7903
Space Engineers

Katt a képre
  • LookUsArts
    #4184
    Nekem ez tetszik, jo ez. El kell foglalni a beaconeket, es ennyi. Csak annyi a kerdesem, hogy foglaljuk el oket. Mert egyszer at allitod a tulajdonost az oke.... de aztan mar csak akkor lehet ha szet flexeled oket (amit irtal hogy nem lehet...) akkor meg az nyer aki elsonek oda er, mert a masik mar nem tud vele mit csinalni.
  • RJoco
    #4183
    Miket írok, nem élethűbb, hanem élénkebb.
  • RJoco
    #4182
    Szép lett az új kinézet. Már a töltő képernyő is élethűbb. Egész jó a flex és hegesztő effekte, nameg az új jump effektem sem rossz végülis. Kezd igencsak látványos lenni a játék. Ha még bele kerül majd a golyó nyom is, az lesz igazán jó. Látni fogom, mit találtam el :D
  • RJoco
    #4181
    Írj a keen-nek, mert abból a szempontból igazad van, ha van elég mindenből, akkor miért kell a krioba menni?
    Abból a szempontból viszont problémát jelent, ha az egyik csapattárs 'elalszik' mondjuk a fúró hajóban, akkor hogyan szedem onnan ki? Kivágom? Mert cipelési funkció nincs a játékban. Szóval, ha valaki kilép, akkor úgy a jó, hogy eltűnik, így más is használhatja a játékot.
    Abból a szempontból szintén nem jó, ha ott ébredsz, ahol kiléptél, mert mi van akkor, ha én oda épp építettem egy szép nagy falat? Vagy esetleg rég odébb haladt a hajó? Ezért jó a krio, ott biztonságban vagy és pl. együtt mozogsz a hajóval.
    A net szakadásról és a játék crash-ről nem tehet a szerver. Erre úgy nem készítenek fel egy játékot sem, hogy jó legyen a játékosnak. Bár pl. az EVE-ben tettek felé elég jó lépéseket. (Drónvisszahúzás kapcsolat szakadásnál.)
  • kipeti
    #4180
    Olvass a sorok között.
    Rosz szó használat volt soloban ha kilépek nem medical centerben kell kezdenem hanem az utólsó mentéstől ahol voltam , tudom hogy a szerveren az idő nem áll meg szóval ha pl 2 órára kilépek elfogyhat az energia a zokszigén de ha egy pilóta fülkében ülök 2évre elegendő uránnal a hátam mögött 20tonna jéggel az O2generátorban miért a medical centerben éledve folyathatom csak akár 10 perc után is mert kb ennyi volt csak míg mindent ellenőriztem, és csak a játék dobott ki.

  • RJoco
    #4179
    Solo játékban sem tudsz kis hajón éledni, hacsak nincs mod-od hozzá. Vagy visszatöltögetsz és akkor eleve nem haltál meg.
    Inkább a neteddel vagy a gépeddel van a gond, nem az újraéledéssel, nem?
    A szerver crahs-el nem lehet mit csinálni, de szerencsére az ritkán fordul elő.
  • kipeti
    #4178
    A hidrogénes hajó azért repeszt mert mentem miközben kidobott a játék és ugyebár nem tudok rajta éledni mint solo játékban.
    Az hogy a kukac hajóm miért mozog gőzőm sincs nem mentem egyik hajóval se 2 napja.
    Nyugodtam töröld ki az összes szemetet illetve űrbéli hajót ami az enyém ne foglalja feleslegesen a szerver procit.
    Ilyen újra éledési feltételekkel én nem tudom élvezni a multit.

  • RJoco
    #4177
    Én is nagyon sajnálom.
    Az újjáéledésnél nem tudom mire gondolsz, szerintem ez így is nagy előny, igazságosabbnak találnám, ha mindig a halálhoz legközelebbi orvosinál éledhetnél. Mert lássuk be, így elég könnyű helyszínt váltani.

    Belenéztem a friss mentésbe és meg kell mondjam, elég szemetes a játék. Rengeteg a kallódó objektum, bár ezt szerintem törli a játék, mert csak 63 van, viszont azt nem értem, hogy a 7800 km-re lévők miért vannak még a játékban?
    Elég sok az 1-10 blokkból álló elem is, amik leginkább kallódnak csak, elvileg ezt is törölnie kellene a játéknak, ember nincs a közelében és nem hiszem, hogy lenne energia forrásuk.

    Látok egy Ubumboo nevű hajót, ami 0,643-mal közlekedik és 7800 km fölött jár. Egy reaktor 71%-os, a másik hibátlan. Sérülésre 2725-öt ír. Az orvosi ép.
    Valamint egy Trainspark-ot, ami 1,091-el halad és 524 km körül jár.
    Sem az irányukat, sem a pontos pozíciójukat nem néztem. Asszem nem is lehet az irányt nézni.
    Ezen kívül van még 28 és 29 blokkból álló objektum energiaforrás nélkül, különböző távokra és a már említett sok pár blokkos.
    Látom a kukacot is, 51-el halad és már 8447-nél járt a mentés pillanatában. Vele együtt halad az új egyensúly, gondolom össze vannak kapcsolva. Utóbbin egyáltalán nincs sérülés, szóval rá kellene tudnod éledni. Hacsak nem fogyott ki az energia.
    És van még egy kis hidrogénes hajó 306 km körül, ami 100-zal repeszt.

    Még mielőtt bárki megvádolna bármivel, nem előnyszerzés volt a célom, csak, hogy kipeti (Warlock) lássa a dolgait. Úgyis csak ketten vagyunk az űrben és, ha tényleg kiszáll, akkor úgyis mindegy.

    Arra már gondoltam, hogy időnként nem lenne rossz egy takarítást végezni a mentésen, hogy a kallódó dolgok ne zavarják a játékot, csak nem említettem, mert még a végén itt egyesek rosszra gondolnának. Arról nem is beszélve, hogy ha meg rossz dolgot törlök ki, abból felháborodás lesz.

    @kipeti: Ha a hajó sebessége direkt így lett megválasztva (51), akkor elég bátor húzás vagy eleve tudtad, hogy karakter nélkül nem spawnol szikla, így nem fogsz nekiütközni semminek. Viszont NPC hajók járnak akkor is, amikor nem vagyunk játékban. Legalábbis úgy vettem észre, de lehet, hogy belépésnél spawnolt. Ezekkel a részekkel nem vagyok tisztában, mert elég nehéz tesztelni játékon kívül, hogy mi van a játékban.
    Bár a mentés alapján jelenleg egy NPC sincs a játékban.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.06.03. 12:18:53
  • laci4321
    #4176
    Basszus. Sajnálom hogy így döntöttél!
    Remélem egyszer még visszatérsz.
  • kipeti
    #4175
    Bocsi srácok de nekem ennyi elég volt.
    Nem elég hogy eltünik a hajóm nem tudok rajta respawnolni, lehet megtalálta egy npc és szétlőtte a reaktorokat alá írom meg eshet nem tetszik de legyen, viszont amikor a keresésére indulok és megszakad az internet kapcsolatom az űrben így megint építhetek egy kishajót megint repkedhetek a ki a légkörből és órákat tölthetek az ismert gps kordináták megnézésével hogy meg tudjam mi történt
    ez nekem nem játék nem szórakozás hanem már idegesítő.
    Amíg marad ez az újra éledési forma addig a szerverre nem lépek fel többet.
    Nektek azért további jó szórakozást kívánok. (nincs benne szarkazmus)
  • RJoco
    #4174
    A szerver ismét üzemel a következő bugfix-ig, amit valószínű csak éjfél körül tudok ráfrissíteni.

    @laci4321: érdemes lenne a hajóidra távirányítást rakni, mert úgy látszik nálad ez gyakori hiba.
  • Zero_008
    #4173
    Tudod, pont ez a lényeg. Két fele van a dolognak.
    1. Éppen kreatív módban nincs értelme. Fogok egy automata csatahajót, ami áll 10000 blokkból, és bekopipésztelem ezerszer, amíg a szerver szét nem esik. Mire jó? Miért lesz az élvezetes, ha az ellenség szintén 1sec alatt kopipésztelt hajóit pusztítom el?
    2. Nincs a játékban olyan közös cél kooperatívban, ami ne lenne instant dögunalom. Építünk egy nagy bázist...mire is? Nincs ellenség ami támadná. Építünk egy csatahajót...szintén mire, minek, ki ellen?

    Én játszottam ötven órát koopban haverokkal, és mindhárman megcsömörödtünk tőle, hogy nincs semmi cél a játékban alapból.

    Igen, lesz kedvünk újraépíteni. No meg előre kell felkészülni a háborúra hadianyaggal, nem menet közben kell heftelni a járműveket. Hitler sem egy kupac vassal ment neki Lengyelországnak, hogy majd a katonák útközben összerakják a tankot...
  • RoboKutya78
    #4172
    Na mostantól annyi fpsem se lesz mint eddig volt
    az "új" effekteket látván:)
  • Megamax
    #4171
    Félreértettél nincs semmi bajom azzal ha jáccotok vele ahogy énis teszem mert énis szeretem ,de ott az a DE a survival inkább a tulélésre jó egy kozos célt keljen elérni ne pedig egymást nyírjátok. Meg amugyis ki fog játszani a serverenn ha hosszu orák, napok "munkáját" elrontjátok egy pár perces csatával. Ti is tisztában vagytok a bugokkal akár egy félrelépés és már kampec is annak amit orák ota építettél, volna kedved ujraépítteni? meg idod sem lenne rá csata kozben vagy majd idot kérsz ? meg még azt sem csinálták meg a játékban hogy mozgo halyónn lehessen járkálni anélkul hogy valami balul suljon el. énis szívesebben játszanék survivalban ( rengeteg szabáj kellene). Elobb voltam fenn haver szerverénn mire végigolvastam a leírást addigra el is ment a kedvem tole és kiléptem.
    Utoljára szerkesztette: Megamax, 2016.06.03. 00:03:31
  • laci4321
    #4170
    Na megjött a frissítés és pont jól is fog jönni egy szerverújraindítás, mert megint előjött az a bug hogy átesek a dolgokon :D

    Sőt most még vissza sem tudok szállni a kis hajóm pilótafülkéjébe, így az ott maradt a levegőben kb. 6 órára elég üzemanyaggal.

    "Miert akartok egy olyan játékban "survival modban" harcolni egymás ellen amiben mindenféle szabájokat kellene felállíttanotok azért hogy egyáltalánn megtaláljátok egymást?"
    Azért mert szeretjük ezt a játékot. Tudjuk hogy annyi bug van benne mint a nyű, és még jó sokáig lesz is az biztos, de nekünk nincs kedvünk még várni pár évet rá. Hasonló stílusú játék meg nincs másik, szóval.. Esetleg az Empyrion, de az is early access.

  • RoboKutya78
    #4169
    A faces bejegyzésük alapján ma nyílt napot tartott a szerkesztőségük lehet késni fog a fressítés emiatt.Tévedtem 29 edikén volt a bulijuk.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.06.02. 22:10:52
  • RJoco
    #4168
    Csütörtök van, mindjárt 10 óra és nem kaptunk frissítést a játékhoz.
  • RJoco
    #4167
    Ami azt illeti, lenne megoldás arra, hogy megtaláljuk egymást, csak ahhoz újabb úgynevezett szabály kellene és a betartása minden csapatnak a lelkiismeretére van bízva.
    Én már mondtam a csapatnak, hogy majd csinálok egy műholdat (még nem készült el), amin lézerantennák vannak. Az egyik a bázis felé néz a földön, a másik meg az égi bázis felé néz. Ha végig kiépítjük a láncot, akkor meg is szakítható és sokkal könnyebb vissza is követni, mert csak 50 km a lézerantenna hatótávja. És még látsz egy kb irányt is, hogy merre indulj az antennától.
    Így minden bázis, állomás vezérelhető távolról, szóval fontos kommunikációs szerepe lenne. Persze a TS és az ingame cset miatt kommunikálni enélkül is tudunk. De a bázisokat nem lehet elérni. Nem lehet az LCD-kre üzenetet írni, stb.

    A zászló foglalással az a gond, ha épp csak az egyik csapat van fenn, akkor elfoglalhatja az összeset, majd amikor a másik csapat van fenn, akkor az foglal. Persze hajót lehet ott hagyni, de annak max az automata védelme van, amit viszonylag egyszerű leszedni. 20-30 darabnál nem is nagyon lehet mindnél hajót hagyni és visszajelzést sem kapsz, ha foglalják.
    De ötletnek nem rossz.
    A küldetés szerkesztéshez tuti új pálya kell? A mentésben nem lehet szerkeszteni az opciót. Bevallom, én nem tudom, hogy mi fán terem a küldetéses dolog.
  • Megamax
    #4166
    Miert akartok egy olyan játékban "survival modban" harcolni egymás ellen amiben mindenféle szabájokat kellene felállíttanotok azért hogy egyáltalánn megtaláljátok egymást? A másik dolog biztos nagyon fogjátok élvezni a rengeteg bugot, laggot, simulációs visszaesést a sok építkezésbol ésatobbi... Valojában rengeteg dolgot tudnák felsorolni hogy miért bukott az otlet szórakozás szempontjából de túl hosszú lenne és senkit nem érdekelne. Ugyis rájottok majd, viszont ha mindenképpen harcolni akartok ebben az Early pre alfa játékban akkor inkább tegyétek Creatívban már ha élvezni is akarjátok . Lenne pár javaslatom de már ígyis sokat írtam.
  • laci4321
    #4165
    A küldetés szerkesztő jó lenne, csak ahhoz új pályát kellene kezdeni. Bevallom nem szívesen buknám az eddig megépített dolgokat.

    A 2. pontban annyi a bibi, hogy a hajókat javítani kell, meg ellenőrizhetetlen az egész. Meg a báziselpusztításból még mindig azt találom a legnagyobb hátránynak, hogy nem találjuk meg a bázisokat.

    A radar mod nélkül tényleg olyan az 1000 is, mint radarral a 10000. Sőt még a 100 is. Amíg minden egyes aszteroidát meg kell nézni belülről is, addig meg főleg :D

    Zero ötletét továbbgondolva, talán láttok benne ti is rációt:
    Mi lenne ha leraknánk nagy beacon-öket szerte a világban, 20-30 db-ot. (Vagy akármennyit, ez csak egy hasraütött szám) minden bolygón, és az űrben is. És a háború célja ezek elfoglalása és megtartása lenne. Vannak „admin” blokkok a workshopban, amik gyakorlatilag elpusztíthatatlanok és széthegeszthetetlenek (évekbe telik), a beaconok ezekből lennének.
    Akkor van elfoglaltnak tekintve egy ilyen „bázispont” ha a mellett az elpuszíthatatlan beacon mellett a mi antennánk világítana. Az admin blokkok koordinátái természetesen ismertek lennének, és 50km-es távval „világítanának” az admin beaconok.

    Vagy akkor győz az egyik frakció ha az összeset bázispontot elfoglalja, vagy akkor ha a belerakott urániumok kifogynak és az admin beaconok kikapcsolnak, és kinek volt akkor több beacon az irányítása alatt. (Ezt az időtartamot pontosan be lehet lőni adott uránmennyiséggel. És mivel az admin blokkokat csak kreatívban lehet elhelyezni, az uránfogyás is az adminreaktorban egyszerre indulna meg, amikor a világot visszahelyezzük tűlélőbe.)

    És akkor közben azt az ellenséges bázist próbálhatjuk megtalálni hogy megakadályozzuk az utánpótlást, amit akarunk/tudunk. Radar meg legyen-e vagy ne legyen mindegy. Meg hadműveletek kellenek minden (vagy a legtöbb) bolygón a győzelemhez, az űrben is! Szerintem ez egy jó ötlet lenne, és rejtene izgalmakat.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.06.02. 21:11:30
  • LookUsArts
    #4164
    1) En mar lattam oylan videot amin megprobaltak atfurni a bolygokat >> Igen xz Km-tan elpusztul minden.... azert eleg melyre le lehet furni de atfurni nem lehet

    2) Nekem a haborus dologrol az jutott eszembe, hogy mi lenne akkor ha megbeszelnenk hogy xy datumig epitkezunk. Aztan pedig annyi, nem epitunk tobb hajot/bazist, es aki elpusztit tobbet az ellenfelenek a bazisaibol az nyer... pl.

    3) Amugy meg az is lehet egy opcio hogy leszarjuk, hogy ki es mit nyer, csak elkezdjuk egymast loni/olni az is poen lenne :D... mint egy kvazi vegtelen haboru, aztan ha megunjuk akkor kezdunk egy uj szervert

    3+1 = Am a kuldetest szerkesztoben lehet berakni "feladatokat" de ezekhez meg egyszer nem ertem nem igazan ismerem oket. De tudom hogy lehet ilyet csinalni szoval ha valaki veszi az energiat es a faradsagot akkor csinalhatunk king of the hill-t is.
  • RJoco
    #4163
    De radar mod nélkül az 1000 is olyan, mint a 10000.
    Az 50km-es radar mod-nál 50-50 a tengelyek +- irányába vagy összesen 50 tengelyenként a hatótáv?
  • laci4321
    #4162
    Hát ha nem értesz egyet vele akkor tényleg nem lesz esély a megtalálásra :D
    Én is létrehozok 10000 km-re egy bázist, meg te is létrehozol valamerre, és onnantól mintha singleplayerben játszanánk. Nem lesz sok különbség.
  • RJoco
    #4161
    Ti nem akartátok, hogy tele legyen szabállyal, ezzel a bolygótól x km-re lehet csak menni szabállyal nem értek egyet. Persze, keresgélhetünk a végtelenségig vagy ki is állhatunk, hogy helló, itt vagyunk, lehet jönni.
    A gond minden esetben az, hogy nincs mindenki egyszerre fenn. Sőt, van amikor csak 1 ember van a szerveren. Nem mondom, hogy így is túl egyszerű lenne az ostrom, de mindenképp könnyebb, mintha védené is valaki, esetleg a teljes csapat, hajókkal, miegymással a bázist.
    Amit esetlegesen el tudok képzelni, az az 1v1 vagy 2v2, mert volt már, hogy 4-en is fenn voltunk. De, ha mind a hatan össze tudunk egyeztetni, akkor lehet akár 3v3 is.
    A radar modról volt szó, de még nem akarom betenni, mert az kb azt jelentené, hogy mehet a harc, hisz simán megtalálnák egymást. Vagy esetleg valaki már 1000 km-re jár a Földtől?

    Egyenlőre szerintem mindenki építse a bázisát, flottáját és, ha eljön az idő, akkor kitaláljuk, hogy legyen a harc. Mert harcnak mindenképp lennie kell, ezért is játszunk, ez a cél, minden úgy épül, hogy HARC!
    A másik megoldás, amit nem tartok túl izgalmasnak, hogy létrehozunk egy-egy nagy bázist, meg egy hajóflottát és melyik csapat tudja előbb bevenni. A bázison a bázisépítők nem tartózkodhatnak. Lényegében kb NPC ellen mennénk, viszont emberi kreativitás lenne benne dögivel. Itt is sokat számítana, hogy ki mennyi időt tud játékban lenni, viszont ennek akár egyedül is neki lehet menni.
  • RoboKutya78
    #4160
    két irányból csak át lehet fúrni:)
  • Zero_008
    #4159
    Én már láttam. :P

    A feléig jutott, mert ott valami anomália elpusztít mindent.
  • RoboKutya78
    #4158
    Adok egy szimultán csapatépítő feladatot ha már unjátok a szerveren való keresgélést:)
    Ha bolygón vagytok tűzzétek ki célul hogy átfúrjátok a bolygót:)
    Még nem láttam sehol olyat hogy valaki nekikezdett volna és keresztbe fúrná a lába alatt lévő talajt:)
    Érdekes videjó lenne belőle:)
    Kíváncsi lennék van e a bolygó közepén valami meglepi:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.06.02. 17:03:33
  • laci4321
    #4157
    Akkor azt mondjátok mégis kerüljön be ez a mod? Végülis nem vagyok ellene, én már a legeljén javasoltam radar modot, igaz az csak 50km-re látott volna el.

    Az biztos hogy nem lenne gond onnantól egymás megtalálásával, már ha még egy szabályt bevezetünk:
    Hogy a bázisaink a bolygóktól max. 1000-1500-2000(?) km-re lehetnek, és így is azért körbe kell majd párszor ugrálni a területet, hogy megtaláljon a holoradar.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.06.02. 16:43:42
  • Zero_008
    #4156
    Na igen. Ebből kiindulva ugye azt már látjátok ti is, hogy soha nem lesz itt semmiféle háború? Életben nem találjuk meg egymást.

    Nincs a játékhoz valami capture the flag, vagy még inkább king of the hill mod? Mert konkrét cél nélkül kb annyi fog történni, hogy egymás felhagyott bázisait pusztítgatjuk míg ki nem hűl az univerzum...
  • RJoco
    #4155
    És mi van akkor, ha valaki egész más irányba megy?
    Én egyáltalán nem gondolkodom abban, hogy meghódítsak egy bolygót. Nekem ez a játék igazán az űrről szól.
    És mivel a világ végtelen minden irányban... ;)
  • RoboKutya78
    #4154
    Hogy én mindig felpaprikázom valamivel a bandát az előbb a drone most meg ez a kis szösszenet:)
  • laci4321
    #4153
    Hmm. akkor lehet rosszul emlékszem és tényleg a Mars.
    De tényleg, odaugrasz a Mars és az Alien bolygó közé 1/3 és 2/3-ad távra és a teljes bolygóközi teret felderítheted vele :D
  • RJoco
    #4152
    Ha jól emlékszem, akkor az Alien bolygó úgy 6000 km-re (kicsit kevesebb), a Mars meg valahol 3000 km körül van. De a Marsban nem vagyok biztos.
  • laci4321
    #4151
    Jaa de megvan. Csak nincs neki adva semmilyen kép, ezért nem láttam meg egyből.
  • laci4321
    #4150
    Ezzel már nem is lenne gyakorlatilag semmi kihívás a dologban egyébként :D

    A max. érzékelő távja 1000km, az gyakorlatilag a Föld és Alien bolygók közti távolság fele. Igaz akkor kell neki jó pár nagy méretű reaktor, de egy nagy hajón nem nagy kihívás 10 db nagy reaktort sem lerakni.

    Durva milyen "népszerűtlen" a steam kereső ki se hozza.
  • RJoco
    #4149
    Ezzel sokkal egyszerűbben meg tudnánk találni egymást, csak legyen elég teljesítmény hozzá.
  • laci4321
    #4148
    Na most leesett az állam!
    Kell :D
  • RoboKutya78
    #4147
    Hm Érdekes!
    És mintha élő képet is adna?
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=693510164&searchtext=

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.06.01. 11:46:31
  • Zero_008
    #4146
    Alapvetően remote control, távirányítás. Egyébként annyiból tökmindegy, hogy a műhold, wifi, bluetooth is rádióhullámokat használ. Ami nem, az infravörös fényes. Más nem nagyon használható az elektromágneses spektrumban, látható fénnyel nem szokás, UVvel sem, röntgennel meg gammasugárzással meg még annyira sem.

    Annyiból meg tényleg részletkérdés, hogy köznyelvben ez lett a drón.
  • LookUsArts
    #4145
    Azert az RC es a dron nem ugyan az....

    RC = Radio Controll > Radio taviranyitasu
    Dron > Az mar muholdal/ wifin/ Bluetooth... akarmi mas AMI nem radio.

    Ennyi a kulonbseg+ sok mai "hazi dron" nem mezei taviranyitos helikopter... nem veletlenul hivjak maskent. Sokban fejlett elektronika es szamitogepes menet stabilizalas van. Nem veletlenul lehet oket akar a TELEFONODROL iranyitani.

    Ez a kulonbseg. Persze ezeket nem lehet ossze hasonlitani egy fejlett katonai Predatorral, ami magatol celra megy es ol... de azert makett tanktol se varjuk mar el azt amit egy Leopard 3-as vagy egy T90-es tud...