7903
Space Engineers

Katt a képre
  • Zero_008
    #4144
    De, eredetileg pontosan ezt jelentette. 20-30 éve, amikor még ilyenek nem léteztek a gyakorlatban csak scifiben, akkor még csak az önvezérlő, robot röpködő izéket hívták drónnak. Minden más RC (remote controlled) volt, ami sokkal pontosabb megnevezés.
    Pont ezt mondom, hogy a szó jelentése MÁRA full eltorzult, és hülyeség lett. De hát a nyelv változik, és mivel a hülyék vannak legnagyobb tömegben, így az ő szokásaik szerint változik, és tenni ellene nem sok mindent lehet. Majd jön valami új szó az autonóm dolgokra legfeljebb.

    Ha megnézed a wikit, akkor ott is következetesen így használják.
    Pl:
    https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_unmanned_aerial_vehicles
    "UAVs include both autonomous drones and remotely piloted vehicles"
    vagy
    https://en.wikipedia.org/wiki/Drone
    "Robot vehicle, in general"
  • RoboKutya78
    #4143
    A kis repülő ízék tényleg használhatják a drone szót pl gondolj bele a DHL csomagszállító "kis repülőire"
    Igazából nekik köszönhetjük ezt az őrületet is ha jól tudom ők lobbiztak először hogy használhatóak legyenek ezek a mütyürök a kereskedelemben.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.31. 11:44:50
  • RoboKutya78
    #4142
    magyarosítok:)
  • RJoco
    #4141
    Van pár illető, aki csinált tényleges drónt, amit a hajódról, a pilótafülkéből irányíthatsz.
    A drón nem azt jelenti, hogy önvezérlő. Egyáltalán nem. Viszont az tény, hogy az ember nem ül a drónban, de ettől függetlenül még lehet hely rajta neki. Plusz a távirányítás.
    Azokat a kis quadcoptereket meg lehet drónnak nevezni, ha van rajta kamera. Főleg, hogy láttam már olyant is, ami élő kameraképet küldött telefonra. Kb 50k HUF volt az ára. Ha bírja az akksi, akkor ezzel már lehet kukkolni is.
    Ha megnézitek az amerikai légierőt, ott is emberek irányítják a drónokat. Egyik sem önvezérelt, az ember adja az utasítást nekik. Az megint más kérdés, hogy a katonaiban van egy nagyon pontos GPS, így előre be lehet programozni az útvonalat. De ezt tudja a játék is. Viszont tűzparancsot akkor is az ember ad, nem a számítógép dönti el, hogy mi ellenséges célpont és mi nem.
    @Robokutya78: az nem "dron", hanem "drone" helyesen angolul.
  • Zero_008
    #4140
    Nem csak a játékban használják faszbarom módjára a szót. Minden távirányítású kvadrokopter mostanában "drón". Pedig az a minimum, hogy legalább úgy legyen távirányítású, hogy a cuccon lévő szenzorokkal menjen a tájékozódás, de igazából az is kéne, hogy önvezérlő legyen.
    Elvesztette az értelmét a szó.
  • RoboKutya78
    #4139
    Jaj de szeretem amikor hajótervező társaim nincsenek tisztában azzal a fogalommal hogy "Dron"
    Tegnap keresgéltem távirányítású automatizált működő bányászhajókat de ha a dorne szóra keresgélek eszement ötletű hajókra talál amiknek semmi köze nincs a drone szóhoz. Ha már egy hajót építek pilótafülkével az már messze nem a dron típusú jelzőt használhatná.
    Amióta megjelent ez a szó a játékban szerintem hajóépítő társaim fele meg se nézte azoknak a hajóknak a felépítését amik a játékban a dron szót viselik.
    Személy szerint a dron jelzőt én olyan típusú hajókhoz használnám ami elsősorban távirányítású és érzékelők segítségével akár önálló feladatvégzésre használható járgány volna.
  • laci4321
    #4138
    Hát csak azért mert nem értek a C#-hoz :D
    Bár tervezem magam rávenni, csak akkor jajj mennyi időt fogok én elcseszni szkriptírogatással XD
  • RoboKutya78
    #4137
    én is kísérleteztem ilyennel de max csak oda jutottam hogy a hajó elkezdett bólogatni a kavics előtt aztán fogta magát megfordult és kiment egy megadott pontra pihenni
    Az ürítés megoldható egy kidobó rendszerrel egy megadott koordinátán leállítod a járgányt kinyitod a kidobót és kidobáltatod a cuccott
    igaz lassabb de nem kell szenvedni a konnektorra állással.
    Nekem egy olyan kéne amin van egy gomb megnyomd és onnantól teszi a dolgát:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.30. 20:34:28
  • Zero_008
    #4136
    De miért timerrel programozol, mikor van programozható blokk is? :P
  • laci4321
    #4135
    Fúú na ilyen kis automata kukacot egyszer én is akartam csinálni. Napokig ezzel foglalkoztam. Kész voltam, de akkor eszembe jutott egy kis egyszerűsítés a programban -> módosítás -> kiprpróbálás -> valami nem jó->változtatás->próba->hibajavító ciklusok beillesztése->ismét egyszerűsítés->stb->stb->stb.
    De egyszerűen túl bonyolult volt az "agy", kb. 100 timer blokkból állt, és valahol folyton hibázott. Való igaz én úgy terveztem, hogy megadok neki egy konnektor helyet is egy bázison, ahova oda visszajárkál üríteni. És így a hajtóműnek és 2 "fokozatot" adtam, egy gyors mód amivel az aszteroidáig megy és egy lassú mód, ahol a nagyja ki volt kapcsolva.
    Vagy a robotpilóta nem kapcsolt be, pedig a timerben ott volt az aktiválása, vagy elérve az aszteroida melletti koordinátákat, a robotpilóta nem aktiválta a timert amit feladatul adtam neki (hajtóművek lassúba, szenzorok bekapcs...) vagy mikor kijött az aszteroidából a túloldalon a kukac és a szenzorából az aszteroida voxel is kilépett, akkor nem állt meg és ment tovább...

    Végül elkönyveltem, hogy én hiába tartom késznek a dolgot, egyszerűen túl sok a timer és ha valami nem aktiválódik akkor mikor kellene, akkor borul a a dolog. És mindig ez volt, valami nem aktiválódott mikor kellett volna, ahogy a fenti példából is látható.

    Ez az U-AMP jóval egyszerűbb szerkezet, nem megy vissza üríteni a begyűjtött dolgokat (ez látszik is a 6 órás time-lapsen a videó végén :D ) így kapásból kiesnek a robotpilótából eredő bugok, meg csak 1 fokozat kell a hajtóműveknek, stb... De biztos hogy komoly munka van benne!
  • RJoco
    #4134
    Most nálam is volt ilyen akadozós jelenség. Pedig a délután már játszottam vele és akkor nem volt ilyen gond. De most egyre durvább lett, ahogy több időt töltöttem a játékban.
    Nem tudom mi lehet. A ping idő folyamatosan jó volt és stabil is. Ennek ellenére úgy tűnt, mintha elveszne a kapcsolat egy pillanatra.
  • RoboKutya78
    #4133
    A kis kukac:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.30. 17:47:26
  • LookUsArts
    #4132
    800m-tel a max lotav a jatekban, utana a raketak maguktol felrobbannak. Amugy tenyleg a leghalalosabb fegyver a jatekban. Csak gyozd raketakkal :P 4-6 raketa veto= 4-6 raketa/mp
  • kipeti
    #4131
    Ezért kell 4-6 rakéta tubus a hajó orrába iszonyú a tűzgyorsasága nagy hajónál ,1000m belül mar jól lehet célozni
  • RoboKutya78
    #4130
    Küldj egy képet rólla mert így a google sok cucclit küld be
    De egyenlőre még nem futottam össze Gondolom az nem kis térképes beállítás alatt jelenik meg.Illetve ha bolygóközi akkor esélytelen lesz a begyűjtése.
    Nem tudom be lehet e ezeket a hajókat emelni alapból kreatívban admin panelen keresztül?
    Igazából azért lestem meg ezeket a csónakokat mert kíváncsi voltam a computerükre de most szerintem így se másolta bele a programrendszerüket.
  • RJoco
    #4129
    Ha úgy fog menni az egymás lövöldözése, mint az NPC-ké, akkor iszonyat nagy szívás lesz.
    Vagy nem talál be, mikor de, vagy nem is oda talál be, ahova a rakéta megy, hanem vagy 10m-rel arrébb.
    Mozgó hajó védelmét kb esélytelen így leszedni, de persze az ágyúk azonnal jól megtalálják a hajód. És érdekes mód onnan lőnek, ahova a rakétám megy. Tornyot azért nincs értelme rátenni, mert az úgysem azt lövi, amit kellene, hanem minden mást.
  • kipeti
    #4128
    Biztos? ;) a kockába már bele se kötök.
  • LookUsArts
    #4127
    2 nagy konti meg egy csomo furofej egy nagy kockaban, aszem ez meg menni fog egyedul is :D
  • kipeti
    #4126
    Esetleg az argonauts által gyártott drónok nincsenek meg?
  • RoboKutya78
    #4125
    Leszedtem pár játékban levő hajó printjét ha koppintani szeretnétek lessétek meg őket:)
    Köztük van az a rombusz alakú vadász dron:)
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=690346186

    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=690353549

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.30. 14:06:18
  • Zero_008
    #4124
    Harci madarak dizájnját majd lesd le, amikor mennek szétlőni a bázisotokat :P :D
  • kipeti
    #4123
    Harci madarak nincsenek. (még!) :D
  • RJoco
    #4122
    Dede, nyugodtan. Bár a harci madarak jobban érdekelnek :D
  • Zero_008
    #4121
    Ne osztogasd a blueprinteket az ellenségnek! :P :D
  • kipeti
    #4120
    Nem lesz tele 8kővető készülék van rajta csak ahoz rosz szögből lett le fényképezve ha érdekel valakit bluprintet csinálhatok róla. 2 nagy teherkonténer van benne 6millio kg teherrel még jól megy
  • RJoco
    #4119
    De úgy nem látod, hogy épp mit fúrsz. Tele lesz a bendő kaviccsal.

    Probléma adódott a respawn-os mod-dal. Szépen elmentem csicsikálni a krioba, kiléptem, majd visszaléptem. A cuccaim még megvoltak. Kijöttem a krioból, a szerver kiírta, hogy vissza lettek állítva a dolgaim, erre eltűnt minden. Most egy kicsit morci vagyok...
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.30. 12:04:45
  • kipeti
    #4118
    Külső nézetben mivel úgy szerkesztettem hogy ha kell átmenjen az aszteroidán.
  • RJoco
    #4117
    Szép csónak, hol látsz ki belőle?
  • kipeti
    #4116
    Én kis hajóknál mindig legalább 2 külön ponton rögzítek mindent, tisztelet a kivételnek :), és a hajtóműveket mindig igyekszem egy acél blokkal körülvéve be süllyeszteni hogy le ne törjön. Így is elő tudnak fordulni balesetek.
    Végre elkészült a bányászhajóm :)


    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2016.05.30. 07:57:01
  • LookUsArts
    #4115
    1) Ilyen tobb feladatu kis hajot meg en is csinaltam anno, az enyemben meg volt +1 extra ules is.... es 3 pont hogy teljesen varialhato legyen.
    az en kis hajom

    2) de en a szerveren eddig meg semmit se blue printeztem (teny mire mindig fellepek addig mindig minden mar megvan epitve) de nem is akarok, mert az tul konnyu lenne. Valami uj az lesz a tuti :P

    +1 = ezt mar mondtam a jatekban a tarsaimnak is> Amugy az a legtobb kis hajotok SULYOS tervezesi hibaja, hogy nincsenek a dolgok kozott semmi kapocs, csak ugy egymasra vannak rakva a dolgok. En mar a szerveren a 3. Hajot torom ossze ugy, hogy jon egy enyhe lagg. Hozza verem valamihez pl a Battery-t (nagyon konnyen torik) es mivel nem acel blokok hanem az volt a hajo gerince, az egesz kette torik es annyi.... csak egy szemrevetel... epitsetek a hajoknak legalabb egy kis keretet, mert az konnyebb megjavitani mint egy hajot ujra epiteni
  • RJoco
    #4114
    Nálam most viszonylag jól futott. Bár két összekapcsolt hajóm érdekesen mozgott, de amint elengedtem az egyiket a másikkal, megjavult. Sajnos ilyen SP-ben is előfordult már.
    A ping 33 volt, belépés előtt 23-at mutatott a szerverre. Egyszer ment fel 800-ra pár másodpercre, aztán vissza 33-ra.
    Ha egyedül vagyok fenn, akkor leginkább jól fut, ha többen vannak, akkor előfordul világ eltolódás, idegesítő laggok. De inkább akkor, mikor sokan vagyunk egy kupacon.
  • RJoco
    #4113
    Ilyenkor jó lenne figyelni a ping időt. Egyrészt mielőtt belépsz a szerverre (én ezért lépek be mindig kliensből és nem a gyorsindítóval), másrészt a CTRL+H-val is.
    Nálam ilyen akkor volt, mikor nagyon megnőtt a ping idő. Csak nálam jött a disconnect is.
  • laci4321
    #4112
    Fú én nem tudom mi volt ma este a szerveren, de csoda hogy visszaértem a bányászhajóval a bázisra. Konkrétan mikroteleportálgattam 30 percen keresztül. Nyomtam a felfelé gombot, (vagy az előrét, vagy épp forogtam volna) elkezdem haladni, nőtt a sebességem, aztán visszateleportáltam a kiinduló helyzetembe, és ismét 0 volt a sebességem. Kb. másodpercenként visszateleportáltam! Néha egy-egy teleport ciklus kimaradt, így tudtam sebességet növelni és hazajutni. 4,5 km-ről 30 perc volt visszaérni a bázisra és felcsatlakozni a konnektorra (képzelhetitek!)
    Miután sikerült csatlakoznom, ismét egy kis visszateleportálgatós, vagy épp túlrepülős szívatás után nagy nehezen elvergődtem a kriokamráig, ami után sikerült kilépnem. (érdekes a kriokamrából nem teleportáltam vissza, egyből bent is maradtam)
  • RJoco
    #4111
    Ez nem bug. Ez már nagyon régóta így van. És így is normális. 5 cm-es csövön ne akarj szart lenyomni wc papírral, mert nem igazán fog menni. Ahhoz 10 cm-es kell. Vagy egy szardaráló. A pisi viszont mindkettőn átfolyik, annak mindegy.
    Na kb. így tudom a legjobban szemléltetni, hogy itt is mi a helyzet. (És vannak olyan helyek, ahol a szar lemegy a wc-papírt viszont a szemetesbe kell dobni, különben dugulást okoz.)
    Amúgy a kicsi tényleg közlekednek a material-ok. Vagyis az ércek, talán még a rudak is, de olyat sosem próbáltam, mert nem volt értelme. Összeszerelő úgysem tehető kis hajóra. Sem pedig finomító. Az alkatrészek nagyja viszont csak a nagy csöveken közlekedik.
  • kipeti
    #4110
    Hát igen sajnos, esetleg próbáld ki ezt a modot
    RB Compact Conveyor System (BASIC) [DX11]
  • RoboKutya78
    #4109
    Ez a dolog akkor bug vagy direkt így csinálták meg ezt a szart?
    Szétszedés esetén is kiesnek a nagy csövek?
    Ha ez így mükszik akkor eléggé lekorlátozták ezeket a kis csónakok felépítési lehetőségeiket:(
    Elvben nem úgy lenne értelme a dolognak hogy a nagy ajtón az alkatrészek közlekednek a kicsin meg a materialok meg az oxigén?
    Így viszont tényleg megkötik az alkotási kritériumok lehetőségét.
  • RJoco
    #4108
    De akkor is csak kis csövek. A kabinon nincs nagy cső bemenet, max az alján, de nem biztos. Az oxigén tartályon is csak 1 van, a másik kettő kicsi. A oxigén és hidrogén átmegy, meg az apró dolgok, de a nagyok nem fognak. Úgy meg a fene megette.
    A konténerre kell tenni a connector-t a nagy nyílással csatlakoztatva. Csak úgy fog működni a dolog és úgy tudsz vele hegeszteni, flexelni normálisan. A jelenlegi koncepció tényleg csak fúrásra alkalmas, meg harcra.
    Én is vacakoltam vele korábban és nem értettem, hogy miért nem megy át bizonyos anyag más helyre. Aztán rájöttem.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.29. 19:48:39
  • RoboKutya78
    #4107
    De a kabinon keresztül minden átmegy nem? mert ha ott átmegy akkor a hajó orrában levő csövet kell leszedni ami a fülke elejében csatlakozik az összekötőhöz.És az oxigéngenerátoron keresztül betalál a ládába.
  • RJoco
    #4106
    Nem, a kis csöveken a nagy acél cső már nem megy át és még sokminden. A kisebb dolgok (motor, computer) átmennek.
    Most nézem, hogy te ezen keresztül is töltöd fel. Szerintem akkor sem a legtutibb dolog az a connector.
    Főleg nem szerveren, ahol erősebb behatás is érheti laggok miatt. Pont ma sínylette meg nagyon a hegesztő hajó, de már én is törtem le a hegesztőjét.

    És ez szerverfüggetlen, ilyen a játékmechanika. Legalábbis túlélőben 100%.
    Kreatívban meg minek alkatrész :D
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.29. 18:56:13
  • RJoco
    #4105
    Az univerzális hajónál szerintem jobban jártál volna, ha összekötő blokkot használsz és nem összekötőt. Nem tartom valami stabilnak a dolgot, szerveren meg még annyira sem.

    Én a szerveren csak 2 hajót építettem BP-ből, még az elején.
    Inkább újakat építek, fő a változatosság és hátha jobbat is sikerül. Bár a mostani hajómnál ez erősen kétséges.
    Arról nem is beszélve, hogy a szerveren van hajtómű sebzés, míg nálam nem szokott lenni, szóval néhány járgány problémás lenne. Bár azért igyekeztem akkor is ügyesen megoldani, de földi járműnél egyáltalán nem foglalkoztam vele.