7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #1959
    Egy rendkívül IDEGESÍTŐ bug jött elő nálam. Megnéznétek, hogy nálatok is így van-e?

    Egy hajót építenék éppen, és ÁLLANDÓAN újra kell forgatni minden egyes páncél blokkot, amikor egy másikra váltok és vissza. Mert mindig resetelődik az orientációja. Na már most amikor egy 4 blokkból álló leejtőt építek (tudjátok, amelyik 45°-os az egyik irányba, és 60°-os a másikba) és minden egyes blokkot újra kell forgatni állandóan minden egyes blokkváltás után, komolyan mondom megöli az időmet, az energiámat, a türelmemet és a tűrőképességemet. Gyakorlatilag csak a kockát nem kell állandóan újraforgatni a megfelelő orientációba.
    Ideges vagyok...
  • LookUsArts
    #1958
    Naaaa> par valasz az olvasottakra

    1) HA gondolkozol hogy megveszed, akkor tolsd le steamrol (most ingyenesen kiprobalhatod az eredetit) ha mukodik ugy ahogy elkepzelted kifizetheted utana is. DE am megneztem es G2A-n meg mindig ugyan ilyen 4000ft korul van MINDIG nem kell varni a steam akciokra.

    2) Bolygokhoz szerintem is sok ram kell, de nem kotelezo bolygokon jatszani (lehet holdon is pl, kisebb ram... hasonlo elmeny)
    -szamokat nem mondok, nekem fixen fut a jatek de nekem eleg izmos gepem van szamokat nem szeretnek mondani (mert ossze tornem a sziveteket )

    3) Ha a multy-ert veszed meg.... ne tedd... most nemreg adtam meg egy probat a multy-nak, es megint csalodnom kellet, van egy mindenki altal ismert hibaja a jateknak (netcode) pontosabban programozasi gyengesege. Amitol nagyon rosszul meg a multy. Elmeletileg most majd ez lesz a kovetkezo nagy project amit javitanak. (pl volt hogy 2-en jatszottunk haverommal KISHAJOVAL nem nagy cirkalokkal vagy valami, es en kilottem ot, de neki csak FEL PERC mulva jelezte a jatek hogy "heee oreg megvagy halva" addig meg hallgattam a fulesen amig o meg mindig nagyban lovoldozott... addig en meg neztem a sodrodo hajo roncsat.. )

    4) Medieval engineers (en anno egy Keen-es versenyert ingyen megkaptam ) bele-bele neztem, nem rossz... az AI-s resz sokkal jobb, vannak barbarok meg sajat "szolgalok" de meg joval le van maradva mint az SE az egyetlen dolog ami nagyon izgatot az a "varjatek" aminel 2 csapat jatszik var vedot es tamadot, sajnos 1 ember nem volt fenn az EGESZ szerveren igy nem nagyon tudtam vele jatszani... szoval ha valaki megis megvenne lecci szoljon, szivesen kiprobalnam mert nagyon fun
  • RoboKutya78
    #1957
    Most lesem a leírását dx 11 en fut csak vagy ez is olyan mint a space?
  • RJoco
    #1956
    Mindenkinek más a fontossági sorrendje. Amennyibe az új gépem lesz, annyiból más már autót vesz. Én az autót hetente 1x használom és csak ritkán megyek nagy távolságokat (700+ km), így még elég kényelmes.
  • RJoco
    #1955
    A ME-n én is gondolkodtam, de annyi játékom van, hogy nem játszanák már vele.
    Meg amúgy is kell minden pénz az új gépre, úgyhogy most nem szabad nagyon játékot vásárolnom. Már csak azért sem, mert a SW Battlefront-ot is akarom, meg a GTA V is kelleni fog.
  • RoboKutya78
    #1954
    Na ha tudok vele játszani ha nem a Mediavelt most becsekkoltam 3000 ropit megér még akkor is ha pihen egy kicsit a játék listámban.
    Sajna van pár játék amit mostanában szerváltam be és esélyem nincs a használatára pl.: a Verdüne játék izgat főleg hogy nyertem Steamgiften:)
  • tom36
    #1953
    Korábban már sokat játszottam vele így tudom mit bír, de kihívás híján eddig vártam a megvásárlásával, de most meg ami a lényeg lenne az nem megy, másrészt a multi sokat dobna rajta de lehetőségem nincs, meg a gépi korlátaim miatt eséjes hogy nem is lenne értelme.
    Mindenesetre valszínüleg megveszem azt majd egyszer talán ki is tudom majd használni
  • RoboKutya78
    #1952
    Lehúzod a játékot minimális grafra választasz neki egy olyan hátteret az építkezésedhez ami nem zavarja nagyon a rendszert. Kisebb hajókat bázisokat rendszereket ettől még tudsz építeni.Az már gondot jelenthet ha bányászattal szeretnél foglalkozni, de vannak olyan modok amikkel kiváltható a bányászat a rendszered tesztelése idejére. Kisebb aszteroida bázisok amikbe furkálni akarsz azzal már gond lehet.
  • Carmang
    #1951
    A dxdiag azt írja ki, hogy milyen DirectX szoftver van telepítve a gépedre. De az nem jelenti azt, hogy a VGA-d hardveresen tudja támogatni.

    Amúgy 4GB RAM-mal is fut a játék szépen, ha nem akarsz nagyon nagy méretű dolgokat összerakni.
  • tom36
    #1950
    Igazad van
    megnéztem a dxdiag parancsal de ott DX11-et irt, de az everest már normálisan kijelezte és tényleg DX10.1
    akkor a bolygós részt tényleg megszívtam.
    THX
  • willtex
    #1949
    A Radeon HD4850 csak DX10.1-et tud, nem DX11-es. A HD5000-es sorozattól kezdve tudnak a Radeonok DX11-et.
  • laci4321
    #1948
    50%-os akció nem is emlékszem már mikor volt utoljára, elég régen. Ha most kihagyod, kb. (fél-)1 év múlva lesz ismét. (Már ha észreveszed, mert én egyszer lecsúsztam róla.)
    Szerintem vedd meg :)

    A futtatással tégy egy próbát, de nem fogsz tudni nagy dolgokat összerakni az biztos. És a csatázás is nehezen fog menni. A jobb gépen látványos javulást fogsz tapasztalni, ha eljutsz odáig, csak akkor már a játék is 2-szer annyi lesz, ha nem most veszed meg.
  • tom36
    #1947
    Azért van visszafogva a gépem mer ami normál állapotban is elmenne rajta az ezzel is elmegy mer nem jelent nagy különbséget így még, de legalább kíméli a gépet, másrészt jó eséllyel ennek köszönhetem, hogy még megy mer ahogy megtudtam az a táp amim van az elég nagy mellényulás volt kényszerhelyzetből mer rengeteg rá a panasz hogy a procit kiégeti és a szervizben is amikor látták azt mondták hogy ha tehetem cseréljem ki, de már több mind 4 éve bírja úgy hogy eléggé a határai vannak feszegetve a tápnak (ha normál állapoton menne minden akkor nem túl sok + W lenne a tápban)

    Én szívesen vennék egy új gépet, de néhány játék miatt (X Rebirth, GTA V, Empyrion, KSP,...) nem veszek újat. Valahogy többet ér nekem az hogy a valóságban repkedhetek, meg járhatom be Európát abból a kuporgatott diákmelós pénzemből.

    Ennek a megvásárlására még van pár napom, de hajlok afelé, hogy ezt nem kellene kihagyni.
  • RJoco
    #1946
    Csak emlegetnem kellett a flaska kijelzését. Míg ültem a kádban, jött egy frissítés és ismét kijelzi.
  • RJoco
    #1945
    A leírás szerint 8 GB a minimum, de az ajánlott is.
    Nálam most megeszik 4,5 GB-ot, de a rendszer általában elfogyaszt 2,5 GB-ot.
    Ha minimumra veszed a rendszert és a futó programokat, akkor elég lehet a 4 GB.
    Hogy mire, azt nem tudom.
    A lapozófájlt teheted nem rendszer vinyóra is. Nekem sem ott van, pedig a rendszervinyóm SSD. De inkább a HDD-t nyektesse, ha kell.

    Nem igazán értem, hogy miért van visszafogva a géped. Ha melegedés miatt, akkor elég lehet egy portalanítás. Ha meg azért, mert már nem stabil, akkor szerintem fölösleges várnod a tönkremenetellel. Vegyél most egy újat és ne szenvedj, ha van rá lehetőséged. Én is most fogok összerakni egy játékgépet az új Skylake procival.
    A mostani is viszi a játékot, de túl nagyok a terveim, hogy elbírja gond nélkül. A nagyot lehet szó szerint venni.
  • SG fan
    #1944
    Nekem 4 giga ramom van, de az csak arra jó hogy az alapokat elsajátítsd a játékban. Ha valami komolyabb projektet, vagy (gondolom) bolygós cuccot akarsz akkor mindenképp több ramra lesz szükséged. Szerintem itt nincs olyan, hogy elég... :DDD
  • tom36
    #1943
    Proci: AMD Phenom 9850 BE (2,5 ről 2 Ghz re levéve manuálísan)
    VGA: ATI Radeon HD 4850 512MB
    RAM: 2x2 GB 1066 MHz (800-ra visszafogva) ebből alapjáraton 1,5 GB-ot megeszik a gép
  • tom36
    #1942
    DX11 -et tudja a gépem
    Win 7-en futtatom simán
    RAM terén sajna csak 4 GB van és már nem is akarom fejleszteni mer arra várok hogy a gépem megadja magát és akkor veszek úgyis egy elég erős gépet megint. A lapozófájlokat nem tudom tovább bővíteni mer most is 4 GB-ot megeszik és szabad terület terén nem akarok 4-5 GB alá menni a windowszos partíción.
    A RAM ha elég is lenne valszinüleg nemigazán tudnék élni a lehetőségekkel ezek szerint.
  • RoboKutya78
    #1941
    Érdemes most megvenned a játékot mert max téli leértékelés alatt lesz talán 25% os akciója.
    Ha írsz egy jelenlegi gépleírást srácoknak könnyebb lenne ötletet adniuk:)
    Az én kis Notim teljesítményét ne nagyon vedd etalonnak Talán ha nem noti lenne hanem asztali hasonló felépítésben és dx11 es vga karival talán eldöcögne rajta:)
  • RJoco
    #1940
    Szerintem féláron mindenképp érdemes megvenni, főleg, ha érdekel is a játék.

    DX11: tudja a videokártyád?
    Windows-mellé: linuxon futtatod? Ez gond lehet.
    RAM: megoszlanak a vélemények. Ettől függetlenül a 8 GB szerintem ajánlott, de talán még 4-el is elmegy kompromisszumokkal. Esetleg nagy lapozó fájl, de attól meg lassú lehet.
  • tom36
    #1939
    Üdv all
    Most hogy van benne bolygó és 50% os akció van a game-re úgy vagyok vele hogy végre megvenném ezért utánanéztem a véleményeknek kommenteknek... és gondba ütköztem.
    1. mennyi RAM-ot eszik (a bolygó) mer van ahol elég magas értékeket olvastam és még ott is kevés volt másnál meg könnyebben futott.
    2. tudtommal csal DX11 alatt fut, de amikor a törtet kipróbáltam tesztelésként akkor valamiért másokkal ellentétben valamiért nem akart átállni DX11-be újraindítás után, így az eredetinél is gond lehet (ugyanazt szedtem le ami mindenkinek jó volt, próbáltam régi verziót is), vagy egyszerüen csak megkéri azt hogy windows-mellé legyen rakva ?
    bár az itteni komentek és a máshol olvasottak alapján lehet hogy továbbra is jegelem pár hónapra pedig egy jó játék.

    Van valami ötletetek hogy mennyi ram-ot ehet valójában, és mi lehet a DX11-es probléma ?
    előre is THX
  • RJoco
    #1938
    Hipp-hipp-éljen!
    Már csak 144 km volt a bolygótól, mikor behülyült a cucc és elkezdett összevissza mozogni.
    20 km ugrás kb 16-20perc töltési idő.

    Újabb bug, hogy az o2 flaskán nincs semmi jelzés, hogy meddig van, és, ha már párszor töltődtél belőle, akkor utána nem fogsz. Valószínű a hidrogénesnél is ez a helyzet.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.11.20. 17:59:49
  • RJoco
    #1937
    Én ezt nem értem. Tegnap még 37 milla kilóval tudtam volna 10000 km-t ugrani. Ma 59 millával már csak 20 km-t enged.
  • RJoco
    #1936
    A poén, hogy ez bug, számolási probléma, mert, ha gyors elmentem és még semmi nem sérült, akkor visszatöltés után minden a mentett pozíción áll. Nem mozog, hanem áll.
  • RoboKutya78
    #1935
    ezzel a mozgolódással én is gondban voltam amikor a három rakétát illesztetem össze kénytelen voltam minden irányba meghajtást tenni mert elment volna a rendszer a fenébe.illetve össze vissza rázta a hajtó mire összekapcsolt a két modul
  • SUPERTRABI
    #1934
    Ingyen hétvége a steamen 3 napig! Ki lehet próbálni sok-sok játékot, köztük az SE-t illetve a ME-t is :) Akinek eddig nem volt eredetiben (pld én) az játszhat vele 3 teljes napig. Valamint 50% os kedvezmény is van szintétn sok-sok játékra SE re is ME re is, sazl aki meg megkivánja megvenni, az most olcsóbban megteheti :) (11-12€)
  • RJoco
    #1933
    Sikerült 2 állomást hajóvá alakítani, de a fő állomásommal még gondba vagyok.
    Érdekes jelenségek voltak tapasztalhatóak. Ha futóművel rögzítve volt minden állomás egymáshoz és a hajóhoz, akkor az egyik átalakításánál az egész cucc elkezdett irreálisan mozogni (25m/s, össze-vissza forogva).
    Most már csak a fő állomásom csinálja ezt, függetlenül attól, hogy a hajóhoz van dokkolva vagy nincs. A többi állomás nem dokkol a fő állomáson.

    Már egy órája szórakozok ezzel, aminek normál esetben 5 perc alatt meg kellett volna lennie. Dehát a bolygók sokkal fontosabbak voltak.

    Space Engineers büszke a képességére, hogy a munkát jól csinálja - mindegy milyen nagy, milyen összetett vagy milyen távoli. (Körül-belül fordítás.)
  • RJoco
    #1932
    Nem, a flexelő még állomás, a tető hajó, de az majd rögzítve lesz az oszlopokhoz az egyik Argentavis-szal. A másikat szétszedtem.
    Amit forgatni akartam, azon csak a landolt hajók vannak, de nincs giro felülírás egyiken sem. És a hajtóművek is ki vannak kapcsolva rajtuk.
    Szerintem is kevés van rajta, kéne még rá kb 300 és akkor elméletileg úgy fordulna, mint egy Argentavis. Azok 1,5 millió kg-osak és 16 giro van rajtuk. Szal kb 400 kellene a közel 40 millió kg-hoz. De gondoltam, hátha forog 100-zal is, csak nem olyan gyorsan. De meg sem moccant.
  • laci4321
    #1931
    Nekem anno azért volt nehéz a forgás, mert több ágyú is volt a hajón, rotorral csatlakoztatva, és nehezítették a forgást. Mert azok külön hajónak számítanak, és az ő giroszkópjaik csillapítása ellenállt. Plusz remegett is a célkereszt folyamatosan.

    Nem tudom mennyi mozgó alkatrész van az állomáson, de úgy látom van rajta egy hatalmas fel-le mozgó flexelő fal, ami tulajdonképpen egy külön hajó. Nem lehet hogy annak a gyro-ja ellenáll a forgásnak? (Már ha van rajta.) Sőt akármi ami külön hajónak számít és elmozdíthatatlanul csatlakozik az állomáshoz, a csillapításával akadályozza annak forgását.
  • RJoco
    #1930
    Ezt jó tudni, akkor ezért nem maradt fenn a nehézpáncélozott hajóm.

    Most akkor lépett ki, mikor először bekapcsoltam a fúró hajómon az összekapcsoló blokkot. Azt a fix fajtát. De aztán rájöttem, hogy nem 360 000 km-t kell ugranom, hanem csak 360 000 m-t, így a 10 000 km-es hatótávba belefér az és nem kell a fúró hajót is rákötnöm a plusz JD-ért.
    Aztán akkor lépett ki mikor az egyik állomásom hajóvá alakítottam. A folyamat nem ment végbe.
    Hozzáteszem, hogy ezt 0.2-es szimulációs sebességnél tettem. Szerintem már nem bírt számolni a játék.

    Én is gondoltam, hogy kell még rá giro, de az rengeteg anyag. Végül az állomáshoz tudtam vinni a hajót és rá tudtam fogni futóművel. Így már lehetséges az ugrás.
    A mozgó alkatrészeket nem egészen értem. Hajók dokkolnak rajta futóművel, amúgy fúrók vannak csak rajta. Se motor, se piston.
  • laci4321
    #1929
    Már hogy ne működne az ionhajtómű a légkörben? :) Csak ötöd akkora a teljesítménye, mint a légköri hajtóműnek, úgyhogy nagyon sok kell belőle. Nagyon sok! Kivéve persze ha kicsi a tömeg, akkor össze lehet dobni egy űrkompot.

    Nekem akkor lép ki folyamatosan a játék, ha windows gombot nyomok és megnyitom a paintet. Ilyenkor nem lehet visszalépni a játékba (sötét képernyő), a zene is szaggatva játszódik le. Kb 5 perc szaggatott zenelejátszás után a játék leáll és lehet küldeni a hibaüzenetet a KSH-nak.

    Szerintem tenni kell rá még gyrot. Esetleg elképzelhető, hogy azért nem forog el, mert a mozgó alkatrészek nem engedik, azokon nincs gyro. (Nekem is volt már ilyenre példa!)

    Nem tudom lehet-e a légkörből beszívni oxigént. A hétvégén kipróbálom.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.11.19. 20:16:06
  • RJoco
    #1928
    Gondoltam elviszem a bázisom minden cuccommal együtt a bolygóhoz, de valami nem bírja, mert folyamat kilép hibával.
    Vagy a gép kicsi vagy a motor nem bírja a sok blokkot.
  • RJoco
    #1927
    38 millió kg elforgatásához mennyi giro kell?
    Jelenleg 115 van rajta és 40 nagy hajtómű.
    Előre, hátra, jobbra, balra mozog, de nem forog.
  • RJoco
    #1926
    Nem a gravitációs erővel van a gond, hanem, hogy az ion hajtómű nem működik légkörben.
    Mikor bekreatívkodtam az elfogó hajómat, egyszerűen leesett a földre, pedig be voltak kapcsolva a hajtóművek és meg kellett volna tartaniuk (szerintem). Viszont csak ion hajtómű volt rajta.

    No mindegy, lesz mit kísérletezgetni, de már kitaláltam egy jó szétszerelő állomást. Bele kell helyezni a gravitációs térbe és az összes hajó és minden lehulló darabja esni fog a flexek felé.
    A kérdés csak az, hogy működni fog-e az a dolog, hogy gravitáción kívüli állomáshoz csatolom a szétszerelőt és ott marad-e majd, vagy elkezd esni. Ha elkezd esni, akkor a másik megoldás, hogy építek egy kb 30 km magas oszlopot a földtől és arra teszem rá. 12 ezer blokk. Még jó, hogy nemsokára jön az új gép...
  • RJoco
    #1925
    Én azon gondolkodtam, hogy simán a légkörből megtölteni a tartályt. Vagy nem lehetséges?
  • laci4321
    #1924
    Azon gondolkodtam hogy menő lenne gázóriások, aszteroidagyűrűk, csillagködök a játékban. Lehetne gyűjteni a gázokból hidrogént, hidrogénkollektorral, mint az oxigénfarm a napból.

    Egyébként a légkörben lehet létrehozni egy légmentesen záró teret, majd a ventillátorokkal kiszívni a levegőt? Mert ha igen, akkor gyakorlatilag akármennyi O2 tartályt fel lehet tölteni, és kivinni az űrbe. Ki kell próbálni. :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.11.19. 12:24:17
  • laci4321
    #1923
    Ameddig a légköri hajtóművek felvisznek, ott még messze van a gravitációs erő csökkenése. Ha pedig az ionhajtóművel tovább tudod vinni, akkor tulajdonképpen a talajszintről is fel tudsz velük emelkedni. Ez azért elég jól ki lett így találva.

    Az atmoszférahajtóművek pedig csak akkor tudnak lassítani, ha egyben el is bírják a hajót, tehát jó sok kell belőlük. Atmoszféra + hidrogén kombóval hatékonyan el lehet hagyni a légkört, csak bonyolultabb az egyszerű ionnál.
    De steamen pont tegnap találtam hogy van már pár kis járgány (űrkomp?), aminél ügyesen kombinálták a tömegarányt, légköri és ionmeghajtást, így hidrogén nélkül is el lehet velük simán hagyni a légkört. Elég „gazdaságos” megoldás.
  • RJoco
    #1922
    Légkörbelépéshez bármi jó. Még hajtómű sem kell, csak gravitációs térbe kerülj. A megállás persze más kérdés.
    Mivel 104m/s fölé nem gyorsulsz, elméletileg az atmoszféra hajtóművek is képesek lelassítani és megállítani a hajót a légkörben.
    Csak az elhagyáshoz kell hidrogén hajtómű, mert annak nagy a toló ereje.

    Viszont azon gondolkodtam, ha sikerülne elég magasra emelkednem elég sok légköri hajtóművel, akkor megfelelő magasságban már üzemel az űri hajtómű. Vagyis van egy olyan réteg ahol mind a kettő megy. De lehet, hogy addig semennyi légköri hajtómű nem visz fel.
  • RoboKutya78
    #1921
    Én valahogy úgy gondoltam hogy ahol felszáll a kilövő helyén egy kivetítővel újra lehetne szerkeszteni az alsó részét.
    Az űrben levő bázison meg várná már az újabb alsó rész. Bár azt nem tudom hogy a légkörbe való belépéshez szintén szükség van hidrogén hajtóműre vagy használható a normál meghajtó rendszer. Az a baj hogy ha valaha kész lesz a kis csónak nem fogom tudni kipróbálni hogy hogy muzsikál éles helyzetben.
    Még mindig nem vágom hogy mért nem használja a gondola mind a négy kapcsoló rendszert lehet szét kéne vágnom az alsó részeket hogy beugorjanak a helyükre?
    Pontosan az űrsiklók rendszerét szeretném valahogy imitálni:)
  • SG fan
    #1920
    Hát nem is tudom! Lehet, hogy egyszerűbb lenne az iránytű de tudja a fen!