15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • maxcooper
    #2248
    ...de miért?
    ez használt SW, nem új...de a 2 egy árban van jelen helyzetben....
    Az EX viszont új....jah...és nem tom mér de az SWnek separate beállításnál digitális a fék?! nincs vmi tipp?
  • CSOCSO
    #2247
    amen!
  • Bucser
    #2246
    Én mondjuk szívem szerint microsoft kormányt venném:)
  • deep
    #2245
    Nekem driving force-om van és én meg vagyok vele elégedve:D
  • maxcooper
    #2244
    hi!
    Végre egy hely ahol van frankó tapasztalat mind Logi FF EX, mind MS Sidewinder téren...
    Van most nálam 1 hétig mind2ből és nem tudom melyiket lenne érdemes választani...
    Az SW erős force, jó fogású kerék, nagy "lábtartó" a pedáloknál...szal bejön, de a Formula Force EX ami egyébként nálam Driving Force mert PS2es de megy PC-n kiválóan -gondolom a Driving Force Pro is hasonló cipőben jár- azért csak újabb meg minden, de annyira nem jön be a cucc, vagy nem is tudom, anyagra talán jobb mint az SW külső része de kicsit vékonyka, a pedálok annyira nem jönnek be, meg kicsi a "lábtartó"...egy két jó/rossz tapasztalat segítene a döntésben...
    Azt olvastam hogy az SW örök életű (vannak kivételek), de az a bajom hogy nem tom mér de a Z tengely separate módban digitális és nem analóg a játékokban (F1C, RBR,...) hogyan lehet ha lehet orvosolni ezt a problémát?
    Előre is THX!
  • CSOCSO
    #2243
    hivd fel oket es kerdezd meg
  • repsol
    #2242
    Szerintetek ennek mennyi a valóságalapja???
  • Bucser
    #2241
    Igazán abban reménykedem, hogy esetleg Performance pedals-t is tolnak újat:)
  • Bucser
    #2240
    120 dollár a deluxe cuccért nem is drága ha azt nézzük, hogy a Frex mennyibe csinál:D Plusz hozzávéve, hogy kapsz egy síma triptonic (tehat szekvenciális covert egy 4 egy 5 és egy 6 sebességest is. ami vezeti a botot a sebességekben...) Én rendelnék mert pénzem lesz rá februárig .. Az igazi bajom, hogy nem küldik el nekem MAgyarországra...
  • CSOCSO
    #2239
    alladek! ha lenne manim epiteni egy cockpitet.. vennek azonnal ilyet.. de se helyem se idom se manim se semmim nincs ra
  • Bucser
    #2238
    NA az Act Labs újra kezd GPL shifttereket gyártani:) Íme a levél amit tőlük kaptam:)
    Felado: [email protected]

    This is not a spam.

    Your have joined a survey of ACT LABS and you asked us to inform you when we are ready to bring back the GPL shifter.

    This might be a bit late than that we wish, but we are here, please place your pre-order now.

    Please note we will only make 500 for the first run (limited by material lead time), so your early order will help you secure one from the first order. Second run might only happen in May.

    If there is any further question, please email us at [email protected], please avoid phone enquiry as we are short-handed.

    Thank you, BTW, the pre-order link is here:

    http://www.act-labs.com/scripts/catdetails2.asp?catcode=New-Shifters


    ACT LABS Orders

    Az első runban 500-at csinálnak:) ha valakit érdekel:) itt a lehetőség:)
  • Trabi6012t
    #2237
    A fel-le mozgathatóság inkább az érzékelők miatt aggaszt, nem vagyok technikus.
    A kormányhoz éppen hogy hozzá érek, nem szoktam feküdni rajta :)

    A kormány pontosságára nincs panasz, nagyon jól betudtam állítani a mellékelt programokkal nekem megfelelően.
  • bazza
    #2236
    Azonnal a közepébe...(nekem is ilyenem van)
    Az első problémát még nem tapasztaltam (CRC 2005, Nascar 2003, GTR, Colin4, SCAR, Nfs4)

    A második probléma nálam is észlelhető, csak annyit tennék hozzá, hogy a momo-hoz képest szokatlanul kicsi a kormány "magja", a kormány viszont hozzá nagyobbacska. Nos ha még a kezed is ráfekteted, az egészet lenyomod, akaratlanul is. És ugye ismerjük a jó kis találmányt, a kínai műanyagot... Ameddig nem készül el a kormány acélból, ne várd hogy überstabil legyen.

    Egyébként a kormány nagyon jó, bár nem olyan pontos mint a momo, de nekem bejön!
  • deep
    #2235
    A kormány, hogy mozog, az nem véletlen annak tudható be, hogy ha "rázókőre" mész, akkor rezeg? Annak kell ott a hely:)
  • Trabi6012t
    #2234
    Sziasztok! Vettem egy Logitech Formula Force EX kormányt.
    A Windows RX-nek ismeri fel...ez nem gond, de azért jó ha leírom.
    Szóval LFS-nél vettem észre, hogy ha közép állásba van a kormány és „tapicskolom”a pedált akkor úgy érzékeli egy pillanatig mintha a kormány teljesen el lenne tekerve. Esetleg tapasztalt ilyesmit valaki?
    Szerencsére más gond még nem volt/van vele...
    Ja még annyi, hogy a kormány mozog picit fölfelé és hogy ez normális-e. Ha nem elviszem a szervizbe húzzák meg. (Nem pár napig szeretném használni)
    Köszönöm!
  • deep
    #2233
    Hát srácok, akkora balekot fogtam ki, hogy hihetetlen. A lentebb említett Logitech Driving Force kormányt, + 5 eredeti PS2 játékot adott el nekem 8000 Ft-ért:D Kb 30 rongyot ér összesen, a kormány 2 hónapos, garis, a blokkon 20000 ft van feltüntetve, ennyiért vette. Hihetetlen:DDD

    Ja és kitűnően működik PC-n!
  • bazza
    #2232
    Ilyen van nekem, most vettem 16e-ért, eddig nekem kiválóan műxik, mind a 16db gombbal! :))
  • CSOCSO
    #2231
    40???? akkor nehogy ezt vedd hanem a MOMO-t!!!
  • CzGobe
    #2230
    Halihó!
    Nekem van 1 Saitek R4 Force Wheel kormányom, csak 1 para van vele, h nincs driverje XPhez :(. 98SE-m pedig kipurcant. Eredeti CDről sem tudom feltenni... Mind1.
    Most ilyet szeretnék
    Mind2 kb. 40e boltban, csak az a különbség, h 7 éve az a 40e amiért a kormyányt kaptam, most nem annyit ér :P.
  • reaper4
    #2229
    kormány szaki ismerős? egyetemi szak? :D
  • deep
    #2228
    Nekem egy kormány szaki ismerős msn-en váltig állítja, hogy menni fog.Na mindegy, jó áron jutok hozzá, szal max eladom:D
  • bazza
    #2227
    nézz szét, én hallottam róla hogy műxik a legtöbb ps2-es kormány pc-n.
  • deep
    #2226
    Hmm, nézem az oldalt, de a pro-nál sem emeli ki külön, hogy PC compatible. USB-s ez is meg az is, biztos nem tudom feltenni PC-re?
  • Streetwarrior
    #2225
    Ez nem jó PC-hez.A Logitech Driving Force Pro kompatibilis vele.Amelyiket 900 fokban forgathatsz.Annak viszont húzós az ára,kb. annyi mint a Momo Racing-é.
  • deep
    #2224
    Erről mi a vélemény? PC-re is jó, tudtommal. Ugye?
  • Bennz
    #2223
    A logitech momo racing kormányhoz nem tudjátok milyen táp kell,mert elhagytam?
    Vagy esetleg hol tudok egyet beszerezni?
  • deep
    #2222
    Ha szívesen foglalkozol vele, akkor igen. Sokaknak hasznos is lenne, rajtad múlik:)
  • Streetwarrior
    #2221
    Végeznék egy kis közvéleménykutatást.Azon gondolkodtam hogy csinálok egy weboldalt és a kormányokról szólna.Felkutatnám minden kormányról a véleményeket és ezt közzé tenném persze magyar nyelven.Természetesen nem csak PC kormányok lennének,hanem egyéb platformokra is gyártókra és típusra lebontva.Mindenki elmondhatná a véleményét.Egyelőre ennyi fogalmazódott meg.Szerintetek érdemes egy ilyen page-be belevégni?
  • bazza
    #2220
    nah, megvan a kormány, most tettrem fel. mondjatok már pár játékot amivel feltétlen tesztelnem kéne! :)))
  • deep
    #2219
    minden fillér számít:D
  • bazza
    #2218
    Ha neked számít az a két rongy...
  • deep
    #2217
    Mistralban 13900. csak szólok:D
  • bazza
    #2216
    Extreme Digital, és asszem 16 rongy. Holnap este már konkrét véleményt is tudok mondani.
  • deep
    #2215
    Hol veszed, mennyiért?
  • bazza
    #2214
    Nekem holnap lesz egy pont ilyenem. Új, de azt mondják szépen muzsikál!
  • deep
    #2213
    Üdv!
    Rászántam magam egy kormány vásárlásra:)
    Nem akarok kimondott profi kormányt venni, de azért force feedback-esre gondoltam. Kinéztem egyet, a Logitech Formula Force EX nevezetűt. Ez jó lesz nekem?:)
    Köszi
  • dual24
    #2212
    Én se tudom, mit csináltam rosszul, de a SCAR csak digitálisként érzékeli a gázpedált, a TOCA Race Driver 2 pedig túlzottan érzékeny a kormánymozdulatokra. A másik pedig, hogy a kormányhoz adott szoftverben hiába állítom be egy adott játékra az irányítást és hiába indítom el innen a játékot, a játék saját irányításbeállítása fog érvényesülni, és így amit a kormány szoftverében állítottam semmit nem ér.
  • Gyuf
    #2211
    Nem tudom mit csináltál,de nekem ment tökéletesen a SCAR meg a TOCA is.Nagyon pöpi kis kormány ez a MOMO racing.Ha igazán jót akarsz próbáld ki az RBR-t.
  • Bucser
    #2210
    nekem is idestova 7 éve van meg a kormányom:) Igaz többször szétszedtem összeraktam meg kábeltcseréltem:) De legalább ismerem és minden nyöszörgését ismerem::) (ez nem MOMO hanem Act-Labs Force RS)
  • dual24
    #2209
    Hát ya, kifogtam egy hibásat, és ezek után nem volt kedvem újra az MS-hez. Nem bántottam én, yo fiú vagyok. A MOMO-t eddig Nascar 2002-vel, Viper Racing-gel, Grand Prix Legends-sel próbáltam, illetve yoval több játékkal is, de ezekben tudom igazán kihasználni a kormány pontosságát. Viszont Colin 2-ben, NFS:HP2-ben, TOCA Race Driver 1,2-ben, SCAR-ban igazán gatyi. A TOCA-t sajnálom, a SCAR-t meg méginkább, mert billentyűzetről ez volt a legélethűbb és legjobban irányítható szimuláció amit eddig láttam. Azért CSOCSO, irigyelek, hogy eddig kihúztad egy kormánnyal:)