94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • ximix #93367
    Nem a drón lövi ki


    Attól függ mi a metódus a céltárgy helymeghatározásánál.
    A forgószárnyas drón csak GPS és optikai célmeghatározást végez, vagy esetleg lézeres célmegjelölést is csinált.
    Az első esetben nem igazán tudsz védekezni max ha észreveszed az égen, a második esetben ha van lézer besugárzás figyelőd akkor az bejelez.

    A megsemmisítésre meg rengeteg a lehetőség.


    1:35-nél hogy félrevetődik az ember a becsapódás előtt, lehet hogy jelzett valamit az OSA csak már későn ?


    Ilyen amikor egy "kamikaze" drón lövi ki.

  • Palinko
    #93366
    Nem csináltam, de aki látott több videót ilyen intézkedésekről néha még öregasszonyokat is úgy földhöz basznak hogy ihaj, itt meg elvileg már egy hosszabb vitatkozás volt meg tudták hogy visszaeső a csávó és nem tehették meg? Lényegtelen kivel beszéltél 2 rendőr van a tettesnek két keze, egyik megfogja az egyik kezét, másik a másikat, kirántják a földre ha még áll akkor kirúgják a lábát alóla és kész, hátracsavarják a kezét és megbilincselik. Ez az USA-ban bele is fér, meg tanítják is nekik, kétlem hogy azt tanítják hogy teaserezd le könyörögj fújd le könyörögj neki megint 1-2 percet nyitott ajtónál. Ha a kéziféknél van a fegyver akkor is simán ülve lelövi őket. Civakodásnál meg szabadon hagyja a kezét a rendőr a szolgálati fegyverét is elveheti.

    Az oké hogy utólag könnyű okosnak lenni ott a helyszínen baromi nehéz eldönteni, simán lehet ha kicsupálják mint ahogy írom nem lesz nála semmi beperli a rendőrséget őket kirúgják stb, most meg pláne olyan a közhangulat hogy nem a rendőrök mellé állna, de akkor is ha valaki nem tartja be az utasításokat és láthatóan érti azokat csak leszarja azzal nem kéne cicózni és meg kéne védeni a rendőröket akik a munkájukat végzik úgy hogy ők is minden esetbe hazamenjenek.
  • ximix #93365
    Gyorsan kell dönteni ebből adódóan sok a hibázási lehetőség.
    A tazer is mellé ment, mert ha betalál nem nagyon beszélsz vissza és kapálódzol.
    Az a spray mennyiség max illatosítani volt jó.

    Itt egy másik eset amikor a tazer és a parika is a helyén van csak épp nem volt indokolt,
    de mint fentebb írtam gyorsan kell dönteni nagy az esély a rossz döntés hozásra, hibázásra.
    YT link
  • Lewyrus
    #93364
    Utólag könnyú okoskodnom, erre is jó a testkamera, de szvsz itt a rendőrök hibáztak.
    Tazer és gázspray sikertelen alkalmazása után mindketten a delikvens felé nyúlkáltak és itt az egyik fedezhette volna pisztollyal a másikat, főleg, hogy az egyikük alig látta a srác jobb kezét.

    Amúgy ezzel a megmozdulással a srác kvalifikálta magát a méreginjekcióra... mi lett volna, ha szót fogad? Egy este a hűvösön?
  • aksurv2
    #93363
    Csináltál már ilyesmi?
    Mert nekem olyan mondta aki igen.
    Ahogy kijott a kocsiból már nála volt a fegyver spray és taser után is tökéletes biztonsággal használta.
    Itt maximum ha kutya szedi ki és ketten biztositjak fegyverrel akkor lett volna más hogy.
  • JanáJ
    #93362
    A működőnek tűnő Osza vajon miért nem veszi észre legalább a kamerázó drónt? Egyáltalán a drónról lövik ki? Vajon ez a Szíriából ismert török drón újabb marketing győzelme?
  • [NST]Cifu
    #93361
    Összeütközött egy USMC F-35B és egy KC-130J Kalifornia közelében. A pilóta katapultált a vadászgépből, jól van, a KC-130J biztonságban leszállt.
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2020.09.30. 09:14:38
  • [NST]Cifu
    #93360
    Azt sem tudták feltehetően, hogy célkeresztben vannak. Fura látvány...
  • z0ty4
    #93359
    Azerbaijan destroys Osa air-defense systems in Nagorno-Karabakh
  • Palinko
    #93358
    Én nem vagyok egybehangzó rendőri vélemény de nekem fura hogy a fejét fogták a kezével meg csináljon amit akar. Földre sem vitték például, azért a kivédhetetlen nekem túlzásnak tűnik csak biztos nem akarták a meghalt társuk emlékét gyalázni.
  • aksurv2
    #93357
    A kormány alatt volt a fegyver, amikor kihuztak, akkor fogott rá.
    Képzett lövész volt, mert minden lövése talált, a mellény nem fogta meg az egyik találatot, azért halt meg az egyik rendőr.
    Egybehangzó rendőri vélemény az volt, hogy ez kivedhetelen akció volt.
  • SZUsszan
    #93356


    Nem vagyok benne biztos, de mintha az egyik rendőr fegyverével lőtte volna le őket.
  • aksurv2
    #93355
    Valaki mesélte.
    A német KSK belefutott egy leállásba Afganisztánban.
    Tűzzel fedezve visszavonultak dobálták a tárakat mint Cris Costa, így azok szépen fentmaradtak a hegyen.
    Aztán megjott az ellátmany. Ömlesztve, ládákban.
    Nagyon nem mindegy kit képzel, civilt rendőrt katonát.
    Első neg a tarcsere is ritka, másodiknal neg az ujra kell tölteni a tárakat harc közben.
    Katonanal viszont lasd Mogadishu bármikor elofordulhat hogy ömlesztve kap lőszert v. az van a kocsin. Arról nem beszélve hogy pl jo minőségű drága magpul tár sokat hozzá tesz fegyver megbizhatosagahoz tehát nem hogy el, még a földre se szívesen dobják.
    Ráadasul x éve tanítják a veszhelyzeti es taktikai tarcsere közötti különbséget.
    Ha akkora a gebasz, hogy nem tud tardobot használni akkor eleve a katonai felszerelesbol a tarcserenek nem igazán van értelme, mert lassú.
    Ilyenkor v. fegyverváltás v. melletted lévő barátod kezében van az életed.
    Eleve a tarcsere egy kibaszott hangos TÖLTÉS! orditasal kezdodik es egy ATVETTEM! orditassal folytatódik, mert nem art ha mindenki tudja hogy kiestel a töltés idejére a harcbol.
  • SZUsszan
    #93354
    Érdekes okfejtés miért, vagy mikor nem jó használni a tárdobót.


    Ezt meg rendesen kinyomozták minden részletében.

  • [NST]Cifu
    #93353
    Lynx KF41 demonstráció a hazai NATO Brave Warrior hadgyakorlaton. A Bradley mellett tényleg sci-fi járműnek néz ki :)




    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2020.09.27. 17:35:34
  • Ninju
    #93352
    Ja értem. Akkor ez alapján a fő irányvonal sejthető.
    Kíváncsi vagyok a véglegesre. :)
  • [NST]Cifu
    #93351
    CGI, de a lényeg, hogy a B-2A formáját örökölte, és a méretarányokat mutatja meg nagyjából.
  • Ninju
    #93350
    Vagy ez még csak számítógép.
    Nagyon máskép csillog mint az a B-2.
  • Hpasp #93349
    Számomra az az érdekes a B21-esben, hogy az eredeti B-2 alakját örökölte...


    ... amit a B-2 tervezése során a kontrollálhatóság miatt megváltoztattak.



    Úgy látszik röpke 30 évvel később már meg tudják oldani az eredeti design szerint is az irányíthatóságot.
  • ximix #93348
  • ximix #93347
    Itt van nagyobban elvileg link

    The Raider Takes Shape
    airforcemag.com
  • [NST]Cifu
    #93346
    Még nem. :)
  • Hpasp #93345
    voltmár?

  • ximix #93344
    twitter link
  • Gunslinger
    #93343
    Egy korvett volt:
    "Since publishing this article, the Russian Navy warship has been confirmed as 311 Kazanets. "
  • [NST]Cifu
    #93342
    Ha korábban annyi szó esett az amerikai és norvég hadihajó-balesetekről:

    Egy nem azonosított orosz fregatt összeütközött egy 12 000 tonnás kereskedelmi hajóval. A baleset a Balti-tengeren történt, a Svédország és Dánia közötti szorosban. Az orosz hajón nem működött az AIS, így jelenleg még azt sem tudni, pontosan melyik hajó szenvedett balesetet.
  • molnibalage83
    #93341
    Senki meg nem mondja neked perpill, de ezen rugózik mindenki.
    A régebbi gépek upgradje miatt ez részben értelmét vesztette.
  • JanáJ
    #93340
    Szerintem ez a generációzás csak egyszerűsítés a laikusoknak. Pl az eredeti 5 gen meghatározásába szerintem csak a Raptor fér, esetleg a Villám. A többiek szerintem nem all aspects stealth. De már a koreai vasra is 5.gent írnak.
  • [NST]Cifu
    #93339
    Leginkább marketing. Azzal nehéz eladni egy programot, hogy az 5. generációs gépek továbbfejlesztése.

    Hogy mitől 6. generációs? Leginkább találgatások vannak még. Energiafegyverek? Opcionálisan akár személyzet nélkül is repülhet?
  • molnibalage83
    #93338
    A Tacit Blue is ilyen volt. Egyszer csak megmutatták. A nagy semmiből 10+ évvel tesztelése után.
  • [NST]Cifu
    #93337
    Ami repült, az egy demonstrátor. Kb. olyasmi lehet, mint a Have Blue volt az F-117A előtt.
    Van egy radikális koncepció és megvizsgálják életképes-e. Akár igen, akár nem, feltehetően évekig nem fogunk róla semmit sem tudni...
  • Gunslinger
    #93336
    Hmm, vajon mitől 6. generációs egy 6. generációs gép és nem mondjuk 5+. Pilóta vajon lesz még benne?
  • JanáJ
    #93335
    Én akkor boldog lennék, ha érteném mit műveltek mondjuk az amik a jugók ellen Sz-300-tól tartva.
  • Palinko
    #93334
    Igen akkor erről nem fogunk tudni beszélgetni :-)
  • JanáJ
    #93333
    Gondolom 20-25 év múlva. Mindenhol ugyan azokat az általánosságokat írják, mint pár éve. A B-21-ről ugyan így semmi infó. Gyakorlatilag még az F-117-ről és a B-2ről se sokmindent tudni.
  • Palinko
    #93332
    Hogy mi lehet ez, nyilván sokat nem lehet tudni meg gondoltuk hogy nem áll le a fejlesztés, de mégis mikor lesz ebből gép milyen funkciókkal stb. Persze hogy nagy a titkolózás de lehet valamit tudni?
  • JanáJ
    #93331
    Milyen válaszra számítasz? :-)
  • Palinko
    #93330
    Erről tud valaki valamit?
  • [NST]Cifu
    #93329
    A Bundeswher meglepetésre a Haenel MK556-ot választotta a HK G36 utódjának. Az MK556 egy AR-15/M16 mintájú fegyver alapvetően, persze csak alaptényezők terén. A HK persze már vizsgálja, hogy megtámadja-e a döntést, eddig a legesélyesebbnek a HK416 vagy a moduláris HK433 tűnt, előbbi mellett az ára, utóbbi mellett viszont a családra épülő koncepció szólt - volna.



    A C.G. Haenel cég története egyébként fordulatos, 1840-ben alapították és a 2. világháború több meghatározó fegyverének gyártása mellett a kifejlesztésében is részt vettek. A Sturmgewehr 44 fejlesztési is a nevükhöz kötődik.

    A cég 1945 után megszünt, de 2008-ban a név licencét megvéve újra feltámasztották és eddig főleg vadászfegyverekkel illetve mesterlövész-puskákkal foglalkoztak. A G29 mesterlövészpuska révén már a Bundeswehr-nek is szállítanak. Az Mk556 egy újabb nagy győzelem lehet - és még nagyobb pofon a HK-nak...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2020.09.15. 21:49:48
  • [NST]Cifu
    #93328
    Jó lett :)