15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • GamerBoy
    #1
    Hello!

    Úgy néz ki a közeljövőben rászánom magam egy FFB-s kormány beszerzésére, azonban rengeteget tépelődök milyet is lenne érdemes venni. Logitech-et nem szeretnék, mert gagyin néz ki, a Saitek-kel az a bajom, hogy "kockakormány", marad tehát a Microsoft és a Thrustmaster-féle Ferrari-lincensz kormány. A Microsoftról eddig csak jókat hallottam, dehát én már csak olyan vagyok, hogy alapból fujjolok a Microsoftra. A Thrustmaster nagyon mutatós, csak azt éppenséggel még nem volt módomban kipróbálni, így konkrét adatok is érdekelnének:
    - mennyi a kitéríthetőség (fokban a két szélső helyzet között)?
    - milyen erős és milyen élethű az FFB hatás?
    - milyen erős a felfogatása, tehát le tudom-e tépni mondjuk Carma3-azás közben?

    Mondjuk a Thrustmaster név már eleve szavatolja a minőséget, a cucc nagy gagyi nem lehet, de azért ha már ekkora összeget szánok egy sima játékvezérlőre, akkor már jobb lenne egyből a tökéletest venni, nem utólag sóvárogni a jobbik után...
    Tapasztalataitokat, adatokat várok!

    GamerBoy
  • CSOCSO
    #2
    Hello nekem Ms van és a Best! a legjobb fogásű( gumi és baromi jól tapad)
    letépni nem tudod a nevelőapám fekvenyomó világbajnos és nem tépkedte le pedig néha a monitor leesett a helyéről!!!!!!!!!!!
    Szal a tépkedéssel nincsen baj!
    az Logitech nekem sem tetszik a ferrári szerintem gagyi pivike és nem olyan masszív mint az ms az ms a legjobb!
    adatot nemtok adni sajna de azt tudom hogy full megvagyok vele elégedve!!!
    anniy baj van ha full elfordítod a kormányt már nemsok ereje van ráncigálni ez nemtom hogy a többinél hog yvan..szokták leszarozni mert a logitech mechanikás az ms meg huzalos vagy fordítva? mindegy engem meg az zavar a logitechben hogy kv 40 fokot lehet rajta elrordítani! szal Ms a best!
  • GamerBoy
    #3
    Hello!

    Szerintem picit elfogult vagy... én már tartottam kézben a MS-t, tényleg nem rossz, de az egyetlen eddigi tesztben, amit olvastam a Thrustmarter Ferrari replikáról, ott azt írták, hogy nagyságrendekkel jobb, mint a Microsoft...
    A csúcs pedig - az olcsó kategóriában az InterAct RS Force... bár az már kissé beteges, 6+1 gangos váltó van rajta, indexkar, duda a kormány közepén és fénykürt+világításkar... kissé azért elszálltak ezzel, nem??

    GamerBoy
  • nagylaj
    #4
    Én kinéztem egy V4-est a Mediamarktban. Elég jókat írnak róla. Van vki. aki ismeri?
  • Mouse1
    #5
    Nekem egy Guillemot van. Ez ugyanaz mint a Thrustmaster csak erdekes modon tavaly nyaron vettem amikor attol meg ki se jott. (Lehet, hogy a Thrustmaster lemasolta?)
    Szerintem nagyon jo. Lerantani nem igazan sikerult, pedig szerintem rallyzes kozben elg durvan vezetek.
    A kozepallastol kicsit tobb mint 90 fokot lehet forditani. Pont jo.
    Van egy hibaja: kb fel honapja letotem mindket bajuszkapcsolot. Nagyon hulye felfogatasa volt. De megcsinaltam, es mar jobb mint volt.
    En ezt ajanlom.
  • GamerBoy
    #6
    Hi!

    Nos, utánamentem picit a dolgoknak. Először is Mouse1-nek: egy pár pénzes francia kitalálta, hogy csinálnak egy mammutcéget, s olyan nagy múltú cégeket vásároltak meg, mint a Hercules, a VideoLogic, és a Thrustmaster. A Ferrari-s kormány a Thrustmaster terméke. Érdekessége a dolognak, hogy Thrustmaster és Guillemot felirattal is lehet kapni, de utóbbival 3e ft-tal drágább... hogy ezt hogy sütötték ki azt nem tudom.
    Arról a V4-ről én csak rosszat hallottam, azt mondták, ha fél évnél hosszabb távra szeretnék kormányt, felejtsem el, és egy GameStar tesztben is eléggé lehúzták.
    A Ferrari kormányt végre kipróbálhattam, és igaz, ami igaz: a Microsoftos jobb. Nem nagyságrendekkel, mert a Thrustmasternek sokkal finomabb a FFB-je, pontosabb, letisztultabb, de a Microsoftosnak 300 fok a teljes elfordíthatósága (az RS Force-nak, ami állítólag a létező legjobb az olcsó kategóriában 280 fok), ennek a Thrustmasternek megítélésem szerint maximum 200 fok volt - mint ahogy azt te, Mouse1 is leírtad...
    Nekem már van egy konzolos kormányom. Két bajom volt vele: a váltókara nagyon kula, semmi köze nincs az élethűséghez, és megközelítőleg csak 165-170 fok a teljes elfordíthatósága. Ez utóbbi tényező nekem olyan súlyos a latban, hogy nagy valószínűség mellett emiatt fogok a Microbasz mellett dönteni.
    Mouse1: azt még légysz mondd meg, hogy a tiednek le lehet-e venni a fő-panelról a váltóját, mert ez még talán megváltoztathat a véleményemben...

    Üdvözlettel:

    GAmerBoy
  • CSOCSO
    #7
    Hi akár hiszitek akár nem egy haverommal mentem moziba majd az ő haverja felhivta őt hogy egy kalap szar a thrutmaster!!!!na mindegy..nem érdekel hiszitek...vegyetek amit akartok szerintem az ms a legjobb!
  • CSOCSO
    #10
    hm idáig észre sem vettem de nekem is nyikorog egy picit! nem zavaro hisz idáig észre sem vettem:9 de halk aléggé és inkább csak akkor lehet hallani ha lassan nyomom be!
  • GamerBoy
    #11
    ACTLabs-ost lehet valahol itthon venni??

    GamerBoy
  • Mouse1
    #13
    Boccs, hogy eddifg nem irtam, de nem ertem ra.
    GamerBoy: A valtot legfeljebb csavarhuzoval szeded le, de utana hasznalhatatlan lesz.
    Tok egyben van vele.
  • GamerBoy
    #14
    Atesz: az a baj, hogy ezt a kormányt a Ramiris hozta be és osztotta szét az országban. Úgy tavaly novemberig több helyen is lehetett kapni, de azóta a Ramiris nem hozta be. És tudod miért? Mert az emberek inkább a szart veszik, mert az mondjuk az árnak csak a 75%-át teszi ki. Én ezt mondjuk tökéletesen megértem, de így viszont a picit igényesebb játékosréteggel basznak ki, akik még hajlandóak lennének további 2-3 hónapig gyűjteni valamilyen eszközre a pénzt, hogy jobbat vegyenek...
    Te esetleg nem akarnád eladni a tiedet? :))
  • GamerBoy
    #16
    Az ő árlistájukon szerepel az Act-Labs kormány, de csak nem force feedbackes van nekik. :((
  • CSOCSO
    #20
    nálam vehetsz egyt 15 ésrt is:))))) van egy adom azokat a gamezokat amik vannak hozzá...megvan a doboz minden..használt de nemsokat...
  • GamerBoy
    #22
    norman nekem írhatod is meg, hogy hol vetted. De ha a Mistralnál, akkor az már nem aktuális, mert úgy 2 hete elfogyott és azóta csak drágájér van
  • direwolf
    #27
    tegnap én is vettem egy MS FFB-t a pécsi Tescoban 25 bruttóért. Még van vagy 20 db, úgyhogy akinek kell, jöjjön.
    Összehasonlítási alapom nix, így csak annyit tudok írni, hogy megakhirájjj :)
  • Laalee
    #28
    csocso nem is te lennel ha ertelmesen irnal :)
  • direwolf
    #29
    hú azannya! nekem is elkezdett nyikorogni a pedálom, de az a furcsa, hogy nem mindig, és nem sikerül rájönnöm, hogy mitől hallgat el... Azt már észrevettem, hogy mozgatni kell az egész talpat, és bizonyos pozícióban nem nyikorog. Van másnak is ilyen tapasztalata MS SW FFB-vel?
  • direwolf
    #32
    na én szétkaptam, leszarom a garit, de nekem ne nyikorogjon. A nagyon okos malájol ( merthogy ott készült ) mindent szanaszét kentek szilikonnal, kivéve a feszítőrugókat :-/ befújtam neki, most mint egy álom ( OFF erről jut eszembe most jövök a Final Fantasy-ről! ezt mindenkinek látnia kell !!! ON )
    nekem semmi gondom a CM2-vel, szuperül muzsikál, és nagyon jók az effektek. Ellenben a Rally Mastersel megizzadtam, mert csak a 3.2-es patchel megy rendesen, és elég nehéz volt nocd-t találni hozzá, ami műxik is, de azért sikerült :)
  • TheZsenyka
    #34
    Hallottátok hogy van egy új technológia ami most van terjedőben az USA-ban? B-FFB! A ForceFeedBack-re épül de advanced verzió. A neve BrutalForceFeedBack és elsősorban verekedős és lövöldözős gammákhoz ajánlják. A készülék képes jelentős fájdalmat okozni, sőt, a Jurrasic Parkhoz létezik egy áramütés emuláció ha nekimennél az elektromos kerítésnek. A gép csak enyhe bénulást okoz. Állítólag van aki összevizelte magát. Van egy versenyautós verzió ami például ütközéskor átszúrja a tüdődet. Legjobb mégis a golyó ütötte seb élethű leutánzása, garantált elvérzés.
    Vélemények?
  • [Walaki]D`Lair
    #35
    :DDDDD Akkor veszek az ofőmnek.
  • Pheel
    #36
    Véleményem? Bolond vagy :)
  • Propeller
    #37
    Ezt már régen kitaláták.. made in hungary szintén, az ismert vicc szerint, amikor 2 drót áll ki a falból.

  • Tomhud
    #38
    TÖK DRÁGA!!!!!!!!!!!!!
  • Roccso
    #39
    HI! Tudna vki segiteni?Egy SAITEK R4 Force kormányom van és drivert keresek hozzá XP alá,mert nem akar menni és erős verseny hiányom van. Előre is köszi
  • chadi
    #41
    Hali! Egy kis helpre lenne szükségem!
    Vettem egy Saitek R440 FFB-s kormányt(USB).Feltelepítettem hozzá a meghajtó drivert.(semmi hibaüzenet)Miután beléptem a Vezérlőpult , játékvezérlők menübe, hogy megnézzem a kalibrálást stb, a következőt tapasztaltam:
    az FFB tesztelése tökéletes volt(ezzel nincs baj).Viszont azon a fülön ahol a kormánymozgást, gombokat és pedálokat lehet tesztelni , hogy megfelelően működik-e,na ott volt a bibi.Be lehet ikszelni egy opciót aminek a következtében megjelenik a
    fék és a gázpedálnak a tesztelőcsikja.ez ugye normál esetben amennyire nyomom a pedált annyira kell, hogy mozogjon.Na most a gázpedállal semmi probléma viszont a Fék ellenőrző csíkja nem reagál semmire.Mindegy gondoltam és azért kipróbáltam játék közben is(rally championsip;master rally).De mindent összevissza csináltak a pedálok.Ha a vez.pult játékvez.-ben nem ikszelem ki azt a bizonyos opciót akkor valamelyest működnek a játékok viszont a két pedál nem analóg hanem full gáz-fék.
    A kormány+pedálok nem hibásak.(mert ha egy nem megfelelő drivert rakok fel akkor letudom ellenőrizni a pedálok analóg mivoltát.)
    Huhhh remélem azért valamelyest érthető amit írtam.
    a konfigom:PIII-500 mhz , Abit BX6 rev 2 , 256 MB ram , Gforce mx400 64 MB , SB128.
    Előre is kösz a helpet.
  • experience
    #43
    Mi a véleményetek a logitech formula force GP kormányáról?
  • experience
    #44
    CodeRed tőled szeretném megkérdezni,hogy pontosan mi a kormányod tipusa,azon felül hogy thrustmaster?És kb mennyiért lehet hozzájutni.
    Előre is nagyon kössz.
  • FREAK
    #45
    Ez a Guillemot Ferrari wheel akar lenni?
  • experience
    #46
    Igen az az
  • [Walaki]D`Lair
    #47
    Mi a véleményetek a Logitech MOMO forc nevű mulatságáról?
  • CSOCSO
    #48
    a thrutmasterst nem proszáltam még ki a logitech szvsz szar mivel csak alig lehet tekergetni..nekem az Ms kormány megfelel... az hogy melyikkel hogy mész az megszokás!!
  • FREAK
    #52
    Logitech Formula Force volt asszem. Az a piros gumis darab, aminek akkor pedáljai voltak, mint két gyufásdoboz. Az tényleg jó volt, de eddig a legjobbakat én is a Guillemot kormányról olvastam (mellesleg, ahogy megláttam a Media Marktban, azonnal beleszerettem, de azóta se volt rá pénzem), és a MS kormányról pedig sok rosszat, pl. durva, elnagyolt effektek.
  • FREAK
    #54
    Sőt a teljes neve : Guillemot Thsustmaster Ferrari Wheel, vagy mi, szóval nem tudom, mi ez az árkülönbség.
  • FREAK
    #56
    http://europe.thrustmaster.com/products/dsp_fam.php?fam=4


    Ezen az oldalon melyik?
  • experience
    #58
    most veszek thrustmaster ferrari modena force feedback kormányt.az astalom lapja 9 cm-es.szerintetek ráfér?
  • Pitti
    #60
    Eddig csak csendes szemleloje voltam a topicnak, de most ugy gondolom, hogy belekotyogok. :))
    Szoval, en is epp egy kormany beszerzesen faradoztam egeszen tegnapig. Sokat segitett a valasztasban ez a topic.
    CodeRed irasai megerositettek a thrustmaster ferrari kormanyrol, es gondoltam jobban utana nezek a dolognak.
    Eloszor is megneztem ezt a tesztet:

    http://www.mgon.com/hardware.phtml?id=86808&language=en

    Az oldalon talalhato kep is a kormanyrol a screenshot-nal...CodeRed-tol szeretnem kerdezni: hogy ez van neked is?

    Aztan olvasgattam meg egy csomo forumot leirasokat mindenfele kormanyrol. Es megvallom oszinten, a Wingman FF GT kormanyrol is lattam negativumokat, (pl valamelyik teszten negy kormany kozul az volt a leggyengebb) aztan az MS kormanytol sincsenek hasraesve az emberek, sokan mondtak peldaul a gyengebb effektek hianyat.
    Igazabol a ferrari kormanyrol nem olvastam meg rosszat. Igy aztan ez mellett dontottem.
    Az ara 34990,-Ft volt...
    Tapasztalatom meg nagyon keves ezzel kapcsolatban, hiszen epphogy kiprobaltam tegnap este. De amiket mar most elmondhatok a kovetkezo:

    A kormany kialakitasa, megjelenese nagyon megnyero. Pedalok merete, kezelhetosege, valamint a kormany fogasa, tapadasa, kezeloszervek elerhetosege csillagos otos.
    Talalhato a kormanyon 10 programozhato gomb, plusz 1 HAT kapcsolo, illetve kezi gaz-fek "bajuszkar" a kormany alatt. (ez akkor hasznalatos ha nem rakod ra a pedalokat)
    Az asztalra rogzites is nagyon massziv-nak latszik, nem hiszem, hogy le tudnam tepni...
    A kormany maximalis elforditasi szoge 270 fok korul van.
    Most egyenlore ennyi, majd ha tobb tapasztalattal rendelkezem meg irok...
    Udv...
  • Mnemomic
    #63
    Nekem egy ACT Labs nevű kormányom van. Szerintem nagyon profi. Az a baj csak hogy M.o-on nem kapni már allítólag.-nem is láttam sehol annak idején alig akadtam rá egy talán pécs-i online áruháznál....
  • SarkanyfuaRUSH
    #65
    Udv mindenki. Nekem még nem volt FF kormányom. Egyszer egy MS-t kiprobaltam 10 percre, de ez nem volt túl nagy tapasztalat. Mostanában megint autoversenyezek, foleg F1 2001, de masok is erdekelnek. Foglalkozok a gondolattal, hogy kene egy FF es kormany (most egy regi sima Thrustmasterem van), de a kovetkezo gondjaim vannak.
    A MS FF-es kormányt csak Collin Mcrae 2 allat probaltam, de ott talaj-egyenetlensegeken es a fallal való utkozesen kivul semmit nem ereztem rajta. Igy CSAK zavar egy FF kormány. Ami érdekelne, hogy az FF kormányok (tudom, hogy ez programtól függ, de az effekt megvalósítása, élethűsége a kormánytól) visszaadják-e azt amikor egy kanyarban ezerrel nyomod a gaznak es a kormány húz a másik irányba. Kíváncsi vagyok hogy ez pl. függ e a sebességtől és a kanyar ívétől (minél nagyobb a sebesség annál jobban húz-e a kormány ellenkező irányba) ?? Valami ilyesmiről írt Codered is a NASCAR-ban. Na EZ AZ AMI TÉNYLEG HASZNOS LENNE egy FF kormányban.

    Codered : tudnál írni még tapasztalatokat erről, esetleg másik játkban amit próbáltal működik-e ez, köszi

    Ez a fő kérdésem, milyen jatékok támogatják ennek a működését (Van-e a NASCAR-on kívül ilyen progi, pl. az F1 2001 tudja-e) és melyik kormányok adják ezt vissza legjobban? (Codered szerint ugye az a Thrustmaster/Guillemot)

    Nekem személy szerint alapjában nem tetszenek az FF kormányok ha (ahogy a hirdetsek szovegében allatják) CSAK az utat es a falakat meg az utkozseket lehet erezni egy FF kormánnyal. Ez CSAK zavaran jatek kozben (persze ARCADE jatekra jo) es kikapcsolnam, ha komolyan jatszok. Erre az esetre meg most is van egy jo kormanyom.
    (Ez a regi analog Thrustmaster amit 9000-ert vettem pedig eleg jo. Tok alap, gyurom egy ideje es jol muxuk.)

    Szoval ha nagyon kevés program van ami ezt ténylegesen támogatja, akkor nem nagyon érdekelnek az FF kormányok :(((( Remélem nem így van.

    Elore is koszi a veleményeket, tapasztalatokat.

    Bocsi, ha kicsit összefuggestlen vagy csapongo voltam :))))
  • SarkanyfuaRUSH
    #66
    Ja es megegy hulye kerdes, de az FF formányok egy kanyar után ha elengeded, akkor visszaállnak középre maguktól ?
  • Anee
    #67
    1-igen visszaállnak szervó FF kormány még nincs:-)
    2- szerintem ilyen minőségü FF amit te kivánsz még a Rally Champ 2000-ben van..Az valami eszeveszettül jó csak ajánlani tudom...vagy még a Rally Trophy bár az már fáraszt ha maxxon van a power:-)