7902
Space Engineers

Katt a képre
  • franky79
    #7295
    Sziasztok, már régen jártam itt, és olvasom, hogy van szerver, amit épp most fogtok resetelni, viszont nem találtam meg a címét. Esetleg meghívásos alapú? Kicsit visszatérnék a játékhoz, kipróbálni ezeket a feladatos dolgokat. Megkaphatom a szerver címét?
  • Cserematyi
    #7294
    Igazad lehet az energiarendszerrel kapcsolatban, az tényleg megborítja kicsit a játékot :/
    A nagykaput viszont én rendszeressen használtam, bár 6db zpm-hub kelett a beüzemeléséhez.
    A botfegyver és a zet, nem olyan hatalmas sebzésű fegverek, hogy hűde ha károkat lehessen vele okozni szerintem, és más fegyvert nem hoz be a játékba ami kizárólag energiával működik.
    A naqvadah reaktorok meg nem tudnak nagyobb energiát leadni mint egy kis reaktor, sőt még kevesebbet, megaztán nagyobb étvágyuk van mint a normál reaktoroknak.
    Szimplán Szímpatikusabb nekem ez az egy mod, mint többet összegyurkászni :D
    De mint már mondtam, nem az én döntésem. Csak jólenne végre multiban, több emberrel kiaknázni a mod nyujtotta lehetőségeket.
    Az a helyzet, hogy számomra kezdi elveszteni értelmét a játék, amiben még fejlődhetnék, az a scriptek írása, de az megintcsak olyan dolog, hogy sok űrcsatával lenne értelm energiát belefekteni.
  • thebestgergo
    #7293
    Nem tudom ti hogy vagytok vele, tényleg jött pár hasznos cucc (igaz hogy fizetős) de azért hasra nem estem. Ablak blokk. 6 év után...
  • RJoco
    #7292
    És a többi DLC-re 30% kedvezmény van.
  • laci4321
    #7291
    Cserematyi: Hogyhogy a Stargate mod mellett ragaszkodnál? :)

    Mert hogy elég sok gond van vele, felborítja a játékmenetet rendesen (ércgenerálás más lesz, naquadah generátor már-már csalás az energiával, energia kézifegyverek amibe nem kell lőszer, a szuperkaput még szerveren sosem sikerült beüzemelni, volt hogy tönkre is tette azt, stb..). Szóval milyen plusz előnyöket látsz benne, amit a Wormhole Portal + nagyobb NPC hajók mod nem tud biztosítani? :)

    Bővítettem az angol leírást, most már elég szájbarágós lett így :D :D
  • thebestgergo
    #7290
    Megérkeztek az újítások.

    Link
  • RJoco
    #7289
    Ha nagyon nem akarsz Stargate mod-ot, akkor nekem megfelel a Wormhole Portal is.
    A gyors utazás meglesz.

    Viszont majd a frissítés után érdemes lesz megnézni, hogy melyik mod megy és melyik nem.
  • RJoco
    #7288
    Nincsmit. Esetleg még kicsit bővíthetnéd az angol bejelentkezési szöveget, mert beszélgettem egy kicsit az egyik külföldi játékossal és nem igazán értette a dolgot.
    Amúgy nem tudom mit csinált az illető, de nálam néha leesett a sim sebesség 0.6-ra és laggoltam is.

    A Wormhole Portal mod-ot ki fogom próbálni.
    A csillagkapu mod-tól félek egy kicsit, mert pár éve egy idő után nem akart rendesen működni a szerveren. Lehet, hogy pont sokat változott a játék és régi volt a világ, nem tudom.
    A benne lévő hajók jók, bár a ZPM és egyéb nyalánkságok tényleg megkönnyíthetik az életet. Főleg egy pajzs mod-dal egybekötve. Bár, ha jól emlékszem, akkor indulásnál azért nem egyszerű megcsinálni a generátort sem, de már rég volt, utána kell nézni.
    Hajóra szerelhető fegyvert asszem nem ad, de, ha jól tudom, akkor a tócsahopp/pocsolyaugró benne van.


    A bázis közelében kellett volna járnom 3 héten belül?!?!?!?
    Azt hittem csak belogolás van. Amúgy az 50 km-re lévő aszteroidába épített kis állomás megvan. És a rajta lévő hajó is, ami már több hónapja energia nélkül ácsorgott ott. Arra sem jártam azóta, mióta a bázison sem.
  • Cserematyi
    #7287
    Énis néztem az ujításokat, már nagyon várom :D
    Az én hajóm is nyomtalanul eltűnt, és nem tudom miért, pedig 6 évnyi energiatartaléka volt csak 1 reaktornak!!!
    Én ragaszkodom a stargate mod-hoz, nekem nagyon nem nyerte el a tetszésemet a Wormhole Portal mod, bár ez a nem csak az én döntésem :D Csak reménykedem hogy mégis a stargate melett döntesz!
    Viszont ha a wormhole kerülne be, akkor nagyon örülnék a egy olyan modnak amiben van egy pár plusz nagy npc hajó, hogy azért lehessen csatázni, Mivel a pvp ilyen kis létszámmal igencsak esálytelen :/
  • laci4321
    #7286
    Na akkor a november 1-i kezdet talán még jobb lesz :)

    Átállítottam 20 percre az üzenet kiíratását, köszi a visszajelzést Julian.

    Nem tudom amúgy mi a magyarázata a báziseltűnéseknek. :/ Nem jártál a közelében már 3 hete? Most annyira van a törlés beállítva.

    És igen visszakanyarodva egy korábbi témára: gondolkoztam én is csillagkapu mod berakásán sokáig. Csakhogy kicsit megborítani a játék egyensúlyát a naquada reaktor, vagy energiafegyverek megjelenése. Viszont a Wormhole Portal mod, amiben ezek nincsenek benne, kapott augusztusban egy frissítést, tehát valszeg működik jelenleg is. Ti mit mondtok, kerüljön be?

    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.10.22. 17:21:08
  • thebestgergo
    #7285
    Ezek lemaradtak:

    LinkA

    LinkB
  • thebestgergo
    #7284
    Lesz valami újítás valószínűleg hamarosan. Facebookon feltettek pár videót amin elvileg látni az újításokat, de nem nevezték meg őket.

    Link1

    Link2

    Link3

    Link4

    Október 24-én lesz egy Livestream gondolom ott fogják bemutatni.
  • RJoco
    #7283
    És a hajó a kijelölt helyen volt. Igaz, az összes hidrogént elégette, mert a távirányító nem kapcsolja ki a csillapítást. Emellett 2k urántól is megszabadított.
    Későn jutott eszembe, hogy ki kellett volna kapcsolni a H2 hajtóműveket és már nem volt kedvem felkelni az ágyból.

    Szomorúan tapasztaltam, hogy a marsi bázis nyomtalanul eltűnt. Gyaníthatóan kitörlődött. Bár nem értem miért, annyi szélerőmű volt rátelepítve és annyi akku, hogy el kellett volna látnia elég energiával. Míg az aszteroidára épített pár blokkos, csak napelemmel ellátott egység még mindig ott van (éjjel áram nélkül). A bázis mellett ott pihent az ércderítőm, akkukkal, 1 szélerőművel és 2 napelemmel.
    Hát ez van.
    Részemről mindent lementettem, amit szerettem volna.
  • RJoco
    #7282
    Beüzemeltem egy távirányítót, majd az elvisz biztonságban, míg én mást csinálok.
  • RJoco
    #7281
    Szerintem az 5 perces kiírás most még sok.


    Milyen jó dolog is 2000 km-t megtenni JD nélkül...
    Építettem egy Inhibitor-t a hajóra, de akárhogy állítom, nem hajlandó így sem ugrani.
    Viszont most már mást ír. Vagy épp semmit.
    És úgy bugos az inhibitor, ahogy van. Folyamat azt írja, hogy 10 MW a felvétele. Akkor is, amikor ki van kapcsolva.
    Egyszer kicsit visszabontottam és visszaépítettem, akkor jól mutatta az értékeket. Aztán megint elment. Amúgy 50 km-es körzetre 1 GW energia kell.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2019.10.21. 23:37:12
  • laci4321
    #7280
    Én is köszönöm az infót, megváltoztattam a szerón a fogadó üzenetet és 5 percenként chat üzenet is van :)
  • RJoco
    #7279
    Köszi az infót!
    Ezt ki fogom próbálni saját világban.
    Nameg pont ez az, hogy az érzékelők 50 méterig látnak, a tornyok meg 800 méterig. Vanillában.

    A bejelentkező üzihez nem kell leállítani a szervert.
    Egyszerűen átírod a fájlt és onnan kezdve az fog megjelenni a következő bejelentkezésnél.
    Illetve a mod tud olyat is, amivel beüzenhetsz a szerverre, hogy 10 perc múlva leáll. Megfelelően megírva a fájlt percenként perces csökkenéssel kiíratható. Vagy akár másodpercenkénti frissítéssel is.
  • laci4321
    #7278
    Napok óta nem sikerül frissíteni a bejelentkező üzit, mert minden este játszik fent valaki, hajnalig :D
    Délelőtt pedig egyszerűen nem érek rá. Egyszer majd csak sikerül :D

    Raycast-ot használó szkriptekkel amúgy túlléphető ez az 50m. Én is terveztem már olyan bázist, amihez ha 5 km-nél közelebb érsz, akkor bekapcsolja a védelmi rendszert, nyomkövető rakétákat küld (kis hajó blokkokból áll), a rakéták aztán újrahegesztődnek és jön a második kör, stb.. :D Meg lehet oldani nagyon királyul. (Diamond Defense Dome Script + Easy Automation 2.0) Iszonyat sok időt elcsesztem a védelmi rendszer megtervezésére, alsó hangon is 100 órám van benne.
    Csak ez a szkript páros zabálta az erőforrásokat.. Amikor működött, beesett 1.0 alá a szim. sebesség, ha pedig már 2 ilyen működik a szerón, meg is van lőve az egész szerver. Max. 0.6 szim. sebesség... Annyi időm belement, és erre használhatalan, erőforráshiány miatt... De hát ilyen ez a játék, ezért is untam meg :D Lehetőség megvan tervezni, csak épp a végeredményt nem használhatod :D

    Az NPC is ilyesmit használ. Csak az erőforrás spórolás miatt betett a Keen egy olyat, hogy "játékos koordiáták észlelése". Szóval az NPC mindig közvetlen rád fog támadni. Persze ha 50m-en belül ér, már neki is vannak szenzorai és látja a hajódat onnantól kezdve. De egy automata védelmi drónnal pl., ami 50m-nél nagyobb távra van, nem tud mit kezdeni. Még csak el sem indul felé. Max. az automata ágyúi lőnek vissza a drónodra.
  • RJoco
    #7277
    Így mondjuk tényleg van értelme az inhibitornak.
    De az eddigi tapasztalatok alapján elég kicsi az esély a találkára.
    A közelbe-távolba érkezésnek megvannak az előnyei és hátrányai mindkét oldalról.
    Az elugrás blokkolása az esetben jó, ha a támadott fél erősebb és van egy automata, ami bekapcsolja az inhibitor-t.
    Ilyen szempontból az NPC-k megint szemét előnyben vannak.
    Nincs egy érzékelőnk sem a játékban, amivel 50 méternél messzebb érzékelnénk, de, ha egy NPC-hez 5-400 méternél közelebb mész, akkor azonnal bekapcsolja a vészjelző antennáját és máris jönnek a drónok. Nekünk miért nincs ilyen?
    Visszatérve a játékosokra, ha épp nincs online a támadott személy, akkor kb. mindegy, hogy van-e neki vagy nincs. 10 km-t simán meg lehet tenni lábon.
  • laci4321
    #7276
    Ki fogom írni a szeróra akkor, és november 1-el lesz egy teljes reset. :)

    Kiveszem a Jump Inhibitor modot is, hátha megoldja a gondot igen. Az eredeti funkciója az lett volna, hogy ha csatázunk, le lehessen blokkolni a másik játékos elugrását :D Ezen felül pedig hogy ne lehessen a bázisaink 2 km-es közelébe ugrani (mivel az OKI mod megnöveli a lőtávot), hanem ki lehessen tolni általunk mondjuk 5-10 km-re. Vagy pedig elugrani onnan csak úgy, ha valaki megtámadja. Ezzel terveztem biztosítani a bázisnak egy plusz védelmet. De a bug lehetőségére nem gondoltam. Miért is gondoltam volna?? Agyrém az egész.
  • RJoco
    #7275
    Kivettem a Jump Inhibitor mod-ot és relatíve azonnal sikerült az ugrás. Csak azért relatíve, mert utoljára az Asgard-ban ülve gyepáltam a másik 2 Asgard-ot és azt cirka 1 óra alatt fejeztem be...
    De utána minden gond nélkül ment az ugrás.

    Szóval szerintem már a mostani világból ki kellene szedni.
    Ahogy nézem, vagyunk itt hárman, akik az új világ mellett szavaznak, a kérdés, hogy aki nem látogatja a fórumot, az, hogy lesz informálva?
    Laci: Kiírod esetleg a bejelentkező üzenetbe?
  • RJoco
    #7274
    Én nem azt írtam, hogy az inhibitor okozza a gondot, hanem, hogy lehet, hogy az inhibitor okozza a gondot.
    Holnap lesz időm a gép elé ülni (remélhetőleg) és akkor megnézem.
    Amúgy szerintem nem kell helyette semmi. A mod létszám nem kötelező, ha egyet kiveszünk, akkor sincs semmi, ha egyet beteszünk, akkor sem kell helyette kivenni egy másikat.
  • Cserematyi
    #7273
    Félreértelmezted amit írtam :D
    Az energy shield a jump inhibitor helyett! Az a pajzs nem okozna galibát a JD-okkal az inhibitorral szemben :D
    Így van :D Minek pazaroljuk a magnéziumot? XDDD
  • RJoco
    #7272
    Szerintem sincs sok értelme, de lehet, hogy csak nem találtam meg, hogy ténylegesen mire is jó. Az biztos, hogy jól hangzik.
    Arról nem írtam, hogy a pajzs okozná a JD problémát (de ez sem kizárt) és szerintem túlerősíteni sem kellene a pajzsot, mert a túl könnyű is hamar elveszi a játékkedvet. Minek fegyver rá, ha el tudom ütni?
  • Cserematyi
    #7271
    A leírásod alapján egy teljessen felesleges mod szerintem, Nem beszéve arról, hogy okozhat galibát :/
    Én már építettem meg egyszer... 5000superconductort zabált fel... jobb lenne a jelenlegi pajzson kívül az energy shield mondjuk. több értelme lenne, mert a hajón dupla biztonság, és nem akadályozza a jumpdrive-ok működését :D
  • RJoco
    #7270
    Olyan, mint a transzporter blokkoló, csak így bizonyos távolságon belül nem tudnak ugrani. Vagyis nem tudnak meglepni másfél kilométerről.
    Asszem több anyag kell hozzá, mint a normálhoz és cserébe sokat is zabál. Bár sosem építettem meg, csak az adatait néztem.
    A transzporter blokkolónak látom értelmét, ennek viszont annyira nem. Ha valaki beugrik ilyen közel, annak úgy kell :D
    Akkor lenne igazán jó, ha nagyon közel lehetne ugrani, de 1,5 km azért igencsak messze van.
  • Cserematyi
    #7269
    A jump inhibitor mi célt szolgál?
  • RJoco
    #7268
    Én tegnap leültem, hogy megnézzem megy-e a jump drive. Kb. 10 percet számítottam rá. Végül két és fél órát játszottam vele. De, ha nem szól a barátnőm, hogy kaja, akkor nem is hagytam volna abba.
    És mindez csak azért, mert mindig volt egy jel, amit meg akartam nézni.

    Amit elfelejtettem megjegyezni, hogy a sok jel között egy darab zöld jel nem volt. Valamiért nem spawn-olnak.
    A JD gondot meg meg kell oldani, mert így, hogy nem funkcionál sok minden kiesik, illetve kedvcsökkentő hatású. Nem kizárt, hogy valamelyik mod-dal veszekszik. Jump Inhibitor egy jó tipp.
  • i robot
    #7267
    Jó reggelt! Ha azt mondjátok jobb lesz a játékélmény akkor legyen csere! A Stargate mod viszont engem is érdekelne.
  • Cserematyi
    #7266
    Én a világ cserére szavazok!
    Ezen sohasem fognak megjelenni az ujítások!
    Jelen állapotában nagyon leharcolt a szerver :/
    Mondjuk egy Stargate mod-ot el tudnék viselni :D
    Utoljára szerkesztette: Cserematyi, 2019.10.15. 20:33:44
  • RJoco
    #7265
    Úgy néz, ki, hogy a JumpDrive probléma már jó 3 éves.
    Az új világomban sem működik a betett hajón.
    Megjavítottam egy hajót küldetésben, azonnal el is ugrott. Még épp le tudtam róla szállni.

    Vicces fiúk:

    .

    Egy MayDay hajó fedélzetén találtam.

    Bár csak egy StarSystem-et indítottam és csak egy harci hajót tettem be magamnak, nagyon el lehet lenni.
    Olyan élet van, hogy hajjaj. Simán mennek bele az órák.
    Kreatív módnak hála fogtam pár Asgard-ot. A hajóra biggyesztettem egy távirányítót és elküldtem egy koordinátára. Majd ugyanezt megcsináltam még eggyel. Rendesen elkezdték lőni egymást, bár a cél a távirányító volt. Majd vittem egy harmadikat is, amit átállítottam egy másik frakcióra. Úgyhogy a kettő kalóz a harmadik ellen, az meg a másik kettő ellen.
    Egy semleges frakcióval való kapcsolatot követően egy ellenséges frakció semleges lett.
    Nyugodtan tudom nézegetni a hajóikat. Meg is állíthatom őket, ha a sajátommal megfogom. Ez ellen nincs panaszuk.

    A JD gond miatt sajnos a hauler-es küldiket hanyagolom inkább.

    A biztonsági zónának így van értelme. Egy állomás, aminek a környékén (a bubiban) nem tudsz lövöldözni, így bárki békésen kiköthet. Mondjuk az állomást eszembe sem jutott megrongálni...
  • Gilmoor
    #7264
    Még akkor is nehéz és hálátlan időrabló tevékenység egy szervert működtetni, ha vanilla beállításokkal fut. Az extra NPC modokkal és mindent darabjaira robbantó fegyverekkel pedig kész rémálom lesz.
  • laci4321
    #7263
    Jó ezt olvasni, egy ideje már nem nagyon játszottam a játékkal :)
    Nem telik semmibe amúgy új világot indítani :)

    De ez nem lehet csak az én döntésem, sőt még kettőnké sem, ehhez a legtöbbünk kell.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2019.10.14. 16:46:10
  • RJoco
    #7262
    Ha már szép nem lehetett.

    Akkor minimalista lett.

    Hogy kipróbáljam, mielőtt a szerveren megépítem, indítottam egy új világot. Star System, kreatív módban. És, hogy ne kelljen a mod-okat keresgélnem, betettem az összes mod-ot, amire fel vagyok iratkozva. Hát nem semmi. 2,1 GB-nyi cucc.
    Ahogy hagytam el a Földet, mindjárt feltűnt egy fehér jel. Egy kis biztonsági zónás állomás. Be lehet menni, dokkolni és a játék új értelmet nyert. A Contract-os eszköznél megjelent egy csomó feladat, melyekért zsozsót és reputációt lehet kapni. Van gyártós, szállítós, javítós. Mellette a Store-ból pedig dolgokat lehetett venni. Nem mindent, de pl. sok hajó is volt.
    A csillagkapu mod-nak hála bekerültek a hajók is. Mindjárt feltűnt a radaron pár Asgard. És mivel olyan mod is van fent, ami lehetővé teszi, hogy az NPC hajók mod-olt fegyvereket kapjanak, hát volt meglepetés, mikor plazma ágyúval rám lőtt. Ráadásul egy fal mögül, nem is láttam az ágyút.
    Az OKI-s plutóniumos fegyver viszont szépen muzsikált. És a hajó is jól működött a nagy adok-kapokban.
    Olyan élet lett a világban, hogy csak győztem lesni, hány frakció van. És ezek még egymással is lövöldöznek. Ha beállsz az egyik oldalra és turrettel lövöd a másikat, akkor a reputációk is úgy változnak vagyis nem csak lefele tud menni és nem feltétlen kell küldetés sem, hogy felfele mehessen.
    Mondjuk a konténerek most sem rejtettek semmi igazán új-hasznos dolgot. Főként üresek voltak.

    Lehet, hogy jó lenne a szervernek egy új világ, hogy az újítások is életre kelljenek, de megint mindent elölről kezdeni...
  • RJoco
    #7261
    A Dual Universe-vel én is szemezgettem már. A hírlevelük jár, de a játékra még nem fektettem be.
    Az Empyrion nagyon ismerős.

    Az a baj, hogy úgy gondoltam eddig, hogy a SE elég.
    De úgy látszik nem annyira. Sőt. Lehet, hogy ideje keresni valami jobbat.
    Pont ma tesztelgettem egy kicsit. Az OKI-ban bejött a plutoniumos puska. Ez elvisz 3200 méterig. A gáz az, hogy addig még kamerával sem igazán lehet ellátni. Én 1000 méterről teszteltem. Puska csöve alatt a kamera, vagyis, ha egy blokkal lejjebb lövök, mint a cél, akkor jó lesz. Hát nagyon mellé, jobban mondva fölé ment, mint vártam. Lehet, hogy accuracy gond, pedig csak 1000 méterre voltam. Aztán lejjebb vittem a keresztet még 2 blokkal, mint ahova lőni szerettem volna és akkor eltaláltam amit akartam. Látszott is kamerán keresztül, mert elég nagyot sebez a fegyver. Szóval pár blokk megsemmisült a környéken.
    Gondoltam, nekem ennél precízebb kell, így az 50mm Burstcannon felelt meg leginkább a célnak. Gyors töltés, 6 lövés egy tárban, 1200 méteres hatótáv és a golyó sem lassú. Irányításnál mindjárt rá is lehet közelíteni a célra és oda lő, ahova célzol. Legalábbis accuracy-n belül, ami egész jó 1000 méterről. 2 sorozattal lelőttem annyira az antennát, hogy az már nem volt üzemképes.
    Az egyedüli nagy baj ezzel az, hogy, sem a turret kameráján, sem a normál kamerán nem látni. Ott áll az antenna mintha semmi baja nem lenne. Ha közel megyek, akkor persze már látom, hogy nem is fog működni, szikrázik. De ez így nem megfelelő. Mert, ha mégis működne (szerveren azért sokkal rosszabb az ilyen lövölde, és még a hajó is mozog, míg a teszt hajó csak állt), akkor hívhatja a haverjait, ami gond lehet.

    Meg úgy az alapvető gond, ami gyanítom a DU-ban nincs, hogy ez a játék raszterhálón mozog. Ha a raszter egy pontját elfoglaltad, akkor oda már nem tehetsz semmi mást. És egyes blokkoknak az alakjukból adódóan nem minden oldalon van felfogatási pontjuk, így nagyon be tudják korlátozni a lehetőségeket.

    Blokkokat természetesen lehet hozzá gyártani. Lehet, hogy van is a műhelyben kiegészítő készlet, nem néztem utána.
    Jó lenne, ha a játék tudná.
    Persze aki tud 3D tervezni, az meg is csinálhatja magának. Nézegettem már a dolgot, de igazán tananyagot nem találtam 3D tervezéshez. Legalábbis videósat, ingyeneset.
  • laci4321
    #7260
    Igen ez nálam is mindig gond. Nem hiszem el hogy nem lehetne 2 olyan formájú blokkot még csinálni a játékba.. :D

    Illetve 3-at. Az általad küldött képen a felső lyukba csak 1 féle blokk tehető ugye, de az alsóba 2 félét is lehetne rakni. Egy sarkos verziót, aminek van éle, vagyis az alsó csúcs is össze van kötve a felsővel, meg egy háromszög verziót (amilyen az alatta levő sarok blokk is, ahol a felső csúcs nincs összekötve az alsóval). Tehát vagy egy négyszög alapú gúlát, vagy egy háromszög alapú gúlát (tetraédert). Hirtelen ez a megfogalmazás mód jutott eszembe, de szerintem érteni fogod :D

    Az Empyrionban ez olyan szépen benne van :) Meg ott még rengeteg másik is :D

    Sőt még egy 2*2*1-es blokkot is el tudnék képzelni oda, amit a sarokba lehet rakni. Egy nagy tertraédert, ami tulajdonképpen a lyuk alatt is van a sarkon, csak ugye széles verzióban. Meg ebből a 2*2*1-es alakzatból lehetne csinálni lekerekítettet is :)

    Nagyon várom már a Dual Universe-t, ott te magad olyan formát hozhatsz létre amilyet csak akarsz, meg van ilyen "lyuk kitöltö" funkció is, meg formák összekötése. Nem is adott méretű blokkokból lehet építeni szilárd falakat, hanem olyan méretű és alakú minden amilyet akarsz :D Gyakorlatilag mint ahogy az SE-ben a talajt lehet építgetni a Voxel kézzel kreatív módban. Csak a Dual Universe-ben maguk az általad épített dolgok is így építhetők fel.
    Bár még kell neki 1-2 év mire elkészül. De hihetetlen hogy olyan dolgokra gondolnak, már a fejlesztés legelején, amiknek a megoldására az SE-nél évek óta várunk és nem értjük miért nem lehet. :D
    Voxel technológia bemutató
    Itt pedig nézzétek meg hogy milyen formákat hozott össze gyakorlatilag egy játékos. (jelenleg még ilyen kis 4 napos pre-alfák szoktak futni, havonta 1-szer 2-szer, aztán megy tovább a fejlesztés)
  • RJoco
    #7259
    Mikor megpróbálok valami jobban kinézőt összerakni, akkor olyan hiányosságokba ütközöm, hogy mi a fenét tegyek a fölső két sarokra? A lejjebb lévők még éppen elmennének, bár szebb lenne, ha egyenes vonal lenne, de ahhoz sincs blokk.


    És akkor hagyom az egészet a francba és inkább megcsinálom praktikusra, mint "szépre".
  • SUPERTRABI
    #7258
    Hmm, sztem ezt timer blockal meg lehet oldani. Groupolod a konnektorokat és a Timer Block x időközönként Lock-olja őket.
  • RJoco
    #7257
    Akkor a pajzs jó sokat felfogott a becsapódásból?
    Volt már, hogy beleszálltam a Hold-ba és mázlimra épp maradt 1 kicsi csík a pajzsból.
  • Cserematyi
    #7256
    Sikerült túlélni! A 2 nagyreaktor és 6 hydrogéntartály éppségben maradt, a pilótafülkével az orvosiszobával 2 jump drive-val és a pajzsgenerátorokkal egyetemben.
    Így kicsit tűrhetőbb a helyzet, mert legalább egy rakétára való alkatrész megmaradt, amivel kitudom emelni a szétbontott hajó alkatrészeit az űrbe :D