6884
Egosoft X4
  • mumoka 2012
    #3360
    amúgy én új startot kezdtem a split 2 es menü ahol a hajóba ülsz már és az argonok csont pirosak és a def plot és a gyáraim brutálul lövi ö-ket és ezert van sok falcon meg hasonló meg 1 gyártó hajót is hagytak már hátra ezeket a kereskedő hajó hoz csatolom kísérőnek & nem kell vennem kis hajókat.
  • mumoka 2012
    #3359
    amugy ha a hop ,arg,,teladi ,paranid hoz berakol mind hez 5-7 kereskedő hajót az a reput automatikusan növeli egész +30 is én igy csináltam és e-zel nem kell foglalkozni külön .
  • RJoco
    #3358
    Én is reput húzok. Meg közben BP-ket gyűjtögetek, szóval nyugodtan csinálhatod.
    Ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor F5 az akció előtt, aztán, ha valami félresikerült, akkor mehet a visszatöltés.
    Állomásmodult eddig még nem is vettem. Csak a védelemhez. Azt sajnos nem lehet összeszedni így.
  • RJoco
    #3357
    De én nem olyanról beszéltem.
    Igazán nem is találkozom fehérekkel. A gyorsabb játék miatt lehet, hogy nálam nincs ideje a pilótáknak annyit gondolkodni és kiugrani, egyszerűen meghalnak a hajóval egy pillanat alatt.
  • mumoka 2012
    #3356
    én nem arról beszélek hanem ami a rendszerben fehér az mind begyűjthető
  • TokraFan
    #3355
    Örültem én, de nem volt 480millióm. Egyébként engem is meglepett, eddig még olyat is csak ritkán találtam, akinek 1 skillje + a morálja legalább 3 csillag volt.

    EMP-t köszönöm, logikus persze, csak most reput húzok, azért érdekelt. Egyelőre akkor ezt hanyagolom.
    Arra sem tudtam még rájönni, hogy az Accelerator "kapu" miben különbözik a simától? Ugyanúgy elvisz egy rendszerbe, ráadásul amit találtam az a szomszédba vitt, tehát még az sincs, hogy a világ végére lehet menni vele, átrepülve rendszereket. Vagy igen?

    Jocó
    Így akkor mégis kipróbálom...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.14. 17:30:36
  • RJoco
    #3354
    Csak akkor veszik rossz néven, ha a közelben vagy amikor robbantasz. Egy itt olvasott tanácsra én eltávolodok a bombától 5 km-re. Természetesen először kijelölöm és csak utána távolodok, mert 1 km-ről már nem jelzi.
    Robbantás és irány vissza. Nincs nyavajgás, sem repuvesztés.
    Próbáltam egy haladó hajót is szkennelni. Jobban mondva halvány kísérletet tettem rá. Ugye a nagy hajóknak van egy vonzása, így, ha beállok mellé, akkor felveszem a sebességét. Ez addig így is van, amíg a székben ülök. Ha felállok, akkor megáll a hajóm. Így ez nem játszik.
    Viszont nagy hajóra jó eséllyel tudok dokkolni kis hajóval, majd kimenni szkafanderben és elvileg a hajótól nem fogok elsodródni. Kicsit macerásabb, de még mindig olcsóbb, mint megvenni a BP-t. Majd tesztelem.

    Ez a gyárazás baromi macerás. Akkor azért nem szállítottak, mert nincs vétel. Mi értelme is lenne, hisz a saját hajóm. Még esetleg fizetek is az áruért vagy mi?
    Amúgy meguntam a várakozást és egyesével bevezényeltem őket kipakolni. Csak, ha az embernek nem egy komplexuma és 3 bányásza van.....
    És akkor felmerül a további kérdés, ha beállítanám a szállítót, hogy szerezze be a hiányzó anyagokat, akkor vajon nem venné-e meg a bányászott cuccot is? Vagy azt nem árulják, csak felhasználják az állomások?
  • Jóózsf István #3353
    Örülj neki, hogy egyáltalán felvehetted volna! Én eddig csak úgy találkoztam ilyen képességekkel rendelkező egyeddel, hogy a sztori része volt és baromira nem lehetett elcsábítani!
    EMP bombázás: Szkafanderből EMP bombát dobsz a gyárrészlegre, vagy ezek szerint a hajókra és utána ugyanúgy szkenneled, mint a kutyaközönséges adatszivárgást, csak itt lehet akár négy olyan is, ezáltal nagyobb valószínűséggel jutsz a "betámadott" ojjektum tervrajzához. És, DE! Rossz néven veszik! Te sem örülnél ha az emlékkönyvedről valaki lefűrészelné a lakatot!!!

    Jocó!!!!
    Ma is tanultam valamit. Múltkor meglepett Tokra a szkafanderes ládanyitogatással, most meg te az EMP-s hajótervrajzzal!
    Jó pap is holtig tanul! De hol vagyok én attól!?!?!
    Az ácsorgó hajók, nagy valószínűséggel szintén valamelyik történeti szálhoz - küldetéshez tartoznak. Majd ezzel kapcsolatban mesélek valamit, csak legyen hozzá erőm, és kicsit haladjatok, hogy ne szpojlerezzem el.

    Bányászhajók egy esetben nem szállítják le a "szajrét", ha tele a gyár raktere!!! Természetesen nem a konténeres! Vaaaaagy, ha nem állítottad vételre a gyárat, merthogy a saját hajójuktól is "veszik" az árut. De lehet, hogy ezzel kezdtek valamit, mert volt róla szó a béta fórumban!
    Alap kérdés: Eddig szállítottak? Mert akkor az "A" verzió!
  • TokraFan
    #3352
    Pontosan mi ez az EMP bombázás? Nem veszi támadásnak az állomás vagy a hajó és rontja le a reput?
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.14. 16:38:52
  • RJoco
    #3351
    Minek menjek olyan messze, rádobtam egy EMP-t a Cobra-ra. Sajnos nem adott BP-t.
  • RJoco
    #3350
    Meg akartam még kérdezni, hogy a gyárhoz rendelt bányász szolgák, hogy működnek?
    Mert ott köröznek a bányászandó területen és az infó szerint tele a raktér. Akkor meg miért nem pakolják ki?
  • RJoco
    #3349
    De nincs elhagyva. Pilóta ül benne. Szóval a kérdés még mindig áll.


    Arra viszont nagyon jók voltak, hogy kipróbáljak egy elméletet. Meg EMP-ztem őket, mint az állomásokat és láss csodát, van egy Nemesis Sentinel és egy Odysseus Sentinel blueprint-em.
    Álló hajón mégiscsak könnyebb, mint mozgón.
    Következőnek szerintem a saját Mammoth-omra dobog egyet, hátha megkapom annak is a BP-jét.
  • mumoka 2012
    #3348
    amúgy sok elhagyót hajó található ahol a kapukon háború van főleg a xenon részéről én 1 tucatot be gyűjtögetem már.
  • mumoka 2012
    #3347
    az igen azt már ruházni kell mert a kaja túl drága az ára .
  • RJoco
    #3346
    Most találkoztam olyan hajókkal, melyek nem mozdulnak, nincs "felségjelzésük", de mégis tartoznak egy frakcióhoz és pilóta is van bennük.
    Ezek mik? Miért?

    Tokra: Sajnos nincs ötletem. Esetleg megállíthatod és újraindíthatod, hátha segít, de, hogy mi lesz az anyaggal, nem tudom.
  • TokraFan
    #3345
    Ezt a levezetést! Köszi!

    A Research problémára nincs valakinek ötlete? 2 izét simán kifejlesztettem, a harmadiknál meg elakadt 1%-nál és nem megy tovább.

    Más: tegnap találtam egy full csillagos nőt, mindene maxon volt, kivéve a pilot skill volt csak 4,5 csillag. Kell nekem, felveszem azonnal...
    Nézem a bérkövetelését: 480 millió!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.14. 15:50:50
  • RJoco
    #3344
    Viszont a nemtetsző állomást visszabonthatod, majd veszel egy másik telket, egy jobb helyen, oda áthordod az anyagot, amit a bontásból visszakaptál és kezdheted elölről az építést.

    Kellene alapítanunk egy céget, melyben űrtelkek eladásával foglalkoznánk. A Holdat már úgyis felparcellázták és eladták...
  • Jóózsf István #3343
    Mert nincs is. Csak az áruk behozatalát szabályozhatod!
  • Kaziking
    #3342
    Mi befolyásolhatja hogy az általam elfoglalt szektorokban senki nem épít semmit, rajtam kívül? Esetleg valahol meg lehet adni hogy ki épithet? vagy a telek árát? Mert én semmi ilyen beállítást nem találok.
  • Jóózsf István #3341
    Elméletileg akár lehetne is, hisz bármikor elbonthatod és visszaépítheted. Még a hozzávaló anyagok is megmaradnak. És épp ez a bökkenő. Az anyagok a felvonulási területen a raktárban vannak, az meg a telekhez tartozik. Innentől nem tudom. Elméletileg a telket nem szüntetheted meg. (Illetve van rá hiba!!! De ugye az nem megoldás!)
    Szóval: nem!

    Nem találtam pipálni valót a "hírlevélben" (Amit én nem kaptam meg, de vajon miért?) A HQ-nak nem tulajdonítok akkora jelentőséget, hogy én azt toszogassam!
    Talán a második. Az néha jól jött volna, ha egy-egy egyszerűbb utasításhoz nem kellett volna térképet nyitnom.
    A löveg irányításra is esetleg el tudok képzelni eshetőséget.
    A többi tényleg nem izgat.
    Azért nem kaptam meg, mert nem vagyok feliratkozva. Csak az tévesztett meg, hogy eddig kaptam leveleket az Ego-tól...

    Van egy olyan lehetőség, hogy feliratkozás a DEVNET-re, de hármas felhasználói szint kell hozzá. De hol látom én azt? Megvakultam? "Full postal address is required for X DEVNET membership (user level 3 and above!)"
  • TokraFan
    #3340
    Nem a HQ-t tettem le (azt adta a Boron quest), hanem egy gyárat... késő van. De a gyárat se tudom mozgatni. Vagy azt lehet?
  • TokraFan
    #3339
    Vót Ego hírlevél pár napja, abban meg ez a survey.

    Ability to move the HQ - nálam ez volt az egyik kívánatos, mert letettem a HQ-t, de így utólag lett volna jobb helye is. Nem lenne rossz ha odébb lehetne vonszolni.

    Más: Miért lehet az, hogy nem halad a research? Minden megvan hozzá, el is indult, de megállt 1%-nál és azóta meg se moccan.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.14. 00:55:24
  • mumoka 2012
    #3338
    marad 650 mert nincs rá keretem talán jövőre tudok venni azt is nyugdíj ból nem telik többre most
  • TokraFan
    #3337
    Ez egy sokkal jobb CPU, 4 fizikai mag és 4GHz frekvencia!

    VGA is cserélve lesz? Mert 650 Ti-vel továbbra sem fog szaladni a játék, hiába a jobb CPU. A PC-t mindig rendszer szinten kell vizsgálni, mert sajnos a leggyengébb alkatrész határozza meg a gép képességét. Gyenge proci mellé erős VGA épp úgy nem jó, mint fordítva.
  • mumoka 2012
    #3336
    na végre odafent meg hallgattak & született 1 ilyenem QuadCore Intel Core i3-8350K+Z370+processzor

    a jó öreg i3-2100 helyet most már csak mem kell mert az nincs egyelőre.
  • Jóózsf István #3335
    El is játszottam a gondolattal, hogy ha másképp nem is, de azzal a módosítással lehetne elölről kezdeni, amíg nem lesz 4.0
    De még nem érett meg teljesen.
  • TokraFan
    #3334
    Nem most...Fényévekre vagyok még a végétől. Neked viszont, vanillában megfáradt veteránnak reális alternatíva lehet már most is.
  • Jóózsf István #3333
    " A vanilla után jól jön majd." És az mikor lesz?
  • TokraFan
    #3332
    Közben utánanéztem. Jónak tűnik. A vanilla után jól jön majd.
  • TokraFan
    #3331
    Erről nem is hallottam még. Ez olyasmi mint anno az XTM, az XRM, vagy a Litcube's volt?
  • mumoka 2012
    #3330
    de azért kereskedelem & a gyártás meg marad remélem bene.
  • mumoka 2012
    #3329
    néztem pár videót este és tecet nagyon azért kérdeztem csak .
  • mumoka 2012
    #3328
    ajaj akkor újra kéne megint kezdeni leszedem és kipróbálom ha a másik unalmas mar.
  • Zsolez76
    #3327
    X4 VROban a több akció miatt, illetve a XEN erőssége miatt kiapad a gazdaság, és kiürülnek a hajógyárak, egy idő után fogynak a hajók, ha a játékos gazdasága nem tudja kompenzálni illetve kiszolgálnia termelés igényeket....
  • Zsolez76
    #3326
    X4 VRO-ban van olyan hogy a egy XEN I-osztályút 3-4 K kíséri + 3-4 V osztály ami meg torpedóz rakétáz 25 KM-ről, kb seperc alatt kiírtanak egy szektort...
    A nagy fegyverek hatótávja 16-20km, egy egy XL mother shippen lehet 10-12 L-turret + 40-50 M-turret is...Példa Argon Arrawn
  • Zsolez76
    #3325
    Szia
    X4 VRO-t sokat játszottam teljes fegyver átalakítás, rengeteg fajta, érdemes a Ship pack VRO-t is letölteni hozzá. Többet bírnak a hajók , és gyorsabban tölt várakozás nélkül a pajzs illetve, van alap pajzstöltő teljesítményük is a modulokon kívül...A hajók gyorsabbak, jobb ha No Highway móddal játszod.
    Van négy (három) kiegészítője a gazdaságra vonatkozólag, meg egy war modulja, ott volt nekem olyan, hogy a PAR 17 L-osztályú destroyert küldött rá a HOPra egyszerre...van csihi puhi, a fegyverek miatt erősek a XENek, de a Ship pack VRO val, vannak igazi XEN I-osztály gyilkos hajók. A Ship Pack VRO az X3 hajómodeljeit is használja.
  • mumoka 2012
    #3324
    1 kérdés mi ez a X4 VRO mod tudja valaki mert van pár ilyen mod már.
  • TokraFan
    #3323
    Így már mindent értek, köszönöm a válaszokat!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.12. 17:10:23
  • Jóózsf István #3322
    Abban tutira van bolt. Talán hajókereskedés is. Függetlenül attól, hogy a komplexum árul-e hajót, vagy sem. És alapjában véve fehér. Olyan elegáns. Nincsenek építési maradékok sem!

    Ahogy Jocó mondja. A felvonulási terület motyóit így egyszerűbb különkezelni, mintha egyben lenne.
  • RJoco
    #3321
    Nagyon is sok értelme van.
    Ha építkezel, akkor oda kell betenni az építéshez szükséges cumót. Azt nem fogja eladni.
    És nem is az állomáson található, hanem az állomáson kívül. Ezért kell hajóval szállítani az anyagot és utána nem kint felejteni a hajót.