94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • molnibalage83
    #93327
    Tessék terjeszteni, ahol csak lehet. :)
  • ximix #93326
    Jó lett.
    A mai fiatalok érdeklődését nehéz felkelteni ilyen témakörben száraz papírdoksikkal, így videóformátumban hamarabb eljut feléjük is.
  • molnibalage83
    #93325
    Immáron magyar nyelven is az Sz-25 Berkut család.
  • ximix #93324
    $86,000 + 5,600 MPH = Hyper Velocity Missile Defense
    link

    Hypervelocity Projectiles: A Technology Assessment
    link

    Ha jó céltárgy felderítése és nyomon követése akkor a 155 milliméternek elég nagy lehet a repeszfelhője, a tűzgyorsasága nem egy légvédelmi szint, de több tüzérségi eszközzel már valószínűleg kellő lefedettséget tudnak elérni, rövid időn belül, szerintem.
  • fade2black
    #93323
    HPV

    Repülő és balisztikus rakéta ellen is tesztelni szeretnék. MIndenesetre érdekes gondolat/agyrém a "tüzérség SPAAG" dolog. Milyen magasra mehet fel egy ilyen HPV?
  • ximix #93322
    story time
    "1960. március 7-én, Istenem, milyen csodálatos nap! Milyen csodálatos nap! Mindannyian élnek, srácok! Élnek!"

    Négy szovjet katona 49 napig élt túl a Csendes-óceánon egy bárka ellenőrizetlen sodródásában három napos élelmiszer-ellátással
    gugli fordítós link
  • Palinko
    #93321
    Legalébb nem lángvágóval vágja
  • ximix #93320
    Kérnék egy fél kiló bombát.
    Kicsit többlet. Maradhat? :)
  • ximix #93319
    Győr környékén már szerintem nem sok szabad munkaerő van, Zala környéke egy jó választás ilyen szempontból.
  • repvez
    #93318
    Pedig arról irtak korábban, hogy györben gyártják majd a Rába gyárral.
  • SZUsszan
    #93317
    A zalai Lnyx gyár
  • ximix #93316




  • gosub
    #93315
    Videón a tájat nézve, oroszok a Marson! Az pedig a Curiosity ernyője!
    Némi izgalom azért volt a hangjában, gondolom nem szeretné, ha az ellen találna rá.
    Utoljára szerkesztette: gosub, 2020.09.08. 19:39:09
  • z0ty4
    #93314
    MiG-29 fighter jet shot down over Libya


    erről tud valaki pontos infót?elég nyugodtan videózgat
    Utoljára szerkesztette: z0ty4, 2020.09.08. 18:05:08
  • Hpasp #93313
    "Magyarország az atomháború árnyékában" szintén alapmű ebben a témakörben.
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2020.09.08. 08:42:52
  • JanáJ
    #93312
    A végén a tieteket nem tüntették fel, ellenbne Dr. Kovács Vilmost igen. Aki feltételezem a Magyarország az atomháború árnyékábant is (társ)szerző Kovács Vilmos lehet. Szóval ő már tuti megvette a könyveteket. :-)
  • pbsb4
    #93311
    Remek írás, köszönöm a munkátokat!
    Az események 80%-ról még említés szintjén sem olvastam nagyon eddig.
    Számomra nagyon bejött, olvasmányos volt.
    A többi munkádra is hamarosan sort kerítek.
  • JanáJ
    #93310
    Azért ha látod az ellent, akkor had találjam már el egy rendes puskával. Ha már eltalálnám akkor ne működjön már el egy lepke szellentésen. Ha már eltaláltam, akkor döljön már el tőle. Ja meg legyen zöld. Az fontos.
  • Palinko
    #93309
    Akkor még 20 ezer most meg 10-20 szorosa ahogy emlékszem. Meg tök jó hogy tesztelik a puskákat hú így pontos 400 méteren amúgy jó, a gyakorlatban meg ha kacsázna benne a lövedék akkor is 90%-ban elláthatná a feladatát csak köpje ki valahogy :D
  • JanáJ
    #93308
    Elölre a fontosabb dolgokat teszed. Tökvédővel láttam elöl is.
    Az afrikában meggyilkolt ancsi SF-ek is kb ezt adták elő. Azért óvatosabban mozogsz, ha közben puttyognak az irányodba. Ezért szeretem a hány lövés kellett a II. VH-ban egy halálhoz statisztikákat. :-)
  • Palinko
    #93307
    Bárhol máshol van előre lendül és tökön csapja :-D

    Nekem mindig az a fura az ilyen felvételeknél hogy a semmit lövik kb, persze értem én hogy nem várhatnak arra hogy lássák a másikat mert addigra halottak lennének de mégis a pozíciójukat is kiadják, számítani fognak rájuk, valaki ártatlan is járkálhat ott nagyon fura látni.
  • Drubowski
    #93306
    Igen, csak az elhelyezés tűnt nekem kényelmetlennek, de ezek szerint ez nem egy különlegesség.
  • SZUsszan
    #93305
    Így van, tárdobó zsák a magyar neve. Gyorsabb a tűzharcban az kiürült tárakat a tárdobóba dobálni és a mellényből egy frisset a fegyverbe tölteni, mint a mellény üres zsebébe visszatuszkolni az üres tárat.

    Az meg nem a hosszú élet titka a harcmezőn, hogy az üres tárakat a földre dobálod, majd az ütközet végén-közben ha teljesen kifogysz a koszos, földes üres tárakat újratárazod és beletolod a fegyverbe. Szóval mindenképpen hasznos a használata.
  • JanáJ
    #93304
    Mag drop néven fut.
  • ximix #93303
    Én csak tippelek, de szerintem a kilőtt tárak gyűjtésére ideális lehet.
    Ha erre gondolsz.

  • Drubowski
    #93302
    Valaki megtudná mondani hogy mi az a zsákszerűség az ülepüknél? 1:55 után látható.
  • Hpasp #93301
    Egen, a könyvünk 113. oldalát szórul szóra idézi.
    :)
  • JanáJ
    #93300
    Szerintem egész jó. Kicsit amerikaiasan hatásvadász és komcsi köpködő, de jó.
  • Berkut111
    #93299
    "Kill Flash"-re kell rákeresni. Vannak gyári ACOG, Aimpont megoldások és persze egy csomó kiegészítő gyártó is tolja.
  • JanáJ
    #93298
    Van olyan becsillanás gátló "rács" ami festett, de ezek szerintem az alap porvédők rajta, amik szállítás közben védik a műszert.
  • ximix #93297
    Mondasz valamit :)
    A szúnyogháló effektus nem tudom működik-e pl: fegyveroptikán.
  • JanáJ
    #93296
    Csak hogy trolkodjak: szerintem ha felhajtják a doton a porvédőt, akkor könnyebb lesz.
  • ximix #93295
  • ximix #93294
    Azért ajánlottam neked, mert te megtudod ítélni a dokufilm tartalmát, hogy mennyire valós.


  • Hpasp #93293
    43 percnél már a "Duna" objektumban beszél, a 8 magyarországi megerősített tároló egyikében.
    Amúgy elég szakszerűen beszél (politikai felhangoktól eltekintve), lehet hogy olvasták a könyvünket a film készítése előtt.
    :)
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2020.09.03. 13:05:55
  • Hpasp #93292
    Ebből a témából páran írtunk már egy angol nyelvű könyvet...
    OKSNAR - Fully Assembled State - Soviet Nuclear Weapons in Hungary 1961-1991
    ...ott részletesen (250 oldalon) kitárgyaljuk a témát:

    - érintett alakulatok története
    - tárolók
    - tárolt spec fegyver típusok története, technikai adatai, és tárolt mennyiségük
    - felhasználás tervezett módja
    - aktuális időszakban tervezett támadás iránya
    - hadgyakorlatok
    - kivonás menete

    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2020.09.03. 09:55:46
  • ximix #93291
    A kérdés jó, nem tudom.
    Tippre vagy elírták, tévesen tudták vagy lehet más volt a szöveg környezet amit aztán átírtak csak az évszám tévesen megmaradt, pasz.
    1953 nato
  • molnibalage83
    #93290
    És miért pont a Kelenföldi erőmű régi kapcsolótermében beszél? :)
    Az is homályos, hogy mióta 1953-ban alakult a NATO. Jó az 1949-nek.

    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.09.03. 00:17:20
  • ximix #93289
    Ajánlom HPASP-nek.

    Szigorúan titkos
    magyar dokumentumfilm, 55 perc, 2019



    Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.09.02. 23:08:51
  • Garga Pitic #93288
    Érdekes dolgok. Más radarok körül látszik pár fokos vak terület, elsőre magas építmény kitakarására gondoltam volna.

    Az eredeti kérdésen gondolkodtam, esetleg az antenna parazita nyalábjai okozhatnak ilyen fals maximumokat, a többit a forgatás intézi.
    Utoljára szerkesztette: Garga Pitic, 2020.09.01. 09:56:44