7902
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #7335
    Na jó, lelőttem a szervert. Mivel rohadt sokat melózok, ezért bele fog telni kis időbe, mire sikerül átnéznem, majd újraindítanom. Szombat délutánra igyekszem készen lenni vele.
  • Giovanni #7334
    Most léptem be... Amit vasárnap óta össze hoztam a folyamatos leállások ellenére, azt elvesztettem, eltűnt. Viszont a Connection lost megmaradt, úgyanúgy jön 1-2 percenként a 20-30mp-es leállás... :(
  • laci4321
    #7333
    Sziasztok :)

    Ránéztem a GTXGaming (szerver biztosító) kezelőpanelre, egy üzenet fogadott hogy költözik a kezelőpanel, ami lassulásokat okozhat. Azt nem írta hogy ez magát a szervert is érinti-e, mindenesetre úgy sejtem ez okozta a hibát.

    Volt egy ilyen kis mini update is a játékhoz, a grafika javult, így nálam pl. minden automatikusan medium-ra állítódott, de még így is szebben néznek ki a dolgok. Most már tényleg kezd egyre szebb lenni a játék :) A tükröződések elég jól néznek ki, a tiszta páncél blokkok konkrétan tükröződnek egy nagyon kicsit, az üveg felületeken meg szépen látszódik. Nem is tudom hogy tényleges update volt-e, mert nem látszik semmi a log-ban. Lehet csak egy ilyen központból indított rendszerüzenet, meg parancs, hogy a grafikát visszább állították. Akkor jelent meg amikor beléptem a játékba. Lehet ennek is van köze a lassuláshoz, bár tegnap is belépem, és ti előtte írtátok már.

    Tesztelgette a szerót, most már úgy néz ki stabil, legalábbis a kilépésem előtti 30 percben már az volt.

    De az elmúlt 3 napban elég durván megugrott a tárhelyhasználat a szerveren (ezelőtt 30%-ot se érte el SOHA, most meg 3 napja már 60-90% között mozog), ami szintén összevág kb. azzal amióta írjátok a hibát. Nem tudom egyelőre mi okozhatja, a költözésnek ehhez lehet valami köze vajon?

    Van még egy valami: mentési bug van most a játékban, konkrétan nagyon lassan mentenek a szerverek, még az offline világok is. Amikor privát szervert futtattam a számítógépemen, akkor a mentés gomb eredménye konkrétan a játék lefagyása volt. A dedikált szervereket ez nem tudom hogy érinti.

    Na mindegy, próbáljátok meg most, hátha jó, nekem már jó volt :)
  • i robot
    #7332
    Jó reggelt! Most szerettem volna kicsit építgetni,de ahogy beléptem írta is connection lost.
  • Giovanni #7331
    Sziasztok! Nem tudom másnál is jelentkezett az a probléma a szerverrel, hogy 1-2 percenként 20-30 mp-re connection lost-ot ír. Gyakorlatilag játszhatatlan lett :( Tegnap délután még viszonylag jó volt...
  • RJoco
    #7330
    Sajnos ez ilyen.
    Nem igazán tudsz megfelelően nehezet beállítani, mert nem ad rá esélyt a játék.
    Mindegy, hogy az eleje mennyire nehéz, ha azon túljutottál, akkor minden könnyű lesz később.
    A Ravcor-on a terepviszonyok egyáltalán nem alkalmasak kerekes járműre. Persze vannak síkságok, de ott sok mindent nem találsz. A többi helyet meg nem fogod elérni. Tapasztalatból tudom, építettem rajta kerekes járművet. Egy 20 km-re lévő hajómat akartam vele felszedni, de nem jutottam el oda.

    Korábban volt egy megfelelően nehéz szerver, de pangás miatt leállította a tulaj.
    Jetpack nem üzemelt a bolygón, urán sem volt, sőt, 1 helyet kivéve sehol nem volt.
    A Földön kívül viszont jég nem volt. És a raktér méretek 1-es szorzóval mentek. Asszem a feldolgozó egységek is.
    Hiába jutottál volna ki, ott is igencsak nehéz lett volna. És akkoriban nem voltak szélerőművek sem.
    Szerettem és nagyon tetszett, de amíg nem lesz normális netem, addig nem tudok élvezettel játszani SE szervereken.
  • tom36
    #7329
    Csak azér kérdezem a nehezítést mer korábban már voltam hajótöröt a Ravcor on és elég egyszerű egy környezet volt, úgy hogy volt légkör és onnantól fogva nem különbözött egyik bolygótól sem
    Azért gondoltam a nehezítésre hogy nagyobb értelme legyen a kerékkel ellátott szerkezeteknek, és ne az legyen hogy légköri hajtóművel gond nélkül lehet utazgati és egyszerre meg lehet szerezni sokmindent.
    A szerveren november környékén kezdtem megint játszani és az alien bolygón kezdtem de az elejét leszámítva (ellenséges pókok) nem volt nehéz, és miután rájöttem hogy van légkör utánna már végtelen energiára tetem szert néhány szélkerékkel....
  • laci4321
    #7328
    tom36:
    Ezért van a Ravcor ;)

    A 2G már nagyon sok, akkora gravitációban a légköri hajtóművek ereje is alig ér valamit, repülni is alig lehet.

    Légkör nélkül pedig, kizárólag ionhajtóművekkel, a hajtómű/egyéb hajóblokk arány nevetségesen felborulna. Az ionhajtóművek ellátását akkumulátorokkal már nehéz lenne megoldani, rengeteg akksi kellene, ami szintén csökkenti a hasznos tömeget. Reaktorok kellenének, ahhoz pedig urán.
    A hidrogén hajtóművek hatékonysága is nevetséges lenne, pár perceket lehetne csak a talaj fölött tölteni, egyszerűen túl hamar lemerülnének a tartályok. Így 1.5G mellett is túl gyorsan merülnek már, de úgy választottam meg a Ravcor légköri sűrűségét, hogy még ki lehet repülni ion+légköri kombóval is, hidrogén hajtómű nélkül. (egy 40t-t kivinni képes kis hajó azt hiszem 30 nagy légköri és 40 nagy ionhajtóművel, valamint 2 db nagy reaktorral kellett ellátnom ehhez, de sikerült. 40t pedig nem sok)

    Kisebb erőforrások: A Ravcor-on kb. jég sincs :D
    A platina és urán mennyiségét viszont pont hogy növelnem kellene, hogy több értelme legyen oda menni építkezni. Ha valaki talál 30-40 perc keresgélés után (bár nekem 2 óra volt) az űrben ugyanis platinát vagy uránt, akkor már nincs értelme a Ravcor-on küszködnie.
    Viszont minimális oxigén van a légkörben, ami ventillátorokkal kinyerhető.

    100km gravitációs tér: ezt már csak azért sem támogathatom, mert akkor kirepülni a gracitációs térből rengeteg idő lenne. Amúgy meg nem tudom lehet-e állítani, az nem a modolt bolygó tulajdonságaihoz van kötve, az a játék alap részét képezi - ahány km átmérőjű a bolygó, annyi lesz a gravitációs mezőjének mérete. Biztosan lehetne valahogy befolyásolni, de más modokat kellene keresni hozzá, szerintem így is van már elég :D

    ellenségek: aláírom, az nincs a Ravcor-on. Elég ott építkezni is, állandó támadások mellett hamar el is menne a kedve onnan mindenkinek, nem éri meg a beleölt munkát.

    platina és urán nélkül: senkit nem vonzana az adott bolygó, így is alig játszik valaki a Ravcor-on. A megnövelt gravitáció miatt pedig az urán már nem kihagyható (lásd a 2G bekezdésben hogy miért)

    nehéz terepviszony: az van bőven.
  • tom36
    #7327
    Amúgy van rá lehetőség, hogy valamelyik bolygó vagy hold tulajdonságai módosítva legyenek ?
    Csak azér hogy tényleg egy kihívást jelentő környezet létre legyen hozva ahol nem lehet csak úgy hipp hopp kijutni az űrbe fényűzés mellett.
    Pl. 2G mellett légkör nélkül, kisebb erőforrásokkal, 100Km-es gravitácoós térrel, ellenségekkel (pókok..., drón hub -ok), platina és urán nélkül, nehéz terepviszonyokkal....
  • tom36
    #7326
    Ejj látom történt egy kis tisztogatás :)
    A blokkok fele eltünt (valszinüleg elég sok felesleg lehetett ill mi egyéb)
    és a szim speed is tökéletes lett :)
    THX
    bár egyenlőre az Avorion ragadott el de utánna megyek vissza és leszek.
  • RJoco
    #7325
    Nem biztos, hogy sok a felesleges dolog.
    Inkább nagyon nagyok a dolgok.
    Lehet, hogy itt üt vissza a Csillagkapu mod nagy hajói.
    Az Asgard is és a Daniel Jackson is hatalmas dög.
    És van akinek nem biztos, hogy csak 1-1 ilyenje van. Plusz mellette a maga által épített hajója.
    Erre még rájönnek a kisebb objektumok, melyek nem tűnnek el csak úgy. Legalábbis ahogy a solo világban néztem, a fixen telepített objektumok nem tűnnek el. Sziklára telepített barátságos kikötő. Bár ellenségest sem láttam még eltűnni úgy, mint a közlekedő hajókat. Azok jönnek, mennek, a MAYDAY jelek meg maradnak csak energia hiányában nem mindig tudnak közvetíteni.
    A kereskedelmi állomások is fix-ek.
  • tom36
    #7324
    Sajna az a 0,65 még csak csak de a napokban folyamatosan 0,55 környékére esik vissza.
    El is mente lebontani a nem használt dolgaimat meg az ismeretlen Grid-eket töröltem ami még volt , de sajnos többet nem tudok tenni a szeróért, ill ahogy nézem 55-58k blokk környékén jár a szerver így esélyes, hogy sok felesleges ojjektum lehet ami nincs már használva
    A törlések jól jönnének, csak félek a kellemetlen meglepetésektől.
  • laci4321
    #7323
    Na igen, ilyen aktivitás mellett nem is lepődöm meg ezen :/ De hát ennyit bír a játék, sok mindent nem tudok kezdeni ezzel. Beállítok ismét automatikus törléseket.
  • RJoco
    #7322

    Gondoltam fellépek kicsit a szerverre.
    3-an voltunk fenn.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2019.11.23. 16:14:11
  • laci4321
    #7321
    Sőt, a légkör sűrűségét, magasságát és a gravitáció méretét is úgy lőttem be, hogy még hidrogén hajtómű nélkül is, azaz csak légköri hajtómű + ionhajtómű kombóval is ki lehet repülni a felszínről az űrbe. Persze nem sok hasznos teher marad, de akkor is megoldható :D Nekem van 2 szállítóhajóm is, egy kis hajó, meg egy nagy hajó, amivel már többször is eljátszottam ezt.

    És igen, ahogy Julian írja, oxigén is nyerhető ki a légkörből, ha Air Vent-et besszívásra állítasz a bázison kívül, az szépen fel fogja tölteni az oxigéntartályokat, amiből meg te tudsz feltölteni egy szobát. Belégzésre nem elegendő az oxigén csak.
    Így magán a Ravcor-on jég nélkül is túl lehet élni ;) Sőt el is lehet hagyni azt, hisz platina és urán is van a bolygón, így építhetsz reaktort és ionhajtóművet is.

    Az ércgenerálást sajnos nem tudtam hol lehetne belőni, de nem is kerestem sokat. Viszont így hogy mondod, lehet valóban érdemes lenne még egyszer ránéznem és jelentősebben megnövelni az urán és platina elérhetőségét a bolygón. Meg úgy az összes többi ércét is, hogy még vonzóbb célpont legyen.

    Na majd egy következő update alkalmával, ha már ismét nem nagyon járkálgatnak fel az emberek :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.11.18. 19:46:34
  • RJoco
    #7320
    Működnek a légköri hajtóművek a Ravcoron.
    Laci írta is, hogy van légkör, csak belégzésre ritka, viszont össze lehet belőle gyűjteni az oxigént.
  • laci4321
    #7319
    Hát mivel vasam nincs, ezért ez az út nem járható :D

    De nem hiszem akkor sem hogy sokat jelentene. Ha egyszer 25%-os ír a kihasználtság, az vajon miért hazudna?
    Próbáld ki: indítasz egy offline világot, ami csak a gépeden fut és nézd a játékon belüli CPU loadot és nézd a feladatkezelőben is hogy ténylegesen mennyi. Látni fogod, hogy a te számítógépedet se nagyon tudja 20-30%-nál jobban kihasználni, nálam legalábbis ez a helyzet.

    A laggokat nagyon sajnálom, de sokat sajnos nem tudok tenni ellenük. Ki kellene ahhoz venni a Stargate modot :/
  • Cserematyi
    #7318
    Napi 2 óra alatt jött össze, de ez leginkább az előző update hibája, mivel az alapvető nyersanyagok kinyerhetők kőből.
    Másrészt ottvannak a stargate asgard hahjói, amiket némi szevedéssel el lehet fogni (Kb 5-10 ujraéledés) a laggokról és a grafikai eltolódásokról nem beszélve. Ezeket lebontva épülhet a nagy flexhajó 5 nagykonténerrel, amivel 4fogásra le lehet bontani az asgard hajót, utána a nyersanyag szinte végtelen. Nekem nagy élmény volt, hogy elkezdtem egy respawn pod-al, jött egy zpm freighter, egy al'kesh, egy daniel jackson, majd jött a nagy asgard, amivel végigutaztam a naprendszert, és telepítettem a kapukat. Bár most találkoztam azzal a jelenséggel, hogy a csillagkapuk nyilvánossak! Tehát más frakció által épített kapu is tárcsázható a sajátról. Ez most adott egy jó ötletet, lehet, hogy megépítem :D

    Számomra is fura volt, hogy hirtelen micsoda élet lett a szrveren :D

    A ravcore engem nagyon nem fogott meg, A gravitáció brutális, nincs légkör, így az egyetlen megoldás a hydrogén hajtás, amit folyamatossan tankolni kell, uránban pedig nem bővelkediik olyan mértékben, hogy megérje azt a sok jeget odahordani. Bár a csillagkapu nyújt egy kis könnyedéget, hogy nem nagykonténeres jumpdriveos hajókkal kell keresztülszelni a naprendszert.

    Azok a teljesítménykiugrások szerintem a csillagkapuk által előidézett játékösszeomlások, mikor egy betöltetlen részre visz a kapu, és hirtelen be kell töltenie az egész bolygót XDD

    Én még mindig azt mondom, hogy próbáljuk meg rátenni a szervert egy rendes vasra, és nézzük meg mit muzsikál, amikor oda van adva neki az egész processzor. Mivel úgy tudom, hogy a gtx Gming nem fog egy szerverre egy gépet beáldozni, mit ahogyan ezt más hosting cégek sem teszik. szerintem a neki adott teljesítményt 100%ossan kihasználja, mivel a szerverkészítés próbálkozása közben találtam beállítási lehetőséget arra, hogy a szerver menyi maximális teljesítményt használhasson.

    A thread cpu load, mint írtad, a saját gépünk teljesítményének mércéje, a szerver cpu load pedig az az érték ahol a játékosok is belaggolhgatnak, egyetlen játékos építménye végett. Nekem 130%okat is verdesett a thread cpu load, lagg nélkül, viszont mikor felment a ping, vagy éppen a szerver cpu load, akkor kezdődtek igazán a laggok.

  • laci4321
    #7317
    Jézus, hány órát fektettél a szerverbe az elmúlt 2 hét alatt?? :D

    A Thread CPU load a játék legnagyobb korlátozója, és úgy tűnik leküzdhetetlen is. Egyszerűen így van megírva a játék, nem tudja kihasználni a rendelkezésre álló erőforrásokat. A szerver kihasználtsága ennek ereményeképp, ahogy nézem a grafikont, max. 25% körül mozog, bár rejtélyes módon néha elérte a 60%-ot is, pár pillanatra. Mint ilyen kis tüskék, kiugrások ezek. Nem tudom ott mi történhetett, talán nagyobb ütközések, csaták? És vajon mit érzékelt olyankor a többi játékos, mennyire akadozott a szerver?

    Viszont egészen elképesztőnek tartom, hogy az egyszerre szerón lévő max. játékosszám elérte a számomra hihetetlen 7-et!

    Ez a november 1-i nagy restart, mint valami tisztítótűz, úgy látom meghozta a játékoskedvet is. A grafikont megnézve egyértelműen látszik ez. Felső grafikon a csatlakozott játékosok, középső pedig a szerver processzor kihasználtság. Az alsó a memória kihaszáltság, ezen valami oknál fogva már napokkal korábban elkezdődött a változás, amire a szerver újraindítás látszólag nem is volt hatással. Így szerintem az nincs összefüggésben a játékos-aktivitással sem. Úgy sejtem az az október 24-i nagy update eredménye lehet, időben elég jól egybeesik. Onnantól kezdve tehát elég nagy memória-kihasználtság ingadozások vannak :D Ezt nem tudom hogy jó-e, vagy rossz.



    Sejtettem amúgy, hogy a csillagkapu meg fogja gyorsítani majd a játékot. És hogy hozzájárul ahhoz is, hogy hamarabb érezni lehessen azt, hogy ki lett pörgetve minden lehetősége a játéknak.
    De egy új naprendszer, jó messze, nem látom be milyen óriási pluszt adna a játékba. Azt is ugyan úgy meghódítanád 2 hét alatt :D A szerverre pedig még nagyobb terhelést róna sajnos.
    Inkább javasolnám azt, hogy változtass a céljaidon. Építs pl. nagyon szép bázisokat, vagy felfegyverzett bázisokat szerte a naprendszerben, majd "világítsd ki". Írd ki egy antennával, hogy itt 1 millió platinát találhatnak :D Adj nekik erős védelmet, és várd hogy jöjjenek más játékosok támadni :D És nézd ahogy elbuknak, vagy nem?

    Nekem rengeteg tervem volt a játékban töltött évek alatt, pl. egy mélyen a föld alatt levő város.. vagyis bázis, mert várost lehetetlen a Thread CPU load miatt építeni. Zion néven :D
    Vagy lebegő bázisok a légkörben, szerte a bolygókon és holdakon. Én pl. a holdon kezdtem el egy ilyet készíteni, hetekbe telt volna. A Ravcor-on pedig kifejezett kihívás az építkezés, az is ad kihívást bőven.
    Egyszer terveztem pl. egy "hídvárost" is építeni, egy kanyon 2 szélén támaszkodva.
    Vagy automata védelmi rendszerek építése.

    De egyszerűen mindig teljesítmény hiány problémájába ütköztem, így le kellett tegyek mindenről szépen lassan. Bár kicsiben talán nem megvalósíthatatlanok ezek, és rengeteg időtöltést tudnak neked adni.
  • Cserematyi
    #7316
    Nem kell foglalkozni vele, azt amiért hasznalnád, tökéletessen elvegzi barmilyen hardveren. A többi a te döntésed.

    Az asgard elfogása jobb/bal lentről a leg könnyebb, ha nem 14.5-es 50es oki, vagy belteri torony kerül az also fegyverzet helyére.

    A 4-4ezer kilométeres tavolsag szerintem nagyon kevés, mert egy jumpdrive-al el lehet ugrani egy kis hajóval, leteszel egy csillagkaput, és azon áthordasz mindent akarmelyik bolygóra vagy onnan a bázisodhoz. Elsőre jo ötletnek tűnt, de mostmar túl közelinek erzem. Azalien bolygo is mehetettvolna legalább 8-10000Km-re, a ravcore meg még egy kicsit meszebb.
    Masréstt javaslom még egy "naprendszer kialakitását, legalább 140ezer kilométerre, mert így a csillagkapuk is több értelmet nyernének. A 2 hét alatt kimaxoltam a thread cpu load-ot az epítmenyekkel. A nagy űrbázis ki is töröltem, mert mikor a közelébe mentem egy asgard hajóval, a pingem az egekbe szökött XDDD
    Jelenleg minden bolygon van egy kis csillagkapus állomásom, minden bolygó gravitációs mezelyen kivül ugrópontom, minden frakciónak ismerek legalább egy kereskedelmi bázisát. A következő kihívas ezek után, szamomra az lenne, ha el kéne jussak 140ezer kilómétert, és ott ujrakezdeni a bolygók meghodítását.

    A többi jatékossal való kereskedés meg nem lehetseges, mert csak most kezdenek kiérni az űrbe, esetleg át a holdra, es még az idegen bolygokon nem is gondolkoznak, mert a platinabanyászatba meg csak most fognak bele. Bar hydrogen hajtóművek és jumpdrive kombinaciojaval a teljes "naprendszer" bejarható.

    A safe zone epitése a fentebb említett "mindenki az elejen jár" dolog végett még felesleges.
  • RJoco
    #7315
    Néztem, de nagyon asus specifikus, nekem meg msi-m van. Az MSI Afterburner meg ilyet nem tud.
    Nem a driver támogatottság a gond, mert az van új, csak valamit elcsesztek.
    Vagy valamit át kell állítanom.
    Az RDR2 addig nem futott jól, míg a 355-ös volt fenn. Szétesett, hibás kép és már a sztori betöltésénél olyat produkált, mint a GTA a kilépésnél. Ez is kilépett.
    Feltettem a legújabbat, ami valami 466 körüli és azzal jól fut, szép is. Csak így más játékokkal lesznek a gondok. Mondjuk most épp nem lényeg.
    De bosszantó a dolog.

    Azért majd írd meg, hogy sikerült foglalni az Asgard-ot :)
  • Cserematyi
    #7314
    Igazándiból annyit csinál, hogy kiüríti a feleslegesen benmaradt blockokat a ramokból, és sorbarendezi az éppen haszmnálatbanlévőket.
    De ez a drivertámogatottságodat nem oldja meg :/

    Köszöntem az infót :D
  • RJoco
    #7313
    Az Asgard-ot alulról, oldalról és egy kicsit hátulról érdemes megközelíteni. A védelem lőni fog, ki kell kerülni a golyókat.
    A cél a vízszintes és függőleges szárny találkozása. A vízszintesnél alul kell maradni, a függőlegesnél pedig kívül. A függőlegesnél pár blokkot lejjebb lehet csúszni, de sokat nem, mert akkor elölről láthat egy ágyú.
    Itt be tudod magad vágni.
    Érdemes, ha viszel magaddal távirányító és túlélő modulhoz alkatrészt. Az első azért, hogy a hajót mindjárt egy bázis közeli helyre kormányozd és, hogy megállítsd. A másik azért, ha már egyszer bent vagy, akkor maradj is ott.
    Belül rengeteg a belső torony, ezért csak óvatosan. Azokat célszerű lelőni.
    Ezekben a vízszintesekben is van torony. És található itt még pár reaktor is. Mind a két szárnyban. Az akku-k miatt sajnos nem lehet csak úgy áramtalanítani, mert azok szanaszét vannak, ha jól emlékszem. Szóval le kell szedni az őrtornyokat.
    A tornyok számát megtalálod a konzolon. Érdemes egy konzolnyi alkatrészt is vinni, hogy körbenézz, mennyi mindennel kell számolnod.
    Nagyjából ennyi.
    Egyéb fondorlatokhoz lehet még folyamodni, ki, milyen találékony.
  • RJoco
    #7312
    Erről a rendszertisztításról írhatnál bővebben is, mert épp VGA-val küzdök.
    Van a gépben egy 980 Ti és a 355-ös driver-rel futnak a játékok többsége, de van, amelyiknek újabb kell.
    Az újabb verziókkal, köztük a múlt hónap végén kiadott legújabbal is az a gond, hogy egyes játékok csak úgy bezáródnak.
    Ilyen a GTAVO és sajnos a SpaceEngineers-is.
    A gépben 16 GB ram van, a 980 Ti 6 GB-tal rendelkezik. A virtuális memória volt 4 GB, 16 GB és most a rendszer állíthatja szabadon, vagyis 3 GB és még sosem láttam nőni. A probléma mindig fenn állt.
    Elég idegesítő, nyugodtan nem lehet játszani.
    Az Afterburnen szerint a Commit charge nevű tároló szépen tart egy szintet egy darabig. Ez GTAVO esetén 12 GB szokott lenni. Majd hirtelen megugrik 15-18 GB-ra és a játék azonnal be is záródik. Se egy hibaüzi, semmi adat, amivel a dolog végére járhatnék. Váratlan hiba történt és ennyi. A SE még ennyit sem írt úgy emlékszem. Csak bezáródott.

    A fékezéses effekt a lag miatt van. Ezt privát szerveren is tapasztaltam és ott csak 2-en játszottunk, talán 20 km-es játéktérrel, bolygók és rengeteg mod nélkül.
    Az ugrálós dolog meg nem tudom. Van amikor szépen futott, de az ritka.

    Az Asgard-ról majd holnap írok, mert menni kell a dolgozóba.
  • Cserematyi
    #7311
    Az 1-2 blockos elcsúszás problámájával én is találkoztam már! Nekem akkor jelentkezik amikor megtelik a VRAM-om (amiből van 8GB) szeméttel! Játék közben Rászoktam engedni azasus gpu tweak nevű programot egy rendszertisztításra. Nekem olaynkor megoldódik.
    Az ugráléásos jelenség Már sejtem miért van, de nem tudom emberi nyelven megfogalmazni. A lényeg annyi, hogy nem a tehetetlenségi csillapítókkal nem fékeződik le a hajó, hanem valami más van velük mókolva, ezért is szokott az lenni, hogy úgynéz ki mintha fékezne, de mégsem lassul. Amikor befoglalom az egyik repülő ülést, mindig 2x kell a tehetetlenségi csillapítókra rábökni, hogy fékezésre váltson.

    Az adatokat amit gyűjtöttél az asgard hajóról, megoszthatnád velem :D
    Kíváncsi lennék a vakfoltjaira is, mert nem találtam még meg őket :/
  • RJoco
    #7310
    Na jó, nekem megint elegem lett belőle.
    Az űrben repülő rohadt tatyót nem tudom megfogni, mert hol itt van, hol ott.
    De most már álló hajónál is jelentkezett a gond, szóval valószínű, hogy én vagyok hol itt, hol ott.
    Játszhatatlan számomra.
    Holnaptól úgyis játszható az RDR2, nem fogok unatkozni.
  • RJoco
    #7309
    Jó az a hajó, de nagyon.
    Van két pont, ahonnan egész jól meg lehet közelíteni és, ha a hajótesthez lapulsz, akkor nem lát egy fegyver sem.
    Ott be tudod magad vágni a hajóba. Ahol szintén sok a védelmi fegyver. Semmiképp sem egyszerű a foglalása, de megoldható.
    Single-ben foglaltam már.
    Mikor a szerverre először fellogoltam, akkor gyűjtöttem is róla egy kis anyagot. Viszont baromi gáz volt, hogy nem tudtam egy adott blokkot darabolni, mert hol előttem volt, hol meg nem, úgy ugrált a hajó. Vagy én? A fene tudja, azért nagy nehezen bejutottam.
    Ércek sosem voltak a csillagkapus hajókon. Max jég. Esetleg némi komponens. Nem sok.
  • laci4321
    #7308
    Na jól van, örülök a részletes beszámolnak :)

    Akkor marad minden így ahogy van, nem piszkálok semmit. A Target Lead Indicator modnak meg utánaolvasok, hogy okozhat-e laggolást, max. az kerül ki, ha kikerül.
  • Cserematyi
    #7307
    Az uj mapon kb 50 aszteroidát jártam végig és így sikerült találni mind a 3 stargate-s ércből egy-egy kicsi foltot.
    A zpm hub ujratölthető, amit pedig a hajókban találni urániumot valóban nem sok.
    Nekem a nagy asgard hajókkal gyűlik meg a bajom, mert tele vannak fegyverekkel, és nehéz elfogni, főleg a nagy asgard csatahajót. (ami nem a daniel Jackson)
    Az eddig elfogott hajókban egyáltalán nem találtam érceket ami a stargate mondhoz tartozik, tehát ezek kb olyan ritkák mint mondjuk a platina.
    A mod kiszedéséhez annyit fűznék hozzá, hogy akkor megintcsak uj világot kéne generáltatani, mert ugye az ércekkel nem fog tudni mit kezdeni a játék.
    A forgós ajtókkal eddig még nem találkoztam! Hatalmas ötlet volt betenni :D
    Az alap bugokon kívül semmi mással nem találkoztam! Szerintem egyáltalán nem tragikus a helyzet és végre nincs folyamatos 100%on a szerver simulation speed számláló XDD
  • RJoco
    #7306
    A ZPM Hub valóban olyan mint egy akku, de ha jól emlékszem, akkor csak lemerülni tud, töltődni nem. Végül is a sorozatban sem tudják tölteni, csak meríteni, illetve készíteni.

    Szerintem nincs gond a csillagkapus hajókkal. A ZPM szállítóból kb. 90 darab uránrudat szedtem ki. Nem mondanám valami soknak, főleg, hogy az előző világban a Ravcor körül fúrtam 80k körülit finomítva.
    És elég szépen fogyogatott is, a pajzs rendesen tudja zabálni. Meg az egyéb dolgok.
    Szerintem most már maradjon bent.
  • laci4321
    #7305
    A ZPM modul legutóbbi emlékeim szerint nem egy reaktor, hanem egy hatalmas kapacitású akkumulátor. Energiát tehát nem termel, egy idő után le is merül az az 1 GW. Szinten kell tartani azt valamivel. Kerestem anno nagyobb kapacitású akkumulátor modot is, hogy ne kelljen több tucat akksit építeni a bázisokon (felesleges számítási terhelés a szerverre). A ZPM modult ebből a szempontból jó ötletnek tartottam.

    Viszont szívem szerint a csillagkapus hajókat ki is venném mind, a reaktorok miatt. De hát nem tudok így belenyúlni a modba.

    Bíztam benne hogy a Naquadah is szintén az urániumhoz hasonlóan rendkívül ritka nyersanyag lesz, de megbizonyosodni nem tudtam erről, csak gyakorlatban. Mert úgy nem rondít bele annyira az összképbe.

    Még mindig áll az ajánlat viszont, hogy inkább Wormhole Portal + inkább valamilyen nagy NPC hajós mod kerüljön be (bár ha minden igaz a Modular Encounter Spawner most úgy van beállítva, hogy nem drónokat, hanem inkább nagyobb hajókat küld).
  • RJoco
    #7304
    Mióta a keen megrendszabályozta a nyersanyag előfordulást, azóta a megjelenő NPC hajókon vagy akku van, vagy napelem, esetleg mind a kettő. De reaktor nincs. Viszont a csillagkapus hajókon reaktorok is vannak uránnal. Nem sok, de több, mint a semmi.
    Ami még vicces, hogy te a naquadah generátor miatt aggódtál, holott, egy ZPM szállító elfogása nem kihívás és mindegyiken szokott lenni 3 ZPM is. Egy ZPM Hub meg 1 GW energiát ad. Ez azért nem kevés villany mindössze 1 blokkon.
    Mondjuk legalább értelmesebb hajókat lehet építeni, mert a sok hajtómű miatt nem kell több nagy reaktor.

    Az instabilitás már rég is megvolt. A korábbi szerveren. Legalábbis nálam. Szóval ez nem új. Én inkább a játékra gyanakszom, mint a mod-okra.

    A forgó ajtó jó dolog. Már hiányzott korábbról is. Nem is értem, hogy miért nem teszik bele a játékba. Értelmesebb lenne, mint a mostani megoldás, ahol mindig elszökik némi levegő és sokat kell klikkelni.

    Amúgy pár kavicsot megnéztem, de eddig még nem találkoztam csillagkapus ásvánnyal.
  • laci4321
    #7303
    Mit értesz csavarok alatt? :D

    Az instabilitást pedig észrevettem igen :/ Mivel előtte nem volt ilyen, úgy sejtem a 2 új mod valamelyike okozhatja. A Stargate vagy a Target Lead Indicator.

    Van még egy 3. is ugye, a Rotary Airlock, de az nem hiszem hogy bármit is zavarna.
  • RJoco
    #7302
    Nem tudom, mennyit játszottál a szerveren, de azért van pár csavar most benne :D
    A csillagkapu mod betesz a játék készítőinek szándékába.

    A Build info valami hibát ír nekem belépésnél, de működik. Másnál is?

    A lag-olás baromi idegesítő. 120 ms köridőnél nem várnám, hogy 1 blokkot ugorgassanak ide-oda a dolgok. Persze csak akkor teszik, ha közel megyek hozzájuk.

    Sajna elfelejtettem korábban írni, én mondjuk örültem volna egy sűrű aszteroida generálásnak.
  • laci4321
    #7301
    3 kép a szeróról, akit érdekel :) Az előző hozzászólásom után :D



    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.11.01. 19:44:36
  • laci4321
    #7300
    Sziasztok!

    Irtó sok meló volt a szeróval, hogy működjön. A GTX iszonyatosan lassan reagált mindenre, a játék nem akart frissülni, stb. stb..
    A reggeli 2 órám nem volt elég hogy befejezzem, így mostanra maradt. 16 órakor kezdtem el csinálni és 19 órára sikerült mindent megcsinálni.. :D Hihetetlen :D

    De a lényeg: sikerült. Az új pálya használatra kész.

    Pár dolog, amiről jó ha tudtok:
    1. A Ravcor egyenlő távolságra, körülbelül 4-4-4 ezer km-re van a másik 3 nagybolygótól.
    2. Bekerült a Rotary Airlock és a Stargate mod. Végül erre esett a választásom. A pajzs mod miatt amúgy is nagyobb az ember energiafelhasználása, így a naquadah generátor talán annyira nem is jön rosszul. Bár való igaz, hogy gyakorlatilag a 3 szintű napelem modot feleslegessé teszi. De mindegy. Mindenki úgy játszik ahogy jónak látja :D
    3. Kikapcsoltam a drónokat. Hosszú távon, ha már van egy normális bázisa az embernek, csak idegesítőek. A nagyobb hajók, elhagyatott bázisok, űrbeli roncsok megmaradtak.
    4. Bekerült a Target Lead Indicator mod, mert volt annak is egy multiplayer frissítése. Viszont iszonyat instabil a szerver, pár perc után ledobált mindig, ahogy ugráltam az űrben a mérnökkel. Legalábbis ezt nem bírta. "Normális" játékot még nem játszottam, nem tudom közben ledobál-e. Nem tudom mi okozhatja, de lehet hogy ez a mod, szóval ha játszotok, és folyton ledobál, szóljatok és kiveszem. Azért gyanakszom erre a modra, mert azt írja, hogy nem a szerverre, hanem a kliensre terheli rá a számításokat. És folyton a kliens crash-el be, a szerverre vissza lehet csatlakozni a kidobás után gond nélkül. Szóval vagy ez a mod bajos, vagy az SE rendelkezik újabb bugokkal :D Amúgy az utóbbin meg sem lepődnék, egyszer mikor teleportáltam a mérnökkel, a feje és az egyik karja ott maradt a korábbi helyszínen :D
    5. Szóval igen, a játék most úgy néz ki nem túl stabil, kibobott engem 2-szer is. (Ha valaki nem olvasta volna végig az előző pontot, hogy miért :D )
    6. A Stargate mod az ércek generálódását is befolyásolja az űrben, nem tudom hogy milyen irányba (a bolygókon nincs se naquadah, se trínium, se neutronium, ez a modleírásban van leírva). Lehet urániumból még ennél is kevesebb lesz az űrben? Ha ilyen jellegű problémával találkoztok egy idő után, ha már kerestétek csomót, még sincs sehol, jelezzétek.
    7. Kivettem a Jump inhibitor block-ot, remélhetőleg ez helyrehozza a Jump Drive bugozását.
    8. És az új pályán természetesen aktív az Economy, azaz a Gazdaság :)

    Egyenlőre ennyi jutott eszembe. Jó játékot mindenkinek :)
  • franky79
    #7299
    Köszi!
  • laci4321
    #7298
    Szia Franky79

    Majd ezt írd be a Space Engineers parancsikonjához: steam://connect/51.77.73.230:29016
    (Jobb klikk a parancsikonra -> tulajdonságok -> URL mezőbe ezt másold be)

    És akkor automatikusan csatlakozik is a szerverre, ha erről a parancsikonról indítod a játékot.
    Jelenleg is fut a szeró, de igen, 1-én úgy is mindent törlök majd, hogy tiszta lappal induljunk, szóval azért fut jelenleg hogy mindenkinek legyen ideje lementeni a megépített objektumai tervrajzát. És amint kész vagyok a restarttal, természetesen kiírom ide ;) Igyekszem délelőtt elintézni a dolgot majd.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.10.26. 19:01:32
  • RJoco
    #7297
    Mondjuk nekem a plazma fegyveres mod eléggé bejövős. Bár nem ismerem a muníció igényét, mert csak kreatívban bohóckodtam velük, de 20 (vagy 40) darab szépen tud osztani és 1-es alapterületen elfér.
  • RJoco
    #7296
    Szia!
    A cím itt keringett az oldalon, nem meghívásos alapú, bárki rácsatlakozhat, aki kiválasztja játékon belül.
    A feladatos dolgok majd csak november 1-től lesznek a szerveren, addig hiába mész föl.
    A feladatos dolgokat ki lehet próbálni single-ben is.
    Ha még érdekel a dolog, akkor gyere vissza elseje után.
    Laci4321 biztos kiírja majd, hogy fut az új szerver.