2590
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • kisiku
    Vagy javaslom még a Locomotion-t, ami egy kicsit felturbózott Transport tycoon, ugyanattól a fejlesztőtől.
  • tuvixplayer
    A legfelső egy jelző segédlet:
    Transport Fever Guides
  • tuvixplayer
    Transport Giant-et nemrég játszottam. A Steam-en kapható egy Giant pack, amiben Transport Giant, industry Giant2 és Hotel Giant 2 van. Nem emlékszem már az árra, de valami nevetséges.
    A Transport G-t még anno játszottam sokáig, nagyon szerettem, de időnkén leálltak a vonatok. Nagy összefüggő hálózatom volt, és volt valami bug. Egy megfelelő jelző törlése segített. Industry Giant2 korábbi, de még több időt töltöttem vele.
  • Stormbird
    OFF
    Az OTTD sajnos már annyira mélyen low grafika, hogy mai szemmel -legalábbis nekem- már nem fogyasztható:(
    Én a Transport Giant-et tolom, mert bár az sem egy mai darab (2004-es megjelenés) és nem is egy matyóhímzés, de azért még emészthető és játékélményt is ad, szemben ezzel a szép, de gazdaságilag tökéletesen elkefélt Fever-el.
    A Steam-en 10€, de a G2A-n ma vettem meg 387HUF-ért a steam kódot, mert eddig virágbótival toltam néhány száz órát:) Win7-en fut tökéletesen, de e fölött lehetnek problémák. Legalábbis láttam olyan értékelést, hogy a 8.1 nem mozdítja meg.
    ON
  • Toxigen
    OTTD ingyenes.
  • Tibbbor
    Kösz a segítséget!
  • tuvixplayer
    Lehetséges, hogy ingyen letölthető???
    innen
    Vagy ez nem az?
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.18. 16:12:10
  • tuvixplayer
    Steam-en nincs, legalábbis nem találom.
  • NoZoli
    Hát, igen... Mindháromnak volt egy egyedi hangulata. De a mai gépekre, már tényleg csak az OTTD ajánlott, mert problémamentesen telepíthető, játszható, testre szabható.
  • Nohab
    Gyakorlatilag ugyan az. Volt a Transport Tycoon -> Transport Tycoon Deluxe -> Open Transport Tycoon Deluxe. Ha valamelyiket ki akarod próbálni, akkor a legutolsót válaszd. Igazából az csak a grafikában, az emberek és áruk áramlásában butább, mint a Transport Fever. Minden másban veri. Ja, és online többjátékos mód is van hozzá, AI ellenfelek.
  • tuvixplayer
    Mindig a sín jobb oldalára tedd a jelzőt. A jelző az előtte lévő pályaszakaszt biztosítja a következő jelzőig. Amíg abban vonat tartózkodik, addig tilos jelzést ad nem engedi be a szakaszra a jelzőhöz érkező vonatot. Ezért ha már két vágányon közlekedsz váltott irányban, akkor bizonyos távolságokra tenni kell jelzőt attól függően, hogy menny szerelvény közlekedik az egész vágány szakaszon.
    Kitérőknél a váltók elé szoktam tenni (keresztezések elé).
    TF-ben jártam úgy, hogy két irányban használt vágányszakasz két végén tettem jelzőt egyiket az egyik oldalra, másikat a másikra (vagyis szembe egymással), és bizony volt, hogy két vonat állt egymással szemben a szakasz két végén a jelzők előtt, és várt egymásra..
  • Tibbbor
    Vasúti jelzőkkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Milyen logika szerint kell őket elhelyezni, vagyis a sín menetirány szerinti melyik oldalára? Kérdezem ezt azért, mert gyakran indokolt szemben közlekedő vonatok miatt egy-egy pályaszakaszt megduplázni és ilyenkor már többször előfordult, hogy első körben rendben megoldották a dolgot a sínek mellé helyezett jelzők(a vonatok egyike szépen várt a sorára), de visszafelé jövet mindkét szerelvény leblokkolt és csak várt. Ilyenkor leraktam néhány újabb jelzőt a váltók közelébe, de csak úgy ötletszerűen, mire azonnal helyreállt a rend és az egyik mozdony elindult, majd mikor szabad lett a pálya, ment a másik is. Jó-jó, csak azt nem értem, miért oldódott meg a probléma? Előre is kösz a segítséget!
  • tuvixplayer
    Sajnos nem ismerem ezt a sokak által állandóan emlegetett játékot. Már annyit hallottam róla, hogy ki kellene próbálnom. Az OTTD ugyanaz? Azt sem ismerem, de azt is emlegetitek.
  • kisiku
    Mennyivel egyszerűbb volt a Transport Tycoon-ban, nem? Amíg nem szállítottad el, nem termelt, ahogy elszállítottad, termelt.Ha minél többet szállítottál, annál többet termelt...ja és ott beállíthattad, hogy "Full load", nem haragudott meg érte sem a gyár, sem a bánya.Itt nem, mert ha arra vár a járműved, hogy fullra megtöltsék, akkor ugye nem fordul annyiszor, ergo a gyakoriság csökken, a gyár megharagszik rád és kevesebbet fog adni...
    A valóságban sem úgy szállítanak, hogy csak félig töltik meg áruval a teherautót vagy a vonatot, a többi vagon meg üresen megy...
  • tuvixplayer
    Abban próbál segíteni, hogy hogyan lehet belőni a szállítási láncon használt járművek számát, hogy a város is megkapja az árut, és ne is legyen sok üres járat, vagyis jöjjön a pénz. Mindez felteszi azt, hogy a termelő üzemek ennél többet termelnek, rendelkezésre állnak az ottani terminálokon a mennyiségek.
  • tuvixplayer
    Az a helyzet, hogy ezt akartan én is leírni, csak nem tudtam, hogy itt már nem 2.5 év 20 percnyi játék, hanem 1 év 12 perc alatt.
    Csak az van benne, hogy legyen a szállítási lánc teljes az alapanyag előállítótól a városig, minden átrakodás legyen lefedési körzetben, és megfelelőek legyenek a járművek.
    A számítás csak annyi, hogy a városban lévő igényt az 1 év <---> 12 perc alapján másodpercre vetíti, és a láncban szereplő járatok lehetséges kapacitását is másodpercre vetíti. Ha a város igényéből képzett szám valamivel kevesebb, mint a láncban lévő vonalak külön külön mindegyikére számított érték, akkor el lesz látva a város 100-ban azzal az áruval, és még lesz valamennyi szabad szállítási kapacitás.
    Persze a számítás csak annyira pontos, amennyire a frekvencia percben van megadva egy bizonyos érték velett, és 4 perc az 3.5 - 4.5 közötti értéket jelent, de akármennyit az intervallumon belül.
    E mind szép és jó, de szót sem említ az üzemek gyártott mennyisége ingadozásáról. Hogy azt mi okozza, és hogy javítják-e. Szóval nekem ebből csak az 1 év <--> 12 perc volt újdonság.
  • kisiku
    Azért ennyire nem komplikált a játék...
    Még jó hogy közgazdasági diploma nem kell a hozzá...

Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.18. 11:34:55
  • tuvixplayer
    Feltettek a Steam-re egy áttekintést a logisztikai rendszerről:
    Logistic Management
  • tuvixplayer
    Ha egy városba szállítok árut az iparnak, és elkezdek egy másik árut is, akkor az előző beszállítása drasztikusan visszaesik. A kereskedelemre is ez lehet, azt még nem láttam. Szóval nem érdemes.
  • tuvixplayer
    egyébként ez -2 a 31. hatványon.
  • tuvixplayer
    Nem a termelés növekedése miatt nőtt nagyot az állomáson várakozó áru mennyisége, hanem az állomás bővítésekor az egyik vonat szembe fordult, és leállította a többit :(
  • tuvixplayer
    Ilyet már több videón is láttam. Valami túlcsordulás lehet.
  • Tauri
    Itt az újabb hülyeség :)

• tuvixplayer
    Ok.
  • tuvixplayer
    Az idő folyamatosan telik. Nem tudsz 1940-ben maradni, csak ha leállítod az időt, de akkor minden áll.
  • Tauri
    1600 as a limitem
  • Hunor1
    úgy érted hogy tőlem függ az hogy mikor érem el az1940-es évet, illetve maradhatok ebben az évben is korlátlanul?
  • tuvixplayer
    A kocsi lerakodó azért kell, mert az állomás nem feltétlenül fedi le az ipart/kereskedelmet. Egy nagyobb városban tovább kell vinni az árut a városon belül.
  • tuvixplayer
    A szabad játék 1850-ben indul. Addig játszol, ameddig akarsz, abba is hagyhatod 1940-ben.
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.17. 19:51:18
  • Desert
    1850-ben kezded a pályát, és addig viszed ameddig jól esik.
  • Hunor1
    Hali. ( még csak most települ)
    de máris lenne egy kérdésem -bocs .
    van valami free mod is ebben a játékban ? arra gondolok hogy én szivesen játszanék a kezdeti időben , modjuk úgy 1940 ig bezárólag. de ezt jó sokáig . van-e ilyen opció, vagy valami MOD erre ?
    köszi.
  • Desert
    Várható megjelenés DVD-n Nov 22 6590Ft
  • Roy91
    Igen megkapja az árut a város és közbe a peronon várakoznak az utasok szállításra. Persze lehet egy kocsi lerakodot tenni a közelébe biztos ami biztos de szerintem nem fontos.
  • tuvixplayer
    Én az előbb bővítettem az egyik építőanyag gyáramat egy újabb városi kapcsolattal. Amit nem értek, az az, hogy az eddigi kiszolgált város felé miért nőtt a duplájára? Pedig az a város 70 %-ban ki volt szolgálva.
  • tuvixplayer
    Továbbra sem írtad meg, hogy a 800 és az 1200 számokat hol látod? Ha ez a limit, akkor nem annyit termelnek, ez a gyár jelenlegi bővítése szerinti állapotának a maximális éves termelési mennyisége, de nem ennyit termel.. A Production az éves termelés mennyisége.
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.17. 18:30:21
  • kisiku
    Szerintem ez valami viszonyszám lehet, mert nem tudjuk kiszámolni, hogy az most 800 vagy 1200 darab valamit termel meg, ez inkább azt mutatja, hogy milyen gyorsan termel ugyanazon idő alatt.
    Nekem most van egy 800-as fabányám ( ) és egy 1200-as fűrésztelepem.Én sem tudom, hogy mennyit termel vagy van-e köze ezekhez a számokhoz, csak azt látom, hogy minden szerelvényem 5-6 faszállító...bocsánat ( ), fa vagonnal fut és mindegyik mindig tele van.
    Én csak a farmot nem értem, miért nem termel.Azért mert az építéskor egyetlen mezőt el kellett belőle bontanom, hogy odaférjen az állomás?Nehogy már!
    Egyáltalán a búza az tényleg a Chemical Factory-ba megy?Mert az olajból, ami a finomítóból jön, nagyon sok műanyagot gyártok.Vagy lehet, hogy ha sok olajat szállítok, akkor nem is kell búza? (Grain)
  • tuvixplayer
    Az Overview fülön van két érték: Production és Limit. A Production értékére volt kíváncsi. A Limit szokott ilyen kerek érték lenni, 400, 800, 1200 ...
    A Details fülön is két érték van, de az tartalmazza az alapanyagokat is: Stored, Potential. A Stored az üzemben jelenleg raktározott mennyiség, a Potential az érdekes, mert az a lehetséges termelés lenne. És ezt vajon hogyan számolják? Az üzemhez kapcsolódó teljes gyártási láncok végén lévő városok teljes igénye? Az nem ennyi szokott lenni. Szóval ez kérdéses.
  • Tauri
    Ezt nem értem, Mi az hogy mérete? Az aktuális termelés mellé 1200 van írva
  • tuvixplayer
    Ez azt jelenti, hogy az állomás vonzáskörzetében található ipar/kereskedelem meg is kapja az árut? És azt is jelenti, hogy ha a közelben van egy teherautó terminál, akkor oda átrakja? Ez nagyon remek lenne!!!
  • Roy91
    1200 a gyárnak a termelése ahonan szállítod a készterméket a városba? vagy 1200 az üzemnek a mérete és abból x mennyiség a termelés?