7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #4832
    Szép és látványos járgány, de több hiba is van. És ahogy nézem ez a mélység felesleges is, mert a hasznos anyag igencsak kis rétegben volt. Nem tudom, hogy a többi milyen mélyen van és mekkora rétegben.
    A hibák: Egyszerre csak 1 piston mozogjon. Mint a videóban is látszik, a piston-oknak van némi rugalmasságuk, ami nem minden esetben hasznos. Itt sem mondanám annak.
    A másik dolog, hogy azok a kerekek nagyon kevesek. Mint látni, eléggé beimbolyog a cucc lefele haladáskor. És szállítási állapotba állításnál is még rendesen imbolyog.
    Így még épp elbírja a játék, viszont multiban kicsit más a helyzet és jobban kijönnek ezek a gondok.

    Itt egy videó ahol szintén a piston az egyik főszereplő. Voltak velük nagyon durva dolgaim, volt amikor szétesett az egész. Jelenleg stabil a dolog. Sima blokkot és futóművet használok, hogy stabilan tartsam a szerkezetet. Most már nem megy a futómű sem a blokkba, régen simán ferdült a tető és textúra hiba lépett fel, ami elég nagy galibát is okozott utána.
  • RoboKutya78
    #4831
    Vagy csökkentsd a lefúrási mélységet vegyél ki pár pistont és ötletként lépcsőzetesen haladj lefele és furj alá a kocsinak is hogy a kocsi be tudjon álni a kis gödörbe:sokan beleesnek a dologba hogy minnél mélyebre fúrjanak egy eszközzel ami lehet nem egészséges.Haladj kis lépésekkel ugy is le tudsz ásni.
  • RoboKutya78
    #4830
    Ha jól tippelek a sok piston ami egyszerre nyúlik ki igencsak instabill lesz egy idő után jó lenne szim sebességi adatokat látni a többiek jobban rálátnának akkor.Az is elképzelhető hogy a kavicsok amik a pistonon vergődnek felfele azok csapják szét a rendszert lehet a továbbítást a fúrás idejére kikapcsolni legyenek tele a fúrótartályok és ha tele van leállsz a fúrással és begyűjtöd a cuccot.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.10.18. 22:09:18
  • DarkBoss
    #4829
    Sziasztok!
    Csináltam kreativba egy bányászautót, elég stabilnak tűnik, még multiba nem teszteltük, de amikor haverral játszunk, általában, durván ugrálnak a gépek, aztán szétesnek. Ezelőtt amikor játszottunk nem volt ilyen. Ez valami frissítés óta van, vagy nálunk van a hiba?


    Utoljára szerkesztette: DarkBoss, 2016.10.18. 20:03:28
  • n0tr3adY
    #4828
    Akkor nálam lesz valami egyedi huncutság.
  • RJoco
    #4827
    Szabályos időközönként leesik a szimulációs sebesség 0.6-ra. Ilyenkor akad egy pillanatra a játék. Nem értem. Lehet tényleg hanyagolnom kellene a modokat.
  • laci4321
    #4826
    Nem értem miért lehet ez így, nálam tökéletesen működik. Egyedi buggal küszködhetsz.
    Ki is próbáltam pár perce, itt vannak róla képek:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!









    Itt látszik, hogy különálló rácsra nem lehet úgy blokkot rakni, hogy az közben érintkezik egy másik ráccsal is. Viszont a Blast Door pár mm-rel rövidebb, így ha a páncél blokkot nem arra rakod rá, hanem a másik páncél blokkra, azt már engedi a játék.






    Többször is le-fel küldözgettem a liftet, és nem lett rajta semmilyen sérülés.

    Érdekes, hogy az újragondolt beillesztési mód amit a múlt heti DEV update videóban mondtak (valami variáltak a másolás-beillesztésekkel, hogy ne laggoljon be a játék egy pillanatra) azt is eredményezi, hogy a piston által fel-le mozgatott lift szaggatva mozog amikor felfelé halad :D
  • n0tr3adY
    #4825
    Igazából az a fő probléma, hogy hiába van szintkülönbségben a piston, hiába van blastdoor blokkokkal kirakva, nem enged pistonheadre tett blokk mind a 4 oldalára épiteni. 2 oldalt enged csak.

  • laci4321
    #4824
    Jaa értem.

    Igen a lényeg az, hogy a szélét blast door blokkokkal (hangárajtó blokkokkal) rakd ki, mert azok pár cm-rel (mm-rel?) rövidebbek a normál blokkoknál, így amikor emelkedik/süllyed a lift, nem fog érintkezni a fallal mellette, és ép marad.
    Plusz akkor rakd rá a blast blokkokat a lift szélére, amikor létrehozol szintkülönbséget (a pistont nyújts ki, vagy épp húd össze), mert ami a piston tetején van, az különálló rácsnak számít. És 2 rács blokkjait nem lehet közvetlen egymás mellé rakni úgy hogy érintkezzenek.
  • RJoco
    #4823
    Mi ezzel a gond?
    A pistonra ráraksz egy kockát és azt körbeépíted, ahogy akarod. Itt a szélén a door block van, ezzel be lehet csúszni más blokkok mellé-közé. A videóban sárga színe van és ezért is van szintkülönbség a leszálló résszel.
    De egy ilyenhez szerintem 4 pistont használt, egyel lehet, hogy instabil lenne.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.10.16. 20:31:50
  • n0tr3adY
    #4822
    https://www.youtube.com/watch?v=eB-AKXgGb58

    0:28 - 0:54 között
  • RJoco
    #4821
    Nem mintha nagyon élne a topic, de legalább becsalogatja az embereket, mert a lista elején vagyunk.
  • laci4321
    #4820
    Naa eléggé eltértünk az SE-től... :D

    Nem egészen értem mit értesz vehicle lift alatt. Kifejtenéd? :)
  • n0tr3adY
    #4819
    A-a... A KAS (Kerbal Attachment System) csak összekapcsolni jó dolgokat (mágnes, mászókampó, cső). Effektive egy űrhajót az űrben nem tudsz vele összerakni. A KIS (Kerbal Inventory System) pedig csak tárolóhely. Belepiszkálás nélkül csak a kerbalod inventoryjának (~400 liter asszem) megfelelő méretű alkatrészt tudsz kézzel felszerelni.

  • RoboKutya78
    #4818
    Van mód amivel a világürbe felvitt építményeken is módosítani tudj most nem tudom melyik kas vagy kis ha igaz
    másképp kell gondolkodni igen ha megváltozik a fizika körülötedd lesz surlódás meg miegyéb:)
    bajba lenszünk ha ilyen fizikája lesz ennek a játéknak is:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.10.16. 14:41:56
  • n0tr3adY
    #4817
    Továbbra is off :)
    Van lehetőség komoly dolgokat késziteni, de a kerbal inkább a miniatűrizálásról szól. Mert amit már egyszer megépitettél és kilőtted, módositani nem lehet. Legfeljebb a docking portokon keresztül lehet hozzátenni. Modokkal (MKS) arra van még lehetőség, hogy másik bolygón bányássz, és ott épitsd meg a hangárban összerakott dolgaid. TAC life support pedig egy szivás :)


    Más : SE-ben hogy tudok egy sima vehicle liftet csinálni pistonnal? rengeteg videóban láttam már, de nekem nem engedi a piston 4 oldalára pakolni a blokkokat.
  • RoboKutya78
    #4816
    kimentetek megnézni a térkép felső részén lévő fekete pontot?
  • RoboKutya78
    #4815
    gyikot bővítettem a kerbál programmal onan is le lehet tölteni
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.10.16. 13:06:46
  • RoboKutya78
    #4814
    KAS/KIS, KW Rocketry Modular Rocket System, Raster Prop monitor, TAC Life support, ScanSat, DMagic Orbital Science, Science Station.
    de lehet kihagytam párat.
    A felrakott modok többsége a gamedata mappában van.
  • RoboKutya78
    #4813
    Megoldható az is megfelelő modokkal
    akár olyat is hogy elsőre felviszel egy ürálomást a hold pályájára néhány esetleges mentőkabint csatlakoztatva rá és szépen lassan felviszed a hodbázis alkotóelemeit.
    a szétszort elemekkel nekem is gondom volt. űrnézetben fent van egy elrejetett panel a kép közepén onnan be tudod gyüjteni a szemetet is és az esetleges fejleszői pontokat is.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.10.16. 13:05:41
  • RJoco
    #4811
    Nem rossz.
    Arra gondoltam, hogy az elkóborolt első űrhajóst össze tudjam szedni, mert nem sikerült orbitra állítanom.
    De az sem lenne utolsó, ha vihetnék telepeseket egy bolygóra. A hajó maga lenne a későbbi telep is. Végül űrjáratokat lehetne indítani a telepek között utaztatási és szállítási célokkal.
  • laci4321
    #4810
    Milyen modokat tartalmaz az a verzió? Vagy hogyan tudom én azt megnézni, hogy miket tartalmaz?
  • RoboKutya78
    #4809
    mit értesz komoly ürhajón?
    keress rá kerbal space mega ship szavakra:)
    építeni lehet csak kérdés haszna is van illetve repül is a kitűzött cél felé?
    https://gfycat.com/HarmoniousColossalHarrierhawk
    őt viszont nem vágom hogy kreálták:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.10.16. 10:59:41
  • RJoco
    #4808
    Ez nagyon jó, nekem még sosem sikerült pályára állítani semmit.
    Ismerősök igencsak durván nyomták, építették az űrállomást, mentőakciót szerveztek a Marsra egy ottmaradt asztronauta miatt, stb. A modok sokat segítettek.
    Vajon van vagy lesz lehetőség komoly űrhajót is készíteni?
  • RJoco
    #4807
    Alatta ott a leírás. Amúgy kb a gépem van beletömörítve. Eddig a legerősebb, amit láttam laptopban. De már van 1070-essel szerelt is, csak még teszteredményt nem láttam a GPU-ról.
  • n0tr3adY
    #4806
    Kerbalhoz : mint mondtam korábban is, Kerbal Engineer Redux. Alkatrészekből összepakolod, TWM 1.2 -1.5 legyen minimum, deltaV a Kerbin orbitális pályához 4000 elég a kezdőknek is. kilövés után pár fokkal megdöntöd a gépet a horizont felé. Szépen apránként lehet döntögetni, 28-30.000 méter magasan kell a 45°-nak meglennie. Akkor kiváltasz a bolygó nézetbe, látni fogod a röppálya ivét. 70.000 méter már a légkör, 80-100-nál szoktuk orbitális pályára tenni. Tehát a röppályád magasságát még a kerbinről való gyorsításnál tudod befolyásolni. Én úgy szoktam, hogy szinte 40.000 méternél már lekapcsolom a hajtóműveket és hagyom a pályacsúcsig "sodródni" a rakettát. Pályacsúcson előtt picivel ráállsz a horizont szintre, és csutkagázzal rástartolsz az orbitális pályára. A nehéz dolog későbbiekben a dokkolás lesz...
  • RoboKutya78
    #4805
    Viszont kezdem egy kicsit jobban kapizsgálni a Kerbal játékot bár tény hogy jóval nehezebb a játék mint ez.
    Igaz 4 napnyi kitartó bizderga után sikerült egy műhód pályáraállítása viszont a bázis építés még igencsak felejtős nem hogy a naprendszer elhagyása Nem egyzserű a navigációs rendszer elsajátítása. kell hozzá némi űrmérnöki egyetem hozzá:)
    Ha van kedvetek Itt egy kb 1 gigás telepítést nem igénylő verzió a legfrissebb alkalmazásokkal pár telepített segédmóddal együtt.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.10.15. 23:45:52
  • RoboKutya78
    #4804
    hu ha van egy kis fény az alagút végén..
    hétfőtől melózok minimum 2 hónapot ha kibírom a melót.bár a kapható lóvéból neigen futja majd hirtelen uj gépre max a notim kaphat memot meg ssdt

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.10.15. 22:47:21
  • RoboKutya78
    #4803
    jahm nem tudom milyenek lehetnel a lenovo notik amit gemer felirattal látnak el de durva ára van
    azért occóbban is lehet jó gamer notit venni:) és azért 2xer meggondolnám hogy ilyen vékony lapot vegyek gamer cuccnak.
    inkább legyen 9 10 kilós a cucc fémből böszme hőelvezetőkkel lásd msi ja és ebbe az esetben se magán a notin tenyerelnék órákat:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.10.15. 22:44:58
  • RJoco
    #4802
    Lecke ;)
  • laci4321
    #4801
    Úgy tűnik az egyszeri hiba volt, pár órával visszaléptem, megpróbáltam később és sikerült.

    Most viszont az nem megy, hogy a Wheel Suspension-ok összekapcsolódjanak a rotorfejjel. Akárhogy mozgok ott benne, nem "harap rá". Így nem tudok létrehozni újabb lebegő elemeket :(
  • Nagydög
    #4800
    Elorebb vagy mint en, nekem el sem indul.
  • laci4321
    #4799
    Aha, oké... nem lehet a lebegő turretemről blueprintet készíteni, mert a játék kilép... :D
    Istenem XDDD
  • laci4321
    #4798
    ÉÉsss igen! új STABLE verzió, és kijavítva a kapcsolat-másolási hiba :D

    Viszont jött egy új :D Ha egy összekapcsolt páros egyik tagját egy voxelbe (aszteroidába/talajba) illeszted be, (tehát nem egy voxelben jelen levő bázisra, akkor nincs baj, hanem egy új bázist akarsz létrehozni a voxelen) akkor az kiugrik a voxelből, kirázkódik belőle. Eddig nincs baj, ezt eddig is csinálta, viszont ha ezután vágólapra akarod tenni a párost (Ctlr+x-el kitörölni ha már kiugrott) akkor meghal a játék :D

    De mindegy, akkor nem illesztgetek be közvetlen voxelbe és kész :D Lehet folytatni az Academy-t. Meg a lebegő turretet is befejezem a hétvégén :D (bár jó pár hét múlva lesz csak kész, mert nagyon sok egyéb dolgom van)
  • Nagydög
    #4797
    Nekem eppen tegnap sikerult kicsit jatszanom. Befejeztem a hangart a tulelo hajomon. Vegre teljesen legmentes, es felprogramoztam egy kijelzot is, hogy a statuszat megjelenitse, meg a legnyomas esesre figyelmezteto fenyeket is megcsinaltam. Nagyon elegedett is voltam. kiszivattyuztam a levegot, ment lefele szepen az O2 szazalek. Vissza feltoltottem, kinyitottam a hangarajtot, erre feluvoltott az osszes riaszto es az oxigen szint leesett 1%-ra. Hmmm... Eddig nekem ugy tunt, belelegezheto legkoru bolygon vagyok.
  • laci4321
    #4796
    Na igen, kicsit kihalt a fórum :D

    Amíg nem kapunk egy következő STABLE-t, amiben ki lesz javítva már végre valahára az összekapcsolódások másolási hibája, addig nincs kedvem elindítani a játékot. Nagyon nincs :D Az Akadémiához ugyanis a legalapvetőbb dolog lenne ez...
    Ja meg hogy nem lehet a projekciókat teljesen meghegeszteni, mert a kivetített blokkok hegesztési pontjai máshova kerültek. Pl. egy nagy hajóra való Programozható blokk projekcióját csak akkor lehet meghegeszteni, ha (szemben állva a számítógép panellel) a bal oldalán egy kocka páncélblokk van... Fuck logic :D
    Ja meg a Nanite Controll Factory rossz orientációban hegeszti meg a kivetített blokkokat, (pl a páncél rámpát is pont fordítva) szóval ez sem használható jelenleg a játékban :D
  • RoboKutya78
    #4795
    Na skacok most hogy nem megy a gépem miatt a játék kísérletezek a kerbalal jóval összetettebb cucc igényel némi űrmatematikát is hogy egyáltalán kijuss a légkör határáig vagy azon túl.Nem arról szól hogy építkezek van kitűzött célja is. fejlesztői pontokért kapod az alkatrészeket is.Ez legalább fut is igaz low grafon de annyira nem számít nála.
  • RoboKutya78
    #4794
    Na hagytam mindent alapon
    moderállás bejelentkezés kikapcsolva szabad a hozzászólás
    A leírt módszer hogy ide írod azt amit látni szeretnél gyikban az nem okos megoldás mert nem mindig figyelem fórumban leírtakat ha 10 20 oldal lemaradásom van nem biztos hogy kedvem van végig olvasni.
    Ha gyik anyagot szeretnétek írni írjátok meg privátba a lev ládába én meg kirakom.
  • RJoco
    #4793
    Ha úgyis moderálod, akkor minek név?
    Szerintem teljesen felesleges, de akkor már inkább azt állítsd be, hogy nevet kelljen beírni, mert eredeti név alapján amúgy sem biztos, hogy tudni fogod, éppen ki volt a fórumról.
    Engem úgyis nagyon zavar, hogy össze van kötve a google-val, anélkül, hogy erre engedélyt adtam volna.

    A gyik okosítást meg akkor már jobb lenne úgy megoldani, hogy itt le van írva és ez alapján te beszerkeszted a szövegtörzsbe. Sokkal átláthatóbb lenne.
  • RoboKutya78
    #4792
    Gondolom van mindenkinek google fiókja most azon keresztül lehet megjegyezni a gyikba