7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #5034
    Tényleg?? A moddolt blokkokból nem csinál .obj-? Mégis miért nem? Istenem... :D Újabb vicc. :D
  • RoboKutya78
    #5033
    elsőre majdnem jó csak az a gond hogy alap blokokat enged feltenni:(
  • RoboKutya78
    #5032
    köfi na holnap megkísérlem a dolgot:)
  • laci4321
    #5031
    Hmm utána néztem, és megtaláltam rá a választ.
    Exportáld a hajód először is egy .obj objektumba úgy, hogy ránézel és megnyomod a Ctrl+Alt+E billenytűkombót. Erről van is egy videó.

    Ezt az .obj objektumot pedig fel tudod már tölteni a Sketchfab-ra.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.01.16. 20:09:42
  • RoboKutya78
    #5030
    Valaki tudja hogyan lehet lemodellezni a saját elkészített modelleinket Sketchfab formátumba?:)
  • Jim Morrison
    #5029
    Sziasztok! a topikban működik a sketchfab támogatás.
    Embed BBCODE részt kell bemásolni, és ilyen lesz:
    [sketchfab]01b4a0690d2b48619c614cac669a511c[/sketchfab]
    Gilgamesh Class Destroyer by Timejumper on Sketchfab

    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2017.01.13. 19:06:48
  • RJoco
    #5028
    Belenéztem ebbe, de sajnos az adott világból kimaradtak a modok.
    Ezért lenne jobb, ha az egész világot feltennéd, mellé csomagolva az összes modot.
    Így is túl sok mod van már a listában, nem akarom még átláthatatlanabbá tenni a listámat további feliratkozásokkal.
    És a világ beállításaiban eleve meglennének a szükséges modok, így biztos, hogy nem kavarna be más mod.
  • RJoco
    #5027
    Tedd fel azt, ahol épp most állsz és akkor azt megnézem. Az lesz a tuti.
    Közben eszembe jutott, hogy nem szívhatod el a levegőt, mert kreatívban vagy.
  • RoboKutya78
    #5026
    Bár ez ami most fent van Large Grid 5874 elvben az a hajó amin dolgozom éppen
  • RoboKutya78
    #5025
    Na holnap fedobom a jelenlegi verzit azt ha esetleg ránézel és nálad is gebaszos a levegő akkor tényleg én csesztem el valamit.
    Azon filózom hogy az ívelt lekerekített kör alakú blokok amit a tetején használok nem e szivárognak eseteg.bár most visszaépítettem a leszedett blokokat körülötte így nem szivároghat a mostani helyzetében.Félek a vissza akarom rakni az FTL meghajtót a hajó gyomrába nem fog elférni a jelenlegi kialakítás mellett:(
  • RJoco
    #5024
    Lehet, hogy elhasználtad a levegőt a folyosóról.
    Tégy be egy ventilátort és nézd meg úgy. Ha ereszt valahol, akkor sárgán világít.
    Zölden csak akkor világít, ha jól szigetel a helyiség. Nincs köztes állapot, vagyis nem szökhet el a levegő valahol félúton egy lyuk miatt. És ha szökik is (kinyitott ajtó), akkor egy pillanat alatt és nem idővel.
    laci4321 bug-ját is érdemes megnézni, hátha az a gond.
    Kreatív módban semmilyen anyaghasználat nincs. De csak, ha teljes világra él a dolog és nem csak rád.
  • RoboKutya78
    #5023
    Az elképzelhető viszont az üvegfolyósó le van zárva mind a két írányba amint látni. És a második részében a hajóban szintén van generátor ami elvben ontja a hajóba a levegőt.Így az űvegfolyósó akár lehetne légüres tér is ennek ellenére kéne lennie levegőnek.
  • laci4321
    #5022
    Robokutya elég nagy kihívás volt rájönni hogy mi lehet a gond :D

    Találtam még korábban egy bugot, ami azt eredményezi, hogy a levegő nem mindig megy át egy 1*1-es, 1*2-es üvegfolyosón. A hiba forrása a 2*1-es háromszög alakú oldalsó üvegablak (nem a 2*1-es testátlós üvegháromszög!). Itt is van, talán ez a te gondod is: AIR BUG
  • RoboKutya78
    #5021
    Skacok ez az oxigén forgalom kezd megőrjíteni!!
    A hajó egyik felében van dögivel levegő aztán az összekötő ablakos folyósón áthaladva FÉLUTON elfogy a levegő
    A folyósó végén bezárom az ajtót elzárok mindent.
    Az összes ventillátor csutkán zölden világít az o2 generátorokat minden heiségből el tudom érni benne van minden generátorban pár száz darabnyi jég bár kreatívban nem kéne használni anyagot a működéshez ha jól sejtem. A játék beállításában mind a két oxigénre vonatkozó beállítás be van pipálva.AKKÓ most mi a kórság van?? Elvben nem használok olyan cuclit ami szökésre késztetné a levegőt a légtérből. Van valami olyan cucci ami megfestené a levegőt hogy hol ereszt mégis ha netán? A blokrongálódás ki van kapcsolva tehát spontán rongálódás nem lehetséges a blokokknál. Az üveges közlekedőben a hajó alján sima üveges összekötő volt lerakva ez meggátolt abban hogy a jeget átdobjam a másik oldalon levő előállítóba így azt kicseréltem tehát ott is át tud menni minden ami kellhet.
  • RJoco
    #5020
    Az akkunál pont úgy működik. A cellákat nem kapod vissza, csak szemetet. Bár neki majdnem mindegy, hogy rakod le, de azért esztétikailag mégsem mindegy.

    Ahogy laci4321 is írta, én már el is felejtettem, az LCD is borzasztó, de ez a hiba megvan már kezdetektől. Csakhogy most simán másképp is állhat kezdő pozícióban az első és második próbálkozásnál és a többinél is.

    Sajnos a térben forgatott blokkot úgy kezeli, mintha oda is le lehetne rakni és állomás kezdő blokkja lenne.
    Én is azt mondom, hogy ne a felülethez viszonyítsa a pozíciót, hanem mindig hozzám és aszerint, hogy nekem mi álló, fekvő, stb és ezt jegyezze meg mindegy egyes blokkra az adott világban. És a blokkok körvonalai is lehetnének élesebbek, mert múltkor simán leraktam a dőlt páncélt, mert azt hittem, hogy kocka.
    Jövő héten lesz időm, lehet, hogy írok nekik egy szépet. Csak ilyen angol tudással az is minimum fél óra.
  • RoboKutya78
    #5019
    He he.... ezek után még jó hogy nem találják ki azt hogy ami blokott leraksz és kiderül rosszul rakod le és lebontod elfelejti az alkatrészeket újra odaadni :) vagy a rosszabbik ötlet ha hulladékként kapod vissza az alkotóelemeket :) bár remélem ezt most találtam ki és tényleg nem így működik.... tólélőben nem volt még kedvem szenvedni.
  • laci4321
    #5018
    Én már pl. nem is használom a jobb felső sarokban levő kockát, ami az irányt mutatná meg a blokkok forgatásához. Ki is kapcsoltam, egy idő után sokkal egyszerűbb ha csak lenyomok egy forgatás irányt, és máris tudom hogy kell forgatni tovább, mint azt a kockát értelmeznem.

    Engem személy szerint az őrületbe kerget a jelenlegi blokkpozíciós szórakozás. Ha más síkú felületre nézek, majd vissza, elfordul a blokk... Ahogy Julian is írta. Ha épp lerakok egy új blokkot, annak az oldala máris egy másik felületű sík, amire én épp nézek is. Egyszerűen már néha kilépek inkább a fenébe, mert unok minden áldott blokkot a helyére forgatni lerakás előtt. Vagy sikerül 2 blokkot lerakni egymás után jól, erre a harmadik elforog. Szerintem egyszerűen használhatatlan a jelenlegi rendszer, sokkal jobban örülnék annak ha minden rácson meg lenne jegyezve a blokkok pozíciója, és falfelülettől függetlenül ugyan úgy állna. Majd én elforgatom. Azzal legalább képes lennék arra, hogy egy 45-45 fokos (sarok blokkok) leejtőt kirakjak, mert most így, egy ilyen egyszerű dolog is kivitelezhetetlen állandó forgatgatás nélkül.

    És a második Julian által leírt jelenség is roppant idegesítő. Kész álom egy refinery-t lerakni túlélőben... Azt se látod hol lesznek a cső-csatlakozási pontjai, olyan közelről tudod csak lerakni. Bevezethetnék azt, hogy a levegőben beállított pozíciója megmaradjon a blokkoknak, miután egy rácsra nézel. Na azzal tudnának csak megspórolni sok forgatgatást nekünk a fejlesztők!

    Vagy hogy csak azután tudod meg hogy jól raktál-e le egy LCD kijelzőt, miután már meghegesztetted. Sőt, jelenleg még abban sem lehetsz biztos, hogy egymás mellé 3 kijelzőt sikerült ugyan úgy lerakni, mert folyamat elforognak azok is!
    Vagy néha nem látszik valamiért a rotornál hogy hol vannak a fokok. Néha úgy dönt a játék, hogy lemaradnak a számok, csak azután jelennek meg miután leraktad és meghegesztetted a rotort. Azért nagyon nem mindegy, ha azt a rotort használni is akarod valamire. Csak a példa kedvéért, hogy a 0 és 90 közötti tartományban kell gondolkodni, vagy a 270 és 360 közöttiben.
  • RJoco
    #5017
    Sajnálatos módon ez a része a játéknak eléggé el van cseszve még. Vagy pedig szokni kell.
    És nem ugrál az, csak nem kell össze vissza rángatnod az egeret.
    Egyrészt számít, hogy melyik felületre akarod letenni. A játék igyekszik megjegyezni az utolsó pozíciót, de van, ha elnézel máshova vagy egy merőleges falra kerül a blokk, mint ahol előzőleg volt, akkor pozíciót vált annak megfelelően. Mikor visszahúzod, akkor meg szeret rezetelődni az utolsó helyzet és alaphelyzetbe áll. Lassabb gépeken ez sok időt is igénybe vehet, de még az én gépemen is érezhető és bosszantó a dolog. Főleg miután leraktam 3-at jól és a negyedik elfordul, mert a haladás miatt kicsit félrenéztem és elfelejtette a pozíciót. Az animált forgás miatt ez időbe telik és van, amikor gyorsabban klikkelek, minthogy átfordulna a blokk. De persze a játék már az új helyzettel kezeli a blokk lerakását.
    A másik nagyon idegesítő dolog ebből kiindulva, hogy túlélő módban éppen kicsivel messzebb ér el a kezünk, mint 3 blokk távolsága. Vagyis nagy blokkok lerakásánál esélytelen, hogy normálisan lássuk a blokk pozícióját. (Konténer, hidrogén tank, finomító, jumpdrive)
    Az átlátszósággal nem foglalkoztam, sajnos a HUD (menüt is beleértve) is el lett kicsit szúrva, nem játszottam vele annyit, hogy újra beállítsam, múltkor is nehezen akarta bevenni a dolgokat.
  • RoboKutya78
    #5016
    Másik Zavaró tényező amit meg akartam kérdezni már igenrégen de most az utóbbi időben igen zavaró lett számomra.
    Lehet e valahogy modosítani a kezemben tartott blokk szilutettjét iszonyú zavaró ez az átlátszósága alig kivehető hogy milyen irányba áll pl egy hídnak a korlátja.Nem hinném hogy a menű átláthatóság szabályzása erre is kihatna de ha igen hülyét kapok.Arról már ne is beszéljek hogy úgy pattog a kezembe a blokk íránya mintha saját élete lenne:)

  • laci4321
    #5015
    "Pl még olyan kellene hogy azt hogyan tudnám kivitelezni hogy a hangárba vezető ajtó ne nyíljon ki ha odabennt nincs levegő vagy nincs becsukva a hangárajtó?Illetve ezt pluszban egy fényforrás is mutassa valami módon. "
    Erre 2 megoldás is van. Az egyik timer blokkok által, a másik szkriptekkel.

    Timer blokkos megoldás: 2 db timer blokkot rakj le valahol a hajón:
    - Az egyikbe rakd be az összes olyan akciót, amik akkor akarsz hogy ha a hangárban nincs levegő. (hangárba vezető ajtók OFF (ekkor nem lehet kinyitni sem őket), piros lámpák bekapcsoljanak, szóljon a sziréna, akármi..)
    - A másikba pedig rakd be azokat az akciókat amiket akkor akarsz, ha van levegő. (ajtók nyithatók = ajtók ON, piros lámpák lekapcs, stb...)
    - A hangárban levő egyik levegő ventillátorral indítsd ezeket a timer blokkokat. Rendelj hozzá akciókat (mint a szenzoroknál). Az első rublikába tedd be az első timert (akkor aktiválja ha a hangár nyomása magas lesz), a második rublikába meg tedd bele a második timert (akkor aktiválja, ha a levegő kiszökik a hangárból) TRIGGER NOW (indítás azonnal) paranccsal.

    Programozható blokkos megoldás:
    Vannak megfelelő O2 indikátor szkriptek, airlock szkriptek, nézz utánuk a műhelyben. Le vannak írva a használataik is.
    Ha igazán egyedi megoldást akarsz összehozni, akkor saját programot is írhatsz az Easy Automation 2.0 szkripttel. A megtanulása hosszútávon nagyon kifizetődő, bármit össze lehet hozni vele ;) Én már írtam egyszer egy levegő figyelő programot, a Cutting Principle mk2-höz csináltam. Kiszedheted belőle ha ezt az utat választod, (az egyik LCD kijelzőben van a számítógép teremben), vagy ha kéred kiszedem én neked, mert kb. 5 perc mire eljutok odáig még én is hogy beillesszem a világba a hajót, egy rosszabb gépen képzelem mennyi idő lehet.
  • laci4321
    #5014
    Alapjáraton most úgy van beállítva a script, hogy csak annak a rácsnak az elemeit lássa, amire leraktad a programozható blokkot.
    Vagyis csak azt a hajót nézi, amin a blokk van. Ha az a hajó több rácsból áll (összekötővel összekötött hajórészek) az összekötőn nem lát át. (Asszem a rotorfejeken sem lát át, bár bevallom ebben nem vagyok biztos.)

    Hogy ez ne így legyen, törölt ki a "T:" párost a programozható blokkban, a "T:[LCD]" részből innen: 53. sor:
    public const string LCD_TAG = "T:[LCD]"

    Tehát írd át erre:
    public const string LCD_TAG = "[LCD]"

    Az a T: mondja a szkriptnek, hogy ne nézzen tovább a rácsösszekötő elemeknél, az utána levő szögletes zárójeles tagot csak a saját rácsán vegye figyelembe. Nekem - ritka alkalmakat leszámítva - szinte mindig az első dolgom az, hogy onnan kitörlöm.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.01.07. 18:05:38
  • RoboKutya78
    #5013
    ahm köszi
    Most rávettem magam hogy a hajót kiokosítom a kijelzőit legyen valami interakt is benne:)
    De még mindíg vibrál ez a nyavajás:( A világításmód volt az a zöld kocka amit a képen is látmi lehetett.Érdekes volt mert a csomag más lámpái meg nem csináltak ilyet így arra cseréltem őket ki.
    Pl még olyan kellene hogy azt hogyan tudnám kivitelezni hogy a hangárba vezető ajtó ne nyíljon ki ha odabennt nincs levegő vagy nincs becsukva a hangárajtó?Illetve ezt pluszban egy fényforrás is mutassa valami módon.
  • RJoco
    #5012
    Akkor neked ez kell:
    NoC: (NoConstruction) Ha ezt a szót a parancs mögé teszed (DamageNoC, DamageXNoC), akkor nem jeleníti meg az építés/bontás miatt nem 100%-os blokkokat a listán, csak a sérülteket.
  • RoboKutya78
    #5011
    Skacok egy kérdés.
    Ha valaki használta esetleg a Configure LCD progi sérülésfigyelő modul részét.
    "echo Damage Block!!; DamageX"
    Ezt a sort hogyan lehet kibővíteni úgy hogy mondjuk egy block típust ne vegyen figyelembe?Van a hajómon egy dísznek berakott hidrogén nagy hajtómű ami 50% ra van csak megépítve és beveszi a listába mint sérült elemet.Viszont érdekes módon az összekötők után felépített gondola részt ami a konténereket tartja azokat a blokokkat meg nem is látja.
    Lehet hogy az összekötők után lerakott blokokat nem látja?Ez mondjuk nem is izgat nekem csak az kéne hogy azt az elnevezhető blockot ki tudjam szűrni.
    Használnom kéne ezt a szűrést mellé? {G:???(???)} tegyem egy csoportba azt a meghajtót és zárjam ki a csoportot a megjelenítésből?
  • RoboKutya78
    #5010
    belső szépítkezés van az új verzión némi klső módosítás is van. de inkább az interaktivítást dolgozom ki éppen
  • RJoco
    #5009
    De jó neked! Én is kipróbálnám a Vive-t. Bár félő, hogy akkor vennék is egyet...
    Ráadásul még 28-ig akciós áron, 800 euróért meg lehet venni. És, ha jól néztem, akkor postaköltség sincs rá. Legalábbis németbe.
    Azért 100 euróval kevesebb és máris jobban hangzik.
  • RJoco
    #5008
    De, ha jól emlékszem azóta kicsit átalakítottad. Vagy ez már az? Mert egy verziót már néztem.
  • RoboKutya78
    #5007
    Elvben van egy verziója fent a mühelyemben Cargo Ships névent megtalálod a profilomon kiemelve igaz ez a verzió csak 8 módot tartalmaz de erőt veszek magamon és felmókolom holnap a mostani verzióját.
    Ő az akivel szenvedek:)
    Szerintem egész szép kis csónakocska.
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=668201189

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.12.27. 21:43:30
  • RJoco
    #5006
    A blokk súlyokat meg tudod nézni a wikin.
    A hajót tedd fel valahova ér ránézek. Csak tedd egyszerűen elérhetővé a modokat is, amit használtál, különben nálam nem lesz olyan, mint nálad.
    A legjobb lenne a modjait külön föltenni, hogy ne műhelyből kelljen behúznom. Jobban át tudnám látni az egészet később.
  • RoboKutya78
    #5005
    Érdekes módon a második belépést követően az uj blokverziók mejelenése után most oksé a dolog.
    Viszont az a vibrállás nem akar megszűnni.
    Beemeltem a kisméretü welder station állomásom azon semmi gond nincs van némi fura háttérzaj mintha valahol egy motor vagy esetleg pár szétszedő korong müködne de annak semmi baja. Még a scriptek is jók azok is amiket tölletek kaptam. Ajtónyitásra elszíneződő lámpascript pl:)
    Lehet át kéne nyálaznom a hajót blokokkra újraépíteni juj..6 millió tonnát.. ha jól kalkuláltam elképzelhető hogy 500 kiló egy kocka?
  • RJoco
    #5004
    Nem a modderekkel szúrtak ki elsősorban, hanem a játékosokkal.
    Mellesleg azt nem értem, ha van dev verzió és stabil verzió, akkor a moddereknek simán lehetne már új kinézetű blokkjuk, mert a dev-ben látni kellene a változást. De úgy látszik, hogy ennyire foglalkoznak vele...
    Ez a fejlesztéssel járó nyűg. Egy béta játéknál szerintem nem kell ilyenen sírni. Ki kell venni a modot, ha nem tetszik a lila színe és meg kell oldani kreatívan másból.
  • Troyan
    #5003
    köszönöm a válaszokat. A könnyebbik utat választottam és modoltam a lézer antennákat. 200 km-est töltöttem le. :)
  • RoboKutya78
    #5002
    Akkor nekem pl miért váltott át egy rakat mód vibráló lila effekt halommá??
    Pl a kedvenc irányító pultom meg egy feliratos tábla módot használok ezek mind belilultak.
  • laci4321
    #5001
    Nem értem most mire gondolsz RoboKutya.
    Az új blokk kinézetek bejöttek igen, de ennek mi köze van a műhelyhez?

    A moddolt blokkok előtte is és azóta is ugyan úgy néznek ki. Aki nem akarja, az nem frissíti a kinézetét a moddolt blokkjának és kész. De egyébként meg ha frissítenék is, akkor nem kéne új modra feliratkozni, a már meglévő műhely-elemben is kicserélhetik a blokkot egy másik kinézetűre. Egy példa: Az ARC reaktort is pl. jó párszor lecserélték már, és nem kellett átiratkozni másik műhely-elemre.

    Ainz: a játéknak van egy tutorialja igen, azt végig tudod nyomni. Amikor új játékot kezdesz, akkor a tutorialt indítsd el.
    Persze az csak az alap infókkal ruház fel, én személy szerint javaslom azt, hogy nézz meg néhány youtube videót arról, hogy hogyan játszanak, majd azután nézhetsz építési tippekről szóló videókat is. A játéknak nagy a tanulási görbéje, de cserébe gyakorlatilag végtelen játékidőt kínál :)
  • RoboKutya78
    #5000
    Srácok nem tudtok e arról valamit hogy ezzel az új dezingel kapcsolatban most direkt kiszurtak a moderekkel vagy van rá valami halovány remény hogy ne a moderre keljen várni hogy a több száz modot ujra frissítse és ezzel ismét telepumpálják a mühely ujjabb block másolatokkal? Nem volt elég a dx9 dx11 váltás most meg még emiatt is beduplázzák az amugyis átláthatatlan műhelyablakot.
    Lassan a játékkészítőket kellene rávenni arra hogy csináljanak rendet a műhelybe.
    Adok söprűt meg lapátot el fogom póstázni nekik:)
  • Ainz
    #4999
    Üdv!
    Valami friss tutorial nincs a játékról ? :D nem tűnik valami egyszerűnek, de tetszik..
  • laci4321
    #4998
    3. lehetőség: Nagy hajóból kell csináld meg a műholdat. De még így is csak 40km a max. hatótáv, úgyhogy a légkörben is kell mókolni valamit :( (Én egy hegycsúcson levő átjátszóállomást javasolnék.)

    Az űrben igazából már nem kell rá semmi hajtómű meg giroszkóp sem, szóval nagyon olcsón kijössz. Egy antenna, (egy akksi), néhány napelem és el is van intézve a dolog. (Vagy ha nagyobb biztonságra mész áramellátás terén, akkor egy kis reaktor.)

    Napelem tipp: Úgy forgasd a műholdat, hogy nap keringési síkjára merőlegesen álljanak napelemek. Ennek a merőlegesnek a mentén állíts fel napelempárosokat (90 fokkal elforgatsz egy másik napelemet az egyikhez képest, így állandó stabil áramellátást kapsz, a nap pozíciójától függetlenül.) Egy nagy lézer antenna áramigénye max. 576 kWh. Egy napelempáros 120 kWh (egyik napelemre tökéletesen áll a nap, a másikra 0°-os szögből süt) és olyan 150 kWh között (mindkét napelemre 45°-ben süt a nap) termel, szóval egy nagy lézerantenna állandó ellátásához kell 5 napelempáros, vagyis 10 napelem. Persze gondolom szeretnél rá még egy nagy lézerantennát, szóval még 10 napelem fog kelleni rá.

    (Kis hajóból még macerásabb megoldani a dolgot 42 km-en. Jó sok napelemmel és akkumulátorral megoldható ugyan az állandó lebegtetés is, de ha 42 km-t akarsz áthidalni kis hajóval, akkor a földi antennának legalább 2 km magasan kell lennie, ami szintén igényelne egy második lebegő antenna drónt is, vagy egy hegycsúcsot. Már csak anyagárban is sokkal jobban kijössz 1 nagy hajóval amit nem kell lebegtetni, és a hegycsúcsra tett átjátszóállomással.)
  • RoboKutya78
    #4997
    Kétr megoldás lehet.
    1 vagy csinálsz még egy antennát 20 km távolságra.
    2 vagy bemodoltatod az antennát elvben léteznek olyan modok amik nagyobb távra látnak.
    Nekem hírtelen ez jutott eszembe:)
  • Troyan
    #4996
    Sziasztok, segitséget szeretnék kérni. Survival-ban elhagytam a bolygómat, hogy egy muholdat állitsak fel a bolygó tömegvonzásán kivül. Ez 42km nálam a földfelszintől. Egy small ship -et csináltam laser antennával. Illetve a bolygó felszinén is csináltam laser antennát a bázisomon hogy a kamerák képét lenn is láthassam. Viszont nem csatlakoztak valamiért. Pedig mindent jól csináltam. Nem értettem mi van és szétnéztem neten és akkor láttam, hogy a small laser antennának csak 20 km a hatótávja. Ami agyrém szerintem. Hogy csinálnátok muholdat amivel tudtok kommunikálni, ilyen körülmények között? 20 km-en még bőven van gravitáció, nem akarom hogy folyamatosan "repüljön".
  • laci4321
    #4995
    Valamiért én kimaradtam ebből a custom data dologból. Úgy látom van LCD képernyőknél is, azt már tudom hogy az Automatic LCDs 2 oda igényli most már az utasításokat.
    De a timer blokkoknál az mégis mi célt szolgálna? :D