7902
Space Engineers

Katt a képre
  • i robot
    #7052
    Jó reggelt! Nem hagyott nyugodni a dolog, ezért lenyultam a szomszéd 1 pilotafülkéjét + 1 napelemét (bocsi), hogy el tudjak repülni a földi bázisomhoz. 100km kellett csak röppeni. Szerencsésen odaértem, viszont a bázisomnak + 2 kis hajómnak + a többi kacatomnak hűlt helye. Csak a lyuk maradt amit a bázis terjeszkedésekor fúrtam. Megnéztem az ottani szomszéd (Giovanni) bázisát, annak a helyén is csak egy lyuk van. Gondolom a Holdon hasonló a helyzet.
    Vissza lehet ezt állítani vagy a pach miatt törlődött minden?
  • Yusukee01
    #7051
    Ilyenkor mi van? A szerveren építkeztem az űrben, kiléptem, most csak ennyi van. Se UI, meghalni se tudok.

    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2019.06.11. 20:03:39
  • i robot
    #7050
    Felnéztem a szerverre, erre megint egy podban tudok csak kezdeni. Ráadásul odadobott az ellen nyakába. Nem is értem.
  • RJoco
    #7049
    Azért jó lenne, ha azt az ősrégi bugot orvosolnák már, hogy át lehessen nevezni egy járművet.
  • RJoco
    #7048
    Bekerül fémhulladékként.
    Volt egy közösségi eszmecsere anno és sajnos/nem sajnos úgy döntöttek, hogy az akkuk kapnak egy alap töltöttségi szintet és nem üresen állnak ott megépítve, cserébe a lebontott akkukból nem nyerhető ki az akku komponens.

    Érthető is. Mennyi ingyen energiát nyerhetnél, ha mindig megépítesz egy akksit, ha lemerült, akkor lebontod, újraépíted és megint van energiád befektetés nélkül.
    Más akksikat lehetne így töltögetni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2019.06.11. 14:29:22
  • Yusukee01
    #7047
    A power cella is bekerül az inventory-ba? Mikor szétszedek, a cuccból eltűnik, de inventory-ba nem kerül bele.
  • RJoco
    #7046
    Nálam ilyen bug nem jelentkezett. A hidrogén motor működik.

    Lépj ki a faction-ból, amiben vagy.
    Valószínű, hogy valaki nem lépett ki a kezdő faction-ból és elkezdett építeni.
    A szerver beállításai szerint mindig a legközelebbi orvosi/basic blokknál éledsz. Szóval nincs az a vándorlás, hol éledjek opció, mint máskor. Sem új respawn pod.
    Ha nincs ilyen blokk-od és a faction-nak sincs (vagy egyik sincs áram alatt/bekapcsolva), akkor kapsz új pod-ot.
  • Yusukee01
    #7045
    Hát azért úgy látom vannak itt még elég durva bugok. Üres inventoryval szedek szét cuccot, de az alkatrészek "elpárolognak". Hydrogen Engine nem működik?


    Van arra mód, hogy szerveren respawnoljak saját respawn pod-ba? Meghaltam, de valaki más gépére tesz.
    Utoljára szerkesztette: Yusukee01, 2019.06.10. 11:16:58
  • RJoco
    #7044
    A kerekekre van valami számoló?
    Gondolok itt arra, hogy mekkora súlyt bírnak, milyen az erőkifejtés, stb.
    Sajnos meredekebb dombon már nehéz felvinni bármi nehezebbet vagy olyan méreteket kell csinálni, amit kicsit irreálisnak tartok.
    Esetleg nincs valami mod rá, hogy normálisabb, használhatóbb járműveket lehessen készíteni a cudar terepviszonyokhoz?
    Vagy csak megspékelem némi hajtóművel.... De akkor már csinálhatom lebegőre is. Viszont a kerekesnek mégsem kell akkora energia, mint egy hajtóműves járműnek. Sérülni is kevésbé hajlamos, hacsak nem burulok vagy szakadéknak megyek.
  • thebestgergo
    #7043
    laci4321 #68822019.04.28. 21:27
    Szerintem vannak akik közösen akarnak, szeretnek játszani. Nekem magamnak egyedül vannak bázisaim, de most már játszunk páran, valakihez biztos becsatlakozhatsz :)

    Az elérhetőség, hogy ne kelljen sokáig keresni:

    Ez a közvetlen csatlakozási link:
    steam://connect/51.77.73.230:29016
    (Space Engineers asztali parancsikonjára jobb klikk, tulajdonságok, majd az URL sorba bemásolva ezt, ha a parancsikonnal indítod a játékot, már csatlakozik is a szeróra.)

    Vagy a játékon belüli kereső is működik, a szeró neve: "(EN/HUN) No Rules, Everybody Welcomed, 24/7, Script ON"
  • Yusukee01
    #7042
    Sziasztok!

    Egy ideig nem követtem az eseményeket. Működik már az online játék? Van esetleg szerver, ahol lehet játszani?
  • RJoco
    #7041
    Mozgó dologra nehéz. Ezzel a moddal, ha felteszed, akkor talán kicsit könnyíti dolgot, bár jó lenne, ha külön modult is ki tudna jelölni.
    Ha nem, végül is mindegy.
    Eddig is tudtunk nélküle élni, ezután is tudunk vele játszani.

    Én az idle-t mostanában mindig kikapcsolom. Biztos látványos, de mikor a hajóban ülök vagy építek valamit, akkor úgysem látom. És amíg nem mozog, addig más játékos sem tudja, hogy vajon be van e egyáltalán kapcsolva.
  • laci4321
    #7040
    Van ilyen mod igen, csak az a baj vele hogy rombolja a szim.sebességet. Kísérletezgettem vele offline világban, és az eredmény nem volt túl bíztató Az a baj vele, hogy nem átírja, hanem felülvezérli a már meglévő AI-t. Másodpercenként több tucatszor. Amikor pl. be van kapcsolva az "idle movement" (vagyis hogy mozog az ágyú random irányokba akkor is, mikor nincs mire lőnie) akkor azt látod, hogy remegve mozog az ágyú. Tehát működik alatta az alap AI is, és ezt módosítgatja folyton a mod. Sajnos elég erőforrás zabáló ez a megoldás

    Sajnos azt kell mondjam, hogy ha célzottan akartok dolgokat leszedni egy célpontról, akkor manuálisan kell célozni.
  • tom36
    #7039
    nah ez tényleg jól jönne mer nagyon idegesítő hogy mindent szétlő ami számítógépet tartalmaz utánna meg mind egy zápor csapódik belém,
    meg nincs értelme szinte kimenni összeszedni a 100 darabban lévő sodródó roncsot, már ami maradt belőle
  • RJoco
    #7038
    Mondjuk én egy olyannak is örülnék, ami meghatározná az ágyúknak, hogy mit vehetnek célba és lőhetnek le a hajón.
    Néha jó lenne, ha nem csak szétkapnák az egészet. Leszedhetnék a tornyokat, antennákat, utána leállhatnának.
  • tom36
    #7037
    hasznos kis mód.
  • RJoco
    #7036
    A mod biztos, hogy megkönnyíteni a fix ágyús célzást.
    Én támogatom.
  • laci4321
    #7035
    Itt le van írva hogy miket tartalmaz az update: Update 1.191 - Build Planner, Small Grid Cryo Pod and Style Pack

    Megjelent egy új mod, amit talán érdemes lenne a szeróra is felrakni. Target Lead Indicator
    Mit gondoltok?
  • RJoco
    #7034
    Ez nem frissítés, csak egy DLC.
    Ráadásul kicsit haszontalannak is érzem.
    A dekorosban legalább volt hasznos dolog, mert az agrós fülkét nagyon szeretem.
    De ez a skines nem fog érdekelni. Mutogatni meg nem szoktam.

    Viszont mi lehet a frissítésben?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2019.06.07. 15:39:10
  • thebestgergo
    #7033
    Néztétek az új update-t? Hát igen mégis igaz volt hogy jönnek a fizetős frissítések. Ez már most 5€. Úgy lenne fair ha a dekor dlc-be is kerülnének be új dolgok. Meg ebbe a skines dlcbe is de gyanús hogy ezek így fognak maradni.
  • RJoco
    #7032
    Krió hátuljára egy venti és meg is vagy. A hajó ajtaját meg nyitva hagyni. Bár a roncsnak gondolom eleve nyitott az oldala :D
    Én is most nyitva hagytam az ajtókat, így igaz, hogy nincs a hajóban légtér, de legalább tele vannak a tartályok. Amíg építek kint, addig úgysem annyira fontos a hajóban a légtér.
    Most, hogy így belegondolok, a munkagépemen is egyszerűen meg tudom oldani majd a levegőt. Az agrós kabin tetejére teszek egy ventit. Tartály sem kell. És jó a kilátás is belőle.
  • tom36
    #7031
    egyenlőre úgy voltam vele hogy csak legyen valami
    tegnap befejeztem a roncsok szétbontását és átcipelését az új bázisra és addig jutottam hogy megvan a cryo + az orvosi és van oxigénem, de csak úgy hogy a pilótafülkében vagyok ami el lát

    ááá most hogy belegondoltam az oxigén farmom nincs is összekötve a hajómmal, én meg abba hajtottam álomra fejem :(
    lessz korai restart ma vagy majd csak holnapra lessz autómata ?
  • RJoco
    #7030
    Ha a Ravcor-on vagy még, akkor miért nem teszel ki egy ventilátort, ami beszív?
    Laci írta, hogy azzal azért el tudjuk magunkat látni o2-vel. És elég hamar feltölti a tartályokat tényleg.
    Amúgy szerintem is elég rendesen fogy a cucc akkor is, mikor crio álomba merülünk.
    Kb. 48 órája nem léptem be és kb 6% ment el az összesből.
    3 tartályom van.
    De ez már így van pár hete.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2019.06.06. 19:27:12
  • tom36
    #7029
    nem lehet hogy bugos a cryo ?
    ahányszór beszállok elkezdi szívn a levegőt a tartájból s nem áll meg, fojamatosan 0,1 liter /s el szívja
    beszáltam és szép lassan elfüstölte volna ami volt majd az éjszaka megfulladtam volna mer O2 farm termeli a levegőmet.
    volt pár literem de szépen elszívta.
  • tom36
    #7028
    hibák mindig is voltak és lessznek is sajnos ha kevés akkor valamit behoznak a játékba és kreálnak hogy meglegyen a szintentartás.
    amúgy 1 része megvan a vizsgának a maradék meg 1-2 hét mulva derül ki hogy meg lett e, de bízom benne (mer már a képzést is bánom hogy elkezdtem és már csak az államvizsga lessz hátra akkor
  • laci4321
    #7027
    A szeró megvár, sikerüljön minden jól az a lényeg :D

    Volt valami pici frissítés ma, vagy tegnap este, mert az SE nem indult el azonnal. De semmi változást nem vettem észre ami történt volna és a fórum se írja hogy lett volna frissítés.
    Pár dolog amúgy már tudható mi lesz a következő nagy update-ben. De nekem most csak a hibák kijavítása is bőven elég lenne :D
  • tom36
    #7026
    Ha minden jól megy akkor holnaptól már végre aktívabb leszek, de egyenlőre nem úgy néz ki hogy jól fog menni a holnapi program. (pedig már nagyon unom a tanulást)
    Amúgy jól jönne már valami határozottabb frissítés.
  • RJoco
    #7025
    Sikeresen leraktam a bázis hajót a Ravcor-ra.
    Olyan lassulásom volt, hogy ihaj. Kb. 48 nagy hidrogén hajtóművet szereltem fel csak alulra.
    Jöhet a bázis építés.
  • RJoco
    #7024
    Az elfordulás nem lehet a súlypont miatt?
    Én mentem majd 400-zal, de a nyílegyenest szépen tartotta. Űrben.
    Bolygón a légkör miatt még a 200-at sem igen tudtam elérni, mert lassított a "szél".
  • laci4321
    #7023
    Komoly azért hogy mennyi bug van most is a játékban, de hát hála a teljes játékverzió megjelenésnek, csupán csak hónapokat kell várni a javításra.

    Már kapásból bugos a nagy távolságokra való könnyű eljutás: mind a jump drive-ok, mind a gravitációs hajtóművek használata lehetetlen. (a mesterséges tömegnek 0 kg a virtuális tömege, nem hat rájuk a mesterséges gravitáció..)
    Aztán ott van a projektor bug, vagyis hogy kidobál a szerver ha bizonyos projektorok bedurciznak és általuk kivetített dolgokat próbálsz meg meghegeszteni.
    A fúrás, hegesztés, flexelés effekt megfagyása a játékmentéskor.
    Ha mész egy hajóval gyorsan, akkor állandóan módosul a röppályád. (Kicsit elfordulva halad tovább a hajó.)

    És ezeket kapásból észreveszi az ember egy kis játék után is :D Na mindegy majd pár hónapon belül orvosolva lesznek.
  • RJoco
    #7022
    Mostanában a nagy dolgokhoz mindig lerakok egy hegesztőt. általában van a közelben conveyor. Ha nincs, akkor inkább viszek csövet, mint 20x szaladgálni, míg elkészül pl. egy pajzs emitter.

    A mentések elég idegesítőek tudnak lenni. Leáll a hegesztés, flexelés, fúrás. Nem lenne rossz, ha orvosolnák.
  • tom36
    #7021
    Nekem is amikor 2 Jump Driverem volt akkor csak a baj volt vele, az egyiknél azt irta mindig hogy 1s hátra van a feltőltésig és mindig csak a másikat akarta használni, hiába adta ki a parancsot a töltetlennek ( ami nál így is 3MW ot irt) mindig a jól működővel akart ugrani.

    az egyetlen orvosság a jump driver hibára hogy le kel bontani teljessen majd újra építeni. (ezt akár autómatizálni is lehet bár én csak félig tettem meg de nagy segítség volt hogy nem nekem kelett cipelnem a cuccokat hanem egy nagy flexel és hegesztővel megoldottam.)
    Általában amikor a Server ment akkor szokta bemondani az unalmast de van hogy kibírja.
  • RJoco
    #7020
    Viszont van egy olyan gond, ami inkább talán szerver oldali, hogy megjelenik egy jel, majd el is tűnik.
    Jelzi, hogy lett egy zöld jel, csippan is, látom a jelet kb. 3 másodpercig, majd eltűnik. De piros jelekkel is ez van.
  • RJoco
    #7019
    Nálam sajnos nem mutatta.
    A Jump Drive-ok is hibásan működnek. A bányászom nem volt hajlandó ugrani. Hiába bontottam kicsit vissza és csináltam meg újból, akkor sem. Se hibaüzenet, semmi. Mint tom36-nak. Úgyhogy repültem 36 km-t.
    A bázis hajón meg hülyeségeket csinál. Ugrani akartam 6 km-t, erre el akart vinni 450 km-re. Hát mondom, azt nem. Beállítottam a másikat (mert kettő van rajta és először az elsőre építettet akartam használni), az meg elvitt 6 km-re.

    Ezek nem hiszem, hogy szerver bugok, mint inkább játék és mod bugok.
  • laci4321
    #7018
    Julian: Azzal a kalkulátorral is könnyedén ki lehet számolni mindent. Gravitációs hajtómű számításokra igaz nem alkalmas, de ott más is közbeszól a hajó tömegén és a gravitációs hajtómű erején felül még. (a virtuális tömegközéppont és a valódi tömegközéppont eltérése, az ezt kompenzálni szükséges erő pedig ki tudja milyen arányban gyengíti a tolóerőt)

    A levegőszivárgás helyét nekem tökéletesen mutatja a BuildInfo mod.

    tom36: valami bibi van a számításodban.

    1000t tömeg az ugye 1 millió kg.
    A képlet: F = a * m, mértékegységekkel kiegészítve pedig: F [N=kg*m/s^2] = a [m/s^2] * m [kg]

    1 nagy rácsú kicsi hidrogén hajtómű ereje 1,08 MN, azaz 1.080.000 N, azaz 1 m/s^2 gyorsulással 1.080.000 kg-ot tud gyorsítani. Eddig tökéletes a gondolkodásod. :)


    A 1.5G az azt jelenti, hogy 1.5*9,81 m/s^2 = 14,7 m/s2-el kell tudni gyorsulnia a hajónak. Te a 1.5G-t azt 1.5 m/s^2-nek vetted, pedig a hajónak 14,7 m/s^2-el kell tudnia gyorsulnia hogy a Ravcor felszínén landolhasson. Vagyis 1 millió kg-hoz (1000t) 15 kicsi hajtómű kell, 1.5 millió kg-hoz (1500t) pedig kb. 15*1,5 = ~23 kicsi hidrogén hajtómű kell.

    Persze érdemes még 1-2-vel e fölé a szám fölé is menni, így inkább olyan 25-el számolni, hogy a hajó ne csak 0,2-0,3 m/s^2-el legyen képes lassulni amikor lefelé süllyedsz a légkörben :D . A kalkulátor szerint egyébként 25 kicsi hidrogén hajtómű kell, ez alatt azt írja a hajó nem képes lebegni. Valahol valszeg a kalkulátor tud még valamit, vagy épp abban is van egy kis eltérés :D

  • RJoco
    #7017
    Az OKI fegyverek nem igazán légzáróak, még, ha a mod annak is mutatja.
    Meglett a "lyuk".
    Olyan ügyesen beüvegeztem a felső vezető ülést, hogy oda pont nem jut oxigén...
  • tom36
    #7016
    Nem felkészületlenül mentem csak valami nem stimmelt a számításban.
    elvileg a kis hidrogén hajtómü az 1Mn tolóerővel 1000t 1m/s es gyorsulására elegendő (1N 1kg tömeg 1m/s gyorsulására elegendő)
    így felraktam 4 kicsi hidrogén hajtómüvelt aminek 1,5G melett el kellett volna bírnia az 1500t tömeget de nagyjából 1G környékén megállt a lassulásom, és mivel balga mód este akartam leszállni irányító székből amin a magasságomat sem látni így a hegyek között végeztem egy nagy völgyben 1 km magasan
    és jelenleg még mindig ott tartok hogy bontom és költöztetem a maradványokat.
  • RJoco
    #7015
    Akartam is írni, hogy a lyuk figyelésére is alkalmas mod hibásan működik.
    A nagy hajómon azt írja ki, hogy minden rendben, pedig még az Automatic LCD is látja, hogy lyuk van.
    Csak azt nem tudom, hogy hol.

    Én hajtómű számolásra egy olyan táblázatot használok, ahol beírom a hajó aktuális tömegét, majd kapok egy előzmény eredményt, ami kiírja, hogy mennyi hajtómű kell rá. Ezt beírom a megfelelő mezőbe ami sok esetben kompenzálja a hajtómű számot, amivel korrigálom az előzőt. Ha a kettő egyezik, akkor annyi hajtómű kell rá.
    Ezzel nem csak gravitációs hajtómű számot tudok számolni, hanem gyorsulásit is. Bár az iont nem vittem még fel, mert az annyira eddig nem volt fontos.
  • laci4321
    #7014
    Építs egy transzportot, amivel ki tudsz sugározni az űrbe. Így ki tudsz majd "repülni" legalább egy kis jégért a Ravcor-ról, hogy legyen oxigéned.

    De lelövök pár poént ami a Ravcor-on való sikeres bányászathoz, túléléshez, sőt fejlődéshez kell :)

    1. Nagyon minimális mennyiségű oxigént tartalmaz a Ravcor légköre! Hogy ez miért hasznos?

    Ha építesz Air Vent blokkot a bázisodon kívülre, és bekapcsolod légszívásra, akkor fel tudsz tölteni oxigén tankokat, amiből ki tudsz alakítani egy belélegezhető légkört a bázisodon, vagy épp folyamatosan újratöltögetni az oxigén palackjaidat.

    2. Nem véletlenül adtam meg előre, hogy a Ravcor-nak 1.5G-s gravitációja és 0.73-as a légköri sűrűsége. Nem lehetetlen egyébként még így is olyan hajót építeni, ami kizárólag ion+légköri meghajtással (tehát hidrogén hajtómű nélkül, igen!) képes elhagyni a légkört.

    Ezzel a kalkulátorral és a szerveren levő BuildInfo mod-al (ami kiírja a blokkok tömegeit) meg tudod tervezni a szükséges hajtómű összetételt. Pl. egy olyan kisméretű hajót, amin 20 nagy légköri hajtómű (20 x 2950 kg) és 30 nagy ion hajtómű (30 x 721 kg) van, (hajtómű tömeg = 80 630 kg) ki tudsz reptetni a légkörből 200 000 kg-nyi tömeget úgy, hogy minden magasságban tud lebegni a hajó. Bár ez nem sok, kb. olyan 50 000-60 000 kg marad meg teherszállításra mire a hajót megépíted (egyéb blokkok tömege), de higgyétek el, a 1.5G-s érték nem a véletlen szülötte, tudatosan választottam :)
    Igen, azon a gravitációs szinten már kell gondolkozni, de a feladat igen is megoldható! :)

    tom36: Elmenni csak úgy a Ravcor-ra és berepülni a légkörébe, felkészületlenül, elég érdekes egy döntés Mindegy a leckét megtanultad

  • tom36
    #7013
    ellenfélre nem fogsz akadni NPC-k között az biztos