15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • CSOCSO
    #2208
    naaaa....
  • Bucser
    #2207
    Mert azt úgyis lehet banánnal irányítani:) akkor meg minek a kormány?:)
  • CSOCSO
    #2206
    nahja.. sajna az ilyen arcade sux jatekokban ezt nem lehet. mint pl az nfs u2 vagy mw.. es ez tiszta LOL
  • Tomo15
    #2205
    Ezeket milyen játékokban nézted?Mert nekem ez ugy oldodik meg, hogyha ujrakalibrálom,és beállitom a gázt, és a féket a játékokban(Rfactor,f1ch stb...) akkor van ez az erzékenységes dolog.Uánna rámegyek még 1x a gázbeállitásra, és fullra benyomom majd visszaengedem.Igy beáll olyanra mint ami a tesztben van.
  • CSOCSO
    #2204
    nekem is MS sidewinderem volt... 6 ev utan is mukodott!!!!!!!!!!!!!!1 6 azaz HAT evig hasznaltam!!! szal gondolom te kiszurtal valami olyat amit foldhozbaszkodtak.. vagy te baszkodtad foldhoz:D

    most MOMO-m van ( ha lehetne Ms-t vettem volna de mar nem gyartjak)
    a pedal leginkabb csak azert jobb mert kemenyebb... viszont a gaz pedalrol annyit hogy jatekokban egy kalap szar!!!!! a tesztben csodalatosan erzekeli de minden jatekban a 8 cm es uton kb a kozepso 3cm en erzekeli magat.. szal tiszta szanalom.. ezen nincs mit javitani.. se szoftveresen.. se hardwaresen... hiszen a tesztben jol teljesit.. senki se erti...
  • CSOCSO
    #2203
  • Solt
    #2202
    nem ferde az asztalod?? nálunk nem balra húz, hanem ott marad és ha egyenesbe fordítod vissza akkor meg jobbra megy a vas! jobban mondva csak húzott!!! többé már nem tesz ilyet!!!
  • Solt
    #2201
    Teljes mértékben igazad van!!
  • dual24
    #2200
    Üdv! A néhány oldallal és hónappal ezelőtti magasröptű vitához és anyázáshoz csak annyit, hogy nekem az első kormányom Microsoft Sidewinder Force Feedback volt, és hát sajna 1 év után tönkrement. A játékok hol felismerték a force feedbacket, hol nem, de inkább nem. Még a Bp.-i Microsoft képviselettel is felvettük a kapcsoaltot, de azt mondták, hogy biztos az elektronika ment tönkre, úgyhogy érdemesebb egy új kormányt vásárolni. ezek után talán érthető, hogy nagyon megutáltam az MS kormányát, noha azelőtt imádtam. Ezután hosszú idő után kb 2 hete vettem egy MOMO Racing-et. A MOMO pedálja jobban tetszik, mert ha emlékeim nem csalnak, a gáz hosszabb úton mozog, ezáltal finomabban és pontosabban adagolható, ami például a Grand Prix Legends-ben nagy előny. A force effektek talán tényeleg erősebbek voltak az MS-nél, de a MOMO-nál se zavaróan gyengék, és talán így talán jobban kímélik a motorját. A különálló váltókar pedig nagyon tetszik, és azt hiszem jobb lesz ezek használatával váltani, mint a kormány mögöttiekkel. A MOMO-val kapcsoaltban felsorolt típushibák közül egyelőre talán eggyel találkoztam,de ebben sem vagyok biztos. A balrahúzásról van szó. Mikor felteszem a kormányt az asztalra észreveszem,de játékban eddig sosem zavart, vagy azért mert játék közben helyreáll, vagy mert nem figyeltem erre, de az is lehet, hogy azért, mert elhanyagolható jelentőséggel bír. A következő napokban ellenőrzöm azért, és megköszönném, ha valamelyikőtök, aki hasonló hibajelenséggel küszködik, feltenne a fórumba egy fotót a kormányról szemből, hogy láthassam vajon egyre gondolunk-e, vagy esetleg az ő balrahúzásuk sokkal figyelemreméltóbb. Előre is köszönöm.
  • Streetwarrior
    #2199
    Hát nem tudom szerintem ilyet normális ember nem csinál ...
  • Solt
    #2198
    Na megvan az új!! Azért a biztonság kedvéért megmutattam neki az elődje földi maradványait...csak a miheztartás végett!!
  • CSOCSO
    #2197
  • kircso13
    #2196
    részvét
  • Solt
    #2195
    Nem tudom emlékeztek-e, egy időben sokat szenvedtem a momo-val, mert állandóan balra fordulva maradt!? Sajnálattal közlöm, hogy a momo-m ma éjjel 23:37-kor tragikus hirtelenséggel elhunyt, az egymást követő háromszori becsapodás a szoba másik sarkába túl nagy kihívás volt neki! Hirtelen felindulásból elkövetett momo gyilkosságomat már megbántam, vezeklésképpen holnap veszek egy másikat!! Végülis két évig jól bírta!!!
  • Bucser
    #2194
    A kereskedőt kérdezd, hogy mikor megy a nagykere megvenni vagy mikor lesz a nagykernek raktáron és ő mikor megy el érte! a MOMO nem az a fajta cucc amire hónapokat kéne várni eléggé "tucattermék" ilyen téren...
  • Mik
    #2193
    Mégis mennyi az általános várakozási idő?
  • Bucser
    #2192
    Ez nem a Logitechen múlik ám:) hanem a nagykeren meg a kiskeren:)
  • Mik
    #2191
    A logitech milyen hamar szokta leszállítani a momo-t egy boltnak?
  • bazza
    #2190
    Van vkinek véleménye/tapasztalata a Logitech Formula Force EX-ről? Ha minden jól megy olyanom lesz...
  • Bubbencs
    #2189
    Igazad van de tudtam, hogy átakar verni így hagytam a fenébe.
    És hétvégén örülök a MOMO Racingemnek.
  • CSOCSO
    #2188
    feleslegesnek ereztem hogy leirjam a velemenyem.. te ugyse tudsz kezdeni..gondoloom nem fogod felhivni a nevemben es a pofajaba rohogni hogy szanalmas amit muvel.. mert a kormany amit el akar adni az 2 evvel ezelott is 15 ezerbe kerult a mediamarktba garival zzis ujonnan...
    kivancsi lennek hogy az ilyen faszfej megis mit gondol mikor el akarja ezt adni valakinek?? mindenki luzer meg hulye, vagy mi?
    ez olyan mintha egy ladat akarnal fel millaert eladni..hat lol..amugycsak 100 ezret er..de fel millaert adna.. LOOOL

    ennyi..kb ennyit kene mondanod, hogy ezert a kormanyert 50 ezer olyan mint egy szakadt ladaert fel milla...
  • Bubbencs
    #2187
    Ez mind a válaszod CSOCSO?
  • CSOCSO
    #2186
    lol....
  • Bubbencs
    #2185
    Húú. Látom mit írtatok. Még szerencse, hogy nem vettem meg a Thrustmaster-t.
    A gyerek 50 ezerről kezte árúlni egy gyerek lebeszélte 35-re én is beszéltem a gyerekkel és én mondtam rá 15-ezer forintot azt mondta annyiért nem adja el nekem így annyiba maradt a dolog.
    Viszont van egy jó hírem ma megrendeltem a Logitech MOMO kormány-t Szerdán vagy Csütörtökön fogom átvenni. kb 25 ezer forintot fizetek a kormányért annyiért nagyon jó egy ilyen tejjesítmény.
    Ja a gyerek a Thrustmaster kormányt a végén 20 oda adta volna 50 helyett kicsit se volt elszálva magától de én 15 adtam volna érte.
    És látom nem döntöttem roszúl hétvégére biztos meglesz a MOMO Racing kormáynom.



    De Sajna nem vagyok itthon hétvégén.
    Így nem tudom kipróbálni.
  • Lacika 79
    #2184
    van talán 1 kg is a pedál része a cuccnak, ha emlékeim nem csalnak. Nyáron adtunk el valami hasonló kacatot, de ott apuka vette a 10 éves kisfiának, szóval neki tökéletes volt. Élvezetes játékra szerintem alkalmatlan a cucc a mai konstrukciókat - és szimeket - nézve. Arcade cuccokhoz meg szvsz felesleges a kormány. Pl. NFS-t nem is jó kormánnyal tolni sztem.
  • Streetwarrior
    #2183
    ===========================================
    Ja még valami.Nem tűnnek túl jónak a pedálok.Hova rakod a sarkad játék közben?
    Könnyűnek tűnnek,szerintem nem keményedik jobban a fék mint a gáz.És
    túl közel vannak egymáshoz.Majd írd be,hogy ezekkel mi a helyzet...
    ===========================================
  • Streetwarrior
    #2182
    ======================================================
    Szerintem nincs 20e Ft.Ez már nagyon régi konstrukció.Már a Thrustmaster honlapján sincs fenn.Figyelj már Bubu.Te mivel szoktál játszani?Ha csak arcade játékokkal,akkor jó lesz ez neked.Ha viszont komoly szimeket is szoktál tolni(Nascar SimRacing,RBR Rally,F1 2002),akkor csakis a MOMO.Megjegyzem a Racing pl. a Mafia-ban is csodásan kihozza az effekteket vagy pl. a Flatout,ami ugyan arcade-osabb,de a FFB tesztelésére az egyik legjobb játék.
    =====================================================
  • Lacika 79
    #2181
    nem tudom, de mindjárt megnézem a mi árlistánkat, mennyibe fáj egy ilyen izé
  • Mik
    #2180
    Mégis érdekelne mennyit húznak le az emberről egy ilyen lecsóval.. 20-22?
  • Lacika 79
    #2179
    de legalább nem fogja letépni a kezét a gagyi forszfídbekk, amit produkál ez a lecsó "kormány" :)
  • Mik
    #2178
    Látod a ferrari jel hogy elhülyíti az embereket.. vagy az eladó... : )
  • CSOCSO
    #2177
    nahneeee... ez egy ket csillagos kormany.. a momo 5csillagahoz kepest ez loller!
  • Mik
    #2176
    Mennyivel akarnak megvéknyítani? (=mennyibe kerül?)
  • Streetwarrior
    #2175
    Szerintem téged simán bepaliznak.Ez egy öreg kormány és a Momo Racing a kisujjából kirázza ezeket az effekteket amiket írtál(nem hiába írják mindig hogy a legrealisztikusabb effektek meg hasonló).Amúgy kormányt nem szabad használtan venni,mert oka van hogy eladják.Ja és még valami = nem egy kategória a kettő.A Momo profi kormány,ez meg csak játszogatásra való.
  • Bubbencs
    #2174
    Hm nem tudom nem volt még MOMO-om
    Ja és szerdán megyek és kipróbálok egy olyan Thrustmaster-t amit veszek.
  • Tomo15
    #2173
    Szerinted a momo nem csinálja ezeket?
  • Bubbencs
    #2172
    Sziaztok.
    Pénteken megyek megyek megnézni egy Thrustmaster kormány.


    Igaz, hogy használt de a gyerek 2 hét ismétlem 2 hét garanciát válal rá.
    És ez a kormány véleményem szerint jobb mint a MOMO Racing és ahogy hallom ha aszfaltom mész úgy ráz és ha bucára mész úgy dob eggyet. Ha macskakövön mész akkor szétrohad akarod mert ugye izeg mozog. Durva
  • CSOCSO
    #2171
    a pirosat nem gyartjak...es nagyon draga volt..
    a fekete pedig olcsobb..es ugyanugy jo.. torni nem fog...hacsak nem a 10. rol dobalod...
  • CSOCSO
    #2170
    a haztartasban 3 trackball eger van..2 eger.. es 2 bill.. mind logitech.. mindnek semmi baja.. az en 2 eves billemen meg kopas jele sincs..
    otthon a nagybratyomnal egy 4 vagy 5 eves trackball van..az enyem volt..teljesen zsirul mukodik... a momomat egyszer sem csereltem... mindenki tud ilyeneket irni amilyeneket te....
    a kormanyokrol meg megmondtam a velemenyem a #2169 ben...
    ha bill-t vagy egeret kell venni..nemhiszem hogy letezik jobbmint logitech... kormanyba is csak olyan amit nem tudsz megfizetni...
    kameraban is otthon vannak..
  • CSOCSO
    #2169
    az egeszet tesztekbol neztem ki..kicsit utanna neztem a dolgoknak..es a nah hagyjukot azert irtam mert nem volt kedvem fel oldalas reget irni roluk...
    akinek kormany kell az MOMO-t vesz..akinek nincs manija az meg vegyen genius kormanyt 2000 hufert..ennyi..no comment..