7902
Space Engineers

Katt a képre
  • i robot
    #7255
    Juujjj! Odakented a hatalmas hajódat? Sikerült életben maradni?
  • RJoco
    #7254
    Az a sok jég és idő, ajajajajajjj
    Nem tudom mennyire figyelted meg a hajóm, de alulra fel volt szerelve egy rahedli H2 hajtómű.
    Na az pont a ravcor miatt került ode és már nem emlékszem pontosan a darabszámra, de valahol 40 körül jár.
  • Cserematyi
    #7253
    Üdv!
    Egy kis tapasztalat a ravcore-ról!
    Ha 4db nagy hydrogén és 12 artmoszférikus hajtóművel, 2tele nagykonténer jéggel, egy félig nagykonténer alkatrésszel akarsz lesszállni, akkor jól gondold át, és tegyél mégy 20 nagyhajtóművet legalább a hajó aljára, különben nagyon sok játékidőd fog szétmenni a bolygó felszínén! :D
    Az atmoszférikus hajtóműveket meg felejtsd el, mert a saját súlyukat allig-allig kjépessek megemelni!
    Mindenkinek nállamnál sikeresebb földetérést kivánok a ravcore-on :D
  • RJoco
    #7252
    Viszont olyan script tényleg jó lenne, ami meghatározott connector-okat néz és, ha szét vannak kapcsolva, akkor összekapcsolja őket.

    Bár most jut eszembe, hogy van talán egy erre alkalmas, ami sok mindent tud és lejjebb pont ajánlották nekem.
  • RJoco
    #7251
    Nem igazán műholdra gondoltam. Inkább úgy, hogy én is benne ülök, csak nem én vezetek. Viszont így tudok nézelődni akár kamerával, fegyverekkel.
    Az OKI mod-ot azért írtam mert az obszervatóriumos lézer lövöldéje 3200 méterig elvisz. Akkor gondolom érzékelnie is kell a dolgokat. Vagy, ha elkezd tüzelni valamerre, akkor ott lesz valami.
    A 2-4000 inkább csak egy kb. érték volt, igazán a 2000-2500 méter lenne a jó magasság. Ilyen magasságban minden hajtómű tud üzemelni, ami arra az égitestre alkalmas. Hidrogénben nem is gondolkodtam.
    A 4000 méter esetleg holdaknál lehet érdekes, de akkor tényleg csak a kamerás megfigyelés marad vagy, ha antennát látok. De ilyen magasságból még magamat sem találnám meg antenna alapján :)
    Az bőven elég lenne, ha szisztematikusan haladna a jármű. Én speciel spirális körpályára gondoltam. A spirálok közötti távolságot kellene még belőni.
    Mindenképp hosszú utazás lenne és kétséges, hogy talál valamit az ember, de egy próbát mindenképp megérne.
    És míg el nem felejtem, a hajók tudnak 400-zal is haladni, bár 200 fölé nem kívánnám a sebességet. De még egy 100-150-nel is megelégednék. Ez is rendesen meghajtaná a procit.
  • SUPERTRABI
    #7250
    Szóval valami műhold kéne, ami köröz 2-4000 km (vagy méter?) magasan a bolygó / hold fölött és jelez a bázisnak ha valami antennát lát?
    Háát eléggé merész ötlet, vannak benne még holtpontok amiket nem tudom, hogy meg lehet-e oldani.
    És igen, csak antennákat tudna látni.
    Ugye kérdéses a meghajtása is, mert ilyen magasan pont kétséges már az atmo-k működése (asszem), és az ionok sem működnek még, szóóval marad a H2, viszont azt meg tankolni kell időnként, szóval ez is még egy buktató.
  • RJoco
    #7249
    Ha esetleg még olvasnád a fórumot, akkor nem lenne rossz egy felderítő script.
    Valami olyanra gondoltam, amivel a bolygó, hold fölött 2-4000 km magasan repülve szisztematikusan körbevezeti a hajót.
    Sajnos GPS koordinátákat beprogramozni baromi nehéz látatlanban. Programról meg nem tudok, amivel megoldható lenne a koordinátaszámolás.
    Még így is nehéz lenne a felderítés, bár az OKI mod-dal elvileg 3200 méterre el lehet látni. Ha esetleg valaki nagyon visszavenné az antenna teljesítményt. És a felszín alatti bázisok még talán így is rejtve tudnak maradni.
  • RJoco
    #7248
    Az enyémet még nem bántották. Legalábbis nyomát nem láttam. De, akkor lehet, hogy nem fogom előhagyni a fúróhajóm, azon nincs pajzs.
    Nagyon nehéz bárkit is megtalálni, pedig a Hold nem is nagy és keresgéltem is már, de semmi. Csak fejfájást kaptam a sok forgolódástól, hátha meglátok valami építményt vagy fúrásnyomot.
  • RJoco
    #7247
    Ezek szerint csak én járok olyankor fenn, mikor nincs fenn senki.

    A kétóránkénti szerver újraindítást nagyon nem javaslom. Simán úgy el lehet vele játszani, hogy az ember ne figyelje és elvesszen a hajója, egyéb nehezen megszerzett dolga. És frissítés amúgy sem jön ki olyan gyakran, hogy legyen értelme.
    Ezért van minden nap éjjelre beállítva, bár azért nem jön minden nap frissítés.
    Ráadásul el is venné a kedvem a játéktól, mikor ránézek az órára és azt látom, hogy 10 perc múlva újra fog indulni a szerver. Akkor már nem lépek be, de nem is várok 10 percet, inkább elkezdek mással játszani. De az sem lenne jó, mikor csata közben azt kellene figyelnem, hogy még belefér e az időbe a lelövés-foglalás vagy csak a lőszert pazarlom.

    Csak hátha Laci épp olvassa a fórumot és újraindítja, de mára már mindegy.
  • i robot
    #7246
    Biztos hogy vannak mert már megint ledurrantották a holdbázisom.
  • Cserematyi
    #7245
    Én majdnem minden este 7től 9ig fentvagyok :)
    Ezt a szerverfirissítéses dolgot, meg jó lenne úgy megoldani, hogy ha kap a játék frissítés, akkor automatikussan induljon ujra a szerver.
    Nagyobb szervereken, ezt úgyoldották meg, hogy 2óránként automatikussan ujraindul.
    Viszont mikor az első hozzászólásomat írtam ide, akkortályt utánajártam a dolgoknak, és lehet a szerverben beállítani valami olyat, hogy figyelje a játékfrissítéseket, de már nem ráémlik, hogy hol olvastam. :/

    Utoljára szerkesztette: Cserematyi, 2019.10.03. 19:27:53
  • RJoco
    #7244
    Jött egy 144 byte-os frissítés. Ha esetleg megoldható az éjjeli frissítés előtti szerver frissítés, az jó lenne.
  • RJoco
    #7243
    Van aki játszik még a szerveren?
    Mostanában senkivel nem találkoztam.
  • RJoco
    #7242

    Megpróbálkoztam egy rotoros cuccal, de ez egyáltalán nem működik.
    Bár a képen az látható, hogy a fúrót nem sikerült teljesen behúzni, mert útban van az egyik cső, viszont itt elmondom, hogy csak azért áll így, mert a hajó ránehezedett. Különben 53 fokban lóg lefele a csöve.
    Ezen kívül a hajó rettenetesen instabil, elfordul, elhúz és folyamatosan süllyed.
    Azért kipróbáltam, hogy lehet e vele fúrni, de nem. A rotorok nem képesek megtartani ezt a terhet még 1000Nm-es nyomatékot beállítva sem.
    Ahogy elkezd süllyedni a fej és elkezd terhet cipelni, úgy húzza el az összes rotort anélkül, hogy elindítottam volna őket. Sőt, ami azt illeti mindegyik hátramenetben volt, vagyis, hogy ilyen szép vízszintben álljanak a csövek.
    Esetleg még a motor lock-kal lehet játszani, de sok értelme nincs, ha kikapcsolom és önálló életre kel az egész.
    A rotor egyáltalán nem barát, nemhogy szerverbarát lenne.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2019.09.30. 01:00:12
  • RJoco
    #7241
    Nem a hidrogén tartályok robbantak fel a hajón, hanem a két oldalsó ion hajtómű és a mellettük lévő piston-os dokkolók.
  • RJoco
    #7240
    Köszi, ez nagyon jól hangzik!
  • laci4321
    #7239
    Úgy látom ismét lett egy kis élet a fórumon :D

    Julian: én az "Easy Automation 2.0" szkriptet szoktam használni minden ilyesmi probléma megoldására :) Elég komplex problémákat meg lehet oldani vele, csak ki kell tanulni :D De jóformán minden "mozgatással" kapcsolatos dologra jó, kezdve az ajtók ki-be nyitogatásától bizonyos feltételek esetén, egésze olyanokig, hogy csak akkor forog a rotor, ha egy piston a felénél jobban ki van nyújtva, stb :D Minden blokknak állíthatod minden olyan tulajdonságát, ami a kontroll menüben is van, pl. lámpák színét is. És mindent pontos időzítéssel, a szkript a ms-ot használja alap időegységként, tehát egy 1000-es várakozás (delay 1000 sor) pontosan 1 másodperc várakozást jelent pl.

    Én pélául egy megtervezett bányász hajómon egy kart mozgattam fel le vele, valamint az egész bányászhajó más színnel világított 3 fokozatban attól függően, hogy mennyi követ bányásztam már ki (mekkora a hajó össztömege). Nehogy túl nagy legyen a súly és lezuhanjak :) A 3. fokozatban automatikusan a drilleket is kikapcsolta :) (A szerveren levő Ravcorra terveztem azt a bányászhajót, így létfontosságú volt, hogy bizonyos tömeg esetén azonnal kikapcsoljanak a fúrók :D )
  • Gilmoor
    #7238
    Ez jóóó! :) nekünk is kell ilyen, ide legalább nem kell piston :)
  • RJoco
    #7237
    Sajnos a játék még így is nagyon korlátolt.
    Az igazi az lenne egy ilyennél, hogy le tudjak fúrni egy lyukat az ércig, majd vízszintesen tovább tudjak haladni.
    De erre jelenleg max az a megoldás, hogy egy ilyen fúróval, mint amim van, lefúrok, majd egy kis hajóval leereszkedem és lefúróm a telért.

    A 70 méter emlékeim szerint kevés.
    És egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy a rotor szerverbarátabb lenne, mint a piston.
  • SUPERTRABI
    #7236
    Nézegettem a hajódat, gondolkodtam rajta ééés egy új megközelitéssel jutott eszembe egy ötlet.

    Ugye ha biztonságos, szerver- és laggbarát megoldást akarok választani, akkor a pistonokat elvetném, maradnak a rotorok, és azokban szerencsére naagyon sok potenciál van, igy jutott eszembe ez az excavator design.



    180°-ban képes maga alatt egy félkört leirni, kb 70m sugarú kör, a jelenlegi felállásban 60m mélyre tud lefúrni, viszont a #1 rotornak a torque-ját 32-ről 40 MNm-re kellett húznom, ami már piros. Megjegyzem 15-20 perc manuális szórakozással kitermeltem vele 3000 tonna jeget, ami azért nem kis mennyiség :D

    Még meg lehet spékelni annyival, hogy rádobunk még 1 rotort, hogy a függőleges tengelye körül is tudjon forogni, és akkor már egy negyed gömb-nyi területet tud kibányászni.

    Egyedül az automatizálással lehetnek problémák, ugyanis erre nem olyan egyszerű egy normális, ismétlődő algoritmust megirni, de nem lehetetlen :)
    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2019.09.24. 05:59:07
  • RJoco
    #7235
    Ez így elég specifikus, kicsit agyaltam még a dolgon.
    Már az is jó lenne, ha lenne egy script, amivel adott pistonok kitolási és behúzási sebességét meg tudnám határozni és azt, ha egy megadott összértékig kimentek, akkor induljon a visszahúzás.
    Valahogy úgy képzelném el, hogy a megjelölt piston-okat összeszámolja, elosztja a kívánt sebességet ezzel a számmal és mindegyik piston sebességét beállítja a kapott értékre. Majd egyszerre kitolja őket. A visszahúzás szintén így menne, csak más sebességgel.
    A távolság figyelésnél pedig össze kellene adnia a pistonok aktuális értékét és, ha egyenlő vagy nagyobb a beállítottal, akkor visszahúzza őket. 1 másodperces frissítés bőven elég, nem kell annyira precízen mennie.

    Ez már elég univerzális lenne, hogy több mindenre használni lehessen. Pl. a szétszerelő állomásom tetejét mozgató piston-okra is jól tudnám használni.
    És ami fő, hogy eltűnnének az időzítő blokkok.
  • RJoco
    #7234
    Mi nem szerver barát rajta?
    Egy kerekes verziója működik a szerveren gond nélkül.
    Illetve alattomos bugok miatt összetört a jármű eleje és otthagytam, ahol épp volt. Ettől függetlenül működik. És nem okozott gondot.
  • Gilmoor
    #7233
    Az eddigi tapasztalatok alapján, ez nem túl szerverbarát fúrótorony. Gondoltál erre? vagy ez csak single playerben használt modell?
  • szaszabibi
    #7232
    Sziasztok.Aktív magyar szervert keresek..köszi
  • Cserematyi
    #7231
    Üdv!
    Megint frissült a játék, jólenne egy szerver ujraindítás :/
  • RJoco
    #7230
    Egy ilyenben gondolkodtam, mint a képeken. Ez csak kezdemény, hogy a lényeget lássam:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    .

    Ha jól megnézed ezt a két képet, akkor látható, hogy 2 piston kijjebb van tolva, mint a többi. Itt egy-egy minimum érték van beállítva, vagyis nem tudja teljesen behúzni. Jó lenne, ha fektetés után tolná így ki a rögzítéshez, mert fektetés és felállítás közben gondok adódhatnak, ahogy adódtak is a tesztelés közben. Szóval jó lenne úgy fektetni, ha mind be van húzva.

    A rotor, ami mozgatja az egészet.

    Ez egy rögzítés akarna lenni, sajnos a piston és rotor ruganyosság miatt így is imbolyog kicsit a fej.

    Középen sem árt egy rögzítés, ezzel is csökkentve a fej mozgását. Mint látható, nincs zárva a konnektor. A "P"-re (felszállás, leszállás) felold, illetve rögzít. Ha nem figyelek, akkor nem rögzítve közlekedem.

    Ezt nem lenne rossz automatizálni.
    Kezdve onnan, hogy feloldja a rögzítő konnektorokat, visszahúzza a kicsit kitolt piston-okat, felállítja a fúrót, ha a rotor elérte a megfelelő szöget (-90 fok jelenleg), akkor indítja a fúrót és az első Piston-t, majd a többit sorban.
    Az extra az lenne, ha érzékelő segítségével határozná meg a piston-ok sebességét. (Ha túl közel a Voxel, akkor lassít, majd gyorsít adott sebességekre.) Valamint, hogy be lehessen állítani, ha valami ércet elért (én határozom meg), majd lefúrta és a megadott tartományban nem érzékel belőle, akkor ne folytassa a fúrást, hanem ugorjon a befejezésre.
    A befejezés pedig abból állna, hogy visszahúzza a piston-okat, ez mehetne fix, gyors sebességgel, leállítja a fejet, fekteti az egészet, kitolja amit kell és rögzíti a konnektorokat.
    És még egy extra: a középső konnektort időközönként (pl. 1s) ellenőrizze, hogy rögzítve van e, ha fekszik a szerkezet. Ha nincs, akkor rögzítse.
  • RJoco
    #7228
    Helyesbítek, 1 rotor elég.
    Bár a piston-ok elég szépen hajolnak vízszintesen.
  • RJoco
    #7227
    Mondjuk lenne még pár ötletem, csak a rotorok nem valami nagyon teherbírók. És sajnos 2 rotort macerás egymással szembe tenni, hogy esetleg a kettő jobban bírná a terhet.

    De, ha van kedved kísérletezni, akkor olyan kellene, ahol a fúrórész fekszik a járművön és a rotor elforgatásával lehetne felállítani, majd utána jöhetnek ki a piston-ok.
    És mindezt úgy, hogy nem a jármű valamelyik szélén ereszkednek le a fúrófejek, hanem középen.
    Vagyis legalább 2 rotor összehangolt működése kellene.
    Viszont szállításnál természetesen rögzítésre kell kerülnie a fúrófejeknek.
    És mindezt 1 gombnyomásra lehessen csinálni
  • RJoco
    #7226
    Nem lehet általánosra írni, hogy pl. a piston nevében kapcsos zárójelek között megadni, hogy akkor ezt működteti a script és x mennyiségből ő az y?
    Jelenleg úgy 140 méter mélyre tud lefúrni.
    Ehhez van 4x3 db tartó piston. Alap állapotban 2 szint teljesen ki van tolva, a 3. nem. A szinteken mindegyiknek megegyezik a neve. Vagyis van 4 db Piston 1, Piston 2, Piston 3 nevű.
    A lock-ot nem kapcsolgatom.
    Mivel elég instabil a cucc, ezért konnektorral rögzítem a járműhöz. Ezen a részen kellene lassabban mennie, hogy a konnektort be tudja húzni a blast door blokkok közé.
    Amúgy képet találsz itt a fórumon is, ha kicsit vissza mész és a hozzászólásaimat keresed.
    Szóval ezek indulnak el lefele, vagyis behúzásra kerülnek 0,2 m/s sebességgel. Így biztos, hogy minden elfúrnak a fúrók. Jah, a fúrók is időzítve vannak, hogy ne a jármű alján dolgozzanak. Nem szeretném, ha szétfúrnák.
    A lefelé álló fúrókból, ha jól emlékszem, akkor olyan 6 darab lehet. Folytatva a számozást Piston 4 - Piston 10.
    Ezek egymás után tolódnak ki, szintén 0,2 m/s sebességgel.
    Visszahúzásnál az összes jön egyszerre, vagyis olyan 2 m/s körüli a fúró sebessége.
    De az utolsó 5-10 méteren jó lenne, ha csak 0,5 m/s lenne a sebesség.
    Nem mindig állok egyenes terepen, viszont a fúró a gravitációs középpont felé megy, vagyis nem merőlegesen a járműre, így visszahúzásnál lehetnek ütközések.

    Bár mostanában elgondolkodtam azon, hogy éppen meg lehetne csinálni repülőre is a járművet, viszont az urán hiánya miatt lett inkább kerekes. Ha repülne, akkor minek mennyen ki a fúró, mikor az egész gép le tud menni a lyukba, ha ügyesen csinálom.
    Viszont akkukkal is meg lehet hajtani a légköri hajtóművet és, ha futóművel rögzítem a hajót, akkor a raja elhelyezett szélerőművek mindjárt termelnek is vissza míg fúrok.
  • SUPERTRABI
    #7225
    Hmm, szóval teszem azt van egy 4 pistonból álló sorozatod, a végén egy fúrófejjel. A pistonokat egyesével akarod kitolni, mindegyiket adott sebességgel. Amikor az egyik piston teljesen kitolódik, lelock-ol, akkor indul a következő, és igy tovább az utolsóig. Amikor pedig az utolsó is teljesen kitolódott, akkor húzza vissza az összeset egy megadott sebességgel.

    Ha jól látom van olyan piston ami forditva működik, tehát valami állapotgép kéne, és állapotonként megadni melyik piston mit csináljon.

    Nem vészes script, bár egy tényleges járműhöz egyszerűbb lenne megirni, mint modulissá tenni. Szóval kellenne a az egész folyamat a pistonok neveivel, és működésükkel, úgy hamarabb meglenne :)
  • RJoco
    #7224
    Az Automatic LCD kiírja a Piston állását. A rotor-ét nem tudom, azt nem próbáltam.

    Mondjuk nekem egy olyan script kellett volna, ami helyettesíti a sok időzítő vagy szenzor blokkot.
    A lényeg, hogy amikor az egyik (vagy egy csoport) piston elér egy bizonyos pontot, akkor indítsa a következőt.
    Az extra az lenne, ha még a sebességet is be lehetne állítani, többször is, bizonyos feltételek teljesülése esetén.
    Pl. kitoláskor 0.2 m/s.
    Amikor az összes piston elérte a megadott értékeket, akkor jöhet a visszahúzás már gyorsabb tempóval, illetve az utolsó kb. 5 méteren jó lenne, ha lassítana.
    Jelenleg ez úgy működik, hogy a 0.2-vel számolva megvan, hogy mennyi idő, míg kimegy a piston, erre van beállítva az időzítő, ami indítja a következő piston-t és a következő időzítőt. A végén pedig egyszerre visszahúzza az összeset ezzel a sebességgel. Illetve párat ki kell tolnia, mert az is a visszahúzás része.
    Ez egy bányafolyamat, amire nem igazán kell odafigyelnem, csak elindítanom.
  • SUPERTRABI
    #7223
    Igazából az enyémben lehet állitani a mintavétel gyakoriságát a PB beépitett frekvencijáival (minden tickben, minden 10. tick, minden 100. tick).
    Sztem multiban nem igazán terheli, amig kevés blokk van hozzáadva, plusz eléggé optimalizáltan csináltam meg.
    Még nincs publikálva. Egy előző scriptemet irtam át (PropertiesScript), mert kiderült, hogy nincs sok haszna (amit tud, meg lehet nézni neten). Igy átirtam olyanra, ami a videón látható. Igazából túl sok haszna még igy sincs, mivel a legtöbb blocknak az általános tulajdonsága nem igazán változik. A rotoroknak az elfordulása nem éppen egy átlagos tulajdonság, igy azt már külön le kellett kezelni. És kb ezt a külön kezelést meg kéne csinálni minden értelmes block tulajdonságára, amit érdemes folyamatosan monitorozni (pld: piston eltolódás, fogyasztás).
    Ezért nem publikáltam még, meg mert kicsit kókány még a kód
  • Gilmoor
    #7222
    Legtöbb script úgy működik, hogy időnként mintát vesz a vizsgált elem paramétereiből és azt közli. A Tied folyamatos. Mennyire terhelheti a szervert multi player környezetben?
    Elérhető valahol a script? Publikáltad?
    Utoljára szerkesztette: Gilmoor, 2019.09.18. 14:58:10
  • Gilmoor
    #7221
    Hú de kellett volna ez nekem legutóbb :)
  • SUPERTRABI
    #7220
    NAh, majd készitek róla videót, jelenleg még fapados a cucc :'D
    Addig viszont itt egy kis videó a legújabb scriptemről, ami azt csinálja, hogy a megadott blockok megadott tulajdonságait irja ki, folyamatosan frissitve. Nekem most jól is jön a rotorok állásának nézegetése miatt :D. Bármely block, bármely tulajdonságát meg lehet adni a scriptben (+ rotorokhoz Angle)

  • RJoco
    #7219
    Ezt szívesen megnézném működés közben.
  • laci4321
    #7218
    Szép nagy hegesztő "üreg", mozgó hajógyár :) Szép munka :)
  • SUPERTRABI
    #7217
    Nah, Pár év után felélesztettem egy naagyon régi projektemet. Arról az összeszerelő hajóról van szó, ami úgy szerel össze, mint eddig még soha ehez fogható. Sikerült automatizálni a procedúrát, már csak be kell fejezni a kasznit ( nah majd 5 év múlva ).

    Képek:

    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2019.09.08. 02:24:02
  • Gilmoor
    #7216
    Szia,
    Írtam privát .. Köszi előre is.
  • laci4321
    #7215
    Érezd jól magad a szerón, ennyi feladat van csak :D