2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • tuvixplayer
    #209
    Úgy tűnik, hogy a béta után még jócskán belenyúltak.
  • Rodman6
    #208
    Akkor még szerencsésnek is érezhetem magam hogy ezekből csak kettőt kaptam el. Máskülönben remegett volna az ujjam a refund gombon. De amúgy jó kis játék, tetszik, sokkal hangulatosabb a Train Fever szürkeségénél.
  • Tauri
    #207
    Kíváncsi vagyok ez hogyan történhetett a béta után...
  • Tauri
    #206
    Eddig csak ennyi baj van ami hivatalos :)

    Most common issues
    1. Wrong game language

    In the Steam client, go to the games library and right-click Transport Fever in the list. Then under Properties there is a Language tab. Choose English (or your preferred language)!

    2. The game crashes at startup or during initialization of a new game

    With high probability this problem can be solved by installing the latest graphics card drivers.

    3. You are using a laptop and the game does not work

    If you are using a laptop with two graphics cards, make sure that you select the dedicated / more powerful card as the primary device in the graphics card settings.

    4. You see black textures

    It is known that 3rd party software like the Raptr Software or the Gaming Evolved App (which both ship with AMD´s Software) or MSI Afterburner and xSplit Gamecaster can cause this kind of problems. Deactivate them before starting the game.

    5. The main menu is not or only partially visible after changing the resolution

    Press ALT-ENTER in order to switch from full screen to window mode. The window mode will then correctly display the main menu and you can adjust the settings again.

    6. The mouse cursor movement is restricted

    Try to disable the automatic DPI-scaling at high resolutions. Close Transport Fever and navigate to the installation directory in the Windows Explorer (or right click on Transport Fever in the Steam library and under local files click “Browse local files” to get there). Right click TransportFever.exe, select properties and under the compatibility tab check “Disable display scaling on high DPI settings. Under Windows 10 also try to set the size of text, apps and other Elements to 100%. This setting can be found under System -> Screen.

    7. The main menu is gray and nothing is clickable

    This happens when you are signed on to your Steam client, but there is no longer a internet connection available. To solve this problem either restore the internet connection or launch Steam in offline mode before starting the game

    8. When starting the game you see a message box with title “OpenGL context creation failed”

    In this case your graphics card or driver does not meet the minimal system requirements (support for OpenGL 3.2 is needed). If your graphics card meets the minimal system requirements, installing the latest graphics card drivers will solve this issue.
  • Rodman6
    #205
    Akkor most lehet hogy fogsz, mert ezzel van tele a steam fórum, mert mégis mi okozhatná a problémát ha nem a játék bugjai. A hajózást megoldhatták volna látványosabban, például hullámokat a hajó faránál, valahogy nem kelti azt az érzetet mintha vízen menne a hajó, hanem csak mintha 2 dimenzióban a vízre lenne rakva a hajó, és menne fölötte. Remélem egykét patch azért kijön hozzá.
  • Toby0501
    #204
    Ezek egyedi problémák lehetnek, az egész beta során nem találkoztam ilyennel.
  • Rodman6
    #203
    Kezdeti tapasztalatokkal tudok csak szolgálni, amit mindenki érezni fog az első órában.

    Kellemes grafika - szebb, aprólékosabb, színesebb, hangulatosabb, gyorsabb mint a Train Feverben.

    Kár volt alakítani a kezelőfelületen, sokkal többet kell szöszmötölni akár egy állomás építésével is, és itt már neked kell forgatnod, nem automatikus. Train Feverben áttekinthetőbb egyszerűbb volt, de biztos szokható ez is.

    Idegesítő hibák, amiket lentebb leírtam - az egér probléma csak részben oldódik meg, mert ha a DPI beállításokat bekapcsolod akkor már teljes képen mozog az egér, viszont lefelé és jobbra így sem megy a scroll. Tehát kénytelen az ember jobb egérgombbal vagy nyíllal haladni a térkép alsó vagy jobb oldali részére. Ha ezeket javítják, és még tesznek bele magyar nyelvet is esetleg akkor egész korrekt játék lesz.
  • Jóózsf István #202
    Virágboltban is megjelent már!
  • TokraFan
    #201
    Majd számolj be kérlek a tapasztalatokról! Én még nem vettem meg. :-)
  • kisiku
    #200
    Már telepítem is...igaz, egyelőre csak a melóhelyre
  • Rodman6
    #199
    Ez ilyen jobb klikkes játék lett ahogy látom, a jobb klikkek hozzák helyre a hibákat. Az orosz nyelvet ahogy lentebb leírtam, az egér problémát pedig szintén jobb klikk, de már a windowsban, itt a kompatibilitás fülben le kell tiltani a magas DPI beállítás szarságot. Na így már játszható.
  • tuvixplayer
    #198
    A tesztelők videói 1920x1080-ban készültek. Náluk nem volt ilyen gond.
  • Rodman6
    #197
    Nagy nehezen sikerült játszható állapotba tennem a játékot, sajnos full képernyőn nálam csak 1399x768-ban hajlandó menni az egér, szép és részletes a grafika így is, de nem hagy nyugodni ez a probléma. Olvasgatom még a fórumokat hátha okosabb leszek.
  • Rodman6
    #196
    Nemjó basszus mégse, alt+enter segít visszalépni a settings-be, de teljes képernyőben nem megy az egér 1920x1080-ban.
  • Rodman6
    #195
    Na akkor összegezve a tradicionális hibákat:

    1. Orosz nyelv - Steamen jobb klikk a játék címére, Tulajdonságok, és a nyelv tabban angolra állítani.
    2. Egér csak középen mozog - Ütni kell egy alt+enter-t, mert a játék azt hiszi hogy ablakos módban fut, viszont mégis teljes a képernyő.
  • tuvixplayer
    #194
    Lehet érdemes lenne várni 1-2 napot a telepítéssel???
  • Rodman6
    #193
    Vannak azért itt hibák kéremszépen... A játék orosz nyelven alapból, ezt meg lehet oldani, steamben jobb klikk a címre, tulajdonságok és nyelv. Viszont 1920x1080-ban az egérkurzor csak a képernyő közepetájon hajlandó mozogni, így a menübe se tudok belépni hogy visszaállítsam, folyik az újratelepítés. Nagyon reménykedek hogy egyéb bosszúság nem lesz. Ennyi épp elég volt.
  • Rodman6
    #192
    Na bammeg orosz nyelven indul, nem leszünk így jóba
  • Rodman6
    #191
    Jelentem, megjelent a letöltés gomb steamen,
  • Tauri
    #190
    Fórumon azt írták, hogy ha egy vonat csücsül lámpánál csökken a költség...remélem igaz
  • Tauri
    #189
    Ha tölthető a játék szóljatok, mert munkahelyen csücsülök :'(
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.08. 08:38:34
  • Rodman6
    #188
    Játék feloldásáig kb. 7 óra van hátra. Akkor ebből ma reggel 8 lesz, nem bántam volna ha pontban éjfél körül oldják fel, eddig minden játék éjféltől de maximum hajnal 1-től elérhető volt amivel ebben a formában találkoztam. Úgylátszik a kis fejlesztőknek elég a reggel 8 is.
  • Nohab
    #187
    Építkezés lett a háza helyén.
  • Muki100
    #186
    Valaki aki ismeri a régi játékokat össze tudná hasonlítani a gazdasági modellezését:

    Transport Tycoon -> végtelen elfogadás, a-b között mozog, nyersanyag változik, városok növekednek (ha jól értem ehhez hasonlít)
    Railroad Tycoon -> hasonló mint fentebb, de korlátolt kereslet, felvásárolható ipar, tőzsdén megvehető cégek, kötvények stb.

    Ez milyen?
  • Desert
    #185
    Már a megjelenés napján kapható volt a cdgalaxisnál.
    post: Train Fever
    Steam: Megjelenés dátuma: 2014. szept. 4.
  • tuvixplayer
    #184
    De mintha azt is láttam volna, hogy egy állomáson csökkent a várakozók száma anélkül, hogy egy jármű beállt volna, vagyis nem szállhatott fel semmire. Akkor hova tűnt? Vagy rosszul emlékszem.
  • tuvixplayer
    #183
    Sajnálom, mert ez egy fontos korlátozó tényező volt. így jóval egyszerűbb lesz profitot termelni.
  • kisiku
    #182
    Most már tudom, miért játszik itt mindenki ezzel

    OFF: jaja, váci utcában volt, már akkor is ki*ott drága volt, ma meg megfizethetetlenek...egyébként a HO-sok még olcsóbbak voltak, ja és volt magyar gyártású is.N méretben csak a németek...anno DDR-ből hozta apám az elsőket 100 keletnémet márkáért, ami akkor kb 20 Ft volt...ma 100 ajróért sem kapsz.
    OFF vége.
  • wollnerd #181
    Valaki tudja pontosan hogy a Train Fevert mennyi idő után/hány hónappal kezdte az itthoni forgalmazó árusítani a játékot dobozosan a boltokban (576, CD galaxis, Tesco, stb) a hivatalos, Steames megjelenése után?
    Gondoljátok hogy kb. ennyi x idő után is befognak kerülni a hazai boltokba (magyar nyelven???) ?
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.11.07. 21:26:40
  • Rudi50
    #180
    Én is ott vásároltam váci utca volt az nem út, sajnos a játékvasútból modellvasút lett és az árak is ehhez igazodtak persze nem csak ez miatt :-(
  • TokraFan
    #179
    OFF
    Bezzeg a régi szép időkben, amikor jóformán csak a Váci úti Marklin-ben lehetett cuccokat venni, meg a hazai sufni gyártású "vezérlőpultokat". :-D
    Nekem is volt H0 terepasztalom még a 80-as években, azóta is megvannak valahol egy dobozban a padláson a szétszedés után menthető alkatrészek. De ma már nem érnek sokat, a sínek még a régi szabványúak. Nagyon elszálltak az árak azóta.
    ON
  • szabii98
    #178
    Már nem él, redditen volt róla szó.
  • kisiku
    #177
    A vasút modellezés csak nagyon gazdagoknak való (1 mozdony 40-150e Ft,ez nem a Thomas), akik pénzben és időben is gazdagok...ezért nem csinálom én sem többé.Olcsóbb, ha ezzel játszunk :)

    Okos, amit mondasz, de az tényleg csak komplikálná.Elég ha csak annyit csinálnak, hogy jól állítják be a dolgokat és legyen sikerélménye a játékosnak.Anno a TTD-ben és a Railroad Tycoon-ban is volt sikerélmény.Sokba került az első vasútvonal, majdnem csődbe is mentem, de az első két-három szállítás már hozott annyit, hogy nullszaldós lettem, majd elkezdtem keresni, és így tovább.
    Esetleg ha lehetne, inkább jegyárak kellenének, habár az utasoknak nincs választási lehetőségük, mert ha jól hiszem egyedül leszünk, nem lesz alternatíva (konkurens cég).
  • tuvixplayer
    #176
    A kölcsön felső korlátja 30M. Ha ez esetleg függ az időponttól, akkor 1905-ben ennyi.
  • tuvixplayer
    #175
    Vajon itt is él a 20 perces utazási/szállítási időkorlát? Több videóban láttam több száznyi szállításra várakozó nyersanyagot/árut/embert..
  • mokuci74
    #174
    tomdotio [Fejlesztő] 5 órája
    Currently the release is scheduled for November 8th, 9AM CET.

    Magyarul holnap delelott kilenctol erheto el a jatek.....
  • Nohab
    #173
    Ez egy vágyálom. A havi müködési költéget egy szám adja meg a jármü összefoglaló fájlban (talán mdl formátum). Ebben vannak még az animáciok, LOD határértékek, milyen modelt, skint használjon, müszaki paraméterei és gazdasági számait. Ez egy annyira "buta" rendszer, hogy minusz ár vagy müködési költség esetén pénzt kapsz ha közlekedteted vagy megveszed.

    Függvény nem tudja befolyásolni, mert a játékállás betöltésekor betölti számot és utána nem lehet dinamikusan változtatni.

    Amúgy nekem is tetszene egy tényleg összetett Tycoon játék. Mert még ez sem az. Mondjuk az már közel se érdekelne ennyi embert. Példának okáért az üzemeltetési költségek ennyire összetettek tudnak lenni:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Üzemanyag:
    szén fütöértéke, szén, gázolaj, nehézolaj ára (Svájcban megérte a gözösöket árammal füteni), felfelé vagy lefelé megy a rakott futás, gözmozdony hatásfoka, dízelmozdonyok eröátvitele és hatásfoka, villanymozdonyoknak van-e visszatáplálása, vezetöi magatartás, tapasztalat, idöjárás, vertikális vonalvezetés, menetvonal minösége és sebsessége, mozdony müszaki állapota, vontatott kocsik csapágya

    Karbantartás:
    eröátvitel típusa, vezérmü típusa, müszaki kivitelezés (sorozaton belül is vannak eltérések), modonyszín színvonala, mozdony müszaki állapota, csapágy típusa, típus darabszáma, csereszavatos alkatrészek aránya, alkatrészek anyagai, kerékátmérö, fékek típusa és anyaga, milyen gyakran dolgozott a Kritikus sebesség alatt

    Egy gépész ezt szerintem még ki tudná egészíteni.

  • Tauri
    #172
    Nincs motor nélküli sínbusz, csak sima személyszállító wagon ami nem illik hozzá ( valóságban sem kapcsolnak hozzá nagy kocsit, mert nehéz ) A program engedi de asszem 20 kN a vontató ereje a busznak..így egy 15 tonnás+ kocsi dombon felfelé :)
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.07. 14:39:25
  • Desert
    #171
    A Sínbuszra nem lehet kocsit kapcsolni?
  • Tauri
    #170
    A steamen az előrendelésnél elindult egy visszaszámláló...
    Jelenleg még akciósan lehet megvenni a játékot még 29:47 percig... Remélem nem ennek a letelte után lehet csak játszani, azaz letölteni mert akkor holnap estére szól ez az időpont...
    Mit gondoltok?