7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #4873
    Nem indul mindig. Mostanában kezdte el valamiért. Korábban csak hébe-hóba. Ezért nem értem a dolgot.

    Nem lehet, hogy nálad valamelyik mod kavar be eleve?
    Bár mostanában én sem játszom vele, mod nélkül sem jó a kerekes cucc.
    Nameg, ha már vannak mod-ok és én is bepakoltam párat...
  • RoboKutya78
    #4872
    én is inkább kerbozok:) bár azt se sok sikerrel:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.11.10. 22:08:56
  • laci4321
    #4871
    Ahh értem :D
    Nem mintha nagyon használatban lenne a fórum mostanság, úgy tűnik most elég ötlethiány van nálunk, nincs ihlet a játékhoz :D
  • RoboKutya78
    #4870
    bocsi én voltam nem vettem észre hogy a gumiszobás gyakorló forumomban sincs gomb:)majd javítom a hétvégén:)
  • laci4321
    #4869
    Megint nincs bejelntkezés gombunk :D Na mindegy :D

    Megjött a mai új STABLE update, gondoltam megnézem változott-e valami a játékban. Ugyan úgy 0.65-ös sim. sebesség és 20-as FPS (igaz csak akkor amikor meg a 3 db Nanite Controll Factory). De igazából egyáltalán nem nagy a bázisom, szóval még mindig hihetetlen ez a sebesség nekem.
    Kipróbáltam ismét hogy jó-e már a levitáció, de nem, még mindig nem lehetett a rotorfejeket a wheel suspension-okba kapcsolni...
    Azon gondolkozom, hogy nem lehetne-e valahogy egy korábbi verziót is felrakni és abban megcsinálni a levitált alkatrészeket, majd áttenni a jelenlegi verzióba. Merthogy másolni-beilleszteni lehet a már összekapcsolt elemeket együtt, csak újakat nem lehet létrehozni.

    De lehet inkább nem bajlódok vele, és jövök ismét a következő STABLE-kor, egy jó hónap múlva, hátha változik valami... :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.11.10. 21:32:02
  • laci4321
    #4868
    Nem tudom, nálam nem indul el semmi ilyen. Amikor LookUsArts-al játszottál, nem lehet hogy beállítottad hogy induljon a windowssal együtt?
  • RJoco
    #4867
    Miért indul el a rendszerrel a dedikált szerver is?
    Már hetek óta el sem indítottam a játékot.
  • laci4321
    #4866
    Na helyzetjelentés :D
    Jó 1 hónap (1,5?) után ismét elindítottam a játékot. Habár azért hagytam fel vele, mert nem tudom még mindig folytatni a levitáló bázis építését, kicsit már kezdett hiányozni a játék, gondoltam játszok 1-2 órácskát a survival világomban, amivel a projekt előtt/közben is játszogattam. És mit tapasztaltam? Az akkori stabli 0.97-1.00-s szimulációs sebesség most 0.65 körül van beállva.
    És mi van az FPS-számmal? Bár való igaz, hogy a játék grafikája nagyon is észrevehetően javult, (pl. egyes páncél blokkok, visszaverik a környezeti fényt, szó szerint lehet látni hogy krómozottak) az FPS számom is szépen lent volt, alig 19 körül a megszokott 60-hoz képest. Minimum grafikán :D

    Asszem srácok, nekem ez a 10 perc játék elég is volt így hirtelen, nem is idegelem magam :D Nekem ez nagyon nem kóser, szóval jó hónap múlva jövök ismét :D Addig is további kellemes SE mentes szünetet mindenkinek, élvezzétek a szabadidőt amit a fejlesztők adnak :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.11.05. 20:07:39
  • RoboKutya78
    #4865
    de ott legalább haladsz és nem kell félned hogy másnapra nincs meg az alkotásod. aki tudja mit csinál benne az halad is:)
  • laci4321
    #4864
    Nekem a Kerbalban már dokkolni is sikerült (orbitális és alacsony orbitális pályán is már), többször is.. Csak hihetetlen milyen sok időt képes az a játék is elvinni az életből :D Nagyon durva. :D
  • RJoco
    #4863
    Kicsit még próbálkoztam a járgánnyal, de csak a mentés visszatöltések segítenek rajta. Nem nagyon hajlandó elfogadni az új beállításokat a kerékre vonatkozóan, amíg nem mentem és töltöm vissza.
  • RoboKutya78
    #4862
    Én nem toltam ennyire tele ernyővel pajzs azt huszi azért egy ernyő is lelassított hogy ne placsanyon a kerb akkorát a végén Én egyyszer sikerült alacsony pályára tennem a kicsi kabint de vissza már nem jött. :)
  • RJoco
    #4861
    Az sem megy, úgyhogy mindegy. Nincs egy olyan játék, amibe igazán bele tudnék mélyedni. Lehet, hogy itt az ideje egy könyvet fognom.
    Amúgy meg vedd meg, jó kis játék. Nekem már régóta megvan csak nem nagyon foglalkoztam vele idáig. Nem egyszerű, az biztos. Orbitra még nem tudtam állni, a pod leszállításával nincs gondom. Sőt, most már olyat építettem, hogy az egész hajó túlélheti a vízbe érkezést. Van rajta 4 kis oldal ernyő, 4 nagy oldal ernyő és a főernyő. Így 6 m/s alá csökken az érkezési sebességem. Ez főleg az anyagiak miatt fontos.
  • RoboKutya78
    #4860
    menjünk kerbalozni:) ott max csak a leszállást szúrhatod el de nagyon:)
    Nekem még nagyon a felszállás is gond kezdem utálni lehet nem is veszem meg:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.10.31. 17:47:51
  • RJoco
    #4859
    Nem tudom mit csináltak a fiúk ezzel a játékkal, de valamit nagyon eltoltak.
    Indítottam egy új világot, gyorsindítás módban. Földi bázis, ellenség, kreatív mód, meg meteor eső.
    Állomásként kezdtem el építeni egy járművet, 5x5-ös kerekekkel. Mikor kész lettem és elvágtam a köldökzsinórt, nem akart leesni. Aztán egyszer csak puff. Nem gond, nem történt baja. Megspékeltem még egy kicsit fúrókkal az alján, gondoltam, a volt ellenséges bányász kolóniáig kijelölök egy utat. Egyenes talajon nem is volt gond, de mikor jött egy kis pukli (én nem is igazán láttam szabad szemmel), akkor el is akadt a kicsike. Állítottam a kerék magasságon, erre elkezdett ugrálni, meg el is fordult. Fennakadt a fúrókon. Még jó, hogy tettem rá piston-okat, fel is emeltem a magasba. Illetve csak emeltem volna. Itt jött a nagy gebasz. A pistonok belementek a földbe és nem emeltek a kocsin semmit. Úgyhogy visszahúztam őket, de a hátsó kettő már nem jött vissza rendesen és elveszett a feje is. Ráadásul elkezdett a kocsi is emelkedni. Kicsit vártam, nem esett vissza, így kiléptem.
  • SzmisszRoland
    #4858
    Köszi a válaszokat, reggel ha hazamegyek melóbol megelesem.
  • RJoco
    #4857
    A megoldás:
    take a look at this file is what id figur
    C:\Users\Purplemonday\AppData\Roaming\SpaceEngineers\SpaceEngineers.cfg

    "<Key xsi:type="xsd:string">WindowMode</Key>
    <Value xsi:type="xsd:string">0</Value>"
    ^^ try putting it to windowed mode so you can startup and use the menu's?
    again im guesing here, this might not be it.

    edit: removing this file alltogther might also work, do make a backup


    Magyarul vagy átírod a cfg fájlt, vagy csinálsz róla egy biztonsági másolatot és törlöd az eredetit. Az illetőnek megoldotta a gondot, de ő az egész log fájlt bemásolta a steam fórumra. Ott azt találták, hogy a képernyőfelbontás nem jó, vagy a GPU nem tudja vagy a monitor.
    A fórum link
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.10.27. 19:14:21
  • RJoco
    #4856
    A windows legyen friss, a driverek is.
    Én nem hámoztam ki tényleges megoldást Robokutya linkjéből.
    Esetleg egy újratelepítés segíthet. Illetve nézd meg steam-en a játék tulajdonságainál, hogy milyen verzió van kijelölve. A stabil vagy a dev-es legyen, a harmadik a régi gépeseknek van, ahol nincs dx11.
    Egy fájl ellenőrzés sem árt, szintén a játék tulajdonságainál.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.10.27. 19:08:24
  • RoboKutya78
    #4855
    Hátha segít ez a fórum itten
  • SzmisszRoland
    #4854
    DirectX11
  • RoboKutya78
    #4853
    Milyen Dx rendszere van a vga karina?
  • SzmisszRoland
    #4852
    Sziasztok

    Egy kis segítség kellene hátha valaki tud megoldást.
    A space idítása után hiba ablak jön fel "graphics error occurred, please follow troubleshooting on the game webpage"
    leOK-ézom és egy újjab hibaablakban előjön hogy nézzek rá a Spaceenginers.log-ra.
    ha megnyitom a hosszú lista végén:
    "2016-10-26 15:13:03.330 - Thread: 1 -> ERROR: branch name cannot be resolved, services="
    ez szerepel.
    Hasonló proglémát talátam már régebbi hozzászólásban de ott a pluszban géphez kötött tv okozta a problémát, nálam ilyen nincs.
    Radeon R9 280X (3 gb)-om van 8 giga rammal ettöl gyengébb konfigommal is toltam már. de most semmi.
    Ha esetleg valakinek van valami építő jellegü ötlete várom.
  • tom36
    #4850
    THX
  • RoboKutya78
    #4849
    Beírod a szöveget kijelölöd és megnyomod az off gombot a spoilert is hasonlóan illetve az összes így mükszik
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.10.21. 19:14:26
  • laci4321
    #4848
    A szürkítés az off gombbal hozható elő :) (URL beszúrás előtt, a szövegbox alatt)

    A gépem nem hiszem hogy nem bírja, i7-es proci, R9 280x-es vidikártya, SSD, stb.., elég jó kis gép. De szerintem bekérdezek ott is, köszi a tanácsot.

    Csinálnék más küldiket is amúgy, de mostanában ilyeneket kapok folyton. Már meg is oldottam egy olyat, hogy előbb kilövöm a repülőt az űrbe, aztán odafent gyorsan (gyorsított idő) ugrok egyet a légkörön kívül. Így bolygó túloldalára is pár (valós) perc alatt odaérek. De minek... Folyton kidob. Remélem van rá megoldás, köszönöm a tippet még egyszer, bekérdezek ott is.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.10.21. 18:53:27
  • tom36
    #4847
    Gyorskérdés: hogy lehet a lentebb látható szürkés szöveget csinálni ? (nem akarok most emiatt próbálkozni hogy mivel is jön össze.

    laci4321: van egy mostanában úgy ahogy aktiv KSP fórum itt az SG-n ott lehet hogy jobban ért hozzá valaki mind én. Amúgy régebben nekem is csinált ijeneket még, de mostanában már nem csinálja. (valószínüleg a géped nem bírja a légköri röpködést mer elég sok számolnivalót ad a légkör tudtommal.
    Jótanács: hagyd az ilyen küldiket mer csak idő és macera és alig hoz a konyhára bármit is. (bármilyen más köldi jó szinte a több célpontos ehez hasonló küldiken kívül, egyszerűen nincs értelmük ezeknek.)
  • laci4321
    #4846
    Fel nem foghatom miért dobál ki folyton. Egyszerűen eltűnik a játék a képernyőről, az asztalon találom magam és olyan mintha nem is futott volna sosem a játék. Kb. 5 kilépés után, minden megtett méternél mentettem, és sikerült megcsinálni az egyik területet. Erre most mennék egy másikra és megint kezdi :D

    A légkörben repülést utálja, az nagyon nem tetszik neki, ha meg a légkörben egy célpont közelében vagyok, akkor meg imádkozni kell szó szerint hogy előre juss.
  • RoboKutya78
    #4845
  • laci4321
    #4844
    Úr isten ez a Kerbal most nagyon kezd felidegesíteni... :D
    Karrier módot kezdtem és EVA Reportot kéne tennem egy a Kerbin felszínén lévő területről. És ahogy a közelébe érek a területnek, kidob a játék. Már vagy 5-ször megcsinálta... Nem lehet a közelébe jutni, de anélkül meg nem kapok pénzt! Fúúúú
  • laci4321
    #4843
    Komoly eset látható abban a videóban :D
    SE multiplayer pls... :DD
  • DarkBoss
    #4842
    A fúrásig el se jutunk, ha én vagyok a szerver, nekem megy tökéletesen minden, a fúrás is jó, viszont amint haver beül a székbe, elkezd imbolyogni a szerkezet és szétesik a gép :D, Próbáltuk úgy is, hogy én nem ültem be, nehogy az zavarja a játékot, hogy 2 ember irányít, de ugyanaz.
  • DarkBoss
    #4841
    Itt az én szemszögemből látszik, amikor survivalba haver a server, építgetjük a gépet, beleülök a székbe megnézni mi a helyzet, nem nyomok semmit, mégis szétesik.

  • RJoco
    #4840
    Én néhányszor már beraktam a fórumukra a gondot, semmit nem csináltak. Először akkor jelentkezett amikor berakták opciónak, hogy az állomás hajó lesz, ha nem voxel-hez kapcsolódik. Lehet, hogy pont ekkor csesztek el valamit. És természetesen alapesetben úgy volt beállítva, hogy az állomás hajó lesz, szóval egy darabig kimaradt a játék.
    A szerverünkön történteket is felvettem és azt is reportoltam a multiplayer szekcióban, természetesen azóta sincs rá megoldás. A videó még fenn van a youtube-on. És ott is elég nagy tömegről beszélhetünk.
  • tom36
    #4839
    A videót láttam itt a fórumon is amikor feltetted, és adott is egy kis ihletet egy jó kis lengéscsillapító rendszerhez hogy az ojan eséseket kibirja egy nagy szerkezet is, de a gépem gyengesége miatt nem volt idegzetem normálissan tesztelni.
    Ezekszerint a talpal még mindig gondok vannak. Remélem még a tavasz elött javítják mer ha jól megy minden akkor beruházok addigra egy jó gépre és végre alkothatok.
  • laci4321
    #4838
    Egyszer volt olyan a szerón, hogy a leszálló talpakkal rögzített kicsi "Tücsök" hajó (a maga 60 ezer kg-jával) miatt a nagy 8 millió kg-os mozgó bázis (amire a Tücsök rögzítve volt) irányíthatatlanul forgott a bolygó légkörében. Kb 100m magasan. Mikor Tücsköt leválasztottam, a bázis azonnal lezuhant a földre és szépen be is tört :D
    Van róla videó is, itt a fórumon, keress rá a keresőben a Tücsök szóra, meg találod egyből. Szóval szerveren tud okozni érdekességeket a leszállótalp, ha lehet inkább az elkerülését javaslom :D
    Talán egyszer javítják azt is...
  • RJoco
    #4837
    A szétszerelőmnél megoldottam érzékelőkkel az automata üzemmódot, de egy patch elcseszte és nem érzékelte saját magát...
    Pedig működött a dolog lefele és visszafele is.
  • RJoco
    #4836
    Mikor beül a székbe, akkor megváltozik a tömegközéppontja a szerkezetnek. Mivel piston-okon és motorokon keresztül van rögzítve, így több tömegközéppont is van a járművön. Lehet, hogy ezt nem szereti a szerver.
    A futómű rögzítés még mindig bugos, szerveren sokkal jobban kijön a dolog. Ami nincs voxelhez is rögzítve az bugforrás. Ha nem rögzíted, akkor nincs gond.
    A hajtómű gond lehet szerver elérési gond. Én egy visszajátszott videón láttam a másik fél szemszögéből, hogy míg én folyamatosan gyorsítottam, addig a szerveren lassítottam is, mentek a fékező hajtóművek. Ha jó a kapcsolat, akkor elvileg nem csinálja. Legalábbis az ellenfélnél nem láttam.
  • tom36
    #4835
    Ha túljutnál az újonnan felmerült problémán és a rögzítés sem oldja meg fúrás közben akkor esetleg próbáld meg azt, hogy pár pisztononként közbeiktatsz egy szerkezetet (piszton + rögzítőtalp) ami a furat falához rögzíti a szárat igy nem tud beremegni. Az új problémát meg ugyanígy rögzitő talpakkal talán meg tudod akadájozni.
    A laci4321 által irt módot én is csak ajánlani tudom, nagyon sokat tud segíteni és könnyen automatizálhatod vele az egész fúrásos folyamatot mindenestül.
  • laci4321
    #4834
    Igen a multi még mindig ott tart ahol... :D Nem véletlen nem jöttek még létre az első dedikált Keen Software House szerverek, pedig azt írták idei tervnek még január elején, hogy az lenne a cél 2016-ra. Csak gondolom rájöttek, hogyha csinálnának egy szerót, akkor egy szuperszámítógép is kevés lenne ennek a játéknak, előbb optimalizálni kéne... :D Szóval most a játék motorját fejlesztik (legalábbis ez tűnt fel nekem az elmúlt hetek update videóiból), aztán lehet a multiplayert is.

    Az egyszerre 1 piston ötlet nagyon jó, már van is a pistonoknál olyan is, hogy rögzítés. (Safety override On/Off) Ha az összes többit rögzíted és csak 1 mozog, akkor olyan mintha csak 1 pistonból állna egyszerre a rendszer. (talán úgy még multiban is menni fog) Javaslom az Easy Automation 2.0 szkriptet ehhez, könnyen megírhatsz egy kis parancssort (tényleg csak pár perc, ha megtanulod hogyan kell) amivel 1 gombnyomásra elindíthatod majd a rendszert, leállíthatod, és visszahúzhatod a kart.
    Még akár bonyolíthatod is majd, beiktathatsz érzékelőket, hogy megálljon ha gond van, vagy jelezzen piros fényekkel, ha leszakadt a fúrófej, stb.. stb..
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.10.19. 13:25:24
  • DarkBoss
    #4833
    Köszi az ötleteket, majd kipróbáljuk, de itt már az elején bajok vannak, majd felveszem és beküldöm bug reportnak. amint haverom beül a fúrószékbe, nem is nyom meg semmit, az egész elkezd billegni, aztán széttörnek a blokkok. Arra gondolok, talán multiba nem küld jó adatokat a játék a szerverre, amikor vezet nem esik szét a gép, de nagyon lassan megy, csak az előrét nyomja, mégis a fékező hajtóművek működnek.