2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • ssx22
    #489
    Miért nem termelnek a k*cs*g bányák? Kéne vinnem cuccot 1000 fele és nem termel :(
  • ssx22
    #488
    Azé ez elég beteg :D

  • NoZoli
    #487
    Több városba is vigyed, mert így csak annyit fog termelni minden, amennyit az a város befogad, illetve, az állomás vonzáskörzetében lévő épületek befogadnak.
  • Roy91
    #486
    Tényleg érdekes ez a ipar működése.
    MOst, hogy van pénzem belevágtam többfajta alapanyag előállításba. Fát kezdtem hordani deszkának, deszkát tovább építőanyagnak majd városba. Az istenért nem akar fentebb menni a termelés a fánál mint 45 pedig volt hogy sok vagonnal volt hogy kevéssel hordtam így feladtam minuszt nem termel. de így elég szar. mert nagyon kiszámíthatatlan az egész
  • Nohab
    #485
    Sikerült, nem volt túl nehéz. Villamosokat használtam a városokban. A reptértől indult ki mindegyik és szolgálták ki a 3 fajta "kerületet". Hamburgban könnyű elérni, Stuttgartban sem volt nehéz. Ott elég volt kettő villamosvonal is. Arra figyeltem, hogy sokan ne álljanak a megállókban. Főként újabb járművekkel előztem ezt meg. Aztán Kölnben bedugult az utca a villamosoktól a reptérről visszajövet. Csináltam egy közelebbi kereszteződést, ahol már hamarabb elágaztak a vonalak. Ez sem volt teljesen elég. Jött a favágó megoldás. Köln-Stuttgart autóbuszjárat 33 busszal. Meglett.
  • kisiku
    #484
    Ezért írtam az elején, hogy nem érdemes az iparral kezdeni, amíg nincs megfelelő anyagi bevételed utasszállításból. Az ipar nehéz, mivel teljes kört kell kialakítani.Azaz, nyersanyag, félkész termék, késztermék és a készterméket valami városba elszállítani. na most, ha ez az elején nincs elérhető közelségben, ne is foglalkozz vele.
    Ebben a játékban nincs az mint a TTD-ben, hogy elég egy valamit szállítanod, itt mindent kell.
    Pl. szerszám és gépgyártáshoz:
    1. Coal+Iron a Steel Mill-be= Steel a Machine Factory-ba (szén+vas=acél).
    2. Farönk (Logs) a fafeldolgozóba (saw mill), onnan Planks (deszka) a Machine factory-ba.
    3. Machine/Tools (gépek/szerszámok) a város ipari negyedébe.

    Ja, és a Machine factory-nak kell acél is, meg fa is, ha azt akarod, hogy maximumon termeljen.
    Nem választhatsz, hogy csak egyiket vagy csak másikat, mert egy darabig megy, aztán azt látják, hogy oké, hogy hozol nekem, de nem szállítod el, minek termeljek? Tehát sajna az ipar itt így megy...
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.19. 11:44:37
  • Hunor1
    #483
    a másik meg ami zavar kicsit ha nyitok egy láncot addig nem kezd el termelni az üzem amíg a jármű le nem járja a teljes kört . na most ezen a free mapon volt vagy 6 év ! mire körbement a lovaskocsim ... :) kurvára időt rabló ez a megoldás, és ugye ezalatt csak a veszteséget termeli .
  • Hunor1
    #482
    hali.
    1. letöltöttem 2 map packot is a játékhoz, de nem tudom megjeleníteni, játszani rajta . pedig beraktam a map könyvtárba őket.
    2. ha kezdek egy free mapot akkor az idő előre haladtával generálódnak új üzemek, termelő láncok ? mert volt olyan térképem ahol csak 2 város volt (1850) , de pl. nem volt farm, vagy fűrész telep sem. pedig gondolom ez alapvetően kéne már induláskor ugye?
  • Stormbird
    #481
    Ha csak anyagi gondok miatt nem tudod megcsinálni a küldit, és érzel magadban"... erőt és mindent legyőző akaratot", hogy a továbbiakban ne használd a lehetőséget, akkor cheatelj be némi cekkínót, hogy old a financiális feszültséget:)
  • Jóózsf István #480
    Találtam egy Jücsüb videót a Német repülős kampányküldetésről. Na annál az embernél nagyságrendekkel akkurátusabban fogtam hozzá. Mondhatnám egy debil volt. De mintha kevesebb anyagi gondja akadt volna.
    Mindegy is, mert neki sem sikerültek a 10%-ok.
    Ha van itt valaki akinek sikerült ez a küldetés, küldjön már át egy mentést (minél inkább) a végéről, mert nem tudok továbblépni és érdekelne a többi európai küldetés is.
  • NoZoli
    #479
    Nekem elég volt 5 vonat, mindegyik 3 kocsival, kb. 7-8 térközre bontva az egész pályát. Eltelt 1-2 év, mire olyan ütemben mentek a vonatok, hogy összejöjjön az 5 út, de viszonylag hamar meglett. És csak egyszer kellett kölcsönt felvenni, az is az én hülyeségem miatt. Bár, én kitartóan vittelm a tools-t, hogy meglegyen a medál az 1 millás bevételért és gyorsan összejött az is.
  • wollnerd #478
    Énnekem már a 2. európai kampány nehéz volt nagyon...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amikor kész lett a híd, 5 útnak teljesülnie kellett az egy év alatt azon az egy személyvonalon. ezt negyedszerre úgy tudtam végül megcsinálni hogy az első és egyetlen tehervonatomat eladásával és az összes kölcsön felvételével 2,5 millám lett és ez alapján kellett duplavágányos (kivéve a híd) vonalat csinálnom sok jelzőt elhelyezve, majd vásároltam ~15 db Borsing egy személyvagonos gőzösvonatot és egyszerre útnak indítottam mind a 15-őt, persze időközben már 3 millás adóságba mentem, de a cél sikerült, ezzel befejeződött a 2. EU küldetés....

    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.11.19. 01:21:00
  • Jóózsf István #477
    Nem bírok a német repülős küldetéssel.
    Az amerikai kampányt végigjátszottam úgy, hogy az utolsó kettőben majdnem milliárdos lettem, ebben meg csőd hátán csőd.
    Hússzor töltöttem újra. Háromszor a legelejéről kezdve, és nem megy. Legutóbb ott véreztem el, hogy minimum 10% legyen vásárolni, dolgozni vagy egyáltalán utaznivágyók hányada. Volt, hogy egy százalék kellett volna az egyik városba, de elkezdett zuhanni a másik... Ragozhatnám az eshetőségeket, de nincs értelme. Feladtam.
  • tuvixplayer
    #476
    Köszi, leszedtem, majd megnézem.
  • Nohab
    #475
    Az átszálló állomáson nem volt növekedés.

    Btw egy nagyon jó hír: A modellek, amik szenvedtek a Train Fever alatt, tökéletesen működnek. Képet sajnos nem tudtam csinálni.
    Utoljára szerkesztette: Nohab, 2016.11.18. 21:34:04
  • tuvixplayer
    #474
    A személyvonatok megbontása után nem a gyorsvonattal mentek, akik eddig a személlyel végig?
  • Nohab
    #473
    Végre le tudtam megint ülni a gép elé és próbálgattam a dolgokat.

    Volt 5 város C alakban felfűzve egy vasútvonalra. Minden vonal 4 perces frekvenciával közlekedett. Személyvonat mindenhol megállt, gyorsvonat minden másodiknál, a repülő a C alak két végét kötötte össze.

    1. Személyvonatok dugig voltak.
    2. Gyorsvonatok jelentősen kisebb igény mellett azért még vonzottak utast. Repülők előtt voltak a teljes vonalon végigutazó utasok.
    3. Csak a repülők esetében volt homogén az utasok igénye (Fast), vonatoknál vegyes volt. Volt egy kakukktojás, aki kirándult a repülővel. Munkahelye, üzlete, otthona egy városban van.
    4. A személyvonatok vonalait megbontottam a középső állomáson. Eleinte volt még átszálló utas, aztán már nem nagyon volt átszállás semmire se. Úgy néz ki, hogy nem szeretnek átszállni.
  • Nohab
    #472
    Innen szedd le. Ez a hivatalos honlap. Amúgy igen... ez a játék olyan, mint egy könyv... sok képzelőerő kell hozzá :D
  • tuvixplayer
    #471
    A TF-ben volt modként. Majd ide is megcsinálják.
  • kisiku
    #470
    Azon tűnődöm, hogy az én mozdonyvezetőim miért nem tudják a 90-es kanyart 210-el bevenni, mint az emlékezetes spanyol mozdonyvezető?

    Az is érdekes, hogy nem szerepel a játékban az ICE1-2-3-as sem, pedig több német mozdony is van.
  • Tauri
    #469
    Off

    Az OTTD egy ideje nagyon furán működik. Rögtön kezdéskor csinálsz a város mellé egy vasútállomást, azonnal fullon lesz több száz várakozó utassal. Ez 1 - 1.5 évvel ezelőttig nem így volt...meg kellett küzdenünk értük...a jelenlegi verzió annyira könnyű hogy unalmas...

    On
  • kisiku
    #468
    Vagy javaslom még a Locomotion-t, ami egy kicsit felturbózott Transport tycoon, ugyanattól a fejlesztőtől.
  • tuvixplayer
    #467
    A legfelső egy jelző segédlet:
    Transport Fever Guides
  • tuvixplayer
    #466
    Transport Giant-et nemrég játszottam. A Steam-en kapható egy Giant pack, amiben Transport Giant, industry Giant2 és Hotel Giant 2 van. Nem emlékszem már az árra, de valami nevetséges.
    A Transport G-t még anno játszottam sokáig, nagyon szerettem, de időnkén leálltak a vonatok. Nagy összefüggő hálózatom volt, és volt valami bug. Egy megfelelő jelző törlése segített. Industry Giant2 korábbi, de még több időt töltöttem vele.
  • Stormbird
    #465
    OFF
    Az OTTD sajnos már annyira mélyen low grafika, hogy mai szemmel -legalábbis nekem- már nem fogyasztható:(
    Én a Transport Giant-et tolom, mert bár az sem egy mai darab (2004-es megjelenés) és nem is egy matyóhímzés, de azért még emészthető és játékélményt is ad, szemben ezzel a szép, de gazdaságilag tökéletesen elkefélt Fever-el.
    A Steam-en 10€, de a G2A-n ma vettem meg 387HUF-ért a steam kódot, mert eddig virágbótival toltam néhány száz órát:) Win7-en fut tökéletesen, de e fölött lehetnek problémák. Legalábbis láttam olyan értékelést, hogy a 8.1 nem mozdítja meg.
    ON
  • Toxigen
    #464
    OTTD ingyenes.
  • Tibbbor
    #463
    Kösz a segítséget!
  • tuvixplayer
    #462
    Lehetséges, hogy ingyen letölthető???
    innen
    Vagy ez nem az?
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.18. 16:12:10
  • tuvixplayer
    #461
    Steam-en nincs, legalábbis nem találom.
  • NoZoli
    #460
    Hát, igen... Mindháromnak volt egy egyedi hangulata. De a mai gépekre, már tényleg csak az OTTD ajánlott, mert problémamentesen telepíthető, játszható, testre szabható.
  • Nohab
    #459
    Gyakorlatilag ugyan az. Volt a Transport Tycoon -> Transport Tycoon Deluxe -> Open Transport Tycoon Deluxe. Ha valamelyiket ki akarod próbálni, akkor a legutolsót válaszd. Igazából az csak a grafikában, az emberek és áruk áramlásában butább, mint a Transport Fever. Minden másban veri. Ja, és online többjátékos mód is van hozzá, AI ellenfelek.
  • tuvixplayer
    #458
    Mindig a sín jobb oldalára tedd a jelzőt. A jelző az előtte lévő pályaszakaszt biztosítja a következő jelzőig. Amíg abban vonat tartózkodik, addig tilos jelzést ad nem engedi be a szakaszra a jelzőhöz érkező vonatot. Ezért ha már két vágányon közlekedsz váltott irányban, akkor bizonyos távolságokra tenni kell jelzőt attól függően, hogy menny szerelvény közlekedik az egész vágány szakaszon.
    Kitérőknél a váltók elé szoktam tenni (keresztezések elé).
    TF-ben jártam úgy, hogy két irányban használt vágányszakasz két végén tettem jelzőt egyiket az egyik oldalra, másikat a másikra (vagyis szembe egymással), és bizony volt, hogy két vonat állt egymással szemben a szakasz két végén a jelzők előtt, és várt egymásra..
  • Tibbbor
    #457
    Vasúti jelzőkkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Milyen logika szerint kell őket elhelyezni, vagyis a sín menetirány szerinti melyik oldalára? Kérdezem ezt azért, mert gyakran indokolt szemben közlekedő vonatok miatt egy-egy pályaszakaszt megduplázni és ilyenkor már többször előfordult, hogy első körben rendben megoldották a dolgot a sínek mellé helyezett jelzők(a vonatok egyike szépen várt a sorára), de visszafelé jövet mindkét szerelvény leblokkolt és csak várt. Ilyenkor leraktam néhány újabb jelzőt a váltók közelébe, de csak úgy ötletszerűen, mire azonnal helyreállt a rend és az egyik mozdony elindult, majd mikor szabad lett a pálya, ment a másik is. Jó-jó, csak azt nem értem, miért oldódott meg a probléma? Előre is kösz a segítséget!
  • tuvixplayer
    #456
    Sajnos nem ismerem ezt a sokak által állandóan emlegetett játékot. Már annyit hallottam róla, hogy ki kellene próbálnom. Az OTTD ugyanaz? Azt sem ismerem, de azt is emlegetitek.
  • kisiku
    #455
    Mennyivel egyszerűbb volt a Transport Tycoon-ban, nem? Amíg nem szállítottad el, nem termelt, ahogy elszállítottad, termelt.Ha minél többet szállítottál, annál többet termelt...ja és ott beállíthattad, hogy "Full load", nem haragudott meg érte sem a gyár, sem a bánya.Itt nem, mert ha arra vár a járműved, hogy fullra megtöltsék, akkor ugye nem fordul annyiszor, ergo a gyakoriság csökken, a gyár megharagszik rád és kevesebbet fog adni...
    A valóságban sem úgy szállítanak, hogy csak félig töltik meg áruval a teherautót vagy a vonatot, a többi vagon meg üresen megy...
  • tuvixplayer
    #454
    Abban próbál segíteni, hogy hogyan lehet belőni a szállítási láncon használt járművek számát, hogy a város is megkapja az árut, és ne is legyen sok üres járat, vagyis jöjjön a pénz. Mindez felteszi azt, hogy a termelő üzemek ennél többet termelnek, rendelkezésre állnak az ottani terminálokon a mennyiségek.
  • tuvixplayer
    #453
    Az a helyzet, hogy ezt akartan én is leírni, csak nem tudtam, hogy itt már nem 2.5 év 20 percnyi játék, hanem 1 év 12 perc alatt.
    Csak az van benne, hogy legyen a szállítási lánc teljes az alapanyag előállítótól a városig, minden átrakodás legyen lefedési körzetben, és megfelelőek legyenek a járművek.
    A számítás csak annyi, hogy a városban lévő igényt az 1 év <---> 12 perc alapján másodpercre vetíti, és a láncban szereplő járatok lehetséges kapacitását is másodpercre vetíti. Ha a város igényéből képzett szám valamivel kevesebb, mint a láncban lévő vonalak külön külön mindegyikére számított érték, akkor el lesz látva a város 100-ban azzal az áruval, és még lesz valamennyi szabad szállítási kapacitás.
    Persze a számítás csak annyira pontos, amennyire a frekvencia percben van megadva egy bizonyos érték velett, és 4 perc az 3.5 - 4.5 közötti értéket jelent, de akármennyit az intervallumon belül.
    E mind szép és jó, de szót sem említ az üzemek gyártott mennyisége ingadozásáról. Hogy azt mi okozza, és hogy javítják-e. Szóval nekem ebből csak az 1 év <--> 12 perc volt újdonság.
  • kisiku
    #452
    Azért ennyire nem komplikált a játék...
    Még jó hogy közgazdasági diploma nem kell a hozzá...

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.18. 11:34:55
  • tuvixplayer
    #451
    Feltettek a Steam-re egy áttekintést a logisztikai rendszerről:
    Logistic Management
  • tuvixplayer
    #450
    Ha egy városba szállítok árut az iparnak, és elkezdek egy másik árut is, akkor az előző beszállítása drasztikusan visszaesik. A kereskedelemre is ez lehet, azt még nem láttam. Szóval nem érdemes.