7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #4104
    De elvben a kabinon átmehet nem?
    Na ezért lettem volna kíváncsi rá hogy milyen a hajó a szerveren
    A kabin mögött továbbítók vannak ott elvben közlekedhet a cuccli ha átmegy az oxigén generátoron az anyag
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.29. 18:48:52
  • laci4321
    #4103
    :D Úgy látom a három szerszám közül nem megy rá se a hegesztő se a flexelő, mert a kicsi csöveken nem mennek át a komponensek, így nem működhetnek túlélőben. Csak drillt lehet rárakni ami működni is fog. Vagy kreatívban a másik kettő is, de ott meg minek :D
  • RoboKutya78
    #4102
    Univerzális?
    Azért mert egyrészt irányíthatod úgy hogy beülsz a kabinba és kockáztatod az életed harc vagy bányászat közben
    Vagy
    Beszállsz egy a bázison lerakott túlélőkabinba vagy irányítópulthoz és távirányítással kamerán keresztül bányászol vagy harcolsz valaki ellen.
    Illetve ugye az orrára lehet tenni bányász vagy szerelő elemeket:) vagy a kettő között még lehet választani hogy reaktorral vagy elemről menjen a hajó.Szerverre az elemes verzió jó választás lehet
    Illetve bele van építve egy projektor ami a saját kivetülését tartalmazza és ha megsérül akkor a kivetítő mutatja mi kell a felszabadult helyre:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.29. 18:46:28
  • kipeti
    #4101
    Telefonról nézem úgyhogy elnézést , de mitől univerzális? Jól néz ki.
  • RoboKutya78
    #4100
    Persze.. Én se mondtam sose még egy kész alkotásomra hogy na ez a tutkó 100% os járgány:)
    Most is jött egy ötlet a modereknek hála ezzel az új lcd panel tartó állvánnyal kedvem lenne újra szétszedni a szállítóhajóm hídszerkezetét pofásabb lenne:)
    Azért ha szerveren játszik az ember akkor oda inkább a jól bevált csónakjával megy fel heccelni a többieket:)

    Én most sajnálom hogy a szerverre nem tudok felmenni pedig szívesen kipróbálnám a túlélőkabinból irányítani a kis hajómat:)
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=689878915
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=689238960
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.29. 18:30:07
  • kipeti
    #4099
    Robokutya én mindig ad/hoc jelleggel építkezek lehet ronda a végeredmény , de legtöbbször a célnak megfelelnek. Bevált formák persze már meg vannak amit csak idővel lehet kitapasztalni, de legalább folyamatosan fejlődnek a gépeim, mindig látok rajta valamit amit megváltoztatva jobban fog tetszeni.
  • RoboKutya78
    #4098
    Igaz hiszem torpedót nem lehetne a hangárba kivetítésként összerakni meg élesíteni ha az összekötő nem volna bevethető
    oké:)
  • Zero_008
    #4097
    Talppal nem tudsz csatlakozni.
    Utoljára szerkesztette: Zero_008, 2016.05.29. 16:58:47
  • RoboKutya78
    #4096
    Most jut eszembe megkérdem nincs kedvem emiatt felmenni:)
    ŐŐ.. ha én használom a kivetítőt akkor ha csatlakozáspontnak talpat használok a talp érzékeli a kivetített tárgyat ha ráállítom?
    Vagy ha összekötőt kreálok a printelt hajóra és a kivetítő összekötőjéhez passzítom a hajón lévő összekötő építhető lesz?
    Vagy csak sima blokkra zár rá a kivetülés?
  • RoboKutya78
    #4095
    Szerverre való fellépéshez azért jó ismerni a játék tulajdonságait.
    A szerver felszereltségét esetleges szabályait ha sűrűn látogatott.
    Célszerű jól bevált esetleg mód nélküli építmények bluprintjével jönni mert úgy jóval gyorsabb a szerver részévé válni mintha csak úgy ott szerencsétlenkedve ötlöd ki a járgányt magadnak.
  • Zero_008
    #4094
    Indításnál beállíthatsz különböző szivatásokat magadnak, amik adnak némi életet a játéknak, de nem sokat. Inkább idegesítő, mint bármi más.

    Mobok: Földön kutyák, idegen bolygón pókok. Kb 5-15 percenként spawnolnak, és megpróbálnak kinyírni, és megenni az épített cuccokat, amikhez hozzáférnek.
    Meteorok: Időnként egy kupac szikla jön az égből, jellemzően az épített cuccokat célozva.
    Drónok: Vannak a mapon kalóz bázisok, azok időnként spawnolnak vadászgépeket, amik megtámadnak.
    Űrhajók: Bejönnek a mapra semleges vagy ellenséges űrhajók, amiket megtámadhatsz és elfoglalhatsz. A kalózhajó elég tápos, és vadászgépeket spawnol.

    Kb ennyi. Én nagyon hamar meguntam single playerben.

    Szerintem ha megvan a játék, próbáld ki singleben, aztán ha már nagyjából látod, mi a helyzet, gyere velünk játszani a szerverre! Egyelőre még viszonylag messze vagyunk attól, hogy megtámadjuk egymást.
  • RoboKutya78
    #4093
    Azt hiszem RJoco a szerver tulaja őt faggasd a belépéshez való instrukciókkal:)
    Én sajnos sokat nem tudok a szerverük minőségéről mert DX9 es a vgám és jelenleg bolygóznak a srácok
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.29. 16:33:24
  • RoboKutya78
    #4091
    Viszont ha ügyeskedni szeretnél
    Jelentkezz a sárga csík alatti linken és kérd meg a srácokat hogy csatlakozhass a szerverre úgy is emberhiányuk van:)
  • RoboKutya78
    #4090
    Ha túlélőben játszod akkor egy kicsit bonyolódik az építkezés mert mindenre oda kell figyelni:)
    Kicsit sok lenne ha leírnánk mire is.Ha eddig csak simán kreatívkodtál akkor ideje váltanod és ott szerencsét próbálni.
  • RJoco
    #4088
    Fúrásnál bekerül az anyag a pilótafülkébe, de az automatic LCD script nem írja ki az ott lévő mennyiséget. Van erre valami mód a beállítását tekintve vagy szortírozót kell tennem a pilótafülke elé?
  • RJoco
    #4087
    Mod betéve, üzemel.
  • LookUsArts
    #4086
    Ez full oke.
  • laci4321
    #4085
    Na ennek örülök :)
    Nagyon jól jön ha megszakad a kapcsolat valamiért. (Sajnos Inviteléknél ez előfordul...)
  • RJoco
    #4084
    Ez a mod, melyet korábban laci4321 linkelt, hozzáadásra fog kerülni a játékhoz a nagyon közeli jövőben.
    Ha valaki tud ennél jobbat vagy másabbat, akkor kérem jelezze.
  • RJoco
    #4083
    Volt. Illetve van is.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.28. 22:21:11
  • kipeti
    #4082
    lehet hülye kérdés de volt rajta lefele ható hajtómű anélkül már nem működik az ereszkedés
  • RJoco
    #4081
    Nagy nehezen leszedtem és az állomás is a helyén maradt. A landolás odébb elég nehezen ment, mert a hidrogén felvitte a hajót vagy mi. Csak úgy volt hajlandó leszállni, ha kikapcsoltam a csillapítást. És így nem kenődött a földbe, érdekes.
    A ping idő is durván ugrál, de amint visszamegyek a kryo-ba, azonnal beáll 33-ra vagy 50-re. De kint elérheti akár az 1000-et is.
    A ping idő a CTRL+H-val hozható elő.
  • RJoco
    #4080
    Két megtöltött hidrogéntartálytól meghal a szerver. Nem tudok ledokkolni a hajóval az állomásról, mert az állomás elkezd érdekesen mozogni. Ha meg még ki is akarok szállni a hajóból, akkor leáll a szerver. Ha nem teszek semmit, akkor nincs gond.
  • Zero_008
    #4079
    Igazából nem csak formalitás, de alig számít valóban. Háromféle viszony lehet frakciók közt, béke, semleges és háború. Sok különbség nincs, békében nem lőnek a tornyok, semleges módban be kell állítani hogy lőjenek vagy ne, ellenségre meg lőnek mindenképp. Kb ennyi.
  • laci4321
    #4078
    Jézusom „Mi megoldottuk modok nelkul is” eleve ti javasoltátok, vagyis RJoco, én csak egyetértettem :D Jajj...

    Ha beállítom hogy neutralt is lőjjön akkor nem kell háborúban állni a tüzeléshez. De amúgy is szerintem a piros szín az ellenfelek színe és ti pirosak vagytok, szerintem az a háború gomb csak a formalitás.
  • Zero_008
    #4077
    Na! Nyugodjon le mindenki a picsába, annyit nem ér az egész, hogy itt hisztizzünk rajta!
  • RJoco
    #4076
    Van ilyen? Ezt nem tudtam, ennek utána kell nézni akkor.
  • RJoco
    #4075
    Még korábban ezt úgy is beszéltük meg. Legalábbis én így emlékszem rá.
    Ha van torony és közel megyek béke időszakban, akkor lelőhet, ha túl közel megyek. Ennyi. Ha nincs torony, akkor meg...
    Ha van is torony, akkor sem lövöm le, mert béke van, szóval nem értelek.

    Amúgy meg simán távozhattam volna úgy a bázisotokról, hogy nem is tudsz róla, hogy ott jártam. Láttam azt a batár nagy fúrót is, amit 4 nagy hajtómű lebegtet, meg persze van még egy csomó kicsi is rajta. Farmer a neve, ha jól emlékszem.
    De mondom, jó fej leszek, oda megyek hozzád, hogy lásd, itt jártam. Nem kellett volna, úgy látszik nincs béke időszak, csak hidegháború.
  • LookUsArts
    #4074
    Hum, azt hittem lehet kijelolni... bocsi, jo nekem mind1. Mi megoldottuk modok nelkul is, de ha nektek nagyon kell akkor hajra. De ki tudjatok irni LCD-re ottmar tuti lehet masolni :D

    Amugy meg azon gondolkozom, hogy szerintem ha van is turret azok nem lonek a masik frakciora addig amig nincs haboru hirdetve (ha jol emlekszem, mert a frakcional direkt van egy haboru gomb is.)
  • kipeti
    #4073
    En sem vagyok nagy mod parti a tegnapi gps kordinatat is egy tollnes papir segitsegrvel mentettem le
  • laci4321
    #4072
    LookUsArts: ezzel a GPS koordináta átpasszolással amit leírtál csak annyi a bibi, hogy a comms menüben nem lehet kijelölni a szöveget! Innentől borul a dolog, mivel nem lehet ctrl+c-t nyomni és így bukik a copy from clipboard rész is. Egyesével kell bemásolni az XYZ koordinátákat ha le akarod másolni a GPS koordinátát, ha nem voltál aktív amikor küldték.

    RJoco meg nem vas kereső modot javasolt (csak félreérthetően írta, de aztán javította) hanem olyan modot ami a frakción belül automatikusan megosztja a GPS koordinátákat. Tehát ha valaki csinál egyet, azt automatikusan jöjjön létre a többieknél is a frakción belül, a comms-ban való küldözgetés - és reménykedés hogy célbaér - nélkül.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.28. 16:19:32
  • laci4321
    #4071
    Ha nem fegyvertelen hajóval jöttél volna és támadtál volna, leszedted volna a turreteket az egyértelmű szabályszegés ez tény!
    Ugyan úgy én miért hagytam volna egy automata turretnek, hogy leszedjen egy fegyvertelen hajót, amikor nem állunk a hajó tulajával háborúban? Nem azt jelenti a béke hogy ne történjen ilyen eset?

    De ha te olyat csinálsz ami elég komoly provokáció (kémkedés) akkor nekem fel kell állítanom egy turretet, ami támadni fog. Hiába fegyvertelen hajóval jössz, le fogja azt lőni. És az béke?

    Mindegy ezt te érted el, mostantól lesznek turretek amik a kémkedést lesznek hivatottak megakadályozni. Most már ezt is tudjuk, hogy szükséges.
  • LookUsArts
    #4070
    1) Beke idoszakban hadd jojjenek a turistak :D de legkozelebb tessek fizetni 10k vasat
    2) Vas kereso mod....pfff persze anyam segget kitorlo mod nem kell?!
    3) Le lehet menni spectatorban de abban meg mindig csak 20km a latotav
    4) En frankon azt hittem az a bazisotok, de ezek szerint csak el kell indulni egy iranyba, es a bolygo tuloldalan van (by Rjoco)
    5) GPS
    -Megcsinalod a gps-t
    -copy to clipboard
    -masik szemelynek megjelenik
    -masik szemely copy from clipboard
    KESZ
    -ha utolag lepsz fel, akkor meg ki Ctrl+c aztan Ctrl+v a communication-ben es aztan copy from clipboard.
    Tudom kacifantos, de nem bonyolult. En szemely szerint ezert nem szeretem a modokat, mert az emberek amint valamit nem tudnak megcsinalni egybol akkor mod mod mod mod mod...mi is szarakodtunk vele kicsit, de most jok vagyunk
  • RJoco
    #4069
    2. És miért nem volt a bázisotokon turret? Mondtam én, hogy nem lehet? Az, hogy béke időszak van még nem jelenti azt, hogy nem lehet kíváncsiskodni. A hajómon nem volt fegyverzet és a bázist is úgy közelítettem meg, hogy, ha van turret, lehetőleg lássam és akkor máris nem megyek közelebb. Ehhez volt kedvem és látni akartam, megvan e még a Hold, nem fúrtátok le.

    3. Ez nem volt szerintem túl nehéz, bár szerencse is kellett hozzá. Felszálltam és elindultam egy irányba. Annyit tudtam, hogy a bolygó másik oldala, ami kb valahol 120 km-en van. Vagyis a saját bázisunkhoz képest kellett ezt figyelnem. Mivel az iránytól nem tértem el, csak repültem egyenesen, így bíztam benne, hogy meglesztek. De egyáltalán nem volt biztos, tekintve, hogy a spectatorral korábban én is eltérhettem, mikor a bázisokat telepítettem.

    6. Erről nem tudtam, de most, hogy mondod... Ezek szerint, ha egy bug miatt bekerülök a föld alá, akkor messziről (100 km) láthatom a föld alatti bázisotokat.
  • laci4321
    #4068
    1.: szóltam hogy nem stimmel ismét a verzió, de mondtam én hogy nincs bent senki?

    2.: békeidőszak van, erre te jössz egy felderítőrepcsivel és mindent körbefényképezel, mert abban a hiszemben hogy béke van, mi nem állítottunk turreteket amik leszedték volna a hajód. Már ez is eleve abszurd. Bennünk meg sem fordult hogy odamegyünk hozzátok, miért mennénk hisz a független, békés fejlődés szakasza van. De gyanítom minket várnának turretek. Lényegtelen igazából, még úgy is az elején vagyunk, van pár bányászhajónk meg 2 bázis, nem láthattál semmi érdekeset. De ez az a hozzáállás ami fegyverkezéshez vezet!

    Ne vedd zokon, ha ezentúl automata turreteket helyezunk majd el ennek elkerülésére, és egyszer csak azt veszed észre hogy valami leszedi a fegyvertelen bányászhajótokat mert mi ott már jártunk korábban, hiába nincs még háborús időszak.

    3. Bízom a szavadban, ha azt mondod nem használod elhiszem, de a szabályokat nem biztos hogy utólag, az ilyen esetek után kellett volna lefektetni. És valahogy csak meg találtad egy bolygó felszínén 15km-es látótávolsággal a max. 10km-re sugárzó antennás bázisunkat, úgy hogy csak a bolygót körberepülted 30-40 perc alatt (te mondtad hogy ennyi idő volt) és meg is találtál minket. Ezt nem beszélheted ki a véletlennel, mert ez nem volt véletlen, tudtad hova kell jönni.

    5. A GPS koordináta megosztásra való mod jól jönne.

    Apróbetűs rész, 6. pont: a spectator kamerával bemenve a föld alá, a föld alatt levő bázisok rikítanak, a nagy semmiben lebegve. Ezzel azt hiszem te is egyetértesz, nem értem mire írod hogy a föld alatt nincs grafika.
  • RJoco
    #4067
    Kicsit le kellene nyugodnod.
    Warlock kérte tegnap, hogy keressem meg neki a hajóját, mert elhagyta, mikor a szerver leállításakor kidobta a játék. Ami mellesleg azért történt, mert írtad, hogy megint nem stimmel a verzió és gondoltam, akkor gyorsan ráfrissítek, biztos nincs senki fenn, ha egyszer nem jó verzió. Aztán kiderült, hogy 3-an is voltak fenn.
    Más koordinátáit nem néztem.
    Mégis minek néztek engem? Kis pöcs csalónak, aki nem tud tisztességesen játszani? Mert, akkor most azonnal leállítom a szervert és ide sem jövök be többet.
  • RJoco
    #4066
    Egyrészt nem használom, másrészt meg mi bármit találnák meg a föld alatt? Föld alatt nincs grafika.
  • RJoco
    #4065
    Nem a vasra, hanem, hogy amit lementesz koordinátát azt megkapja a frakció minden tagja.
    De az is jó lenne, ha valahova kimented és más egyszerűen be tudná tenni a GPS koordináták közé.
    Mert jelenleg ez úgy megy, hogy valaki lement egy koordinátát, vágólapra teszi, majd a frakció csetben elküldi. Ezt követően megjelenik az online lévőknél szürkén és, ha nem fogadja el azonnal, akkor hamar el is tűnik. Akik meg offline vannak, azok meg sem kapják. Utólag már hiába nézed, nem történik semmi. Egyesével kell megadni a koordinátát esetleg.
    Ezt lenne jó egyszerűsíteni.
  • laci4321
    #4064
    Meg nem mondod komolyan hogy a SETools progival megnézegeted a világban levő objektumok koordinátáit? Az mi ember?? Ha háborúban fogunk állni, akkor fél óra alatt kideríted minden bázisunk helyét, úgy aztán tényleg nehéz dolgod lesz.
  • laci4321
    #4063
    De te amúgy RJoco egyáltalán miért használod a spectatort?
    Ezzel te bármit megtalálsz a föld alatt, egyszerűen nevetséges előny ez hozzánk képest...