2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • Jóózsf István #329
    Egy adott térképterületen minden egyes gyárnak és városnak van teherszállító állomása. ez eddig sima ügy!!!?!
    Namost a turpisság ott kezdődik, hogy a vonalakat nem úgy alakítom ki, hogy mondjuk a szénbányából egyenesen a kohóba menjen, hanem csak a legközelebbi teherautó állomásra. Onnan már a következő járat viszi tovább, aztán megint egy másik.
    Lassabb így egy kicsit, de a sok fonódás miatt az állomások között mindenféle árú mozog. Tehát, könnyen előfordulhat, hogy ugyanannál a szénbányánál feltűnik étel, műanyag, szerszám, etc...
    Így elmondva kicsit zűrösnek tűnik, de majd felveszem videjóra és érthetőbb lesz.
    Egyetlen hátránya, hogy rengeteg vonal keletkezik, és az átrakások miatt, lassabban ér célba az áru. De amikor beindul a gépezet, akkor megállíthatatlanul ontja a zsét!
    Még egy bibi van vele; Minden egyes "fogaskeréknek" olajozottan kell működnie, mert különben az egész szállítási rendszert megakaszthatja. De hisz ez egy menedzselésről szóló játék! Vagymi!?!?!
  • kisiku
    #328
    Tökéletesen egyetértünk, habár az ipar is működhet,csak olyan szarul dobja szét a gyárakat és lelőhelyeket egy térképen, hogy most is van olyanom, hogy Plank-ot kell szállítanom a térkép egyik sarkából egy másik sarokban lévő gyárba, hogy az még több Steel-t vegyen a Steel Mill-től, hogy az még többet termeljen és így tovább...
    Viszont az iszonyú távolság miatt egy vagon Plank-ért 900 ezret ad...tehát megéri.

    Nekem inkább a mozdony+vagon párosokkal van bajom.Egyetlen igazán ár/érték arányos mozdony+vagon párossal tudtam eddig nagyon jól keresni, az pedig ez, a Class 75.4-es gőzös, 6 vagy 6-nál több vagonnal:



    Biztos lesz később is, ami nagyon jó, de akkor a többi mire való?
    Gigantikus összegebe kerül az elektromos mozdony, egyáltalán hogy lehet azokat kitermelni?Miért nincs "kényelmi felár"? Nem is értem, hogy ugyanazt tudja, ugyanaz a sebesség és vonóerő, de 3x annyiba kerül a fenntartása...nincs értelme használni.S nem kapsz többet azért mert modernebb szerelvényeken utaztatsz vagy gyorsabban.
    Na meg a másik hülyeség: upgrade-elsz egy állomást, akárcsak felső vezetékkel és "eltűnik" az összes utas/áru.Érdekes amikor a Bp.Nyugatit újították fel, voltak benne utasok és nem állt meg az élet...
  • Tauri
    #327
    " Egyszerűen nem akarom megmondani, hogy milyen áru, hova menjen. Depókat hozok létre a tréképen, azok között mozognak, amerre akarnak."

    Ezt kifejtenéd kicsit pontosabban is hogy hogy értetted mert érdekelne :)

    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.13. 08:50:12
  • Jóózsf István #326
    Akkor leírom én is:
    Az átrakodási lehetőségből adódóan olyan rendszert fejlesztettem ki, ami követhetetlen, de működik. Egyszerűen nem akarom megmondani, hogy milyen áru, hova menjen. Depókat hozok létre a tréképen, azok között mozognak, amerre akarnak.
    Ez ugyebár autókkal működhet leginkább. Azok közül is az általános használatúakkal.
    Vonatokkal, a célvagonok miatt ez nem igazán kivitelezhető. Viszont a nagy térkép és a véletlenszerű elhelyezkedések miatt szükség van rájuk egy-egy nyersanyag leszállításához. Például most sikerült egy szép vonalat létrehoznom: Két erdő között egy fűrészteleppel. Minden állomás mellé került egy kamion depó is, amik integrálva vannak ebbe a kaotikus rendszerbe, így a vonat minden állomásra szállít. Középre a a rönköket, a két szélére meg deszkát. Tehát nincs üresjárat!

    Azért vannak könnyítések a vonatrendszerben. Élelmezés: Búza és élőállat. visszafelé elhozza a kaját a marhavagonban. Ki lehet ezt sakkozni.
    Tényleg csak arra kell ügyelni, hogy a megtermelt árut valaki el is pusztítsa!

    A repülőkkel az a helyzet, hogy egy jól felépített rendszerbe kell őket beépíteni. Ha a játék elején, két város között létrehozunk egy vonalat, akkor tuti bukta. Nálam olyan városok között vannak, ahol nincs mellettük más közlekedési lehetőség, de azokba a városokba vonattal, hajóval, busszal el tudnak jutni az emberek. Nem állítom, hogy nagy kasza, de nem is bukó.
    Mellesleg a Németország a háború után kampány megtanít a használatukra!

    Egyre jobban tetszik ez a játék. Nagyon féltem tőle az elődből kiindulva. Már tudok vigyorogni, amikor összehozok egy összetett vasútvonalat, több(fajta) szerelvénnyel.

    Lassan sikerrel pályázik a "TT utódja" címre!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2016.11.13. 08:22:28
  • Tauri
    #325
    Az eddigi tapasztalatom a játékkal.
    A Hard fokozatot jelenleg én, szinte kizárólag a személyszállításból tudtam megcsinálni.
    Mikor tele voltam már pénzel kipróbáltam egy két dolgot:

    Személyszállítás:
    - Repülők:, Szépek, és ennyi :), Mivel Közepes térképen játszok most, itt úgy érzem nem lehet használni. Próbáltam több repülőt is venni hogy az ingázó idő lejjebb menjen de így sem történt semmi. Mivel a két város amit összekötöttem repülővel, már használatban volt vonattal, kipróbáltam hogy a vonatot letörlöm, és marad csak a repülő. 1 év után már sok utasom volt a repülő téren.

    - Ha két város között párhuzamosan 2 vasút vonalat üzemeltettem, az új vonalra 2 év után sem jött ember! Ez igaz az ipari szállítmányozásra is. Azt vettem észre hogy ilyenkor csak az ingázó időt veszi figyelembe a program. Szóval az egyik vonalon lassú vonatok voltak de sok, másikon egy gyors, nem volt aki a gyorsat válassza.

    - Kalkulált bevétel: Fogalmam sincs mi alapján nézi mennyi az adott útra a bevétel. Az a furi hogy van egy oda vissza járó járatom, és egyik irányba mindig többet kapok mint a másik irányba. Amit viszont megfigyeltem hogy a távolságot légvonalban számítja a program. Szóval ha te háromszögben 3 város között fogsz szállítani, akkor a második városba menő emberek után rossz hatásfokkal fogsz pénzt kapni!

    Ipar:
    Jelenlegi formában rossz ahogy van. Csakis kamionokkal lehet igazán szép profitot termelni! Azt vettem észre hogy nyersanyag kitermelő gyárnak az aktuális termelése rosszul van megírva. Nem az előjegyzett (vevői oldal) termelésre indítja be a termelését, hanem az aktuális napi termelésre! Ez nagyon nagyon rossz! Ugyanis ha távolról nagy vonatokkal hozod a nyersanyagot, akkor mikor lefogy a vevő gyárból a nyersanyagkészlet, azonnal esik a napi termelési száma. Erre a nyersanyag kitermelő is esik és berángatja a termelést. Egyszóval nem az átlagot nézi ez lehet a baj. Ha kamionokkal csinálod ezt, ott el lehet kerülni ezt a hibát ugyanis a sok kicsi adag finomítja ezeket a tüskéket....de ki akar kamionozni mikor ott vannak a szép nagy vonatok :)

    Kb ezek a tapasztalataim...
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.13. 07:07:41
  • Jóózsf István #324
    Elfelejtettem - Belefeledkeztem a mozdonyvezetővel való beszélgetésbe. Már közzétettem. Bocsesz!
  • kisiku
    #323
    Most is hoz.Én azzal kezdtem.Az ipari rész kicsit komplikáltabb, ezért az elején ha lehet, ne azzal kezdd.
    1860-ban kezdtem, most tartok 1935-nél, van kb 80 millám (semmi mod, semmi cheat).
    Én azt veszem észre, hogy a repülő nem hoz semmit, ráadásul borzalmas helyet foglal egy repülőtér, így szinte csak a városok határába lehet lerakni, de mintha nem akarnák az utasok úgysem használni, hogy odaviszem őket tömegközlekedéssel.
    Hajót még nem próbáltam, mert nem volt még olyanom, hogy 2-3 vízparti városom legyen.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.13. 00:33:33
  • tuvixplayer
    #322
    Hátha érdekel valakit.
    Transport Fever Mod Test Industry Tycoon - Vegetation Increase - Landscaping No Cost
  • wollnerd #321
    Jah, énnekem sincs jó véleményem a játék ipari részéről eddig, nem igazán értem. A Train Fever-hez képest a véleményem szerint ezt elrontották, nagyon... És a profit-költség dolgot se értem... A Train Feverben egy pár várossal összekötött utasvasút néhány év után már átlagosan akár 1,5 milla bevételt hozott....
    Az én eddigi véleményem szerint a train fever egyszerűbb volt... A Transport Fevert még nem szoktam meg, pedig az elmúlt 2 hónapban mindennap (este) játszottam a train feverrel, 1850-től egészen ~2500 ig, a Hungary Pack moddal!
    Ja, a transportban az se tetszik igazán hogy a kampány módokban igencsak meg van kötve a kezünk....
    Ezt még csak letöltöttem. Megvenni akkor fogom amikor 1) belekerül a magyar nyelv, 2) megszoktam már és mindent értek már a játékból.
  • Tauri
    #320
    Valaki el tudja nekem magyarázni hogyan működik az ipar?
    Van egy 1 komponensű gyáram, ami építőanyagot készít kőből.
    1200 as termelésem volt vele.
    A kiszolgáló vonatok 80%-os telítettséggel hozzák a követ, így gondoltam indítok egy új építőanyag vonalat átrakodással 3 városba.
    Abban a pillanatban mikor elindítottam egy új vonatot a gyártól hogy szállítson építőanyagot, ez szépen működött is de minden mástól elvette az anyagot és a többi vonatok az eddigi 100% os töltöttségről lementek 30% ra, illetve a kiszolgáló vonataim is kb 30% on hozták a követ ami azt eredményezte hogy 1200 ról 600 ra esett vissza a termelésem!

    Ez nagyon vicces, és nem értem hogy miért következett be...azóta több gyárnál is kipróbáltam és a gyáraknál a diagrammon jól látható a visszaesés ilyenkor.

    A másik bosszantó dolog, hogy egyszerre vettem a kiszolgáló vonatokat a gyárhoz, és be volt állítva hoyg 100% os élettartamnál cserélődjenek le. 40 évet elérve az 1200 as termelésem leesett 50 re! csak mert minden vonatom automatikusan cserélve lett. Ez után 3 év kellett mire stabilizálódtam ismét...
  • Nohab
    #319
    Privát videó.
  • Jóózsf István #318
    Pénz nem számít!
    Kábé fél óra amíg felmegy!
    Egészen pontosan 126 milla volt. "Dehát, ki számolja?!?!?"
  • Nohab
    #317
    Simbin Mega Bundle is ott volt a polcon, de a netes kereső nem dob ki rá semmit. Nincs fönt mindegyik.
  • Tauri
    #316
    ÉS meg van ez is :)
    Transport Tycoon Hard mode acsi
  • wollnerd #315
    Ja, elég is lett volna a honlapon rákeresni... :)

    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.11.12. 13:46:53
  • Nohab
    #314
    Nem volt. Igaz itt nagyon kicsi a PC részleg. A Duna plázában sem volt a Media Marktban vagy az 576-ban.
  • Nohab
    #313
    Megnézem akkor most az angyalföldi Tescot. Úgyis kell vennem pár dolgot. Majd írok.
  • tom36
    #312
    Szombathely TESCO
    mondjuk megeshet hogy a Train Fevert láttam, mer csak futólag néztem és nem néztem a nevét de szerintem ez volt.
    majd legközelebb megnézem rendesen.
  • Desert
    #311
    Egerben a Tescoban már látták (elvileg).
  • Nohab
    #310
    Igen, de amúgy hol láttad? Én még mindenhol csak a Train Fevert látom.
    Utoljára szerkesztette: Nohab, 2016.11.12. 09:10:15
  • szabii98
    #309
    Tényleg nagyon sokat számít a nyersanyag lánc. Ha például a végtermék egy városban csak kevés gyárat tud kiszolgállni, akkor nem fog nekik sokat termelni.
  • tom36
    #308
    Üdv all
    lenne egy gyors kérdésem: ha boltban megveszem a játékot DVD-n akkor az aktiválható steam-en ?
    csak mer boltban 3500Ft míg steam-en 32Euró
  • NoZoli
    #307
    Tauri #284: Köszi! Nem tudom, miért csökkenne a realitásérzet, ha mondjuk ITT bármelyik peronnál fel lehetne rakodni. Sokkal rugalmasabb lenne a vonatközlekedés.
    De ha már a realitásnál tartunk, van-e a játékban lerobbanás és baleset? Amíg küszködtem a jelzőkkel, vonatokat nem sikerült összeütköztetni. És mire valók a Terrain -> Track assets-ben a Danger signal-ok?
  • Tauri
    #306
    Nem ez volt a baj. Hanem az állomásról nem vitték át a vasutra az anyagot. A vonat üresen állt az állomáson, mert beállitottam hogy várakozzon még meg nem töltik...ez a része nem teljesen működik még
  • tuvixplayer
    #305
    Igen így van. A teljes láncot kell szállítani, mert ahonnan nem viszed el a terméket, és megtelik a raktára, akkor leáll a termelés.
  • kisiku
    #304
    Oké, asszem rájöttem, hogy mi van. Tehát a teljes gyártási láncot ki kell szolgálni, azaz, nem elég a nyers farönköt a fűrészmalomba, majd onnan a deszkát a gépgyárba elszállítani, a gépgyár szerszámait is le kell szállítanom a városba...jó, oké, megértem, ez így realisztikus...
  • kisiku
    #303
    Nekem az lenne a kérdésem, miért áll le magától egy gyár vagy egy nyersanyaglelőhely, amikor rendesen szállítok mindent, mindenhová?Fel fejlesztik, majd megy egy kicsit, aztán lenullázza a termelését, nekem meg ott vannak a szerelvényeim, amik üresen mennek és viszik a lóvét...miért áll le, amikor mindent jól csinálok?
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.11. 22:13:21
  • tuvixplayer
    #302
    Először is egy leírás a cargo rendszerről:
    Cargo mechanics
    A játék indulásakor az összes nyersanyag termelő üzemben van valamennyi tárolt készlet. Gyártani akkor kezd el, amikor elkezded elszállítani egy köztes- vagy egy végtermék gyárba. Azok csak akkor kezdenek gyártani, amikor beérkezik a raktárába valamennyi nyersanyag. Ebből elkezd gyártani. Ezt a terméket is tovább kell szállítani a végén egy városba. Ennek az igényét saccolja meg a gyár, és ezt írja ki a Potencial mezőbe.Szóval minél több nyersanyagot kell elszállítani tovább a feldolgozó üzembe, és onnan is tovább egészen a városokig.
    Ezek le vannak írva az útmutatóban.
    A lassú átcsorgás amiatt lehet, hogy a városban nincs lefedve az összes ipari vagy kereskedelmi egység.
  • Tauri
    #301
    Rájöttem...itt is muszáj járatni a vonatokat körbe körbe üresen hogy beinduljon mint TF ben....elég szomorú mert itt ha áll a vonat sokat lehet spórolni a költségeken, de akkor nem indul be semmi hiába van sok vonat ami vár...
  • Tauri
    #300
    Most kezdtem el vonatokkal a teherszállítást...
    Az lenne a kérdésem hogy mit kell csinálni ahhoz hogy a gyárból gyorsabban szállítsák a dolgokat az állomásra? Jelenleg az van hogy Stored alatt 58 on áll a nyersanyag a gyárban, de az állomásra épp hogy csorog át.
    3 vonat várná a nyersanyagot amit terítenék szét, szóval kereslet az lenne...
  • tuvixplayer
    #299
    Gratuláció Én nem szoktam hard módban.
  • Tauri
    #298
    És ez is meg van :)
    Transport shark Hard mode
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.11. 20:21:33
  • kisiku
    #297
    Köszönöm.
  • kisiku
    #296
    Azt hiszem ez lesz, mert jövő héten biztos nem lesz időm játszani, mivel ismét besz*ptunk egy ransomware-t a cégnél, két éven belül harmadszor...úgyhogy szép jövő hetem lesz.Természetesen hiába a sok védelem és korlátozás, sz*rt sem ér semmi az ellen.
    Na mindegy, nem leszek offtopic...
    Addig is, hajóhoz gondolom ugyanúgy kell eljuttatni az utasokat, mint a vasúthoz, mert nem sok vízparti városkát láttam eddig.
  • Tauri
    #295
    Egy mozdonynak a Tractive effort ot nézve bele kell számolni a mozdony súlyát, vagy ezen felül értendő?
  • tuvixplayer
    #294
    Akit zavar a gőzmozdonyok erős füstje, itt a füst csökkentő mod:
    Smoke density reduction
    A mod betétele után már nem lehet díjakat nyerni.
    A kezdeti csiga lassú, harmatgyenge mozdonyok helyett van egy alternatíva 1867-től:
    V class 0-6-0 (rus. 0-3-0)
    Nekem bejön a járművek átszínezhetősége. Változatosabb szerelvényeket lehet összeállítani különböző színű vagonokkal.
  • tuvixplayer
    #293
    A hajó útvonal megoldódott, amikor újból beléptem a játékba. Nem hoztam létre újra a vonalat, de már jól rajzolta, és a hajó is a folyón megy mindkét irányban.
  • Tauri
    #292
    Szinte kivétel nélkül sugár irányú villamosokat használok. A vasútállomést álltalában ugy helyezem el , hogy innen indulva a várost keresztül szelje egy egyenes ut amin oda vissza mennek a villamosok. MAximum a végén szokott lenni egy kis tömb kerülés ha nem fér bele az egész város.
    A körbe útam még csak tervezés alatt van, még nem közlekedik rajta senki :)

    Egyetlen városomban nem tudtam ezt megtenni ott 2 * loop van, ami mindig is veszteséges volt, és szánom bánom a játék elején elkövetett bakimat :)
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.11. 12:51:58
  • tuvixplayer
    #291
    A tegnapi patchben többek között:
    Fixed ship set line crash
    Még a települése előtt gond nélkül tudtam hajó útvonalat létrehozni. Ma az új hajó útvonalam egyik irányban egyenesen megy a két kikötő között, természetesen jórészt a szárazföldön. És a legjobb, hogy a hajó is ott megy szépen eltűnve a hegy alatt :(

    Miért hiányoljátok a dinamikus állomás peron választást? Nem tudom elképzelni, hogy nem elég egy 8 vágányos állomás. Ha nem fér el, akkor messzebb lehet tenni a várostól, és buszokkal vinni a városba az utasokat. A ritkább vasútvonalak meg használhatják ugyanazt a peront. Az új vágányépítési lehetőségek jóval bonyolultabb leágazásokat, csatlakozásokat tesznek lehetővé.
  • tuvixplayer
    #290
    Próbáld ki a hajókat. Igaz, hogy lassúak, de nagy befogadóképességük van, és olcsók. A sebesség már nem mérvadó annyira, mert nincs 20 perces utazási/szállítási limit.