2613
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • Nohab
    #131
    *Gabona vagy tehén => kaja

    Itt már bevezették a láncba a "vagy" szót és a mellékterméket is. Már csak a vég nélküli láncokra vagyok kíváncsi, (Szén => Erőmű) meg az önmagába visszavezető (lőtér <=> laktanya). Vagy esetleg a városok is tudjanak termelni (levél, konténer)
  • Rudi50
    #130
    Remélem azt a hülyeséget megszűntetik, hogy 2 ugyanolyan állomás között ha más pályán mennek a vonatok külön-külön várakoznak rájuk az utasok és hol az egyik hol a másik nincs emiatt jól kihasználva.
  • tuvixplayer
    #129
    A Transport Giant-et én is szeretem, és az Industry Giant 2-t.
  • Caliph
    #128
    nekem a transport giant gold a kedvenc,a mai napig fentvan a gépen(az open ttd is :D)
  • Rodman6
    #127
    Na már csak 4 nap.. Jó játék lesz ez, de azért sajnálom hogy elég minimalista a térkép. Az rendesen odaverne ha amolyan Cities XL szerű városok lennének, nem pedig csak néhány egymást keresztező utcácskából állnának ezek a városok. De mindegy, az is valami hogy nem az ősrégi Locomotiont kell elővenni ha kedvem támad az ilyesmihez.
  • szabii98
    #126
    Hát az nem véletlenül nehéz fokozat. A bétában én is a személyszállítással próbálkoztam, a végére két 60 kapacitás körüli vonattal, a probléma az hogy minél tovább mennek az emberek annál többet fizetnek, de a vonat fenntartása is nagyon drága. Ellenben 48 egység szén leszálítása pl 300 ezer dollár körül ad.
  • mokuci74
    #125
    TF-ben a nehez fokozat valoban nehez......nem veletlen talan, hogy a Szallitomagnas(nehez) acsit csak a jatekosok 1.4%-a tudta megszerezni...... ;)
  • Tauri
    #124
    TF ben nehéz beállításon játszva... két város közti személyszállításnál 1850 ben a kezdő mozdonyocskával kb 60 fő szállítása mellett van profit.
    Ellenben 6 szekeres kocsi 200 K profitot generál árut szállítva. ami kijön mindennel együtt 300 K ból, még a vonatra kevés a kezdő 1 milla...
  • Rudi50
    #123
    Bizony a műanyag előáálításához kell olaj, és a zöld ipar jegyében lehet akár étolaj is tehát az a gabona rendben is lehet ott.
    Utoljára szerkesztette: Rudi50, 2016.11.04. 11:38:54
  • Rudi50
    #122
    Ez miből derül ki a tarinban fordítva volt szerintem?
  • Desert
    #121
    Az biztos, csak igazodj el rajta elsőre.

    Gabona + tehen -> kaja ez így ok. na de a többi
    Nyersolaj -> finomító -> üzemanyag és olaj -> olaj megy tovább a vegyiüzembe ahol kell gabona és műanyag lesz?

    Már látom az első csődöm
  • szabii98
    #120
    Az ipar sokkal megérősebb biznisz mint az utasszállítás.
  • Desert
    #119
    Iparmágnások leszünk?
  • mokuci74
    #118
  • Desert
    #117
    Tudom, de a Train Fever zöld és ez különböző, legalábbis szerintem.
  • Tauri
    #116
    Létezik már a játékhoz angol modding guide?
  • Toxigen
    #115
    A sivatagos altalaj az USA-DLC-ben van.
  • tuvixplayer
    #114
    Ezt a videót még nem láttam :)
  • Tauri
    #113
    Vajon módosítottak a járművek felhasznált költségein? Értem ezen hogy ha egy vonat vesztegel hónapokat mondjuk...miért számolja el teljes költségként ezt is, hiszen üzemanyagot nem használ ilyenkor,...
  • Desert
    #112
    A fűre értem :)
    Amúgy ez is elég érdekesen tolja, nem a várakozó utasok közelébe tenne le egy busz depót hanem a kiindulási ponttól küldi újra őket.
  • tuvixplayer
    #111
    Minden járművet át lehet színezni vagy a vásárlásakor, vagy a használata közben ugyanolyan színválaszték szerint, mint a vonalaké. Nem a teljes járművet színezi, hanem egy részét, itt pl. a kerekeket, tengelyeket stb.
  • Desert
    #110
    Szuper!
    Csak nekem fura ez a zöld szín?
  • Caliph
    #109
    tegnapi lets play videó

  • bfeheer
    #108
    Amit eddig egyetlen videóban sem láttam: a gyorsabban haladó gépkocsi nem tudja megelőzni a lassabban haladót. És a többsávos úton nem lehet előre meghatározni, hogy melyik sávon haladjon. De a legjobb az lenne, ha a gépkocsi tudná magától, hogy melyik sávban tud gyorsabban haladni, ergo sávváltással tudna a leggyorsabban eljutni A-ból, B-be.
  • Nohab
    #107
    A személyszállításnál 1 játék ember 4 valós embernek felel meg. Vagyis 4-el van elosztva a személyszállító járművek kapacitása. Továbbá a játék emberek kb. 10 másodpercet töltenek otthon, munkahelyen, boltokban, ami közel sem igaz a valós emberre.

    Egy vitatható módszerrel kb így lehet átszámolni a valóságba a települések számát:

    2000 játék lakos = 8000 valós lakos, ha ez a 8000 ezer lakos a napjuk 98%-át utazással töltenék a napjukat (mint a játék emberek) a valós kb. 21% helyett, akkor kb. 37 333 ingázó lakosnak felel meg. Továbbá a valóságban vannak olyan emberek, akik keveset használják a tömegközlekedést. Gondolok itt a nagyon idős, kórházi betegek, kicsi gyerekek stb.

    Egy szó, mint száz ez az 1000 ember nem egyenlő egy magyar falucskával. Ha pedig mindenképpen nagy városokat akarsz, akkor írd át a házak kapacitását.
  • Rodman6
    #106
    1-2 ezer lakosú városok hát khm... még egy Nógrádi falunak is kevés ha a realitást nézzük. Remélem ebbe már fogok felhőkarcolókat látni és nem 1 négyzetcentiméteren. Nem kellene minden egyes embert megrajzolnia a gépnek, elég lenne pár emberes animáció és kész. Úgyis minden ötödik ember egyforma.
    Utoljára szerkesztette: Rodman6, 2016.11.01. 18:24:30
  • wollnerd #105
    Én is örülnék ha az 576-ban és CD galaxisban is árulnák már a first day, de hát....
  • Desert
    #104
    Úgy van, 1850-től 1925-ig a legnagyobb településem csak 1118 lakossal bír.

    Utoljára szerkesztette: Desert, 2016.11.01. 11:51:15
  • tuvixplayer
    #103
    Ha ellátod a várost áruval, valamint más városokkal van személyszállítás kapcsolatod, akkor el kezd nőni a város, akár 1000 fő felé is. Nekem 1500-as városaim is voltak 70-80 év elteltével, csak akkor jött egy patch, ami megváltoztatta ezt, és mind visszaesett 1000 fő körülire. Később kezdtek lassan újra növekedni.
  • Desert
    #102
    A malac meg a bárány, háh
  • Rudi50
    #101
    Akkor úgy látom tanultak az előző rész hibáiból, engem az árulebegés nagyon zavart, jó lesz ez, a TT ötletéből viszont tényleg még behozhatnák a reklámozást mert ha a gép úgy gondolja sosem lesz utas néhány állomáson hiába van közel amihez kell.
    A nagy játékoldalakon egyébként semmit nem találok erről, sőt pl. 576-ban sem árulják, furcsa mindenhol csak az FPS megy.
    Kénytelenek leszünk steam-en beszerezni?
    Utoljára szerkesztette: Rudi50, 2016.11.01. 11:10:49
  • Rodman6
    #100
    A Train Fever-ben sem volt gondom a sín és útépítéssel, szerintem sokkal egyszerűbb mint a Tycoonban volt, a vonalak kezelése is, dehát kinek mi. Ha a fejlesztők helyében lennék akár tovább is módosítanám a játékot, például pénzből lehetne a városokba turista csalogatókat építeni, sokmindent ki lehetne még hozni a Transport Tycoon alapötletéből. Nem tudom ebben hogy lesz, de a Train feverben nem nagyon növekedtek, terjeszkedtek a városok, jó lenne ha ezen azért alakítanának valamit. 150 év elteltével is alig-alig nőtt a lakossága egy-egy városnak.
  • tuvixplayer
    #99
    A járművek színe akár játék alatt is módosítható ugyanazon színpaletta alapján, ami az útvonalak színére is van. Nem a teljes jármű színeződik át.
  • tuvixplayer
    #98
    Igen, és emberekre is működik.
  • tuvixplayer
    #97
    Az áruszállítást alaposan átdolgozták. A városokban már csak háromféle épület lesz, pontosan, mint a Simcity-ben, City Skylines-ban: lakóépület, kereskedelem és ipar, és a színek is megegyeznek az ottaniakkal. Többféle áru lesz, mint a TF-ben volt, és az iparnak eltérő az igénye a kereskedelemtől. Minden épület 'mutatja', mit szeretne.
    Megszűnt a nyersanyagok és áruk utak feletti városba 'lebegése', mindent a helyszínre kell szállítani. Fontos változás a megállók, terminálok, állomások lefedettségi köre. Ha nem elég közel van a teherállomás a bányához, akkor nem fog működni. Egy városban elhelyezett teher terminál csak egy adott körben elhelyezkedő épület csoportot lát el áruval. A körön kívül esők ellátatlanok maradnak.
    Már nem csak havi 1-gyel nő a bányák, gyárak üzenek termelése, hanem pillanatok alatt megnő a kívánt igényszintre.
  • wollnerd #96
    Tudtátok hogy van benne FPV (First Person View) nézet is?!
  • tuvixplayer
    #95
    Néhány az új építési lehetőségek közül a videóban .
  • Desert
    #94
    Ha úgy nézed, a várakozó utasok felmennek a peron mellé és máshova érkezne a vonat, mint az útvonala által megadott, mindenki rohanhatna át a másikra
  • Nohab
    #93
    Mármint dinamikus útvonalakra gondolsz? Felejtheted is el. Azzal magyarázzák, hogy nem szokás a vonatok érkezési vágányait variálni... Normál esetben nem szokták, de 10 perc alatt kétszer is máshova írták ki a Railjetet...
  • mokuci74
    #92
    Már csak 8 nap!!!

    Vagyis 175 ora es 52 perc.....