15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • GamerBoy
    #11
    ACTLabs-ost lehet valahol itthon venni??

    GamerBoy
  • CSOCSO
    #10
    hm idáig észre sem vettem de nekem is nyikorog egy picit! nem zavaro hisz idáig észre sem vettem:9 de halk aléggé és inkább csak akkor lehet hallani ha lassan nyomom be!
  • CSOCSO
    #7
    Hi akár hiszitek akár nem egy haverommal mentem moziba majd az ő haverja felhivta őt hogy egy kalap szar a thrutmaster!!!!na mindegy..nem érdekel hiszitek...vegyetek amit akartok szerintem az ms a legjobb!
  • GamerBoy
    #6
    Hi!

    Nos, utánamentem picit a dolgoknak. Először is Mouse1-nek: egy pár pénzes francia kitalálta, hogy csinálnak egy mammutcéget, s olyan nagy múltú cégeket vásároltak meg, mint a Hercules, a VideoLogic, és a Thrustmaster. A Ferrari-s kormány a Thrustmaster terméke. Érdekessége a dolognak, hogy Thrustmaster és Guillemot felirattal is lehet kapni, de utóbbival 3e ft-tal drágább... hogy ezt hogy sütötték ki azt nem tudom.
    Arról a V4-ről én csak rosszat hallottam, azt mondták, ha fél évnél hosszabb távra szeretnék kormányt, felejtsem el, és egy GameStar tesztben is eléggé lehúzták.
    A Ferrari kormányt végre kipróbálhattam, és igaz, ami igaz: a Microsoftos jobb. Nem nagyságrendekkel, mert a Thrustmasternek sokkal finomabb a FFB-je, pontosabb, letisztultabb, de a Microsoftosnak 300 fok a teljes elfordíthatósága (az RS Force-nak, ami állítólag a létező legjobb az olcsó kategóriában 280 fok), ennek a Thrustmasternek megítélésem szerint maximum 200 fok volt - mint ahogy azt te, Mouse1 is leírtad...
    Nekem már van egy konzolos kormányom. Két bajom volt vele: a váltókara nagyon kula, semmi köze nincs az élethűséghez, és megközelítőleg csak 165-170 fok a teljes elfordíthatósága. Ez utóbbi tényező nekem olyan súlyos a latban, hogy nagy valószínűség mellett emiatt fogok a Microbasz mellett dönteni.
    Mouse1: azt még légysz mondd meg, hogy a tiednek le lehet-e venni a fő-panelról a váltóját, mert ez még talán megváltoztathat a véleményemben...

    Üdvözlettel:

    GAmerBoy
  • Mouse1
    #5
    Nekem egy Guillemot van. Ez ugyanaz mint a Thrustmaster csak erdekes modon tavaly nyaron vettem amikor attol meg ki se jott. (Lehet, hogy a Thrustmaster lemasolta?)
    Szerintem nagyon jo. Lerantani nem igazan sikerult, pedig szerintem rallyzes kozben elg durvan vezetek.
    A kozepallastol kicsit tobb mint 90 fokot lehet forditani. Pont jo.
    Van egy hibaja: kb fel honapja letotem mindket bajuszkapcsolot. Nagyon hulye felfogatasa volt. De megcsinaltam, es mar jobb mint volt.
    En ezt ajanlom.
  • nagylaj
    #4
    Én kinéztem egy V4-est a Mediamarktban. Elég jókat írnak róla. Van vki. aki ismeri?
  • GamerBoy
    #3
    Hello!

    Szerintem picit elfogult vagy... én már tartottam kézben a MS-t, tényleg nem rossz, de az egyetlen eddigi tesztben, amit olvastam a Thrustmarter Ferrari replikáról, ott azt írták, hogy nagyságrendekkel jobb, mint a Microsoft...
    A csúcs pedig - az olcsó kategóriában az InterAct RS Force... bár az már kissé beteges, 6+1 gangos váltó van rajta, indexkar, duda a kormány közepén és fénykürt+világításkar... kissé azért elszálltak ezzel, nem??

    GamerBoy
  • CSOCSO
    #2
    Hello nekem Ms van és a Best! a legjobb fogásű( gumi és baromi jól tapad)
    letépni nem tudod a nevelőapám fekvenyomó világbajnos és nem tépkedte le pedig néha a monitor leesett a helyéről!!!!!!!!!!!
    Szal a tépkedéssel nincsen baj!
    az Logitech nekem sem tetszik a ferrári szerintem gagyi pivike és nem olyan masszív mint az ms az ms a legjobb!
    adatot nemtok adni sajna de azt tudom hogy full megvagyok vele elégedve!!!
    anniy baj van ha full elfordítod a kormányt már nemsok ereje van ráncigálni ez nemtom hogy a többinél hog yvan..szokták leszarozni mert a logitech mechanikás az ms meg huzalos vagy fordítva? mindegy engem meg az zavar a logitechben hogy kv 40 fokot lehet rajta elrordítani! szal Ms a best!
  • GamerBoy
    #1
    Hello!

    Úgy néz ki a közeljövőben rászánom magam egy FFB-s kormány beszerzésére, azonban rengeteget tépelődök milyet is lenne érdemes venni. Logitech-et nem szeretnék, mert gagyin néz ki, a Saitek-kel az a bajom, hogy "kockakormány", marad tehát a Microsoft és a Thrustmaster-féle Ferrari-lincensz kormány. A Microsoftról eddig csak jókat hallottam, dehát én már csak olyan vagyok, hogy alapból fujjolok a Microsoftra. A Thrustmaster nagyon mutatós, csak azt éppenséggel még nem volt módomban kipróbálni, így konkrét adatok is érdekelnének:
    - mennyi a kitéríthetőség (fokban a két szélső helyzet között)?
    - milyen erős és milyen élethű az FFB hatás?
    - milyen erős a felfogatása, tehát le tudom-e tépni mondjuk Carma3-azás közben?

    Mondjuk a Thrustmaster név már eleve szavatolja a minőséget, a cucc nagy gagyi nem lehet, de azért ha már ekkora összeget szánok egy sima játékvezérlőre, akkor már jobb lenne egyből a tökéletest venni, nem utólag sóvárogni a jobbik után...
    Tapasztalataitokat, adatokat várok!

    GamerBoy