15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Met
    #1321
    Ma láttam egy kupac Momo Racinget a westend media marktjában.
  • M@TriX
    #1319
    a netről szedd le akkor az újabb drivert. Nekem is ilyen kormi van, de már régen installtam fel. ;)
    De nem volt probléma ha jól emléxem...
  • CSOCSO
    #1316
    f1 fan..és nem f1 van:)
    Tika.. te is jókor bírsz ideszólni:)

  • CSOCSO
    #1315
    Saitek:
    Korábbi versenytársai egy részéhez hasonlóan az RX440-ben is az Immersion 2-es rendszer dolgozik, így a visszahúzó mechanizmus ereje itt is állítható. Az erõhatások elég erõsek és karakteresek, így az útminõség változása is jól érezhetõ. A kormány elég precíz, bár jócskán lemarad a MOMO és a Microsoft kormányok mögött.
    Érték:közepes

    F1:
    A Thrustmaster nem fogja hagyni, hogy a Logitech kisajátítsa a csúcskategóriát! Mivel e francia cég megvette a Ferrari licenszet, gondoltak egy merészet, s elkészítették Michael Schumacher kormányának pontos mását. Az eredmény egy igazán lenyûgözõ, robosztus, ám mégis tetszetõs kormány lett. Az illúzió minden. Szénszálas-utánzat mûanyag és gumiborítás. A színes gombok pedig még tovább emelik a “világbajnok”-érzést. Ha egymásmellé tennénk az igazit és az utánzatot, meglepõ lenne a hasonlatosság
    Egy kormány egyetlen célra

    A kormányt a Colin McRae 2-vel és a Grand Prox 4-el is kipróbáltuk, s egészen másképp viselkedett a két környezetben. Ezt a kormányt nem a rally-hoz találták ki az biztos. Nehéz vele éles kanyarokat venni, s hirtelen mozdulatoknál állandóan elérjük a váltókart is. Egyszóval egyáltalán nem ajánlható arcade, illetve rallyprogramokhoz. A Forma 1 természetesen egy teljesen más világ – ez a kormány erre született, de ez várható is volt a radikális kialakításból

    Érték:közepesnél jobb


    a véleményem:
    precizitásra, névre, inkább az F1...
    de mivel nem vagyok f1 van gyorsan el is felejtem az F1 kormányt...és a saitek.. bár csak közepes, és ronda mint a bűn.. de azért inkább ezt mint az F1 et! mennyibe is kerül suli progival? ha oclso kormányt akarsz venni akkor el kéne gondolkozni egy MS FFW-n.. ez a második legjobb kormány.. élen a MOMO val..csak a MOMO az drága..de az MS 18 ezer Ft...szal inkább azt vegyél...
  • Tika
    #1314
    Szia,
    A Thrustmaster F1 FFB, ha ugyanarrol beszelunk az egy brutal szuper profi wheel es elegge borsos aron is kb ugy 40000 Ft lehet. Ennek nagyon szuper a ForceFeedBack-je es brutal pontos kormany is (csapagyas es optikai, nem mehanikus). Ezenkivul aluminium pedalok (persze csak ketto -> gaz/fek) es aluminium sebvalto a formula kormany mogott. Szoval tuti az egez, sok tesztet is nyert. Jo a rogzitese is. Installation - NoProblemo. De en nagyon sajnalom azt hogy ez kimondottan csakis F1 kormany, mert a kormany alakja is olyan lapitott (nem kor alaku) es nincs rajta oldalt botvalto. Es nincs rajta a POV button se ami a Thrustmaster Force Feedback GT Racing Wheel-nek van. Erre konfiguralhato 10 gomb + POV vagy 10+8 gomb a Thrustmapperral a POV helyett. Es van botvaltoja meghozza kulon konfiguralhato a kormanyvaltotol fuggetlenul. Ugyhogy vegul ezt vettem meg, meg akkor is ha az F1 sokkal sobb is, de en apszolutt nem F1 racer vagyok hanem inkabb Rally/Driver-pursuit/Off-Road. Ugyhogy az F1 profi de !CSAK! kimondottan F1 versenyzesre, botvato nelkul SAJNOS.
    A masik wheelt Saitek sajna nemismerem. A dontes rajtad all, de ha valamit veszel, irj be hogy mit vettel es hogy vagy vele megelegedve meg minden, stb...
    Enjoy!
  • Air
    #1313
    Csak siess a dontessel mert a jatekvezerloket kivettek a Sulinet programbol. Szerintem mar el is kestel. A mult heten dontott a felugyelo tanacs es 10 napon belul hatalyos lesz az uj szabalyozas. Az utanna keletkezo szamlakat mar nem fogjak elfogadni, ugyhogy szerintem keso. De ne legyen igazam.
  • lacibacsi
    #1312
    Sziasztok!

    Adva van két kormány (Sulinetben ezeket tudnám megvenni):

    SAITEK R440 FFB
    Thrustmaster F1 FFB

    A kettő közül melyiket érdemes megvenni?

    Szempontjaim:

    - felépítés (gombok elhelyezkedése, botváltó/kormányváltó, pedálok használhatósága)
    - rögzítés minősége (erőszakos vezetési stílust is kibír-e)
    - FFB hatás minősége
    - installálás, használat

    Akinek van ilyen a birtokában, kérem írjon róla néhány sort.


    KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!

    lacibacsi
  • Air
    #1310
    Nekem semmi bajom nincs a 4.0-as szoftverrel XP alatt. Allithato benne minden, es nem fagy.
  • M@TriX
    #1309
    én csak anyit fűzök hozzá, hogy a Microsoft ha jól tudom már nem gyártja és nem foglalkozik a támogatásával, többet nemtok. ;)
  • CSOCSO
    #1307
    hát nekem fogalmam sincs.. itthonmeg nemis divat ez a sufnituningos pedál dolog.. szvsz ezt külföldi forumokon kéne erőltetni
  • Tika
    #1306
    Sziasztok!
    Azert egy valamit azert is kerdeznek, hatha valaki hozza tud szolni:
    Ugyanis az a helyzet hogy nagyon szuperul sikerult a kuplung pedal. Kivaloan taposhato es strapabiro. Mivel a LFS nagyon inteligens game, nincs vele problema. Az USB-n az original kormanyom+2pedal es a gameporton van a csinalt kuplung es a tobbi 4 gomb es tengo (foleg lenyeg a kuplung). A LFS problema nelkul atveszi a Windowstol (bedetekalja) az oszes gamecontrollert a system-bol. Es igy nagyon tuti szuper, tokeletessen kozremukodik a kuplung a kormanyal es a gaz/fekkel. De a problema a tobbi kisseb inteligenciaju gameba van, termeszetessen amelyikek tamogatjak a kuplungot. Peldaul ott van a Screamer 4x4 vagy a tobbi. Azok csak a master gamecontrollert detekeljak es hasznaljak es a tobbit nemregisztraljak. Nos erre kellene valami megoldas hogy valahogy egybe olvasztani a ketto gamecontrollert vagy tudatni a gamekkal hogy legyenek szivesek es foglakozzanak a masik gamecontrollerrel is. Eredetileg olyasmi jutott az eszembe hogy valami HW/SW hack-crack megoldassal beleigtatni a Thrustmaster Force Feedback GT Racing Wheel -be. Tudna valaki erre valami megoldast?
    koszi
  • CSOCSO
    #1304
    igy van.. MOMO-t vegyél... de ha csak 20ad van akkor MS... és ha csak 14 ed van akkor kicsit gyűjts az MS re...
  • Lacika 79
    #1303
    Hajrá, szerintem csak jól járhacc vele. De mé mindíg nem emléxem, hogy tesco vagy metro. :-(
  • Lacika 79
    #1301
    Szia!

    Na szóval 1.: nekem nem volt, nem tudom milyen, de nem a legjobb azt mondják.
    2.: Az egyik barátomnak ez van, nagyon jó kis kormány, egy picivel van elmaradva szerintem csak a MOMO-tol.
    3.: Na szerintem ő a király, jelenleg én is egy ilyet koptatok. 32900 pénz körül lehet hozzájutni. És ha jól emléxem, akkor vagy a Tescoban, vagy a Metroban éppen a mostani akcióban lehet megvenni, Sulinetes eszközként. Szal visszakapod az árát 2004 március-április körül.
    Jah, és nem utolsósorban lesz egy vagyány kormányod, amire ha jól emléxem, 2 év gari van. Ha valamit rosszul írtam, akkor majd valaki kijavít, de szerintem ha visszaolvasol, a legtöbben a MOMO-t ajánlják.
    Szal szólj valami ismerősnek, aki jogosult sulinetes cucc igénybevételére, és irány a bolt. :-)
  • Gerzson
    #1299
    Logitech force feedback
    az a fekete-piros kormányos

    15 000 Ft.
    Auchan-ban
  • CSOCSO
    #1298
    hát az a cucc nemtom még mennyiből jön ki.. tényleg fogalmam sins.. remélem egy 50 esből kijön az egész váz mindennel együtt.. heggesztetés.. festék.. vasak...ülés... a kormányt meg külön egveszem de nemtom melyiket
  • Barni
    #1297
    momo racing force?
    amúgy láttam a cuccost amit csinálni akarsz, mennyiből jön ki egy ilyen?
  • CSOCSO
    #1296
    kettő közül válassz.. Ms kormány 20 ezer... 36 azar a MOMO...
    momo jobb valamivel...
  • Barni
    #1295
    hello! kormányt szeretnék venni úgy 40ezer forintig.
    milyen kormányok vannak amiket tényleg nagyon ajánlotok?
    olyant hogy sima momo kormányt még nem láttam csak logitech-momo-t ez az amiről beszéltek?
  • CSOCSO
    #1294
    hogy érted??...
  • seAke
    #1293
    Keressétek a cikkem!
  • ShaiHulud
    #1292
    a labad jo hamar el fog faradni ha nem csinalsz valami alatamasztast neki...szoval csinalj:)
  • CSOCSO
    #1291
    no FFB kormány?:) soha nem vennék olyat.. akkormár valami gagyi 12 ezres FFb-s kormányt vennék.. de ha mindenáron no FFb akkor már MS !!!!!!!!!
  • #1290
    Rugós, tehát van.
  • Met
    #1289
    Hello!

    A LogiTech WingMan Formula GP Racing Wheel kormányban van kozepre huzas annak ellenere, hogy nem force os?
    Vagy 1 ujall lehet tekergetni?
  • Danecay
    #1288
    Majd én megveszem. Mert olyan vagyok mi? :)
  • Danecay
    #1287
    Majd én megveszem. Mert olyan vagyok mi? :)
  • Lacika 79
    #1286
    Nekem játékra nagyon nem jött be, de lehet, hogy tényleg csak megszokás kérdése. Természetesen CAD-ezni, 3D, photoshop, meg ilyesmihez tökéletesen megfelel.
    Lehet, hogy veszek egyet, aztán majd meglátjuk, hogy mire jutunk vele. Ha nem pálya, legfeljebb eladom jó pízér'. :-)))))
  • CSOCSO
    #1285
    nyah.. utánna olvastam az act lab rs teszteknek...
    hát lelombozódtam...
    maga a kormány meg a fogás jo... a pedál nagy és nehéz...
    a kormány precizitása elmarad az MS és a momo mögött, de azért az ff az rős mint atom..viszont a gyenge rezgéseket szarul adja vissza...
    a váltó és kuplung..hááát.. nekem ez lenne a legfontosabb.. de nemtom....eszméletlen kevés gamez támogatja rendesen... szal már végkép nemtom mi legyen:(((((((((((
  • CSOCSO
    #1284
    Nya.. megosztom veletek a treveimet..
    terveztem egy verseny padot vagy mit..
    a lényeg hogy szerzek pár vasrudat és haverral összehegeztete, az egészet.. valami hasonlót szeretnék:

    Pro Sim Driver



    valami hasonlót szeretnék csak kicsit stabilabbat , mert szvsz ha elkezdem rángatni akormányt akkor az egész fémkar fog mocorogni...
    + másfajta ülést szeretnék.. a lényeg hogy kényelmes legyen amiben órákat lehessen ökörködni...
    valami kocsi ülés...

    nekm nagyon tetszik... kicsi... nem nagy arcade gép tipusú kabin féleség...
    kormányilag még nemtom pontosan... MS-t nem akarok.. csak a MOMO és az Act Lab kormánya jöhet szóba.. abbol is inkább az Act Lab.. leginkább azért mert van rajta váltó és kuplung!! maga akormány álltólag kurvajó.. baszott erős FF je van.. és sok magazin dicsérte... gamespot vagy a gamespy pedig azt mondta ez a lejobb kormány amit valaha probáltak...


    huh most jut eszembe.. a két első rajza nm tettem rá a váltónak a tartóját.... de mindegy..és gondolkozom azon hogy a középős elemre.. aholvan a kormány..oda fel kéne tennimég eg moncsi tartót...de tényleg félek hogy az FF től és a rángatástol le fog borulni a moncsi...szal nemtom még mi legyen...
    hogy tetszik az 5let?
  • CSOCSO
    #1283
    egyszer probáltad:)))) anyám és a legjobb haver nemtom hány hét alatt szokta meg... azóta az anyám szivesebben kártyázik a gépemen mint a sajátján és a haverom vett egy ugyan ilyen egeret... játékra nagyon zs ahogy munkára is.. netezésre é rajzolgatásra..szal mindenre.. sokkal jobb!!!! és mindenki igy van vele aki megszokta az egerem
  • Lacika 79
    #1282
    :-))))
    Egyszer próbáltam, de valahogy nem jön be. Dolgozni szerintem tökéletes, de "ökörködésre" nem való.
  • CSOCSO
    #1281
    ZSÍÍÍÍÍÍÍÍR!! trackball rulez!!!! tudod te is mitől döglik a légy!!!
  • Lacika 79
    #1280
    :-))
    Múlt héten vettem a kormányt. A Wingman FF elkelt már 13e pénzért. De ez sokkal jobb. :-))
    Majd ha lejössz, kipróbálod.
    Nem, az UT-t Trackball-al fogom nyomni. :-))
  • Danecay
    #1279
    Oh Lacika, nem is mondtad, hogy vettél 1 MOMO-t. A másikkal mi lett. Béla azt mondta, hogy beszél majd veled ezzel kapcsolatban de neki többet ér, ha 1 hétvége alatt elkocsmázik ennyi pénzt minthogy venne egy értelmes dolgot, de amikor lejön hozzánk és valami autós játékkal nyomulunk azt bezzeg élvezi. Komolyan mondom néha tényleg nem értem ezt az embert.
    Egyébként amikor én vettem a Logitech FF-t akkor emlékeim szerint a MOMO 28.000 pízbe került, de én meg vagyok elégedve ezzel is.
    A Force Feedback vitába, hogy beleszóljak én is, hogy melyik a jobb az MS-os vagy a Logitech-es lehet azért nem jutnak dűlőre a fiúk mert mindkét cég ugyan azt a Force Feedback rendszert licence-li, és így tényleg nehéz lenne bármelyiket is jobbnak kikiáltani.
    Ja még valami Lacika. A FUNREAL-on is az Unrealt majd a MOMO-val nyomod?
  • Lacika 79
    #1278
    :-)))
    Lehet, hogy jobban járnánk vele, mint a picipuhával. :-)
  • Demeter
    #1275
    Na láttam a Fóti CORA-ban is MOMO-t. És "mindössze" 32.900,- pénzért. Még mindig jobb mint a Media-ban.
  • Demeter
    #1273
    Skacok, a MediaM.-on kívül hol lehetne beszerezni a MOMO-t? Csak azért kérdem, mert kíváncsi lennék, hogy máshol mennyiért adják.
  • CSOCSO
    #1272
    kabbeee:)))))
  • Lacika 79
    #1270
    A mikrofosnak, csak ezt elfelejtettem utána írni. :-)))