7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #4954
    Mi van veled mostanság? Rég láttalak errefele, játékban.
  • RJoco
    #4953
    Erről jutott eszembe, én 8 GB-oson csináltam olyat, hogy két rendszert másoltam fel rá. Előtte megcsináltam a megfelelő formázást, de mivel a telepítő felmásolását manuálisan csináltam, nem programmal automatikusan, így lett 2 extra mappa. Az egyikbe a 32 bites win telepítő ment, a másikba a 64 bites. Amelyikre épp szükségem volt, azt áthelyezéssel átraktam a gyökérbe (természetesen előtte a másikat betettem a megfelelő mappába). Aztán találkoztam olyan laptopokkal, amik nem voltak hajlandóak bootolni róla, míg asztalin és más laptopon nem volt gond vele. Így jöttek a 4 GB-osak.
  • SUPERTRABI
    #4952
    Hali!
    Nem régiben csináltam egy ilyen pendriveot. Easy2Boot nevü cuccal, az képes ilyenekre :)
    E2B
    Kicsit szenvedtem vele, de összejött egy win7, win10, ubuntu telepitő. Elvileg egyszerű, be kell dobálni a telepitő .iso-kat a megfelelő mappákba, oszt kész :). De van 1-2 amihez kell kicsit varázsolni hogy működjön :)
  • RJoco
    #4951
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem hiszem, hogy az enyémet meg akarnád venni. A sínek rozsdásak, valószínű kuka. A mozdonyokat talán még rendbe lehetne hozni (legalábbis nagyon remélem), a vagonok és épületek nem tudom, hogy néznek ki. Minden a padláson van. Hely hiányában nincs felépítve, pedig de szerettem... Talán majd a gyerekkel még előszedem egyszer (de először kell gyerek...). Új, modernebb sínt lehet viszonylag olcsón kapni.
    Esetleg nézz körül a vaterán és a jófogáson.
  • RoboKutya78
    #4950
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Újabb nem játékkérdés Van e köztetek olyan akinek véletlenségből gyűjt vagy gyűjtött tt-méretben vasútmodellt?És esetleg eladná?

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.12.11. 19:56:31
  • RJoco
    #4949
    Telepítés után lehet, de alapvetően minden rendszert igyekeznek belezsúfolni egy DVD-nyi méretbe. Akkor meg már jobban is össze lehet csomagolni és belefér 4 GB-ba is.
    Én még nem találkoztam olyan Win-nel, ami ne fért volna fel a 4 GB-ra.
    Linuxon előfordul a nagy, akár több DVD-s (Suse, ha jól emlékszem), de az már nagyon extrás. A legtöbb belefér 1, max 2 GB-ba. És még mindig lehet bővíteni netről, install után.
  • laci4321
    #4948
    Köszi Julian, azt nem is tudtam eddig. Főleg azért érdekes ez a tény, mert vannak rendszerek amik bőven 4 GB fölött vannak.
  • RoboKutya78
    #4947
    A dolgot már kipróbáltam a saját notimra meg asztali gépemre egy rendszerrel így valszínű müködni fog ha többet teszek egymás mellé Van egy 16 gb penem azt elvben eddig kezelte minden amin így telpítettem de majd kiderül:)
    Az 5 öt vetted 6000 ért az jó ár még talán olcsóbb akkor is ha nagykerárat nézem.
    Kísérletezgetek vele majd
  • RJoco
    #4946
    Arra figyelj, hogy nem minden eszköz képes akármekkora pendrive-ról boot-olni. Gyakori eset, hogy laptopok csak max 4GB-osról hajlandóak. Még az újak is.
    Én a múltkor vettem 5 darab 4 GB-os gyors olvasásra képes pendrive-ot 23 euróért (6600 Ft) az ebay-ről. A változatos rendszer telepítés ezzel megoldva.
  • RoboKutya78
    #4945
    Hurrá holnap meglessük mit zavart össze a rendszerfrissítés
    Kicsit leeresztek a rendszergazdai szóbelim előtt az írásbeli gyakorlat csütörtökön megvolt Esztergomba.
    Köszi holnap rálesek
    Nem tudtam pontosan milyen kifejezések alatt találom meg ezt a telepítési módszert.
  • laci4321
    #4944
    A google első találata a "több rendszer egy pendriveról" keresésre:
    Multiboot USB eszköz készítése

    Innen jött az ötlet a "multiboot USB" kifejezésre való rákeresésre, érdekes youtube videókat dobott ki:
    How to Create a MultiBoot USB Flash Drive
    Innen aztán a bal oldali videóoszlopot nézve számtalan verzióban megtalálhatod hogy hogyan is kell ezt csinálni. Nyelvismeret nem kell hozzá, csak nézd a videót és látod mit csinál.

    A google tényleg a barátod


    Láttátok az eheti DEV update videót? Ha nem, gyorsan pótoljátok! :D Megjött a 2016-os évi nagy update, 1-2 hét és STABLE is lesz belőle
  • RoboKutya78
    #4943
    Skacok egy kis segítség kéne
    hátha van köztetek okossabb mint én:)
    Nem a játékhoz tartozik.
    Szenvedek Usb-s telepítő cd installálással.
    Taliztam ezt a rufusz cussost minden okés vele, de nekem olyan megoldás kéne amivel egy usbre több telepítőt fel tudnék rakni
    pl win 7;win8;win2008;win2012.
    És a lényege az lenne hogy amikor bebutoltatom az usb-t kérdezzen rá mit szeretnék feltelepíteni.
    univerz telepítő usb kéne hogyan oldható meg?

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.12.09. 16:18:09
  • RoboKutya78
    #4942
    na igen ezt a kereső rendelleneséget nem is mondtam:)
  • laci4321
    #4941
    Amikor indítasz egy új játékot, az privát az alapbeállítás, nem pedig az offline. Így fordulhat elő, hogy ha nem szentelsz ennek az opciónak különösebb figyelmet (és mégis miért szentelnék, ha az én nézőpontomból tök ugyan azt jelenti), akkor simán ráhagyod had csinálja úgy. Hát ez történt most is :)

    Modválogató: nem lehet az ablakot elhagyni, különben tényleg eltűnnek a betett modok. Mert csak akkor mentődik el a lista, amikor visszalépsz a világ beállításaihoz. De az hogy mindig ki kell lépegetni és egyesével berakosgatni az túlzás. Egyébként még egy olyan bugja is van neki, hogy csak akkor működik a keresés a bal oldali ablakban, ha legfelülre tekersz benne. Máskülönben a keresés nem ad ki találatot :D
  • RoboKutya78
    #4940
    de tényleg mért játszol privát megosztásban ha csak magad játszol a pályán én alap kikapcsolom ezeket így fel se tünik a gond:)Ha meg privizni akarok egy készülő mapon mentem elötte aztán kinyitom ha jön valaki. Egyrész tutti erőforrást igényel a privát megosztás és amint a példa is mutatja tejlessen más rendszerben dolgozik.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.12.05. 18:49:35
  • RoboKutya78
    #4939
    Azzal már valaki találkozott hogy a modválogató oldal kicsit mintha bezakkant volna
    pl totál elfelejti a beálított modokat mutatni ha leteszem ablakba egyszerüen üres lesz mind a két oldal ki kell lépnem és akkor visszaáll
    Egyszerüen csak akkor érek el rajta valamit ha egyenként dobálom be a kiválasztott modokat és minen alkalommal mentem s kilépek majd betöltöm az egészett.
  • RJoco
    #4938
    Lehet, hogy nálam is ez lenne a gond? Na majd megnézem én is.
    Bár ez még nem magyarázza, hogy az állomásom miért szállt el.
  • laci4321
    #4937
    Így van, kő-papír-ollóznak :D Jót mosolyogtam mikor meghallottam az update videóban :D

    Képzeljétek rájöttem miért dobált kifelé a játék 15 percenként... Felnéztem a keen fórumra, mert ott írogatják szépen össze a bugokat. És az egyik bug leírása az volt, hogy a STABLE verziót nem lehet multiplayerre használni, mert ha a Welder blokkot (akár kis hajón, akár nagy hajón) akarsz használni (ami a nagyobb volumenű építkezéshez azért már elég alap dolog...) akkor kilép a játék.
    Na megnéztem a világom beállításait, és átállítottam "Privát" játékmódról "Offline" játékmódra. És jéé, megoldotta a problémát, most már így "abszolút singleplayer"-ben nem dobálgat kifelé... :D Egek.. :D
  • RJoco
    #4936
    Kő, papír, ollót játszanak a fiúk?
    Még bele lehet tenni a Spock, gyík lehetőséget is
  • laci4321
    #4935
    Ha nem követted az update videókat, és a heti frissítéseket, akkor nem annyira egyértelmű.

    egyik sem: stabil verzió, ami 1-2 havonta van frissítve (bár csak a nevében stabil... ugyan úgy bugos, csak azokat így 1-2 havonta javítják ki)
    develop: heti frissítések, ugyan úgy mint régen, hetente bejövő új funkciókkal és bugokkal, majd a következő héten javítások, új dolgok, új bugok :D
    dx9 32 bit: egyértelmű, egy régi verzió ami még támogatta
    paper (papír), rock (kő), scissors (olló): a három kísérleti multiplayer prototípus; a legjobb, legstabilabb, leggyorsabb fogja nyerni az 1 millió cseh koronát, és aztán az lesz az egyetlen megmaradó multiplayer. Jelenleg mindháromnak a párhuzamos fejlesztése és persze bogárírtása zajlik.
  • RJoco
    #4934
    Az "EGYIK SEM" jelöli a stabil verziót. A többi szerintem egyértelmű.
  • RoboKutya78
    #4933
    Srácok felvilágosítanátok melyik indítási mód mit is takar és akkor bedobom gyikba ezt is:)
  • RoboKutya78
    #4932
    a kamera forgató script segítségével elvileg ezeket az Lcdket ha jól láttam realtimban lehet látni:) tuti ez a camerás cucc:)
    Camera Panning - rotate camera vie
  • RJoco
    #4931
    Az is bosszantó, hogy nem megy rendesen, de engem az is zavar, hogy egy bizonyos távolságból egyszerűen csak fekete. Ha elérsz egy bizonyos közelséget, akkor lesz látható a rajta lévő dolog.
  • RJoco
    #4930
    Szerintem nincs más, mint, hogy megfordítsd őket.
    Ha képet akarsz rátenni, az elforgathatod egy képkezelő programmal és jó lesz. A kiírásokkal viszont szerintem sem fogsz tudni mit csinálni.
  • RoboKutya78
    #4929
    Csak azért gondoltam mert taliztam ezt a modot:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=691072059
    És ezeket pakoltam fel a irányító központba fejjel lefele.
  • laci4321
    #4928
    Jajj óóó :D Kajak azt hittem hogy a valóságra gondolsz, elvégre a játékban a kijelzők (monitorok) "LCD Screen" név alatt futnak :D (Magyarul úgy vannak hogy "Monitor"?)

    De nincs lehetőség rá hogy a játékon belüli LCD-k képét fejjel lefelé forgasd, csak úgy tényleg ha magát az LCD-t rakod fejjel lefelé. Mivel ilyen probléma nincs az alap, játékbeli LCD-kijelzőkkel (hogy forgatni kéne a képet rajtuk) ezért ez szerintem nem is igen lesz megoldott a későbbiekben sem.

    Az LCD kijelzőknek amúgy van is egy olyan negatív tulajdonsága a játékban, hogy ha közel jársz ahhoz a szinthez ami már megterhelő a gépednek, akkor folyton csak annyit látsz rajtuk, hogy "Offline"... el kell nézni valamerre, aztán visszanézni, és egyszer csak visszajönnek a rajta levő dolgok.
  • RoboKutya78
    #4927
    tudud nekem már csak Ó marad a mod:) de a játékban persze mod néven keresek:)
  • RJoco
    #4926
    Bocs, de ezt nem tudom értelmezni, nagyon zavaróak a hosszú 'ó' betűk a mod szóban. Nálam az más jelentéssel bír, mint amire te gondolsz.
  • RoboKutya78
    #4925
    :)
  • RJoco
    #4923
    Melóhelyen még viccelődtünk is vele.
  • RoboKutya78
    #4922
    NNEEm a játékban akarok fejjel lefelé fordított egyedi monitorok esetében fordított képet kreállni:)
  • laci4321
    #4921
    Úgy érted, hogy fejjel lefelé akarsz képet megjeleníteni?
    A windowsnak erre saját funkciója van a vezérlőpulban, vagy ha ott nem akkor a videokártya driverében. De külön billentyűkombináció is van a képernyőforgatásra, meglepő hogy még nem hallottatok róla: ctrl+alt+valamelyik nyíl.
  • RoboKutya78
    #4920
    érdekesen viselkedik a módválogató oldala a játéknak.
    Eddig ha valamit elkezdtem írni benne pl ha sektan blokokat kerestem és tudtam hogy vagy S vagy simán sektan szóval kezdődik a mód neve ha beírtam a keresőbe akkor kilistázta az ilyen kezdetű módokat.
    Vagy csinál olyat is hogy egyszerűen lenullázza mind a két oldal táblázatát a kiválogatott módokat is, sose tudom hogy bent hagyta e a kiszedett módokat vagy felülírja?Újra kell töltenem a játékot a főmenüből.
    A Képernyők is igencsak furán dolgoznak vagy látom rajtuk amit beállítok vagy semmi se történik rajta pedig ugyanúgy másolom a monitor beállításait.Lehet az alaplap javításának köszönhető, de ha ránézek egy monitorra akkor valami fura effektet látok két csík cikázik a fekete háttér mögött.A játék bizti kedvéért medium beállítást kapott.
    Fura......
  • RJoco
    #4919
    A sima monitoroknál tudtommal nincs. Ami azért elég zavaró dolog.
    A modoltnál nem tudom, de szerintem ott sincs, ha csak az állvány az extra.
  • RoboKutya78
    #4918
    Ha egy monitort felteszek a falra fordítva megoldható az hogy megfordíthatod a rajta levő adatokat?
    Van egy állványon tartható monitor és a talpával felfelé tettem fel de a monitoron levő anyag fejjel lefele maradt.
  • laci4321
    #4917
    Hát oké, az új túlélő világom valamiért folyamat kilép, pedig még csak ott tartok benne hogy eljutottam az ELSŐ KIS bányászhajóig :D (aminek épp csak az építését fejeztem be, egyszer nem szálltam fel vele)
    Tehát a konklúzió az, hogy van egy iszonyat instabil, állandóan kilépegető, kidobáló STABLE branch már hetek óta! Köszi Keen, igazán volt értelme így bevezetni ezt a STABLE - DEV veriózást... :D
    A következő STABLE-kor jövök, 1 hónap múlva találkozunk :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.12.02. 13:57:09
  • RoboKutya78
    #4916
    Csak egy lapot GA-P35-DS3 szereztem egy másik típust amibe a proci vga memó maradt ugyan az:)
    Igaz hogy ez most sürgősségi megoldás volt mert a vizsgám jövő héten lesz és és szeretnék rajta virtuális rendszert futtatni de jelenleg nem nagyon jön össze elvben engedélyezni kéne a lapon ezt a funkciót és nem vágom hol kellene.Vagy csak egy rossz Oracle VM VirtualBox verziót szedtem le meg lehet sérült a xin xp meg a win 2008 amit fel kéne tolnom rá
    ŐŐ még nem nyertem a lottón:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.12.01. 16:51:28
  • laci4321
    #4915
    Robokutya örülök hogy végre nálad is szalad a játék, de amúgy oké cseréltél alaplapot, de azzal együtt vidikártyát és procit is? :D
    Vagy várj, eddig laptopról nyomtad, és most sikerült újra beüzemelned a gépet és arról játszol?
  • RoboKutya78
    #4914
    Hm igencsak elszoktam a játéktól:)
    Kezdem újra felfedezni a naagy teherszállítómat.
    Most az volt a célkitűzés hogy az irányító termet alakítsam ki ez megtörtént 6 konzol állomás telepedett egy fő parancsnoki conzol egy alparancsnoki a többi meg a kezelő személyzet lesz gondola le választás, termelés, irányítás stb. Kb eljutottam addig hogy minden fő rendszer területet forgatható kamera segítségével át lehet látni. el se hiszem 12 mod van fent és szalad a játék:)