7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #4062
    Mire kéne mod? :D
    Az egész bolygó a rendelkezésedre áll vasbányászathoz, keress :D Vagy hozz le az űrből.
  • RJoco
    #4061
    Semmi gond, majd csak kitalálsz olyat, ami nekünk nem jutott eszünkbe. Nekem sincs mindig ötletem, olyankor elmegyek fúrni.
    Amúgy vasat kellene keresni vagy csak nekem fogytak el a koordinátáim.
    Erre nem lenne rossz egy mod-ot nézni szerintem.
    Szerintetek?
  • RJoco
    #4060
    Sajnos ez is valamiféle bug, amit az újraindítás nem szed ki.
    Mi 60 km-re látunk titeket, ami pontosan a bolygó közepe. Az sem elhanyagolható, hogy ahogy nő a jelek száma, úgy azok is megjelennek ott. De kb semmit sem lehet értelmezni a kupacon lévő jelből, viszont élénk vörösen világít a képünkbe.
    Mikor kerestelek titeket tegnap, végig alattam volt a jel fixen. De már néztem spectatorral is, még az elején, mikor oda került és az tényleg a bolygó belseje. Viszont csak a jel van ott, semmi egyéb.
    A SEToolBox viszont jól látja a dolgokat, mert mindkét fél és hajói kb 60 km-re vannak. Szerintem a bolygó középpontjától mérheti a távolságokat. Ami érdekes, hogy 4 objektum 9 km-en belül van, ami nem igazán lehetséges.
  • laci4321
    #4059
    A bolygó túloldalán vagytok (120km!), a legnagyobb antennahatótávunk meg 10km.

    Nem tudom miről beszélsz, hogy kiégetjük a retinád nem is lehetne látnod semmit. De még ha minden antennánk maxon is lenne, 50 km-en, akkor sem!
  • LookUsArts
    #4058
    Csak a fair play kedveert >>>

    Kedves Uj foldi koztarsasag!
    Kerlek titeket az antennanak a sugarzasi koret vegyetek le, mert ki eg a retinank ugy kajabal a bazisotok, hogy itt VAGYYYYOOOK.

    Koszi
    TheDarkSide



    ui: amugy meg annyira haszontalannak erzem magam a csapatunkban, mindig mire kitalalok valamit hogy csinaljak, a masik ketto mar megepitette :D
  • RJoco
    #4057
    Ok, amint hazaértem újraindítom a szerót és remélhetőleg megjavul. Ha nem, akkor passz, ez már a keen dolga szerintem.
  • laci4321
    #4056
    egy bughalmaz az egész, no problem :D
  • RJoco
    #4055
    Kép
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.27. 23:02:35
  • RJoco
    #4054
    Jah, csak ezentúl valahogy máshogy kell csinálni.
    Míg te nem tudtál fellépni, addig 3-an bent voltak. Viszont azt nem is néztem, gondoltam, akkor üres a szerver, úgyhogy leállítottam és frissítettem. Aztán jöttek a gondok.
    A leállításnál az is gond, hogy nem ment (save) a szerver. Nem tudom, hogy lehetne ezt megoldani manuálisan, az admin oldalon nincs rá lehetőség, szóval ez csak játékon belül menne. De adminként nekem ott is szürkék a mentés gombjai.
    Vagy mindenki lelép, várok 15 percet, elvileg ilyenkor 2x is ment a szerver és úgy állítom le. 5 percenként van autómentés
  • laci4321
    #4053
    Naaa úgy látom a projektort is kijavították végre, újra normálisan átlátszóan jelennek meg a dolgok. Csak ért valamit a reggeli update :D
  • laci4321
    #4052
    Ezt sajnálattal hallom :(
    Akkor csütörtök péntekenként mindig lesz egy kis macera :D Megszokjuk, mi mindent megszokunk :D

    Köszi a gyors reagálást, megyek is fel!

    A wormhole meg.. na mindegy, megleszek a nélkül is :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.27. 17:39:27
  • RoboKutya78
    #4051
    úgy látszik belenyúlnak a komolyabb bogárhalomba:)
    Vagy figyelmetlenek már kell egy kis friss hús a csapatba:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.27. 17:34:36
  • Zero_008
    #4050
    Remélem azért ebből nem akarnak rendszert csinálni, hogy két nap alatt három frissítés...
  • RJoco
    #4049
    Fut.
  • RJoco
    #4048
    Nem.
    És nekem még a steam sem frissítette le. Most kezdte el, hogy el akartam indítani a játékot.
    Remélem hamar jön már a stabil verzió és az nem nyár vége lesz, hanem inkább az eleje.
  • RJoco
    #4047
    Nem értitek a működését. Érdemes lenne kipróbálni SP-ben, hogy, hogy is működik, akkor nem írnátok azt, amit.
    Ha van is a bolygón érc hozzá (nem hiszem és a fullosban van külön finomítója az ércnek, a simában nem tudom), akkor is építened kell egy nagy és ormótlan és hidrogénes hajtóművet, mert a kapu nem fog csak úgy az űrben nőni. Kell csinálnod az űrben is egy bázist, ahova lerakhatod a kaput. És akkor ez csak 1 kapu, amivel semmire sem mész, szép és jó, de féregjáratot nem nyit.
    Vissza kell menned a bolygóra azzal a nagy és ormótlan és hidrogénes csotrogánnyal (ha nem szedted szét teljesen a bázishoz), a rakterében annyi naquadával, ami elég 1 kapu és 1 tárcsázó megépítéséhez.
    És csak ekkor tudsz járatot nyitni és visszamenni az űrbe.
    Hajóval nem lehet közlekedni rajta, hacsak nem akartok szerver összeomlást, meg nagyon durva bugokat. Én próbálkoztam vele, vagy kilépett a játék vagy olyat csinált a túloldalon, hogy inkább visszatöltöttem.
    Csak emberrel lehet és csak annyi cuccot tudsz átvinni, ami belefér a tatyódba.
    A lényeg a gyors közlekedés lenne, hogy ne 10 percig repülj kifele a bolygóról vagy épp visszafele, csak azért, mert át akarsz menni egy másik állomásra.
    Arról nem is beszélve, hogy egy medical-t egyszerűbb lerakni és bár nem viszel át magaddal semmit, de a kapuhoz is kell már egy bázis, hogy megépítsd, akkor meg simán lehet a tatyót mindig kipakolni, öngyilkolni és azon a helyen ébredni, ahova menni akartunk. A csillagkapu ebből a szempontból egy sokkal elegánsabb dolog.
    De ti tudjátok.
    laci4321 4042 hsz-e után én is a wormhole portal mellett szavazok inkább igennel.
    Viszont a 3 nem miatt ez már úgyis mindegy, mert akkor nem lesz benn.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.27. 16:53:26
  • laci4321
    #4046
    Nem lehetne valahogy megoldani, hogy a szerver is automatikusan frissítsen az új update-k jövetelekor?
  • laci4321
    #4045
    Van írisz rajta igen, és hozzá is lehet kötni a kaput egy programozható blokkhoz, amiben egy szkript lefut ha a kapu aktiválódik, ami be is zárja egyből az íriszt.

    Ahhoz meg hogy egy kaput "tárcsázz" tudni kell a nevét. És úgy tárcsázol egyik bázisról a másikra, hogy a tárcsázó nevét ugyan arra átírod, mint ami a másik bázison lévő kapu neve. Aztán megnyomod a tárcsázón levő gombot és kész is van.

    Igen LookUsArts ez lenne a célja, és tökéletesen megértem az érvelésed :)

    BASSZUS! A péntek reggeli hibajavításnak hála ismét nem ugyanaz a szerver verziója és az enyém... Megint nem lehet fellépni.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.27. 16:49:41
  • LookUsArts
    #4044
    Nagy stargate rajongo vagyok, de igazat adok annak hogy nem illik a jatekhoz. Az en szavazatom is NEM


    ui: Mert a legtobb ember (ertelemszeruen) arra hasznalja a modot hogy feljussanak az urbe 1 gomb nyomasra.... ami szamomra eleg lelek rombolo, mert akkor hol van a hangulat abban hogy epitened kell egy ormotlan nagy hidrogenes hajot azert hogy vissza hozz egy adag nyersanyagot a foldre.
    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2016.05.27. 13:11:55
  • Zero_008
    #4043
    Oké, és hogyan véded meg, ha meg lehet egymásét hekkelni? (Ha nem, akkor ez nyilván tárgytalan)

    Megépíted a kaput, én meghekkelem a miénket, átmegyünk és elfoglaljuk, mert még nincs védelem.
    Ha meg van védelem, áttolok rajta egy nagy warhead-et, amit egy torony szétlő, elpusztítva magát és a kaput, meg remélhetőleg az előretolt bázist is.

    Vagy van írisz is rajta?
  • laci4321
    #4042
    A wormhole portal 1 új ércet rartalmaz a naquadát amit a megépítéséhez meg kell keresni az űrben, mint a platinát az ionhajtóműhöz. Azt viszont nem tudom, hogy van-e külön naquada feldolgozó (mint az arc furnace (ívkemence magyarul?) ami csak vasat nikkelt meg kobaltot dolgoz fel) És igen, közlekedni csak 2 kapu között lehet, vagyis nem teleportál csak úgy random valahová, először oda kell menni lerakni a kaput. Arra lenne jó, hogy 2 bázisod között a közlekedési időt lerövidíthetnéd.

    A teljes csillagkapu modot azért nem javaslom, mert:
    - Botfegyver és zet - végtelen lőszerrel (csalás!)
    - jóval több blokk = több hibalehetőség, hogy egyszer valamelyik nem fog tetszeni a friss verziónak
    - jóval több felesleges blokk (malp? Minek?)
    - naquada reaktor - az alap reaktorokhoz képest túlzott előny
    - 1 helyett 3 új érc, ami jóval nagyobb gyakorisággal jelenik meg mimt az alap játék beli ércek. Azok ritkává válnak, én pl. kb. minden 30. aszteroidán találok csak szilíciumot a singliplayer survival világomban.

    A wormhole portalt már egyszer linkeltem. Igen az csak a kapu amin pici hajókkal és a karakterrel át lehet menni.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.27. 12:44:30
  • Zero_008
    #4041
    Igen, de ha nincs kapu, vissza is kell jönni. :) Úgyhogy jobban meggondolod, meddig, hová, mikor, mivel mész, nem csak belecsapsz a lecsóba ész nélkül, arra alapozva hogy majd úgyis visszateleportálsz ha már ott vagy.
  • RoboKutya78
    #4040
    Egyszer mindenképp el kell menned arra a helyre ahová rakni szeretnéd a kaput
    Elcipelni magaddal a nyersanyagot hozzá feltűnés mentessen lepakolni a kaput a legjobb helyre azért ez is kihívás szerintem:)
  • Zero_008
    #4039
    Na meg továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy ez próbajáték, csináljuk "nyersen", aztán majd ha már háborúztunk is, meg van pár hét tapasztalatunk, akkor gondolkozzunk modokon, amiket majd a _következő_ meccsen az elejétől alkalmazunk. Ha így közben módosítgatunk ilyen durvákat a játékmeneten, akkor egyrészt a tapasztalat torzul (tehát pl nem tudjuk meg, milyen alapjátékban háborúzni annak minden nehézségével), másrészt meg nem lehet előre tervezni.
  • Zero_008
    #4038
    Na ja, akkor viszont kezdtek róla meggyőzni, hogy nem egy túl jó ötlet a dolog, nem igazán illik a játékba. Szerintem éppen az adja a játék szépségét, hogy tétel eljutni az űrbe, nehéz a bolygóközi utazás, meg hogy vannak távolságok, nagy a map. Mindent, ami ezen könnyít, kissé csalásnak érzek... :P

    Mert kicsit más úgy nekiállni háborúzni, hogy még a logisztikáját is meg kell a dolognak tervezni, hogy hogyan juttatod a hadianyagod az ellenség közelébe.
    Sőt, nem is csak ez, hanem hogy az a döntéskényszer is elveszik, hogy akkor most termelőkapacitást juttatsz az űrbe, vagy a platinát hozod le a bázisra?

    Szal szerintem kissé túlegyszerűsíti a játékot, egy csomó érdekes problémát és tervezést megszüntet, kvázi varázslattal.
  • RJoco
    #4037
    Nem ez lenne az értelme.
    Nagyban megkönnyíteni a bolygó és űr közti mászkálást. Vagy akár a bolygó-bolygó köztit. (bázis-bázis)
    Az egy plusz dolog, ha az ellenfél megtalálja a bázist és el tudja foglalni a kaput. Vagy akár csak a tárcsázót, abban benne van egy másik kapu címe. Ami azt illeti, ha bejutott a bázisra és hozzáfér a listához, akkor onnan is kiszedheti, nem is kell feltörnie a tárcsázót. Azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha elrejtek valamit a kontroll fülön, hogy látja az ellenfél. Ha látja azt is, akkor sokkal egyszerűbb megtudni egy másik bázis helyzetét.
    De ez csak hab a tortán, a torta a közlekedés. Viszont azt nem tudom, hogy a wormhole portal-hoz kell + érc vagy alap dolgokból épül fel. A rendes mod tartalmaz 3 ércet, amit finomítani kell. És utána még tisztábbá tenni, hogy azt követően fel lehessen használni. Viszont ércek szerintem nem lesznek a bolygón csak az űrben, aszteroidán.
  • Zero_008
    #4036
    Nekem tökmindegy a Stargate mod. Ha nekünk is építeni kell egy kaput ahhoz, hogy megtámadhassatok, akkor sok értelmét nem látom, mert legfeljebb akkor mi nem építjük meg, amíg nem vagyunk készen a harcra.
    Ha meg csak arra használjuk, hogy átdobjunk egy hullát, aminek aztán megjegyezzük a koordinátáit, akkor azt ennyi erővel el is árulhatnánk egymásnak, kb ugyanaz a hatása.
    Én nem vagyok akkora Stargate fan, hogy nagyon gerjedjek a csillagkapus modellekre, járművekre, akármikre, de igazából nem zavar. Döntsétek el, sztem ebben a kérdésben tartózkodom.
    Arra azért vigyázzunk, hogy ne moddoljuk halálra a szervert!
  • RJoco
    #4035
    Gondoltam, hogy csak a kapit és a tárcsázót tartalmazhatja a wormhole portál, köszi a megerősítést.
    Nekem olyan van, amiben van ZPM Hub, szarkofág, jó pár hajó, zet, botfegyver, P90. Lehet pocsolyaugrót is építeni, bár én még nem csináltam. Folyosós elemeket eddig nem vettem észre. Bár van atlantiszi tárcsázó és ajtó is.
  • RoboKutya78
    #4034
    A Wormhole a filmben készült sorozat kapuját teszi be mintának és azt hiszem csak magát a kaput tartalmazza
    A rendes meg talán a járműveket illetve azt már nem tudom hogy összevonták e de a hegységnek a folyosóit is megcsinálta valaki már:)így azt is fel lehet építeni
  • kipeti
    #4033
    Részemről nem. Nem illik a játékhoz szerintem
  • RJoco
    #4032
    Wormhole portal? Nem ismerem.
    Én a teljesre szavazok igennel.
  • laci4321
    #4031
    Egy szavazás félét indíthatnánk a csillagkapu mod bekerüléséről. Meg hogy melyikről, a normál (tele minden mással), vagy a wormhole portal.

    És a wormhole portalra szavazok egy igennel.
  • RJoco
    #4030
    Jelentem a szerver fut! És mintha jobb lenne.
  • RJoco
    #4029
    Ez felettébb érdekes. Dél körül kaptunk egy 250 MB körüli frissítést. Úgy látszik az csak a mozgás problémát orvosolta és este jött a rendes frissítés, ami nem is olyan nagy.
    A szervert sajnos manuálisan kell frissíteni, úgyhogy ezt most azonnal meg is ejtem.
  • laci4321
    #4028
    Ahogy én sem, pedig szívesen felléptem volna. Most már tudom a választ arra a kérdésre, hogy frissít-e a szerver automatikusan :D

    RJoco úgy néz kis minden csütörtökön újra kell indítani a szervert egy frissítés erejéig.

    Bár nem tudom él-e már a stabil verziós frissítgetés, hogy átálljak arra, és akkor csak 1-2 havinta lesz frissítve a játék, nem kell minden csütörtökön upgradelni a szervert.
  • LookUsArts
    #4027
    En fel se tudok csatlakozni mert a szerver es az en verziom nem ugyan az

    Most akkor kapcsoljam ki az auto frissitest?
  • LookUsArts
    #4026
    csillagkapu/sebesseg/fegyverek.... Ezek az extrak

    HOGY NE veszen el toolbar konfig >>> FELBECSULHETETLEN
  • laci4321
    #4025
    JEEE Végre nem vesznek el a beállítások WÁÁ :D :D Kell egy szerverfrissítés :D
  • SUPERTRABI
    #4024
    na kijött a frissités, most már nem veszik el az ülések toolbar tartalma szerveren. A szerver oldalt is frissiteni kell, azt nem tudom, hogy a host ezt automatikusan teszi, vagy RJoco-nak kell manuálisan.
  • Zero_008
    #4023
    Ne itt fórumozzatok, gyertek építkezni!

    Már a mi csapatunkra gondolok. Ellenség nyugodtan fórumozzon csak! :P :D