7903
Space Engineers

Katt a képre
  • Megamax
    #2039
    vagzis elég csak grav gen el felszerelni a jármuved és már ki is védted a támadást.
  • RJoco
    #2038
    Ez teljesen jó megoldás. Ha egy helyben áll valami, akkor kilóméterekről kilőheted és nem kell a lőtávjába menned.
    És 'olcsóbb' is mint a rakéta vagy golyó.
  • RJoco
    #2037
    Hát jah, de ez még nem is olyan csúnya, lesz ennél csúnyább is még. Felülről egy teknősre hasonlít. Most.
    Sajnos előbb utóbb bele kell modolnom ebbe a játékba, de amíg lehet, addig húzom az időt. Majd kretívabb leszek.
    Amúgy is hiányzik a rámpa, elég gáz úgy felszállni a hajóra, hogy vissza esek vagy nem, mert kiürült a jetpack. Viszont, ha a futómű talpával egy vonalba teszek egy rámpát (ami a játékban van, nem a lenyílós fajtát), akkor egyenetlen talajon esélyes, hogy megsérül.
    Remélem most már ezeken dolgoznak a fiók és nem az Orion övön.
  • RoboKutya78
    #2036
    Bakter vannak itten elmebajos engineerek rendesen:)
    Ha jól értem a csóka készített egy torpedó rendszert amit kipárnázott gravigenekkel egy tartót telepakolt acéllapokkal és az acéllapokat gyorsította fel és azzal tett ártalmatlanná egy hajót??
  • RoboKutya78
    #2035
    Ilyen randán elbarmolni egy jó hajót ennyi meghajtással:(Nem hiszem ha nem állítanak ezeken nagyobb tolóerőt nem lenne e kényelmesebb, bár a modderek ahogy látom már vették a problémát és készítik a nagyobb szorzós hajtóműveket. inkább moddolj minthogy szétrondíts egy jó hajót:)
    Például ajánlanám ezeket: Hydrogen Thruster Efficiency ezekből talán egy is elég lehet:)Itt már ajánlott lesz moddolni ha akarod ha nem:)
  • RJoco
    #2034
    Meg ide:
  • RJoco
    #2033
    Ma megint sikerült berágnom a fejlesztőkre. Sokára lesz ebből még kész játék asszem.
    Pár gond: nincs rámpa, sem létra, sem lift. A bolygón így elég nehéz felszállni egy nagy hajóra. Főleg, ha a szabadban parkol.
    Ha nem áll egyenesen a hajó, akkor nem nagyon tudsz átmenni az ajtókon.
    Tök jó, hogy az üveg elfoglal 1 egész kockát. A pilótaszéket az üvegre raktam, csakhogy ez az üveg kifele állt és nem befele, mint a többi. Az első leszállásnál volt egy kis gond, mivel nagyon nem egyenes terepen landoltam és sodródott is a hajó. Az oldalsó hajtóművek semmit nem érnek. Szóval amikor koccantam a földdel, akkor az üveg a székemmel és velem együtt levált a hajóról. Az meg sodródott tovább a lejtőn lefele. Azért sikerült utolérnem és rögzítenem egy futóművel, hogy újabb széket hegesszek magamnak. Ezt már nem üvegre tettem.

    A leszállás végülis sikeres volt, úgy nézem, hogy minden légköri hajtóművet nagyra kell cserélnem, mert ezzel a pár kicsivel nem igazán lehet manőverezni. Egyre csúnyább lesz így a kicsike, asszem át kell építenem az egészet. Vagy inkább újat építeni.
    Felszállásnál 4000-ig szépen elvitt a légköri, ott bekapcsoltam a hidrogént. 1 tank volt tele, azzal kb 16000 méterig jutottam, de onnan már kivitt a 2 nagy ion hajtómű is. Így végülis visszatérhettem a bázisomra.

    Jópár kép készült, ezért ide tettem őket:
  • RJoco
    #2032
    Az újabb kísérlet megkezdődött, 10 nagy hajtóművel.
    Érdekes, hogy mikor lefele néz a hajó, akkor csak 90 napra elég az üzemanyag, de, ha egyenesbe hozom, akkor szinte végtelen ideig. Mondjuk olyankor süti a nap a napelemeket.
  • RJoco
    #2031
    Még jó, hogy így tudok számolni.
    A 8 légköri hajtómű helyett csak 4-et raktam. 1500 méteren kezdett el lassulni és persze nem állt meg. Úgy 80-88 m/s-mal csapódtam a földbe. A jó hajótervezésnek köszönhetően minden hasznos cucc megsemmisült már megint. A vázból maradt, meg némi giro és hajtóművek. Viszont 'landolásnál' láttam egy Argentavis-t fejjel lefelé állni :D És egy másik is utánam jött :)
    No megyek és rakok még hajtóműveket, mert ez így nem buli.
  • RJoco
    #2030
    2. kísérlet folyamatban.
    A hajó kapott 4 nagy légköri hajtóművet, melyek felfele irányulnak az oldalain valamint 4 nagy hidrogén hajtóművet a hátuljára a légkör elhagyásához.
    A légköri hajtómű 18,3 m/s gyorsításra képes vagyis 8,3 m/s-mal tudok lassulni. Elvileg, ha 700m-en aktiválom őket, akkor meg tudok állni velük a talajig.
    A hidrogén hajtómű 12,2 m/s gyorsításra képes. Ez elég ahhoz, hogy megtartsa a hajót a gravitációban, viszont mivel a légkörivel úgyis 104,4 m/s-mal fogok felfele haladni, így elvileg a 2,2 m/s többletnek elégnek kell legyen, hogy kivigyen. Kérdés, hogy 1 tank hidrogén mire lesz elég.
    A hajó tömege majd 2 millió kg.
  • laci4321
    #2029
    Úgy tűnik ez a kis videó megihlette az SE kitalálóját is, írja is kommentben, hogy: "I didn't even know I want this in Space Engineers. But now I know that planetary rings were missing in my life! :)"
    Vagyis hogy: "Még soha sem gondoltam, hogy ez kellene a Space Engineers-ben. De most már tudom hogy a bolygógyűrűk hiányoztak az életemből! :)"

    Úgyhogy gyanítom hamarosan mi is megkapjuk :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.11.25. 18:21:32
  • RJoco
    #2028
    Szerintem Elite-ezned kellene. Ott van már bolygón repkedés is, de alap a bolygó gyűrűben való lövöldözés vagy bányászás, kémkedés, szállítmányozás, kalózkodás, csillagtérkép részletekkel, de te is felfedezheted őket.
  • RJoco
    #2027
    Mikor a légkörbe hulltam alá, érdekes módon láttam pár aszteroidát a gravitációban lebegni. Mázlimra elkerültem őket, egész a landolásig.
    A gépet még nem építettem át.
  • RoboKutya78
    #2026
    És a tervező észrevette hogy bilibe lóg a keze:)
  • TokraFan
    #2025
    És mikor lesz procedurálisan generált univerzum részletes térképpel, milliónyi felfedezhető csillagrendszerrel, kitermelhető bolygók millióival, változatos bolygókkal, atmoszférával, érdekes fajokkal, élőlényekkel vagy azok nélkül, gázóriások, üstökösök? :-D Nincs gond, felébredtem...:-D
    De szép is lenne...:-)
  • RoboKutya78
    #2024
    ÉS hullócsillag mikor lesz tessék mondani??

  • RJoco
    #2023
    Köszi!
    Nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű képletek kellenek hozzá.
  • RJoco
    #2022
    Így van. És, ha palack is van a batyuban, akkor is lekapcsol a jetpack és neked kell gyorsan visszakapcsolnod, hogy ne ess le.
    A visszatöltés csak bizonyos % alatt megy, de olyan gyorsan fogy, hogy ez van.
    Egy palack elég sokra jó, az oxigén flaskából tudsz nem egész 3-at tölteni.
    A hidrogén flaskából 1 töltésre kb 9% megy el, ha jól láttam. De lehet ennyi sem.
  • bzsoli
    #2021
    Kifogy a hidrogén, ami kell hozzá, szerintem ez a gondod.
  • Carmang
    #2020
    A 4-es pont írja le:
    http://vargaeva.com/2012/10/19/vii-osztaly-1-8-egyenesvonalu-egyenletesen-lassulo-mozgas/
  • RJoco
    #2019
    Várjunk csak, ez nem is olyan egyszerű.
    Ha 104.4 m/s-mal zuhanok és a hajó képes a 10 m/s2 lassításra (vagyis 20 m/s2-re csak ugye ott az 1G), akkor 10.44s kell a teljes megálláshoz. Egyszerű számítással 10,44s*104,4m/s=1090m Vagyis innen kellene elkezdenem lassítani. Viszont másodpercenként 10m/s-mal csökken a sebességem, éppen ezért ez a számítás nem jó, mert kb 490m-en meg is álltam.
    Mi lehet a képlet erre?
    Találtam egy ilyet: s=v0*t-|a|/2*t2
    v0=kezdő sebesség
    t=idő
    |a|= lassulás
    t2=idő négyzete.
    De még ez sem pontos.
  • RJoco
    #2018
    Köszi!
    Fizikaórám vagy 10 évvel ezelőtt volt és elektronika területen nem volt rá szükségem.

    A szimulációs sebesség jelenleg 0,2-0,4 között mozog. Szóval ez elég lassú. Viszont így már tudok kalkulálni, a játékban az 1s akkor is 1s, csak nekem tűnik többnek :)
    A lényeg, hogy így ki tudom számítani, meddig gyorsíthatok és hol kezdjek el lassítani, hogy még időben meg tudjak állni. D És ne araszolgassak a bizonytalanság miatt. Időspórolás. A lassabb játékban meg több időm marad számolni :)
  • laci4321
    #2017
    Az alapképlet:
    a = F / m
    (ezt vettem alapul a kísérletnél is. Fizikaóráról rémlik :D)
    Ahol a a gyorsulás (m/s2-ben), m a tömeg (kg-ban), F pedig az erő (N-ban). Elég egyszerű kis képlet :)

    Tehát pl. ha van egy 1 millió kg tömegű nagy rácsú hajód, 3 nagy ionhajtóművel a hátulján. Azoknak 3*3,6 MN = 10.800.000 N lesz az össz tolóerejük. A gyorsulás tehát (10,8 millió N osztva 1 millió kg-al) 10.8 m/s2 lesz. Vagyis ha nyomod tövig a gázt, akkor minden másodpercben 10.8 m/s-al nagyobb a sebessége a hajódnak. Vagyis 10 másodpercen belül max. sebességen vagy. Az egy olyan közepes gyorsulás, nehéz vadász, vagy egy lassabb korvett. Egy gyors vadász kb. 3-4 másodperc alatt van 104 m/s-on, vagyis ott érdemes a 30 m/s2-es gyorsulásra törekedni. Egy nagy csatahajónál a 30 másodperces gyorsulás is előfordul, tehát 3-4 m/s2. Az már lassú és lomha.
    Ahhoz hogy a légkörben ne zuhanj le, 10 m/s-nál nagyobb értéken legyen képes gyorsulni a hajó. (Ha jó manőverezhetőséget akarsz, akkor érdemes a 20 m/s2-re törekedni.)

    Ha arra szeretnél törekedni, hogy 10 m/s2 legyen, akkor ismerve a hajó tömegét ezt használd (átrendezve az előző):
    F = a * m
    Amit megkapsz F értéket, azt sakkozd ki a hajtóművekből :)

    (Mindez szép és jó, csak a szimulásiós sebesség kapásból hullámzik amint megmozdulsz a hajóval :D Szóval hiába van elvileg egy közepes gyorsulású hajód, lehet hogy lomhábbnak érzed, mert a szimulációs sebesség 0.7-0.8, és akkor a 10 m/s2-es gyorsulást csak 7-8-nak látod. )
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.11.24. 20:36:33
  • RJoco
    #2016
    Hú, ez nagyon jó, köszi!
    Szóval akkor a fele ekkora tömegű leszállóegységemre elég lehet a 4 darab, de inkább a 8, hogy meg is álljak.

    A gyorsulásra nincs valami képlet?
    Pl. szeretnék 10m/s2-tel gyorsulni. Vagy lassabb mozgásnál mondjuk csak 1m/s2-tel.
    Talán lassításnál lenne a leghasznosabb ez a számolás.
    Fizikát már rég tanultam.
  • SG fan
    #2015
    NABUKODONOZOR!!!!! :D
  • RoboKutya78
    #2014
    És vannak olyanok is amivel akár egy külön világot is építhetsz pl ha szereted a csillagkapu vagy a star trek stílust:)
    Néha néha előfordul hogy beintegrálnak a játékba elkészített modokat pl a voxel is ilyesféle mod volt modder elkészítette majd beintegráltatta a játék készítőkkel:)valahogy lezsírozták:).Most főleg a bolygórendszeren dolgoztak gondolom ha elfogynak az ezzel előidézett rágcsálóirtás (BUG) akkor rá állnak a blokok terén is a rendrakásnak legalább is remélem:)
  • TokraFan
    #2013
    Ja igen, látom! Nem néztem meg rendesen a workshopban, direkt textúrákat kerestem pedig a blokkoknál végülis van egy csomó olyan ami jól használható...
  • RoboKutya78
    #2012
    A textúrát modokkal csinálják és tele van a műhely szinte minden van csak nézz körbe.
    Arra ne várj hogy a játékban képek beállításával módosítani fogsz tudni a blokkok külsején.
    Tanuld meg a blokkok újra textúrázási lehetőségét és saját ízlésednek megfelelően módosítsd őket.


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.24. 15:20:11
  • TokraFan
    #2011
    Sziasztok,

    Létezik már valami textúra mod? Kiábrándító, hogy még 2+ éves fejlesztést követően is szinte teljesen textúrázatlanok a blokkok, maximum színezni lenet őket...Emiatt nagyon egyformák az épített szerkezetek, a belső terek sivárak, unalmasak.
    Eddig az Early Access státusszal indokoltam a jelenséget, de ennyi év után, és látva mennyit adtak el belőle -tehát volna pénz felvenni már néhány művészt-, kicsit kiábrándító, hogy mai napig nem történt előrelépés ezen a fronton.
    Remélem legalább modderek javítottak ezen, ha netán így lenne, szívesen vennék 1-2 tippet, mit érdemes leszedni! Köszönöm...
  • RoboKutya78
    #2010
    Ez a cuccli nagyon zsír kioldó rendszer:)
    Közbe rájöttem mit hagytam ki a hidrogéntartályból.
    Kell bele egy önmegsemmisítő csomag is:)
    Imitálom a hidrogén elfogyást egy rakéta lezárás paranccsal majd bekapcsolom a mesterséges tömeget és aktiválok mindemelé egy önmegsemmisítést hogy eltakarítsa a rendszert leválás után:).
    A demerge progi meg annyit csinál csak hogy hozzárakja a merge blokkhoz az on off parancsot így stabilan hozzánő a hajóhoz a rakéta rendszer:)Akinek egy stabil ideiglenes rögzítő elem kell annak javaslom.
  • RoboKutya78
    #2009
    Ahm ha jól sejtem megtaláltam a hordozó rakéták legjobb leválasztási lehetőségét nem kell szenvednem az összekötő blokok zárásával vagy nem zárásával:)
    DeMerge - Auto Convert Station to Ship Itt ez a kis scipt ha igaz ezzel meg lehet nevezni a merge blokokat és egy gombnyomással le lehet választani a ráaggatott modult:)
    Na majd ki is próbálom:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.24. 13:32:56
  • RoboKutya78
    #2008
    Illetve egy kérdés nincs e mod az összekapcsoló blokokra? mintha láttam volna valahol valami olyat hogy szabályozni lehet ezeknek a kockáknak az aktuális zárásrendszerét mint a talpak esetében.
    Gondolom hogy nincs mivel sima blokképítő kockáknak érzékeli alapból a rendszer:(
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.24. 12:41:16
  • RoboKutya78
    #2007
    Tényleg lehet hogy túlzásba estem a hidrogén generátorok mennyiségével. Mennyi generátorra van egyáltalán ebbe az esetbe szükségem hátha tudom azzal egy kicsit csökkenteni a súlyt? Mert jelen esetben a rakéták teljes hosszába sorba bekötve van bent vagy 6 ha nem 8 darab generátor illetve minden generátorra egy egy oxigén generátor is jutott illetve egy rakás kis reaktor is díszeleg a csomagtartókban:) a szabályozható tömeggenerátorok mellett.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.24. 12:37:28
  • laci4321
    #2006
    Ha tényleg 3,5 millió kg-ot nyom, akkor az a 6 db hidrogénhajtómű éppen csak el fogja bírni, és meg fugja tudni emelni. De tényleg csak éppen, szóval a sebességét is a légköri belépéskor alig fogják tudni csökkenteni. Nehogy becsapódj. Javasolnám, hogy tegyél még 6-ot belőle :D Akkor nehéz lesz balesetet okozni.

    AnarchoiD: bevezették a játékba a hidrogént. Ez a jatpack üzemanyaga is. (Plusz az erősebb, sárga hidrogénhajtóművek is ezt fogyasztják az energia mellett.) A légkörben, survival üzemmódban kb. 8 másodpercig képesek fenntartani az űrhajóst. Bal oldalt alul a HUD-on láthatod is a szintjét százalékosan. Ha kifogyik, egyszerűen lezuhansz.
    Vihetsz magaddal hidrogéntartályokat, amiket az oxigéngenerátorokban tölthetsz fel. Az oxigéngenerátor jégből állít elő oxigént és hidrogént. Pipáld ki a kontroll menüjükben, hogy „Refill bottles” „tartályok újratöltése”. Egy teli hidrogéntartály asszem 3-szor képes újratölteni a jatpack hidrogénjét, így több mint fél percig a levegőben maradhatsz. (Azért lett ez így megoldva, hogy ne tudj egyszerűen jatpackkel kimenni az űrbe.)
  • RoboKutya78
    #2005
    Akkor ez a félkész csoda se fog feltápászkodni a sztratoszférába?kb 3,5 milliónál tartok:) ha jól emlékszem:)

  • AnarchoiD
    #2004
    helloka csak egy kerdes, most neztem vissza space enginersbe megnezni exzt a planetes dolgot,(egy ev utan) es valami tortenik amit nemertek, segitene valaki ?:) maszkalok a szabadban es a jetpack hektikusan fojton kikapcsol(es meghalok) ennek mi lehet az oka ? :)
  • laci4321
    #2003
    Ezt a videót láttam én is, és írták is kommentben, miért is rossz a videó. Kreatív módban a konténerben lévő cuccok tömege nem számolódik normálisan (márpedig a videó kreatív módban készült), ezért is bírt el akkora súlyt 1 db nagy légköri hajtómű.

    Hidd el 1 nagy légköri hajtómű nem bír el 3,4 millió kg-ot. :D Ahhoz (ha nézed a számolást amit írtam) 8 db kell! (7 és fél :D)
    Így reális a dolog :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.11.23. 23:35:21
  • RoboKutya78
    #2002
    Megvan a meghajtó teszt videó :)
  • RoboKutya78
    #2001
    A múltkor néztem egy tutorial videjót hogy melyik típusú meghajtásra és hajóstílusra hogyan hat a tömegnövelés bezzeg most nem találom:)
    Felrakott egy blokra egy meghajtást egy konténert egy reaktort és úgy mutogatta egy ketrecbe mennyi erőt veszít a tömeg miatt.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.23. 22:52:02
  • RoboKutya78
    #2000

    és ezzel a meghajtással tényleg ez volt a cél hogy a mátrixhajókra hajazzon a dolog:)