2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • tuvixplayer
    #289
    Próbáltad már a városi közlekedésben a körjáratok helyett/mellett a sugár irányú oda-vissza járatokat? Szerintem sokkal hatékonyabbak, mert gyorsabb eljutás eredményeznek. Több vonal több irányban közeli átszálló megállókkal. Egy nagyvárosban már érdemes ezeket körjárattal is összekötni a város szélén.
  • bud0
    #288
    Közútinál is csak akkor látod a vonzáskörzetet, ha útra teszed le. Vasútnál is látod, ha csatlakozik az úthoz. Ezért is érdemes a csatlakozó utat is letenni az állomás letétele előtt, hogy lásd.
  • Tauri
    #287
    1990 re városban 18 fps, I7 2600K, 8 GB Ram, AMD 6970 VGA
  • Jóózsf István #286
    Várd meg a Kanárit, vagy Németországot!!! :-)
  • wollnerd #285
    Nekem is szinte ugyanaz a konfigom van, mint neked és megerősítem, nálam is 50-60 fps között van, mely inkább a 60-hoz konvergál. (első EU mission)
  • Tauri
    #284
    Nem nem lehet. A fejlesztők azt írták, hogy nincs és nem is lesz dinamikus vágány használat az állomásokon.
    A magyarázatuk erre hogy a való életben sem össze vissza mennek a vonatok a vágányokról, hogy az emberek szaladgáljanak egyik peronról a másikra. Minden egyes vonalnak adott a vágány száma.
    Azt viszont nem próbáltam ha ugyan azon a vonalon csinálsz egy másik route-ot, hogy akkor hová teszi a vonatokat. Csak így fenn áll a vonatok közötti versenyzés esélye...mert csak adott vonalon rendezi őket sorba. HA adott úton két vonalad van már nem lesz rá igaz ez sztem.
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.11. 09:00:42
  • Tauri
    #283
    Igen én is ezzel szenvedtem az elején nem kicsit ahogy írtam is. Csak akkor tudod jól kihasználni hogy a maximális profitot kihozd belőlük, ha a maximális sebességet ( kocsi sebességet ) el tudod érni a szerelvénnyel minél hamarabb, és tartani is tudja. Ez iszonyatosan fontos!!!
    Csináltam egy tesztet egy emelkedős vonalon. Volt két egyforma vonaton, csak az egyiken +2 kocsival több volt rajta, de a maximális sebességet közel sem tudtam elérni már vele az emelkedőn. A több embert szállító szerelvénynek ami persze lassabb is volt, nem nőtt a profitja semmit sem. HA további kocsit tettem rá, kevesebb volt a profitom, mint az alap vonatnak.
    Ez addig igaz, még a mozdonyok költsége közel jár a kocsik költségéhez. Később egy sima elektromos mozdony éves költsége 1.2 milla körül van! Ez kitermelhetetlen vagy legalább is nem éri meg mert minimális profitot hoz, és még ott a gyorsvasút a maga 7 Millás!!! éves költségével :) A kb 100 közúti jármű és 5 nagy vonat + vagy 20 sinbusz profitja 7 milla évente...

    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.11. 08:50:46
  • kisiku
    #282
    Valahogy meg lehet csinálni, de már nem emlékszem én sem, úgyhogy én is csatlakozom a kérdéshez.
    A Transport Tyocoon-ban olyan tök jól meg volt oldva, itt meg pöcsölni kell vele, mint a TF-ben is.Asszem waypoint-ok lehelyezésével van, de én is inkább várom a választ, nem akarok hülyeséget mondani.
    Valamelyik nap majdnem meg is szívtam, mert egy rosszul elhelyezett jelző majdnem becsődöltetett...
    Egyébként, most hogy egyre jobban haladok előre az időben, azt látom, hogy nem változott semmi.A mozdonyok is drágák, meg a kocsik is, a hajózást/repülőt még nem próbáltam.Persze van profit, de az hogy valamit gyorsabban juttatok célba, nem feltétlenül jelenti, hogy többet is kapok érte.De legalább nem "esik le az áru vagy utas menet közben", hogy mire célba ér, addigra elfogy, amit szállított...

    Mondjuk realisztikus is a játék, mert rá van kényszerítve a játékos, hogy használja a közúti szállítást is, főleg a buszokat/villamosokat, hogy az utasok eljussanak a vasútállomásra, ahogy ez az életben is így van.
    Én pár dolgot hiányolok: ha busz/villamos megállót rakok le, akkor látom a "vonzáskörzetet", vasútnál nem.
    Jó lenne, ha meg tudnám nézni valahogy a vásárolható járműveket, anélkül, hogy depot-ot építenék.
    Szintén okos lenne, ha lehetne extra kiegészítőkkel felszerelni az állomásokat, pl étterem, posta,stb, úgy mint a Railroad Tycoon-ban, ezáltal többet keresve.
    Amúgy teljesen jó a játék.Nem volt nehéz dolguk, mert egy meglévő alapra kellett még rátenni a repcsiket és a hajókat, a TF főbb hibáit és "elhibázott gazdaságpolitikáját" kijavítani és esélyt adni a játékosnak, hogy örülhessen is a sikereknek.
  • Tauri
    #281
    1970 körül érhettem el a 80% os acsit, azaz ennyi utast kell szállítani egy városban. Most 1990 körül 2000- 2500 a két legnagyobb városom, és 40% ra esett vissza ez a kihasználtság. De úgy gondolom jelenleg ez nem probléma. A vasútállomásaimon folyamatosan 400-600 ember várakozik, és jelenleg nem tudom őket elszállítani sehogy sem. Nohabokat kell használnom Hard fokozaton hogy profitáló legyen a vasutam, és minden egyes szerelvény 140 főt képes szállítani. ( Itt szegény Nohab a 7 szerelvénnyel dinamikusnak egyáltalán nem mondható )
    A nagyobb városaimban 2 körben mennek a villamosok körönként 10-10 villamossal.

    Profitot tekintve a Sínbuszok nagyon durván hozzák a pénzt. Két város között 2*5 ös sínbuszom 1.3 Milla profitot hoznak, a kb 7,8 Millás értékével, szemben az 5X( Nohab + 7 kocsi) = 4-5 Millás profitjával, aminek az összértéke 60 Milla...
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.11. 08:37:26
  • NoZoli
    #280
    Üdvözlet!
    Azt el lehet érni valahogyan a játékban, hogy egy vasútvonal járművei ne csak egy vágányt használjanak az állomásokon?
  • Jóózsf István #279
    Kifelejtettem egy fontos tényezőt. A homokozóban az elején nekem is szalad becsülettel.
    A kampány feladatokban borul a bili 2000 környékén.

    Nyitottam egy közepesen dombos, nagy térképet. Olyan szerencsétlenül szórta szét az ipart, hogy szinte csak olaj - benzin - lakosság vonalon tudok érvényesülni.
    Nagy pozitívum, hogy átrakókkal mindent meg lehet oldani. Mint az éleben is.
  • TokraFan
    #278
    Csatlakozva kisikuhoz, én sem tudok objektív módon nyilatkozni a sebességről, mert nincs még akkora forgalom, hogy érezhető legyen az esetleges lassulás. Egyelőre tökéletesen fut, egy i7-4790, 16Gb RAM és egy GTX 970 alatt jelenleg 50-60Fps általában megvan.
  • Stormbird
    #277
    i7-4770 egy GTX660-al 16GB RAM helyzettől függően 15-60 fps és ugye a GTX660 a szűk keresztmetszet.
    Átlagban azé' 35-45 között mozog, de mint kisiku, én is az elején járok és még nincs olyan túl nagy nyüzsi.
  • kisiku
    #276
    Nahát, tényleg minden X-es idejött?Mi van uraim, csak nem engem követnek?
    Azt nem ígérem, hogy erről is írok egy 100 oldalas leírást, mert a Subnautica-ban már megígértem :D

    No, vissza a játékra. Mivel én abszolút az elején vagyok, tehát a kampányt nyomom, én még nem tudom, megmondani, hogyan fut. I5-4690K-val és 16 giga rammal tolom, nekem akadásmentes.Én csak egy dolgot vettem észre, aztán lehet hogy csak nálam van, de ha a képernyő jobb széléhez tolom a mutatót, akkor nem scrollozik...jó, ott van a wasd, csak érdekes.
    Nekem megint a kalkuláció furcsa.Miért drágább a vasúti kocsi, mint a mozdony?Megkérdezem már a MÁV-ot, hogy ez tényleg így van? A TF-ben a mozdony került sokba, de iszonyú sokba, itt meg a kocsi...
  • mokuci74
    #275
    Q6600 8GB GTX 660, FullHD-ban; 18-40 fps kozott
    Utoljára szerkesztette: mokuci74, 2016.11.10. 19:30:07
  • Jóózsf István #274
    Körkérdés!: Kinek-hogy fut?
    Nálam 4770K - 7970-el max 24 fps! (Ha bezárok minden kis ablakot!)
  • Caliph
    #273
    Hehe , amerikai kampány első küldetését ma este fogom harmadszorra elkezdeni : elsőként rájöttem hogy kéne,másodiknak a vas bányához beállítottam a második szerelvényt,erre elkezdett kevesebbet termelni,pedig a szerszámot is elhordtam :D
  • Jóózsf István #272
    Kicsi a világ! Az "Újjászületők" színe-java terepasztalozik! :-)
  • Jóózsf István #271
    De jó neked! Én 27/FHD-ban sem tudom elolvasni. Mondjuk ez az én hibám, mert több mint egy méterre "fekszem" a monitortól.
    El is szaladok gyorsan az éjjel-nappali monitorboltba egy vesa-s monitorért és egy tartókarért!
  • Stormbird
    #270
    Ettől a GUI-tól nekem is leizzad a térdem:( Má' feltúrtam a netet, de nem találtam semmilyen megoldást a karakterméret növelésére. Mindössze annyi van ebben a témakörben, hogy valaki megoldotta, 30%-al nagyobbra lehet egy mod-al növelni az ikonok méretét, pfff... De azzal is van gond, mert az ablakok mérete fix, ezért a nagyobb ikonok, -főleg ha több van egy sorban- kitakarják a szöveget.
    Egy esetleges GUI mod utáni keresgélés "melléktermékeként" viszont találtam egy olyat, hogy ha a Base_config.lua fájlban a game.config.industryButton = false -> game.config.industryButton = true , akkor az alsó sorban megjelenik egy új ikon és tetszőleges helyre telepíthető tetszőleges ipar. (Ez mondjuk lehet, hogy csak nekem újdonság:) )
  • bud0
    #269
    A scroll-ra történő zoom mértéke mondjuk állítható a settings-ben.
  • TokraFan
    #268
    Nekem a GUI-val is vannak problémáim. WQHD-ben 27-es monitoron olvashatatlan minden. Én komolyan nem értem a fejlesztőket, hogy kvázi 2017-ben miért nem tudnak egy rendesen skálázható GUI-t írni, amikor minden fejlesztőeszközben benne van már a lehetőség. Ekkora betű/ablakméretekkel kb. a Transport Giant dolgozott 2002 környékén, 1024x768-as felbontásra optimalizálva.

    A másik a kamera zoom. Nem folyamatos, amitől világgá tudok menni. Egyetlen léptetés az egérgörgőn, és a kamera akkorát zoomol, hogy 3 lépésből madártávlatban vagyok. A scrollozás se 100-as az oldalakra tolt kurzorral, van amikor működik, máskor "beakad" és csak nyomvatartott egérgomb vagy billentyűzet segítségével tudok minden irányban mozogni. Ez talán csak bug, remélem javítani fogják.
  • tuvixplayer
    #267
    Van tömegközlekedés a városban? Hány százalékos a kihasználtsága? A TF-ben nem volt nehéz 80-90%-os kihasználtságot csinálni, akár már a játék elején is 60-70-et. Itt 40-60 sikerült eddig,
  • Tauri
    #266
    1980 körül járok, és azt veszem észre hogy a civil autós forgalom piszkosul megnőtt. De átalakítva az utakat, számomra jelenleg nem okoz gondot és megvan az éves néhány millás profitom.

    A gépsebességre pedig, én I7 es gépen játszom, de már nem tudom az időt felgyorsítani 3 as sebességre ha városban vagyok, mert akad rendesen. Városon kívül, viszont nincs problémám.
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.10. 07:57:29
  • Jóózsf István #265
    Valami ilyesmire én is számítottam!

    És az milyen, hogy a vonatot bármikor visszafordítom a VÁGÁNYON, de a hajót a NYÍLT VÍZEN nem lehet? (Kanári küldetés)

    Bejött az a félelmem is, hogy civil forgalom veszettül fogja a gépet és a játékot is. Ezen csodálkoztam a Vonat Lázban is; ezerkilencszázas évek végére garantált az automatikus csőd!
  • Rodman6
    #264
    Kár hogy olyan feature-t nem raktak bele mint anno volt az Age Of Empires-ben is, hogy megadhatom hány százalék tenger legyen, hány sziget legyen. Nagyon jó lenne ha lennének szigetek is, és sok víz, ne mindig csak a szárazföld, középen elválasztva egy folyóval.
  • Lokker
    #263
    A tutorial első részében van ilyen hogy két kijelölt területet kell összekötni úttal vagy sínnel, ott lehet ír valamit a játék.
  • Tauri
    #262
    Személyszállítás két város közt vonattal, minden mással csődbe mentem.
  • Tauri
    #261
    És hardon elértem ezt is :)

    Transport Master
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.09. 21:51:39
  • selmeczi2 #260
    Köszi, megvan.

    Amúgy hogyan húzol teljesen egyenes pályát? Csak úgy szemre?
  • Rudi50
    #259
    És mivel indultál amíg idáig eljutottál? Csak személyeket szállítottál, lovaskocsival? Van valami trükk az első néhány évtizedre ami hasznot is hoz?
    Utoljára szerkesztette: Rudi50, 2016.11.09. 18:10:49
  • Lokker
    #258
    2. A kijelölt jármű felugró ablakának bal felső sarkában a célkereszt.
  • selmeczi2 #257
    Sziasztok!

    Sokat játszottam az előd, Train Feverrel, most kezdtem a Transport Fevert. Kb. 1 órám van benne. Hirtelen lenne két problémám:
    1. Az elődben vágányfektetéskor, egér vonszolásakor megakadt a vágány előnézete (ami talán shifttel oldható volt), így könnyű volt pontosan egyenes szakaszt csinálni. Az új alapból nem akad.
    2. Az elődben a jármű kamera nézete lehetett külső nézet is, ami követte a járművet és a nézet körbejárható volt. Az újban nem találtam, csak belső nézet van.

    Ezekre van trükk? Nagyon nem kutakodtam.

    Köszi!
  • Tauri
    #256
    1890-ig szenvedtem Hardon, Igaz kitermeltem az adósságom és lassan fejlődtem. Ahogy megkaptam az első kis autót 1890 körül majd pedig 1900 ban az uj mozdonyt ami 60 al megy, az eddigi évi 200 k profit megugrott 1 millára... Innen gyerekjáték
  • Desert
    #255
    Lehet már valahol kapni dobozosan?
  • Mighty
    #254
    Na úgy néz ki, hogy az Intel HD Graphics 4000 nem birkózik meg a feladattal, így most még egy jó ideig nem tudok vele játszani :(
  • Desert
    #253
    Magamat idézném:
    Ha a termelés 50 alatt van a vonat nem ér semmit...
  • kisiku
    #252
    Csak összejön :) Több szem többet lát.
  • Tauri
    #251
    Na meg van a kulcs :)
    Csak akkor szabad vonatot használni a kezdeti időkben, ha ki tudod használni a kocsiban rejlő maximális sebességet. Ugyanis horror drágák a fenntartási költségei. Ha ez nincs meg drasztikusan csökken a profit.
    A teher kocsiknak meg a kezdeti sebessége 80 km/h, szóval felejtős kezdetben. A személy profitáló annak csak 40...
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.09. 10:50:48
  • Desert
    #250
    Jelző egyszerű, mindig a menetirány szerinti jobb oldalra kerül. Egy irányt bekapcsolva nem fog szembe menni vele, az útvonal megadásakor tökéletes látható merre mozognak a kis jelek a vonalban. Legyen lehetősége keresztre.