2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • tuvixplayer
    #569
    1. A vonalak panelen van egy fogaskerék a sor végén. arra kattints rá, majd az X-re.
    2. Én jártam úgy, hogy a terminál típusú teher pályaudvarra nem fért be a vonat. Amikor megfordult kilógott a mozdony a váltóra, és nem ment át a jó vágányra. Szerintem ne lógjon ki. itt vannak hosszabb állomások, érdemes már az elején 240 m-est építeni.
  • kisiku
    #568
    Ez a standard 160 méteres állomás, csak az újabb mozdonyok már duplák, mint ahogy a második képen is látható, így a vége kilóg az állomásból.



    S ahogy tudom, az amerikaiaknál ez a standard, úgyhogy számítok rá, hogy a jövőben is ilyenek jelennek meg:

  • kisiku
    #567
    Két gyors kérdésem lenne:

    1. Hogyan lehet vonalat véglegesen törölni?Mert hiába szedem ki, hogy nincsenek állomások, a listában ottmarad hogy "Line" és egy ? van előtte, mert nem tudja, hogy milyen járműhöz van rendelve.

    2. Van valami hátrány, ha a szerelvény kilóg az állomásból?Sajnos itt az USA térképen szembesülök azzal, hogy igazán meg kell hosszabbítani az állomásokat, mert az amerikai mozdonyok és személykocsik hosszabbak, mint az európaiak.Tehát nagy gáz, ha túllóg az állomáson? Mert bár nem sok állomás van már hátra, amit meg kéne még hosszabbítanom 240 méteresre, de van benne olyan, ahol a környező városrészt is el kell majd bontani...
  • BaliBoy
    #566
    Igen, ez is igaz!

    Én sem azt írtam, hogy a népesség (vagy város) növekedés az árucikkekkel való ellátottságától függ, hanem fordítva. Minél nagyobb a város, minél nagyobb populációval, annál nagyobb az igény kereskedelmi és iparcikkekre.
  • tuvixplayer
    #565
    A belső közlekedésnél szerintem fontosabb az, hogy a városnak van-e más városokkal személyszállító kapcsolata. Minél több, annál jobb. Igazából ez csak feltevés, de szerintem igaz. A város árucikkekkel ellátottságának mértékétől viszont szerintem nem függ, hogy mennyire nő a város, és hogy melyik szegmense jobban (lakosság, ipar vagy kereskedelem). Van olyan városom, amelyben az ipar több árut kap, mint a kereskedelem, de a kereskedelem mennyisége jócskán megelőzte az ipart, és a lakosságot is. Ez persze jó, mert még többen akarnak idejönni vásárolni más városokból.
  • BaliBoy
    #564
    Nekem úgy tűnik, hogy az ipartelepek és feldolgozó üzemek termelésé növelésének kulcsa az, hogy a városok belső közlekedése fejlesztve legyen, bármily furcsán is hangzik. Úgy vettem észre, hogy amint egy városban elkezd növekedni az emberek szállítása, elkezd nőni a populáció, egyre nagyobb lesz az igény az ipari termékekre és kereskedelmi termékekre is. Amiben egyébként van logika.
    A való életben is ugyebár a termelés növekedés úgy érhető el ha növekszik a kereslet is.
  • ssx22
    #563
    USA DLC-be mindig sárga színű a talaj?
  • Desert
    #562
    Azt próbálták ezzel a fejlesztők, hogy ne egy helyre torlódjanak össze a kiálló járművek hanem eloszlanak.
  • Jóózsf István #561
    Az tényleg jó ficsőr, hogy látszik az avulás a járműveken!

    Azt tudjuk, hogy miszerint állnak ki a járművek a garázsból az "első megállójukba". Ez számomra, csak a vonatoknál egyértelmű, ahol a szín iránya (ha csak egy vágányos és párhuzamos a fővágánnyal) adja! Van erre valami szabály?
    TT-ben magától értetődött, hogy az egyes számú útponthoz ment!
  • Joybull
    #560
    Szia. Az nem lehet hogy a város nem tud többet felvenni?
  • tuvixplayer
    #559
    YES! Nagyon bírom is! Egyre rozsdásabbak :)
  • ssx22
    #558
    Az megfigyeltétek hogy a járműveken látszik hogy öregednek? Mozdony teteje rozsdásodik, kamionok is eléégé le vannak harcolva :D
  • tuvixplayer
    #557
    Mögöttem már van 2 év Train Fever is.
  • Master91
    #556
    Jaaa a gyártóról írtad!

    Én még nem találkoztam ilyesmivel de nagyon új vagyok még
  • tuvixplayer
    #555
    Nem a vasútállomásról írtam, hanem a gyártó üzemekről. A gyár adatlapján van üzenet arról, hogy van-e valami kínja, vagy csak üzen valamit. Ha nem akar több alapanyagot, és a közeljövőben bővülni sem fog, akkor írja azt, hogy nem várható a közeljövőben upgrade vagy downgrade. Emlékezetből írom, lehet, hogy nem pont így.
  • Master91
    #554
    az az upgrade az pl. az, hogy sima vasúti állomásból felső vezetékes állomást csinálsz
  • tuvixplayer
    #553
    Nem is kell odamenni, hanem az alap képernyőjén alul írja. Nekem mindig azt írja, hogy nincs tervezett upgrade.
  • kisiku
    #552
    Asszem ha az üzem "Details" fülére mész rá, akkor ott megjelenik ilyen hogy "Try to ship more xy" azaz próbálj többet beszállítani/elszállítani valamiből. Ha meg jól csinálod, akkor nem írja ki...gondolom én :)
  • tuvixplayer
    #551
    Nekem semmit nem javasolnak ezek az üzemel. Másiknál már láttam, hogy szállítsak több alapanyagot. Itt nincs üzenet.
  • kisiku
    #550
    Igen, nálam is előfordul...pl teljesen ellátok egy goods factory-t műanyaggal, acéllal, fával, bőven elszállítom (nullszaldóval) a Goods-ot a városokba és baszik a termelése felmenni 200-ra, 140-150 között mozog és azt javasolja, hogy szállítsak még több goods-ot.De mindig üres az állomás, egy darab nem marad ott várakozni!Szóval nem értem...
  • tuvixplayer
    #549
    A többi szállítási láncomnál nincs ez a hiba. A kőfejtőm 800 körül termel az olajkút is. Ez az egy lánc szarakodik, illetve bebetonozta magát 50 szerszámra, és ahhoz igazodik a többi ellátó üzem, telep. Így konzekvens, csak hát a két város a sokszorosát igényli ennek.
  • kisiku
    #548
    Érdekes, mert nekem van olyan fatelepem, ami 400-as termelésű és olyan fűrészmalmom (nem az enyém :) ), ami most 800-900-as termelési arányú. Azt nem zavarja, hogy két fabányából is táplálom, nem tud elég gyorsan plank-ot termelni még így sem.Az általa legyártott plank-ot egy machine factory-ba és egy goods factory-ba szállítom.Úgyhogy szerintem ha nem javítják ezeket az iparral kapcsolatos hibákat, akkor soha nem fogjuk megérteni...
    Sajnos nem tudom megmutatni, mert a mentéseket nem szinkronizálja le a steam, most meg dolgozom.
  • tuvixplayer
    #547
    Tényleg én is emlékszem. A videóban nem íves állomást tett le, hanem utólag görbítette meg. Próbálta már valaki a letett állomást 'meghajlítani'???
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.22. 09:14:46
  • tuvixplayer
    #546
    Csináltam két verziót. Az egyikben az egyik fatelepet iktattam ki, a másikban a másikat. Mindkét esetben a megmaradt fatelep termelése szép lassan felkúszott 100-ra és ott megállt. A feldolgozó üzemek is tartják magukat a 100 és 50-hez. Pedig az egyik városban 17% a másikban 25% az igények kielégítése. Egyik város sem kap másik árut. A szállítási láncban résztvevő vonalak 30-40% telítettséggel mennek. Szóval valami szar van.
    Végülis nem a két fatelep együttes használata okozza a bajt, mert azok is 100-at termeltek együtt megfelezve. Valami más baj van.
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.22. 09:13:15
  • Laca54321
    #545
    Hali! A trailer videoban láttam olyat a vasút megállók is lehetnek ívesek, de a játék során ezt az opciót nem találom...
    Velem van a baj vagy ez nem létezik?
  • kisiku
    #544
    Minden promó videóban kamuznak. Ott azért látod, hogy nyálcsorgatva nézzed, majd nyissad a pénztárcád...lásd No Man's Sky. Hál'Istennek itt kaptunk valamit...bár én az említettben nem vagyok érintett.
    A youtube-os tesztelők, reviewer-ek meg általában csalnak, de nekik inkább a bemutatás a cél, nem a végigjátszás vagy a segítségnyújtás.
    Ne aggódj, nekem is ugyanez van. Van olajmezőm, ami vagy termel vagy nem és nem tudom, mitől. Ha úgymond realisztikussá akarnák tenni a játékot, akkor legalább egy üzenetet küldjenek a játékosnak, hogy "xy nevű olajkút/fakitermelés/stb. xy okok miatt csökkenti kitermelését". Ez a TTD-ben így volt, pedig az ehhez képest egy 25 éves játék.
  • Nohab
    #543
    2018 körüli az utolsó jármű. Semmi sci fi.
  • akyyy
    #542
    Véletlen, aki kapott anno alpa-béta hozzáférést a játékhoz, nincsennek meg azoknak a fájlai? Esetleg képe, vagy videója róla amit privát üzenetben, vagy emailben el tudna küldeni?

    Állítólag azokban a verzióban be volt (vagy be lehetett) kapcsolni a játékbeli koordináta mutatást, amit a teljes verzióból kitettek.

    Azért lenne jó, mert most ha bármit helyezek el a játékon belül, semmi támpontom nincs, hogy vajon az a "helyi koordináta rendszerben" hol lehet, még ha szerkesztek pályát, és a map.lua fájlt szerkesztem, és beírom a koordinátáit, vagy elhelyezi azt az objektumot (ipari létesítmények), vagy nem. Ha meg még ha le is teszi, vagy illeszkedik a tájba, vagy bele van "vésve" a földbe, elég undorítóan kinézve.

    Aztán
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    tört verzió segítségével hátha sikerül életre lehelni egy alpha verziót, esetleg kiderülne, melyik fájl melyik sorát kéne módosítanom ahhoz, hogy a teljes verzióban is mutatná a koordinátákat.


    Esetleg valaki emlékszik ilyenre? (Lehet, hogy debud módba kellet lennie a játéknak, szóval ha alapból nem is, de fejlesztői módban mutatta. nemtudom. )
  • Hunor1
    #541
    lehet, de találtam most egy igen fain mapot, azon kipróbálom azért!
    eddig ezt a mapot kedvelem legjobban: Amerika keleti part! eddig még csak a villamosokkal bíbelődtem de nagyon adja magát :))

    Keleti part-Amerika
  • Master91
    #540
    Mi az utolsó generációs járművek? Milyenek?

    OpenTTD-be ugye már mágnes vasút volt meg hiper szuper repülő fene tudja. Itt milyenek az utolsó járművek és kb. mikor érkeznek?

    egyenlőre csak USA kampányt tolom, Panama csatornánál járok
  • tuvixplayer
    #539
    Nem próbáltam még mást, csak a könnyű módot. Gondolom nehéznél kevesebb az induló tőke, minden drágább, és kevesebb bevétel jön a szállításból.
  • Roy91
    #538
    nem éri meg. NEM építettem, csak néztem, de pár dolog ami hátrány és eszembe jutt.
    - Vízhez elkel szállítani a terméket mit szállítani akarsz. Ritka hogy nem kell külön szállítani.

    - iszonyú keveset lehet szállítani(nem is értem miért)
    - lassan gyorsul a hajó és végsebesség se nagy( való élethez reális a gyorsulás)
    - ha ugyan annyit kap mint a többi szállító jármű akkor nagyon nem éri meg max a látvány miatt, hogy ilyenem is van.
    -hidakra figyelni kell
    összevettve a 160 km/h vonat és a 35? km/h hajó sebességet. akkor még mindig jobban megéri kiépíteni a vasutat
  • Hunor1
    #537
    valaki próbált már klasszikus teherhajózást kiépíteni?
  • Roy91
    #536
    akkor az volt szimpatikus. Unalmas az volt, hogy 3 város összeköttem személyszállításra(vonat) 3 év alatt megvolt hogy+ termelt. következett a építőanyag lánc kialakítás ezekbe a városokba 2 év +2év után ezis pluszos lett. következett a élelmiszer lánc.
    durván15-20év alatt teljes mértékbe minden + termelt. összevetve mindent 30 év leforgás alatt már nem jelentett akadályt komplettebb rendszer kiépítése hitel nélkül.
    de lehet a hard fokozat lesz a legjobb.
    Tapasztalat szerint miben másabb a nehéz fokozatt mint a könnyű? csak pénzbe vagy termélsébe is?
  • tuvixplayer
    #535
    Mi volt unalmas? Miiért nem kezded 1850-ben?
  • Roy91
    #534
    Igazából Free módba milyen mappot érdemes beállítani? eddig 1 mappon játszottam, mert az elmentettem és miután beletanultam újra kezdtem csak kicsit unalmas meg főleg hogy 1950 kezdtem, 2020ba még csak 1500 a városom.
  • tuvixplayer
    #533
    Nekem az a furcsa, hogy a béta tesztes videókon mindig azt látom, hogy ott állnak szállításra várakozva a terminálokon százszámra az áruk, már el sem férnek, nekem meg vagy van vagy nincs.
  • ssx22
    #532
    Ja én ott b*sztam el hogy már kezdettől fogva 5-10 járművet tettem egy vonalra, mert azt hittem ezek, mint a barom tudják hordani a cuccot és a bánya elkezd termelni dehát nem igy van
    Pedig igy lenne logikus
  • tuvixplayer
    #531
    Általában buszokkal szoktam kezdeni a városi tömegközlekedést, néha, nagyobb városban villamossal (lóvasút). Ahogy ő a forgalom, akkor szoktam lecserélni villamosra. Van itt a Longer Trams mod, ami egyes villamos típusoknak növeli a kapacitását (és a hosszát is :),.
  • tuvixplayer
    #530
    A körforgalmat nem szeretem az elején, kivéve, ha mindkét irányban megy, de akkor is túl hosszú az idő, amíg a lassú locvaskocsik körbe érnek .Ha csak egy irányban, akkor vagy sokáig megy tele a jármű, és nincs bevétel a egyes megállókban, hiába várják nem tudnak felszállni, mert nem cserélődnek az utasok. (TF-ben nem is volt jó hosszan menni az utasnak, a 20 perces korlát miatt.), Az is lehet, hogy az egyirányú körforgalmat sok utas nem is használja, mert más irányban gyalog hamarabb odaérnek. Később legjobb kombinálni a körjáratokat, és átlósan mindenféle irányban több vonalat. Így kijön a 80% körüli használat is akár.