2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • kisiku
    #249
    Az kétségtelen, hogy elég kretén az, ha a vagonok fenntartása magasabb, mint a mozdonyoké...a TF-ben meg azt szúrták el, hogy iszonyú magas volt a mozdonyoké.Én is több száz órát lenyomtam a TF-el, sajnos egyetértünk.
  • Tauri
    #248
    Több száz órám van TF ben...meg van a hard fokozatú pénzmágnások acsim is, szóval most tesztelgetem a játékot.
    Itt is egyszerű a történet. Egy vonat nem tud profitot termelni ha az oda vissza út 75%-ban nincs megtöltve. Ez tény, és erre írtam hogy nonszensz.
    Ha kétszer gyorsabban menne a vonat és nem változna a wagonok költsége akkor már profitot termelnek...
  • kisiku
    #247
    Na, jó, miért játszod hard-on?Valószínűleg ez a nehezítés.Szerintem nem írtak összetett nehezítést, egyszerűen azt mondják, "na ebből élj meg!"
    Hard-on akkor játszok egy játékot, amikor már kellően kiismertem, addig tök felesleges.Vedd kihívásnak vagy próbáld ki normál fokozaton, lehet, hogy ott nem ilyen a kalkuláció.

  • kisiku
    #246
    Ha jól emlékszem ilyen adat nincs. Én próbálkozom és tesztelem. Pl az európai kampány első küldetésében, amikor a követ kellett elszállítani az alagúttól, nekem a Class 53 Prussian G3-as 7 db vagont is el tudott húzni sebesség veszteség nélkül.
    A vontatóerőt kell megnézni és az alapján mérlegelni.Mi a fontos?Elbírja a mozdony de alacsonyabb legyen a végsebesség vagy menjen gyorsabban, de erőlködjön?
  • Tauri
    #245
    Sikerült csinálnom hardon egy olyan tehervonatot ami oda vissza hozza majdnem teljes úton a dolgokat.
    Viszek 4 kocsi búzát, majd kaját a vissza út 80%-án. És nincs profitom :)
    A kocsik éves üzemeltetési költsége extrém magas drágább mint maga a mozdony. És mivel a búza és a kaja nem szállítható azonos kocsikban , igy az oda vissza úton csak 50% os a kihasználtság a vonatnak.
    Lényegében teljesen mindegy hogy van-e vissza úton hozva bármi is vagy üresen jön vissza a vonat, csupán magát a mozdony költségét lehetne így megspórolni. De mivel 4 kocsi mindig üres ami drágább mint a mozdony költsége, mindig veszteséges leszek.
    Azért ez nonszensz

    ja nem beszélve arról hogy 16 egység búzából, készül 16 egység kaja, de valahogy már a gyárból az állomásra csak 15 jut el...
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.09. 08:30:09
  • kisiku
    #244
    Jó reggelt kedves Uram!Önt is látni itt? :)
    A Train Fever-ben is úgy ment, hogy igazán akkor kezdett el termelni egy gyár, ha a beszállított nyersanyagokon kívül a késztermékeket is elszállítjuk.
    Mivel én szeretem hosszasan és lassan élvezni a dolgokat, ezért én is a kampány módban játszom egyelőre, az Európai kampányt tolom. Az áruszállítás nem olyan mint a TTD-ben volt, de ha játszottál a Train Fever-rel, ott ezt megszokhattad.
    Ahhoz hogy egy gyár úgymond teljesen ki legyen használva, nem elég csak beszállítani.
    Az áru elvesztése érdekes kérdés, de pl. ha kicseréled a kocsidat vagy a lakásodat, akkor sem telepakolva adod el/cseréled le.Vannak dolgok, amiket meg kell szokni. Viszont később fogok segítséget kérni, mert elfelejtettem már, hogy a jelzők hogyan működnek itt, mert más mint anno a Transport Tycoon-ban. Eddig jól raktam le őket, de mivel az elején vagyok, ezért nem tucatjaival vannak vonataim az egyes vonalakon.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.09. 08:26:57
  • Jóózsf István #243
    Valaki elmagyarázhatná az áru elosztás - termelés folyamatát. Például; mitől függ, hogy ugyanabból az árúból, ugyanarról az állomásról/depóból az egyik címzett többet kap, alkalmasint folyamatos az ellátás, a másiknak meg várnia kell rá.
    Kampányban fordult elő, hogy acélt kellett szállítani. Be is állítottam egy vonatot a feladatra, de meg sem jelent az állomáson az acél, amíg egy másik gyárhoz nem kezdtem el szállítani, ugyanarról az állomásról. De említhetném a étel felhalmozós küldetést is, ahol szintén efféle vadságokba futottam.

    Ami legjobban bosszant; ha beküldök a garázsba, egy rakott járművet, akkor azonnal elvész róla az árú. (Trükközni kell az állomáson rakodás közben. De ha jól rémlik, akkor ez nem egy ügyességi játék, ahol milliszekundumokon múlik az eredmény!)
    Látszik, hogy sokat dolgoztak rajta, de még messze a cél!
  • Caliph
    #242
    Azt hol találom hogy egy mozdony mennyi kocsit bír elhúzni? látom hogy milyen erős amikor az adatokat nézem,de nincs odaírva hogy tehervagonból pl ennyit bír el . Mondjuk csak a tutorialon és a az első campaingba kóstóltam bele 20 perc erejéig,lehet átsiklottam fölötte :)
  • tuvixplayer
    #241
    Ha el nem tűnt a háza.
  • mokuci74
    #240
    Mivel NINCS mar benne a 20 perces szabaly, ezert nem szabad eltunnie senkinek......
  • Rodman6
    #239
    Remélem ebben nincs jelen hogy út közben eltünedeznek az utasok a járműről. A Train Feverben előfordult hogy elindult a vonat 56 utassal, de csak 52-vel érkezett meg.
  • Tauri
    #238
    igen, valószínűleg így van. De nincs sehol sem feltüntetve egy szorzó, vagy megemlítve hogy többet fogsz kapni.
    Azt meg végképp nem értem hogy miért kapok kevesebbet egy visszaútra ami még gyorsabb is :)
    No mind1 , így fogok meghalni :P
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.08. 22:48:55
  • Desert
    #237
    Kényelmi felár?
  • Tauri
    #236
    Ezt cáfolja most meg amit néztem:

    Lecseréltem a mozdonyt egy erősebbre és nem változott semmit sem a befolyt összeg!!! Szóval a sebesség / időhöz semmi köze a profitnak az adott útvonalon.

    Következő lépésben lecseréltem a kocsikat egy újabbra ami igaz megnövelte további +5 km/h val a vonat sebességét, de mint előbb kiderült a sebesség/idő nem játszik szerepet a profit képzésben.

    immáron 32 utast szállítottam és utasra lebontva a bevételt növekedett a kocsik váltása után!
    Eddig alap kocsival 1 főre a lassú útvonalon 3.02 k pénz jött be, kocsi csere után ez növekedett és 3,25 k lett.

    Nem értem....


    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.08. 22:02:04
  • tuvixplayer
    #235
    A TF-ben úgy volt, hogy minél tovább tartott az út, annál többet hozott. Ezt áruszállításnál figyeltem meg. Ezért nem volt értelme rövid távon vasúttal árut szállítani. Lehet hogy itt is ilyesmi van.
  • Tauri
    #234
    Na srácok valami nagy butaság van itt, vagy legalábbis nem értem mi van.
    Két város között megy egy vonatom 30 személlyel. Ez a két város szintben eltér, azaz az egyik mély völgyben van...
    Ha a völgyből indul a vonat felfelé max 15 el tud menni szegény az út 75% ban, beérve 90.6k pénzt kapott a szállíásért 30 személyért.
    Vissza út indul azonnal ismét 30 személlyel de szinte csak lefelé végig 40 km/h val. Itt azt vártam volna hogy nagyobb lesz a jutalom hogy gyorsabb volt a vonat DE!!!!
    Az income 73,4 k lett!!!!
    Ez nagyon vicces....mitől függhet hogy a gyorsabb szállításért kevesebbet kaptam?
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.08. 21:32:39
  • Tauri
    #233
    Kipróbáltam a személyszállítást hardon természetesen.
    Kezdő mozdony + 3 kocsi = 18 személy
    Várostól városig profittal ér be. Income 44.2k ,runnig cost -23k szóval van profit :)
    Én mással nem tudom elkezdeni hardon, hacsak ugy nem generál le gyárakat hogy oda vissza lehet szállítani az elején is cuccokat vele.
  • hhelikopter
    #232
    Köszönöm, az volt a baj. Minden ok, és boldogság :)

  • Tauri
    #231
    ahogy nézem csak úgy lehet profitot termelni ha vissza felé sem megy üresen a vonat... ez szinte lehetetlen az elején :)

    Az eddigi statisztikám azt mondja hogy egy hosszú vonalon kb 30% a veszteségem ha visszafelé nem szállítok semmit 1 mozdony és 8 kocsival.
    Ha adtam hozzá egy mozdonyt még hogy emelkedőn ne lassuljon be a veszteségem csökkent 10% al, azaz már csak 20% kell hogy nullszadós legyek.
    HA vissza is tudnék valamit hozni legalább a fele utvonalon akkor profitom lenne,
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.08. 20:54:12
  • Tauri
    #230
    Én tolom hardon...de nagyon furcsa!
    1850 Europa Free mode:

    Kezdő mozdony éves költsége: 20,5 k
    Egy kő szállító wagon éves költsége: 20,8 k !!!!! és 4 db fér bele!!!!
  • Rudi50
    #229
    építettem egy repteret csődbe mentem :-), építettem vasútállomás cargót személyszállító állomással csődbementem, remélem előbb utóbb elindul a szekér :-)
    Ki játszik hardon?
  • tuvixplayer
    #228
    Elkezdtem a Tutorial-t. Persze tök feleslegesen, mert a TF-vel több 100 óra van már mögöttem. Végül is hátha mutat valami újdonságot. Amikor az út építést tanította egy folyó fölött, akkor próbálkoztam az m és n billentyűkkel, emelni vagy süllyeszteni a közepét. Sikerült az alagút is a folyó alatt. Sínnel persze nem ment, mert ahhoz hosszú szakasz kellene, hogy le tudjon menni elég mélyre.
  • Tauri
    #227
    Ez érdekes :) És amúgy hogy jöttél rá? :)

    Az építkezés messze könnyebb mint TF ben...nem is könnyebb ez nem jó kifejezés :) Minden elsőre megy nem kell vacakolni...már már túl könnyű is és ezért vétek hibát :)
    például akartam egy kanyart csatlakoztatni a fő vonalhoz és nm vettem észre hogy egy X et csinált ahelyett hogy rá csatlakozott volna...eddig ugye ilyet nem lehetett :)
  • Tauri
    #226
    ezt még nem tudom, mert csak ipari hulladék szállításánál csináltam ezt.
    De ahogy nézem hogy nincs 20 perces limit, szinte nem is kell hogy álljon valami mert mindig tele vannak az állomások anyaggal, ha jól csinálod
  • tuvixplayer
    #225
    Lehet, hogy nálad ez a baj:
    2. The game crashes at startup or during initialization of a new game

    With high probability this problem can be solved by installing the latest graphics card drivers.
  • Rudi50
    #224
    Melyik fokozaton kezdtétek, melyik évben? Nem aránytalanúl túl nehéz a hard mint a trainban?
  • hhelikopter
    #223
    Sziasztok!

    Mikor elindítom a programot, azaz a főmenüből kiválasztom az adott beállításokat, és elkezdi generálni a térképet, akkor fekete képernyő és ennyi. Mit lehet tenni?

    ASROCK P67 Extreme4 Gen3, INTEL Core i7-2600K 4,9GHz, CORSAIR 8192MB DDR3 1600MHz CL9 KIT, R9 290X 4GB GDDR5 , SSD SAMSUNG 256GB, NOCTUA NH-D14
  • tuvixplayer
    #222
    Lehet alagutat építeni a folyó alatt!
  • Desert
    #221
    Ha többet áll mint megy, az utasok nem fizetnek kevesebbet ?
  • Mighty
    #220
    Na ez jó. Sajna még nem tudom kipróbálni, mert csak egy laptopom van jelenleg :(
    Bár ha jól kihasználja a több magos procit, akkor megnézem a virágboltit és ha jó, akkor meg is veszem.
  • tuvixplayer
    #219
    Főleg, hogy nincs 20 perces korlát. Addig vársz a vonat megtöltésére, amíg akarsz, nem fog róla rakomány eltűnni.
  • Tauri
    #218
    Na gyerekek én NAGYON NAGYON boldog vagyok!!! :)
    A játék üzemeltetési költségében figyelembe veszi ha áll a vonat!!!!
    alapból 46.5k havi üzemeltetési költsége van a szerelvénynek havonta...ha megállítóm 18,5k ra csökken! Lehet van értelme kis szárnyakon várni a full loadra?! :D Juhhéé
  • Desert
    #217
    szerintem kohósalak lesz az
  • tuvixplayer
    #216
    Salak?
  • Tauri
    #215
    Jó ez a játék, nekem sem volt bajom semmivel, csupán angolra kellett állítanom Oroszról és minden simán megy...szerencsére :)

    A Tutorialt csinálom az acsik maitt...most árukat kell szállítgatnom, ahol rögtön kaptam is egy gyárat aminek szüksége van "slag" re...ilyen angol szót nem ismerek gyorsan rá is kerestem, első találatok: slag fn USA: slæ'g UK: slæg GB ribanc lotyó kurva....
    jó kis játék ez :D lehet bordélyházat üzemeltetni lol
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.08. 15:51:31
  • tuvixplayer
    #214
    Azt még nem láttam, majd otthon.
  • Toby0501
    #213
    A Steam workshop tele van már modokkal, érdemesebb onnan töltögetni. :)
  • tuvixplayer
    #212
    és német felsővezeték oszlop: deutsche Oberleitung
  • tuvixplayer
    #211
    Már van egy letölthető mozdony a Transport Fever fórumon: v200 in verschiedenen Versionen
  • kisiku
    #210
    Épp hogy csak elkezdtem az európai kampányt, én nem tapasztaltam sem fagyást, sem nyelvi problémát.Az hogy oroszul indul, azt ki lehet még indítás előtt küszöbölni a steam-ben:



    Itt a melóhelyemen csak egy gyenge I5-4570-es van egy gyenge 650GTX-szel és 8 giga rammal, de nekem nem fagy, teljesen jól betölt, elindul, semmi hibát nem találtam eddig.Még úgyis jól fut, hogy közben a háttérben dolgozok egy kétméteres plakáton Illustrator-ban...majd otthon megnézem.
    Bővebbet majd néhány óra játék után tudok mondani.