15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Patesz
    #1368
    Sziasztok !

    Már 2-3 hónapja szenvedek azzal hogy a kormányomhoz XP drivert találjak. Tegnap végre sikerült! De sajnos nem sok sikerrel! A kormányom egy 8 gombos kormány (a driver a nyolc gombot rendessen érzékeli) de viszont a hozzá tartozó pedállal nincs ilyen szerencsém mert a két pedál közül csak az egyiket érzékeli! Játék bealításoknál is ez van, a gázpedált nem érzékeli!
    Több játékkal is kipróbáltam (Colin 4, Colin 3, NFS Underground) de mindegyiknél ugyan az van!
    Valaki segítsen!
    Mi lehet a megoldás???
    Please!
  • CSOCSO
    #1367
    ahoy.. eladtam azt is.. majd veszek ha kell de mostansag nincs ra szuksegem... de szerintem mostmar momo-t veszek.. kivancsi vagyok milyen lesz...
  • direwolf
    #1366
    Szevasz Csocso!

    Rég jártam erre, még mindig a MS FFB Wheeled van?
    Én 3 éve nyúzom, az eredeti szoftverével :D Ezért is jöttem megkérdezni nincs belőle upgrade? Nem mintha nem lenne valami jó, csak esetleg új fícsörök stb. M$-nél még mindig csak a 3.02-t lehet letölteni, holott már 3 éve is a 4.0-t adták hozzá :DDD
  • CSOCSO
    #1365
    :(... szerintem csereltesd ki
  • Mr_Rob
    #1364
    Sziasztok!

    Lenne egy problémám: Van egy MOMO Racing Force kormányom. Mostanában olyan gonddal küzködök vele, hogy egy rövid idő után a gázpedál maximális benyomása után csak kb 75%-osnak érzékeli a driver. Ha ilyenkor kihúzom az USB-ből, majd vissza, akkor megint jó, de gondolhatjátok, hogy elég kényelmetlen ez játék közben, ráadásul ilyenkor a force effektek is lekapcsolnak.
    Valszeg valami kontakt hiba lehet, hirtelen túl nagy nyomást érzékel és azt kalibrálja maximumnak, vagy valami hasonló.

    A kérdés az: Nyugodjak bele, hogy ilyen drága cucc is ilyen hamar beporosodik, kh-s lesz (karácsonykor vettem), vagy vigyem el szervízbe?

    Üdv: Rob
  • RelakSfromhome
    #1363
    "picit"
  • Lacika 79
    #1362
    Szerintem mechanika. Egy picit lassabb, mint kéne.
  • RelakS
    #1361
    Engem még mindig az bosszant, hogy a momo Force kormányomnál ha teszek egy hirtelen mozdulatot (pl szűk kereszteződésben kicentizek egy civil verdát, nfsu-ban sajna nem ritka), akkor nem tér vissza középre, hanem pl balra kell kormányoznom, hogy egyenesen menjek. Szó mi szó, a forsz is úgy állítja be a kormányt, tehát ha elengedem, akkor egyenesen megy, és ha kitolom a kormány "lassan" végkitérésig, akkor már helyére fordul. mi lehet ez? Mechanika? Szoftver???
  • Lacika 79
    #1360
    Sajna nem vagyok egy műszaki ember, így nem ismerem. :-(
  • zolvarg
    #1359
    Win98Se rendszerben és játékfüggetlen mindíg csinálja
  • zolvarg
    #1358
    Win98Se rendszerben és játékfüggetlen mindíg csinálja
  • zolvarg
    #1357
    Köszi a választ.Tehát nem lehet ezt a hibát házilag javítani.Nem ismered véletlenül az usb-s kormányok műküdési elvét?Már ott tartunk.hogy átalakítjuk a hanyományos játékportra.potisra.
  • Lacika 79
    #1356
    Ez a force miatt van. Bizonyos kormányok esetén előfordul hasonló. Az egyik haver Logitehc Wingman FF kormánya is csinált hasonlókat, igaz az mindíg csak balra húzott egy picit. Úgyhogy nevezhetjük a kormány hibájának is, de ha nem idegesítni az embert, akkor tekinthetjük a kormányt hibátlannak is. :-)
  • CSOCSO
    #1355
    milyen rendszer? es milyen jatek kozben csinalja ezt?
    amugy soha nem volt ilyen kormanyom...
  • zolvarg
    #1354
    Sziasztok!
    Saitek R220 kormányom van. A működés során sajnos nem stabil.Ha egyenesbe állítom alattomosan elcsúszik jobbra, vagy balra.Van-e valakinek ilyen problémája, és ha igen hogyan orvosolta? Ez vajon mechanikai hiba vagy a beépített elektronika okozza? Esetleg vezérlőprg.hiba?létezik egyáltalán saját driver hozzá?
  • lacibacsi
    #1353
  • Lacika 79
    #1352
    Vigyázz, bele ne szakadjál. Tudod, mint a kiskutya. :-))
  • lacibacsi
    #1351
    Hi!

    Újra telepítem majd és megpróbálom az 1.09 peccsel. Most a WRC2002 mod van rátéve, bár azt mondják a szakértőbbek, hogy az FFb-s kormányokkal kapcsolatos problémákat már ebben is kiküszöbölték... Hát, lehet, hogy mégse.

    Szombaton próbálkozom majd, mint a kiskutya:))
  • Lacika 79
    #1350
    Hm. Nekem tökéletesen megy. Igaz, most xp van fent, de anno 98 alatt is jól ment, minden effekt tökéletes volt. Szerintem rakjál fel peccset Colin2-höz.
  • lacibacsi
    #1349
    Sziasztok!

    Nekem is Colin-nal van gondom, de nekem a 2. résszel.

    Win 98-am van + Logitech MOMO FFB kormány. A probléma az, hogy nem működik az FFB a játékban. Más játékokkal (NFSU, Screamer 4x4, TOCA, sőt, még a Colin 3 is) minden gond nélkül működik.

    Mi lehet a baj? A játékban az erőket 100%-ra állítottam, Wrc2002 MOD-dal nyomulnék.

    Help me!

    köszi

    lacibacsi
  • Lacika 79
    #1348
    A megoldás: Colin 3 uninstall. Csak ennyi a baja. A játék hibás, nem a kormányod
  • Holti
    #1347
    sziasztok. Vettem kéz alol egy Force Racer kormányt ami ps&pc-re alkalmas de az xp nemismeri fel. Kéne hozzá telepitő cd? segisetek! Köszi
  • ddd
    #1346
    Szasztok!

    Van egy MSFFB kormányom, az a gondom vele, hogy a Colin3 alatt nem müxik az ffb :(
    Tudtok esetleg rá +oldást?
    köci :)
  • gumikacsa
    #1345
    Nekem Genius van. Mikor vettem, mindenki szarozta, de nekem semmi gondom nincs vele. Igaz, nem gyűröm annyira, mint ti, mert én szinte csak kamionozok vele. De ha tudna valaki egy ACT-Labs váltót, a hármas pedállal, arra vevő lennék...
  • CSOCSO
    #1344
    nemtom az emberek miert vesznek gagyi kormanyt.. ha csak egy 10ese van az embernek akkor regi logitech..igaz nem szeretem.. de jobb mint a noname szarok..
    ha van 18 akkor MS.. ha sok.. akkor MOMO...de ezeket tudom ajanlani...mindenki ezeket vegye szerintem...
  • seAke
    #1343
    Igaz nem kellett volna de ha már megvette (nem kell mindenkinek MOMO-val kezednie)!
    Próbálja leszedni a legújabb drivert..vagy ha nem megy azzal se akkor próbálja ki más játékokban!
    Letölthetsz egy közkedvelt simulatortinnen
  • mb66
    #1342
    Hi!
    egyik haverom vett egy Bjw-350 es force feedback pedált.
    (lehet hogy rosszul tette?)
    a helyzet az, hogy igaz csak egy gammája van,, a GradPrix 4 asszem, de nem hajlando elfogadni a cuccot.
    pls help, mi lehet a baj? a kormány a nagyon szar, vagy a game nem kompatibilis vele? ezesetben melyik gamet próbálja??
    elöre is thx
  • gumikacsa
    #1341
    1)nincs...de lesz...:)))
    2)nem fekvős lesz
    3)rúgós ülés nem lesz, de minden ami megoldható, az meg lesz oldva. Csak kéne egy Act labs kormány...De ha nem lesz, azt is megoldjuk...
  • CSOCSO
    #1340
    1)sajna nincs akkora kormany :))))
    2)nem fekvos helyzetest kell epitened
    3)honnan szerzel olyan rugos uleseket?
    :)))
    no mindegy..sok sikert!!! act labs az jo..csak sajna keves gamez hasznalja ki. :(...igaz kulon vehetsz pedalt es valtot...es allitolag muxik minden mas kormannyal is...csakhat kulfodrol kell megrendelni..
  • gumikacsa
    #1339
    Én hasonlót akarok alkotni, csak kamionszimulátorokhoz.
  • gumikacsa
    #1338
    Nekem olyan kormány kellene, ami 3 pedálos, a sebváltó külön alapon van, nem a kormányra építve és több fokozatú, nem csak fel-le. Már láttam ilyet (ACT Labs - Force RS), de magyarországon nem lehet hozzájutni.
  • seAke
    #1337
    nekem is!
  • ShadowLord
    #1336
    Nekem Logitech MOMO Racing van ha van rá pénzed megéri nagyon király:)!!!
  • seAke at iskola
    #1335
    Az attól függ mire,milyen szinten akarod használni!
    Ha profi kormányt akarsz és sok pénzed van akkor a Logitech MOMO Racing kormányát ajánlom.Ez a force feedbacknek,a gumiborításnak és felszereltségnek köszönhetően az egyik legjobb kormány.


    Ha ennél kevesebb kell akkor a CSOCSO által ajánlott
    Microsoft SideWinder korméány a jó választás!

    A Logitech kb. 33.000 Ft ba kerül, a SideWinder-ről jlenleg nem tudok információt nyújtani!
  • CSOCSO
    #1332
    +2 ezresert MS-t veszel es sokkal jobb mint a logi
  • Air
    #1330
    Sziasztok!
    Lenne egy kerdesem. Microsoft FFB USB-s kormanyom van es XP alatt az NFS4-ben nincs FFB, csak utkozeskor. Meg centering sincs. Nem tudjatok, hogyan lehet ezt gyogyitani?
    Elore is koszi.

    ui: Win98 alatt regen nem volt semmi gond, bar akkor meg nem ez a kormanyom volt. Az NFS4-gyel igy is trukkozni kell, hogy XP alatt egyaltalan elinduljon.
  • Fam
    #1328
    herta
  • M@TriX
    #1324
    nálam LFS alatt szépen mennt, mondjuk tudom hogy volt egy kis bibi benne, a játékban kell állítgatni az opcióknál. Hogy Combine padal vagy talán pont azt, hogy nem az. ;) Bocsi már nem emléxem, de ott kell állítgatni...
  • loser
    #1323
    halihó.
    Van 1 jó nagy problémám a kormánnyal. mégpedig nagynehezen beállitok mindent( lásd gáz, fék, stb.) majd amikor indulnék el elkezd hátrafelé menni, csaknemtom miért.
    a kormány 1 Logitech Wingman Formula Force gt

    most voltam hivatalosd oldalon frissitni a sorftvert de csak nem megy
    ja a kormány 3 napos
    pls help

    egyedül az Nfs ungergrand-al nincs gond az megy szépen a többi játék pl. Colin2, Gp4, Lfs alatt nem akar müködni
  • M@TriX
    #1322
    nálam nem volt problem, így sajna 5letem sincs.. a szokásos reinstallokon kívül. ;)