tobbi.
    Mint látható itt a képzés es nem a technika fontos.
    Gyakorlatilag gyalogos felszerelés, teherautók esetleg par dron valamint infrastruktúra kell.
    Cel az hogy olyan emberek keruljenek ki a képzésről aki egy riasztás követően pl. Erste Bank rablás mar egy adott ponton zárást tudnak önállóan csinálni csövön lévő fegyverekkel.
    Nos ez a NG szint.
    Hogy miert nem lesz ilyen?
    Elképzelhetetlen a jelenlegi EU. illetve hazai, a teljes lefegyverzes irányába halado politikai vezetés számára az allam eroszak monopoliumanak ilyen szintű delegalasa.
    Ennel meg egy tomegkatasztrofa v. terror merénylet is jobb opció számukra.
  • Solt
    #93217
    Még mindig csak úton vagyunk? Azt hittem már rég nácik vagyunk... összezavarsz.

    Egyébként szerintem is jó móka a tanárverés, bár keveslem az igazán durva eseteket... kicsit bátorítani kéne még az integrálódni vágyókat, hogy hatékonyabban tudjanak működni. Szerintem az ilyen iskoláknak még a környékéről is ki kell tiltani a rendőröket, hogy az arany babukák ancival és apcival zavartalanul vegzálhassák azokat a szemét náci tanárokat, akik kizárólag faji alapon hátráltatják a fejlődésüket. Esetleg kéne még valami mennyiségi kvóta, aminek a teljesítése után nőne a segély összege... elég abszurd, hogy 1 tanár megkéselése utána ugyanannyi segély jár mint mondjuk 5 megkéselése után... azért ez kemény meló, meg a bicska is drága.

    Természetesen a modern, haladó szellemiségű, együtt érző liberális eszme értelmében az a túlnyomó többség aki szeretné élve látni a tanárt és adott esetben még tanulna is tőle, az magasról le van szarva. Milyen maradi dolog már egy demokráciában a túlnyomó többség érdekeit figyelembe venni... felháborító!
  • Palinko
    #93216
    Valami haszna lenne de igazából így is túl sok mindenre felkészít az iskola ami soha az életbe nem kell és sok mindenre nem ami meg kéne, szóval szerintem ezt kár lenne beleerőltetni. Egy kiképzésnek sem nevezhető kis tanfolyamon átesett valakiknek nincs esélyük egy modern hadsereggel szemben, persze lehet hozni a közel keletet, de azok csak alacsonyan kiképzettek, és ott sem mind van aki egész komoly, plusz ebben nőttek fel mondhatni és ott azért nem totális háború meg legyalulás van napirenden inkább csak szurkapisizka, úgy azért lehet érvényesülni. Viszont egy komoly támadással szemben nem tudnának a suliban ezzel kínzott gyerekekből vált felnőttek semmit, mint ahogy Irak is le lett nyomva mint a bélyeg, csak hogy utána megy a gerilláskodás az ellen még senki nem talált ki gyógyszert.

    Ha már nagyon túl akarnánk terhelni őket valami hülyeséggel, egy túlélő kiképzés jobb lenne, kis önnállóságra nevelné őket, ha elvesznének is hasznos lenne, háborúban meg amúgy is bújkálva lenne esélyük, szóval az szerintem jobb ötlet.
    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2020.08.17. 09:49:01
  • JanáJ
    #93215
    Nem kell feltétlen AK-val körbekúszatni a gimit álcafestékben mint az oroszok. Valamelyik északi országban tájékoztató füzeteket csináltak, hogy mit kell csinálni ha valaki megtámadná az országot. Lehet hülyeség a gimis fejtágítás, bár némi bevonzó ereje lehet. Szerintem a soros sereg felesleges, a csak profi meg kevés. Remélem az új csillogó vasak is hoznak majd némi plusz ember anyagot.
  • Bucser
    #93214
    Vegulis a fasisztoid allamma valas utjan a gumibotos iskolaorok melle ez is nyero lepes lehet.
  • qtab986
    #93213
    US Marine Nuclear Security reacts to Royal Marine Nuclear Security (43 Commando)


    05:59 Miért ilyen mereven "darabosan" mozgatja a karabélyt. BTW lent írják Colt Canada C8SFW. Ilyen mozgással a disszemléken találkozni, pl amit a United States Marine Corps Silent Drill Platoon csinál. Nekem nagyon lassúnak tűnik, vállából kiveszi, hóna alá veszi elforgatja, megint vállába veszi. Úgy csinálja mit valami régi Boston Dynamics humanoid robot.
  • Xsillione #93212
    Elférni elférne, csak jelenleg a sima testnevelés ellen is sipítozik a pártok egyik fele, akkor most képzeld el, ha egy fincsi képzes lenne, elején csak némi kúszómászó programmal, aztán alkalmas kortól meg némi fegyver és egyéb képzés, kiegészítő táborokkal nyárra, esetleg túlélő program tavaszi és egyéb szünetekre, főleg, ha ezért még kedvezményt is kapna a jól teljesítő, azonnal jönne a HJ siránkozás meg a gyerekhadsereg képzés meg a többi balfékség.
  • JanáJ
    #93211
    Nem tudom mennyire maceras, de jo helyte teve 0-24beb dolgozhatna es lefedne az orszagot Hpasp Sz-200 terkepe alapjan. Persze lehet lenne jobb helye a penznek.
  • JanáJ
    #93210
    Szerintem egy kozepiskolai honvedelmi kepzes siman elferne. Egy nagyon alap. Egy kicsit komolyabbat pedig akar valamivel jutalmazni. Kedvezmeny felsofoku kepzesre, penz, paripa, valami.
  • [NST]Cifu
    #93209
    Az amerikai National Guard azért rossz példa, mert az NG politikai okokból jött létre - anno féltek a hadsereg beavatkozásának lehetőségétől a tagállamok, szóval megtiltották az alkotmányban, hogy az US ARMY-t bevethessék egy Egyesült Államok területén. Igazából Amerikában is több lépcsős a dolog, hiszen van a "valódi" tartalékos egység (Army Reserve, Air Force Reserve, stb.), akik kb. azt képviselik, amit Te leírsz. Másod-harmad vonalbéli egységek, ahol a képzettséget lehet ápolni.

    A gond az, hogy nálunk jelenleg még az első szint sincs korrektül megoldva. A légvédelemi, harckocsizó, tüzérségi, talán lövészpáncélos beszerzések akkor érnek valamit, ha a katonai egységeket feltöltik, megfelelő kiképzési és gyakorlatozási lehetőséget biztosítanak, modern eszközökkel. Ezek nélkül a fegyverbeszerzések csak politikai játékkártyák, lásd az eredeti Gripen beszerzés JAS-39A/B gépekre anno domini.

    Eleve én azt sem tartom jó ötletnek, hogy a tartalékosokra akarunk építeni. Ez ott működik, ahol van pénz erre. A tartalékos effektíve mozgosíthatónak kell legyen, tehát a munka mellett bármikor behívható. Ez nehezen megvalósítható a gyakorlatban, még az USA-ban sem megy mindig probléma nélkül, pedig ott közel évszázados gyakorlata van és külön pénzügyi kerete.

    Nem tudom persze, mi lenne a jó megoldás. A kényszersorozás nehezen elfogadható ma már politikailag. A vicc az, hogy az árvízvédelem van mindig felhozva a tartalékos rendszer mellett, holott működhetne ez piaci alapon is (civil cégeket megbízni a feladattal), csak valahogy ez nem szokott felmerülni, mert drágának tűnik. Fenttartani egy tartalékos rendszert ezen indokból semmivel sem olcsóbb, sőt...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2020.08.16. 08:21:37