2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • Tauri
    #409
    2800 körül van, de nem kapott csak építőanyagot.
  • tuvixplayer
    #408
    Látom 2094-ben jársz. Mennyi a lakosa a felhőkarcolós városnak?
  • kisiku
    #407
    Köszönöm a kiigazítást, de azért lehetünk büszkék.
    Az M és V sorozatok azért itt lehetnének a Ganztól...olyan mintha a többi nemzet nem is létezne, s nem lenne saját mozdonya.Vagy úgy gondolják a készítők, hogy ha akarom, akkor csináljam meg?

    Apropó, mivel készülnek a modellek és hogy kerül be a játékba,hogy használható legyen?
  • Tauri
    #406
    Az első felhőkarcolóm a háttérben :)
  • Nohab
    #405
    A személyszállításnál 1 játék ember 4 valós embernek felel meg. Vagyis 4-el van elosztva a személyszállító járművek kapacitása.

    Kandó az elsö egyfázisú váltakozó árammal müködö hálózatot és mozdonyokat fejlesztette ki. Mikor megkapta a diplomáját már villanymozdonyok szigetüzemszerüen szaladgáltak Európában.

    Ha nagyon akarunk magyar mozdonyt a játékba, akkor a 601, 301 vagy a 2BB2 400-as sorozat lenne rá a legesélyesebb. Mondjuk már annak örülnék, ha 1860 és 1901 között nem csak tehervonati mozdonyokat lehetne venni. Ez meg a modderek "feladata" lesz.
  • tuvixplayer
    #404
    Én egy kő szállító vonalat szerettem volna upgrade-lni a legelső 'teherautóra'. Nem akartam, hogy a célállomásra érkező járművek elvesszék a rakományt A cserélendő lovaskocsik egymást érték, ezért mikor melyik végén állítottam le az egyiket, és állítgattam Igen-re és nem-re a cserét. Ezzel elértem azt, hogy a kőfejtő leállt. Az igaz, hogy a célállomáson minden kő megérkezett a feldolgozóba, csak a forrás állt le. Egy idő után indult újra, igaz a korábbi szinten. Ebből okulva a többi teherautós vonalon úgy cseréltem, hogy a kiürült járműveket visszaküldtem a depóba, és helyettük vettem újakat. Ezzel semmi nem állt le.
  • NoZoli
    #403
    "A célkikötőre gondolsz, ami mellett egy raktár fossa magából az "árut"?"
    Igen, arra. Amíg onnan nem szállítottam semmit, addig eléggé gyér volt az olajtermelés. Utána meg már nem bírtam elhordani szinte a sok olajat, csak amikor már kifogyott valamelyik kút és nem termelt tovább. Hajókkal ott én nem is kísérleteztem, csak a fúrótoronyból szállítottam azzal, de az a vonal nem volt nyereséges.
    A békáknál talán nem is kell kipucolni az utakat, elég ha csak nem megy arra semmi. De én biztosra mentem.
  • ssx22
    #402
    Én azzal b*sztam el hogy automatára állitottam a teherautókat, aztán olyan áru felvevő helyen ahol fuelt meg olajat kellett volna felvenniük, food meg valami csavarkulcs jel jelent meg szóval vagy valami bug lehet vagy én b*sztam el
  • Jóózsf István #401
    Aranybéka: Akkor jólértettem. Kitakarítottam a köröket, ültettem is új fákat, de az utakat nem pucoltam ki. Amikor vége lett a küldetésnek, akkor 1%-on álltak. Mégis sikeres volt! Na mindegy. ne bolygassuk a múltat!

    NoZoli. A célkikötőre gondolsz, ami mellett egy raktár fossa magából az "árut"?
    Mert, tulajdonképp abból éltem!
    Konkrétan a bajom az volt Texassal, hogy a hajó nem talált ki arról a folyóról, amelyik tóban végződik, de ez a kisebbik baj. A másik folyón be is jelölte színesen az útvonalat. De hiába építettem ki láncot, nem jelent meg egy deka olaj sem a szállításban.
    Nálam a hajókkal csak a gond van. A Kanáriban működtek rendesen. Mármint, szállítottak. Az, hogy a nyílt vízen nem hajlandó visszafordulni, hagyjuk. Azóta nem bírok velük!

    Mindegy mert letudtam Texast, mint egy rémálmot. Már a következőn ügyködök.
  • NoZoli
    #400
    El kell kezdeni az árut is szállítani a kikötőből. Nekem akkor lendült fel a kitermelés és 10 kocsis vonatokkal sikerült a távolabbi kutakról szállítani, gazdaságosan. És érem is jár érte, ha sok-sok árut sikerül elvinni onnan.
  • NoZoli
    #399
    "Az aranybékákat valaki utólag elmagyarázhatná. Mert, ugyan megkaptam érte a kitüntetést, de most sem értem, mi volt a feladat!"
    Volt három zöld kör a pályán, ott laknak a békák és őket kellett megmenteni. Én gyorsan fel tudtam a túlélési esélyüket húzni 100%-ra úgy, hogy a zöld körökből még az utakat is leromboltam, hogy véletlenül se menjen arra semmi. Valamint, teliültettem fákkal a köröket. Még jó, hogy ingyen van az ültetés.
  • kisiku
    #398
    Én most léptem ki a játékból, nem figyeltem, hogy csinált-e valamit, de neked legyen igazad.

    No, akkor még egy pár szót a repülésről, meg az iparról.
    Szóval, ahogy korábban említettem, a reptereket nagyon elméretezték és gyakorlatilag egy fillért sem hoz nekem.Most 1999-ben járok, van 950 millióm,de nem repülőkből.A Medium Airport kb 1,5-szer akkora, mint egy város, a Large pedig kétszer akkora! Hová az anyámba rakjam? Lásd képek.
    Aztán, repülők: Airbus A320 38 fő szállítására alkalmas. Én nem gyakran repülök, de konkrétan nem egyszer utaztam ilyennel és legalább 100-140 fős volt. A Boeing 757-re azt írja, hogy 58 utas...én úgy emlékszem hogy az a valóságban 200-250 fős, mert a 767-es volt 300 fős.
    A Concorde sem 28 fős, hanem 110...
    A repülők fel sem tudnak gyorsulni 850 km/órás sebességre egy Large térképen, mert kicsi nekik a térkép, sokszor ki is meg a nagyvilágba, lásd képek.

    Ipar: nem értem, hogy minden működik, de egy farm képtelen 0-25-ös (!) termelésre menni, úgy hogy a vasúti frekvencia 70 másodperc! Ja és egy műanyagüzembe szállítok, ami eszméletlen módon kezd termelni, mert olajat is adok neki bőven.Persze kíváncsi lennék arra is, hogyan lesz a búzából és kőolajból műanyag, de már régen tanultam kémiát...
    Szóval lényeg a lényeg, teljes rendszert kell kialakítani, elejétől a végéig és annyira érzékeny, hogy egy szerelvény megállásnál összeomlik az egész pillanatok alatt,ahogy korábban említettem.Mindezt normál fokozaton.Azért ez nevetséges és bődületes hiba.

    Akkor itt vannak képek.
    Ez lenne a Large Airport:



    Itt van, ahogyan kirepül a világból gép:



    Itt pedig egyik szerelvényem, amivel a térkép egyik feléről a másikra kell a műanyagot szállítanom, de legalább körönként 4.1 milliót hoz...



    Ja és van itt egy mozdony, amelynek a cockpit kameráját kicsit elb*ták, mert a hátulját látjuk mindig:



    Továbbá szégyenteljesnek tartom, hogy a világ első villamos mozdonyát a Kandót, meg sem említik a játékban.Csak ezeket a fostalicskákat, amiket utána fejlesztettek.Hát igen, mindent mi magyarok adtunk a világnak, a többit csak rólunk másolták...
    Látszik hogy németek csinálták, mert szinte csak DB vonatok szerepelnek, egy-két angol, francia,stb-vel.Az amerikait még nem próbáltam.
  • tuvixplayer
    #397
    Tettél be valamilyen modot? Ha abból jött ki új verzió, azt fel szokta tenni.
  • Tauri
    #396
    Utána néztem és nem is adtak ki új frissítést. Akkor mi az ördögöt telepített a játék??? Modjaim nincsenek szóval nem értem. Valami összeesküvés van :)
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.15. 23:25:15
  • Tauri
    #395
    Most mikor írtam ide kapcsoltam be a gépet és telepített valamit ...
  • tuvixplayer
    #394
    Mikor jött ki a patch?
  • Tauri
    #393
    2089 ben telepítettem a peccset. Lehet látni hogyan nő a termelés, és a profitom, hogy a vonalhoz nem nyúltam hozzá


    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.15. 22:38:08
  • Tauri
    #392
    Új peccs jött ki. Valami történhetett a gyárak termelésével, mert az eddigi -2,8 Millás vonalam átment +5.8 Millás profitba. A kőbányám soha nem látott módon el kezdett végre termelni, és minimálisan ingadozik csak. Még nem tökéletes, de nem is bosszantó :)
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.15. 22:29:36
  • Tauri
    #391
    Mondom 170 et szállítok! A városnak maximum 72 az igénye...akkor hogyan mehet oda 170?
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.15. 22:04:38
  • Klusi86
    #390
    Köszi
  • tuvixplayer
    #389
    De lehet. Csak a kikötő és a másik állomás elég közel legyen egymáshoz. Amikor lerakod, akkor látsszon a másikon, hogy változik a 'színe'. Vonzáskörzet.
  • Klusi86
    #388
    Nekem az a kérdésem, hogy köztes "depót" nem lehet üzemeltetni? pl bánya melletti vonat állomásról vonat vinné egy másik állomásra ami nem feldolgozó mellett van, hanem egy kikötő mellett, tehát vonatról hajóra pakolni az árut és az vinné a felhasználási helyre.
  • tuvixplayer
    #387
    Tudja valaki, hogy egy mozdony teljesítményéből hogyan lehet kiszámolni, hogy mekkora súlyú szerelvényt fog elbírni 'erőlködés nélkül'?
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.15. 20:38:25
  • tuvixplayer
    #386
    Nem tudok hozzászólni, nem kezdtem el egyik kampányt sem.
  • Jóózsf István #385
    A Texas-i kampány megfingat. Nem egészen értem, hogy miért nem tudom kihozni az olajat a folyóról hajóval. (No path)
    (Ott van a két leggazdagabb kút)
  • tuvixplayer
    #384
    Megállónak, állomásoknak van vonzáskörzete. Amikor lerakod kapcsolódva az úthoz, akkor a vonzáskörzetébe eső épületek, üzemek, gyárak színe megváltozik. TF-ben semmi ilyet nem láttunk. Azt sem tudom, hogy a 'háttérben' volt-e. Itt viszont fontos a vonzáskörzet, mert pl egy üzem, gyár, csak akkor pakolja ki a terminálra a gyártott termékeket, ha a gyár beleesik a terminál vonzáskörzetébe. Ugyanígy a városok áru ellátása is csak akkor működik, azok az épületek kapnak az áruból, amelyek beleesnek a terminál vonzáskörzetébe, és persze ipar, vagy kereskedelem típusúak. A típus azért fontos, mert mindkettőnek megvannak az elfogadható árui.
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.15. 14:37:44
  • wollnerd #383
    Én kíváncsi vagyok hogyan lehet megnézni azt a vonzáskörzetet? Új dolognak hangzik ez nekem, Train Fever-ben meg lehetett nézni az ilyet?
  • tuvixplayer
    #382
    Le van fedve az összes megfelelő épület a teherautó 'állomással' ? Beleesnek a vonzáskörzetébe?
  • Tauri
    #381
    Szállítok városba teherautóval árukat...a város igénye max 72, és én 170 et szállítok. Ez nagyon vicces mert 37/72 őn áll a városban az igény...
  • Tauri
    #380
    Ha ezeket megcsinálják, ismét előveszem a játékot :)
  • kisiku
    #379
    A játékokhoz régen adtak leírást.Ma már snassz dolog, jöjj rá magadtól.Én ugye még a "régi világban" nevelkedtem, amikor is voltak leírások, végigjátszások,stb.Én ezt szeretném egy kicsit fenntartatni, ezért írtam az X-Rebirth-höz is egy közel 100 oldalas leírást. Itt is szívesen összefoglalnám a dolgokat, de egyrészt vannak tőlem sokkal profibb játékosok, másrészt még nem játszom oly' régóta vele, hogy mindent értsek a legapróbb részletekig.Még el kell töltenem egy kis időt vele, mire azt mondhatom, hogy igen, ezt is értem és átlátom.Természetesen nem csak egy fordítás lenne, hanem konkrét "hogyan keressünk pénzt" tippek a játékban.
    Sok embernek segítene, tekintettel arra, hogy nincs magyar nyelv a játékhoz és nem mindenki perfekt angolos.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Azért teszem spoiler-be, mert OFF leszek, de muszáj egy szolgálati közleményt megosztanom:
    Vigyázzatok nagyon, mert mostanában terjed a THOR VÍRUS! Új és ugyanolyan gusztustalan, mint a többi ransomware (Cryptolocker,CTB Locker,Cryptowall,stb), ugyanúgy nincs még védelem ellene, úgyhogy nagyon vigyázzatok! Semmilyen ismeretlen mail tartalmát, még akkor sem, ha hasonlít valósra ne nyissatok meg, főleg ne browserből közvetlen.Legyen backup-va minden anyagotok!
    Ha van esetleg köztetek windows-os vállalati rendszergazda, mint én is, írjon privátban és tudok pár tippet adni, hogyan lehet legalább elkerülni.
    OFF vége.



    Bocsánat, úgy éreztem, meg kell osztanom, hogy más ne sz*pjon vele.

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.15. 10:43:40
  • tuvixplayer
    #378
    Valószínű, hogy a város iparát illetve kereskedelmét elég csak 1-1 féle termékkel ellátni, hiszen annak az egynek az ellátás arányából számítja a % értéket. Egyébként pl. az építőanyaggal történő teljes ellátás mellett csak 33%-ot írna.
    A készítők kiadtak tegnap egy nyilatkozatot, amely szerint örülnek a sok játékpéldány megvásárlásának, sajnálják, hogy 10-ből csak 7 játékos elégedett. Szeretnék minél hamarabb megoldani a még fennálló technikai problémákat, kiadni a játékmenettel kapcsolatot leírásokat (hiszen sokan nem tudják, hogy teljes termelési láncot kell építeni az ipar működéséhez). valamint javítani a teljesítmény problémákat, amelyek főleg a késői időben jönnek elő.
    Azt is említik, hogy javítani szeretnék a teljes feltöltésre várakozó járművek miatti időnként előforduló vonal frekvencia számítási problémából adódó termelés leállást.
  • Jóózsf István #377
    Ahogy elnézem, elég komplex a kereskedelem. Azt már tudjuk, hogy végfelhasználó nélkül, tiszavirág életű a gyártás-szállítás.
    Az is felmerült bennem, (egyelőre találgatás szintjén) hogy a városok is akkor fejlődnek zavartalanul, ha több motyót is kapnak: Élelem, áru, építőanyag, üzemanyag, szerszám, gépek.
    Előfordulhat, (nálam az Indianapolis-os kampányban így is történt) hogy vidáman szállítottam a naftát Detroit-ba, majd bekötöttem az építőanyagot is és egyszercsak leesett az üza igény! Kiszorította a tégla!
    A Panamás küldetés is tanulságos volt. Szépen látszott, hogy a rendszer a szállítási kapacitástól függően, hogyan osztja el a köveket. (Volt időm próbálgatni.) Be is paráztam, hogy összesen 5000 kő áll a rendelkezésemre. De szerencsére nem.

    Na ennyit tudtam kideríteni tegnap.

    Az aranybékákat valaki utólag elmagyarázhatná. Mert, ugyan megkaptam érte a kitüntetést, de most sem értem, mi volt a feladat!
  • tuvixplayer
    #376
    Azt gondolom, hogy a nyereségesség kulcs, hogy minél hamarabb legyenek nagyobb városok. Egy nagy városban sokan laknak, sok munkahely és sok kereskedelmi férőhely van, vagyis mind személyszállításban, mind áruszállításban nagy forgalmat generál, még olyan városokban is, amelyekkel nincs közvetlen összeköttetése. Ha nagy az utazási/szállítási igény, akkor csak ki kell elégíteni, és jön a pénz. Ez annyi pénzt termel, hogy később egyáltalán nem lesz gond egy drágább mozdonyt megvenni, üzemeltetni. TF-ben egy idő után annyi pénzem volt, hogy lehetetlenség volt elkölteni (3B felett). Szerintem itt is ez lesz egy idő után. Természetesen könnyű módban.
    Ha egy városnak több várossal van személyszállító kapcsolata, és még árut is kap, akkor egy idő után gyorsan elkezd növekedni. Érdemes ez előtt letenni teherautó terminált vagy többet, amik lefedik az ipart és a kereskedelmet, mert egy nagyobb városban utólag csak bontással lehet. Így már azok adottak lesznek, és csak el kell kezdeni használni őket.
    Részemről ez a játék nagyságrendekkel jobb, élvezetesebb, mint az előd.
  • kisiku
    #375
    Igen teljesen egyetértek.Habár egy idő után azért beindul a lóvé.Most 1982-ben tartok egy large térképen és 610 millióm van.Most értem el a 180 km/h-ás sebességrekordot.
    Az kétségtelen, hogy hitelt kell felvenni az elején is, meg gondolom, ha később kezd az ember, mert nem tudsz az alap 3 millióból egy mozdonyt sem venni.
    Nekem a teherszállítás akkor indult be, amikor megjelent az Opel Blitz teherautó, meg később a MAN kamion.
    Mutatok egy képet, ez a szerelvény ennyit hoz körönként:



    Így azért nem rossz:



    A baj az iparral csak az, hogy elég egy rossz szerelvény, ami nem tud beállni vagy megfordul vagy megáll és pillanatok alatt kártyavárként omlik össze az egész rendszer.Ez azért nagy szemétség...
  • Zewasoft
    #374
    Sziasztok!

    Olyan gond van nálam, hogy egy idő után leáll a termelés és nem is indul újra. Bányáknál, agrár farmnál is. Így szinte lehetelen megcsinálni a questeket...
    Próbáltm, hogy eladom a járműveket és törlöm az útvonalakat és úhra kreálom, de semmi...
    Ez valami bug?
  • Jóózsf István #373
    Nem azzal volt baj, hogy villamos, hanem, hogy nem tudtam, hogy külön garázsa van!
  • Desert
    #372
    Villamos.
  • Jóózsf István #371
    Valaki árulja el, hogy az amerikai kampány második részében mikor lesz trolibusz!
    Ott tartok, hogy meg kell győznöm őket, Csak a déliek maradtak, de kérdőjel nincs sehol. Elméletileg építenem kellene egy elektric streetcar vonalat, de olyat sehol nem találok!
  • tuvixplayer
    #370
    Tapasztalataim: 1:3 arányú kis térképet kezdtem közepes domborzattal könnyű módban. A TF-vel ellentétben itt még az 1870-es években is kellett hitelt felvennem, de a maximális 10M-ig nem mentem el. Személyszállítással kezdtem, vonattal két város között. Ilyenkor mindig megcsinálom a városok tömegközlekedését is. 1885-ben járok. 85M a pénzem, van 800 lakosú városom. Mind a 6 városba szállítok valamilyen árut, van ahol 95% az ellátottság. Minden városban van tömegközlekedés 50-70%-os vonalhasználattal. Keskeny folyón két személyszállító hajóáratom van, mindkettő nyereséges.
    Mivel nálam is jelentkezett az ipar látszólag indokolatlanul nagy ingadozása, ezért megpróbálom letesztelni.
    A TF-vel összehasonlítva itt nehezebb a beindulás, és végig kevesebb pénz van. Mivel nincs utazási- szállítási idő korlát, hosszabb járatok is működnek lassú járművekkel. Az utasok átszállnak egyik vonatról a másikra, ha csak két-két várost összekötő vonalak vannak. Nem feltétlen kell sok várost felfűző járatokat csinálni a kezdeti időkben. Egy idő után annyi ember akar utazni, hogy szinte lehetetlenség elszállítani őket. Ez mind-mind lehetséges pénzforrás.
    Az építkezés egyszerűbb, és több lehetőséget biztosít, mint a TF-ben. A grafika is élvezhetőbb.
    És szoktam mod-okat betölteni. A Steam workshop-pal ez is egyszerűbb, mint a TF-ben volt. Ja és a TF-ben egyes letöltött nagy sebességű modelleket használva kifagyott a játék. Remélem, itt nem lesz ilyen.