2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • tuvixplayer
    #369
    Én minden építés előtt leállítom az időt, és mentést csinálok. Ha nem úgy sikerül a módosítás, ahogy szeretném, akkor visszatöltöm a mentést, és elölről az egész.
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.14. 08:17:32
  • Jóózsf István #368
    Azt nézd meg Viku, hogy a folyón elég magasak-e a hidak. Nálam is van folyó, keskeny is, de hajózok rajta!
    Amikor építed a hidakat, akkor alatta legalább egy zöld szegmensnek lennie kell. A már meglévő hidak sem biztos, hogy megfelelőek!

    A vasút b*sztatáskor ugye leállítjátok az időt?!?!??!?!??! Még egy sínszakasz módosításakor is le szoktam.
    Vagy akár az azon közlekedő vonatnak is lehet megálljt parancsolni!
  • kisiku
    #367
    Egy kis humor:

    - Hogy hívják az ilyet nagypapa?
    - Faszállító!



  • Rodman6
    #366
    A meglátásaim szűk egy hét után a játékról:

    - Rohadt nehéz easy módban is
    - A Flat térképmód ismét csak nevében flat, az nembaj ha van néhány domb, de amiket az USA térképre néha rak már vicc kategória.
    - Hiába a random térképek, ugyanazok a szívások történnek mindegyiken, ha az olajkút a térkép jobb felső szélén van, akkor tuti hogy a finomító a bal alsón. Ha pedig elég közel van akkor biztos hogy valami domb tetején csücsül, amihez az út előállításának költsége 50 év múlva se térül meg.
    - Ha az ember egy kicsit egyenesbe jön, a hóvégi levonások után ismét mínuszban van. Mert a hónapok szinte 20 másodpercenként letelnek.
    - 1950-nél későbbi időpontban szinte lehetetlen úgy küldetést teljesíteni hogy ne csődöljön be az ember, alig van utas, alig van iparcikk, hiába vannak jól elhelyezve az állomások a kezdő összeg pedig 2 vonatra se elég. A jól fizető fatelep is néha cseszik beindulni pont akkor amikor a legdrágább útvonal készült hozzá, a vonat közben zabálja a költséget, ha nincs vonat, akkor meg alapból nincs termelés.
    -Vonal módosításakor néha kiürülnek a megállók, ez sem egy kóser dolog.
    -Hiába a véletlen generált térképek, tök egyforma mind. Egy folyó középen a legfaszább helyek pedig dugig dombbal easyben, flat módban.


    Utoljára szerkesztette: Rodman6, 2016.11.13. 23:09:47
  • kisiku
    #365
    Ja, hajót nem is tudtam működtetni, mert gondolom túl szűk a folyó, amit generált a térképhez, szélesíteni meg tudok.Így a hajó befutott a kikötőbe, majd utána kiírta, hogy no path vagy no route, pedig beállítottam.Sajnálom, hogy ez inkább egy Train Fever DLC, mert második résznek sem mondható, illetve a repülő és hajó használhatatlansága miatt, marad a vasút és a közút.Javítsatok ki, ha rosszul gondolom, de egyelőre ezt tapasztalom.
    Miért nincs lehetőségem folyó "építésre", hiába próbálom a partszakasz mellett a szárazföldet süllyeszteni, hibát dob, hogy nem lehet.
    A repülőtereket kicsit túlméretezték, akkora az alap reptér, mint egy város, és még csak nem használják.
    Beszéljenek a képek:

    Erről beszéltem, ez a folyó nem elég széles egy hajónak, s, amikor szélesíteni próbálom, ezt a hibát dobja:



    Repülőtér mérete:



    Az ipar működéséhez meg ez kell.S, mivel a gyárak kicsit távol vannak, így szerintem csak akkor érdemes a teherszállításba belefogni, ha elég lóvé jön be személyszállításból, mert egy rossz tervezés vagy nem elegendő ellátás és az egész borul:



    Ezt csak azért rakom ide, mert ilyenem van is Fleischmann N-es modellként.Annyira édes a V100-as dízel

  • tuvixplayer
    #364
    A gyárak ingadozó termelése nem lehet amiatt, mert amikor beindul, akkor 'túllövi' a lehetséges mennyiséget, és olyan magasra felmegy, amire nincs is szükség a létező szállítási útvonalak mentén? Aztán ahogy rájön erre, akkor kompenzálja magát, és túlságosan visszaesik, mert úgy is van még tartalék a raktárakban?
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.13. 22:49:42
  • Desert
    #363
    Kapni már valahol dobozost?
  • kisiku
    #362
    Így van, én is tapasztaltam...milyen hülyeség.Ezek az apró hibák nem jutottak eszükbe a 2 év fejlesztés alatt?Mert ezek aprók, de idegesítőek.
    Most upgradeltem végig az egyik legrégebbi vonalamat high-speed sínpárra, és nem egy olyan szerelvényt találtam, ami megfordult...
    Ja és miért kell neki az állomásra ráépült épületet lerombolni, ahhoz, hogy fejlessze a síneket?Jó, itt "nem haragszik meg" az önkormányzat, mint a TT-ben, de fel is számít jó néhány százezret...
  • tuvixplayer
    #361
    Régi TF betegség, hogy sín törléskor, módosításkor néhány vonat megfordult. Itt állomás upgrade-kor történt ugyanez. Mire észrevetten, a teljes vonal állt a rossz irányban álló vonattal szemben a jelzők előtt.
  • ssx22
    #360
    Az lehet baj hogy azért nem indul be a termelés mert a bánya nagyon messze van a feldolgozó helytől? És csak 1 vonat jár? Tegyek be több, rövidebb vonatot?
  • Nohab
    #359
    Most egy kicsit teszteltem.

    Amcsi első küldi 421k $-t hozott az erősebb vonatom 42 vasérccel. Csak a vonatot használtam ott. Egyik videós ezt a két végén lovaskocsikkal oldotta meg és a gyengébbik gőzössel, és talán egyel kevesebb vasúti kocsival. Neki 200k $ körül hozott. Szerintem a közvetlen eljutás jelent még sokat. Továbbá a legelső esetben sem hagytam a szerelvénynek az üres futást, és akkor is 421-et hozott.

    Lehet már javították, de az is egy kicsit érdekes, hogy a kifizetem a munkásokat gombra kattintva kapom a pénzt. Nem vettem fel pénzt, erre pedig nem sikerült a "ne vegyél fel további kölcsönt" küldi.
  • Jóózsf István #358
    Most is! Csak két baj van vele: Ordenáré sivító hangja van és csak tizenöt utas fér bele!
  • kisiku
    #357
    No, ezzel én is akartam szórakozni, mert a TF-ben is csináltam, hogy elérhessem a 300 körüli sebességet, de ott sem igazán ment.
    Viszont a repülő az semmit nem hoz.Valószínűleg, mert vonattal vannak a városok összekötve, úgyhogy asszem el is bontom azt a négy repteremet.Se nagy gép nem hoz, se kicsi, se az ha sűrűn járnak, se ha "odavillamosozom" az embereket...félnek a repüléstől.Lehet, hogy terroristáknak kéne felajánlanom a repülést?
    Hajót majd most fogok kipróbálni, hogy 260 millám van 1960 környékén, de szerintem az sem fog menni. TTD-ben is csak a légpárnás hajó ment igazán.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.13. 20:19:59
  • Jóózsf István #356
    Hajó-l rémlik, akkor át kell jutnia építőanyagnak, a félkész repteret tartalmazó szigetre.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Figyelj arra, hogy a megfelelő (ipari) területre érkezzen! Nekem is át kellett helyeznem a teherautó állomást.

  • Laca54321
    #355
    Ki tudná nekem megmondani, hogy a bánatot kell csinálni a 4 EU küldetésbe, ahol a szigetek vannak? Mindent megoldottam egyedül a repteres balhéra nem jöttem rá, hogy kell azt megépítenem, feloldanom? Köszönöm
  • tuvixplayer
    #354
    Az automatikus járműcserénél elvesző utasok/áruk már a TF-ben is megvolt. Ezért csináltam ezt úgy, hogy teher vonalnál (autó és vonat egyaránt) kis ablakban figyeltem a két végállomást, és mindig akkor állítottam Igen-re a cserét, amikor a vonat üresen érkezett az állomásra (ahonnan felvett az árut).
    Én is könnyű módban játszom, mert az élmény érdekel, nem a szenvedés. Van elég kihívás a munkámban, itt inkább szórakoznék. Nálam is előjött az érthetetlen termelés csökkenés. Esetleg nem azért van, mert a láncban valahol átmenetileg lecsökkent a keresztmetszet?
  • TokraFan
    #353
    Szerintem ez bug lesz, már én is néztem. Lehet, írok a supportnak miatta, hátha javítják egy későbbi patch-ben.
  • Jóózsf István #352
    Nálam majdnem egymilliárdot furikáztak össze a teherautók, mire egyáltalán vasútépítésbe kezdtem!

    Könnyű fokozaton játszom, mert nem bíztam a játékban. Nem akartam azonnal temetni, ahogy elkezdtem játszani.
    A következő térképet már közepesen kezdem. A nehéz fokozatot meghagyom az önmarcangolóknak!

    Említettem, hogy megkedveltem a játékot?!? Ha nincs kedvem ügyes-bajos dolgokkal foglalkozni, akkor egyszerűen beülök a mozdonyvezető mellé, rágyújtok és gyönyörködöm a száguldó tájban.
    Valaki említette az automatikus járműcserét. Sajnos egy apró figyelmetlenség becsúszott a tervezésbe. Ugye, minden állomásra, megállóba érkezés pillanatában cserélődik a jármű, ha eljött az ideje. Csakhogy, az éppen oda szállított áru elvész! Ami alkalmasint igen komoly galibát tud okozni.
    Igazán fordíthattak volna egy kis figyelmet erre. Nem hiszem, hogy olyan nagy ügy lett volna megvárni, amíg lerakodik és abban a pillanatban cserélni! (Mint ahogy manuálisan szoktam. Többszáz járműnél veszett fárasztó tud lenni!)
  • szabii98
    #351
    Arra van a waypoint, hogy tökéletesen időzítve egy vonatnak se kelljen állnia, és akkor nem kell két vágány végig, csak néhány helyen :D
  • Tauri
    #350
    Nekem a több rövidebb vonat segített, de annak nincs jó hatásfoka...később ha felhízlaltad az ipart , növelheted a kapacitást.
    Jah és sajnos nem állíthatod be hogy várjon teljes töltésig az állomáson, mert a tapasztalatom az hogy amit kitermelt mennyiséget valami, akkor a maximális termelésének a bizonyos százalékát el kell szállítanod.

    Szóval ha van valaminek egy 50 es termelése és vársz egy 50 es vonattal nem lesz jó...ezért jók a kamionok autók mert kevés fér bele :)
  • Tauri
    #349
    Ja és még valami, ez mind nehéz fokozaton való játékot érint. 1900 as évekig nem lehet profitot csinálni vonattal áruval csak ha oda vissza fel van töltve a vonat. És mivel a wagonok áru specifikusak, ezt igen de nehéz megcsinálni a random ipar miatt.
    Említetted a Kamionokat hogy csak dísz :) Mivel ezekbe minden belefér, ezzel lehet csak profitot termelni, hogy nincs üresjárat :)
    csak jelzésképpen Hardon egy erősebb villanymozdony éves költsége 1.2 - 2 milla körül van és egy kocsi üzemeltetése 200 k akkor egy teljes szerelvény 1,5 milla + 7 kocsi 200 k azaz 3 milla...
    Egy ultramodern TJV vagy mi a neve 7.5 milla és visz 120 ember :) Szerinted lesz vala profitáló? Vicc ez amit csináltak...és kerül valami 40 millába. azaz ha évi 1 mila hasznot hozna akkor lennék nullán :D
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.13. 13:33:21
  • Tauri
    #348
    HA pedig személyszállításról van szó. A játék úgy hirdette magát hogyi vannak emberek akik a gyors utat és vannak akik az olcsót preferálják az utazáshoz.
    6 városom van egy vonalra felfűzve és mentek rajtuk a lassú gőzösök szépen. Gondoltam hogy csinállok egy 3. sínt is mellé ahol egy express vonat fog ingázni a két vége között, azaz InterCity :) Aha, megvettem és üresen rohangált...na azóta mentek játékot projectek kezdete előtt :P
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.13. 13:24:46
  • Tauri
    #347
    hehe :)

    Majd csinálok képernyőmentést miről beszélek.
    A kőfejtőhöz megállás nélkül érkeznek a 170 es kapacitású vonatok. Csak addig vannak az állomáson még van mit rakodni és azonnal indulnak tovább, de a következő vonat már az állomásnál van mert várja hogy ez kimenjen, szabaddá téve a vágányt. 6*170 es vonatom szállítja a követ és kevés, nem fér el több vonat a vonalon!!!....ezért csináltam ismét 2 sínt azaz igy már 4 volt párhuzamosan kötve 2-2 vágányra...és vonalonként 6 azaz összesen 12 vonat vitte a követ...azaz vitte volna de nem működik!
    Utána rájöttem hogy ha nem csinálok másik vonalat de másik vágányra rakom a vonatokat akkor is működik ez, azaz csak így. Viszont a szines csik nem jelzik mint útvonal :)
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.13. 13:17:04
  • Rudi50
    #346
    De ha egy vágányon megy több vonat csak várakoznak egymásra. teljesen igaza van én is csináltam 2 vágányt de ahelyett, hogy a tumultus megoszlott volna az egyikre senki nem ment át, ez tök hülyeség. Rengeteg alap dolgot elcsesztek ezen a játékon.
  • ssx22
    #345
    Az lehet baj hogy azért nem indul be a termelés mert a bánya nagyon messze van a feldolgozó helytől? És csak 1 vonat jár? Tegyek be több, rövidebb vonatot?
  • szabii98
    #344
    "Ha két város között párhuzamosan 2 vasút vonalat üzemeltettem, az új vonalra 2 év után sem jött ember! Ez igaz az ipari szállítmányozásra is. Azt vettem észre hogy ilyenkor csak az ingázó időt veszi figyelembe a program. Szóval az egyik vonalon lassú vonatok voltak de sok, másikon egy gyors, nem volt aki a gyorsat válassza."

    Mi? 2 vonal 2 ugyanazon város közt? Minek? 1 vonalra rakjál 2 vonatot, csökken a frekvencia, több embert tudsz elvinni.

    " Csakis kamionokkal lehet igazán szép profitot termelni!"
    Nem vittél még 100 szénnel megrakodott vasútat sehova:) milliókat hoznak az iparcikkek ha vonattal viszed őket. Gyorsabban és többet szállít mint a teherautó/kamion. Persze csak egy bizonyos távolság után éri meg a vonat az utóbbi kettő helyett.

    Szerintem a kamionok/teherautók/kis kocsik csak úgy vannak, de sosem fognak akkora termelést bírni, annyi személyt szállítani mint a vonatok.
  • Nohab
    #343
    Szórtküldeményes elegytovábbítás a becsületes neve. A 20 perces szabály eltörlésével ez már működőkepés :)
  • Nohab
    #342
    Megnéztem a játék fájlokat és pár üdítő dologra jutottam:

    Kezdjük a rosszal:
    - Városokat nem lehet csak úgy lerakni. (Eddig úgy látom)
    - A járművek költségét a játék számolja ki. Valahol meg kell lennie annak a képletnek, amit használ. Miért így számolnak?

    (Jön a jó)
    - Mert be lehet állítani a napok hosszát. Ez 2000 milisec jelenleg. A skála 1000 és 8000 közötti lehet.
    - Ahogy nézem megoldható a levelek bevezetése. Bár eléggé érdekes módon.
    - A gyárak termelési aránya széles skálán belőhető.
    - Talán a még a véges gyártás is belekerülhet. (Erőmű)

    Hirtelen ennyi.
  • Caliph
    #341
    a termeléssel tényleg van valami gond...usa kampány 2. küldi: az elején lovaskocsikkal hordom a fát a fűrészmalomba,folyamatosan 50-60 fa vár rakodásra,az erdészet termel mint állat. Gondoltam lecserélem vonatra,gyorsabb a szállítás,3 faszállító kocsit raktam rá. Lovaskocsi vonal törölve,erre az erdészet egy fát képes előállítani mire fordul a vonat.
    Leromboltam a lovaskocsi rakodót is,nem változott semmi. A fűrészmalomból is hordom el a fát vonattal,és mégsem fut fel a termelés.
    Félre teszem a játékot fél évre látom van gond nálatok is,addigra javítják majd :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2016.11.13. 11:28:25
  • Tauri
    #340
    Jó is ez az auto save :)
  • kisiku
    #339
    Jó végül is visszatöltés lett belőle, én nem fogom centinként keresgetni...de legalább azt mutatná meg, hogy HOL NINCS ÁRAM,HOL NINCS FELSŐ VEZETÉK! Ne azt írja a Warning ablakban, hogy " há bazze, ellopta cigány a rezet és nincs áram", mutassa meg, hogy hol!Ne kelljen már egy 300 km-es vasútvonalat végignéznem vagy újraépítenem...
    Hogy van az, hogy lerakok egy depot-ot, felső vezetékest, az oda vezető út is villamosított és ő nem tud oda bemenni, "mee nincs áram".
    Ja és ettől az egy vonattól az egész vonal megáll!
    Hú de mérges vagyok!
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.13. 11:12:06
  • kisiku
    #338
    Azt áruljátok már el nekem, hogy lehet, hogy "elfogy az áram" ??? 5 éve megy az elektromos szerelvényem ugyanazon a villamosított vonalon, semmit nem nyúltam az egész útvonalhoz, egyszer megáll minden, mert egy mozdony azt jelzi, hogy "no electricity", ráadásul már újra is építettem és upgradeltem mindent, centiről centire nézem már szemkifolyásig, hogy hol a retkes büdös pi*ába nincs áram? Akkor eddig hogy ment? Ugyanez volt a TF-ben, ott is szoptam ezzel...
  • Tauri
    #337
    Köszönöm a részletes magyarázatot, értek mindent.
    Érdekes lehet , és igazából a való életben is durván de így történik hogy mindent depoznak.
  • Tauri
    #336
    Hardon játszol? Mert nekem évi 30 milla profitom van. Ha cserélek 8 vonaton egy erősebb villanyosra ez a 30 millás profit 12 re fog redukálódni!!!
  • Tauri
    #335
    Jajj de sokat használtam ezt a vonatot, mint ha csak a sajátomat látnám :) és igen ez volt akkor a leges legjobb.
    Egyébként mindig lesz olyan amivel gazdaságosan tudsz üzemelni, de a többi 4-6 mozdonyt csak képeken fogod nézegetni :)
    Vagy csinálod azt mint én, hogy save game, lecserélem a durva uj csúcs állat király mozdonyra a régit...mész 1-2 kört majd load vissza a régire, és mehet minden a régiben :P
  • tuvixplayer
    #334
    Az Industry Giant 2-ben alkalmaztam ilyen rendszert
  • Jóózsf István #333
    "Ha nem felejtem el közzétenni", akkor egy óra múlva Csatár - Háló Mozgóképekben!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2016.11.13. 10:00:42
  • tuvixplayer
    #332
    Az állomás vágányának villamosítása, vagy gyors vágányra cserélése a TF-ban is nullázta a várakozó utasokat, szóval ezt csak meghagyták a régiből.
  • Jóózsf István #331
    CSATÁRLÁNC!
    Basszus ez a legjobb kifejezés a rendszeremre. Így már nem kell magyaráznom. Csak nálam a csatárlánc nem csak egy vonalban van, hanem számtalan keresztezi egymást. HÁLÓ-t alkotnak!
    CSATÁR-HÁLÓ! Le is védetem ezt a kifejezést gyorsan!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2016.11.13. 09:40:13
  • Jóózsf István #330
    Viku!
    Amikor a bal alsó zöld szám tizedesvesszője két helyiértékkel jobbra lesz, már baromira nem fog érdekelni, hogy drága az áram!
    Addig meg jó szórakozást a küzdelemhez! Hiszen ezért kezdtünk ebbe a játékba mindannyian, hogy szívasson minket, majd örüljünk a túlélésnek!